• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
katy nech ste cim skor zdravucki, u nas tiez asi zacina nejaka choroba, Terezka uz od vcera sopli a kycha a sem tam aj zakasle, to asi od soplikov....dufam ze to ostane len v tomto stadiu :frowning2:

bambulka, ked zrovna nepapame alebo nespime, tak je cely cas na penovych puzzliach, ma tu kopec hraciek a ona sa hra sama, ja pri nej lezim a kukam na nu, sem tam jej nieco podam alebo postavim nejaku vezicku z niecoho a ona rozklada :grinning: len jej treba obmienat hracky, resp. nemoze mat vsetky ktore ma okolo seba, po dvoch dnoch jej uplne obmenim hracky, lebo sa uz zacina potom nudit a vymysla :grinning: :grinning: ja tu mam pri nej taky detsky klavir a vyhravam vselijake pesnicky, jej sa to paci, popri tom sa hrajka, ja sa zabavim aj ona :grinning:
a este robime to, ze ju niekedy zoberiem na ruky a kukame do zrkadla alebo pustime pesnicky a tancujeme, vselico jej ukazujem po dome....neviem, asi sa nic viac ani neda robit :sweat_smile:

vcera vecer mi mala zaspala s placom, ale zaspala a dnes cez den mi jej bolo luto ked je taka soplava a ukychana, ale urobila som zmenu, neuspala som ju na didiku, ale v obyvacke v kociku a bolo dobre...aj to je uspech, lebo v kociku mi zasadne zaspi len vonku, ked idem stale rovno....hore dole po izbe s kocikom sa nerata :grinning:

jej a neviem ci som sa pochvalila, ale uz tri dni Terezka vykrikuje cely den, ale uplne ze cely MAMAMA :dizzy_face: :dizzy_face: :sweat_smile:
20. led 2010 v 17:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovi, pokukala som fotky, mate doma zlate sidielko a sranda, ze Terezka je v rovnaky den narodena ako Filipko a ona este nesedi, ani nestoji :sweat_smile:

juj a dnes mi Terezka urobila radost ze konecne spapala ovocie s chutou a to surovu hrusku a spapala vsetko, nic mi nenechala :grinning: teraz som ju bola prebalit a bola pokakana a to kako vyzeralo ako ta postruhana hruska, len v hnedom :grinning:
tiez vam zacali deticky kakat castejsie od kedy su prikrmovane? ved asi je to normalne, len bolo fajn, ked kakala len raz do tyzdna a teraz aj 2-3 krat denne a ta aroma zblizenia!! :grinning:

akurat kukam ze co tak mlaska labuznicky a ona si oblizuje tecuce sopliky :frowning2: kazdu chvilu odsavam a tecie to jak vodopad
20. led 2010 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi soplik a kaslik a aj zvysena teplotka moze byt od zubkov..Kiarka tak fici stale.
20. led 2010 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
My sme boli doobeda pocvičiť, potom som nakŕmila Soničku. Podarilo sa mi do nej za použitia veškerej fantázie a dostupných prostriedkov dostať 100ml kupovaného príkrmu. Potom som ju vystrčila na balkón do kočíka a lomila tam skoro 3 hodiny!!!A Martinka tiež. Tak som od samej radosti upratala skrine, vyprala, vyvešala, prečítala časopis a vypila kávu a normálne som sa začala nudiť :grinning: Poobede sme dali frutapuru, chutila teda veľmi narozdiel od tej zeleniny...
20. led 2010 ve 20:21  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
no kocky hlasim vecerny stav.
treti vecer:
drobca som nakojila, vystiskala, dal do postielky .. spravil.... hhhmmmmmm , pohladkala som a odisla, ostalo uplne ticho a spinka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
20. led 2010 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ziadne place, kriky, nekonecne nosenie na rukach... tfuj, tfuj, tfuj.. dufam, ze to nebola nahoda :confused: :sweat_smile:
20. led 2010 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nas sa zaspalo tiez velmi rychlo pri kojeni :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: no zabijem sa ked milujem FIlipka nadovsetko a neunesiem jeho plac a zalostny rev :pensive:
20. led 2010 ve 20:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovacka,nemysli si prosim o mne , ze som nejake zviera. Keby maly plakal strasne prestrasne, tiez ho nenecham, si nemysli. Ale bolo to take, ze sa to dalo ustat. Prvy vecer som ho 2x z postielky aj vybrala, aby sa upokojil... :confused:
20. led 2010 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka - ak hladas inspiraciu tak na stranke mama a ja je to po mesiacoch co sa da s babatkami robit, rozne hry na rozvoj babatka. akurat vcera som si to tlacila lebo ja som uz tiez nevedela co sa hrat.aj ked mam pocit ze matko sa najradsej hra sam, lebo ked ho aj chcem nieco ucit tak nie je z toho nadseny.

matko v poslednom case ako zprestal vecer spavat (okolo 17,00 si predtym este zdriemol) tak zaspi vecer lepsie. a sam. ja len sem tam ked uz velmi place idem tam trosku pohladkam po hlavke, po brusku dam mu cumlik a idem prec. dnes sa to opakovalo asi 4 krat a potom zaspal. a matko uz zaspava vyhradne na boku drziac sa za tycky na postielke.

dnes sme rozlozili ohradku lebo sa uz bojim aj na WCko ist ked je hore. dnes vyberal CDcka zo stojanu :slight_smile: super zabavka to bola prenho len ich musim poutierat od prachu bo su zaprasene :sweat_smile:

mufo - matko tiez dnes spal vonku na terase extra dlho 3,5 hodiny a to som uz isla kuknut ci je ok a zije. pozeram do kocka a vtedy rozlepil ocka :grinning: :grinning: :grinning: a poobede som ymslela ze uz da len 1/2 hodinku a spal este 1,5 hodiny. teraz uz len dufam, ze v noci bude dobre spat lebo vcera sme mali zase nejaku blbu noc.

ivuska - super, ze sa vam to takto dari. uz len keby sa misko zacal menej casto v noci budit, ze? ja vas teda vsetky obdivujem ktore tak casto vstvate. ja tak 2-3x ale som z toho uplne grogy.
20. led 2010 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
alex ano, dalsi level bude eliminovat nocne vstavanie :sweat_smile:
20. led 2010 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
leuska - ten ekzemik uz bol v pohode a zase to ma dost cervene. najhorsie, ze sa snazi si to stale skrabat ked je vyzleceny takze kazde prebalovanie je riadny boj. a uz to ma aj na druhom zapasti trosku a na lakti. z chrbatika to tusim ustupuje ale dnes som mu nasla vecer zase vyrazky na brusku. tak ja uz fakt neviem. stale rozmylsam ci to nemoze byt z jedla len neviem z akeho :confounded: a pridavam sa aj ja do fanklubu a cheeeem jar. lebo takato onicom zima sa mi ani nerata :angry: a pozdravujeme teuska :grinning: :grinning: :grinning:
20. led 2010 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivus ja mam taky pocit, ze to bude tazsie ako to zaspavanie. ale ak prides na to ako, daj vediet. ja sa len bojim, ze ci je dost napapany a nevstava prave preto. on totiz ked vstane okolo tej polnoci tak vzdy vycucka oba ciciky a buva zase nejake tie 4 hodiny. a zase sa napapa a buva do nejakej siedmej. Inokedy papa az o jednej a potom az okolo 6tej. tak neviem. ale zase u vas je to nieco ine vy vstavate omnoho castejsie. :sweat_smile:
20. led 2010 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska,

to znie super :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: . gratulujeeeeem!!! od zaspavania k celonocnemu spanku nie je daleko, tak len vydrzat. si ma povzbudila :slight_smile: . dalsim povzbudenim je moja kamoska, mala jej spala otrasne a vdaka metode sa budi len 2x za noc.
20. led 2010 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

tak čítam, že sa bavíte o uspávaní. Ja Ľubku uspávam na prsníku, asi som to mala tak naučené od Danielky. No a samozrejme, že Ľubka je už zvyknutá a predpokladám, že iný spôsob by nefungoval a bola by schopná revať tým svojim hlasiskom donekonečna. Tak to skúsim tak ako pri Danke najprv s nočným kojením, to som urobila tak, že zhruba po 9. mesiaci som ju v noci, keď sa zobudila silno objala a spievala som jej obľúbené pesničky. Trošku poplačkala, ale len trošku a potom už ani neplakala. Asi po 2 týždňoch sa prestala budiť úplne. No a uspávanie na prsníku sme zrušili v roku úplne bez problémov. Tak dám vedieť, ako to bude fungovať u Ľubky.

Teraz čítam knihu Rodičovstvo je veda a to je pravý opak knihy Každé dieťa sa vie naučiť spať, kde sa píše, že dieťa sa nemá nechať vyplakať z dôvodu správneho vývinu mozgu a jeho funkcií - hlavne v dospelosti zvládnuť stres a neprepadať depresii. Tak si potom vyber. Najlepšie je spoľahnúť sa na svoj inštinkt, veď mama si pozná dieťatko najlepšie.

Zajtra ideme na plávanie, škoda, že tak skoro ráno. Dám vedieť ako sme dopadli.

Katy2 - môžu to byť zúbky, ale aj šiesta choroba, to keby sa po tých horúčkach vysypala

Bambulka - no my tiež nejaké špeciálne hry nemáme, využívam arzenál hračiek, čo má Danielka a potom si veľa spievame a recitujeme
20. led 2010 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
nas sice zaspava uplne sam a uplne bez problemov od narodenia, ale v nasej posteli. neviem, co by urobil, keby sme ho dali do postielky, este sme neskusali :slight_smile: a mozno toto je nas jediny problem, kedze cez den spinka pravidelne a zaspava bezproblemovo - tak len ho prelozit.
20. led 2010 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocky, diky za tipy s hrami, pozriem internet, aj skusim nejake nove pesnicky postahovat.

ja ma asi blby pocit hlavne vtedy, ked internetujem, a hra sa pri mne :unamused: to je o nicom, ale je to o mne, nie o malom. telku sme uplne zrusili, ale notebook u nas funguje. je to aj o tom, ze ak dieta vidi svojich rodicov stale za PC, mysli si, ze je to normalna sucast zivota, ako jedenie a tak, no a xce to tiez robit.
20. led 2010 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lovi ale akoze pockaj teraz tomu nerozumiem Ty chces odnaucit Filipka na zaspavat na ciciku???? preco je to pre kojene dieta neuveritelne prirodzene ved nato sme my maminy tu aby sme robili to co maju babatka najradse toto ho reda odnaucat nebudem a spravne si napisala nerob to ani Ty. Ta metoda tych minut sa tyka babatiek ktore nevedia zaspat vobec to znamena ze ked Filipko ma metodu cicik tak nemas ju preco menit on sa ju postupne odnauci aj keby az veelmi neskoro ale este raz opakujem od toho sme matky aby sme ich takto skoro neodopierali to co maju radi dokonca som citala ze to vedie akurat tak k neskorsej frustracii babatka je nezmysel ucit ho zaspavat sameho v postielke ked sa mu dobre zaspinkava na prsicku tak isto to robim aj ja a miliony kojacich.
20. led 2010 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
andreaber

presne to som myslela co pises a teda aj nas tak ucili (skoncila som psychologiu na pedagogickej fakulte) ze je pre male dieta prirodzene robit a plnit mu to co ma radp ze ak mu to v skorom veku uberame a este ho nutime robit nieco proti jeho voli tak to velmi rusi vyvoj mozgu.
20. led 2010 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
U nás teda zaberá prsník a aj poobede, kým Danielka spinká, a Ľubka nemôže spinkať, tak si ju dám na prsník, ľahnem si s ňou a tak spinká jedna radosť. Potom už ani prsník nemusí mať, stačí, že si ma drží ručičkou. Juj a vtedy by som ju najradšej zjedla. Takže o takéto chvíľky sa nerada aj ja oberám. :wink:
20. led 2010 ve 21:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja si tiez neviem predstavit, ze by som to tak nerobila len preto "ze by mal zaspavat sam" ako vem je to velke bremeno lebo poznam deticky ktore to potrebovali aj do 2 rokov ale od toho som tu
20. led 2010 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka tu su fajn aktivity Dominika bavi najviac " Zavin Makovy" :grinning:
http://www.rodina.cz/clanek7141.htm
20. led 2010 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
nie nie natashkaa u nas to fungovalo tak ze som nakoila odgrgol a dal som lahnut a sam zapsinkal teraz sa to pohorsilo a zapsi jedine na prsniku to mi nerobi problem ale ked ho prelozim do postielky v sekunde je hore a place.potrebuje ma citit to chapem tiez a je mi jasne ze kojene deti sa horsie ucia od mamy ako nekojene predsa len cicik ich viac priputava.ide len o to ze aj teraz som dala maleho spat na valendu a on uz prelezie zabrany nasla som ho stat na nasej posteli a to sa uz fakt bojim aby nespadol mame dost vysoku postel by sa zabil keby z nej spadol :confused:
iwuska jasne ze si nic zle nemyslim
a aj u nas sa poobede zaspava na prsniku :grinning: vlastne stale okrem kociara a autosedacky.
20. led 2010 ve 22:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby ako casto vam kakusaju deturence? Mne uz 3 den nekakusala, tlaci, puci sa, je cela cervena a nic. Ma aj moje mliecko aj UM, uz neviem co jej dat aby sa vykakala.
20. led 2010 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
nataska tak aka bola teda minula noc? :dizzy_face:

devitka, ano dufala ze som ze je to so zubkov, ale to kychanie mi k tomu nesedei :frowning2: vecer sa jej chudatkovi malemu nedalo zaspinkat z tych soplikov, aj ked som poodsavala, nakoniec som ju uhojdala v kociku, lebo uz ani ceco nechcela...moje bobatko, tak som sa tesila ze dnes pojdeme von, tak bolo krasne, ale radsej som to nechala tak...aj ked cerstvy vzduch ma nieco do seba, ale bola dost kosa u nas..

baby chcem sa spytat, co uz davate kasicky...ako to zarabate aky sa neurobili hrcky? ked som robila tu vzorku od nutrilonu, tak sa mi tam neurobili skoro vobec, ale co mame normalne Nestle, tak sa urobia...pisu ze sa nema slahat, ale jak to mam do kelu zamiesat? :frowning2:
20. led 2010 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
zuzec, asi to bude kašou, mne sa robia hrčky vždy z Nestle kaše, čo sme mali Hipp a Hami, tam vôbec, ani Nutrilon, teraz vyskúšame Sunarku, dám vedieť :wink:

všetkým maródom želáme skoré uzdravenie a neteplotkovanie

natashkaa, s Maťkom sme okukli tú stránku s aktivitami :slight_smile: :wink:
21. led 2010 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, aka bola noc?

Ivus, ja som to skusila vecer a chodila som k malej kazde 3min., t.j. po nakojeni som ju dala grgnut a ked sa jej uz chcelo spinkat tak som ju supla do postielky. tam sa hrala takych 20min. sa chechtala a tak az kym na nu neprisla unava a nezacala mrncat, to uz som zacala chodit ju chlachollit. plakala dobru hodinu, najprv len tak a potom to uz bol narek. sem tam som ju vzala az na ruky a nakoniec som ju nakojila (urcite bola smadna po takom vykone), napapala sa a ked som ju dala do postielky tak zaspala. o hodku uz bola hore a ja som nemala silu ju zas trapit, tak som ju vzala k sebe a pala az do rana bez kojenia. cicky mam jak balvany, ale nevadi ved odsajem.

V noci ked s azobudi tak ho nakojis a das naspat do postielky?

Inac obdivujem ta a drzim palce stale, aby ste boli obaja spokojny..
21. led 2010 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
dadka diky, myslela som si....asi to nakoniec prepasirujem cez sitko co uz :angry:

my sme mali noc ani taku ani taku...na to ze je soplava az po kolena, tak celkom dobre spala, vstala asi 3 krat, z toho raz bola hore skoro hodinu a hrala sa :grinning: to bolo okolo 4:00...
inak obdivujem vas tie co mate deticky v noci vo velkej posteli....ja mam stale halucinacie a budim sa zo sna, ze som ju zabudla po kojeni prelozit do postielky a ked ju nevidim u nas v posteli, tak si myslim ze je na zemi...az ked ju tam zacnem hladat, tak zbadam ze si pekne chrapka v postielke svojej :grinning: :grinning: a to uz mam tep asi 300 :sweat_smile:

inak dnes u nas zase kyda, uz sme na totalku zase zaviati, lebo este aj fuka, tak sa stavim ze su zaveje az dole...este ze mame zasobu chleba :grinning:

no idem varit, dnes zase aj nam, aj Terezke...len este neviem co :grinning:
21. led 2010 v 10:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
BAby potrebujem taky tip na papanie. tak trosku mi dochadza fantazia a neviem co este mozem dat. Tak zo zeleniny sme mali markvu zemiak brokolicu karfiol kalerab pastrnak (este ma napadla cvikla to neviem ci mozem) no a z ovocia som zufala lebo to len jablko a hruska co viem ze moze (pocula som ze marhula broskyna a banan az od roka) tak poradte ake ovocie este mozem dat?
21. led 2010 v 10:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natashko, cuketa, fenykl, červená čočka, špenát, dýni, bylinky (bazalka, oregano, zelená petrželka - čerstvé), rajče (loupané bez semínek - ale pozor na alergickou reakci, my ok), zelený hrášek, kukuřici

kukuřičné křupky (nesolené, neslazené), dětské těstoviny (bezlepkové), rýže

Maso - hovězí, kuřecí, krůta, králík, telecí, jehněčí, kůzlečí - vše libové

čerstvé avokádo.

To jen z toho, co mě teď napadlo.
21. led 2010 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!

zuzec ja mam kase z DM Bio a este sa mi nestalo, ze by sa mi urobila hrcka, presla som na ne, lebo tie z Nestle tak zvodnateju, tieto vobec a su aj za super cenu asi 55,- este Sk. :slight_smile:

natashka ja dnes varim pre maleho morcacie prsia, zeleny hrasok, mrkvicka, velmi lubi ryzu, tak asi za polievkovu lyzicu ryze a trosku zemiaku. Z ovocia veru neviem, lebo ja mu davam vyzivu a raz mu do nej dam piskoty, inokedy detske kekse, aby to nemal stale rovnake a aj samu. Me Dr napr. hovorila, ze mu mam davat do tej vyzivy aj par kvapiek mandarinky, ale este som to neskusala.

silviamt mne maly kaka 2 krat za den, a to rano, ked vstane a vecer, ked spapa kasu a to sa mi uz 2x podarilo odhalit a vykakal sa pekne do nocnika. :wink:

K tomu zaspavaniu, my sme zaspavali vecer tak, ze som ho nakojila obliekla do pyzamka a spacieho vaku a hojdala som ho na rukach, pokial nezaspal :frowning2: . Ale 3 vecer ho po obleceni supnem do postielky, vcera sa napr. zlostil asi 6 minut, ani nie ze by plakal, len sa jedoval a potom pekne zaspinkal v noci sa zobudil okolo 1,10 to som mu dala dudlik a spinkal dalej a potom o 3,30, nakojila som ho a potiahol do 7,30. Dufam, ze to pojde aj dalej takto.
Prajeme krasny dnik!
21. led 2010 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek