• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
este bambulka tiez ides simonka naucit spinkat? tiez metoda vyplakania? ak ano drzim palce a hod info o uspechoch... mozno to potom vyskusam aj ja.
20. led 2010 v 11:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
hiii ivuska to vazne myslis s tym chlapcekom?

no ja pockam do konca tyzdna kym nenapisete pokroky, budem na vys mysliet aj po nociach... treba na to pevne nervy a cistu hlavu...
20. led 2010 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
je ale pravda, ze nas neplace na raty, to je tak od zlosti skorej :confused:
emla, co sa tyka vystihnutia momentu, tak so si treba len maleho viac vsimat, ved ked ho uspavas na rukach, tak uz mas odhad, kedy to bude na dlho a kedy ho treba len dotuknut, nie? :confused:
bambulka, mas pravdu, nas uz sice stoji v postielke ale vecer je na to moc unaveny, aby sa postavil, len tak max klakne ale to uz ani tiez nie.

inak emla, ja sa ho teraz pokusam naucit zaspat sameho a ked sa mi to podari, tak chcem skusit odnaucat od toho nespocetneho kojenia nocneho. Teraz mu nejdu zubky, takze viem odhadnut preco place ak place..

nad ranom o 5,30 zacal plakat, tak hovorim muzovi, ze nech ho uspi, tak kym sa primel a vstal ,este bol na wecku a kym sa vratil, maly zaspal sam.. Takze cosi na tom asi je , len treba vydrzat :sweat_smile:
20. led 2010 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj ja idem, diky za pokec :slight_smile:
20. led 2010 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
emla, vazne.. Ked som to pocula ,tak som si povedala, ze tak to teda nie, to nedovolim.. :angry:
20. led 2010 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ved hej to viem kedy je unavena, ale keby ze ju dam do postielky tak je hore a cula... aspon si myslim... :grinning:
20. led 2010 v 11:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
este ze jew tu ten konik a vy lebo by som sa na to asi neodhdlala... cely den budem o tom uvazovat a mozno zacneme od dnes. ivuska a dodrzujes to aj cez den? myslim, ze si spominala ale nepamatam. zatial dik, dajako sa neviem odtial odputat kym mala spi...
:sweat_smile:
20. led 2010 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ano, aj cez den
20. led 2010 v 11:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak sa to neda, nemozem vecer byt prisna a cez den ustupit, musi pochopit, ze spinkat sam je uplne normalne a tak sa to ma :wink: Dufam, ze sa mi to podari :sweat_smile:
20. led 2010 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
zle to bolo len prvy krat, lebo nevedel, co sa deje, teraz uz tomu rozumie, tak tak strasne neplace.. Inak este si sa pytala, ci mi zaspava pri kojeni, takze uz nie a aj ked ano, tak sa potom zobudi, ked sa "odpoji" :grinning:
20. led 2010 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivi, držím palce aj ja, ešteže Vás mám Ste taká inšpirácia, stále to skúšať, až sa to raz podarí :wink:
20. led 2010 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska

a kedy si zacala? myslim ulozenie do postielky cez den ci vecer? a ako dlho plackal? teraz je to kolky den? a ako si is dodavala sily? :grinning:
20. led 2010 v 11:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
nemam cas citat vela dozadu a aj ma dost boli hlava este od vcera,takze ani rozmyslat sa mi nechce... zacali ste uspavat deti podla tej knizky,alebo o com sa bavite?
20. led 2010 ve 12:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
hej hej ivuska s bambulkou tak uspavaju a asi ajj ja zacnem.. bolest hlavy... :pensive:
20. led 2010 ve 12:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
julenka, ano o tom, ja som to uz raz absolvovala pred 4 mes..
dadi, dik :wink:
emi, zacala som vecer a plakal asi 15 min, vcera 12min, ale nejde ani o to kolko, ako o to, ze ako place.. najprv to bolo na raty, ale teraz je to tak od unavy a zlosti, lebo lubil bol zvyknuty zaspavat na fit lopte v mojom naruci, alebo manzelovom. dnes to bude treti raz vecer, cize este zadne velke zazraky, ale bedat rozdiel.
a silu? no vzdy si poviem,ze je to pre neho dobre aby sa vyspinkal, co tam po mne, ja som si zvykla :sweat_smile: no a ze sa to raz musi naucit do frasa, ved s nim nebudem tahat nocne do nekonecna uz bude len vybitejsi a bude to len TAZSIE :unamused:
20. led 2010 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska,takze by malo babo prespat uuuplne celu noc v jednom kuse?

dnes spal Brunko otrasne,zaspal klasicky o pol8,zobudil sa o pol9,pol10 a kazdu hod az do rana :confounded: neviem co mu bolo,na rukach nechcel byt,ani mojkat sa nechcel,plienka bola ok...len cica do pusy,2krat potiahol a zaspal a o hod zase.asi vycitil,ze mi neni dobre...
20. led 2010 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
Ivuska, bambulka drzim palce a emla vela sil do odhodlania.
Ja tiez posledne dva vecery davam maleho do postielky asi 5 min. po poslednom kojeni t.j. asi 20,30 natiahnem mu kolotoc a idem prec, ked mu skonci kolotoc tak zacne mrncat, lebo vyplul dudlik tak potichu, potme pridem dam mu dudlik, pomozem mu otocit sa poriadne na bocik, aby nemal perinu pod sebou, pohladkam po hlavicke a idem prec, posledne dva vecery pekne zaspinkal a v noci bol 1x hore, lebo o 6 si ho davam ku sebe do postele a este taku hodinku potiahne. No ale cez den som sa este neodhodlala ho davat do postielky, ale teraz pojde hajat, tak to vyskusam.
Tak velmi drzim palceky!
20. led 2010 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
tohttp://209.85.129.132/search?q=cache:7-_iFqhQhpQJ:www.materskacentra.cz/boskovice/Download/Spani.doc+kazde+dieta+sa+vie+naucit+spat+download&cd=1&hl=sk&ct=clnk&gl=sk to je ono?
20. led 2010 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
hups,troska sa to nepodarilo,to ta moja hlava bolava...
20. led 2010 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
takze este jeden moj prispevok :wink:

nieco som pocitala z tej knihy a:
cez den aj v noci mame pravidelny rezim,akurat cez den spi Brunko v kociku-o 9 po ovoci a o 12 .30-po obede-to spi tak 1 1/2-2 hod zakazdym....potom o 17.45kasa o 18.45 kupanie a masaz priblizne o 19.15 cicik a do 19.30 spi na ciciku a potom ho prelozim do postielky

ked som to dobre pochopila,tak po kupani ho mam rovno prelozit do postielky bez cicika a pokracovat 3-5-7-?
20. led 2010 ve 14:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak u nas sa teraz akoze ma spat.nakojila som ho a dala som do postielky.sadol si a plakal potom si lahol a rical a potom som ho zobrala na ruky utisila a bez slova dala s5 do postielky.neplakal ale si sadol a hra sa s cumlikom.cakam kedy spusti plac a maminka pride da didu a v sekunde bude spat :sunglasses: :sunglasses:
20. led 2010 ve 14:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovacka drzim palce!!!
20. led 2010 v 15:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
no babule tut moja rezignacia
hodinu aj nieco bol sam a len sa hral oci cervene vyplakane :pensive: toto nie je pre mna.kaslem ja na knihy ako ma dieta spat a ze sa kazde dieta nauci spat?ano verim tomu ze jedneho dna aj filipko bude vediet krasne hajkat.ked som sa rozhodla mat dietatko tak nie pre to aby bolo ukazkove a hold prinasa to aj obetu.nevyspim sa teraz ale raz snad ano ked uz bude Filipenko vacsi. :sunglasses: Filipko vie zapsat do 2 minut na didiku tak ho nebudem tyrat zaspavanim v postielke 3 hodiny.a spi na valende :wink:
radsej nech je Filipko usmiate a stastne dietatko ako ma byt urevany a nestastny ze nemoze mat svoju didku a maminku pri sebe.viem viem vsetko zle v knihe je to presne naopak ale mozno prave moj FIlipko je pravy opak a na neho to nemusi sediet :grinning:
20. led 2010 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocky, vcera sme boli na poradni. mame 8315g a 71cm.
20. led 2010 v 15:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovi,

zlata si :slight_smile: pozri, stale sa k treningu mozes vratit a teraz si nie je ten spravny cas.

ja tiez stale neviem, rozhodujem sa, uvidim. ale je to tazke ich nechat vyplakat, to je pravda.
20. led 2010 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hanka ma od vcera od 23,00 horucky 39 a viac :pensive: Davame zabaly, sirup... klesne na chvilku a zasa sme tam, kde sme boli. Boli sme u dr., vyzera to len na nejaku virozku na par dni a bude dobre... Ale je to strasne pozerat na take bezmocne rozpalene telicko.... :pensive:
20. led 2010 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ludkovia, chcem sa opytat do plena:

co s drobcekmi cez den robite? nemyslim spanie, jedenie a kocikovanie, preto to mimo toho, teda ake hry sa s nimi hravate, ako ich zabavujete a tak.

mne totiz dochadza fantasy. vecera som vymyslela ze, dala som ho do stolicky na jedenie, pred neho misku s keksom a on sa zabavil tak, ze ho z nej vybral a papal :slight_smile:

ale potrebujem novu inspiration.
20. led 2010 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy,

uf :unamused: vela sily. najhorsia je ta bezmocnost, mne pomaha modlitba.
20. led 2010 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovacka velmi presne si to napisala,akoby si mi citala myslienky :confused: ,ja som sa o tomto davnejsie rozpravala s mm-volakde sme o tom citali taky clanok,a tiez si myslim,ze radsej uspim Brunka na ciciku ako je zvyknuty a nenecham ho plakat,ved nespavam vyse roka a este to chvilu vydrzim :wink:hlavne ze on je v pohode,ja som uz dospela,volaco predsa vydrzim,aj ked som rano nervozna,cez den to nejako rozchodim
neviem,asi by som aj tak musela v noci stavat a odsavat si mliecko ked kojim

ja drzim palce vsetkym maminkam,ktore sa na toto daju
20. led 2010 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek