• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
lovacka, natashka to máte riadnych akrobatov :slight_smile: Naša sa akurát tak gúľa po zemi. Včera prekotúľala celú detskú kým som sa hrala s Martinkou. Ale viem čo je to za šok keď takto padne dieťa. Mne z postele zletela keď mala 2 mesiace. Bola na brušku a normálne sa preplazila zo stredu nakoniec a urobila kotrmelec. Sonička ale našťastie bez problémov spáva v postieľke, len občas urobíme výnimku.
10. led 2010 ve 21:26  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasne piskutek, vítame ťa!
10. led 2010 ve 21:33  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
piskutek, vitaj medzi nami :slight_smile:) :wink: budeme mať aspoň dve Terezky :wink:
10. led 2010 ve 21:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
nataska, tak maly je riadna vrtulka :sweat_smile: My to tak mame a ja si to neviem vynachvalit, neviem si predstavit, ze by som necitila, ze po mne lezie :sweat_smile: :confused: Ozaj ako spinkate? Kolko krat sa budi?

dadka, tie fotky, co som ti pslelal sa este nerobili? ci to len ja neviem najst? :confused: :sweat_smile:

piskutek vitaj :wink:
10. led 2010 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
vidíš ivuska dobre, že si pripomenula, aj ja som už dávnejšie posielala fotky.
10. led 2010 ve 22:04  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska, nataške som ich poslala, ale ešte to asi nerobila, lebo cez Vianoce boli doma tatinovia a teda u nás bol aj PC permanentne obsadený :rolling_eyes:

mufo, pošli mi na mail aj s počtom zúbkov v 6.mes a tiež váha a cm :wink: tabuľku už je upravená :wink:
10. led 2010 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby buduci tyzdn tie foto urcite spravim. Do dnes mal manzel dovolenku takze sme vecery travili pri filmoch ja na FCB a taaaaaaak :wink: si to uzivali a moc sa mi nechcelo priznam sa ale urcite ich urobim
10. led 2010 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka tak som ti to poslala ešte raz :wink:
10. led 2010 ve 22:20  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
letím za mojkáčom, nočné kojenie prvé :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: sladké sníčky
10. led 2010 ve 22:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka krásne fotky máte.Maťko s Rominkom sú hrozne podobní :wink:
10. led 2010 ve 22:25  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kočky,

tak vikend mame za sebou, svokra uz konecne /!!!/ vypadla, nemam vacsej radosti. a uz som si povedala, ze nech si o mne mysli, co chce, ale mne po hlave skakat nebude. hoci nebudeme mat dobry vztah, ja na to kaslem...

no a Leni, beriem Yasminelle, brala som to aj predtym, ale nekrvacala som. iba teraz... ale inac mi problem nerobi. kedze nekojim, mozem brat tabletky.

dobru nocku vsetkym.
10. led 2010 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý večer maminy... :dizzy_face:
Adél, krásný fotečky :dizzy_face:
Tak už 100% čtyřnožkujeme a malou to hrozně baví, taky si stoupá u věcí a leze mi do prádelního koše. Sedá si sama jen v kočárku, nebo z polštáře, ze země jí to ještě nejde, ale sedí krásně vzpřímeně. :dizzy_face: Když sedí, tak se dokáže dostat na 4 a leze, ale z lezení si nesedne :stuck_out_tongue_closed_eyes: Je to taková naše ještěrka malá :dizzy_face:
10. led 2010 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
A samozřejmě v krmící židličce a v lehátku :dizzy_face: to jsem ještě zapomněla. Zuby ale nemáme žádný a zatím to ani na žádný nevypadá :sweat_smile: I když já na to nespěchám, přeci jen ještě kojím a nerada bych, aby mě rozkousala :grinning: Navíc já měla první zub až po roce, takže není kam spěchat...teda jestli bude po mě. Manžel mě v 8 měsících :sweat_smile:
10. led 2010 ve 22:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky ja uz sla vcera chrnet :slight_smile: Taknase terka v pul roce vazila 6,45kg a merila 65,5cm.Je to takova mala lenorka tocit se mi vubec nechce :frowning2: Zaciname s necim jinym nez s mlikem.Ja uz ho moc nemam tak davam UM a treba kasi atd z pra jen v noci.Nejdou mi na pocitaci carky a hacky tak se omlouvam :slight_smile:
11. led 2010 v 07:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
piskutek, tak to jsme na tom s váhou stejně. Malá měla 6,44kg a 65cm :grinning:
Teď v 7 měla 7,05kg a 66,5cm :dizzy_face:

Tak držíme pěsti s příkrmy, ale určitě budou malý chutnat... :dizzy_face:
11. led 2010 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj piskutek,

ani moja mala sa nechce velmi otacat. ako to riesis? ja idem dnes k lekarke a uvidim co povie. tiez som z toho smutna.
11. led 2010 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
emla, tak hodně štěstí u doktorky, určitě vám poradí, nebo vás aspoň uklidní, že je to v pohodě... :wink: :dizzy_face:
11. led 2010 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
jejjej macinka dakujem...

inac nechcem sa tu stazovat, ale aj so spanim to nemame super.
vecer pred kupanim spapa kasu asi cca 100ml, potom ten kupel. Okolo 19.00-20.00 ide spinkat a popri tom ju nakojim a zaspi na cicke. o hodku place, tak ju nakojim z druhej cicky a spi tak pol hodku a potom uz len dudlikuje a papa az do rana. musim byt stale pri nej. ak jej hned nedam cicik tak sa zobudi a je hore aj 2-3hodiny.
je to strasne vycerpavajuce a to nevravim, ze mam aj druhe dieta (aj ked uz velke), ale aj ona ma potrebuje. boli sme s emkou zvyknute vecer v posteli este pokecat a potulkat sa aj ked ma uz 12 rokov. teraz to nestiham. emka je smutna a aj ja. co by ste urobili na mojom mieste? odstavili? presli na UM? alebo nechali vyplakat? alebo co??? dik.
11. led 2010 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to mame od narodenia. lebo ked bola malicka, tak nevedela spat na chrbatiku a spala len na brusku (aj teraz). kym sme kupili monitor dychu spala pri mne a ja som jej drzala rucky aby sapon trosku pospala (boli horucavy v lete a v perinke sa velmi potila). potom sme kupili ten monitor a to uz nechcela spat v postielke, len cez den. vecer spi so mnou. v podstate od narodenia som sa nevyspala lebo vstava cca5- 9x za noc. cez den spi doobedu 1hodku a poobede 1hodku a podvecer 1hodku. dlhsie nevie pospat sama.
11. led 2010 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Emla, tak to mě mrzí. Já tohle vůbec neznám a přesto se přistihnu, že jsem hotová z toho, že vstanu třeba 3x (když kojím). Když malá dostane UM, tak se probudí jen jednou v noci a spí až tak do devíti. To se teda stává, když je na noc u našich. Občas jí pohlídají, aby jsme si mohli s taťkou udělat fajn večer jen pro sebe. Možná, že už jí mlíčko nestačí, když je tak často vzhůru. A když jí v noci kojíš, tak papá hodně?!
11. led 2010 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naše malá spí na zádech, na boku, na bříšku. v podstatě se přetočí, kam se jí chce, takže to je pro mě taky lepší, že už si udělá sama pohodlí.Akorát občas když je na bříšku, tak začne zvedat hlavičku (i když spinká), tak jí radši přetočím na bok, aby se náhodou neprobudila. Jinak usíná na boku.
Chápu, že musíš být hrozně vyčerpaná. Asi bych fakt zkusila to UM, já ho občas malý taky dám, protože je po něm mnohem klidnější. Já vím, že už toho mlíčka moc nemám, spíš tak na žízeň, než na jídlo. :stuck_out_tongue_closed_eyes: Ale je pravda, že taky dokáže po kojení vydržet 4 hodiny. Prostě pokaždý jinak, jsem z toho trošku jelen... :grinning:
11. led 2010 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
No ona papa a aj dudlikuje a potom sa z nej az mlieko vylieva :slight_smile: , niekedy ju napina ked chce bradavku, to potom vstanem, vezmem ju na ruky aby zaspala. a tak celu noc dookola. inac nic z flase nechce tak som jej objednala flasu tommee tippee. pride az 02/10. potom ju uz asi odstavim.
ja som to pri emke nepoznala, od 3mesiacov spala celu noc,ale to som nekojila. dala som jej do flase kasu (krupicnu - vtedy sa tak davalo) a spala az do rana. no ona je spachtos aj teraz, ak ma prazdniny tak chrni aj do 12hod. a toju uz vyhanam so psom von :slight_smile:
11. led 2010 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
inac si zlata, presne uvazujem o tom, ze skoncim s kojenim. dnes sa spytam mudr. a uvidim. idem zmyvat kym spi, lebo o 15min. vstava. je ako casovana bomba, vstava presne po hodine.. este sa ozvem, papa
11. led 2010 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, každé dítě je prostě originál, a ty to zažíváš na vlastní kůži. Tak ti přeju, ať se to brzy upraví a ty už se konečně pořádně vyspíš!!! :dizzy_face:
super, jsem moc zvědavá, co na to doktorka. Tak se ozvi. Pa
11. led 2010 v 09:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
emla..neodstavuj..radsej skus uz aj ine jedla,lyzickou..neskusala si jej uz davat kasu a podobne veci?mojej malej keby nesli zubky tak by spala celu noc..aj tuto noc spala celkom fajn,tie bolesti sa zmiernili,no ja som cihala a ten moj spanok ani nebol spanok...a to uz mam tretiu noc..ak som za tie tri dni naspala dokopy 5 hodin,tak asi vela hovorim..a obcas nechat dieta vyplakat neni na skodu..nevravim,ze sa ma zadusat od placu,to nie..ale treba vydrzat..ja som mala prvu dceru taku bezo mna ani krok..ale dosla svagrina a ona mi to predviedla co robit..ten plac ked je len taky provokacny teda taky mama robte to co chcem ja,by si mala rozpoznat...ale vravim,neodstavuj.. .materske mlieko aj ked uz len na smad je super..ale u deti ide aj o to aby ta cez ten prsnik citilo a pises ,ze mala ho vypije aj vela az sa skoro povracka..to znamena ze ho mas dost...v tom chyba nebude..
este mozno v tom ze po hodine prestriedas prsnik skus to nerobit..ak ti po hodine pyta daj ten isty..minule to tu baby rozoberali ze striedat az po troch hodinach.
11. led 2010 v 10:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
emla me dok rekla ze to je v jadyrkach co jsou v kyclich a taky je pravda ze jdem jeste jednou na ko na nozicky :frowning2: Snazim se ji davat na zem na deku co to jde.Obcas kdyz je na boku tak do ni i stouchnu.Jenze kdyz uz je na brise tak ji to nejde zpatky rozjedou se ji ruce zacne norovat nosem v dece a je stekla :slight_smile: Tak ji otocim a je konec ze cvicenim.Ani sama nevydrzi sedet kdyz ji posadim ale to nevim jestli jeste neni brzo.Mam doma uz jednu skoro 5letou princeznu ale uz si nic nepamatuju :frowning2: A tu jsem kojila do roka samozrejme s prikrmama.
11. led 2010 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já samozřejmě nemyslela úplně odstavit, a kort když emla má tolik mlíčka :wink: Jen jsem z vlastní zkušenosti poradila, že by jí to mohlo zabrat :wink:
Jak říkám, já někdy nakojím naprosto perfektně a někdy je mlíčka míň a musím dodat UM :pensive:
11. led 2010 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek