• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
devit,
dik za podporu. prikrmy a kase jej davam, konkretne kasu jej davam vecer pred kupanim. ja si myslim, ze ona si tu cicku vydobije je to silna osobnost, ta nasa mala Laura. zvazujem to odstavenie ale asi len nocne, cez den by som ju este kojila, ale nemam odvahu a plan ako to urobit. najlepsie by bolo keby mi kasu vypila z flase v postielke (aspon si myslim) a potom spala az do 8 hod :grinning:

piskutek,
nam na klboch nic nezistili a vraj ich mame ok. laura ked sa pretoci na brusko (po dlhom lakani na nieco fakt zaujimave, inac tou ritou nehne :slight_smile: ) tak sa tiez hneva ale to ked nedociahne na hracku a plazi sa dozadu, takze sa jej vzdialuje. pretacanie cvicime ked ju prebalujem a nema plienku, vtedy jej to ide lahsie.
11. led 2010 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
emla citala som tvoj problem pocuj a co keby si skusila kasu vynechat ono babo sa moze budit aj preto, ze je mu na noc velmi tazka ta kasa predsalen 100ml plus este nakojis to je na noc celkom dost skus jeden vecer kasu vynechat lebo ked ma tak plne brusko mozno sa jej preto neda zaspat. Ja mam problem s malym budi sa mi tak x za noc no a toez mi poradili kasu ale akoze tri dni som ju davala a budil sa mi 11x!!!!! akoze total tazka na zaludok. Su deti ktore to zvladnu ale uprimne ani ja by som moc nespala byt prejedena na noc. Neviem mozno si to uz skusila vynechat ak sa aj tak budi tak proste je to stadium zuby alebo stadium maminka mojkanie a treba vydrzat
11. led 2010 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
emla a teraz citam ze pises ze ju az napina a vracia...pocuj ja dam na to krk ze je prejedena a preto nemoze spinkat
11. led 2010 v 11:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
emla me se terka taky otoci jen za hrackou :slight_smile: To o tech nozickach mi rikala nase detka dok.17 nebo 18 ledna jdeme na ko do nemocnice tak se jich tam zeptam co je na to pravdy.A nevis jak je to stim sezenim?
11. led 2010 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Je pravda, že mě malá po kaši taky vyvádí, takže jí nedávám! Za zkoušku to stojí :wink:
11. led 2010 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
jemine pisem na tri krat ako dilinko vzdy stlacim blbu klavesu a odosle mi to. No elma este to som chcela urcite neodstavuj! popripade napis annag uz som ju tu odporucia ona je laktacna poradkyna aj mne pomohla aj alex a mnoho inym. To, ze sa babo tolko krat budi je normalne pokial je kojene kojene deti sa budia velmi casto a bohuzial je to dan za to skvele mliecko ktore im das. Materke mlieko je velmi riedke a lahko stravitelne a navyse chcu sa mojkat teda dudlovat. Niesu az tak spave. Podla mna ak Ti mozem poradit tak kasu vynechaj vecer normalne nakoj a ak sa zobudi po hodine nekoj znova skus uspat nosenim lebo ak po kazdej hodine budes kojit a kojit fakt sa prepapa a potom je to uz o plnosti ked zvracia to je dvokaz ze ma mliecka vela v sebe a nemoze mat hlad skor to mliecko tlaci. Ak ale napriek tomu kasu dat chces tak Ti odporucujem najprv okupat lebo ked ju kupes s plnym bruskom hrozi aj zauzlenie crievok (ani dopelí by nemali ist plni do vody). Teda ked uz kasu chces dat skus skor po kupely. Toto nieje s mojej mudrej hlavy ale su to rady laktacnych a doktoriek lebo ani ja som si nevedela s malym rady tak snad Ti to pomoze :frowning2:
11. led 2010 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashkaa tiez dakujem za radu,

asi to dnes skusime bez kase, ale robila to aj ked bola len cisto kojena, teda budila sa tajk casto. urcite skusim (keby to pomohlo). je prejedena to viem, lebo mi stale visi na tej cicke a to ju napina uz okolo 23h. potom ju nosim aby spala, lebo by sa prebrala a bola by hore.

piskutek, k tomu sedenoiu neviem, lebo laura sedi ked ju posadim a sama si sadne ked je v kociku, ruckami sa ho chyti a vytiahne sa. myslim, ze terezka so sedenim asi ma cas, ked sa jej nechce, neviem. ja si inac tiez nic nepamatam co a ako bolo so starsou.

fakt dik baby, ste super.
11. led 2010 v 11:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
hiii dik to som nevedela s tymi crievkami, fakt. az som sa prelakla. no skusim a dam vediet. zatial pa
11. led 2010 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
pa a dej vědět, jaká byla noc!! :wink:
11. led 2010 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
natashkaa prajeme vsetko NAJ k 7 mesiacikom :wink: :wink: :wink: Dominik je teda sikulko, ked Vas preplazil a o pad sa nemusis bat, lebo pri takchto malych detickach 50 cm neni nijaka vyska, este veda dobre padat a maju maksie kosticky a okrem modriniek sa im nema vela co stat. Ako mne Dr povedala, kebyze padne starsi clovek to by bola katastrofa, ale babatko je ako gumka!
Co tu pisete s kasou, alebo bez kase, tak ja davam kasu okolo 18 hod. a maly chodieva spavat okolo 21 hod. a to ho este pred spinkanim nakojim a v noci vstavame tak 3x a dudlik nepomoze, len cicik a to je napapkany za 4-5 min. a pokracuje v spinkani i ked dnes sme bola nejaka cudna nocka, lebo o 3,45 sa zacal mrvit a zacal tlacit do plienky, tak som mala prebalovaciu robotu, ale potom sa nacickal a spinkal dalej.
Kazde dieta je ine a treba vyskusat vsetky moznosti, ale ako prioritu by som dala kojenie, lebo nic lepsie od nas babatka dostat nemozu!
Drzim palceky, aby sa Vam nocne vstavanie "zozriedkavelo".
Inak co sa tyka pretacania, tak nas krpan sa z chrbatika pretoci hned na brusko, tam sa mu paci a nema potrebu sa otacat naspat na chrbatik i ked to vie, ale robi to velmi zrietkavo. Mne Dr hovorila, ze mu mam ukazovat hracku vo vyske oci, ked je na brusku na rucickach a potom ked sa jednou ruckou za tou hrackou naciahne, ze sa mu podari pretocit sa, tak som to skusala a u nas to funguje. Ked spime, tak spime stale na chrbatiku, v noci sa na brusko nepretaca, lebo tak nevie spat, iba na jeden, alebo druhy bok.
No uz koncim, lebo som toho zase popisala!
Prajem krasny dnicek!
11. led 2010 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasmik!!!! jezis nasi drobci maju 7!!!! ja som uplne zabudla :confused: :sweat_smile: :sweat_smile: aj Lukaskovi vsetko naj samozrejme
11. led 2010 ve 12:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
nat to ale leti, kazdu chvilu sa tu meni mesiacik za mesiacikom a ani sa nenazdame budeme pocitat rocky! :grinning: :grinning:
11. led 2010 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lukáškovi i Dominičkovi přejeme samozřejmě všechno nej!!! A Emmička posílá obrovskou pusinku!!! :dizzy_face:
11. led 2010 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
emla jedine co ji jde vyborne je zvedani hlavy kdyz lezi :slight_smile: Nase dok zatim nic nerika.Mam vzdycky milion otazek ale radsi se krotim :grinning: Jinak mi uz docela papala banan,kase atd.Ale ted zase stavkuje :slight_smile: A jak ste na to ze zubama?
11. led 2010 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
piskutek my mame prvy od min. utorku a vsetci sme sa moc tesili...baby a k tomu ako leti...teraz som behala s pupkom a uz budeme mat 7 mesiacov, katastrofa. jedna znama mi volala kedy mam termin! tak som sa jej spytala ci sa nepomylila...chuda :wink:
11. led 2010 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
taaak a mudr. ma dovolenku a pracuje az od zajtra. mam to ale stastie...

piskutek,
mame tri zuby. prvy vysiel 1.11.09, druhy 2.11.09 ked sme boli v nemocke a treti vysiel 03.01.10..
to je super, ze dviha perfekt hlavu, zato moja ked je na bruchu tak si tak polihuje ako keby sa opalovala :slight_smile: .
11. led 2010 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak to jsem zvedava kdy na nas taky jukne zub :slight_smile: Dok mi minulej tyden rikala ze ma natekle dasne ale ze ji muze vyrost az za mesic :frowning2: Prvni dcerce vyrost v 8 mesicich :slight_smile: Tak nevim jestli to musi bejt u obouch stejny?Hlavu mi zveda na zadech na brise jen chvilku a na otaceni mi zacala hazet totalni bobek :frowning2:
11. led 2010 ve 14:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
piskutek, taky nemáme žádný zoubek, ani na něj nijak nepospícháme mě vyrostl až po roce a manželovi v 8 měsících, až vyroste, vyroste... :grinning:

Holky, tak malá se právě posadila u hraček, dolezla si k nim a najednou koukám, sedí... :dizzy_face:
Zatím se posadila jen v kočárku, v sedačce atd. ale z lezení ji to ještě nenapadlo. To až teď... :sweat_smile:
11. led 2010 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

dnes sme boli na poradni tak krpatá váži 7800g :slight_smile: dnes bola taká zlatá, že mi spapala aj jablčko s banánikom :slight_smile:
...očkovanie sme znova odložili, tak asi až po roku, ale aj vôbec :stuck_out_tongue_closed_eyes:
taká je už zlatá, ako sa postaví, tak sa skúsi pustiť a čaká kedy padne na riť :grinning: alebo sa drží s jednou rukou a s druhou si vykrúca a spieva pri tom :grinning:

Emla neodstavuj ak máš vela mliečka :wink: mne moja malá tiež zle spávala ako som jej dávala na noc kašu asi jej bola ťažká, keĎ som prestala, tak mi spí lepšie, a ako aj radia baby keĎ častejšie prikladáš, tak prikladaj tie 3-4 hodinky k jednému prsu a potom tak isto k druhému, lebo bábo si vždy vytiahne len to predné menej sýte mliečko a môže byť hladné a keĎ bude papať z toho istého tak si vytiahne aj zadné...

Piškutek ani moja nemá ešte zuby :wink:
11. led 2010 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj dady

malá je zlatíčko šikovný :dizzy_face:

A krásně vážíte :wink:
11. led 2010 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj Maci :slight_smile:
Ďakujeme :dizzy_face:
a k váhe...nato, že ja ju vlastne iba kojím, tak váži fakt celkom dosť :stuck_out_tongue_closed_eyes: dnes bola veliká výnimka že mi niečo zjedla bolo to tak 15 lyžičiek, ale aj to je u nás velký úspech :slight_smile:
11. led 2010 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
to určitě, my už jíme normálně a máme 7050g :dizzy_face:

to je super, že papala :wink:
11. led 2010 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maci veď aj to je pekné na slečnu :wink:
11. led 2010 v 15:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je jasný a zrovna dneska jsem si říkala, když jsem šla s malou do schodů, že jsem moc ráda, že váží málo :sweat_smile:
11. led 2010 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maci tak to je pravda, nám sa pokazil výťah a bývame na 10-tom poschodí, skoro ma šlak trafil, kým som vyvliekla 2 deti hore :sweat_smile:

ozaj objavila som flašku, z ktorej mi malá pijéééé je to MAM :dizzy_face: že ma to nenapadlo skôr aj Matúško sa mi z takej naučil piť keĎ bol malinký....
11. led 2010 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka ani vy ste este neockovali? ani my :stuck_out_tongue_closed_eyes: a inak dnes sme mali pohovor s jednym farmaceutom ktory robil s vakcinami tak ak mas zaujem mozem Ti do IP o tom nieco... My planujeme tiez az po roku ale mozno to este posunieme

inak mame doma 3 pohariky a asi 10 flasiek. Kedze je maly kojeny nevedel sa mi na nic naucit no a dnes sme boli v Rakusku kupit konecne MAM Trainer a vkladam do neho vsetky nadeje lebo je to nasa posledna sanca.
11. led 2010 v 19:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nataska veru ešte nie, a čím viac si o tom čítam, tým menej mám chuť dať malú očkovať a malého preočkovať :stuck_out_tongue_closed_eyes: našťastie moja lekárka nie je velkým zástancom očkovania, tak neprostestuje :dizzy_face:
a hoĎ mi to do IP rada si to prečítam :wink:
11. led 2010 v 19:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky jak vas tak ctu tak zjistuju ze ta moje lenora neumi jeste nic :frowning2:
11. led 2010 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile: Ja som tu tusim este tento rok nebola tak vam oneskoreme prajem v tomto Novom roku vela zdravia a nech nam deticky robia radost a pokroky.

Ja opet narychlo ked zaspala lebo zachvilu sa vzbudi. A to som myslela ze ked som zacala davat na vecer tu kasu ze sa jej spanok aspon trosku predlzi ale nie.

My zubky este ziadne :frowning2:

EMLA ako keby som citala seba. Ja tiez kojim kazde 2 hodiny A k veceru aj po hodine my zacne mrncat tak jej dam prsnik ale co ked ona mi 1minutu cucka a potom ani nie 1minutu saje. Strasne kratko papa a to od narodenia. Vtedy mi ale aspon v noci papala aj do 10minut teraz vobec. Ja ju prekladam z jednoho prsnika na druhy zakazkym ako jedno papanie ale maminy tu spominali ze to sa nema tak teraz som to tak uz nerobila. Uz som aj myslela ze by som siahla po UM na vecer ale ked ani neviem ake by som mala dat ked su rozne a neviem naco mam pozerat :frowning2:

Baby a co ked ju dam na jeden prsnik zacne cuckat bude potom sat a zacne sa odtahovat a mrncat lebo ja som ju preto davala hned na druhy. To som robit nemala?

A ked sa mi da na brusko tak uz hned sa otaca na bok bud na jeden alebo na druhy. A sedkame i ked sa este trosku k niecomu natiahne tak padne na bok :grinning: Inac pokroky ziadne :confounded:

Pekny vecer vsetkym mamickam a detickam nech pekne buvaju. A uz aj ta nasa by mohla.
11. led 2010 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hezký večer všem :wink:
dadi, můžeš mi sem prosím hodit odkaz na tu lahvičku? Díky :wink:
11. led 2010 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek