• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
marti AVOKADO??? to fakt? nieje to trop ovocie a alergen? to fakt moze? :confused: hrasok som vlasne tiez skusala ale vraj olupany. Dik za tip kukuricu to som nevedela ze moze rajce to tiez som nevedela lebo mi vsetci povedali ze nic cervene do roka ze je to velky alergen a bylinky tak to som vooobec netusila!!!! cervena cocka to som tiez nevedela a spenat to som tiez pocula ze az od roka. Kazdopadne skusim kukuricu a cervenu cocku taktiez fenykel super napad!!!! Masko som zatial dala len kralika a kuracie. telacie a jahnacie este nie. JA neviem inak co si o tom myslite ze ked kupim vyzivu masovu obsah masa je tam len 8% strasne malo nie?
21. led 2010 ve 12:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natashko, Avokádo syrové není alergizující, jen ho rozmačkám vidličkou s trochou mléka. Musí být zralé měkké, Kryštof sní clé a miluje ho.

Zelený hrášek a kukuřici uvařit a propasírovat, aby se ty slupky odstranili.

Rajče je zroj nějaké vitamínu nebo minerálu, nevím už čeho. Jíme na doporučení pana profesora od 6 měsíce. Když mu vařím zeleninu odmítá, ale miluje těstoviny, rajče bazalku.

Alergie se může vyskytnout i na brokolici, jablko a pod. Vždyť děti jí i jahody a ty jsou červené. Maximálně se dítě osype. Není to alergie v pravém slova smyslu, ale nesnášenlivost. Ta většinou vymizí. Takže vyzkoušet a pokud je ok, tak může. Stejně tak meruňky, broskve, špenát. Vyvarovat se potravinám, který by mohly vyvolávat zkřížené alergie. Kromě notoricky známých jako jsou ořechy, med, jsou to ještě ananas, banány.

jo a zapomněla jsem. Kryštof miluje červenou řepu s bramborem. Vlastně miluje vše co strašně barví (řepu, mrkev, rajče :wink: )

8% masa je ok. Kolik % masa máš Ty ve svém celodenním příjmu? Maso má doplnit hlavně nenahraditelné vitamíny řady B.
21. led 2010 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
8% je ok? aha... ja mu davam tqk lyzicky kralika do toho polku zemiaku stvrtku mrkvy. To je viac nez 8% nie? lebo citala som ze maso by malo byt v ich veku tak 20g. Inak hej to s tymi jahodami to mi povedali ze az daleko po roku prvy krat ze su najvacsim alergenom z cerveneho. Ozaj a tie cestoviny to kde kupujes to su specialne detske bez lepku? su oznacene ako cestoviny pre deti?
21. led 2010 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já je kupuji ve zdravé výživě, jsou to těstoviny pro lidi nemocné celiakii (nesnášenlivost lepku) a mají právě i dětské. Takové malé hvězdičky co se trochu rozvaří a dobře mixují.
21. led 2010 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, zatulala som sa do temy dakujeme annag a dala tam link na jej clanok, tak som si dovolila ho dat aj sem, este som ho nedocitala, ale davam
http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/20/dlhodobe-dojcenie-a-prirodzene-odstavenie-babatka/
21. led 2010 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, aj ja sa pripajam, nakolko sme už zacali s maskom pred dvoma dnami, a ako citam, neviem, ci jej davam osem percent, na to tiez mam na gramy, a niekde som tu citala, ze na prvy krat, jednu KL do prikrmu, druhy krat dve, a treti krat tri, az sa dostaneme na 20-35g denne, tak v tom prikrme na zajtra mam aj 4 lyžičky, to je tak 30g, je to vela?nemam jej to davať?
a inak ako vam deti spia odkedy davate masko? mne prespala obidve noci cele.. :sunglasses:
21. led 2010 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobry vecer,

moja uz spi, ale neviem ako dlho asi hodku a potom si ma zavola :grinning: .

umyvate uz zubky svojim detickam? ak ano, ako a cim?

zajatra idem na urad vybavit rp som zvedava kolko casu tam stravim, uz jehore
21. led 2010 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte zienky,
tak som Vas docitala a vsimla som si, ze ste sa pustili do debaty o zaspavani. No ja som precitala tri knihy od J. Prekopovej - ona ma aj tu terapiu pevnym objatim - a ona je tiez zastancom toho, aby sa dietatko nenechavalo vyplakat. Tiez pise, ze si to nevie vysvetlit, ze par minut je pre neho vecnost a ze niektore deti potrebuju byt v hniezde, spat s rodicmi - tak, ako to bolo kedysi, ked vsetci spali pod jednou perinou. Tak je tych nazorov asi mnoho. :wink:

jasimk - neviem ci hormony a ci co, ale ja som pri tom clanku, co si sem dala link, plakala ako dazd...taaaak krasne je tam dojcenie opisane... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

Inak u nas nove nic, niekedy nas chyti zubkovy amok, ale nie nejaka tragedia. Akurat zacinam vazne rozmyslat o plavani...ze by sme na jar isli. A tiez pomalinky pokukujem po autosedackach. Jaaaj a aj my mame doma racika, cuvacika. :wink: :grinning:

katy, zuzec - marodom prajeme skore uzdravenie. NAOZAJ by deti nemali byt chore!!! Chcelo by to carovny prutik ako dadka "onehda" spominala. :wink:
21. led 2010 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobry vecer kocky,

emla, my mame druhy vecer bez placu. Malicky pekne zaspal, ani nepipol. Strasne sa mi paci, ze uz asi vie, ze odidem, tak ked si ho vezmem na ruky, tak si o mna oprie hlavicku a pritulka sa.. Zlatulinko moje tulkave :dizzy_face: Inak doobedu to bolo lepsie, plackal len 3 min a potom spinkal skoro 2 hod, co je tiez rekord, tak mozno to ma aj na to vplyv, lebo vecer mame prvy spanok 4,5hod, uz nie 3 ako doteraz. Inak v noci ho nakojim a dam do postielky a spinka dalej :wink:
zubky uz umyvame, resp uz zuzle kefku. Mame taku obojstrannu z MAM, na jednej strane je kefka, na druhej strane taka umela hmota na zuzlanie :slight_smile: Inak som sa na to pytal vcera zubara, tak mi povedal, ze detom sa maju zacat umyvat zubky, ked o to prejavia zaujem.
21. led 2010 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
A kukam ako puk, ze paradajka a avokado...naozaj, co lekar, to nazor... :sweat_smile: :slight_smile:

No a zacali sme vyberat letnu dovolenku... Babky, uz ste nad tym rozmyslali? :confused:
21. led 2010 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
taaak a som tu zatial...

aj ja skusam tu metodu vyplakania... je to velmi tazke, ale myslim,ze to robim pre malu aj pre seba. ja ju ulozim po kojeni a do pol hodky je hore a uz ju ani prsnik neuspi. musim s nou chodit spat t.j. uz o 20.hod som v posteli. niekedy je to ok, ale potrebuje ma aj starsia dcera..

dnes je druhy vecer a plackala ale menej ovela menej a teraz uz spinka... dala som jej do postielky moje tricko aby si nufkala.

ivuska myslis,ze ked si ju v noci budem brat do postele po kojeni tak to pokazim tu metodu?

ianc mam tolko adrenalinu v sebe, ze az... a mam aj vycitky ci som sa dobre rozhodla...
21. led 2010 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
No my nakojíme, uložíme do postieľky a je kľud. Občas ak zamrnčí tak jej bez slova idem dať cumeľ ale to je všetko. Ale cez deň to trvá dlhšie lebo slečinka sa v postieľke hrá. Posledné dni ju ale navlečiem do overalu, nakojím, šupnem do kočíka na balkón a ona tam zaspí. Včera tak potiahla 3 hodiny. Väčšinou už máme len tento jeden spánok denne. V noci tiež nakojím a pekne nazad do postieľky. Umývanie zúbkov som pri prvej praktizovala asi od 9 mes., Sonička zatiaľ ešte neumýva. Kúpila som si aj ten náprstok ale vrcholne sa jej to nepáči. Autosedačku idem pomaly aj ja riešiť. No a k letnej dovolenke: V nedeľu mi MM hodil na stôl katalóg, že vyber ja platím :grinning: Keď som mu zahlásila Malorku all inclusive tak mu skoro zabehlo :grinning: :grinning: :grinning: Nemáme nič vybraté zatiaľ, ale už zľahka okukujem.
21. led 2010 ve 20:45  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
emi, tazko povedat, ja som to nevymslela a ani neskumala.. To musis len skusit.. Ja mam postielku hned vedla postele a mam zmontovany bok, takze ja si ho len odtial vytiahnem a po napapani ho tam vsuniem... Ani nevstanem z postele, ale nespi s nami na posteli ale pri mne :wink:
21. led 2010 ve 20:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja tiez chcem ist na dovolenku, ale este nemam sajnu kam :unamused:
21. led 2010 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
hmm uz hajka chodim ju pozerat, taka som nezvyknuta byt hore o takom case... ja ju mam tiez pri sebe postielku ale bocnicu nemam odmontovanu, cize vstavat musim... uvidim co bude v noci a rozhodnem sa podla situacie. inac,muz je v nocnej tak si musim poradit a rozhodnut sama.
21. led 2010 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som dnes kukala tiez katalog a chorvatsko by som brala, ale vidim to az na leto ked budem pracovat. tohto roku sa vyberieme na siravu. mne s emkou sa tam velmi paci. je tam fajny klud a atrakcie ktore mame rady... napr. kone, to si nikdy nenechame ujst. zajazdit si po plazi a emke sa to veeeelmi paci.
21. led 2010 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasimk, super článok, poohreje pri srdiečku asi každú mamu, čo môže ešte dojčiť :dizzy_face: u nás je prsník uspávadlo, dudlík vôbec nechce a už ani na očká mojkáča, ani vonku, fakt sa každé bábo mení každú chvíľu je to inak, napr. včera naša neter Hanička za celý deň spala 30 min a to väčšinou dokázala spať vonku aj 3 hod :confused: a vôbec nebola ospatá alebo nervozná, mať toľko energie čo oni :wink:

Maťko už má prvú cestu v novej autosedačke za sebou :slight_smile: a užíval si to, konečne sedel ako ostatní, vôbec nehľadel ako predtým na mňa, sledoval stromy a cestu cez bočné okno :grinning: :grinning: :grinning:

čo sa týka tých cestovín, predávajú bezvaječné a tie tipujem, že sú vhodné aj pre drobcov, nie ? :confused:
21. led 2010 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

tak prvú hodinu plávania máme za sebou. Bolo fajn, babám sa páčilo - Ľubka sa usmievala ako lečo a Danielka tá všetko skúmala a hlavne chcela hrať kolo mlynské, ktoré sme žiaľ nestihli, lebo sme trochu meškali. Dokonca aj manželík vyhlásil, že ok, len si to všetko pamätá len tak matnejšie, lebo napoly ešte spal :slight_smile:.

Keď ste sa bavili o príkrmoch my papáme mäsko kuracia morčacia, mám aj hovädzie, ale ešte počkám a po 8. mesiacu skúsim. Zo zeleninky mrkva, brokolica, karfiol, cuketa, tekvica, špenát. No a k tomu zemiak, ryža, pohánka, ovsené vločky. To dookola meníme. Zajtra skúsim trošku zelenej fazuľky, Danielka s ňou problém nemala, tak uvidíme. No trošku neskôr aj hrášok a uvidím ,vyskúšam aj tú cviklu.

Zúbky Ľubke nečistím, nemám aké :grinning:, ale rada obžúva kefku, tak vtedy si tie ďasienka určite vyčistí a okrem toho máme aj také gumenné kefky Babylove. A to má tiež rada.

Aj manžel už nadhodil tému dovolenky, ale uvidíme, ako čo bude. Možno Chorvátsko a možno len tu niekde na Slovensku. (Teplý vrch)

Leuska - gratulujem k ráčikovi, Ľubka zatiaľ každý pohyb (dopredu, dozadu) ignoruje

Zuzka, katy - rýchlo nech sú deťúrence zdravučké

emla - držím palce pri tom učení

ivuska - tak asi ste za vodou, a drobček už bude lepšie zaspávať aj spinkať :slight_smile:
21. led 2010 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
cestovyni bezlepkove pre deti maju aj v dm, mali by byt hned za bio stravou vedla chladnicky na napoje.
21. led 2010 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
cestoviny - opravujem....
21. led 2010 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadka ja tiež začnem s cestovinkou - také bezvaječné písmenká (majú ich v Jednote), dávala som ich Danielke, a boli rýchlo uvarené a sú aj také maličké.
21. led 2010 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
adi, dik :dizzy_face:

konecne mi ten clanok islo otvorit, je fakt pekny. Nic nie je v zivote take krasne ako kojenie. Je to take intimne, take "nase" :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
21. led 2010 ve 21:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte.

dadka, lentilka su tam aj ine trefne clanky,len som nemala dost casu to vsetko citat a je to stranka annag.

No dnes vecer som skoro na rit padla :sweat_smile: , Lukas sa nacuckal, obliekla som mu pyzamko a spaci vak supla do postielky a v momente spinkal, dufam, ze bude aj noc v pohode.

Aj ja idem zajtra do DM na nakup, lebo sa mi tam paci vyber a uz sa nam minaju kasicky, tak to tam musim presmejdit.
Prajeme pokojnu nocku.
21. led 2010 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ja koncim a idem spat.. neviem co mam robit, ale tesim sa ze mala spinka..

prajem vam, aby deticky mali sladke snicky a prespinkali celu nocku.
packo
21. led 2010 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadka - no už podľa fotky vidno, že autosedačka mala úspech, Maťko je tam na spapanie
21. led 2010 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
andreaber, akurát idem napísať, že som hodila pár fotiek :wink: veru autosedajda bola už potrebná, z vajíčka mu už trčali nohy :grinning: :grinning: :grinning:
21. led 2010 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
dnes som skúsila Maťkovi na desiatu banán s troškou mandarínkovej šťavy a žiadna reakcia, super :wink: akurát, že sa zo začiatku tváril, že je to hnusné, tak som si dala aj ja, aby videl,že mame to chutí :grinning: :grinning: :grinning:
21. led 2010 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dnes som rýchla - detičky spinkajú, manžel šiel hrať futbal a mama koníkuje, čo jej sily stačia :dizzy_face:
21. led 2010 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasimk, diky za tip s tymi kasami z DM, tam ma nenapadlo pokukat tie kase... :wink:

nataska, na FB som citala, ze aj dalsia noc bola u vas fajn, som rada, ze Dominik pekne hajka :dizzy_face:

dadka, tak uz aj Matko haca, aky je zlaty a poriadne vyrastol! :slight_smile:

ja davam malej obyc. bezvajecne cestoviny...aj hrasok uz som jej dala, mrazeny...skusim aj tu mandarinku, uz som o tom tiez pocula...

lentilka ty si pouzila slovo "onehda", za toto slovo sa stale vysmievam Stevovi, ze ho pouziva jak stary dedko :grinning: :grinning: :grinning: a on este pouziva aj "tehda" :grinning: su to smiesne slova

Terezka rada zuzle zubnu kefku, len neviem ci to ma nejaky efekt...snad len ze si zvykne na nu...

inak, my sme stale soplavi az za usami a vzdy ked si Terezka kychne, tak jej vybehnu dve dlllhokanske sviecky a kym jej ich stihnem utriet, ona si ich poroztiera po celej tvari :grinning: :grinning: tak sa dnes cely den leskla na tvari :sweat_smile: :sweat_smile:
zaspavanie bolo trochu obtiazne, lebo jej stale zblnka soplik niekedy hlboko, to neviem odsat...zajtra to uz bude dobre...

my na dovolenku tento rok asi nejdeme, aj ked sme chceli ist pozriet svokrovcov do Francuzska, oni maju aj more celkom blizko...

dobruuu
21. led 2010 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte Adel len to som chcela bacha na tieto autosedacky v smere jazdy este. Vajicko sa pouziva do roka preto, ze do roka nema babo prilnute krcne obratle a ak by doslo co i len k malej zrazke nehodi mu hlavu dopredu vo vajicku tu v tejto sedacke mu ju hodi dopredu a moze si zlomit krcnu prinajhorsom vaz. Radsej nech trcia nohy z vajca.
22. led 2010 v 06:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek