• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
ahojte mamulky,
prisla som zase nakuknut. uz som chcela vcera ale mala som tazky den. ked som umyvala riad pred obedom tak som si nozom skoro odrezala 1/4 palca na pravej ruke. takze sa mi teraz vsetko na prd robi. a kedze som chcela dnes upratovat lebo v sobotu ma ukrutne bolela hlava cely den, tak mame doma komplet bordel. ledva zvladam matka prebalit a ked som ho dnes krmila tak vyzeral ako prasiatko ale mojou vinou. takze je to u nas vesele a aspon mam potvrdene aka som sikulka.
matko sa ma fajn, je happy lebo ho musi kupat tato, tja sa len nanho vyskieram a asistujem :grinning: plazi sa ako drak a uz pri tom aj dviha zadocek a brusko sem-tam, ked ma dobru naladu tak ukazuje aky je velky, tapka, a dnes dokonca dobrovolne kyval ked odchadzala sestra domov. na obde mal prvykrat kupene hotove jedlo ale deta mne to ktovieako nechutilo zato on spapal uplne vsetko a tvaril sa dost nadsene tak neviem.

a co sa tyka dovolenky tak neviem, my sme boli naposledy pred svadbou v 2006tom v egypte. ja by som aj sla ale este nas caka kopec roboty okolo domu, teda hlavne zahradu dat dokopy a to nam aj peniazky bude treba takze asi budeme doma.

dadka - ja som skusala zatial kase nutrilon, hami, sunarku a nestle... vysledok nutrilon perfis, ziadne hrcky, hami je veeelmi podobna len mi vadi ze nemaju cistu ryzovu mliecnu kasu len s prichutami. nestle otras hrozne hrcky sa mi robili a sunarka bola o nieco malo lepsia ale hrcky boli. ja som to potom vymyslela tak, ze som dala vodu nakydala kasu do via poharika, zatvorila vieckom a pretrepala az kym nebola husta a vtedy bolo malinko hrciek. ale uz nekupim nestle ani sunarku urcite.

katka - podla toho ako si to opisala tak to mame aj my. matko si to aj dost skrabe hlavne na nozicke a obavam sa, ze to bude ekzem. ideme na poradnu tento tyzden a asi nas posle ku koznej tak dam vediet.

no v dm maju fakt dobry vyber potom este v tescu sa celkom da. teraz mali akciu na prikrmy tusim hame 2+1 zadarmo ale som kukala, ze od 6mesiacov a je tam paradajka. tak neviem, tusim by sa mala az od 1roka. sa bojim to dat matkovi lebo mam pocit, ze sa zo vsetkeho vyhadze. naposledy to bola asi paprikov-paradajkova pomazanka domaca co som jedla ja :frowning2:
sa ti bavite o sedackach, no nam to zatial nehrozi matko ma nieco cez 7kg takze nam vydrzi este dlho aj ked v zime je mu tam teda poriadne tesno takze vela nechodime autom. a uz je vacsi takze ked potrebujem velky nakup tak ho mozem nechat doma ked papa vecer kasicku tak mam cca. 3-4 hodiny cas medzi poobednym a vecernym kojenim. tak ho nechavame so sarkymi alebo mojou sestrou - krstnou.

no bezkam ja dole za MM. takze vam prajem hlavne pokojnu noc a chorym drobcekom rychle uzdravenie. :wink:
25. led 2010 ve 21:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jen na skok se k vám zase hlásím. Jsem zase v plném pracovním nasazení, takže výsledek je, že zase nic nestíhám.

Dnes má Kryštof 8 měsíců a zítra jdeme na třetí hexu. Už teď bojím. Doufám, že to bude bez horeček, protože to bude na tatínkovi.

Já si nemohu na Aleše vůbec stěžovat. O malého se stará perfektně. Ale asi je to taky tím, že je přinucen, když já jsem pryč a on je s ním celý den doma sám :wink:

Otevřu znovu téma srazu. Holky z pomezí Moravy a Slovenska našly jste něco, kde by se dalo s prcky ubytovat a vyšlo by to na rozumné peníze? Přeci jen se blíží sezóna a tak bychom měli objednat.
25. led 2010 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
lovacka fiha Filipko je taky sikovny, ze takto piska do nocnicka? :dizzy_face: :dizzy_face:
inak ja ked robim tiramisu, tak namacam piskoty len z jednej strany presne kvoli tomu jak pises, prvy krat ked som robila, som ich namocila cele a bolo to take roztecene a premocene...

dadka aj Terezka je oplasena jak maly oplaso, ale len ked je doma :grinning: niekedy rozmyslam, ci jej to nesposobujem ja tym, ze papam sladke....napr. vcera som si dala u nasich asi 4 zakusky a vecer Terezku jak keby niekto strelil do zadku :grinning: skakala, pretacala sa hore dole, podskakovala na styroch...no nevedela som ju ukludnit a to som ju ani nerozblaznovala, lebo mala ist spat...

bambulka, takze mame ocakavat, ze si sadne aj Terezka? :grinning: aby nezaostavala za Simonkom

andreaber, nahodou take noznice su velmi nebezpecne! :grinning: :grinning: zlata
25. led 2010 ve 21:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
martinamil Krystofkovi vsetko naj naj naj prajeme k 8 mesiacikom a posielame obrovsku pusinku :dizzy_face:
25. led 2010 ve 21:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
a este som chcela napisat, ze sme dnes boli s Terezkou u doktorky, lebo sa mi nepacil kaslik aky ma, soplik ma stale a zacala tak chrchlavo kaslat, ze nech ju popocuva...ale kaslik je asi zo stekajucich spolikov, zevraj je to len prechladnutie, mam jej davat len kalciovy sirup...no a hned nam urobila aj poradnu, aj ked sme mali ist az o dva tyzdne....takze vaha po mesiaci a pol je z 8160 na 8800 a plus nejake drobne, uz si nepamatam :grinning: :grinning: cakala som ze bude mat viac ked uz je taka rozpapana, ale asi sa to kompenzuje tym ze je taka ziva a pohybliva :confused:

dnes som zarabala zase Nestle kasu a aj ked tam pisu, ze sa nema slahat, tak som ju trochu vidlickou poslahala tak jemne a podarilo sa mi to bez hrciek :dizzy_face: :dizzy_face: inak sa nemozem stazovat, zatial Terezke chutila kazda kasicka som dostala

bola ma hlava jak kona, tak idem asi do hajan...brunocku maminky
25. led 2010 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Cafte,

Ivushka nehnevam sa a mas pravdu, ale on spi v obyvacke, lebo sa k nam do spalne nezmesti. so mnou okrem malej spi este emka lebo je jej teraz smutno :frowning2: ... tak sme same baby v posteli. Mas pravdu mal by aj on vstavat k nej a tak isto sa postarat o nu ked je v noci nespokojna. niekedy vstane a niekedy co je castejsie spi jak poleno.. moje ocakavania k jeho otcovstvu boli skreslene a ruzove a teraz to vidim inac... :unamused:, ale kedze som neni babofka tak to obe zvladneme ... mozno aj same.

dnes je taka kosa, ze az. mam ist do poradne, ale asi nepojdem nemam dnes auto a peso sa mi brrrr nechce. jedine keby cez obed bolo okolo 0.

ku kasickam, ja davam babylove bio kase z dm, su velmi dobre, hrudky nerobia a maju vybornu cenu. v podstate jej skoro vsetko kupujem z dm znacky. musim robit reklamu ked tam robim :grinning: . ale fakt su dobre aj vyzivky babylove aj plienky, vlhke utierky su ok.

som zvedava co ma dnes caka, stale som dobita jak pes a mam pocit,ze zalahnem aj teraz doobedu.
26. led 2010 v 08:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
emla, veru vychutnávajme si maminkovanie plnými dúškami, to je správny prístup. :wink:

u nás je teraz -7°C, zas vyčkám do -5 a potom vyrazíme do ulíc :sunglasses:

včera sme dali Maťkovi okúskovať jabĺčko a veľmi sa mu to páčilo, akurát mu zabehlo a to som si myslela, že taký malý kúsok by už aj prehltol :confused: takže na večer bude s nami chrúmať jablčká aj on :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

teraz sa baví s hovoriacím havom F-P, najviac ho zaujíma červené srdiečko :grinning:
26. led 2010 v 08:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
teraz spapala 4 male lyzicky jablka s bananom.... huraaa, zatial ovocie nechuti, dufam ze raz spapa aj viac.

deticky sa vam plazia? laura len cuva a stavia sa na 4 a takto sa pohupuje..

ma uz matko zubky? sikovnik ked si sam papka.
26. led 2010 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
malinka uz spinka, tak si i dem lahnut tiez, aby som mala usmievavy den... a nieco tu popiste, nech tu nie je tak smutno... papa a co dnes varite?
26. led 2010 v 08:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko kocky,
drobcek prave zaspinkal. Mal teplotu 38, bezal len tak na pol vykonu.. :pensive: Trosku sa poplazil a lazkal si, potom zase ku mne, zlozil si hlavicku na mne a oddychoval, DETI BY NEMALI BYT CHORE!!! :frowning2: :angry: :unamused: Celu noc spinkal s nami v postielke, lebo ked bol vo svojej, tak bol taky mrnkáčik :frowning2:. Najviac sa mu pacilo, ked lezal hlavou na mojom vankusi a nohami na Dodkovom. Neviem, ako sa tam prestveral od ciciku :sweat_smile:. Stale je v tom spacom vaku, lebo som si myslela, ze ho trosku spacifikujem, ale uz je v nom taky obratny :grinning:
U nas cely tyzden vonku nehrozi, som zvedava ako drahy zvladne nakupovanie :sweat_smile:

emi, nas maly lozi ako namydleny blesk a aj vsade stoji a capká popri nabytku :grinning:

ja dnes varim vyprazane bravcove rezne v trojobale (klasika) so zemiakmi a mam kelovu polievku zo vcera :wink:
26. led 2010 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte holky
Emla,to je mi líto,že ti tvůj muž nepomáhá.Já si stěžovat nemůžu....kdyby MM mohl,tak i kojí.
U nás noc taky mizerná.Tatka spí taky v obývačke a já s klukama na posteli v ložnici.Jřík usíná ve své postýlce,ale kolem 22 hodiny se budí a jdu kojit.Pavlík usíná ve svém pokojíku,jenže ted je nachlazený a kašle,tak si ho přenesu večer do naší postele....stejně by se vzbudil kašlem a chtěl by ke mě.
Dnes ale oba vzhůru ve dvě ráno a usli až kolem 4.O půl 7 jsme vzhůru definitivně.Jsem totálně unavená :unamused:
Ráno jsem dala Pájovi oblíbené kakao a za chvilku přišel do kuchyně a všechno mi vyzvracel.Tak jsem do ted uklízela.
Jsme doma už 4-tý den a už ted mě to nebaví.
MM přijede z práce až kolem 18 hodiny...tak ten den se pěkně potáhne.
Jo a Emla...co na oběd?Já vykostím kuřecí stehna a usmažím řízečky.A z těch kostí uvařím polévku s játrovými knedlíčky. :wink:
26. led 2010 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
jo a Jája začíná zjištovat,jak lézt po 4.šikulka :dizzy_face:
Holky..nedávno jsme rodily a už nám to pomalu chodí :slight_smile:
26. led 2010 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
sovi,

ano presne, aj ja mam ten isty pocit, este nedavno to bolo uplne bezmocne babatko a teraz uz lezie, sedi, rozprava, objima ma, papa take iste jedlo, ako ja :slight_smile: no sranda.mam pocit, ze to ide vsetko tak naraz..odkedy sa prvykrat otocil na brusko po dnes su 2 mesiace a skutocne kazdy novy pokrok vyvola zvedavost po dalsom pohybe. uz skusa sa postavit v postielke, naozaj o chvilu budu tie nase deturence chodit.

zuzka, ano, urcite nablizie dni si Terezka sadne :slight_smile: uz si priprav fotak :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

iiiha, vy uz ucite deticky tap-tap a papa??? to som skusala asi raz a nerozumel mi, tak som to nechala tak.

jaj baby, inak, chcem si stiahnut vsetky svoje prispevky na MK a urobit si take dennicek simonka, ved prave tu su zapisane vsetky jeho pokroky, radosti a starosti. uz som zacala, ale je to na dlho :slight_smile:

no a zacinam fakt tuzit po dalsom babatku, kvoli sekcii este chvilu nie, a ani sa mi este nevratila plodnost, ale tuzba uz je, to je hlavne :slight_smile:
26. led 2010 v 10:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
pre mna je materska uplny sen, mala som velmi narocnu a stresovu pracu, nikdy som nemala taky kludny a pohodovy zivot, a cim neskor sa tam vratim, tym lepsie :slight_smile:
26. led 2010 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
uz sme vyspate a napapane, mali sme brokolicovu polievku s maskom aj cestovinou. pomaly sa idem chystat na tu poradnu... taaaak sa mi nesce mrznut brrrrr..... na jednu vec ta zima je dobra, konecne sa moj partner rozhodol.ze dame plastove okna... hura teraz nam velmi fuci a uz aj deky som podavala na parapety a je citelne teplejsie.

idem kus malu ponahant po podlahe, ma to strasne rada a krici pri tom ako keby som ju rezala ale to od radosti...
26. led 2010 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
čao kočendy.. jsme doma z poradny a obchodu, vymrzlí až na kost.. dlouho ven nepůjdu, max autem.. :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:

danyho míry v necelých 8měs jsou 77cm a 10,25kg.. takže za 2měs přibral 750g, to jde ne.. :wink:
dr mi potvrdil to, co já říkám furt.. je to lenoch lenivý!!!.. on si tam lehnul, dr mu poslouchal srdíčko, dával špachtlu do pusy, koukal na bimbáska a dany NIC, ležel, smál se, říkal mu TATATATA a bylo.. prostě pohodář.. :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

jdu rychle něco uvařit, ať neumřeme hlady.. páááááááááá zatím :wink:
26. led 2010 ve 14:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
misakri, to je teda vaha u danyho :slight_smile: valibuk

my sme tiez z poradne doma, vysku neviem, ale vaha 7940g. u mudr sa laura boji tak to preplakala... ale bola pochvalena, ze ma pekne zubky a ze ma viac cvicit rucky lebo, ze namiesto svalov ma take tukove pampusiky :grinning: .
postazovala som si na spanok a poradila mi homeopatika sedalia je to na zharmonizovanie tela a ukludnenie, ked nepomoze tak neposkodi...

papat uz vraj moze chlebik so sunkou, jogurt... laure velmi nechuti sladke ona je maskovy typ, tak skusime.
26. led 2010 ve 14:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
cauko
emla, ja tiez pouzivam uz od narodenia malej vlhcene DM obrusku, to stvorbalenie kupujem neparfumovane...aj s plienkami som bola spokojna, aj tampony do podprdy...je toho viac :grinning:
Terezka sa nam plazi, ale nestvornozkuje....ide jak aky krokodil, zo strany na stranu ramenami :grinning: :grinning:

dadka hehe, aj Terezku bavi cervene srdiecko na havovi..keby neblikalo, tak kasle na hava :grinning: :grinning:

ivus, nech je uz Misko zdravucky, my mame tiez choru Terezku, nastastie bez teploty, ale kasel ma poriadny a sopliky stale odsavame a furt jej to tam zblnka niekde vzadu..

ja som dnes nevarila, rozmrazila som pecene kolena po tatovej oslave, nerada to nechavam dlho v mrazaku...varila som len Terezke - masko, cestoviny, brokolica, kalerab - nestihala som davat, jak hltala :grinning:

bambulka, no uz od vcera ked posadim Terezku, tak sedi jak prikincovana, ale sama sa este nevie posadit, takze uz sa to blizi :dizzy_face: a prajem vam aby ste sa cim skor tesili z dalsieho babatka, nam sa uz tiez blizi nas naplanovany cas "vyroby" druheho :dizzy_face: :dizzy_face:

misakri pekne miery, on je aj dost dlhy ked tak kukam a tusim uz tiez nepriberate takou zavratnou rychlostou, my tiez za mesiac a pol necele kilo...u nas je to asi tym vacsim pohybom, ale ked pises ze Dany je lenoch... :wink: muselo byt zlate ako hovoril doktorovi TATATA :grinning: :grinning: :grinning:

no Terezka mi spinka, idem sa vrhnut na jednu robotu co uz dllho slubujem brachovi...papa
26. led 2010 v 15:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj kočky,

jsme zpátky z poradny v 8.měsících. 78cm a 8330g a třetí hexa.

Kdo by jste měl zájem o sraz o prázdninách písněte. Předběžně ubytování http://www.vapenky.cz/ubytovani/ čekám na cenovou nabídku. Prý (dle jejich vyjádření) jsou výrobce připraveny pro pobyt rodin s malými dětmi.
Mají 11 pokojů - naplníme je?

Teď očekávám od vás návrh termínu a zda by jste jeli a kolik dospělích a dětí do 3 let a do 12 let. Prosím vše od IP, ať to tu nemusím vyhledávat, abych někoho nepřehlédla.
26. led 2010 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bambulko, jsem se strašně zasmála, že chceš stáhnout všechny své příspěvky do deníčku. Teprve později jsem zjistila, že máš desetinu toho co já. Tak to by se možná i dalo, ale je to práce pro bohy :wink:
26. led 2010 v 17:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte. My dnes celý deň vegetíme s babami. Jedli sme zapekané cestoviny, Sonička zjedla po dlhej dobe obed. Kupovanú polievočku s králikom. Martinka má bezplienkový výcvik, dnes sa už len 1x pocikala a aj po obedňajšom spánku bola plienka suchá. Raz sa jej podarilo aj samej vypýtať. Som zvedavá či sa naučí, lebo už sme to skúšali v lete a 0 bodov. Na to aká je to držka a koľko má rozumu už by to mohla vedieť. Čo sa týka pomoci MM tak musím povedať, že mi s deťmi pomáha, ale viac teda s Martinkou. On mi už dávno povedal, že pri takých malých deťoch si je neistý a nevie ako ich upokojiť alebo uspať. S Martinkou sú už parťáci. Ale keď som bola moc vyčerpaná alebo už som toho mala dosť tak pekne v noci vstal a malú ponosil alebo prebalil. Aj keď som chcela vybehnúť s kamarátkou alebo ku kaderníčke tak sa postaral.
26. led 2010 v 17:52  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak už se rozhýbáváme.

Ubytování (odkaz výše):
Cena 350Kč/noc/dospělí, děti do 3 let zdarma, 3-12let 262Kč
5x dvoulůžkových pokojů
2x třílůžkové
2x čtyřlůžkový
1x pětilůžkový
1x sedmilůžkový
Celý penzion je NEKUŘÁCKÝ!

Čekám na termíny od vás. Kdy se vám to hodí nejvíce? Kdy mohou i holky z KE přijet k hranicím?
26. led 2010 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
babyyyyyyyyyyy http://www.youtube.com/watch?v=8qBAMwNjRaI sorry za moj komentar ale bola som totalne mimo :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
26. led 2010 v 19:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak první návrh termínu. Pondělí 5.7. - Čt. 8.7. s tím, že se dá protíhnout do neděle 11.7. Má někdo něco proti?

Červnovky, které nás čtete a nepřispíváte jste samozřejmě taky zvány! Toto není naše malá párty :wink: Stačí písnout IP.
26. led 2010 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
nam by ten termin vyhovoval
26. led 2010 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
ze to na cely tyzden chcete ist?som myslela ze len na vikend :slight_smile: no ved nemusime ostat na cely tyzden lebo chceme ist este s nasimi do chorvatska a aj domcek nam treba robit v lete tak neviem ci casovo nudeme stihat ale aspon na par dni by sme prisli.
26. led 2010 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
my by sme piatok sobota nedela mi tu Mato krici
26. led 2010 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
no aj ja som tak myslela ze piatok sobota nedela.trebars by sme vyrazili v piatok skoro rano teda este v noci aby sme tam doobeda prisli a v nedelu na noc by sme sli spat domov:slight_smile:
26. led 2010 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak tedy dle dalších návrhů čt 8.7. - ne 11.7. souhlasíte?

další by postupně najížděli v pátek a v neděli odjezd.
26. led 2010 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

dnes sme boli s babami plávať, a potom manžel zaviezol Danielku do škôlky. Na obed sme boli po ňu. No a Ľubka sa rozhodla bojkotovať poobedňajší spánok, a až teraz zaspinkala. Tak už aj ja mám dosť. Manžel šiel hrať hokej, deti spia, tak trošku poníkujem a idem spať.

Mufo - držím palce, aby sa Martinka plienočiek zbavila. Inak s tou pomocou manžela je to presne tak aj u nás. S Danielkou sú partia. Postará sa bez problémov. Aj keď potrebujem niekam vybehnúť, nemá problém ostať s obidvomi doma.

Marti - ten penzión vyzerá super, ešte sa musím dohodnúť s manželom, či ideme

Natashka - no krásne, Dominik je šikulka

Misakri - krásna váha, je to kus chlapa :wink:
26. led 2010 ve 21:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek