• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Ahojte babule, no vidím, že máte šikovné detičky. Náš Mišiak má jeden zubák, zajtra už budú asi dva. Sedieť, obsedí, kým sa nezvezie do strany....ale už trénuje, takže sa lepší......najradšej by už behal, ale ho tie špajličky - nožičky neudržia. No mňa teší, že je aspoň dobrý papkáč.......teda že ho netreba do jedenia tlačiť tak ako bolo a dodnes je potrebné u Vilka. Zatiaľ bez problémov zjedol všetko. Teda okrem vajíčka, to som mu dala len ochutnať...a to je jediné čo vypľul.

Add. chrápanie "drahej polovičky".........žeby som ho aj ja poslala na krčné :confused: , zatiaľ to riešim tak, že ho nechám nech zaspí pri telke.a keď mu prejde ten tuhý spánok, tak sa presunie do spálne a potom už väčšinou nechrápe...alebo ho teda aspoň ja nepočujem.
8. led 2010 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivush, ale moj drahy chrape nenormalne nahlas, pri nom sa nevyspi nikto. ma spankove apnoe, treba to liecit, ale on nechce pre to urobit vobec nic... kazdy spime v inej miestnosti a aj tak ho pocujem, aj ked su zatvorene dvere na oboch, ja mam strasne lahky spanok a teraz, odkedy mam dietatko, hada este lahsi ako predtym. damicek sa len pohne v postielke a ja som hned hore.

magduska, presne tak, skor sme davali damika cez sviatky na balkon aj my. dnes som bola vonku s nim, ale len na polhodku, bolo vlhko, mokro, fukal vetrisko a Damicek nespal. tak som si povedala,ze ideme dnu a doma mi zaspal a potom spal vyse tri hodky. a ja s nim... :slight_smile:
8. led 2010 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
co sa tyka zvyseneho RP, tak aj u nas na UPSVa R maju na to tlacivo, ktore staci vypisat a dokonca aj tlaciv-Zapisnicu o doruceni pisomnosti do vlast.ruk a Zapisnicu o vzdani sa opravneho prostrieku, co znamena, ze sa skrati konanie, cize Rozhodnutie o priznani nemusia posielat pisomne a cakat na to, ci sa neodvolate, aby to bolo pravoplatne
8. led 2010 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja som musela začať s "tréningom spania v postieľke" aj cez deň. Večer totiž bez problémov zaspával Miško v postieľke no cez deň reval, jedoval sa......a v kočíku bol do 5 min. ta-tam. Ale kvôli tomuto počasiu sa už nedalo inak.....ale už mu to ide :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Katka.....ani moja polovička to nemá v pláne nejako riešiť
8. led 2010 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
a musim to tu napisat, co sa mi stalo pred par dnami :slight_smile: , moj mladsi syn sa ma pyta: Mami a tie veci po malej Magdalenke davas niekmu, alebo si ich nechavas? Tak snad zo mna nechce urobit babku :grinning: a to este prednedavnom hovoril, ze on veru deti velmi nechce, lebo je s nimi otrava :grinning: a ze ked budu take ako bol on, tak zbohom
8. led 2010 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
lante, mozem sa opytat, ako trenujes to spanie cez den v postielke, pretoze aj Magdalenka s tym ma problem, od narodenia tam cez den spinkala len parkrat, cez den spi zasadne v kociku a vecer jej postielka nerobi problem, pri chlapcoch som ten problem nemala, zatial som to neriesila, este stale sa zmesti do hlbokeho kocika :grinning: a balkon to isti, vonku nespala snad iba ten jeden den v decembri, co boli tie najvacsie mrazy
8. led 2010 ve 23:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
No zo začiatku to bol plakací" boj. Pišťal a jedoval sa. No zakaždým som prišla, dala dudlík ak mu vypadol alebo mu dala trochu čajíka. A časom zistil, že ak chcem spať tak musí tam kde je.....teda trvalo mu to asi tak 4-5 dní. Teraz už je "naprogramovaný" a doobeda ide spať o 10-tej...už o 9:45 začne zívať a keď o o 10-tej uložím tak si ešte chvíľu niečo "kecá" ale do 5 min. ostane ticho a zvykne spať tak hodinu až hodinu a pol. a Poobede je to obdobné.
8. led 2010 ve 23:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
magduska, tvoj syn urcite zmeni nazor, som si ista :slight_smile:

inac to musis magdusku denne trikrat obliekat von? ach jaj... mne staci raz... aj to si poplace chrobacik vzdy...
8. led 2010 ve 23:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Miško spáva 2x za deň a Kati presne tak to bolo naobliekať a fuk do kočíka pod okno. Ešteže obliekanie vcelku dobre znáša....ale postieľka je pre mňa pohodlnejšia a v konečnom dôsledku je aj priestrannejšia než kočík :grinning:
8. led 2010 ve 23:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
mne nastastie damik ako tak zaspi aj vnutri. ked sa prilis vrti a otaca na brusko, alebo hra v postielke, namiesto toho, aby tam spal, tak ho vezmem k sebe a hladkam ho po hlavicke a zakryjem ho az po cielko :grinning: ale pomaha to. dnes uz je druhykrat hore, odkedy isiel spat... :rolling_eyes: no a potom, ked sa zobudi, tak je cely stastny, ze mi moze davat prsteky do nosa :grinning:
8. led 2010 ve 23:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Miško sa tiež už asi 3x mrvila.....no bol smädný....vypil čosi z čajíka..mlieko nechcel....a potom som ho zakryla, čo nemá rad, lebo sa nemôže dobre vrtieť (spáva totiž v spacom vaku)....to bola moja chyba, nemala som ho zakryť.
8. led 2010 ve 23:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

naše spanie je tiež katastrofálne :frowning2: každú chvílku hore a ani cicku nechce len vyplešťuje na mňa očiská a mrnčí :stuck_out_tongue_closed_eyes:
príkrmy 0 bodov ale čo už raz sa jesť naučí :grinning: a pitie to isté...

Bambulka plne súhlasím so všetkým, čo si napísala z tej prednášky o tých príkrmoch :dizzy_face:

a za Bertíka sme zahlasovali :wink:
9. led 2010 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
dnes spal Brunko uplne uzasne od pol 8 do pol 9-to ho zobudila stekanim wenda,ale podarilo sa mi ho uspat len hladkanim bez cicika v postielke uplne prvy krat. :slight_smile:
od troch mesiacov vobec nechcel spavat sam v postielke,pri kazdom pokuse prelozit ho do postielky sa strhaval zo sna a plakal,pokym som ho neprelozila naspät medzi nas... no a potom spal az do pol 1,pol 5,pol 8.ale este stale zaspava na ciciku aj cez den aj v noci
uz asi nejake dva tyzdne vie pit aj z flase a cez den stiahne asi 150ml cajiku a prikrmi mu chutia vsetky uz aj ovocne a dnes svokor prinesie holubky,tak uz aj z tych mu zacnem varit

dadka,tesim sa ze sa Matko sam posadil :slight_smile:
Brunko sa sam este neposadi,ale ked ho dame sediet tak sedi :slight_smile: a aj sa hrat a dlho vydrzi

lentilka super ze je to s oblickou ok :slight_smile:

katka a aku antikoncepciu mas?aj mne dr predpisala,ale som ju este nezacala brat,lebo zvazujeme,ci do toho nejdeme znova...no a dr mi vtedy povedala,ze mozem aj mesiac v kuse po nej krvacat
9. led 2010 ve 13:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

no ani u nás to zo spaním resp. zaspávaním nie je žiadna sláva. Vnútri zaspáva len na prsníku, ale aspo vonku zaspí v kočíku bez problémov (zatiaľ).Papáme už pekne aj obedík aj olovrantík. To nám zatiaľ stačí. Na pitie dávam vodičku (prevarenú Lucku), ale to si naozaj len trošičku cucne. Mliečko asi zatiaľ stačí. V utorok ideme do poradne, tak uvidíme, ako sme pribrali. Sedkanie nám celkom ide, ale posádzame sa zriedka, nech ešte chrbátik spevne a hlavne počkáme, kým sa neposadí sama.

Leuska - teším sa, že oblička je v poriadku, aj že Teuško už pekne papká

Dadka - tak Matko je šikovníček

Julenka - psíka je mi ľúto

Katka - držím palce, nech sa to so svokrou rýchlo vyrieši
9. led 2010 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

len hlasim, ze my uz veselo stvronozkujeme, kazdy den sa zlepsujeme :slight_smile: je to super, konecne je maly na zemi spokojnejsi. na druhej strane tazsie je ho uspat, lebo hned sa da na styri a lezie po posteli :slight_smile:

inak, nasla som sposob ako malemu dat vodicku...normalne mu ju dam do sklenneho velkeho pohara a vtedy ju vypije bez problemov, sa citi ako velky asi :slight_smile: skuste to.
9. led 2010 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
este otazocka....to mate aj vy teraz fazu priputania? u nas to teraz vo velkom prebieha. uz ano otecko nestaci, musi byt mamka a to stale.
9. led 2010 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak, teraz som si uvedomila, ze maly vobec neplazil, on hned na 4 siel.
9. led 2010 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte zienky maminky,
tak som vcera poriekla, dnes Teusik skoro vobec nespal... :cry: Uvidime aka nas caka noc. Ale ruku z ust nevybera a ten ocny zubok ma tak strasne opuchnuty...tak asi preto. Ale papka pekne. :wink:

A nejako je tu ticho...kde ste? Zuzka este mate svokrovcov? A mufik je este na Orave? :confused:
9. led 2010 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leuš to je super s obličkou :wink: a očný zub má tuším najhorší priebeh keď sa tlačí :confounded: všetky maminky čo poznám, tak aj keď im zúbky problém nerobili očák to istil :stuck_out_tongue_closed_eyes: tak hádam rýchlo vylezie nech sa Teuško netrápi...

Bambulka veru aj moja buchta má takú fázu, že iba maminka ale ona to má od narodenia, vždy keď ma nevidí tak hrozne lútostivo plače...ja som od narodenia bola bez nej hádam hodinku, aj vtedy ju tatinko kočíkoval tak spala...aj vnoci musí spať so mnou v posteli inak je zle :stuck_out_tongue_closed_eyes:
9. led 2010 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak ja už mám cez 2 týždne také bolesti v podbrušku ako keď som začínala byť tehotná :sweat_smile: dúfam, že sa len maternica pripravuje na mrchu lebo by ma šlak trafil :stuck_out_tongue_closed_eyes: aj chute mám všelijaké :zipper_mouth:
9. led 2010 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak bolo to len otazkou casu. Dnes nam Dominik totalne treskol z postele :frowning2: tak ako mi doslo zle tak nikdy v ivote este. Musime dat asi naspat mrezu na postielku lebo teraz bola prisunuta k nasej. Mnoho ludi to tak ma a nemaju s tym problem kurnik. A to sme s manzelom spali a zrazu TRESK obydvoch nas strhlo a Niko na zemi ale si predstavte na opacnom konci nasej postele cize musel preliezt cez nas ked sme spali kurnik a my sme to vobec necitili
10. led 2010 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute caute este som vas neprecitala, len kukam ze Teusko vcera nehajal, to sa asi dohodol s Terezkou, lebo som ju cez den nevedela ale absolutne uspat, uz som bola zufala, aj ona toho mala dost, chcelo sa jej a nevedela zaspat, ale v noci potom potiahla 7 hodin potom este 2 hodiny a teraz mi taha uz tretiu hodinu :confused:

nataska jejda tak to je riadny vykuk maly ze vas takto popreliezal tajne :confused: dufam ze sa mu nic nestalo

musim ist, sa ozvem este
10. led 2010 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
idem Vas len narychlo precitat
uz mam notebook nastastie sa ho podarilo opravit lebo to bola hruza :grinning:
bambulka mne tiez Filipko pije cajik len zo sklenenho pohara z flase sa vobec nenapije ani z toho kuzelneho hrnceka.
vsetkym 7 mesiacikovym babatkam blahozelame
my krasne sedime a v noci sa zobudim a FIlipko si sedi na posteli a pozera na nas ako spime :stuck_out_tongue_closed_eyes: posadi sa z akejkolvek pozicie a 4 nozkuje sa nam tazko lebo sa nam smyka na podlahach ale na posteli a na deke mu to ide paradne.a este musim pochvalit FIlipka ze kolkokrat ho dam na nocnicek tolkokrat sa vypiska a kakame uz len do nocnicka (kakame 2x do tyzdna takze sa to da odsledovat)
ale za to nas nocny spanok 0 bodov.je hore kazdu chvilu uz nevladzem som nervna ale hadam to coskoro prejde.uz si myslim ze to nemoze byt zubkami ze v noci vobec nespi :pensive:
10. led 2010 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute mamulky a babulky...idem sa pochvalit..Kiarka ma vonku treti zubok,hornu jednotku,aj ked sa nam skor tlacili horne dvojky,no som rada,lebo teraz nevie dobre spinkat ani cez de ani v noci..plazit sa nam dari dozadu..sediet sedime len s oporou..no vsetko ma svoj cas...
10. led 2010 ve 13:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky děvčata. Tak my dnes přesedlali z hlubokého do sporťáku. Máme sice jeden z největších hlubokých, ale stejně už to dál nešlo. Docela se mu zamlouvalo a během chvilky usnul. Chcete-li vidět fotky, tak jsou zde: http://www.facebook.com/album.php?aid=2023182&id=1550112904&l=34c3533b8e

Dnes jsem zkoušela úžasně jednoduchý recept na citronovou babetu. Naprosto dokonalá! Tak jsem vložila recept do Pažravce.
10. led 2010 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievčatá! Včera poobede sme dorazili domov. Čo lentil, už som ti chýbala? :wink: Neboli sme na Orave ale v Tatrách. Mali sme byť 3 dni ale nakoniec sme si pobyt predĺžili ešte o jeden deň, lebo tam bolo fakt super. Mali sme tzv. rodinnú izbu. Sú to vlastne dve izby s dvomi kúpeľňami a medzi nimi sú dvere. Takže Martinka spala sama, pripravili jej tam detskú postieľku, my sme boli vedľa a Soničku sme mali v kočíku. Boli sme 4 rodiny, každá s dvomi deťmi. Prvý večer sme boli v bare, my sme tam debatili a deti tancovali pri juboxe. Druhý deň sme boli v Tatranskej Lomnici. Tatovia sánkovali a kočíkovali deti a maminky sa išli lyžovať. Po troch rokoch som stála na lyžiach. Čo jazda to pád na prdel, ale aspoň bola sranda :grinning: Cez obed sme dali deti a tatkov spať a my sme boli ešte trošku polyžovať. Večer sa hral bowling ale ja som to prepásla, lebo som akurát ukladala deti. Ale potom sme si posedeli a pokecali. Druhý deň sme boli na štrbskom plese. Všetky deti sa buď viezli na sánkach alebo kráčali, len naša madam vrešťala jak keby ju z kože drali, že chce ísť na rúčky. Každý sa za nami obzeral a s ňou nebolo rozumnej reči tak sme ju na striedačku nosili na pleciach jak takí somári :stuck_out_tongue_closed_eyes: Večer sme trávili v hotelovej telocvični pri volejbale a striedali sme sa pri deťoch ktoré sa hrali v detskom kútiku. Včera bol posledný deň níňášho pobytu, akurát začalo pršať. Po raňajkách sme zbalili caky - paky a išli sme do Smokovca. Vyviezli sme sa na Hrebienok a odtiaĺ sme zišli peši dole. Dali sme obed a išli domov. Naši spoludovolenkári boli unesení z našich detí, lebo o 20.00 sme už mali kľud, Martinka sa dokonca sama vypýtala spinkať, že je unavená. Zapliu sme babysitter a mohli sme kľudne posedieť, zatiaĺ čo oni doháňali deti ešte o 23.Chodili sme ich ešte aj tak na striedačku kontrolovať cca každých 20min. ale po takej dávke čerstvého vzduchu spali jak zarezané. Včera som vás dočítala ale nejak som nemala čas písať lebo som vybaľovala a práčka to chudera 4x otočila. No a večer som ešte bola v Tecsu na nákup, lebo sme dnes boli gratulovať a potrebovala som darček. Ale už som tu v plnej zbroji a budem písať. Toľko moje litánie :grinning: :grinning: :grinning:
10. led 2010 ve 20:04  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminky,
mufo, muselo Vám byť super, takéto niečo by som brala, najhoršie,že MM je ťažké na niečo nahovoriť, je to taký domased :unamused: ale možno keď bude Maťko behať chytí ho cestovateľská mánia :wink:

natashkaa, snáď sa Nikovi nič nestalo aj sa asi zľakol keď spadol :confused:

zuzec,už som myslela, že si išla na dovolenku :sunglasses:

u nás sa skoro všetok sneh roztopil, samá čľapkanica je, ale aspoň sa dá chodiť s kočíkom koľko toľko. Maťkovi zjavne maximálne vyhovuje čerstvý vzduch, lebo na a po poobednej vychádzke spinkal 2,5hod !!! som tomu nechcela veriť, asi 3/4 hod sme boli vonku a potom zakotvili u naších, jemu otvorili okno a nechali ho ďalej spinkať a teda si potiahol.
10. led 2010 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak to máš smolu dadka.Môj muž je zas akčný typ. Včera večer už surfoval po nete, že kdde by sme v lete išli na dovolenku. Teraz pôjdeme v priebehu týždňa na Oravu na otočku, lebo príde sesternica z Londýna. Nevidela som ju vyše roka a zase sa dlhšie neuvidíme, lebo v lete čaká mimčo. No a MM chce ísť na víkend zas na Oravu na ples a ešte aj odbehnúť na nákup do Poľska. Ja už by som aj doma trošku posedela, lebo každý výlet čosi stojí a keďže nekradneme tak treba aj šetriť. Som mu povedala, že tento mesiac už žiadne úlety, ale ako to vidím, zas ma ukecá.
10. led 2010 ve 21:17  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jej mufo museli ste sa mat paradne :slight_smile:
natashka ja som mala tiez soky vecer filipko sa premiestnil az k nocnemu stoliku a prv padla za obet vysielacka potom som ho zase ulozila a tak padol za obet budik resp snura od budika :sweat_smile: uz to nie su tie babatka co kde sme dali tam sme nasli :grinning: lozia sedia 4 nozkuju no proste musim pockat kym zapsi a tak mozem odist z izby.rozmyslam ze sa zacneme ucit znova na postielku ale ked jemu je postielka prilis mala on potrebuje etisko ako jeho maminka :grinning: citala som ze niekomu tu zomrel havko je mi to luto(nepamatam kto to uz pisal) :sweat_smile:
10. led 2010 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky muzu se pridat. :slight_smile: Moje prdelka se narodila 24.6 2009 :wink:
10. led 2010 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek