• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Ssaulik, dufam, ze Vam ekzemik prejde. :dizzy_face:
karolinka ahoj, dlho si tu na konovi nebola :wink:
19. led 2010 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
leus, s fanklubom suhlasim, chcem byt clen a poslusne hlasim, ze uz tyzden poctivo obzeram snezienky po zahradkach :grinning:

my asi takto to mame:
8.00 MM
10.00 MM a spanok (niekedy dam ovocie, ale nie vzdy)
12.30 obed polievocka husta 240ml a masko so zemiakmi alebo cosi take cca 70ml
13.00 MM pred prechadzkou
16.00 MM
18.00 kasa
19.30 MM
v noci cca 23.00, 00.30, 2.30, 4.30, 5.30, 6.30 MM :sweat_smile:

inak nas Misko je uplne obr turbo mega fascinovany z chladnicky :grinning: , ked ju otvorim, dokaze sa tam kukat dlllho, no ma to po tatovi :sweat_smile: Pritom podotykam, ze je vacsinou plna, nie prazdna :slight_smile:
19. led 2010 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kočky,
len tak narychlo, pridam sa aj ja k tomu papaniu...

my papame len 4 x za den.
- okolo pol osmej po prebudeni: 230 ml UM Nutrilon
- okolo dvanastej zelenina a masko
- okolo 4. poobede /ak spinka, tak niekedy je z toho az sest vecer/ kasicka /ryzovo-mliecna kasa Hami s ovocnou prichutou/ alebo ovocne pyre 200 g s piskotami
- no a pred spanim este mliecko, ale vacsinou ho ta kasicka tak zasyti, ze vela nevypije. ako kedy.

to je cele.
dobru nocku :slight_smile:
19. led 2010 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
a este som zabudla, ze Daminko sa uz celko pekne naucil pit cajik. niekedy mu nestaci a robim mu pocas dna este jeden. ale s glukopurom, bez toho mu nechuti, asi mu je kysly.
19. led 2010 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute no citam si tie vase denne programy :dizzy_face:
ja si rana absolutne nepamatam, rano mavam utlm brutalny, len viem ze si ju okolo 6:00 dam do postele, vytiahnem didu a spim dalej...Terezka sa napapa a zaspi, ale netusim kedy sa budi lebo sa zacne hrat...moze byt tak od pol osmej- osmej hore....
10:00 kojenie a spanok (skusala som uz aj ovocie ako desiatu ale zatial bez uspechu, tak som sa vratila ku kojeniu)
13:00 obed - zelenina s maskom alebo zltkom + ryza, zemiaky, cestoviny alebo ovsene vlocky
ked jej obed chutil, tak nekojim a ked nechutil, tak musim dokojit :sweat_smile:
16:00 kojenie
18:00 kasa
20:00 kojenie
a v noci 1-2 krat kojenie, zalezi ci zaspava s placom alebo na didiku...ked s placom, tak spi aj 7 hodin :sweat_smile:

natashkaa som strasne zvedava na vasu dalsiu noc! drzim palce!!

dnes sme zaspavali zase s placom, trvalo to len pol hodinku a Terezka prichadza na chut cuckaniu plienky, tak snad ma casom pri zaspavani vymeni za plienocku :dizzy_face:
Inak sa celkom ten jej plac da vydrzat, je to skor taky lenivy unaveny umrncany plac, sem tam si pri tom podskoci od hnevu, vtedy je smiesna a potom zaspi na brusku nakoniec :dizzy_face:

dobrunocku
19. led 2010 ve 23:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

fuuuu ako tak citam kazde babo ma svoj apetit... hlavne martinamil Krystof :wink:

Dnes som chcela ist na dlhu prechadzu k svokre, ale tak u nas fuka a snezi, ze sa ani neodvazim.

Mala dnes zjedla piskotu - sunarka ani nevedela ako, hrala sa hrala az jej nic neostalo ale druhu uz nechcela a caj si vyliala na mikinu, kym som ja pripravovala brokolicovu polievku :slight_smile: . Ucim ju samostatnosti :grinning:

Co vas dnes caka?

Mna asi zehlenie, ale najskor si vymyslim nieco dolezitejsie :slight_smile:
20. led 2010 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!

lentilka aj ja sa hlasim do toho jarneho fanklubu :wink:

natashkaa to je super, ze Ti Dominik bol len 1x hore a dufam, ze aj tato noc bola taka dobra!!

Tak aj ja sa pokusim nas papaci den, ked vstaneme o 7 hod.( to uz predtym okolo 6 hod. papal a este zaspal pri mne)
9 hod. kojenie, spinkanie
11 hod. kojenie
12, 30 obedik masko + zeleninka
13 hod. dokojenie a uspanie
15,30 kojenie
17,30 kojenie
18,30 - 19 kasa, kupujem Bio z DM a strasne mu chuti!
20,30 kojenie a zaspavanie
V noci papkame tak 1 az 3 krat.
emla ja dnes planujem trochu poupratovat. U nas sice svieti krasne slniecko, ale na cestach je vela ladu, tak na prechadzku pojdeme asi az poobede, lebo teraz by to bolo o drzku!
Prajeme krasny dnicek!
20. led 2010 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte.
máme za sebou poradnu, vážime 6350g a ako bonus máme prvú chorobu, dostal od maminky strašný soplisko a má to sadnuté aj na prieduškach. dostal antibiotiká tak sa spolu liečime.
Máme prerezaný prvý zúbok.

9,00 MM ked málo potiahne dostane ešte ovocko alebo kašu na dobré ráno- SUNARKA
11,00 MM+ spánok
13,00 obed masko+ zeleninka, polievočka MM
16,00 ovocie + keksík , alebo výživka +keksík
18,00 MM
20,00 kaša+ MM
V noci papá 1 až 3 krát.
20. led 2010 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte dala somnove foto tak ak chcete mozete kuk
http://www.facebook.com/#/photo.php?pid=30920733&id=1369503616
20. led 2010 v 10:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute baby,

u nas spapa maly strasne moc, musime pred nim jedlo skryvat, je schopny vsetkeho :slight_smile:
casto ked navarim na 2 dni dopredu, zje vsetko naraz, takze varim kazdy den. dnes spraskal kuracie stiehno, cely petrzlen a pol zeleru a este bol nestatsny, ze tak malo. fakt ho musim kontrlovat.

my papame riadny obed, ziaden obedik :slight_smile: o pol jedenastej, lebo je hladny a potom okolo druhej velku davku vyzivy s niecim hustym,. aby sa najedol. medzitym kojime a kojime aj 5x denne a 5x v noci.
20. led 2010 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
nataska, aku ste mali noc? Ani nedycham, hovor .. :grinning:
20. led 2010 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som sa vcera rozhodla dat maleho spat do psotielky
zaspal na ciciku a prelozila som ho do postielky.zaspal o 9 hore bol uz po 45 minutach potom zase o hodinu na to bol hore.nakoniec o 11 som ho nechala aj sa vyplakat aj chrbatik sme suchali akonahle som ho dala do postielky len plakal a plakla.nakoniec skoncil pri mne v posteli a zobudil sa 2x na kojenie takze sme aj co to pospali
dnes doobeda som a rozhodla ze zas skusime postielku tak plakal hodinu ani utisit som ho uz potom nevedela a nakoniec aj tak dosiahol svoje ze spi na valende a zaspal na ciciku :stuck_out_tongue_closed_eyes: ja to asi vzdavam nemam to srdce ho nechat tak dlho plakat u nas to totiz to nefunguje tak ze poplace poplace a zaspi on ked zacne plakat tak place kym nedosiahne svoje
20. led 2010 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovacka,

my sme sa dnes tiez v noci rozhodli pre postielku, ale skoncil u nas, ale tiez sa zobudil len asi 2x, takze obaja sme boli spokojni.

ja tiez neviem co robit, tiez bojujem s tym placom, ale zasa sa fakt bojim toho, ze sa z tohto zacarovaneho kruhu uz tak skoro nedostanem :frowning2:
20. led 2010 v 10:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska,
na predchadzajucej strane si opisovala, aku mate noc... to ako keby si o nas pisala. uz sa nieco zlepsilo? budes to nejako riesit ci vydrzis a pockas kym z toho vyrastie?

ja mam to niekedy chut riesit a niekedy sa vzdam a poviem si, ze to vydrzim aspon do roka a potom ju budem ucit hajat. teraz ju mam v nosici a spi na mne. zvykne spat uz o 9rano ale dnes sa jej nedarilo, tak som ju supla do nosica, poveslala pradlo a zaspala, ale do postielky ju neviem dat lebo sa stale zobudi... na WC mi treba a tesila som sa ked zaspi ako si odskocim, no mozem? :frowning2:
20. led 2010 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka ja si myslim ze uz som to davno pos ....la ze som to vobec dovolila.do 5 mesiacov krasne sam zaspal v postielke potom nastal zlom a povedali mi ze zubky a bla bla tka som sa zlutovala a tu mam vysledok.vysledkom je ze ja s malym spime na posteli a mm ked je doma tak spi v druhej izbe ked sa chce vyspat a ked nepotrebuje velmi spat tak spi na valende pri nas.podla mna teraz uz su deti mudre a uz vedia ako dosiahnut svoje a hlavne nas FIlip vie ze od narodenia h nikdy nikto nenechal plakat ach jo len sa utesujem ze snad do 15 sa nauci sam spat
20. led 2010 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
nechavate deti vyplakat? aby spali v postielke?
20. led 2010 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
emla to velmi dobre poznam maly ked nevie zaspat tak sup do manduci a hned je tuhy ale tak ako pises ani na zachod ani sadnut poriadne nic nemozem ked ho mam na sebe.ja uz som to vzdala maly je velmi mudry a vie dobre ako dosiahnut svoje a ze sa budi 7x?no asi nic ine mi neostava len cez den pospat ked sa da.a snad sa to raz nauci.u nas nezabera poplace poplace a zaspi u nas je poplace vrieska a nevie sa az nadychnut a aj tak skonci u mna v posteli :sweat_smile:
20. led 2010 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovacka,

to je aj u nas takto... a nocne vstavanie kazdu hodku... ale spi so mnou tak si dudka cicik a ked jej vypadne tak sa hned zlosti.. ja som z toho nevyspata, lebo ked ti stale niekto cicka cicku tak to uz je niekedy na nervy... aspon u mna.
20. led 2010 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja tiez neviem spat tak ze mi duda cicku takze ja mu stale vyberiem nastastie sa na to nezobudi ked zaspi ale najviac ma hneva ze za celu noc sa poriadne nenaje len si 2x cucne a spi dalej ale ja musim vstat 8 x koly 2 potiahnutiam a potom kym zaspim no hruza ale ked mne aj cez den malo je tak ja neviem hladom sa urcite nebudi podla mna len potrbeuje mat istotu ze som tam
20. led 2010 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som este neskusala vyplakat, ale mozno niekedy v buducnosti ked mi prasknu nervy, teraz nemam to srdce. malej som tiez nedavala dovod na plackanie. mam podobny nosic ale liliputti.

moja starsia dcera si vyzaduje aby som si stale k nej lahla aspon na 5min. a to uz ma 12rokov, je sice pravda, ze ked jej poviem ze nemozem tak uz nereve :grinning: ono ma to svoje caro, ke dmi vecer porozprava o jej trapeniach a tak, lebo cez den uz je velka dospelacka :slight_smile: . len ta predstava, ze ma to caka aj s Laurou tak to je niekedy na hlavu..
20. led 2010 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
presne aj ja si myslim,ze potrebuju tu istotu.

niekde som citala, ze deti ktore maju problem so spanim tak ten problem moze byt aj z porodu napr. epiduralka, vyvolavacka... proste nejaky nepriridzeny zasah. no mne dali vyvolavacku, lebo sa pan mudr. ponahlal (znamy z rodiny) a a by to slo rychlo, lebo som nemala este bolesti ale uz som bola otvorena na 6 p. tak to urychlili a mala s narodila so vsetkym za 15min. uvazujem, ci sme jej to takto nepokazili, lebo ona este nechcela ist na svet ked som nemala bolesti.

a mozno len tak fantazirujem... :unamused:
20. led 2010 v 11:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
emla, ja si myslim, ze to nebude tym vyvolanim porodu, ja som mala epiduralku aj mi vyvolali, a mne mala od narodenia spi celu noc ak neratam zobudenie na dudlik.
2x denne ma moje odsate a 2x denne UM, dam jej kolko vypije a mam klud. Akurat to odsavanie je nic moc, ale este vydrzim, ja som akurat nespala prve 2 mesiace ked sme sa trapili s didou :frowning2:
20. led 2010 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
hmm, ked som v rodine vravela ako spi, tak mali same mudre reci, ale na silvestra som bola u svagriny aj so svokrou 3dni sme tam boli a ked to viedeli dali mi za pravdu, ze ma nepokojny spanoka a vcera som bola u mamy a kym mala spala s mamou v posteli tak ja som jej bola upratat schody a ked som sa vratila, tak mama vravi, ze ma velmi nepokojny spanok.. a to psala hodku a pocas nej ju mama musela klepkat po zadku aby si kludne dunkala.

tak ja uz neviem... iba mi mama este ppovedala, ze kedysi na to davali detom normalne tablety nejake na spanie, ale ja to neurobim, nie som sisi... :wink:
20. led 2010 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
emla, my sme toto spanie v postielke mali, aj vecer ,aj poobede. Ale akonahle maly dovrsil pol roka tak si zmenil rezim a bolo to včudu vsetko. Teraz som s tym zacala znova uz treti den a je to celkom ok, najtazsie je vystihnut moment, kedy je presne unaveny na polozenie do postielky, aby to nebolo priskoro ani prineskoro :confused: . Vecer sme to mali, ze po troch minutach plakal, aj po piatich som este k nemu isla, ale potom za dalsie dve zaspal. Skoro mi roztrhlo srdce. Teraz som ho dala do postielky, trosku sme sa trapili, lebo bol s nim manzel, lebo som bola u zubara, tak som nevedela, ako je na tom, ale nakojila som, dala som ho do postielky, v momente bol na perine na brusku :sweat_smile: a rozpraval, ale potom sa asi za 10 min rozplakal, tak som ho bola kuk, potom este raz, a potom este plakal asi 3 min a zaspal. uz som ho nebola pozriet, ltak neviem, ako lezi :sweat_smile:
co sa noci tyka, skusala som ho ulozit neskor, asi to citil, lebo si o siestej schrupol hodinku :sweat_smile: a potom siel o pol desiatej, ale len sa nam posunulo prve nocne kojenie, inak vsetko rovnako... :confused:
20. led 2010 v 11:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je len uvazujem nad vsetkym, ale fakt som to citala niekde na nete... ked to najdem tak to sem hodim... ale netvrdim, ze je to z vyvolavacky...

ale raz sa vyspim asi ked pojdem do prace :grinning:
20. led 2010 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
emla,

aj ja som nieco take pocula, ale skor si myslim, ze je to tym spanim v posteli, tiez to vnimam ako chybu, kt som urobila, maly spal nadherne do 3,5 m, potom postel a bolo to :unamused: pri druhom uz budem mudrejsia a doslednejsia, len nechapem, preco sa chcem ucit na vlastnych chybach, ked mi to kazdy hovoril :frowning2: .

vsetky kamosky mi hovoria, ze bez placu to nepojde, ze sa to samo nezlepsi, tak neviem.
20. led 2010 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska&,

ato ta obdivujem a aj prsty drzim, aby ste to dotiahli do uspesneho konca... ale ako citam mas aj nejake vysledky tak mi to troska dalo sily sa na to podujat. dari sa ti vystihnut tu chvilku ked zaspava a davas ho do postielky? a ked ho kojis a ti zaspava tak ho budis?
20. led 2010 v 11:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
som si uvedomila, ze cim bude maly sikovnejsi pohybovo, tym to bude horsie. ked sa este neotacal, tak len plakal, teraz ked uz vie lozit, tak sa da na 4 a place a ked bude vediet stat, tak sa postavi v postielke a bude revat. to ho uz vobec nic nenaucim potom.
20. led 2010 v 11:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ked si to vezmete z tej prirodnej cesty tak vsetky matky zvieratkove spia so svojimi mladatami, je to prirodzene... ale tie nase babtka to asi prehanaju :grinning:

no budem koncit a idem nieco urobit s tym mojim batohom na bruchu co hajka spokojne na mne.
20. led 2010 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovacka, ked nas maly prvu noc plakal na raty, tak som aj tak dodrzala ten rezim 3-5-7 ale za kazdym som ho z tej postielky vytiahla, zobrala do narucia, ukludnila (minuta staci), to uz si poloziĺ hlavicku na moje plece, dala nazad do postielky, sice sa rozplakala,a le som odisla aj tak. Skusila som 3-5-7-7 a potom spal. Ci od unavy z placu neviem ,ale spal :sweat_smile:

inak neviem, ci sa este oplati cakat, lebo mam kamosku, co ma 16 mes syna a ten sa v noci zobudi, ked ona ide napr. cikat, postavi sa v postielke a reveeeeeeeee na raty! Vzdy si ho vezme k sebe, ale nevyspi sa, lebo maly uz po nej lozi a pod. Uz je "vybity ako husarsky kon", tak asi sa neoplati cakat, lebo uz bude len vybitejsi..
20. led 2010 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek