• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
mate niektora sportak, kt. sa neda otacat v smere aj proti smere jazdy? Nam nase dietko nechce v nom byt, place lebo mam nevidi. Tak si viete predstavit aka je vychadzka na ho. Uz som rozmyslala, ze dam naspat vanicku, ale v nej je dobre len ked sedka. Neviete nejaku fintu ako na to?
16. led 2010 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Silviamt, my máme sporťák sice volitelný směr, ale nemáš ve střeše okýnko? Nebo nech sundanou střechu, aby na Tebe viděla.

O Vánocích jsme se potkali v Praze s Černobilkou. Kdo chcete, tak tady je pár fotek. http://www.facebook.com/album.php?aid=2023547&id=1550112904&l=903bc0a42c
16. led 2010 ve 22:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti, mam okienko kukam akurat ja na nu cez, nechala som dole striesku lepsie ale nie uplne bez placu
popravilo sa ti mliecko, mne nie 2x denne davam UM lebo vela vypije
16. led 2010 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
martinka a cernobilka, vase deticky su nadherne a rozkosne... :wink: pekne fotky.
16. led 2010 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte kocky,

ani ja tu uz moc nestiham chodit, tiez mi manzel nadava, a tiez sa hneva, ked ma tu vidi :slight_smile: holt, sme spolu malo, tak si preto.

silvia, my mame hauck sportovy s prehadzovatelnou ruckou, vola sa galaxy, stal 3 tis Sk a pouzivame ho od narodenia, a je fakt perfketny, este som na nom nenasla chybu. dietatko sa da dat zo sedu do uplneho lahu, co je tiez fajn, ked maly zaspi. ale neviem, kde sa da kupit, my sme ho nasli nahodou.

marti, fotky su super, krystofko je uz riadne velky, vyrastol :slight_smile:

u nas je urcite uz ta faza "uzkost osemmesacnych", maly musi byt stale so mnou, je cely nesvoj ked odidem z miestnosti, alebo ho necham s tatom. v noci uz nespi len so mnou v posteli, ale prilezie ku mne na vankus, objime ma a spinka :slight_smile: ale zato nespim ja :angry:

alex, tiez mame taku kaku a tazko z nas ide, chudatko tlaci az scervenie.

no a niekto sa tu pytal na tie kuk.kase, je treba ju uvarit vo vode v pomere 30g:30 ml, nechar prevriet, ked vychladne cast z nej si roztlacim vidlickou vo vyzive, cast necham. prvu som urobila 100 g a bolo to velmi vela, vacsinu som vyhodila, takze treba menej.

no a este k nasim pokrokom, nejakprestal liezt a zacal plazit, neviem preco :unamused: a cely den rozprava, dokonca aj v noci to jeho "bababa". a najnovsie sa stavia zo 4 na chodidla, to ho velmi bavi.
17. led 2010 v 07:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, isla som na nakup a po ceste som si spomenula :slight_smile: , ze Vam este napisem, ze nam velmi pomohlo na dobre travenie dat do obedika uvarit ovsene vlocky. pekne sa potom vykaka a ovela lahsie mu to ide.
17. led 2010 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bambulko, na ty ovesné vločky pozor. Do 8. měsíce by dítě nemělo dostat lepek a ten je v nich obsažen. Pokud je riziko alergie, tak do roka.

Kryštof je opravdu oproti Jeníčkovi veliký. Vždy se tomu divím. Včera bylo ale vidět proč. Kryštof odpoledne k svačině "sežral" (během 5 minut) celou velkou skleničku výživy (200g) a to měl stejné množstí k obědu. A Jeník papá ty malé skleničky a to ještě s přemlouváním.
17. led 2010 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky, něco se pokazilo. Po 14 dnech jsem měla čas a uvařila Kryštofovi domácí příkrm a celý mi ho vyzvracel. Z každé lžičky se mu zvedal žaludek. A pak snědl celou kupovanou skleničku. A přitom stejné suroviny. Jen to byly větší kousky. A příkrmy od Sunárku (stejná konzistence) taky nechce a vyzvrací :frowning2:

Jak já ho budu učit kousat?
17. led 2010 v 11:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte zienky,
tak sme boli v piatok u novej dokiny, sme spokojni. Teusko vazi 8040g. :wink:
martinka - no dakujem za info s tym ovockom, aj ja viem tak, ze v pripade predisopzicie na alergiu cerstve az od roka. Ale u nas nik nie je alregik a aj s ekzemom je lepsie, tak este zvazim. Ani Teusko nechcel doma uvarene, ale postupne sa naucil, aspon dufam, uz tyzden papa moje vytvory :wink:
Ja viem tak, ze lepok sa moze od ukonceneho 7 mesiaca... :stuck_out_tongue_closed_eyes: Hold, kazdy mame ine info....

dadka - inak aj ja vyzivku trosku zohrievam, aj mne pride studena taka... :wink:

Ostatne si klasika nepamatam, tak Vas vsetky srdecne pozdravujem :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

PS. A kedze ja nemam manzela, ozvem sa aj vecer :wink: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :sweat_smile: :grinning: :sunglasses:
17. led 2010 v 15:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

no už sa nám ten víkend kráti, ani neviem, ako to prešlo. Včera doobeda bol manžel aj s Danielkou na "olympijských hrách", ktoré organizoval pre deti jeden môj bývalý kolega. Bolo ich tam asi 10 a Danielka vyhrala aj zlatú medailu v kategórii klzák :grinning: :grinning: (každé jedno dieťatko vyhralo zlatú medailu v nejakej disciplíne :wink: )- Pripojím aj foto zo "slávnostného ceremoniálu". Ja som bola s Ľubkou doma, lebo bola vonku dosť zima (-10), no kým spinkala, tak som si poupratovala. Dnes zase išiel manžel s Danielkou do SNV k svokrovcom. Tak som to využila a boli sme s Ľubkou na dlhšej prechádzke.

Leuska - pekná váha, len tak ďalej :slight_smile:

Alex - tá farba kaky by mala byť v poriadku, ak by bol problém, tak by sa to asi prejavovalo aj bolesťou bruška, nafukovaním, ale ak ťa to trápi, spýtaj sa aj v poradni u doktora

Martinka - ani Danielka nechcela dlho jesť príkrm s väčšími kúskami, tak som ju učila postupne, najprv do mixovaného za 1 lyžičku takého popučeného, potom 2 lyžičky a tak postupne sa naučila papkať len popučené
17. led 2010 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocky,

bavili ste sa tu o spankovom treningu, kamoska mi poslala, co jej poslala kamoska z MK, ktora bola na seminari o spanku deti, mozno sa to info niekomu zide:

"no tak deticky v nasom veku by mali cez noc prespat tak 11-12 hodin, cez den tak 2-4 hodiny (rozdelene do dvoch spankoch), celkovo spanok tak 14 hodin ... po roku dietata by denny spanok mal trvat 2-3 hodiny (a tu je to individualne od dietata ci si to rozdeli uz len na 1 spanok alebo na 2 spanky)
pricom ak su dva spanky tak I. by mal byt od 9 do 11 a II. od 12 do 14,30 pricom hovorila, ze je to dost nerealne a ten druhy moze byt neskor podla znamok unavy dietata.
Ak bude uz len jeden spanok tak ten v case od 12 do 14.
Deti do jedneho roka by mali byt ukladane na nocny spanok od 19-20,30 a od roka od 18,30 do 19,30.
Doporucuje urcite prestahovat dieta do vlasnej izby z dovodu, ze deti su vnimavejsie a preto akykolvek ruch ich moze vyrusit zo spanku - sustanie periny, chrapanie, prehadzovanie a pod.
Urcite nase deti v ich veku aspon raz za noc potrebuju pomoc dospelych na zaspavanie (podanie cumlika, pohladkanie a pod.)
Pred vecernym spankom dodrziavat urcite ritualy (stlmenie svetla/vypnut telku, upratanie hraciek, kupel a masaz, uspavanka, ...) ... ukladat v rovnakom case co by malo napomoct k dobremu spanku.

Co sa tyka samozaspavania tak tam urcitym sposobom podporila metodu 3-5-7 ... ale zvolit kratsie casy, vraj vysledky by mali byt viditelne od 3 dni do 2 tyzdnoch ... treba si urcite na spankovy trening zvolit 2 tydne casu a dodrziavat ho aj cez den aj vecer a v noci, nepolavit, aby z toho dieta nemalo chaos. Pocas tohto casu nikam necestovat, nemat vela stimulov a zmien cez den, plno sa venovat treningu. Metodu by mal ustriehnut jeden clovek bud mama alebo otec (nie je vhodne aby to riesilo viac ludi, moze byt dieta pomylene).
V pripade ak sa naozaj dieta uz neda ukludnit tak kludne vziat na ruky a vybrat z postielky, ale fakt vo vynimocnych a krajnych situaciach.
Pomoze ukladanie v rovnaky cas na spanok (u nas to dost funguje) ... /okolo 9-9,30 a poobede okolo 13,30-14/. A tam kde zaspi tak tam by sa malo aj zobudit. Ak zaspi na rukach a zobudi sa v postielke tak je to pre neho sok, lebo sa moze citit opustene.

Treba sa vyvarovat spankovych deprivacii ... napr. ak dieta zaspi v aute tak ma urcite nedostatok spanku.
Treba mat urcity rezim dna. Mysliet na nocny spanok uz cez den. Ak ma cez den vela stimulov tak sa to odrazi aj na nocnom spanku (ja som to videla, ked sme boli na stretku tak do polnoci sa zobudila 3 krat. Spracovavala podnety.

V ziadnom pripade ak sa dieta zobudi v noci sa nejst s nim hrat ... ale snazit sa ho uspat. Minimalizovat podnety (nerozpravat, nerosvecovat svetlo, pokial je to mozne neprebalovat).

Spankovy trening je velmi narocny program ... treba byt vytrvaly a konzistentny ... za ziadnych okolonosti nepolavit. Zaciatky su krute, ale oplati sa ... pretoze za vsetkym tym bude spokojna mamina a hlavne babatko.

spaniu pomahaju aj ritualy
ukludnit
stlmit svetlo , tv, radio...
upratat (to asi neskor budeme robit)
kupanie (levandula, kamilka)
masaz (pomaha zaspaniu)
precitat rozpravku, alebo uspavanku
dat dobru noc

Jaaaaj este mi napadlo s tym uspavanim, resp. zaspavanim ... vravela, ze tento ukon by mal absulutne nudny pre dieta ... ak vyzdauje pozornost tak prist ulozit, pohladat, dat pripadne dudel a odist a stale dookola to iste ... proste nuda. Taktiez odstranit z postielky rusive podnety ... baldachyny, kolotoce, vela hraciek, vela vankusov ... lebo aj to su pre dieta stimuly a ono sa potrebuje pred spanim ukludnit. (samozrejme nejakeho takeho maznacika nechat)"
17. led 2010 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka, to je skoro to isté ako v tej knižke..
18. led 2010 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
My sme sa včera po víkende vrátili zas domov. Poobede sme boli so Soničkou plávať, páčilo sa jej veľmi, veľmi. Dnes je tu nejak ticho :confused:
18. led 2010 v 18:58  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
úha, tuším viaceré dnes dostali zabrať od detí :sweat_smile: ja som ani nechcela veriť, ako sa dokáže tak malé dieťatko jedovať, aj mi ho bolo ľúto, lebo to kôli tomu,že sa nevedel uložiť doma spinkať, ani kočík nezaberal dať na balkón, von sa doobeda nedalo, to ešte len začali prehŕnať chodníky - od noci tu nasnežilo cez 10cm a najskôr robia cesty až potom chodníky :unamused: Chvalabohu poobede sme vymrzli vonku viac ako 2 hod, dohnali sme doobedňajšok :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: . A teda asi ma otestoval, neviem ho nechať vyrevať, nakoniec mi doobeda zaspal ako klasika pri cecíku :sunglasses: :confused:

večer sme sa pri kúpaní riadne nasmiali, je to fajn,keď už sedí vo vaničke. Dostal také rybičky a hrali sme sa aj s nimi :wink:

idem vybrať fotky do fotoknihy, mám čo robiť, lebo ja som taký blázonko, za obdobie 6mes má cez 500 záberov, radšej robím viaceré podobné a z toho aspoň 1 dobrý, ale keď mám takto vybrať pár fotiek je to čo klikať :dizzy_face: :confused:

ešte sem nakuknem :wink:
18. led 2010 ve 20:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminky, aj my sme veru dostali zabrat dnes a aj vcera, neviem, kde sa to v tom nasom anjelikovi vzalo, tak dobre spávala cez den a aj v noci...a neviem co sa porobilo..
ale chcela som hlavne reagovat na prispevok od bambulky..je tam napisane, kedy by malo dietatko aj vstávat ráno, ked uz od deviatej az pol desiatej ma znova buvat? dakujem peken :slight_smile:
18. led 2010 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
lily, u nás Maťko má budíček zhruba na pol 7 ráno a potom okolo 9:00 si už šúcha očká že by znovu spinkal
18. led 2010 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

ani u nas to nie je ruzove. malej idu zuby tak je proooootivna, ze az. ale ked na nu pozriem a pomyslim si ako ju to boli chuda... len ju radsej po rukach vlacim a nic ine nerobim. uz aby jej to preslo a bola zasa usmievava.

moja tiez vstava okolo 7h a potom o 9h zaspi tak na hodku.
18. led 2010 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
idem nakrmit hafana, bo uz tu pri mne prestupuje a caka....

inac ak mozem sa pochvalit, mala sa uz pretaca aj z bruska na chrbatik ale len dolava zatial. no dufam, ze sa konecne rozhybe.

spanok mame ako vzdy o nicom, ale teraz su tozubky a potom to bude neviem co :grinning:. mam stradne kruhy pod ocami, ale aspon sa licit nemusim :grinning:

majte sa zatial...
18. led 2010 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte..prišla som Vas pozdravit.. :wink:
18. led 2010 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
laska2208 u nas ten jogurt je..to je z vychodu tušim...milkagro :wink:
18. led 2010 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
ahoj dici, ako sa mate? si nas prisla pozdravit, ale nic o vas si nenapisala :frowning2: ako sa ma Emmka? :wink:

bambulka, tak teraz som trochu mimo z tej krupice...neviem aku mas ty, ale ja mam Nestle kukuricnu krupicu a tam je napisane, ze sa ma dat do najviac 40 stupnovej vody a zamiesat...to je instantna..
aku mas ty? lebo hladala som aj inu ako Nestle a nenasla som...ale kukala som zatial len v Tescu a Lidli..

dnes sme boli plavat a mala bola uz vecer o siedmej taka unavena, ze mi zaspala pri kojeni a uz sa nezobudila, takze dnes sa nekonalo zaspavanie bez ceciku :unamused:

Inak rano vstavame nejak okolo 8, aj ked je mozne, ze Terezka je uz skor hore a hrajka sa v postielke a o desiatej uz zmoli ocka a ide zase spinkat..
ozik vcera mi zaspavala s placom, nechcela som jej dat didu, ale trvalo to prekvapujuco len 20 minut a pekne mi zaspinkala, trosku som ju hladkala po chrbatiku a spala 7 hodin!!! a potom este aspon dalsie 4 :sunglasses: :dizzy_face:

martinamil, ten lepok sa posunul uz od siedmeho mesiaca, teda ak niekto v rodine neni alergicky...

u nas dnes nakydalo snehu, az mi bolo do placu ze sa nedostaneme na plavanie, ale prerazili sme to chvalabohu a na ceste spat sme museli dat retaze :angry: len nech uz nesnezi, lebo sme v hajzli potom :cry: uz sme aj chleba nakupili keby nas zase odrezalo od sveta ako minuly rok :frowning2: este sme sme mali zabijacku, tak mame plnu mraznicku svine..

no brunocku vam aj babatkam
18. led 2010 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem dada, aj nasa tak v poslednej dobe, alebo o siedmej, az pol osmej niekedy

bambulka môžem sa spýtať, čo je tá metoda 3-5-7?rozmyslam, ale neviem.. :confounded: dakujem ti, tiez chcem malinku takto nejako nastavit, lebo posledne dva dni ma nejake zvláštne.možno aj zubky, dva už mame, tak možno nejake noveee :slight_smile:
bru nocku :wink:
19. led 2010 v 00:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby,

lily - jasne, prepac, som to tam nerozpisala, je to taka metoda podla prirucky "kazde dieta sa vie naucit spat", 3-5-7 znamena vecerne zaspavanie v postielke, nechat babatko vyplakat prist ho pohladkat (anei nevziat na ruky) a to prve 3 dni po 3 min, potom po 5 min a potom po 7 min. cely spankovy trening by mal trvat 2 tyznde a potom je vraj uz dobre, t.j. dieta sa budi max 1 krat za noc. ak sa dieta v noci zobudi, malo by byt nakojene len raz, zvysok voda, cajik, cumel a zase nechat vyplakat.

co sa tyka toho dobbedneho spanku, nebrala by som tie casy az tak uplne vazne, ide len o pravidelnost.

ninny cita akurat tu knihu, urcite to tu bude viac rozpisovat, ja len tak zosiroka, detaily neviem. na modrom koniku je aj tema "kazde dieta sa vie naucit spat", je to v "babatkach" a tam je tiez viac info.

zuzec, pockaj, idem pozriet na tu kasu :slight_smile: je to od fimy "bio harmonie", mali tu v kauflande v takom akoby bio regaly, kde maju aj krupicne kase. ale urcite je dobra aj ta Tvoja :slight_smile:

no a my sme dnes po 4 m spali v postielke, nie sme s nami uz som bola zufala, noc predtym bola horor :confounded: no a sice sme sa kojili 4 x, ale aspon boli intervaly medzi budenim 2-3 h, nie menej. trosku ma to povzbudilo, ze to slo, skusime to zajtra zase.
19. led 2010 v 07:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj bambulka,

chcem sa ta spytat. skusas tu metodu ako naucit dieta spat? vela place?
19. led 2010 v 08:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
tak u nas spanie katastrofa uz som zufala chodim ako matoha :frowning2: cez den celkom dobre pospi ale v noci to je des a hruza.bez cicika nezapsi mozno robim chybu aj ja ze si ho beriem k sebe na postel ale vecer kym neidem spat tak od 8 do 10 bol 3x hore a to spal sam na svojej valende tak neviem uz ani neviem ci to mozu byt zubky lebo uz to trva teda 2 mesiace :frowning2:
19. led 2010 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
a nedokazem ho nechat plakat potom som z toho aj ja nervozna :confounded:
19. led 2010 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzec, modlím se nejen kvůli vám ale i kvůli sobě, aby ta zima už přestala. Ať si klidně sněží, ale ne na silnice!!! Kdo to má odklízet, kdo v tom má jezdit?! Hnus!

S tím lepkem je to možné, ono to je každý lékař jiný názor. My to máme dost jiné, protože já jsem silný pylový alergik a máme v rodině alergii na lepek a kravskou bílkovinu. A ještě tu mojí silnou metabolickou poruchu. Takže každý měsíc dělá pan profesor Kryštofovi testy z krve a podle toho zařazujeme a dáváme pozor na alergické reakce, vitamínovou a enzymatickou pohodu.

Normálně jsem minule nevěřila. U pana profesora byl 3 letých chlapeček s vysokým krevním tlakem a vysokým cholesterolem. Jak je pan profesor hodný a milý, tak jsem slyšela až na chodbu jak křičí na tu maminku, že chce své dítě zabít, protože to neměl vrozené, ale získané ze stravy. Ale je pravda, že maminka i synáček byli hezky kulatí. Tedy správně řečeno tlustí.
19. led 2010 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminky, dnes som si bola vybaviť na ÚPSVR ten zvýšený rod.príspevok, aj u nás majú už nachystané formuláre, takže otázka pár minút :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: skočili sme aj do Tesca, ale po bodyčkách v akcii ani chýru ani slychu, akoby to tam napadli kobylky, pár tielok veľ.0 akurát takú flísovú bundičku som mu kúpila a naschváľ červenú, nech neni stále len v modrom, červená mu pasuje :slight_smile:

martinka, MM je teraz úplne happy že je sneh, vidno že je nevodič (izolant, :grinning: :grinning: :grinning: ) ale našťastie tie cesty sú v pohode, sneh sa tam už potopil :wink:

skúšala som dávať Maťkovi nesolené kukuričné chrumky, ale nevedel čo s nimi a aj keď som to strčila mu k puske, tak nechcel :sweat_smile: asi to chce čas
19. led 2010 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadka, no pekne, ale stále si na tom "lepšie" ako ja, ja mám určite okolo 1500 záberov :grinning: tiež robím tak ako ty, že spravím viacero fotiek.. a potom vyberiem 1-2 najlepšie :wink:
19. led 2010 ve 12:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kolko a ako casto vase deticky papaju?

Moja je kojena na obed ma varene napr. polievka vyvar, alebo zemiak, spenat zltok... z toho zje cca 10 malych lyziciek, olovrant jej davam ovocie aj s psikotou ale vooobec to neda do ust a podvecer kasa a to zje tiez max 10 malickych lyziciek. Je to normalne?
19. led 2010 ve 12:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek