• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
A|hojky,
jdu popřát dodatečně všem čerstvým 7měsíčním prckům :wink:
7. led 2010 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kočky,

tak my sme zaockovani do oboch noziciek. boli sme ockovani na klinike alergologie, na infkcnom oddeleni v nemocnici, ockuju sa tam rizikove deticky.

kto tu bude so mnou dobrovolne celu noc? :wink: treba pozorovat malickeho, pred spanim mal vyse 38, teraz zaspal, tazko dycha. dala som mu nurofen cipok, ale noc je este len pred nami...

takze dnes budem mat sancu docitat vas hoci aj dva mesiace dozadu... :grinning:
7. led 2010 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
magduska, inac ahooooooooooj, ani som nevedela, ze sem chodievas :wink: az teraz som si vsimla poriadne... uz sme si aj pisali a ani sme asi nevedeli, ze spolu kocikujeme na sidlisku, to je sranda :grinning:
7. led 2010 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
kočky, tak svokra je odhodlana odist v nedelu a dufam, ze uz naozaj. chvalabohu, aj nam navari, aj ked nemusi a obcas povaruje malickeho, takze mozno aj zajtra jej ho dam na nejaky cas, ak sa ja nevyspim ... ono, je velmi tazke cokolvek jej povedat, ci uz ja alebo jej syn, a on jej to povie este aj drsne. ale rozplace sa casto tak ci tak... :rolling_eyes: v sobotu mame ist na svadbu, ak bude Daminko ok a ona povedala, ze sa o neho postara a v nedelu uz pojde. tak snad...
7. led 2010 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky

tak mame ten tazky den za sebou....boli sme na pohrebe kamaratkynmu syncekovi :pensive: :pensive: :pensive: uz je z neho anjelik, stale mam pred ocami tu malu truhlicku...

ktora este bdiete?
7. led 2010 ve 22:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
strasny grc ide v telke

este nemozem zaspat....bolia ma vajecniky...neviem co to je...
7. led 2010 ve 22:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
nar, ja tu este húkam ako sova, ale vzdavam dnesny tv program :stuck_out_tongue_closed_eyes: a idem spat..
7. led 2010 ve 22:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som samozrejme tu aj tu asi celu noc budem...

cau narci, a co sa stalo tomu chlapcekovi? je to strasne smutne... :frowning2:

ahoj ivush :wink: dobru nocku
7. led 2010 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka

nieco s metabolizmom...neda sa to zistit pocas tehu ani z plodovej vody.... :cry:
7. led 2010 ve 23:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
letim dianka ma nocnu moru...

ahojte

inak babule ja som este nemala ms....mozno to pride teraz, straaaasne ma bolia vajecniky a aj zily na nohach....ako ked som mavala ms...
7. led 2010 ve 23:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute,
ja menzes mam, ale hadam uz aj dva tyzdne, stale zo mna daco malo tecie... :confused: mozno to bude aj tym, ze som zacala brat antikoncepciu. uz mi to ide aj trosku na nervy... :angry: mate niektora taku skusenost? predtym som take nemavala...

no, zda sa, ze budem hore celu noc, Daminecko sa zobudil o jednej a do druhej bol hore, ale teplotku nemal. hral sa, napil sa cajiku /v zivote nevypil naraz tolko caju :slight_smile:/ a zase potom zaspinkal. a myslim ze nema teplotu ani teraz, spinka. a moj partner tak nenormalne chrape, ze ho pocujem aj cez zatvorene dvere a aj tak by som nespala. takze tak... snad to zajtra nejako dospim, dneska spinkal Damík poobede skoro 4 hodky. snad si pospim zajtra s nim.
8. led 2010 ve 03:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky
já hlásím,že menzes nemám vůbec.U Pavlíka jsem musela po 13 měsících úplně přestat kojit,abych menzes dostala a pak mohla otěhotnět s Jiříkem. :dizzy_face:
8. led 2010 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
u mě to kojení zřejmě funguje jako antikoncepce,ale samozřejmě to neriskujem,pro nás tři děti je moc :sweat_smile: ...to bych tatku neviděla snad už vůbec...už ted je furt v práci :unamused: ...
ale kdyby...tak to stejně pryč nedám :wink:
8. led 2010 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, moc prosim o hlasy pro naseho Bertika na adrese

http://melnicky.denik.cz/miminka/miminko-roku-leden-az-cerven-20100107.html

da se hlasovat kazdou hodinu, dekujeme mocinky moc
8. led 2010 v 10:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
martuli,Bertik ma moj hlas

bola som dnes poziadat o to zvysenie rodicovskeho prispevku a aj u nas maju take tlacivo,co staci,len meno dopisat a podpisat.chvalabohu sa to tmavsich spoluobcanov netyka,lebo nerobili,takze ich nebola plna chodba a vybavila som to za 5 minut,skodalen,ze do tych 2 rokov nepocitaju aj studium

no a Kato sa uz rana nedozil :cry:
8. led 2010 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
rano som tu bola ale ako som zacala pisat prve slovo matko sa zobudil a zacal plakat, takze som nestihla nic napisat a uz som zabudla na co som chcela vsetko reagovat.
vcera vecer matko hodinu plakal. najprv som si myslela, ze je hladny ale kedze odmietal kasu tak mi to zacalo byt divne. tak si vravim asi to budu zubky aj ked sa mi to nezdalo lebo si nesiel do pusinky ale som mu pre istotu natrela calgel na dasienka. ale po chvilke zase zacal hrozne plakat. nakoniec to bolo brusko mal riadne krce. chudacik. tlacil tlacil a nic. tak sme dali cajik to jedine chcel a pomedzi spapal aj tu kasu. a predchvilkou sa konecne vykakal ale snazil sa o to dnes cely den a bol z toho mrzuty. tak dufam, ze uz bude lepsie. rozmyslam ci to nebude aj tym ze prijima menej tekutin. vcera sice vypil 150ml caju ale nie je to na takmer cely den malo? ved mliecka vypil ovela viac neviete nahodou kolko tekutin cca. by malo take babo prijat za den?
8. led 2010 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekny vecer prajeme!
My sme dnes boli na poradni, mame 8300g. Dalsiu mame v marci. Dr. maleho pochvalila, povedala, ze mame davat strukoviny, pomaly piskotky, za den by mal vypit okolo 500 ml mliecka, no neviem, ako to odmerat, ale co uz, ale ked si zapisujem, tak mliecko cuckame este tak 6x za den a noc dokopy.
lentilka to je super, ze je oblicka OK!
katka tak svokra sa rozhodla, ze Vas "opusti", a zelame, aby ste si svadbu uzili.
julienka havka mi je luto.
alex ja davam malemu okolo 100 ml cajika za den a kaka v pohodicke, ale davam kazdy den poharik detskej vyzivy na olovrant a teraz mi Dr. povedala aby som mu do nej zacala drobit piskotky.
Babenkam prajeme krasne snicky a maminkam pokojnu noc!
8. led 2010 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bambulka

presne s tym co Ti poradili laktacne poradkyne sa uplne stotoznujem a preto prikrmujem minimalne. Co sa tyka jedla mal len 3 druhy zeleninky a raz kralika domaceho. Na pitie som este nedala nic ine okrem mojho MM. Inak som rada, ze si to napisala a len ma v tom mojom postupe utvrdila
8. led 2010 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, Maťko sa mi dnes prvýkrát sám od seba posadil :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: takú mám z neho radosť, doteraz to bolo len také polosedové a keď som ho ja posadila, najskôr sa posadil v kočári a potom aj na posteli :wink:

narciska, moc ma to mrzí, aj za kámošku :cry: :cry: :cry: ak môžem poradiť, nedovoľte,aby sa uzatvorila do seba, viem ako je o tom ťažké hovoriť, mne je tiež jednoduchšie písať, ale aj vďaka tomu,že som si to nenechávala pre seba, som nemusela ísť na psychiatriu ani brať žiadne lieky. Niektorí ľudia sa mi spočiatku vyhýbali, lebo nevedeli,či ma majú vôbec pozdraviť, čo mi môžu povedať, chápem ich docela dobre,tiež keď kámoška prišla o dvojčiatká predčasne narodené, ja som bola zrovna tehu s Romikom a nevedela som ako jej povedať,že ma to nesmierne mrzí :cry: :pensive: A ešte jej prosím nehovorte,že je mladá,bude mať ďalšie deti a pod.keci ... to nenávidím, žiadne dieťatko sa nedá nahradiť a vždy po ňom ostane obrovská trhlina a smútok
Ak bude chcieť je aj tu na koníkovi diskusia nás maminiek čo máme anjelikov,a je nás tam teda dosť :pensive:
8. led 2010 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babky,
tak Teusko sa dnes uplne "odtrhol" a straaaasne vela buval...uplny nezvyk. :wink: Ale uz mu riadne ten ocnyy zubak presvita...som zvedava kolko to bude trvat, kym vykukne uplne.
Teusko stale nepije cajik, tak sa cicikujeme a kaka celkom oki od kedy sme vysadili ryzovu kasu...

Baby, dnes som kocikovala a oproti mne isla taka vyfintena mamina s drahym kociarom a vyhulovala cigu a vyfukovala dym a islo to aj do kocika...no ja nechapem! :angry:
8. led 2010 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeej, dadka, gratulujem k sedeniu, Matko je sikovnicek! :dizzy_face: :dizzy_face:
8. led 2010 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
martuli, snáď to Bertík vyhrá, má náše hlasy určite :wink:
8. led 2010 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
lentilka, tak Maťko na rozdiel od Teuška, spal cez deň iba 2x po 40min a to na balkóne v kočíku, nedalo sa chodiť po vonku, nasnežilo cca 20cm a teraz do toho prší ... paráda :confused:
8. led 2010 ve 21:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kočky,

jeeeeej, Dadi, tak to je super, blahozelam Matkovi, je to sikulka. :wink: :slight_smile:

Alex, aj nas Daminko sa niekedy nevie vykakat. vtedy mu obcas pomoze teplomer do zadocku. snazim sa mu davat caj, ale nechce ho, ani vodu, obcas sa mi podari dat mu ho na lyzicke. my sme uz len na UM, takze z toho ma par tekutin, ale vela nie... u nas Daminko nevypije ani len pohar caju za cely den... :unamused:

v noci som spala asi hodinu, rano ma svokra posielala k jej lekarke nieco vyzdvihnut. nesla som a basta. nie som panacik na spagatiku. jej synacik sa dobre celu noc vyspinkal, nadherne si chrapal, takze aj keby som chcela spat, tak sa neda. ona sa s nim nemienila vymenit, lebo jej je tvrdy gauc v obyvacke... pani grofka... :angry: ani jedneho nenapadlo, aby ma isiel vystriedat v noci. preco jeho neposielala k jej lekarke? jeho si setri? :angry: :rolling_eyes: ani na tu svadbu zajtra nemam chut ist.

no, ale nejdem sa vam len stazovat...

my este stale nelezieme :confused: , nestvornozkujeme a uz vobec nesedime. ked dam Daminka sedkat, este pada do stran ako predtym... zadocek uz krasne dviha, ale asi to este chvilu potrva, kym sa da na 4 nozky a posadi sa... ale tak este ma asi cas. inac je to nadherny maly smejko, rad sa blazni, vystraja :slight_smile:. Zlaticko moje. dnes vecer mal opat 38 teplotku, tak som dala cipok a budem ho opat sledovat v noci... a dufam, ze uz zajtra bude dobre.

Leni, havka mi je tiez luto :frowning2: , mne ked zomrel psik pred par rokmi, plakala som za nim dva dni :frowning2: odvtedy uz ziadneho nasi nemaju...
8. led 2010 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
martuli, tiez som zahlasovala za bertika :slight_smile:
8. led 2010 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, moc vam dekujeme, zkousime to, kdyz se hlasovalo o mimi tydne, slo posalt hlas kazdou hodinu, ted nam to nejde :frowning2:( Tak hlasy rostou pomalu, je pred nami snad jeden chlapecek v galerii cervenec az prosinec

Bertik posila vsem pusu a podekovani za hlas
8. led 2010 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maťovi som na obed varila kuracie prsia s brokolicou, mrkvou a karfiolom, a predstavte si, jemu to nechutilo :confused: :rolling_eyes: mne áno aj keď to bolo úplne bez soli a on zjedol pár lyžičiek a potom eeeeee vrtel hlavou :unamused: uvidíme zajtra, som to navarila na dva dni :sweat_smile:
8. led 2010 ve 21:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravim kocky :grinning: ,
kto by si nahodou o mne myslel, ze som nejaka suverena hviezda, tak mu odkazujem, ze moje hrdinstvo konci v zubarskom kresle :pensive: este teraz pocujem vrtacku pri uchu :rolling_eyes: dufam, ze mam na dlho pokoj :sweat_smile:

leus, blahozelam ze vsetko ok :dizzy_face: s oblickou

katuska, a preco nespite v noci? :confused: S tym chrapanim to poznam, ale ja vzdy draheho drgnem, on sa otoci a je dobre na chvilu. Skusili sme iny vankus, ale nepomohlo.. Rozmyslam, ze ho vyslem na krcne :unamused:

alex, nas maly dnes zlupol 250ml caju :sweat_smile: skoro som odpadla :slight_smile:

dadka, blahozelam k posadeniu, Misko asi sedi, ale to nezistim, lebo maly je ako motorova mys a ani sekundu sa nezastavi :sweat_smile: ale zato stat pri nabytku to vie jedna radost :dizzy_face:
8. led 2010 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Katka, ja som si uz skor vsimla, ze si to ty, ale teaz si tu dlhsie nebola, asi to bolo sposobene tymi sviatkami a navstevou svokry, aj na prechadzky sme teraz nechodili, Magdalenka spinka cez den 2x na balkone a to niekedy aj 2 hodny a ked sme boli vonku tak niekedy nevydrzala ani hodinku a take nieco ako niekedy, ze sme prisli domov a ona este chvilu pospala uz asi nehrozi, zobudi sa skor ako vojdeme do vchodu :grinning:

no a ani my nelezieme, nestvornozkujeme a ani nesedime, dokonca sa aj na brusko otaca iba pri ocinovi :grinning: , ked sa hraju, ja ju mozem lakat na hocico a nic, no ale aby som nepovedala, tak mi ukazala ako to vie opacne z bruska na chrbatik :grinning:, snazim sa spomenut, ako to bolo pri tych mojich dvoch chlapoch, ale akosi to neide, nepamatam si :grinning:, viem len to, ze obidvaja lozili po styroch, cim si pekne spevnili chrbatiky a ze do choditka som ich nedavala.
8. led 2010 ve 22:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
a co sa tyka cajiku alebo vodicky, tak Magdalenka tieto napoje zatial neoblubuje :slight_smile:, za den vypije tak max. 40 ml, ale mliecka si da este stale cca 700 ml a to nema problem s flasou, kedze sme na UM
8. led 2010 ve 22:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek