• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
natashkaa. tak to som netušila :confused: myslela som,že robia autosedačky podľa váhy dieťatka, táto,čo sme kúpili je od 9-36kg.
22. led 2010 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adélko, připojuji se k Natašce. Pozor na to. V případě nárazu jsou lepší zlomené nohy než krční páteř. Může dojít k poranění míchy. Pro dlouhé děti se dělají sedačky 0-18kg, které je právě možné dát v obou směrech. A některé sedačky od 9 kg jdou taky dát protisměru jízdy. Dokonce podle nejnovějších studií by mělo být dítě proti směru do 3 let. Myslím že Volvo a BeSafe už takové sedačky vyrábějí.
22. led 2010 v 09:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
aj ja sa pripajam, teraz ako nuram tu autosedacku, tak som citala, ze v skandinavskych krajinach zavadzaju sedenie v protismere jazdy az do 4 rokov presne z vyssie uvedenych dovodov :wink: Takze aspon do roka by bolo vydrzat vo vajci. :wink:

zuzi - "onehda" pouzival spoluziak na vyske, ja som to dovtedy nepoznala, tak som si to od neho ukradla :wink: Ale "tehda" som pocula prvykrat :wink: Vy ste z roznych kutov Slovenska so Stevom?
22. led 2010 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

malej sa uz nepaci ked sedi v sedacke a je opacnym smerom, ale kupila som jej zrkadielko ktore ma oproti a trosku ju zabavi a ja ked soferujem tak ju vidim vo svojom spatnom zrkadle.

na urade som vybavila rp - podpisala som cestne prehlasenie a rukou napisala ziadost, ze chcem rp 2010.
penaaaze mi dorazia az v marci so spatnym vyplatenim, lebo ze som prisla neskoro. tak vo february sa pojem past :slight_smile:. esteze som si usetrila dovcu za minuly rok a mi ju teraz vyplatia cca 16 dni.

slovicka onehda a tehda sa mi pacia asi ich zacnem pouzivat. u nas to bude rarita :grinning:
22. led 2010 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
inac noc sme mali super, spala do 23h, nakojila som dala do postielky bez reptania spinkala az do pol 2 a to som ju uz nechala s kojenim spinkat pri mne. spala kludne a rano sa smiala ako slniecko dobre vyhajana. velmi sa tomu tesim.
22. led 2010 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
mate nejaky tip na dezinfekciu plavajucej podlahy?

potrebovala by som ju z casu na cas vydezinfikovat, lebo mame doma psika a macicku, mala uz lozi po zemi a ja jej neustale umyvam rucky riedenym mydlom protex, ale aj tak by som bola kludnejsia keby som podlahu mohla pretriet nejakym dezinfekcnym prostriedkom, savo sa urcite nehodi. zmyvam kazdy den kvoli chlpom. zatial dik.
22. led 2010 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
emla, ja si myslim, ze vo februari by si mala dostat RP po starom a v marci by ti teda mali dat ten vyssi + doplatok za februar, aspon v KE to tak robia a dokonca staci o to zvysenie poziadat do konca juna a oni by potom doplatili za tych 6 mesiacov rozdiel.
22. led 2010 ve 13:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
a co sa tyka dovolenky, tak tu mam aj ja a zhodou okolnosti tiez 16 dni, ja si ju vsak mienim vycerpat po skonceni rodicovskej dovolenky, pretoze podla zakona je tu tato moznost
22. led 2010 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti a to normalne predavaju vajicka do 18kg? ked tak kupim dalsie take ja som prave mala z toho celkom stres lebo som sa bala, ze uz od roka musi byt v semere a ako pisete v ostatnych krajinach sa ta hranica posunula do 3-4 rokov takze aj ja by som radsej trosku dlhsie
22. led 2010 ve 13:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
A máme problém! Malá v noci nechcela piť mliečko. Zakaždým len cucla a odtiahla sa a tak stále dookola. Tak sme sa nevyspali. Nechápala som čo sa deje ale ráno mi to došlo keď dorazila mrcha :angry: Len neviem či jej to mliečko teraz nechutí, alebo má málo... Som zvedavá ako to bude pokračovať, lebo ani teraz sa k tomu prsu nejak nehrnie aj keď je hladná.
Pre Martinku máme autosedačku 0-18kg ale tam je to tak, že do 10kg sa inštaluje v protismere a neskôr už v smere jazdy.
22. led 2010 ve 13:15  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
k tej dezinfekcii som nasla len savo glanz, ale to som uz mala a zda sa mi ze je slabe. :unamused:

dovolenku som si dala preplatit, lebo ja musim nastupit do prace ked bude mat mala 2roky ale dohodla som sa so zamestnavatelom, ze az po prazdninach, lebo financne nam to nebude vychadzat. jedine, ze by zdvihli znovu rp, tak ostanem do 3rokov a to by som nastupila akurat v lete a cele si odmakala :frowning2: , blba buducnost... a keby som si aj dovcu nechala v praci by boli baby nestastne, lebo oni by nemohli cerpat. u nas moze mat len jedna dovcu na pracovisku, lebo inac sa nestiha. :angry:
22. led 2010 ve 13:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natashko, to už nejsou vajíčka ale sedačka. Nám jí donesl Ježíšek (koukni do mého alba na FB). Nakonec jsme vybrali Britax First Class a Kryštofovi vyhovuje. Dítě můžeš vozit protí směru, dokud mu to bude vyhovovat. A Volvo s BeSafe teď pustilo novou sedačku do 4 let. Ale osobně jsem jí ještě neviděla, jen jsem o ní četla.
Ta naše sedajda má jednu nevýhodu, že jí nemohu vyndat z auta a nacvaknout na kola kočárku, ale s tím už se nějak srovnám :wink: Vozím sporťák.

Tedy mě se Kryštof, i když je strašně dlouhý (76cm) na délku do vajíčka stále vejde. Máme Bebe Comfort Creatix fix a zbývají mu tak 4-5cm na hranu. Ale stejně už je v té sedačce strašlivě težký a mám problém ho vůbec unést.
22. led 2010 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute baby,

len hlasim, ze metodu 3-5-7 nepraktizujem :wink: neviem to, co uz so mnou :unamused:

a este hlasim, ze sme boli vcera 1.x plavat, v slanej vodicke, malemu sa vodicka pacila, ale nepacili sa mu tie aktivity okolo, protestoval hlasnym placom. ale inak to bolo super, mne sa to pacilo velmi.

inak, je to sranda s nim, stavia sa uz veselo na nozky, ale stale nevie liezt dopredu, zacal zase plazit, nechapem to. a dnes po dlhom dlhom case nie je cely den umrncany, je to super :slight_smile:
22. led 2010 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
cauko, vcera som tak narychlo musela koncit, som to nedopisala o tej dovolenke letnej...no ze asi nepojdeme nikam, lebo chceme stavat dom, maximalne mozno na liptov k starkej....

ozaj nechystate sa niektora v lete na festival Vychodna? my sem tam chodievame a tento rok sa na to tesime, ze bude s nami aj Terezka...

my mame tu autosedajdu od 0-18 kg, nataska neni to vajco, ale je proti smeru jazdy, mala ju ma od narodenia, my sme ani vajo nemali....a potom sa da prehodit v smere jazdy...
jak pise martinka, nevyhoda je ze su neni prenosne jak vajicka...my sme vzdy malu hodili z auta rovno do kocika, niekedy mi to vadilo, ze sa zobudila pri tom vykladani a nakladani, ale vzdy vzapati hned zaspala...

lentilka, my sme so Stevom obidvaja z Trnavy, ale netusim kde zobral tie archaizmy :grinning: :grinning: inak myslim ze nieco podobne pouzivaju Cesi...no ja mu za to nadavam do dedkov, ked to pouzije hehee :grinning:

bambulka aj my plavame v slanej vodicke a Terezke naramne chuti :confused: ked mama nepozera, tak ju oblizuje ako maciatko :sweat_smile:
a kasli na metodu, mne sa pacilo co tu napisala Nataska, to ma ukludnilo a odvtedy uspavam zase na didke :grinning: a potom prelozim do postielky, na to sa uz nezobudi chvalabohu...lebo byvali casy, kedy som ju do postielky davala ja na 3 krat..

Terezka uz spinka, tak idem nieco kuk v telke..dobrunoc
22. led 2010 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte zienky,
mufik - nuz, vitaj v mrcha klube... :confounded: Dufam, ze Sonicke len velmi nesmakuje a uz zajtra to bude lepsie. :wink:
zuzi - a nebyvate uz teraz v dome? :confused:

Zienky ako davate malinkym ryzu? Nejako sa rozvari a mixuje...ci? A ovsene vlocky??? A cervenu sosovicku???
Dakujem. Viete...ja a varenie..... :rolling_eyes: :rolling_eyes: :zipper_mouth: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. led 2010 ve 20:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj baby konecne idem ponahadzovat ostatne deticky spravila som ich v tych ramikoch ospravedlnujem sa ze az teraz len nestihala som ako mi maly furt nespi. No chcem len aby ste si to pozreli a v pripade akychkolvek chyb ma upozornili lebo robila som to s malym v naruci (len tak mi bol dnes ochotny spat hodinu :grinning: ) a je mozne ze v tej rychlosti som poplietla meno alebo foto...no podla mna je to ok ale pre istotu
22. led 2010 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

Zuzka - my chodievame do Východnej, však to nemáme ďaleko, tak sa možno aj stretneme :wink:

Leuska - ryžu nechám dobre uvariť spolu s mäskom a zeleninkou a potom tak jemne rozmixujem, že tam zostanú aj také kúsky (dnes som len popučila vidličkou a Ľubka sa s tým popasovala), ovsené vločky mám také jemné (Emco), že tie stačí len chvíľu variť a sú úplne mäkkučké a červenú šošovicu treba tak tých 10-15 minút povariť, no a uvidíš, ako Teuškovi bude chutiť, keď tak rozmixuj
22. led 2010 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravim kocky, tak hlasim stvrty den zaspinka, krasne potichucky :dizzy_face:

inak, kupila som cez MMB postielku k mame drevenu, ze za 10 eur, dnes som pre nu bola, tak bola s madracom a baba mi k nej dala polohovatelnu stolicku na krmenie per perego zadara.. no nekupte to.. Ta baba sa mi asi prisnila :grinning:
22. led 2010 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby,

vy tu vsetky pisete, ze vasi drobcekovia zaspavaju na prsniku. no je to zaujimave, ale my, hoci sme dojceni, sme este ani raz na prsniku nezaspali :slight_smile: fakt vobec. napapa sa, ulozim ho do postele a zaspi sam.

dokonca posledne tyzdne mi dost pri kojeni simonko place,neviem preco, nemate podobny problem niektora?
23. led 2010 v 07:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska, super nákup :wink:

bambulka, možno mu mliečko netečie tak rýchlo ako by chcel a musí viac ťahať :confused:

natashkaa, parádne sú tie fotečky :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

lentilka, Maťo ryžu má radšej ako zemiaky a robím mu ju tak, že sa uvarí, tak ako pre nás (pre neho bez soli) a potom ju pridám k mäsku s nejakou šťavou a spoločne rozmixujem s ponorným mixérom, ryža sa celkom nerozmixuje, ale to ani nechcem, predsa len by mal papať už aj malé kúsočky. V tomto sa mi páči Sunarka, v nej sú neni príkrmy na úplnú kašu, skôr také ako mleté mäso :sweat_smile:

zuzec, kaša Sunarka mi nenarobila hrčky, keď som ju postupne primiešavala :wink: inak teraz je v akcii v Bille Hami 2+1 zadara :dizzy_face:
23. led 2010 v 08:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminy chcela by som sa Vas spytat my teplotujeme pred vcerom 38,6 a vcera sme boli u detskeho a povedal ze ked bude teplota tak mam dat paralen cipok a po 3 hodinach nurofen sirup 2ml 4x denne len teraz neviem ci mam dat ten cipok aj ked ma len 37,5 alebo mam dat len ten sirup 4x za den a cipok nasadit len ked bude mat zvysenu teplotu a potom po 3 hodinach este sirup. Poradte mi prosim Vas.
23. led 2010 v 09:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojte maminky,

kdo dáváte Hami kaše,tak mám dvě krabice neotevřené od 8 ukončeného měsíce,daruji.Případně mi piště na Facebook:slight_smile:
23. led 2010 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj maminky z června 2009!
Omlouvám se, že Vám sem lezu, patřím do diskuze přesně rok poté, takže si nyní užívám těhulkování. Měla bych na vás prosbu, o zkušených maminek. Potřebuji poradit s výběrem kočárku (přeci jen červen, tzn. miminka akorát na zimu, takže asi nějaký s velkou korbičkou, abych nemusela být nucena v pár měsících dítě šoupat do sporťáku).
Můžete mi napsat Vaše zkušenosti, který kočárek se vám osvědčil? Přeci jen na obrázku vypadají všechny krásně, ale po nějaké době užívání už je vaše zkušenost třeba odlišná. Hledám kočárek, který cenově není až moc nahoře a přitom splňuje požadavky na červnové miminko, dá se s ním jezdit v zimě atd. Raději čtyřkolku.

Ještě mám dilema ohledně chůviček, vůbec nevím, jak se v tom orientovat, které jsou dobré, moc je nic neruší, nežerou moc baterky atd.

Budu moc ráda za vaše názory, rady a připomínky.
Pište prosím sem a nebo do IP, děkuji moc a přeji krásné chvíle s Vašimi miminky :slight_smile:
23. led 2010 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
sven, my mame Roan Marita, neni to zrovna modny vystrelok, skor take retro, ale cenovo velmi fajn a hlavne velka velka korba, nasa Terezka je jedno s tych vacsich a dlhsich babatiek a este stale sa tam vojde aj s fusakom :wink: kupovali sme ho v Polsku, lebo u nas na slovensku sa nedalo, ale videla som ho v niektorych Ceskych e-shopoch...je o nom aj diskusia tu na konovi a neni na neho nic zle...
23. led 2010 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska neverim! sa ti nieco muselo v noci snivat :grinning: :grinning: ale nie, super ze si tak dobre natrafila :wink:

dadka diky za tip! idem hned kuknut dokedy trva ta akcia

magdi, ta teplota ked je do 38, tak by sa nemalo davat nic, nech sa telicko same s tym vysporaduva, ale ked uz stupne nad, tak nieco daj...

lentilka, ja ryzu uvarim tak ze je skoro az rozvarena a potom ju neni treba mixovat, ja ju varim spolu s ostatnym a ono mi to aj tak nerozmixuje tu ryzu a mala mi ju pekne papa a chuti tiez viac ako zemiaky :wink: a ovsene vlocky tiez, necham ich varit takych 10-15 min, ja to kostujem ci su dost makke :wink:

bambulka ahaaa, ja ze mas tiez problem so zaspavanim na didiku, takze ty si chcela maleho naucit na jeho postielku?

andreaber super, ved este dovtedy casu dost, este sa aj tu stretneme, tak sa dohodneme :wink:

no a este jak som tu vecer machrovala ze mi Terezka spinka a ze idem kukat telku...hned jak som to dopisala sa zobudila na soplik a ficala az do pol 12 :angry: :grinning: normalne som rozmyslala ci som si namiesto Cara neurobila kavu, lebo ona fakt vyzerala jak nadopovana...ziadna unava a to cez den spala len raz, takze od 15:00 do pol 12 bola plnohodnotnym clenom rodiny jak keby sa nechumelilo :grinning: aspon ze v noci dobre potiahla, s jednou malou prestavkou az do rana :dizzy_face:
23. led 2010 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

no zatiaľ všetci ostávajúci členovia našej rodiny spia, tak využijem chvíľočku, lebo predpokladám, že Ľubka sa o chvíľu zobudí, aby zvyšok svojho obedného spánku strávila na maminom prsníku :slight_smile:

Dnes je vonku krásne, ale strašná zima. Manžel navrhoval, aby sme išli Danku posánkovať na Štrbské pleso, ale ráno bolo -12, tak radšej som nešla. Pôjdeme teraz poobede radšej len tu neďaleko nakŕmiť kačičky. Ľubka dnes vôbec doobeda nespala a ani sa nejak nepýtala. Tak vydržala od 7:20 až do 12-tej. To si teda ešte nepamätám, aby bola takto dlho hore. Dúfam, že teraz si dlhšie pospí.

Zuzka - to veľmi dobre poznám, akonáhle som napísala, že deti spia a mám veget, tak už sa ozvala jedna alebo druhá :wink:

Magdi - tak ako Ti písala Zuzka, do 38 nezrážaj teplotku, potom daj buď sirup alebo čípok, to už je jedno - Nurofen lepšie tlmí bolesť, ak drobčeka niečo bolí (zúbky), tak radšej Nurofen
23. led 2010 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte mamulky...idem sa chvalit,napriek soplikom,ktore nam signalizuju dalsie dva zubky sa mi Kiarka neskutocne rozpapala...tesim tesim...

a co sa tyka tych akcii,tak veru v Bille su tie hami kase 2+1 ale aj tesco ma este tusim do 26teho akcie na rozne hami kase,detske prikrmy aj hami prikrmy tam maju tiez 2+1 ale su taj hipp vyrobky..a taktiez aj kozmetika,napr nivea...vlhcene obrusky,mne Kiarka zboznuje tie hami kase...
23. led 2010 ve 12:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
magdi a co sa tej teplotky tyka..od 38 sa moze uz daco dat..ja davam nurofen cipok....a tu kombinaciu radila lekarka v pripade vyssich teplot ako je 38,5,tam je totiz sanca,ze pojde este vyssie..
ja inak dam cipok nurofenu aj v pripade nekludu pri zubkoch,lebo vtedy maju deturence boliestku a mne Kiarka nevie ani papat ani spinkat.
23. led 2010 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Devitka - super, super, tak nech to dobré papanie Kiarke aj zostane

Sven - ja Ti neporadím, lebo ja mám len taký starší typ kočíka z Poľska, ktorý som mala ešte pri Danke a okrem toho ešte taký súrodenecký kočík Graco
23. led 2010 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dakujem vam maminky. :wink:
23. led 2010 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek