• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
ahojky babulky.. :wink:
vidím, že řešítě společnou dovču.. určitě jeďte, kdo můžete.. u nás v termínu se takhle jede letos už třetím rokem a je to bomba.. :dizzy_face: :dizzy_face:
doporučuju.. vztahy se upevní.. lépe se poznáte a je to takový relax.. opravdu.. :slight_smile:
budu se moc těšit na fotečky.. :slight_smile:
26. led 2010 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
boze ani neviete aka som rada, ze sa niekto takto razne ujal toho planovania zraziku :grinning: :grinning: marti si jednotka!
idem to doma predniest a dufam ze nebudu ziadne pindy...niekedy ti chlapi...lebo mame to blizko!!!
26. led 2010 ve 22:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti, super, že majú voľné, ten termín je super, tiež som za pia-ne :wink: musím predniesť doma, že som vymyslela dovču :grinning:
to už by sme mali dve veci, kde, kedy a vlastne aj za koľko :dizzy_face: inak nič podobné som nenašla a vyzerá to taký seriózny penizion :slight_smile:

ráno ma skoro pretočilo, na teplomere že -14°C ... snáď sa dostaneme aspoň okolo poludnia von

Nataška, Dominik je super šikulko !!Nám začal Maťko v nedeľu štvornožkovať, pekne dvíha riťulu :dizzy_face: :grinning: veru už platí, kde Ťa položím tam Ťa určite nenájdem :sweat_smile: :dizzy_face:

misakri, muselo to byť zlaté, keď doktorovi rapotal tatata :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
27. led 2010 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute baby,

ja neviem, maly sa mi nejak rozbehol rychlostou blesku...dnes rano sa 1.x postavil v postielke na nozky :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile: doteraz siel na kolienka a dnes sa mu to podarilo :slight_smile: akurat sme to tocili, tak asi asi xcel predviest :slight_smile:
27. led 2010 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravim kocky,
u nas rano -12. Manzel odchadzal zo spalne, kde sme mali 23, takze prekonal za minutu , kym vysiel von, teplotny rozdiel 35 stupnov. Brrrr... :confounded:

Inak my stale rovnako, kasel, teplotky, sople. Ale take, ze dovidenia. Som mu to odsavackou na vysavac tahala ,ale taku guče mu z toho nosteka isli :confounded: . Ked som skoncila, tak za 5 sekund, to mal zase plne :frowning2: Deticky by nemali byt chore.. :frowning2:
27. led 2010 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak k tej zime....som otrasna mama, vcera som nejak zabudla, ze je -3 C a maly ma hole rucky...no ked sme dosli domov, som zistila, ze ich mal modre po ramena :confounded: hovorim, zabit ma je malo :confounded:

(maly akurat vybera Cdcka z policky....jaj, budeme to tu musiet trochu zreorganizovat)

no a tiez sa mi vcera podaril dlasi husarsky kusok....vyberala som mu polievocku z mikrovlny a sup, rozliala som ju po celej kuchyny, zemi, stene, sebe.....no a od nervov som na neho tak zvrieskal, ze bol chudatko uplne vystraseny.....niekedy si nerozumiem :unamused:
27. led 2010 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivush,

mas pravdu, vobec by nemali byt chore. joj, tak vela vela sily Vam obom.
27. led 2010 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
jojojoj ke d je chore babatko, tak to je smutne... skore uzdravenie miskovy a berie aj nejake lieky?

bambulka u vas je to kazdym dnom o krok vpred, gratulujem ku vykonom blesku

nataska, pozrela som si videjko a som v uzase... fakt,ako to pekne islo.. kazdy den kusok a uz bude behat. inac co to mate za micku? a ako sa zzila s babatkom?

aby ste mojho muza nepovazovali za uplneho chrapuna, tak to musim uviest na pravu mieru. on urobi vsetko nakup, navari aj v nedelu, upecie kolac, doma uprace, poperie, povesa, skratka vsetko len aby s malou nemusel byt sam a starat sa o nu. ja len dufam, ze ked bude vacsia tak sa zacne zapajat viac do aktivit s laurou.

nechcem si stale stazovat, tak mala zaspala o 9h. dala som rychlu sprchu, pozametala a pozmyvala a starsej premiestnila policku v izbe. bude prekvapkana ked pride zo skoly. mozno sa bude aj zlostit, ze som hybala jej vecami - puberta.
27. led 2010 v 09:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
este k tym soplikom, neboji sa tej odsavacky?
27. led 2010 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
emi, nikto tvojho manzela nepovazuje za chrapuna :wink: , nam vsetkym je jasne, ze ak je chlap takyto, tak vsetko ostatne je ok :wink:
inak, kludne sa stazuj, sme tu aj na to, ved aj zanadavat si treba, a kto ta viac pochopi, ked nie my, co to mame to iste doma

:grinning: bambulka, s tymi ruckami ti to "vyslo".. My mame hrubocizny fusak(Kaiser), tak on je vzdy cely teplucky, ked ho vytiahnem :dizzy_face:

co sa tyke tej odsavacky, je mu neprijemna aj ta obycajna. Robi trochu cirkusy, ale je to rychlejsie o mnoho ako ta ustna. Rano je to zle, ale poobede, resp. podvecer uz je na tom prebalovaku taky odovzdany osudu, ze mu je jedno, co mu pcham do nostek. Kuriatko moje zlatulinke..
Nechce nic papat, len moje mliecko tak ho asi v tom hrdielku skrabe :frowning2:
berieme antibiotika, probiotika, sirup proti kaslu a kvapky do nosteka :rolling_eyes: Ale jedno ma stve, vsetko je to sladke ako "hovno z nutrie", sa nedivim, ze ho z toho natahuje :confounded: , tiez neviem, preco to robia az take strasne sladke :angry:
27. led 2010 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
27. led 2010 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
hihihih ze hovno z nutrie :grinning: :grinning: :grinning: ... to som nepocula take prirovnanie...
moja tiez tie sladoty presladke nechce, ale davam jej to inj. striekackou a celkom sa mi dari. dost ma tych liekov. urcite mu nie je dobre aj na zaludku aj ked berie probiotika. no nech to mate rychlo za sebou.... a naladu ma dobru, ci je taky mamkos umojkany teraz?
27. led 2010 v 09:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
uz som zahlasovala, inac mna tak volaju v praci lebo mam take priezvisko
27. led 2010 v 09:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
uz sme hore, tak sa odem venovat mojej bambulke nespavej.... papa
27. led 2010 v 09:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, emla, zeby sme mali rovnake priezvisko ? :slight_smile: Baby, dakujem za kazdy hlas :dizzy_face: ..a prajem pekny den
27. led 2010 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj ja som poslala :slight_smile:

emla, ano, pokojne sa postazuj, to treba obcas.

ivush, u nas je trochu problem s fusakom, maly neznasa ruky v hocicom, musi ich mat volne a idealne hole, aby sa mohol hrat. mame aj rukavicky a zbytocne. on totiz bud v kociku najnovsie spi alebo place, ze chce ist von a nudi sa. a ja ho potom musim brat na ruky a nosit :unamused: a ked krici dalej, cela ulica na nas pozera a vyzeram, ze som ho prave niekomu ukradla :unamused:

som Vam pisala, ze ma tu "separacnu uzkost". fakt je to tak, nikto nikto ho uz nemoze strazit, ani moja mama od vcera, plac plac plac aj 2 h, az kym pride ja. v noci to iste, musi sa minimalne drzat za ruku, alebo najlepsie byt na mne uplne nalepeny na vankusi. uz nech ho to prejde.
27. led 2010 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka mas nove photo? moc dobre... a take bodynko ma aj laura :slight_smile:

nikanika asi mame ale to je moje rodne priezvisko a v podstate stale ho mam lebo nie som vydata... a mozno sme aj rodina :sweat_smile:

dnes sme mali 1x jogurt smotanovy a chutil konecne nieco, zjedla asi 15lyziciek. zajtra jej dam tiez a mozno jej tam primiesam ovocka.

inac dik baby za podporu zvacsa mi to pomoze ked si postazujem, ale uz je lepsie.
27. led 2010 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
emla, no ja som si ho privydala :grinning:, ale neviem o tom zeby sme mali rodinu v presove :slight_smile: . A to ste s jogurtom postupili viac ako my, mne po prvej lyzicke zacala vrtetl hlavou a bolo dojedene :stuck_out_tongue_closed_eyes: ..a gratulujem k osmim mesicikom..a dakujem za hlasy...
27. led 2010 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
s tym fusakom konkretne volnymi ruckami mame aj my. rukavice jej nedavam, lebo by som ju rozzurila. ked je velmi natiskana v kociary tak tiez vystraja a musim ju tiez vziat na ruky, ale nestava sa to casto, len vtedy ked ju asi velmi naobliekam. cize ma oblecene tielko, body dlhy rukav, pancusky, ponozky a takto ju supnem do overalu. v kociku mam tenucky fusak a prikryjem ju dekou. hoci mame este vanicku davam jej tam vankus, aby bola v polosede, lebo lezmo nevydrzi musi pozerat a vonku spat nevie.
27. led 2010 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute,
ivka, to je fajn, ze si Misko necha odsat sopliky, ja musim Terezku doslova prilahnut :grinning: vysavaca sa neboji, dokonca ani tej odsavacky, lebo predtym ako jej idem odsat, tak jej ju dam podrztav ruke uz so zapnutym vysavacom a vtedy jej to je rehotne, ale akonahle sa priblizim k nosu, hotovo.....ona neznasa cokolvek co jej robim s nosom....ani tamponmi ked jej cistim susniky, ani ked jej utieram stekajuci sopel..je hakliva na svoj ratafak :grinning:

dadka jeeej aj vy pojdete? sa tesim na vas :dizzy_face: :dizzy_face:

bambulka co to stvara ten tvoj Simonko, ved ten ide milovymi krokmi vpred, to uz ho Terezka nedobehne veru :grinning: :grinning:

emla, tie veci co si vymenovala, ze urobi tvoj manzel v domacnosti, tak to napriklad u nas nehrozi...kazdy je dobry v niecom inom :wink: :wink:
a prirovnanie hovno z nutrie u nas pouzivam casto, lebo Stevo si robi taky caj, co tak chuti :grinning: :grinning: :grinning:

dnes rano jak som si supla malu do postele, to tak rano robievam...ona sa napapa, hrajka sa a necha nas spat...ale teda dnes som sa zobudila na to, jak je uz cela na mojom vankusi za mojou hlavou a putuje smerom k nocnemu stoliku :confused: a vyraz v tvari "uz tam budem, dokazem to" :grinning: :grinning: este ze ma to zobudilo :sweat_smile:

dnes idem robit palacinky mnamky :dizzy_face: caute
27. led 2010 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte.
u nas tiez kosa ale zajtra musime do poradne a na obecny urad tak snad nezamrzneme uplne.

ja som sa dnes zobudila s total upchatymi dutinami. mam pocit akoby ma presiel parny valec, hlava na roztrhnutie... aspon viem preco ma v sobotu tak bolela. a asi pouzijem matkovu odsavacku na vysavac :grinning: :grinning: :grinning:
matko zacal vcera podnikat velke vypravy. odplazil sa az do kuchyne na kobercek a zacina vsetko skumat, vytahovat CDcka, kazety, chytat kvety... kos s drevom pri krbe musel ist na vyssie lebo drevo bolo najzaujimavejsie na svete. a kedze nemame nabytok tak musim porozmyslat kam dame vsetky tie veci zo zeme :sweat_smile:

martinka - no super ze stretko akurat pre nas je to blby termin. ja mam akurat vtedy narodky a manzel meniny takze by sme mali robit velku party. ale este sa s nim poradim co na to povie.

ivuska - rychle uzdravenie, posielame miskovi silne objatie a maminke tiez, aby to zvladla :slight_smile: matko mal sopliky len raz trosku ale neznasa odsavanie a tiez kvapkanie do nosa tak to bol strasny boj.

no tak to moj manzel som rada a vdacna ked si uprace aspon po sebe. uz som mu minule povedala, ze je hrozny bordelar a ze keby sme byvali spolu pred svadbou (co ja neuznavam) tak si ho asi nikdy nevezmem :grinning: tak bol potom poslusny a upratal si svoje veci bez toho, aby som mu to musela 100x povedat. som zvedava ako dlho mu to vydrzi :grinning: ale inak sa nemozem stazovat. upratovat v sobotu mi vzdy pomahal, akurat, ze teraz ma vacsinou robotu vonku ked je pekne a som na to sama. ale zase porobi aj veci okolo domu a aj o matka sa postara, ked mu poviem co a ako. a kedze ja teraz nemozem umyvat riad a podobne veci tak ma o zabavu postarane :slight_smile:
akurat mi vadi, ze vacsinou ked pride z prace domov tak sa naje a zalomi. ja by som bola strasne rada, keby som si mohla na chvliku oddychnut a nemusela aspon 1/2 hodinku striehnut kde je matko. ale on pracuje hlavne vonku a ked pride do tepla tak ho to proste uspi. no co... uz aby bola jar :wink: :wink: :wink:
27. led 2010 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky ahojte! Já jsem tady taaaak dlouho nebyla...Jakpak se všechny máte, co mimísci, všichni oka a rostou? Letí to, co? Takové prďolky to byly a už jsou to taková čísla ;) Lezoucí, sedící a řádící :grinning: Všechny moooc zdraví a jdu si alespoň přečíst pár stránek ;)
27. led 2010 ve 13:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

my sme s Ľubkou boli vyzdvihnúť Danielku zo škôlky. Ľubka to celé prespala, ale samozrejme hneď po príchode domov sa zobudila a teraz sa tu pri mne hrá. No a Danielka spinká. Dnes sa poobede idem konečne dať strihať, lebo ten neidentifikovateľný útvar, čo mám na hlave, sa už nedá ani nazvať účesom. Zoberiem aj Danielku, nech jej trošku vzadu zostrihajú vlásky. Ona ich má teda krátke, rastú jej veľmi pomaly, ale trošku jej ich treba zarovnať. Inak keď moja teta ukazovala Danielkine fotky kolegyniam v práci, tak všetky sa pýtali, že prečo sme ju tak dali vystrihať :grinning:
Inak som prišla na to, že Ľubka je taký predvádzací typ. Keď sme niekde napr. u doktora, alebo niečo vybavujem, tak je kľudná resp. spí v kočíku. Aj doktor sa ma pýtal, či je to také kľudné dieťa, nerevala, rehotala sa a chytala ho za ruky, keď ju počúval. Ale doma koniec sveta. Už nie sú žiadni diváci, tak revem hneď, ako sa mi mama nevenuje 10 minút. :slight_smile:

Ivuska - tak len rýchlo vyzdravte, ja viem tie soplíky sú riadna oštara, Ľubka si ich už veľakrát užila, ako darček od svojej staršej sestry :unamused:

Bambulka - s tým padaním vecí z rúk ťa chápem, nakoľko ja to mám v krvi :slight_smile: Ja som už toľko vecí porozbíjala, že ani nehovorím. Inak je to asi dedičné, lebo Danielka je taká istá (s rozdielom 28 rokov :grinning: :grinning: :grinning: ) a manžel sa smeje, že celá maminka. Čo dostane do rúk to rozleje alebo rozsype. No veď niečo som jej musela aj ja dať do vienka. :wink:

Alex - tak aj Tebe rýchle vyzdravenie

Zuzka - palacinky, to by som si dala, ja som teraz lenivá kuchárka, nechce sa mi, keď Danielka papá v škôlke, tak varím len úplne rýchle jedlá. Tak Terezka je taký beťár, isto si hovorila, že nabudúce musí byť rýchlejšia a tichšia a tú kútu (nočný stolík) dobije :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:
27. led 2010 ve 13:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Malo tam byť kótu :sweat_smile:
27. led 2010 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocky, dakujem za podporu. Keby aspon nekaslal jak tuberak :angry: :frowning2:

bambulka, pekna fotka :wink:
27. led 2010 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babky,
tak od vcera Tejuldo plazi vpred, dnes uz asistoval pri vyberani riadu z umyvacky :wink: Inak nove nic, dnes zalomil na tri hodky v kociku, dost mi bola zima akoze :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
Vsetko som docitala a je jasne, ze DETICKY BY NEMALI BYT CHORE, preto prajem super obr mega rychle uzdravenie Miskovi a aj dalsim - Saske - prechorenym :dizzy_face: :dizzy_face:
Na muza sa stazovat nemozem, lebo ja som matec :wink: :grinning:
Uz tyzden hladam dovolenku na leto, ale kedze nas ide vela a kazdy ma nejake naroky, nemozeme najst...tak idem zase nurat :wink:
Vsetky Vas pozdravujem a pelny vecer prajem

Inak uz skoro tyzden ma Teusko bolebrusko v noci, moc toho nenaspime...normalne ho bolia prdiky jak predtym :frowning2: :frowning2: :frowning2: Toto snad neskonci alebo co??? :confused: :frowning2:
27. led 2010 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
bry vecer

som tu 2.krat za jeden den, to uz tu davno nebolo :slight_smile:

leuska - dakujem a musim teda zatukat,tuk-tuk, uz mi je trosku lepsie, konecne mi prestalo tiect z nosa ako z fontany. teusko je sikulko. zachvilu zacne lozit, aj matkovi to trvalo chvilku ale teraz uz dava nozky pod seba. teda sa aspon snazi lebo mi nemame nikde skoro koberce len take koberceky a na plavacke aj dlazbe sa mu smyka :unamused: tak neviem ci sa nauci vobec liezt lebo na deke je akoze nuda strasna :grinning:

my mame umrncany dalsi den a teraz vecer matko normalne odmietal cicik. som nechapala. asi 1/2 hodinu som ho musela prehovarat a jedine na co sa zmohol ze parkrat ocucal a potom chcel obzuvat. a stale ma palceky v puse. asi to budu zase tie zubky. uz ho dlhsie trapia tak by uz mohli aj vyliezt.

prajeme pokojnu noc vsetkym babatkam aj maminkam. matko konecne zaspal ale chudacik tak vzdychal pri tom... tak bezim ja dat prat pradlo lebo matko v poslednom case precikava plienky, zatial som neprisla na dovod, takze prezliekame niekedy aj 2x za den a uz mu nemam co obliect.
27. led 2010 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekny vecer!
Vsetkym choruckym prajeme skore vyzdravenie a odsoplikovanie a hlavne, nech uz je jar, lebo zimu nemusim!
Hladala som, odkedy sa mozu jogurty a nasla som na tento clanok: http://209.85.135.132/search?q=cache:DlvbvB_TOSAJ:www.mamatata.sk/indexPure.cfm%3Fmodule%3DArticle%26Page%3DPrintArticle%26ArticleID%3D401+jogurty+pre+doj%C4%8Dat%C3%A1&cd=4&hl=sk&ct=clnk&gl=sk&lr=lang_sk
Ja som dnes malemu musela trosku odstrihnut vlasky, lebo ich mal seredne dlhe a trcali mu cez uska a jedoval sa velmi na to, tak som mala aspon pramienok vlaskov do pamatnej knizocky.
Dobru nocku prajeme!
27. led 2010 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Teraz pozeram, ze to nenajde, tak aspon vynatok:
Od začiatku 8. mesiaca je naše dieťa „celý človek“. Papá ovocné, zeleninové jedlá, polievočku, kaše, poradí si s pečivom. Do jedálnička postupne zaradíme ryby, pasírované prívarky (fazuľa, šošovica bez šupky), jogurty, maslo, syry. Povery o záťaži obličiek pri podávaní syrov, či tvarohu sú povery. Syr by nemal byť slaný, aromatický (zmena chuti – tzv. taster, ktorý už nechce mlieko). Tvarohu dieťa veľa nezje – spravidla len s cestovinou.
Zásadou je: Najmenej dve mliečne dávky (ideálne materské mlieko) denne, nesoliť a nekoreniť podľa vlastnej chuti – dieťa vníma chuť inak ako my. Údeniny a natívne kravské mlieko (z vemena, sáčku, škatuľky) nemá dieťa dostávať najmenej do druhého roka veku. Ak dieťa nie je alergické, niet dôvodu k vysadeniu vajca, ktoré je zdrojom vitamínov a biologicky hodnotných bielkovín.

Je to naozaj tak jednoduché?
V posledných rokoch došlo hlavne vo vyspelých štátoch sveta k znepokojivému zvýšeniu výskytu alergických ochorení u detí, aj celej populácie. Hovorí sa o „westernizácii životného štýlu“, ktorý zvyšuje alergickú záťaž populácie už pred narodením. Preto sa čoraz viac kladie dôraz na prirodzenú výživu dojčením hlavne v prvom polroku (minimálne v prvých 4. mesiacoch) života. Na druhej strane však treba povedať, že pridávanie nemliečnych dávok po 4. mesiaci je už desiatky rokov úplne bežným postupom (včítane citrusových štiav) a niet žiadnych objektívnych dôkazov o tom, že vyššie uvedený postup by zvyšoval počet detí s potravinovou alergiou. Dokonca existujú práce, poukazujúce na potrebu pestrej stravy z hľadiska získania tolerancie. Ak dodržíme vyššie uvedené zásady a hlavne budeme postupovať individuálne – podľa reakcií dieťaťa – zaistíme svojmu dieťaťu všetko, čo potrebuje.

naozaj jednoduché...

Prof. MUDr. Svetozár Dluholucký, CSc. predseda Slovenskej pediatrickej spoločnosti na základe odporúčaní ESPGAN ( European Society of Pediatric Gastroenterology and Nutrition )
27. led 2010 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
To je sila, čo doktor to názor. A potom si vyber...
27. led 2010 ve 22:34  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek