• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Ahojky mamulky...

Katka tu svokru ti nezavidim..ja by som ju asi poprosila,nech ide domov..ved ked je v poriadku,tak naco by ti mala narusat vasu intimitu...a neboj drobcek ockovanie zvladne,ale ak chces,ked dorazite domov,tak mu mozes dat preventivne daco od horucky a bolesti,lebo tieto ockovania sposobuju na nozkach booo...

Dadka..na to ze kolko ti neporadim,ale viem ze na skodu to nie je,buduje sa imunita...volakedy viem ze deti poobliekali a sup von na vzduch..a spali kym spali..a nic im nebolo...prinajhorsom treba dat fusak tak,ze ked vlozis ruku,citis ze je tam prijemne teplo,potom to malinke ma prima podmienky na haju...
7. led 2010 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska a to si fotila z dajakeho dovodu?
7. led 2010 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ano :grinning: , sme sa tu o tom bavili a baby nevedeli ako vyzera ta bez cukru :confused: :slight_smile:
7. led 2010 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaj..dajako som to asi prehliadla..Misko ma dnes vymesacnik?tak vsetko naj naj
7. led 2010 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak kati, ja by som asi povedala drahemu, nech sa s mamou porozprava a na druhej strane, keby mala svokra trochu chochmesu, tak sa uz davno zdekuje. No nezavidim ti, ale tak snad to pochopi :slight_smile:
7. led 2010 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
presne toho nazoru som aj ja..a ked nie je drahy schopny poriesit,tak by som sa jej spytala,ze teda kedy chce ist domov,ci jej netreba pomoc pri baleni
7. led 2010 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
devi, dakujeme ku blahozelaniu :dizzy_face:
7. led 2010 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivus pozrela som tu etiketu co si odfotila, mam presne tu istu az na to ze chyba to slovicko nesladene, macka tiez pisala ze su aj s aj bez. Ked pozriem zlozenie uvadzaju toto: jablcna dren, voda, marhulova dren, cukor atd a pod tym je napisane ovocne pyre - zmesi sladene. Takze su teda dve, jedna sladena druha nie to je teda riadny foooor aspon podla mna
7. led 2010 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
silvi, ja som to kupila normalne v tescu.. A to ked uz ja som zohnala v tomto zapadakove, tak sa to musi dat kupit hocikde :sweat_smile:
7. led 2010 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak dala som do albumu jednu fotku z dnesneho rana, maly tam vyzera, ako by mal vypite :grinning:
7. led 2010 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som pozerala v bille, lidli a vsade je bez uvedenia ze nesladene, skusim este teda v tom tescu ale je to pre mna totalna zahada. pokila ste nezacali rozoberat zlozenie kupovanej pape ma to ani nenapadlo a teraz mam v hlave len ten cukor, sol :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
7. led 2010 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
silvi, ako som uz pisala , kup si riadne jablcka a hrusky a uvar v hrnci pokrajane a rozmixuj. Je to to iste. Ja kupujem ovocne vyzivy len tak pohotovostne, inak to varim doma raz za dva-tri dni :wink:
7. led 2010 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ked bola mensia nechcela domace nic, teraz obedik sa napraska riadne domaceho, skusim aj doma presnidavku, mne zje tu 190g celu kolko jablcok a hrusky davas na 1 presnidavocku
7. led 2010 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska - je to mozne u nas maju len tie od coop jednoty ine asi niee. ale ja aj tak kupujem taketo veci co sa nekazia do zasoby v tescu alebo v podobnych hyperobchodoch v BB.

vcera vecer som matka len tak pokusne odvazila pred a po kojeni a ukazalo mi po kojeni menej ako pred :confused: a tiez strasne malo... ukazovalo 6300g a to bol obleceny. tak sa mi to nezdalo uz som bola v strese ze ako mohol tak schudnut ved ma take okruhle licka a potom som vahu polozila na zem (dovtedy bola na prebal.pulte) a tam mal po papani 7130g :sweat_smile:
no bezim matko sa prave zobudil asi vedel ze pisem o nom :grinning:
7. led 2010 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadka, lekari odporucuja prechazdky vonku do tych -5, ale moja Magdalenka spava cez den iba vonku a najlepsie sa jej spinka na balkone, to vydrzi aj 2 hodiny, na prechadzkach sa uz budi, ja ju dobre obleciem a dam do fusaku, ktory jej poriadne zavriem a este prehodim aj deku a ten kryt na nohy, ktory neviem ako sa vola :grinning: , no a bola tak aj kebo bolo -10 a bolo jej teplucko. no a ked ju dam dnu tak skontrolujem, ci nema studene alebo upotene na krku vzadu a podla toho sa potom riadim. Vonku nebola len asi jede den, ked boli tie najvacsie mrazy a potom sa v postielke nevyspala a bola mrzutejsia.
7. led 2010 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

no využívam zase jednu malú chvíľku, keď deťúrence spia. Ľubku zobral starký na prechádzku a Danielka s Tomáškom (môj synovec) spia pekne doma.

Macinka - no ja by som ešte s bravčovým trošku počkala, väčšinou, čo som čítala rôzne články, odporúčali až od 1 roka

Dadka - môžeš drobčeka kľudne nechať vonku vyspinkať, ja som ešte s Danielkou chodila von za každého počasia aj vo väčšej zime ako je odporúčaných -5, a to dokonca bez fusaku, lebo v tom nechcela spať. A zvládli sme to bez problémov, a dokonca sme takto chodili aj z plávania. Len ho naobliekaj do viacerých vrstiev ako cibuľku, šup do fusaku, zababušiť a určite mu bude teplučko a bude sa mu dobre spinkať na chladnejšom a vlhkejšom vzduchu.

Ivuska - všetko najlepšie k 7 mesiačikom

Katka - jaaaj so svokrušami to nie je niekedy ľahké, ale ako písala ivuska a devitka povedala by som manželovi nech sa s mamou porozpráva

Silvi - bez cukru sú aj výživy Sunárek, normálne 190 g balenie v sklenenom poháriku a u nás ich majú v Bille
7. led 2010 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katka, Damiankovi drzime palceky, nech to ockovanie dopadne dobre a Dr. ti urcite doporuci dat sirup Paralen a vela cajiku, nam to pomohlo a studene zabaly a nozicky, pri 1. ockovani Magdalenka ani nemala teplotu a pri 2. mala tak jeden den,co sa tyka svokry, tak napriklad ako pises, ze si strasne unavena,takze to ani nemusis hrat, tak ju skus poprosit nech ti viac pomaha, ked sa uz tak dobre citi a uvidis, mozno to zaberie a ona sa zbali a ujde domov :slight_smile:
7. led 2010 ve 14:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
alebo ked je velmi aktivna, tak jej povedz, ze to tak neide, ze predsa sa musi setrit po tej operacii a ze u vas ako vidis nema klud a doma nebude mat tolko roboty
7. led 2010 ve 14:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
lebo ako viem z vlastnych skusenosti, chlapi nemaju radi tieto rozhovory a mamickami, takze na draheho by som sa velmi nespoliehala, muzi to beru za take talafatky medzi zenami
7. led 2010 ve 14:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
gratulujem detikckam k 7 mesiacikom!
dnes som uvarila brunkovi polievocku z kuracej pecienky a moooc mu chutila,doteraz asi najviac zo vsetkeho a tato kozmicka strava uz zacina aj mne chutit :slight_smile:
7. led 2010 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
babulky,boli ste uz niektora ziadat o zvysenie rodicovskeho prispevku?

asi budeme musiet dat utratit psa-brazilsku filu-ma zapal pluc,nechce chodit,jest pit...dnes tu bol zverolekar,nechal mu tabletku,ktoru donho nevieme nijakym spôsobom dostat :cry: a zverolekar povedal,ze zajtra pride a ked sa Kato dovtedy nepostavi,tak mu neni pomoci :frowning2: :frowning2: :frowning2:
7. led 2010 v 16:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
to mi je luto, ze mate choreho psika. kolko ma rokov? a mate ho vonku ci v byte? preco mu nedal liek injekcnou formou ked nechce tablety?
skuste mu dat do vody glukozu, aby trosku nabral energie a skus mu to dat (tu vodu) zo zaciatku z ruky.
tabletu mu skuste dat do krku a drzat papulu kym ju nezhltne a to hladkanim po spodnej strane krku. pred tym by som ale dala nieco proti zvracaniu napr. degan, kynedril a potom tu tabletku.
nasa fenka labrador tiez mala zapal, ale dostala sa z toho.
vela stastia a drzim prsty.
7. led 2010 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem emla,tohto mame vonku,ma 10 rokov,absolutne nechce otvorit papulu,ideme vyskusat rozdrvit tu tabletku a nejako pomocou striekacky mu to dat,neviem preco mu to zverolekar nepichol,vybavoval to manzel,ja som nemala odvahu ist von.Zajtra idem do mesta,tak vyskusam tu glukozu.snad sa mu polepsi,strasne mi je ho luto...
7. led 2010 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
julenka, ja už som bola.. v utorok, vypísala som tam formulár, ktorý majú pripravený, podpísala a to bolo všetko :wink: ale napr. v správach som počula, že si ma mamička vypísať sama jednoduchú žiadosť.. preto som tam predtým volala.. a povedali mi, že nič písať nemusím, že oni to maju pripravené... takto je aspoň u nás v Galante, inde neviem ako to chodí..

čo sa týka Vášho havina, tak mi je to ľuto.. skús mu dať tu tabletku do trojuholníčkového syra.. my tak dávame nášmu havinovi tabletku na odčervenie a behom sekundy je po nej a po syre... možno to zaberie aj na Vášho.. držím pršteky..
7. led 2010 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
julenka, ani na jedlo vôbec nereaguje? Nechce papať? :frowning2: tak to potom nezaberie ani s tým syrom.. budete mu musiet asi na silu papulu otvoriť .. :frowning2:
7. led 2010 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, fakt všem moc děkuju za reakce. Panenku jsem šoupla na mrazák pro nás a Emmískovi dneska koupila krůtí a uvařila s bramborem a se špenátem... :dizzy_face: prý mooooc dobrý. No Ivuš, mě vůbec domácí přesnídávka nenapadla, ale určitě to vyzkouším!!! Díky za tip :wink:
7. led 2010 v 17:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem babulky...
ja idem to zajtra povyvabovat,ale tak sa mi nic nechce...
7. led 2010 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
julenka,

nemas za co a mozno by som ho vzala niekde do tepla (kolna, kotolna) aspon na noc. s jeho kratkou srstou mu bude kosa a urcite ma aj teplotu a tazko sa zahreje.
7. led 2010 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute baby,

som sa docitala, ze o ten zvyseny prispevok sa ma ziadat od 1.1.2010 do 30.6.2010, ak neskor, spatne rozdiel doplatia, ale tiez sa uz chystam buduci tyzden, tie peniazky sa nam zidu uz teraz.

boli sme dnes s malym sa sankovat na jahodnej, vymrzol ako cenculik, ale pacilo sa mu :slight_smile: tazke cez vikend ideme zase.

no a bola som dnes na poradni, maly mi chudol 100 g od poslednej, co ma teda moc nepotesilo :wink: to sa stalo uplne prvykrat. nechapem to, maly papa prikrmy uplne ukazkovo, ale asi mam uz toho mliecko menej, tak idem zase zabojovat. samozrejme, ze mi hrozili UM, tak uvidime. no a tiez mu pichli hexavakcinu, tak cakame, ci nebudu teploty.

ide nam horna jednicka, noci su katastrofen, dni podobne, ale ma jednu krasnu novinku - asi pred polhodinkou maly PRVYKRAT DOPREDU STVORNOZKOVAL :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: taky bol zlaty, velmi sa tomu tesil, vobec nechcel spinkat a len liezt. my sme to uz cakali asi mesiac a stale nie a nie, takze toto je pre nas velky den :slight_smile:

joj, tesim sa velmi :sunglasses:
7. led 2010 ve 20:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
my uz s oblickou vsetko ok, tak som sa vytesila. :dizzy_face: Malinky zlaty, plazi takym cudesnym sposobom, ale len po posteli. :grinning: Preplazi ju celu. No ale od stvornozkovania to ma daleko. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :slight_smile:
Ide mu zubok, prvy a svac - ocak. :wink: Primerane k tomu su aj nase noci. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Ivus - som rada, ze sa vyriesila zahada so solou a hippkami :grinning: :sunglasses:

Vsetky Vas aspon pozdaraujem, bo som Vas docitala s malickym na rukach poobede a nezapamatala si nic....hotovy katastrofen kalamiten so mnou. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
7. led 2010 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek