• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
ninny,ja len na ciciku a cez den v kociku
13. led 2010 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dievčatá ja vás poteším. Po pôrode mi moje pôvodné gate padali zo zadku ale od júna mám plus 8kg :angry:
Lentilk.a aj Sonička jediné čo vezme je Avent pohárik, hryzie do neho a keď jej náhodou kvapne troška čaju do pusy tak sa tvári jak keby som ju chcela otráviť :grinning:
Jogurty som ja Martinke dávala od 9.mes. Aj cottage syry sa už vtedy môžu.
Sonička zas funí nosom. Keď sa jej spýtam ako sa hnevkáš tak začne fučať jak ježko :slight_smile: A v rozprávaní vedie dedede, tytyty a tatatatata
Ninny naša večer zaspí sama v postieľke. Cez deň to bolo rôzne - kočík, prsník, ležanie spolu vo veľkej posteli...Ale začali sme trénovať a už nám to celkom ide a sem tam zaspí sama v postieľke.
13. led 2010 ve 13:37  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jej,mufo aj Brunko robi toho jezka :slight_smile:
13. led 2010 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
mufo, tak to sme na tom rovnako, ja som 6 týždňov po pôrode mala ešte menej ako pred tehu, no a od vtedy som neviem ani ako pribrala 7 kg :frowning2: ale čo už, hlavne že mame zdravé detičky :wink: to je najhlavnejšie..

julenka, mne podobne, buď na ceciku alebo v aute či kočiari alebo manželovi na rukách, občas sa stane že aj sám, ale to je raz za čas :dizzy_face:
13. led 2010 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
mufo a ako trenuješ? Nechala si malu plačkať? Ja práve čítam tu knižku "Každé dieťa sa vie naučiť spať..", je to tam pekne všetko popísané a myslím, že to ma niečo do seba.. ale ja neviem či dokažem nechať Sebinka plakať.. vtedy mi až srdce trha.. ale musím s tým jeho spánkom niečo robiť.. nespí najhoršie.. ale v noci sa budí tak 3-4 krát, vtedy si pýta papať.. no niekedy sa zobudí i viac krát a to som potom fakt k ničomu.. a tiež by som chcela aby spinkal v postieľke, tak ako prvé 3 mesiace.. nie s nami v posteli, lebo to sa moc nevyspím..
no ale uvidíme ako nám to pôjde.. je to ale aj veľmi milé, keď sa v noci a ráno budím vedľa neho, vždy sa tak krásne prituli :wink:
13. led 2010 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny,aj Brunko tak spaval,ze do 3 mesiaca sam v postielke a odvtedy ani za svet,ale pred tyzdnom ma vecer napadlo,ze ho skusim prelozit do postielky a on sa vobec nezobudil,dokonca sa my zda,ze o trosicku lepsie spinka.ked spi pri mne tak sa v noci zvyknem zobit na to,ze sa mi pricucne na laket,alebo aj na cicik,ked ho neschovam a zaspim.asi ma zaciti a instinkt nepusti :grinning: tiez sa zvykne budit tak 3-4 krat,niekedy viac

ja som to tiez citala,ale ja tiez neviem nechat Brunka plakat,sa miý to vidi take :confounded:
13. led 2010 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte mamicky :slight_smile:

Tak co som si zapametala tak odpovede.
Cerstve ovocie davam jablcko, banan.
Vecsinou by chcela to co nemoze mobil, ovladace, kameru, fotak.
Vahu som ja mala pred tehot.62 teraz 58 :frowning2: A to ma stve lebo mi nohavice padaju.
o jogurtoch a o syroch to neviem ale ked maminy pisu od 8mes tak asi to tak bude.

Ja malu uspavam na rukach ani za svet nechce zaspat ked si ju dam na postel a lazkam si pri nu a to ma trapi lebo dokedy to tak bude. Aj som ju nechala vyplakat a to mi az jajkala tak som ju vzala potom na ruky a s jajkanim zaspala.

Teraz ked idem s nou von tak mi place a potom zaspi naposledy som ju vonku ukludnila medikom :confused: Inac mam stale hlboky mozno ze je to aj tym ze uz by chcela kukat na svet a okolie.

Vy uz mate sportove hodene? Prajem pekny den.
13. led 2010 v 16:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Este maminy otazka tie co kojite a na vecer prikrmujete UM tak potom kedy sa vam asi tak deticky zobudia a ked sa vam zobudia tak date uz MM?
13. led 2010 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
julenka, tak u nás je presne to isté, tiež som ho pár krát preložila.. občas bez problémov, ale často sa mi stálo, že sa zobudil pri prenášaní alebo krátko po tom čo som ho uložila do postieľky.. takže putoval naspäť do našej postele.. :sweat_smile:
a tiež občas zaspím s cecikom von :grinning: a potom je mokré :stuck_out_tongue_closed_eyes:

nechať dieťatko vyplakať príde aj mne dosť drastické... preto som sa rozhodla najprv preštudovať celu knihu, lebo tam nejde len o to nechať dieťa vyplakať..
zatiaľ som zistila toto:
- od 6. mesiaca po školský vek dieťa biologicky dozreloi natoľko, že v noci nepotrebuje piť ani jesť a prespí cca 11. hodín (ak si dieťatko zatiaľ nezvyklo na pravidelný čas spinkania a bdenia, nie je viac potrebné dlhšie čakať)
- aj krmenie v približne rovnakom čase je dôležite (hlavne obed), vnútorne hodiny dieťatka sa tažko prestavia na "nočný kľud", keď je noc prerušovaná viacerými kŕmeniami
- vo veku medzi 6-12 mesiacmi potrebujú takmer všetky deti spať 2-krát za deň
- pred dopoludňajším a poobedňajším spánkom by malo dieťa bdieť najmenej 3 hodinky, najdlhšia fáza bdenia je pred nočným spánkom - aspoň 4 hodinky
- dôležité je uložiť dieťatko do postieľky vždy bdelé
- za normálnych okolnosti začnú deti medzi 10-18 mes samé od seba spať len raz denne, cez obed
- ak je rytmus spania narušený (napr. dieťatko spí veľa cez deň alebo večer zaspáva neskoro a spí dlho do rána..), neexistuje lepší prostriedok ako zobudenie (nový rytmus sa zabehá natoľko, že budenie už neskôr nebude potrebné)
- ak je dieťa "ranostaj" a chceme aby spalo aspoň o niečo dlhšie treba ho ukladať do postieľky neskôr (napr.. ak zaspáva o 19hod, o 6 ráno je zvyčajne vyspinkané) alebo ak dostáva pravidelne ráno o piatej jesť alebo piť tak iste najskôr o "naučený hlad", preto sa pravidelne budí skoro ráno - treba posúvať ranné kŕmenie na neskôr. Alebo je niekto v rodine, kto ráno skoro vstáva - dieťa reaguje oveľa silnejšie na zvuky ako večer - tu sa toho veľa urobiť nemôže, iba sa pokúsiť byť čo najtichšie
- dôležité sú pevné večerné rituály - večera, kúpanie, masírovanie, obliekanie do pyžamka, potom nasleduje "príjemná časť" pred spaním: čítanie rozprávky, spievanie, hranie, maznanie.. Nie však DIVOKÉ BLÁZNENIE (to dieťa nenaladí na spánok, práve naopak). Tak isto môžeme dieťatku ponúknuť "pomôcku pri zaspávaní" - predmet, ktorý bude mať od malička v postieľke a bude patriť k večernému rituálu (plienka, plyšová hračka, vankúšik). Dôležité je aby sme určili hranice my a nie naše dieťatko - dieťa rýchlo vycíti neistotu a začne bojovať, aby oddialilo spánok, preto je potrebné aby večerný rituál prebiehal vždy rovnako, vtedy sa dieťatko naučí zaspávať samo a bez našej pomoci.
- dieťatku sa večer treba venovať pravidelne, večer čo večer

To je zatiaľ všetko, čo som za dozvedela :slight_smile:
13. led 2010 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
babuly ja Vam tak zavidim ze 3-4 x za noc ste hore my sme hadam hore celu noc ale aj tak nemam to srdce nechat ho plakat a tiez spi na valende vedla nasej postele a v noci si ho beriem k sebe ked uz velmi casto place :pensive:
13. led 2010 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute baby :slight_smile: :slight_smile: tak zase nakukam, aby som vas pozdravila a ako vidim, prav ev najlepsom: ninny velmi pekne dakujem za spracovany "referat", je to zaujimave - Nikolajovi sa totiz totalne pokazilo zaspavanie, a namiesto o 7 rano uz asi tri tyzdne vstava o piatej, niekedy aj skor - takze zrejme naozaj pojde o ten nauceny hlad, ak budes amt cas, nenapisala by si mi o tom este nieco? (Ako odsuvat ten cas krmenia...)

predtym ako vas skusim docitat, v ryhclosti o nas:
- Nikiho miery dnes z poradne 8260 gramov a 70 cm
- zatial ziadne zubky, ale uz ich riadne citit aj vidiet pod dasienkami
- ani nesedi - teda mne na kolenach ano, alebo ked ho drzim, ale sam sa neposadi (ako to mate vy, co vam uz drobci sedia? sa jedneho dna sami posadili?)
- lozi (plazi sa) zatial dozadu viacmenej - nozicky si uz vie pekne dat pod brusko, ale s rucickami ma problem, nevie co s nimi... takze sa tak smiesne napuci, a bud sa ruckami odsunie alebo vrhne dopredu... najnovsie si ich opiera o laktiky
- ked place a hneva sa krici upenlivo "dadadada", ked je v pohode (co je vacsinou) tak si tichucko sepka "hatata hatata"
- papa vela, na desiatu ovocie s trochou kase, na obed masko a zeleninu
- spanok je horsi, zle zaspava (do 5 mesiacov sme ho polozili do postielky a viac sme o nom nevedeli, teraz ho musi vzdy ist uspat) a budi sa velmi skor, a niekedy aj uprostred noci s velkym placom... mozno su to tie zubky, neviem... ale ani moc nejako neriesim
- hra sa so vsetkym moznym, velmi miluje papierovy sacok ktory vydava zaujimave zvuky ked ho krci, tiez krabicu so vreckovkami...

tak to je asi vsetko, bezim vas trochu docitat, papa zatial
13. led 2010 v 18:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
bash, rado sa stálo, samozrejme keď sa dostanem k tej kapitole, napíšem Ti čo a ako.. zajtra alebo napozajtra to myslím dočítam.. ma to asi 60strán.. :wink:
Niki ma krásne miery :wink:
čo sa týka toho sedenia, tak Sebinko sám sedí.. ale iba keď ho dám sadnúť, sam sa neposadí, na to je myslím ešte skoro.. a tiež sa veľmi rad plazí dozadu.. občas aj dopredu, ale to len kúštiček..
Tu krabicu s vreckovkami Sebko tiež miluje.. a ešte z nej rád vyberá aj tie vreckovky a potom ich trhá na malé kúsky :dizzy_face:

aké robievate detičkám kaše? domáce či kúpené?
13. led 2010 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
aby som sa tolko nestazovala dnes zaspal Filipko krasne sam na svojej velkej valendicke :slight_smile:
13. led 2010 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

tak plávanie je vybavené a budúci týždeň vo štvrtok začíname. Prihlásila som obe baby, takže bude plávať celá rodina. Hodina začína už o 7-ej a asi jediný, kto s tým nebude mať problém, som ja, lebo náš tato ráno vstáva s veľkými ťažkosťami a Ľubka s Danielkou tiež tak do 7-ej spinkajú (väčšinou). :slight_smile: Kým sme čakali na prihlásenie tak zatiaľ cez projektor premietali video z plávania a Danielka bola úplne užasnutá. Jedno dievčatko tam plávalo ako taká malá potápka pod vodou a Danielka mi hovorí:" Pozri mami, ona pláva pod vodou a ani oči ju neštípu." Danielke teraz začalo vadiť, keď jej voda steká do očí, tak som zvedavá, ako bude plávať. :slight_smile:

S Ľubkiným spánkom, myslím, že som to už písala, začnem niečo robiť tak okolo 9. mesiaca. Dovtedy to asi význam ani nemá, aspoň také ponaučenie mám ešte od Danielky, a to bola riadny nespavec. Pri nej som neustále niečo experimentovala a bolo to figu platné. Uvidíme.

Ľubka už tiež pekne sedká, ale sama sa posadiť nevie, tak ju len občas posadím. Ona celkovo je taký pohodlnec (po mame), zlostiť sa zlostí, keď je na brušku a na hračku nedočiahne, ale žeby sa pohla, to nehrozí. :grinning:

Čo sa týka váhy, ja sa ani nevážim. Čo si budem kaziť náladu. Ja som si povedala, že to budem riešiť, keď dokojím. Ale tak podľa vecí, čo nosím, ešte nejaké 4 kg ostali. :wink:
13. led 2010 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminky,
včera MM trhali koreň zuba, tak bol doma, vidno, nedostala som sa sem :confused:

narýchlo idem prečítať a potom šup spať :wink:
macinka, podľa tej tabuľky z Mama a ja sa jogurt - probiotický môže dávať od 10mes

lentilka, zatiaľ z čerstvého tiež iba banán, bojím sa toho nafukovania z čerstvého ovocia, ozaj tiež trošku ohrievate detskú výživu, alebo takú studenú ? :sweat_smile: ja ohrievam, mne sa to zdá moc studené do bruška :confused:
a čo sa týka elektroniky, tak tiež by za tým išiel, ale ja to nemám rada, keď vidím,ako decko žužle mobil, ovládače alebo dokonca som zažila,že mama dala decku kľúče a to si strkalo do pusy, no fuj :angry: :angry: :angry: Maťovi v mobile pustíme napr.Gumimacka, ale my ho držíme v ruke, tiež mu ukazujem fotky čo som nafotila, nech sa pekne usmieva :grinning: :grinning: :grinning: ale do ruky nie, kámoška tak prišla o mobil a večne jej malá niečo prestavila a ona ani nevedela čo :confused:

ivuska, ja som musela včera zaľahnúť o 19:00 lebo predtým tá noc bola zúfala, mala som pocit,že bol každých 30min hore. Dnes som zahájila boj o spanie v postieľke, uvidíme ako to zmákneme, najhoršie,že zaspáva pri cecíku a ja ho musím do postieľky preložiť až keď spí :sweat_smile:

ninny, cez deň mi Maťo spí v kočíku, to keď vie že ideme von, zaspí aj doma :wink: ale večer zatím len pri cecíku
julenka, pozerám že sme na tom úplne rovnako :wink: :wink: :wink:
Leni, môžeš nám sem hádzať rady na to zaspávanie :wink:

magdi, moja sesternica má troch chalanov a všetci boli takí,že sa v noci budili pravidelne každé dve hodiny,skúšala dávať na noc aj napr. Hami Hajaja UM ale nezabralo to, museli z toho vyrásť.

tak toť moje litánie :slight_smile: idem potichúčky spať, nech sa Maťko nezobudí v postieľke :wink:
krásne sníčky aj Vám :slight_smile:
13. led 2010 ve 22:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ešte mi prišlo v pošte, tak predávam ďalej:

oficiální upozornění - nepoužívat NUROFEN JAHODA - sirup, č. šarže 909263 použitelnost do 4/2012 - je závadný!!!
13. led 2010 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
bash Filipko sa posai sam na 6 mesiacov sa posadil tak ze sa zo 4 dal nozicku pod seba a sedkal ale podopieral sa rucickou takze bol v predklone a tak ako prislo toto sedenie sa posadil uplne sam ze sa pustil podoprel sa rucickou a naraz pozriem a on sedi a teraz sedi stale a vzdy ked moze je to des dat ho lahnut v sekunde sedi.o prebalovani nehovoriac :sweat_smile: tak a uz sme boli hore po hodine spanku strasny plac ale nepride mi to ze je hladny alebo smadny dokonca ze ho nieco boli skor ze ma nenajde tam a je koniec tragedia strasna takze dame didku a spime dalej a tak je to celu noc a aj ed spime v jednej posteli akonahle sa ma nedotyka tak je to zle nedobre dnes skusim spat s nim vobjati ze ci to bude nejaka zmena a ked nie tak sa vzdavam :sweat_smile:
13. led 2010 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny tú kižku mám aj ja naštudovanú, dosť mi pomohla pri Martinke. Sonička v postieľke nejak neplače ale trvá jej to dlho kým zaspí, jeduje sa tam, tak som to riešila tak, že som ju ponosila alebo čo a za 2min. bola tuhá. Hlavne keď vedľa v izbe spala Martinka. Niekedy je problém zariadiť to tak aby sa navzájom nerušili. Ale chcem ju naučiť aby spinkala pekne sama. Moje deti s nami v posteli spávajú len výnimočne. Ráno sa všetci nasáčkujeme do veľkej a tuľkáme sa ale v noci potrebujem svoj priestor a myslím, že deti tiež aby sme si dobre oddýchli.
13. led 2010 ve 23:09  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
aj ja som citala tu knihu...no ale v praxi u nas Teusko doobeda zaspava na ciciku a poobede v kociku a vecer sa pekne ulozime, dame rozpravku, spi vo velkej posteli a potom s nim este lezim, kym nezaspi. Cize podla knihy cele zle. Ale on sa potrebuje gulkat a v postielke sa mu to neda...

Aj u nas ficia vreckovky v krabici a tiez ich trha na male kusky. :wink: Ale teraz su hitom trblietave leporela, take co su v nich tie trblietave folie nalepene, normalne v tom listuje a hika a potom place od zlosti, lebo to nejde vybrat z knihy. :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

aky je to selskz jogurt? Viete ja neznalec...ja mliecne vyrobky ee. :confused:

dadka - drzim palce pri postielkovani :wink:
andrejka - potom daj vediet ako bolo na plavani. Fuu..riadnu hodni Vam urcili. :wink:
ivus - snad ste uz mali lepsiu noc :wink: A aky davas nurofen - pomaranc ci jahoda? Mne sa Teusik riadne riadne yhadzal po pomarancovom...

Zajtra ideme na vstupnu prehliadku k novej dokine, tak som zvedava. :sweat_smile:
A dakujem za info o ovcku a jogurtoch. :slight_smile:
Prajem prijemny dnik. :dizzy_face:
14. led 2010 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
14. led 2010 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte.
Chcela by som sa Vas spytat to uvarene zltko prosim vas davate raz do tyzdna?

A k comu ho podavate s meskom a zeleninou?

A zeleninku ked robite detickam tak ju varite? Parite? Alebo dusite? A ak dusite tak na masle??? Dakujem vam za odpoved moc. :slight_smile: Pekny den vsetkym.
14. led 2010 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
14. led 2010 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale asi ho nedostat na celom Slovensku, aspon znami z BA hovorili, ze u nich nie je
14. led 2010 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
magdi,
ja varím zeleninku v dojčenskej vode Lucka, potom ju len rozmixujem, ochladím aby sa dala papať a podávam, nedávam do nej ani maslo ani soľ, ani nič iné..

čo sa týka toho žltka, tak mne doktorka povedala (taktiež som to čítala aj v časopise Mama a ja), že mäsko sa ma dávať 3-4 krát do týždňa a ostatne dni dávať uvarení žltko so zeleninkou (tak 2-3 krát do týždňa)..

laska, SABI jogurty.. mňam mňam, to sú jedne z najlepších a najkvalitnejších jogurtov na Slovensku, od malička nám ich jedávala.. ale je pravda, že sa nepredávajú všade, aspoň na západnom SVK ich nevidím :frowning2: viem, že sú hlavne na východe, tam sa aj vyrabaju, v Prešove..

dadka, jasné, budem podávať info.. dnes som sa síce ešte k čítaniu nedostala, cez deň to je u mňa priam nemožné.. ale večer skúsim dočítať.. ak by niektorá chcela túto knižku, mám ju aj v elektronickej forme (.pdf), tak pošlem na mail.. :slight_smile:
14. led 2010 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ninny moc dakujem za info :wink: a vy ste uz presli na mesko a aj na to zltko? Uz mozem to davat? :confused: A ja by som mala zaujem keby si mi to poslala na mail tu knizku.
14. led 2010 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute baby,

ninny,diky za info, nieco som uz o tej knizke aj pocula, ale nikdy sa neviem dokopat k jej realizacii. tiez bojujeme so spankom uz asi 3 m, do simonkovych 3 m nebol ziaden problem, potom sme ho dali k nam spat a odvtedy je problem. viem, ze by som ho mala dat do postielky, ale neviem to urobit, mam ho rada v noci pri sebe, krasne sa ku mne tuli vzdy, natahuje rucky, nexcem ho dat "za mreze".

no ale potom nespime.

ja som zacala od noveho roku chudnut, musela som uz, mam 10 kg navyse a ani moja vychodzia vaha pred teu nebola nijako hviezdna :slight_smile: prihlasila som sa do chudniceho studia, dnes som bola cvicit, no a uvidime. zatial je 1 kg dole, ale predo mnou este dlha a strastiplna cesta. kazdopadne do nicoho stareho sa nezmestim, stale chodim v tehu nohaviaiciach, citim sa ako slon, tak som sa rozhodla to zmenit.
14. led 2010 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocky, mam otazocku.

pomaly nam je vajicko male a uvazujem nad novou autosedackou, ma niekto z Vas nejaky dobry typ? uvazujem nad 9-25, alebo 9-36, priznam sa, dost je pre mna dolezita cena, takze Recaro ano Romer nie, chcem sa zmestit do 3 tis. na druhej strane nehladam nejake uzasne bezpecne riesenie, mam nazor je, ze ak dojde k havarii, sedacka nas nezachrani, maly sedacky ani moc neznasa, bud spi, alebo place a je na mojich rukach.

hladam nieco velmi pohidlne na spanie, polohovatelne, pratelne, co vydrzi par rokov a bude sluzit aj pre simonka ako babo a aj ako pre starsie dieta.
14. led 2010 v 18:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambuľka a chceš bezpodmienečne novú autosedačku? Môžeš sa do tej ceny zmestiť aj pri kvalitnejšej autosedačke ak ju kúpiš cez MMB alebo babybazar :wink:
14. led 2010 ve 20:56  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bambulko, palečky právě používá rád. Hraje si "stínohru" a strašně se mu líbí jak se ty stínové prstíčky líbí. A taky jak si lehne na bok, paleček zaboří do podložky a otáčí s ním, jako by chtěl vytvořit důlek. Dělá to často, ale u té neuroložky to fakt byla bomba. Jsme málem umřeli smíchy.

Emlo, mám jednu velkou výhodu. Díky určitému štěstí jsem se dostala k velmi dobrým lékařům. A i Kryštof. A jsem z těch lidí co se ptá a klidně i oponuje. Nechám si vysvětlit. Nikoliv říci tak to je. Chci vědět proč, abych si mohla udělat svůj názor.

K váze. Já už mám stejně. Ale o břiše nemluvím. Cvičit nesmím už od dětství, tak jen občas trochu s Kryštofem http://www.facebook.com/video/video.php?v=1165409505978

Lentilko ano. Nejvíc fascinuje mobil a dálkový ovládač. A i když má z nějakého důvodu histerák, zabere to.

Lentilko, já jsem alergik a právě kvůli dispozici k alergiím ještě nedáváme žádné ovoce. Tedy nedávali jsme. Teď už týden 1x týdně jablečnou nebo hruškovou výživu. Jinak ovoce až od 9. měsíce a čerstvé až od roka (včetně banánu). Tak rozhodl pan profesor, právě kvůli mé alergii a kvůli tomu novorozeneckému ekzému, který měl.
Jogurty - bílé s živou kulturou mohou od 8. měsíce, alergici od roka. Pozor na tavené sýry (např. Sýr a křup) ty do 3 let vůbec! Mléko syrové na pití taktéž až od 3 let.
Kryštof umí a pije z pítka (toho bílého) od Aventu - kouzelný hrneček.

Holky pozor na MED. V žádném případě ne do 3 let. Děti nemají nějaké enzymy či co a hrozí kojenecký botulizmus. Ročně v ČR na to zemře cca 10-15 dětí!!! - Toť informace od pana profesora. Tedy kromě toho, že je to silný alergen. (já ho miluji, tak jsem ho navrhovala do vaření, vždyť se to tak dříve dělalo)

Ufff, tak jsem vás dočetla a na vše reagovala.

Já jsem čím dál tím víc unavená, ale nějak žiji. Aleš v úterý odjel a podle posledních změn se vrátí asi až přespříští pondělí 25.1. Babička jedna pracuje, druhá je nastydlá, takže provozuji firemní jesle.

Chodíme plavat, což Kryštof miluje, dnes plakal, když jsem ho vyndala z vody. Černobilka však objevila bazén, kde je možné si ho pronajmout na hodinu bez instruktorky, tak s Kryštofem v sobotu jdeme, aby se dosytosti vycákal.

Mějte se všechny fajn, já se zase nějak usnu. A když nebudete psát romány, tak to zvládnu i dočíst :wink:
14. led 2010 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:
Vcera sme boli na poradni, vaha 7950g a dlzka 75cm...
Pytala som sa dr. na jogurty, od 8. mesiaca, ona odporuca vyhradne Probio.... ciste, neochutene....
Vravela, ze od 8. mesiaca uz mozem obcas davat tvrdy syr eidamovskeho typu napr. k bezvajecnym cestovinam... Ale mala mi nic take zatial nespapa, vsetko len mixovane... Od 7. mesiaca sa moze zacat pomaly s lepkom, ona vravela, ze vyhradne biele pecivo....
Inak nadalej sme bezzubi a plazime sa stale len dookola....
Drzte sa a dobru noc....
14. led 2010 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek