• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Ahojte zienky,
prisla som Vas len pozdravit, lebo v tomto krasnom pocasi Teuska kocikuju starki rodicia :wink: a podakovat za info o vareni :wink: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
23. led 2010 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzec,

mne ide o to, aby sa maly budil v noci menej casto. no a ked sa drzim prirucky "kazdie dieta...", dieta sa to da naucit jedine tak, ze je uspavane samo v postielke - to, co teraz uci ivushka - a ono, ked sa zobudi, je to pre neho to iste prostredie ako pri zaspavani, takze z toho nema sok a neplace a nepyta mamu. lebo ked sa budi na prsniku a zobudi sa bez prsnika, zacne plakat, ked zaspi vo velkej posteli a zobudi sa v postielke, to iste. a ked zaspi a zobudi sa v noci v postielke, postupne sa dokaze samo uklundit a to je vlastne ciel.

ale nas spinka stale s nami a budi sa momentalne 2-3x, co je uz pre mna uplne akceptovatelne a ak sa to nezhorsi, nebudem to riesit nijak radikalne. ak sa to opat zhorsi, skusme metodu.

dnes je nadherny den, maly spinka na balkone, kamoska pride za par minut, manzel mi navaril obed - LA DOLCE VITA :slight_smile:
23. led 2010 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aj my máme krásne. Dievčatá spia a poobede čakáme návštevu. Akurát tá moja mrcha nešťastná, tečiem jak blázon, ráno som musela prezliekať posteľ :stuck_out_tongue_closed_eyes: No a hrozne sa mi zhoršil ekzém odvčera. Už to mám po celých rukách a okrem toho nové na bruchu a v dekolte...Asi nakoniec fakt skončím na kortikoidoch, lenže to budem musieť aspoň obmedziť dojčenie a malej sa to asi nebude páčiť, lebo jej mliečko chutí najviac :frowning2:
23. led 2010 v 15:18  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, my sme boli na oslave švagrinky -- bude mať 25rokov :dizzy_face: aj u nás ráno kosa -12°C, von sme vyšli až okolo 12:00

babule aj Vaše ratolesti sú také "živé striebrá"? obliecť Maťa alebo aj pri kŕmení ... jak z divokých vajec, stále sa hýbe a vymýšľa, riadny herec :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
23. led 2010 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kočky, ako sa mate?

Daminko ma na ramenach take cervene skvrnky, vyzera to ako maly zhluk vyrazok, niektore mi pridu, akoby tam mal az daco vypalene, tazko sa to opisuje... nevyzera to este az tak zle, ale uz som si vsimla, ze to ma na oboch rucickach... :pensive: :confused: neviem, ci alergia na praci prasok, ci jedlo, ci co... :unamused: ako sa prejavuje alergia na jedlo? /okrem opuchnutia pery, to viem/. ked sa to nezlepsi, asi pojdeme v pondelok k pediatricke... :fearful:

no, idem vas docitat, dufam, ze katkina hanicka sa ma uz lepsie a uz nikto iny nie je chory...

my sme dneska mali taky v pohode den, svietilo krasne slniecko, tak sme boli hodinu vonku a naozaj aj ja som si to vychutnavala, potom sme boli u svokry... malicky pocas dna malo spinkal, tak sme ho dali spinkat uz teraz o 8.
23. led 2010 ve 20:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka, nase male je to iste. take zive striebre, uplne neposedne sidielko. a to este uba lezka, a pretaca sa... :confused: kym ho obleciem, zabalim do plienky, ci vyutieram do osusky, asi 20 x sa otoci... :grinning:
23. led 2010 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte mamulky..veru aj nasa babulka je jak perpetum mobile,obcas vravim,ze mame doma duracelove mimčo...kym ju prebalim,ci prezleciem tak sa musia mat na pozore take veci ako kabel od lampy,ci vlhcene utierky,alebo kremik na ritulu...vsetko stihne uchmatnut,no najviac sa bojim toho kabla,je to taka mala lampa na stipec a keby pristala malej na hlave,tak by to nem dopadlo dobre.
23. led 2010 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
ide Vas len narychlo pozdravit a reagovat na to co si este pamatam :sweat_smile:
k tym autosedackam my sme tiez nemali vajicko len first klass od britax a pviem Vam pokial bol mal proti smere jazdy tak sa to nedalo vydrzat vrieskal na raty.tak sme skusili dat v smere jazdy aj s vedomim ze nema ani 9kg ani rok ale nepace a mozem s nim ist tma kam potebujem.a aj to prispelo k tomuto ze ked som ho mala na rukach tak to bolo urcite nebezpecnejsie ako to ze sedi v smere jazdy. :sweat_smile: takze u nas viac menej sme nemali na vyber aj ked by dom veru bola radsej keby vydrzal aspon do roka v proti smere.ja si myslim ze tym ze sme mali take silne koliky jemu nerobil ten tlak dobr ena bruso a preto tak plakal,fakt neviem
k zivemu striebru mne ani nehovorte maly 4 nozkuje ako drak popod stolicky popod stol kade tade a samoska ze kable najde vsade.najradsej ma este vyberanie cd z pod telky :angry: samoska ze poviem FIlipko nono to nie je na hranie a on nahodi usmev od ucha k uchu a podme ho kym dobehnem uz mam poupratovane :grinning: u nas kase nula bodov najviac zjedol z obycajnej kukuricnej polenty za par korun.setrne to dieta mame.stale malo papkame dnes rano kojenie o pol 11 uspavanie par krat potiahol potom okolo pol 1 obed a dalsie jedlo a kojenie bolo az o pol 8 vecer.ani caj nic nechcel.inac som riadne so sebou vybabrala lebo som si dala kupit dve balenia 3 a jedno 4 plienok ale mame strasne malu spotrbu teraz kedze Filipko krasne piska cely den do nocnicka.davam ho cca kazde 3 hodky a to nam potom jedna plienka vydrzi na cely den a druhu minieme na noc :sweat_smile: aby ste si nemysleli ze praktikujem nejaku bezplienkovu metodu alebo co ale ked vstaneme dam ho piskat a pred spanim sa tiez snazim aby si zvykol ze t potom takto bude fungovat.ked sa vypisa tak sa vypisa ked nie tak to neriesim :slight_smile: minule kakal Filipko az po 7 dnoch a bolo to s riadnou bolestou odvtedy mu davam olivovy olej do kazdheo papania teda ak nezabudnem dufamz e sa to zlepsi :confused:
natashke dakujeme za krasne spracovanie foto :wink:
jaj a pomoc FIlip uz chodi ked sa niecoho drzi :grinning:
myslim ze uz som napisala mega prispevok tak idem docitat
23. led 2010 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
ups az taky dlhy som nemala v plane :astonished: :grinning:
23. led 2010 ve 22:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
este som zabudla
bambulka robila som to tiramisu od teba a bolo super zjedlo sa na posedenie :confused: :sweat_smile: dala som 500g mascarpone a vajecny liker a domacu amareto.mnamky len sa tak zaprasilo.ale musim povedat ze som velmi pomacala piskoty tak boli take dost rozmocene nabuduce len pokvapkam aby z hora boli makke a zo spodu take tvrdsie
a to mascarpone som mala 500g za 2,29
24. led 2010 v 09:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminky,
nas Simonko ma uz par dni taku zvysenu teplotku 37,1-37,3.Moze to byt,ze mu pojdu zubky?Zatial este ziadne nema,ale slinta o dusu aj je strasne umrncany.Myslite,ze stakou teplotou mozeme ist von?
Dakujem.
24. led 2010 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

Europa - pri Danielke to bolo presne tak, že deň pred tým, ako jej vyšiel zúbok mala takúto zvýšenú teplotu, takže môžu to byť kľudne zúbky a ak sa Ti zdá inak v poriadku (nekašle, nemá soplíky), tak by si mohla ísť aj na prechádzku
24. led 2010 v 18:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekny vecer!
Hlasime prerezany prvy zubok, dnes len tak namatkovo skusam spodne dasienko a nieco ma tam pichlo, potom som skusala nechtom ale skusla lyzickou sa mu pacilo najviac. No je dost jedovaty a slini ako bernardyn, mali by vymysliet taku odsavacku na slinky ako je u zubarky.
No musim bezat, lebo je umrncany az strach!
Pekne snicky!
24. led 2010 v 19:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ale no tak neprehanajte to :sweat_smile: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
24. led 2010 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lovacka - fíha, ste šikovní. Aj ja dávam Ľubku no nočník pred a po spinkaní, a teda sa vždy vyciká a spravidla aj vykaká, lebo kaká priemerne 3 x za deň, ale vždy má aj precikané plienočky.
24. led 2010 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
andreaber aj u nas je niekedy horsi den minieme viac olienok ale napr vcera mal cely den suchu plienku pouzila som ju este dnes :grinning: ale nekakame viac ako 2x tyzdenne takze sa to da a dnes sa aj vykakal ale zase s placom a asi ho to bolelo :pensive: ale je to velka sikulka staci mu nieco ukazat a viac mu netreba :grinning:
24. led 2010 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lovacka - Ľubka je taký pohodový typ, nevravím, že sa nejeduje, ale v porovnaní s Danielkou je kľudnejšia. S pohybom to nepreháňa :grinning: , (veď sa ešte v živote nachodím, tak čo by som sa nenechala nosiť), ale inak je tiež šikulka. Vie, kde je tik-tak, ukázať ťap-ťap, aká veliká narastie. No a najviac sa rehoce, keď jej stariša sestra robí všelijaké šašoviny.
24. led 2010 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
andreaber veru je to neuveritelne ake pokroky kazdy den robia nase deturence hadam to uz ani babatka nie su :sweat_smile:
24. led 2010 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Veru, veru a to ešte je viac srandy, keď sa im rozviaže jazyk. Včera, keď išla Danielka cez obed spinkať, tak si vymyslela, že si k nej máme ľahnúť obidvaja s manželom. manžel potom rozprával rozprávku o drakovi, ktorý zožral celé vojsko, pričom vojaci mali pušky, kopije, štíty a Danielka vtedy dodala: a aj nožnice :grinning: Tak sme sa s mužom rehotali, že až. No a to mám celý deň.
24. led 2010 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

simonko si vcera prvykrat sam sadol :wink: boli sme u znamych, bavil sa s detmi a zrazu sup - on sedi :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: teraz je naozaj brutalny cas pokrokov, kazdy den su sikovnejsi :slight_smile:
25. led 2010 v 07:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

ako ste stravili vikend?

u nas ticha domacnost, ale to je na dlhe rozpravanie... :frowning2:

dnes som mala budicek o 5h. moja havka veeeelmi potrebovala ist na wc-ko. tak som s nou sla a samozrejme kym som sa vratila Laura uz bola hore.. zaspala az o 7,30 a samozrejme v nosici.. tak som zatial povysavala a pozmyvala, dala prat... a este si hajka teraz na cicke

s metodou 3,5,7 som musela skoncit, nemam podporu blizkych (muz), tak uvdim kedy zacne normalne spat alebo skusim nieco menej placlive.

inac dnes je riadna kosa, u nas -16. nikam nejdem.
25. led 2010 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

aj tu je riadna zima, ale my sme už s Ľubkou vybehli na poštu zaplatiť inkaso. No a ešte vyrazíme na obed po Danielku do škôlky.

Emla - možno ešte mesiac od toho 9. začnú detičky lepšie spinkať

Bambulka - gratulujem Šimonko je šikulka :slight_smile:
25. led 2010 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte Mamičky už velmi dlho som nepísla na m.k.Chceme Vás s Jasmínkou pozdraviť a napísat trošku ako sa máme.

S Jasminkou nemáme problém s papaním no odvtedy čo som začala dávať príkrmy sa mi vyhádzala najskvor iba trošku..nekládla som tomu vážny dvoraz a nakoniec sa jej to rozšírilo po celom telíčku tak sme išli ku kožnej lekárke a tá jej diagnostikovala seboreicku dermatidídu čo je s atopickým exémom. :frowning2: Teraz ju možem kupat iba v balneum hermal a na telo ma kyselinu mliečnu a zinkovu mast.Vraj su exemiky dedičné...tak dufam že jej to zmizne.No teraz keď sa jej prerezáva prvý zub tak sa jej to nechce zahojit.Som z nej trošku smutnučká lebo neviem či plače z toho že ju svrbí koža alebo pre dasietka.Chudatko moje malé.Doktorka nám zakaza všetko ja nesmiem čokoladu ani kavu :unamused:A JASMINKA iba jablko ,banan ,a zeleninu.

Babulky pri zubkoch ako často davate paralen čipku?
25. led 2010 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte mamenky, u nás riadne prituhlo, ale našťastie o 10:00 bolo iba -5°C tak sme vyliezli s Maťkom na prechádzku, nech si poriadne dospí tie predchádzajúce dva dni,čo mal chudák narušený režim kôli oslave 25ťky.
Včera už mal toho ozaj dosť, kopec ľudí, všetci na neho volali "mojkáčik, ahoj!" a on sa rozplakal. Ukľudnil sa až v inej miestnosti s menším počtom ľudí. :confused:

emla, ani u nás nemôžem skúšať metódu so zaspávaním, tatino chce večer spať a nejaké plače neprichádzajú do úvahy, ani keby to neskôr malo priniesť zaspávanie na celú noc. Takže bude moj cecáčik buvať so mnou až kým ho to neprejde :sweat_smile: :slight_smile: mne to nevadí, veď to je to najkrajšie obdobie, také tuľkacie, keď si ma ešte večer chytí za nočnú košeľu alebo pod krk :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

začína nám tak sa mi zdá, obdobie : mama dávaj bacha, inak uvidíš čo dokážem ! Maťo len tak očami kuká, kde by čo stiahol dolu alebo otvoril nejaký šuplík. Som mu ich všetky prelepila páskou a normálne sa začal jedovať. :sweat_smile:

no a včera sa snažil štvornožkovať, také to bolo zlaté sme sa s MM nasmiali, ako nadvihoval zadok :grinning: :grinning: a tie ťarbavé pohyby, predsa len 9kg dá zabrať :grinning: :grinning: :grinning:
25. led 2010 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravim kocky,
tak sa hlasim po navsteve doktorky. Od piatku maly trosku pokasliaval, ale fakt len trosku. No vcera vecer to bolo horsie, v noci zle, tak sme dnes sli. Misko ma zapalene horne dych.cesty, hrdielko, hrtan a ma teplotu 37,6. Doktorka nam dala atb, vraj to bez nich nejde :frowning2: Inak je stale ako namydleny blesk, vsade sa štvera, driape, lozi.. :sweat_smile: Laik nerozozna, ci sa trosku spomalil tou chorobou, ale ja to vnimam, ze asi trosku pribrzdil..

my vecer zaspavame ukazkovo, ale nocne vstavanie mame stale, a teraz ked tak kasle, tak to je taky plac, ze "maminka pod ku mne, pjosiiiim" Tak sa v noci tulkačikujeme a stiskame... :dizzy_face:
25. led 2010 v 15:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
emla, na metodu 3-5-7 nepotrebujes podporu nikoho, lebo aj tak to musis robit sama. Ma to robit len jeden rodic, nech nema dieta zmatok, takze sa mozes pustit do toho.. :wink:

dadi, aj Misko nema rad vela ludi, hold uz zacal rozoznavat znamych a neznamych, tak uz si vybera v koho pritomnosti bude :sweat_smile:
inak, co sa zaspavania tyka, tvoj manzel chodi spat o osmej? Ci kedy bezne ukladate maleho? Tak to skuste cez vikend, kedy nejde do roboty, a uz nema argument. Aj tak su najhorsie prve dva dni, potom je to pohoda... Ved je to pre dieta, tak by par noci mohol vydrzat, nie? Ked si predstavim, ze k malemu niekedy vstavame na striedacku a Dodko ide rano do roboty, tak si neviem predstavit, ze by mi povedal, ze chce spat. Ved rodicia sme obaja rovnako :wink:
25. led 2010 v 17:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
podporu z rodiny som myslela, tak, ze ked mala fnuka v postielke tak moj muzik to nevydrzi ju pocuvat a hned ju chce vziat na ruky... potom sa hadame a vycita mi,ze co som za matku, ked necham tak dieta trapit... mozem to robit len ked vecer nie je doma... hmm stale ho poslat na pivo?

pritom uz na druhy vecer to bolo super malo plackala, skoro vobec, len si sem tam nieco zabrblala a na tretiu noc bol doma a ona zo zaciatku plackala a hned ju bral na ruky..

teraz mame spanok este horsi, cez den spi zvacsa v nosici a ked sa mi ju podari uspat v postielke tak spi max 30min. som vycerpana a vynervovana. o noci nehovorim, najradsej spi od polnoci na mne a ja som v pololahu, tak sa jej to paci ked uz nevladze pit mlieko a cmulat cicik... .

andreaber mi povedala, ze po9 mesiaci sa zlepsi spanok, tak ostava mi dufat a cakat.

este chcem kupit taky sirup pokojny spanok je to na bylinkovej baze.
25. led 2010 v 18:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
emla, nic v zlom, ale skus manzelovi malu dat do narucia okolo polnoci, nech si v objati pospinkaju, ked si taka zla matka. Nech si to vyskusa, ako to je super. Dolezite je, aby pochopil, ze to robis pre malu. Doporucujem ti ,aby si mu to nielen navrhla, ale aj zrealizovala, ved ako vravim, rodicia ste obaja a to, ze si na materskej predsa nic nemeni na fakte, ze fungujes s malou cely den aj noc. Moj muz, ked moze, maleho mi berie, teda hlavne cez vikend, aby som si pospala alebo aspon oddychla. Ved nechce, aby som skolabovala, alebo ma kdesi vystrelo :confused: :sweat_smile: Je to ine, ked on si v robote vylozi nohy, vypije kavu, prejde sa, zapne si internet a zresetuje hlavu, oddychne si a pod. Ja som doma v strehu pri malom a sledujem jeho potreby, okrem toho potreby nasej rodiny, tak sme na to sakra dvaja, tak sa k tomu treba aj tak postavit, ved chceli sme ho a spravili sme ho obaja.
Tolko moje zdrave rozhorcenie pre "nechapavych" manzelov :sweat_smile: Dufam, ze som nikoho neurazila :confused: :sweat_smile:
25. led 2010 v 19:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Emla - ja som si s nespaním užila pri Danielke svoje, veľmi dobre ťa chápem, u nás ešte bolo naviac to, že Danielka v noci neuznávala nikoho okrem maminy a jej prsníka, takže bolo úplne zbytočné, keď k nej išiel manžel. Revala mu na rukách a celý čas sledovala mňa ako ležím a posteli a zúrim. Od toho 9. mesiaca sa detičkám viac predlžuje fáza hlbokého spánku, tak hádam aj Tvoj drobček začne lepšie spinkať. U Danielky to teda prešlo. Okrem toho väčším detičkám sa robí lepšie aj denný režim, aby v noci lepšie spinkali. Dajú sa lepšie zabaviť a tak.
25. led 2010 ve 20:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivi, ver alebo nie, ale asi je to dedičné :sunglasses: :grinning: MM je skorý nočný vták ako aj svokor, ráno vstáva o 4:50 takže nejaké ponocovanie nie je možné, ak chce aby fungoval. Robí v sklade, takže sa aj dosť namaká a teraz keď je vonku riadna zima, neni čo závidieť v tom prievane. Maťka dávame spať okolo 19:45 , povedala by som,že je načasovaný, lebo aj keď som mu napr.dnes dávala kašu až okolo 19:15 a potom sme si čítali knižku, sám začal si v tom čase 19:40 mrviť očká a išiel teda buvať. Predtým ešte si pýta prsník (kaša asi nestačí) a zaspí pri papaní. Keď som ho preložila do postieľky a zobudil sa okolo 20:30, tak to bol strašný krik - nevedel kde to je. :confused:
Ale aspoň posledné dni už papáva menej často, uvidíme ako to bude po tom 9tom mesiaci, kamarátka čo má dvojíčky mi povedala,že im pomohlo UM na noc a prespali do rána :slight_smile: Musím si zohnať postieľku s odmontovateľným bokom,ako máte viaceré a potom budeme trénovať spinkanie v postieľke.

čo sa týka pomoci okolo malého, brala by som väčšiu aktivitu, ale aj toto bude asi dedičné. V dobrom prajem všetkým,nech majú chlapov,čo sa nepýtajú:"a čo mám s ním robiť ?" Na druhej strane, MM sa snaží, snáď to časom bude lepšie. :wink:
25. led 2010 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek