• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
martina, nebude to len nejaký výtok? a prečo už nemáš poradne?
10. čer 2009 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
martinka.. to moze byt ta zatka..
10. čer 2009 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Odchod hlienovej zátky niektoré ženy zaznamenajú, no niektoré zas vôbec nevedia o tom, že sa im niečo také stalo. Hlienová zátka je šedastý sekrét (môže byť s prímesou krvi), ktorý uzatvára kŕčok maternice a ochraňuje tehotenstvo. Ak uvidíte sekrét v toalete, alebo na vašej spodnej bielizni, znamená to, že kŕčok maternice sa začína otvárať. Ale neponáhľajte sa hneď do nemocnice. Aj keď sa vám ochranný sekrét odlúčil, ešte stále môžete mať dva týždne do začiatku pôrodu.

viac na http://povodna.rodinka.sk/user/view_page.php?page_id=381446
10. čer 2009 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
neviem čo to je ved preto sa pýtam vás!!! mno neviem v pondelok som bola a odprevádzal ma s ambulancie a strčil mi do ruky sprievodný listok do nemocnice ak do pondelka neporodíte tak sa hláste v nemocnici!!! mno tak ja ti neviem!!!
10. čer 2009 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko, tak hlásím naprosto klidnou noc. Žádné zvracení. Snědl ve 22hod 60 ml, 24hod 70 ml, 3:30 hod, 60 ml, 7hod 70 ml, 9hod 60 ml = úplná senzace !!! :grinning:
10. čer 2009 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
babulka123, aj ja som si to myslela a stále si to aj myslim neviem je to tažké ked neviem čo sa to somnou deje!!! všetko od spodu ma boli podla mna to je už tu asi, neviemmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm. je to hrozne ja som asi nejaká na hlavu stále sa citim tak bezmocne že neviem kedy to prijde som totižto človek typu všetko musim mat dokonale pripravené a naplanované a v tomto obdobi to jednoducho nejde!!!:((( :cry: :cry: :cry:
10. čer 2009 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
martina, ja už od 36tt chodím na poradne do nemocnice.. a nestresuj sa, nepomáha to bábätku...
10. čer 2009 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
martinka, super.. takže Kryštofko pomaly ale isto pekne priberá :dizzy_face:
10. čer 2009 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holčičky, prožila jsem fakt pekelnou noc. Teplota 39,2 a totální zimnice. Strašně mě bolelo jedno prso. Tak asi zánět. Ale nevím z čeho, protože přeplněné nebylo. Normálně jsem z něho kojila, byla to sice šílená bolest, ale co se dá dělat. Teď teplotu nemám, ale cítím se příšerně. Motá se mi hlava a nemůžu ani stát na nohou. Počítám vteřiny, kdy bude poledne a strčím Amélku spát. :confounded:
Martinko, podle mě je to zátka. :wink:
10. čer 2009 v 09:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
martinka1410, väčšina sme tu (boli) také čo ešte nerodili, takže tiež nevieme do čoho ideme.. ale neboj sa... keď už to bude "ono" určite to budeš vedieť.. a pokiaľ nemáš pravidelné kontrakcie, tak to pôrod ešte nie je... prečítaj si pár článkov na nete o pôrode, napríklad:

http://www.bedekerzdravia.sk/?main=article&id=506

http://www.clinic24.eu/clanky/10/porod-dietatka.aspx

http://www.choredieta.sk/index.php/porod/zaciatok-pordou
10. čer 2009 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
monrougemerise.. ano mysliš si to !!!! jáj tak to je fajn dakujem...... :grinning: a teraz to pre mna znamená asi tolko že sa porod začal a musim si počkat na bolestiže!!! :sweat_smile:
10. čer 2009 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja už mám prečítane všetko ale naozaj všetko nič iné nerobim len študujem na nete! a ani jden článok sa nepodobá tomu mojmu!!!
10. čer 2009 v 09:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monrou, to vypadá na mastitidu. Nám v porodnici radili nasměrovat bradičku dítěte při kojení směrem kde to nejvíc bolí, že se třeba přicpe jedna žláza, přeplní se a ostatní jsou v pohodě. Prý je proto dobré střídat polohy při kojení. Tolik teorie. Já od pondělka večera pouze odsávám, ale co bych pro toho našeho bobánka neudělala. :slight_smile:
10. čer 2009 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, ona ta zátka nemusí odejít těsně před porodem. Takže můžeš rodit dneska a nebo až za 14 dní. :wink: :grinning:
Monro, len nech si čím skôr OK.. k lekárovi nejdeš?
Marti, to je paráda, že Kryštůfek tak krásně papá. :wink: Určitě něco přibere. :wink: Děkuju za radu. Vyzkouším. :wink:
10. čer 2009 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
monrou: okis dakujem idem sa sprchnut ale aspon som zas o niečo kludnejšia prajem pekný dnik a držte sa maminky a skoro maminky:DDD myslim na vás :wink:
10. čer 2009 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monrou, myslím, že toho zrovna slyšet nechtěla :wink:

Já poradit neumím a nemůžu, u mne to k porodním bolestem vůbec nedošlo. Já skončila u poslíčků a pak okamžitě přeskočila na péči o dítě... :grinning: :grinning: :grinning:
10. čer 2009 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
martinamil tak predsa len ostávam a ako si teda začala rodiť hmm???
10. čer 2009 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ninny, jestli to do zítra nebude lepší, tak budu muset jít. :frowning2:
Marti, no to je jasné, že to slyšet nechtěla. :grinning:
S těma poslíčkama a péčí o dítě jsi mě fakt pobavila. :grinning: :grinning: :grinning:
10. čer 2009 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Martinko, u mě to bylo dost složité. Měla jsem vysoce rizikové celé těhu a ležela jsem v nemocnici. Bylo rozhodnuto, že v pátek 29.5. (dle dohody s Monrou) nebo v pondělí 1.6. Kryštůfka CS vyndají, že nebudou riskovat, že mi rupne břišní stěna.

V noci z pondělí na úterý jsem měla silné poslíčky, sestřička mě náhodou objevila v noci stát u postele, jak jsem se je snažila rozchodit. Ihned dovezla monitor. Zjistilo se, že jsou to skutečně poslíčci (bylo to nepravidelné), ale dost silné. Volala to doktorovi a na ranní vizitě (v 7:30 hod) bylo rozhodnuto, že malý půjde hned ven, že nebudou riskovat, že se mi rozjede spontální porod, který by byl pro mě životně nebezpečný. Tak jsem šla v 9 hodin na přípravnu, v 10:30 hod se začalo operovat a v 10:38 hod vyndali malého.

Proto nemohu poradit ohledně plodové vody, zátky atd. Protože mě to takto minulo. Kryštůfek se narodil 35+5 tt.
10. čer 2009 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monrou, ale vždyť to tak bylo :grinning: Já neměla ani možnost lízat si rány po operaci, protože jsem měla strašný strach o Kryštofa, takže jsem se hned jak to bylo možné vyhrabala z postele a odploužila se na JIP za malým. Sice mi setřičky nadávaly, že jsem jim utekla, co se mohlo stát atd., ale to, že jsem po operaci pro mne nebyl argument. Důležité bylo, že mám někde živé dítě, které mě potřebuje.

Jo, ještě jsem si vzpomněla. zkus obklady z tvarohu. Vytáhnou prý teplotu a tím uvolní tu zanícenou žlázu.
10. čer 2009 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravím všechny x-
tak já 2v1 a zítra na půl 10 nástup do nemocky,začínám být nervozní,ale to bude v poho :sweat_smile:
10. čer 2009 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Sovice :slight_smile:

Neboj, to bude v pohodě :slight_smile:
10. čer 2009 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, dobre ranko :grinning: ja by som spala a spala..musim sa aj dnes isr prejst, vcera som prisla domov a poslickovia pracovali ako divi..som myslela, ze to uz bude, ale nic :frowning2: aj som sa tesila aj bala, zelala by som si byt kludna, ked to pride, lebo manzel zosedivie este viac :grinning: :grinning:
a vy ako, stale v kope....vsetky cakatelky????
10. čer 2009 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
sovice, ahoj, budu ti vyvolavat pôrod? das si aj epiduralku?
10. čer 2009 v 10:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
lily, a kde to vlastne bývate? :slight_smile:
10. čer 2009 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky, tak jsme dneska po ranu vypapali 90ml a ted si hajame v posteli vedle maminky a spat se nam nejak nechce.
V noci jsme s papanim cekali az dorazi tatinek, Bertik ma snad radar a jak tatinek zaparkuje pred domem, zacne se budit
10. čer 2009 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, tak máme za sebou cvičnou jízdu do porodnice včera v 19 mě začaly pekelně boelt záda v kříži, takže teplá vana a dobrý, pak znova ve 22:00, zase vana, ale to už moc nezabralo, do toho se přidalo břicho. Celou noc jsem nespala jak to bolelo a ráno od 7 hodin po 2 minutách bolest břicho-záda, tak jsem v 8 zavolala manželovi ať přijede a jeli jsme. V porodce mi natočili monitor, kontrakce tam byly, ale ne úplně na porod, dole je vše připravené, takže je to prý otázka několika dní :wink: no ptali se, jestli tam chci zůstat nebo ne, že to není úplně nutný, ale jak chci. Tak já raději budu ještě chvilku doma :slight_smile:
10. čer 2009 v 11:00  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
lily...budu si nechávat epidurál :wink:
měla jsem ho i u Pavlíka :wink:
10. čer 2009 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek