• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
macinka maju ale kamoskam sa vsetkym deturence pretacaju o 106 len moja akosi zaostava
5. led 2010 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak se tím netrap, ona to všechno dožene. Hlavně jí nesrovnávej s ostatníma, vždyť každý jsme originál!!! :wink:
5. led 2010 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasne :slight_smile:
5. led 2010 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, asi se taky už konečně pořítím do postele... :grinning: člověk si říká, jak půjde spát brzy a vždycky taky zkejsne... :dizzy_face:
5. led 2010 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja sa uz chystam hodinu a stale lietam hore-dole, doru nocku :dizzy_face:
5. led 2010 ve 22:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
No, já taky nespím, volal manža, že už jede domů, tak na něj teda čekám... :sweat_smile:
5. led 2010 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ráno, poslední odcházím, první přicházím, to je děs... :grinning: Přeju vám všem krásný den
a
Haničce speciálně krásný 7 měsíční den... :dizzy_face:
6. led 2010 v 07:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak holky, jsme na 4 a jde nám to moooooc dobře... :sweat_smile:
6. led 2010 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, bola som vcera na tej prednaske, o kt som tu pisala skusim spisat, co tam odznelo. na druhej strane su to casto nazory dost radikalne, takze urcite nikomu nic nevnucujem:

1. dojcenie - velmi zdoraznovali "dlhodobe dojcenie", t.j. do 2 rokov a viac, ma to milion pozitiv, WHO (svetova zdrav.org.) vydala prirucku pre EU, kde je rozpisany dopad dhodobeho dojcenia na jeho psychicke a fyzicke zdravie. tuto prirucku by mali mat vsetky nase Dr a davat to mamickam :slight_smile:

2. prikrmy
- do 1.roka staci prikrmovat v pomere 75:25 (dojcenie:prikrmom). preto sa volaju PRI-krmy, pretoze len su len PRI dojceni, t.j. dojcenie je hlavne.
- stale najprv nadojcit, az potom dat prikrm, nevynechavat dojcenie
- ak dietatu nechuti, nechce papat, absolutne to nevadi, dpjcenie stale plne pokryva jeho potreby, prikrmy sa do 1.roka len skusaju
- za ziadnu cemu nebojovat s dietatom, co sa tyka jedla, respektovat jeho preferencie a nechut
-pitie - najlepsie voda, ale len skusat po troske, ucit dieta, opat dojcenie pokryva potreby pitia, zidany stres, ak nepije

3. zle spanie, caste budenie, spanie s dietatom v posteli a pod
- tu neexistuje univerzalna rada, ale v podstate obe poradkyne sa zhodli v tom, ze dat dietatu, co potrebuje a nedrzat sa za kazdu cenu vsetkych nasich predstav, co by ako malo byt, teda ak chce v noci mamu, a budi sa casto, tak mu ju dat. potreby dietata sa menia ako rastie a nase obavy, ze ak v niecom popustim, neskor sa mi to vrati su casto neopodstatnene
- celkovo vo vychove a starostlivosti si udrzat pohodu a klud, dieta vie co potrebuje a boj s nim casto aj tak nevyhrame, tak naco bojovat :slight_smile:

A VSETKO JE PRECHODNY STAV!

4. vyziva dietata - to je zname: ziadny cukor, sol, lepsie mrazena ako "cerstva" zelenina, biopotraviny, celozrnne a pod

to je asi vsetko.
6. led 2010 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
zddravim,

silviamt,
mame rovnako stare dievcata a ani moja sa nechce pretacat. fakt ju musim na to dost prehovarat :slight_smile: , lakat na rozne veci a to aj tak vie len do pravej strany. vlavo nacvicujeme na sikmej podlozke, aby jej to slo lahsie a bola trosku motivovana, ze jej to ide. chcela som zajst aj za mudr, ale strasne vela deti bolo v cakarni, tak to skusim mozno zajtra.

inac ako casto mate poradnu? my sme mali naposledy v piatich mesiacoch a teraz mam prist az v 8m.
6. led 2010 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
emla, ja chodim kazdy mesiac. Nepytam sa doktorky, kedy mam prist, proste sa tam nakufrujem, ze " tak tu mam mate" :grinning:

chcela som vam ten Hamanek odfotit, ale sa mi vybili baterky vo fotaku :angry:

Inak, ja som minule uvarila jedno jabko, jednu hrusku, rozmixovala a "jaka fajna papa" to bola na dva dni :dizzy_face:
6. led 2010 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
hmmm no mne povedala mudr., ze ak budem chodit kazdy mesiac (ako som chodila so starsou) tak ze jej to poistovna nepreplati. Bola som aj mimo poradne, ale to ju ani nezvazila, nepremerala len sme predebatovali problem, pre ktory som prisla.
6. led 2010 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,emla,aj ja som bola s Brunkom na poradni v 5 mesiacoch,to ho aj ockovali a teraz pôjdeme tiez az v 8 a potom v 12 tiez na ockovanie

u nas konecne snezi a mame uz tooolkoto snehu a stale pada :dizzy_face: ale nam v garazi pokapali sanky a to boli este moje,ale niekomu sa asi viacej zisli :angry:

vcera som Brunkovi vytriedila male veci a uz ma v komode nove 6-9.

a prikrmy sa odrazili aj na mne,kedze uz nekojim kazde 2 hod,tak sa aj mrcha dostavila :frowning2:

a aste sa Brunko zacal dnes konecne odrazaat smerom do predu,takze uz necuva
6. led 2010 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

tak najprv všetkým 7-mesačným veľa zdravíčka a šťastíčka.

My sme teraz na týždeň vo Zvolene pri našich a tak využívam chvíľu, keď obe vrtuľky spia na koníkovanie. Ľubka má soplíky, tak to spanie je teraz také všelijaké, lebo jej dosť zatekajú. Ochorel tentokrát najprv náš tato a od neho obe dievčatá. Takže ani Danielka nepôjde ešte v pondelok do škôlky.

Ja kupujem Ľubke ovocné výživky Sunarka (jablko a broskyňa) a potom ešte od Hami (jablko-hruška, jablko-slivka). Už pekne spapá celý pohárik. Aj na obed vie pekne spapať, čo mamina (vlastne teraz starká) ukuchtí. Včera sme skúsili aj žĺtko a teda si založila poriadne. Zúbky zatiaľ žiadne, aj keď tie dva spodné možno o nejaké tri týždne aj vykuknú. Plaziť sa nám naďalej nechce, aj keď na brušku sa celkom rada zahrá, ale asi vyznáva heslo "pohodlie nadovšetko". :wink:

Ešte pekný dník prajem.
6. led 2010 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
julenka, to je super ked uz Brunko necuva. nejako si mu pomahala? ci sam na to prisiel ako ma ist vpred?
6. led 2010 ve 13:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
emla,zvykla som mu chytit nohy trosicka,ale dneska rano sa sam zaprel spickami do postele a hodil sa dopredu
6. led 2010 ve 14:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj mamky, taky jsme byli v 6 měsících a jdeme až v 8, ale můžu si malou přijít převážit a změřit kdy chci, takže chodíme každý měsíc, ať máme přehled... :grinning: naštěstí naše doktorka s tím nemá vůbec žádný problém.
Jinak dneska poprvé byla k obědu rybička, Pangasius+brambor+mrkev, malá měla až boule za ušima, jak jí to chutnalo :grinning:
6. led 2010 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maminy, potřebuji vaší radu! Co si myslíte o vepřové panence pro děti?! Koupila jsem jí a ráda bych jí podusila malý, a docela mě zajímá váš názor. Dělala jste jí některá?! :sweat_smile:
Předem děkuji za rady a poznatky... :dizzy_face:
6. led 2010 v 18:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
macinka

adelka nam tu raz posielala z casopisu mama a ja o prikrmoch a tam je super tabulka, ze ake masko sa moze odkedy. No a tusim tam bolo ze prave veprove, ryby a neviem co este sa moze az po roku
6. led 2010 v 19:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Maminky,

tak mě ten náš drak dává strašně zabrat.Pořád ho honím po bytě.Co se týče jídla vepřové a ryby jsou opravdu nevhodné,do 1.roku života.Četla jsem to v knížce co midala doktorka,a od kamarádky vím že rybu dávala malému až v roku.Malý jí králíka,kuře,krůtu,jehněčí.Jiné bych mu ještě nedala a ani Pribináčka ne,toho dává moje kamarádka a já si myslím že je to zbytečné,do děcka valit všechno možné.

http://www.babytelevize.cz/
6. led 2010 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
musim sa vam pochvalit, dnes sa konecne laura otocila z chrbatika na brusko a to dolava. vie to len ked je naha a ked ju lakam na vlhcene obrusky, inac mi kasle. urobila to 4krat za sebou. ked je oblecena a nevidi oblubene vlhke obrusky tak lezi ako poleno :slight_smile: .
myslite, ze sa rozgula? taka je pohodlna :grinning:
6. led 2010 ve 21:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
macinka84,ja mam tabulku, kde je uvedene, ze bravcove maso a ryby (sladkovodne) sa mozu od ukonceneho 10.mesiaca
6. led 2010 ve 22:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
idem Vas len narychlo pozdravit
bambulka si ma potesila s tvojim prispevkom aj ked asi nocne vstavanie 150x za noc nie je az tak normalne ale hadam sa to zmeni.vcera uz ani nurofen nezabral v noci a pol 3 som sla spa a o 7 bol hore medzitym jasnacka asi 15x ale verim ze kazda noc bude len a len lepsia :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
6. led 2010 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
a k tym rybam ja viem tak ze sladkovodne po 3 roku zivota a morske po roku.pozor na nase ryby sladkovodne maju vela fosforu :sweat_smile:
6. led 2010 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
emla ja malu tiez lakam na vlhcene obrusky, mne sa pretoci celym trupom bud na jednu alebo na druhu stranu zdrapne ich, alebo sa da na bok a uz ked ide sa prevalit si to rozmysli a da sa spat na chrbatik. Spi stale na brusku mozno nema potrebu pretacat sa
6. led 2010 ve 22:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
morske az po 3 rokov vsetky morske zivocichy su prudkym alergenom
6. led 2010 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
čau kočky,
ako sa mame? :slight_smile:

babyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy, ja som uz z tej mojej svokry na nervyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy !!! :angry: okupuje najvacsiu izbu s najvacsou postelou a citovo vydiera, ze kazdu chvilu ide domov, castokrat i placom. pritom by to zvladla uz aj doma, chodi uz bez barli, nelieci sa, cely den daco robi, lebo ona je vraj proste taky typ a nevie sediet, ani lezat /pritom nemusi robit vobec nic/ ... ja sa zase neviem vyspat uz treti tyzden, lebo moj chlap spava kvoli nej v inej izbe, kde ho pocujem, ako chrape. potom som cez den taka unavena, ze nevladzem ani rozpravat a nechuti mi jest, schudla som na menej ako 50 kg... a pol dna dospavam noc... :angry: :unamused: :rolling_eyes: ked sme my boli u nej tesne po porode s malym, tak treti tyzden uz o nicom inom nerozpravala, ako o tom, ze ona uz chce mat svoje sukromie, ze uz to strasne potrebuje, ze prehovori svojho syna, aby nas pustil k mojim rodicom, aby sme boli radsej tam a bla bla... mam jej to teraz vratit? :-O

zajtra ideme a to ockovanie, bojim sa a lutujem malickeho. :frowning2: dufam, ze to nebude zle a ze nebude teploty.

no, idem vas docitat, aj ked uz tu mozno nikto nie je.
6. led 2010 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno všem!! Holky, moc děkuji za rady!!!
A přejeme vám krásný den!!! Pááááá :dizzy_face:
7. led 2010 v 08:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminky :wink:
lovacka, Maťko asi odkukal od Filipka budenie sa každú chvíľu :rolling_eyes: až o pol 9 som bola ráno schopná vstať :confused: a to ani nejako v noci nepotrebuje papať, iba ceckať, až akoby kúskať a keď vytiahnem prso von z pusy, hneď sa rozčuľuje :confused: je to riadny beťár, snáď to budú už ozaj tie zúbky, vraj vtedy deti tak často pýtajú papať.

maci, pozrela som do tej tabuľky a tam sú uvedené sladkovodné ryby od 10mes, s tým,že nie filé a morské ryby od 1,5roka.... tuším to bude ako so všetkým, čo doktor to názor, čo vydanie to inak uvedené :unamused: a kto sa má v tom vyznať !!!

katka, veru nezávidím svokru doma, ja mám dobrú svokrušu, ale aj ona sama hovorí,že mladí majú bývať sami, predsa len generačné rozdiely a keď k tomu prirátam tvrdohlavé povahy :sunglasses:

u nás pekne nasnežilo, včera doobeda som dala Maťka do kočára na balkón a spal tam 1,5hod, potom som ho nasťahovala už dovnútra, nemám páru, ako dlho môžu deti spávať vonku aj keď naobliekané, poraďte :wink:

dnes nastúpil MM do práce, tak sa sem snáď častejšie dostanem :dizzy_face:

dnes majú 7.mesiačik Miško(ivuska) Sonička(mufo) Oliver(henessi) Sofinka(aurinka) Matej(lenka905) tak všetkým blahoželám !!!!

pekný deň všetkým :wink: :dizzy_face:
7. led 2010 v 09:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocky, tak som tu vyzivu Hamanek odfotila a mam to v albume :wink:
7. led 2010 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek