• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Ahojte maminky, prajem vsetko dobre do noveho roka 2010 a maličkým a vam hlavne vela zdravička , mozno si ma niektore aj pamatate, niesom tu velmi casto, ale citam co sa len da.
...a blahozelam vsetkym k siedmemu mesiaciku :sunglasses: :slight_smile:
natashka, citala som co sa vam stalo, aj nam sa mala prekoprcla dva krat, skoro som infarkt dostala,raz z takej nizkej sedacky, rovno na tvar, a druhy krat vcera len zo sedu dopredu, lebo este trosku tazsie drzala chrbatik, a to som pri nej sedela a nestihla som to, stotina sekundy..ale dnes uz aj sedela a mame aj prve dva zubky, tak sa moc vytešujeme :grinning: :grinning: :grinning:
chcela by som sa spytat, ci vam papkaju deticky ovocie, a ci im davate aj cerstve a ake prosim vas, lebo mne asi tri, styri krat spapala jablčko ale uz ho nechce.neviem co sa porobilo :pensive:
aj varene som jej davala, to jej chutilo,a asi to tak urobim aj s hruskou, ale mala by uz papat aj cerstve. banan ani ovoňať:angry:
nastastie zatial papame celkom dobre, mliecka by sme mohli viac, aj na poradni nam povedali, lebo s vahou sme na tom tak ako aj na začiatku, pri spodnej hranici, ale nechce viac spapat (500-550ml), ked uz papame aj zeleninku a aj kasicku vecer, po ktorej si da aj mliecko este.noc neprespí, ale budi sa len raz. minuly tyzden prespala noc, a sme uz dufali, ze to tak bude aj pokracovat, ale potom dostala chudatko moje tri vakciny na 6mes ockovaní a hned jej zacali ist zubky v ten den tak to bolo v haji. horucky a aj vracala.
ale raz za noc ked sa zobudi, to je pohodička :sunglasses: .
snad uz budem mat viac casu prispievat :slight_smile: :wink:
11. led 2010 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čaute! Ja mám dnes upratovací deň. čaká ma tu prádlo na žehlenie, ale akosi som sa zasedela pri PC. Tá naša malá potvorka ma začala hrýzť. Ledva jej tie dva zuby vidno a hryzie nimi jak piraňa. Urobila to vtedy keď už bola napapaná a už len tak dudlala bradavku. Keď je hladná tak pekne pije a neskúša takéto finty. Dúfam, že tak ako sa to naučila, tak rýchlo to aj zabudne, lebo som skoro vyskočila z kože jak to bolí.
11. led 2010 ve 21:16  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dont toto je ona :wink: http://www.mambaby.com/vrobky-dojenie-0_mesiacov,11118,RefStoryID__1.html

k úrazom najviac sa stavajú deťom keď sme v ich bezprostrednej blizkosti si myslia asi že ich dokážeme vždy "zachrániť " od bumbácu
11. led 2010 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Magdi moja sa tiež odsúva tak od prsa ale iba od pravého lebo od narodenia preferuje ľavý prsnik ale ak ti pije z jedného nedávaj jej hneď po chvíli druhý lebo sa nenaje poriadne z oboch vysaje len predné a bude skôr pýtať znova
11. led 2010 ve 22:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky pisnete co uz umeli vase mimca v pul roce.Docela me to trapi ze je moje mala takova lankvara :frowning2:
12. led 2010 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

tak najprv k dnesnej noci. Kasu som nedavala a je pravda, ze sa budila hned po hodine po ulozeni a potom to boli polhodinove intervaly, ale tym ze som jej davala 4hodky len z jedneho prsnika tak sa z nej mliecko nevylievalo. Po polnoci sme presli na druhy cicik a budila sa cca kazde 2hodky. Cize si myslim, ze nemam tak casto striedat prsniky a bude to lepsie, uvidime.

Dnes som bola u mudr., s tym pretacanim mi povedala, ze uz by to mala robit, ze je dost silna na to a mala by sa pretacat viackrat do dna ako 4-5x :frowning2:. cize nas caka rehabilitacia, ale zabudla mi dat listok bo mala revala jak tur. tak ja neviem, teraz chudatko spinka vyplakana, az hikala taka mala citlivka.

piskutek ja ani neviem co laura na polroka vedela, teda nevedela sa pretacat vobec, na brusku drzala hlavicku a opierala sa o vzpriamene rucky, naslabikovala baba, mama, tata skratka nic take. lezala, rehotala sa a bola tak spokojna so svojim vyvinom :grinning:
12. led 2010 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
To Terka taky jen lezi a rehni se.Moc tomu neverim ze za 14 dni zacne delat taky neco jineho.Mam strach aby nebyla naka opozdena :frowning2:
12. led 2010 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte bambulky :slight_smile:

nestíham Vás veľmi čítať, práca s plienkami ma dostatočne zamestnáva, tak už nemám toľko času sem chodiť..

Chceme sa ale pochváliť, včera sme boli so Sebkom na prvé kúpanie dojčat v Kvapke v Trnave, zvládol to perfektne, veľmi sa mu tam páčilo, už sa tešíme na ďalšie kúpanie.. po kúpaní spal skoro 2 hodinky.. :dizzy_face:
Na FB pridám fotku z kúpania.. ocko nás ale nenafotil na foťak, ale len na mobil, urobil nám tri zábery, ale moc dobre nás tam nevidieť :grinning: ...foťak sa mu vždy zarosil, nabudúce ho musí nechať odrosiť.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

Chcem sa ešte opýtať.. dávate Vašim drobcom niečo na zúbky.. gél, homeopatika? Sebkovi už ide von 2. zúbok a je poriadne nervózny a uplakaný.. :frowning2:
12. led 2010 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:

Piskutek, Emla no držím palce aby sa babizne čo najrýchlejšie rozhýbali :wink:

Ninny ja som začala dávať homeo chamomila vulgaris včera a vnoci zabrali bola hore iba 2x inak to býva okolo 10x :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. led 2010 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno všem, dneska jsme vstávali jen jednou a malá spinkala od 20 do 7,30 :grinning: tak by to mohlo být i nadále :sweat_smile: jj, chtěla bych moc, já vím... :grinning:
Přejeme vám krásný den!!!
12. led 2010 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Míšovi a Danečkovi gratulujeme k 7 měsícům... :dizzy_face:
12. led 2010 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
cauko kocky,
no my mame za sebou taku noc, ze konecna :frowning2: Kym sme ho ulozili, tak nas oboch vyse 2 hod mordoval a potom bol kazdu chvilu hore. medzi 2,30-3,45 bol hore celkom :unamused: No vyzeram ako vygrcany rezanec :rolling_eyes: Teraz doobedu mi tiez dal zabrat. Neviem, co sa deje , toto nepoznam :confused: :confounded:
12. led 2010 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
piskutek,

vies aj ked sa mi to lahko hovori myslim, ze kazde dieta ma svoje tempo.
len ich musime trosku nakopnut.
ja kazde prebalovanie snou nacvicujem pretacanie, niekedy to ide super a niekdy nie a nie sa otocit. moze to byt, ze maju slabsie svalstvo brusne to na bokoch a toto musia nejako precvicit. mne moj muz vravi, ze sa pretaca perfektne, ze jej to staci a ze ona nema dovod sa pretacat lebo vsetko co chce jej podame, pripadne sa ona na to vykasle ak to je daleko. nebud smutna, lnejlepsie ked ju vyzlecies a takto sa budete salkat a sem tam ju prehodis raz na jednu stranu raz na druhu.
ňsom ja ale mudra, co? :grinning: ze ake jednoduche.
12. led 2010 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska a co je malemu, ze tak zle spinka?

´dadka dik.
12. led 2010 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
emal, o tom otacani pri prebalovani mi ani nevrav. Nasho maleho polozim na prebalovak a uz sa pretaca. To je taky truhlik... :sweat_smile: Kym mu vymenim plienku, normalne sa zapotim a o prezliekani ani nehovorim :sweat_smile:
spinkal zle, lebo ho bolelo brusko, ale ci to tak bolo, neviem :confused:
12. led 2010 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
ivuska - nasa noc presne presne rovnaka a teraz spal 45 minut :frowning2:
12. led 2010 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :sweat_smile: to musi byt sranda tak prebalovat... . to musis byt chobotnica aby si ho udrzala :sweat_smile:
12. led 2010 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
leus, je to na h... Dufam, ze sa tí nasi drobci o chvilu naucia spinkat, lebo trapia nielen nas, ale hlavne seba.. :unamused:
12. led 2010 v 10:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska, my sme na tom rovnako, tiež malého prezliecť a prebaliť je zázrak :wink: prevaľuje sa hore dole... a obliekanie moc v láske nemá, vtedy sa trhá, zlostí sa.. no úžas :grinning:
12. led 2010 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
emla asi jsem zbytecne vystrasena :slight_smile: No uvidime co na to dok az na ni zase vybalim ty moje otazky :slight_smile: Jeste jsem se chtela zeptat jesli ma naka z vas skusenosti ze zanetem stredniho ucha myslim u deti?
12. led 2010 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, já zase při přebalování musím malý strčit do ruky jinou plínku, protože ta potvůrka už je připravená a čeká až jí zvednu zadeček a tu plínku co má pod sebou vytáhne :grinning:
Přebalování je holt braná hra... :dizzy_face:
Taky se napíná jako luk a kroutí se, manžel říká, že prý to neumím, tak nevím, ale sám jí nepřebalí, aby mi to ukázal... :grinning:
12. led 2010 v 10:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj s prebalovaním a obliekanim sme na tom rovnako :wink: aj plienku si sam rozopina :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :rolling_eyes:
12. led 2010 v 10:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
no a dnes po takej noci naladicka s nazvom "noste ma, inak revom zrutim dom" :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. led 2010 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminky, chcela by som sa spytat, ci niektora nemate skusenosti s riesenim problemu s ortopedom online, alebo niekym, kto by mi vedel poradit..mala ma na chodidlach zo spodu nejake zväčšené vankušiky, neviem, ci je to ok, lebo tu mi lekary povedali, ze to nieje normalne, a mam počkat, ale naco?aby mala problemy s chodenim? a pri polohe na brusku mi neotvara pravu dlan, ked jej ju ootvorim, zatvori ju.
vopred vam velmi dakujem, prajem pekny dnik :slight_smile:
12. led 2010 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
skus www.edusan.sk. myslim, ze tie zvacsene vankusiky na chodidle je inac povedane plocha noha.
12. led 2010 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby,

hlasim, ze v tescu maju fajne vypredaje na detskom, kuoila som malemu velmi pekne mikinky kus za 2 E, a podsite mencestraky za 4 R.
zahajila som bio search a hla, tu su moje poznatky:

- v kauflande maju Sedliacke kurca za cca 150 sk, je to takmer bio kurca, neviem co mu chyba ku bio, ale je vyborne
- v tescu maju bio hovadzie, bio kukuricne chrumky, lacnu bio ryzu a bio cestovinky tiez
- v kauflande som nasla bio mrazeny spenat, porciovany, vynikajuci - ARDO
- kupujem malemu aj bio kukuricnu krupicu a davam do vyzivky, aby to malo vacsiu kal.hodnotu, papa to rad

tie lakt.poradkyne spominai aj pohanku a psenok, pohanku som tiez nasla v kauflande, psenok zatial nikde

ok, maly ma xcem, idem :slight_smile:
12. led 2010 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka a s tej pohankya psenka kasu? alebo to zmiesat ako kasu na obed so zeleninou a maskom?

Ja doplnam BIO search Tesco Bio Telacie, a hlavne ten kto ma moznost v Rakusku v Hoferi je komplet bio ponuka zemiaky jablka hrusky porik mrkva masko kuracie pre dospelych chlieb, maslo jogurty 200ml Bio jogurt biely len 0,35 centov mlieko kefir salamy sunky a Hlavne Bio vyzivky v ktorych je Iba bio masko ALNATURA
12. led 2010 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha aj bio vajcia
12. led 2010 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravím všechny maminky a miminka, strááááááááášně dlouho jsem se tady neukázala, tak vám všem přeju vše nej nej do nového roku 2010, ať nám ti naši prckové dělají jen samou radost.

já sem nakouknu, ale spíše čtu, než reaguju, ale chtěla bych reagovat k :

ninny a piskutek - mě Vašík dlouho nechtěl být na bříšku, strašně u toho řval, sám se nepřetáčel, v 5 měsících na bříšku nevydržel ani pár minutek, ale potom se to trošku zlepšilo, já s ním trénovala přetáčení se na bříško, byl na něm třeba 2 minutky a pak jsem ho přetočila zpátky. Sám se přetáčet na bříško začal v 6 měsících, ale po chvíli se mu nechtělo a zase se nepřetáčel a přetáčení zpátky na záda mu taky nešlo, musela jsem ho přetočit já. Teď už je to asi 2 týdny, co na bříšku vydrží teda hodně dlouho, pokud nepřilehne nějakou hračku, dokonce se začal i sám přetáčet zpátky na záda, takže holky, chce to jen čas, nechte to na těch prkách, a snažte se to moc neřešit, já jsem z toho byla taky nešťastná. Vašík se ještě neplazí, ale zvedá hodně zadeček, takže čekám, že mu to za chvíli taky půjde samo, prostě až se mu zase svaly posílí a bude na to připravený :wink:
12. led 2010 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby co ste boli v tescu na vypredajoch, maju aj spacie vaky pre deturence? :slight_smile:
12. led 2010 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek