• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
jasmik

no ja mam skor pocit, ze pan Prof. Dluholucky si nahana buducich pacientov akoze toto aby jedlo 8 mesacne dieta plus, ze si dovoli prirovnavat 8 mesacne k celemu cloveku no rada by som sa s nim porozpravala osobne. "A veta
povery o záťaži obličiek pri podávaní syrov, či tvarohu sú povery" toto povie profesor? oblicky ktore existuju 8 mesiacov zatazit tym co spracuvavaju oblicky ktore existuju 30 rokov?pan profesor je trochu mimo ale ako hovorim pre buducu prax vela potencialnych pacientov. ved keby kazdy zil zdravo a dodrziaval to co ma nemal by do coho pichnut :grinning: (ale tot len moj nazor) :grinning:
27. led 2010 ve 23:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
aaaaahojte,

dnes v nocis om si dala tu namahu azapisovala som ako vstavam k malej v noci, podelim sa o to s vami.

zaspala o 19.15,
1. zobudenie 21.09
2. 21.58 bola hore 30min.
3. 23.59 bola hore 10min.
4. 01.45
5. 03.29
6. 04.48
7. 05.32
8. 06.01
9. 06.45 definitivne hore

je to nasa kalsicka noc od narodenia, lebo zo zaciatku som ju kojila kazd hodinu lebo chcela a teraz je hore lebo ma pouziva ako cumel. do polnoci jedna cicka, po ppolnoci druha cicka.

cez den spi o 9 do 10 a poobede od 13-14.

rano je nervozna a viem,ze taky spanok jej nestaci.. na koho sa obratit?
28. led 2010 v 07:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekne ranko!
emla tak to Ti teda nezavidim :frowning2: To je uz aj na kona vela! No veru ani ja by som nevedela, ze co s takym spankom!
natashkaa to som sa tomu clanku teda tiez cudovala ako puk a to tam bolo este viac takych veci este pre uplne male babenka, som si myslela, ze budu vehementne zastavat dojcenie a neskorsie pridavanie prikrmov a to teda nie :unamused: . Nuz ako pise co doktor to nazor, ale podla tohoto by som sa nechcela riadit!
U nas snezi ako najate, ale lepsie ako ked tak velmi mrzlo i ked je stale -10. No musim ist nakrmit sykorky, lebo vcera zdlabli 4 hrste slnecnice len doobeda!
Majte sa krasne!
28. led 2010 v 07:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Emlo, to je hrůza! Si vůbec nedokáži představit. Mě spí Kryštof od srpna celou noc. Tj. od 18-19 hodin do 6-7 hodin rána. Pak se nají a spí ještě do 8:30-9 hod.

Toho pediatra nechápu. Čím to má podložené? Ono je to opravdu co lékař to názor :frowning2:
My jsme najeli na novou stravu (u nás podloženo krevními testy). Můžeme začít s ovocem, zatím ne syrové a ze začátku raději s rýží. A 1-2x týdně bílý živý jogurt. Nesnášenlivost kravského mléka u nás není. Mohu zařadit i piškoty, ale jen bezlepkové. Lepek pořád ne, spíš až po roce, protože nemá dostatek nějakého enzymu. Takže trochu obohacení jídelníčku. Přiznala jsem se k té syrové mandarince. Sice na mě chvíli koukal káravě, ale pak řekl, že když to bude 1 mandarinka týdně, tak to nevadí. Že se po ní maximálně osype. Dále jsem se ptala na ty piškoty. Ač jsou bezlepkové, tak jsou tam vajíčka a cukr. Když prý jich sní pytlík, tak problém, ale 1-2-3 denně, není problémem. Vejce jsou tam prý v minimálním množství. A ten cukr v tomto množství nemůže ublížit. Je to prý normální dítě, tak mu mám nějakou tu sladkost dopřát :wink: Dále jsem se ptala na Pribiňáky a pod. To až po roce, protože je to jiná podoba mléčné bílkoviny a na víc hodně tučné. Ten cukr uvnitř by prý tolik nevadil.
28. led 2010 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, nejdem i FCB, dala jsem spravne heslo, to se mu nelibilo, tak jsem si udelala reset hesla a zatim nic, snad se to povede
28. led 2010 v 09:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute,

no k tej vyzive, neviem, ja sa riadim intuiciou a nejak sa mi to vyplaca. nemame ziadne alergie, nic, ale snazim sa mu varit kazdy den a dava naozja pozor na to, aby suroviny boli kvalitne. pomalicky uvazujem o SABI jogurte, tie su fakt bezkonkurencne, ale este pockame 2-3 t.

ja inak kupujem piskoty bez cukru HERO, raz to tu Bash spominala a v DMku som ich nasla. su to tieto:

http://www.zlacnene.sk/detail/detske-susienky-hero-baby-bio-natur-438612/

no ale simonko je fakt zrutik maly, on spapa vsetko, vsetucko, ja to ani nevazim, nemeriam, proste od oka viem, kolko je jeho davka, ale je to dost.

dnes nam krasne snezi, co je super, ale ideme plavat, tak neviem, dufam, ze neochorieme :unamused:

joj a emla, my sme dnes mali taku noc, ze ani MM to uz nezvladol a odisiel...maly vrieskal asi hodinu, uz som mala riadne nervy, no a potom som ho nakojila a zistila som, ze bol len hladny. okamzite potom zaspal. ucime sa cely zivot :wink:

nechces skusit to zaspavanie v postielke? viem, je to trochu drina, ale toto nevyzera, ze sa to zlepsi samo.
28. led 2010 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
emla, my to mame na chlp rovnako, s tym, ze maly mi prvy krat vstane 23,00 :sweat_smile: a hore je 6,20 :rolling_eyes:
28. led 2010 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka my spime v postielke od 3 mes a spi stale takto zle :pensive:
28. led 2010 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, u nás je tiež bielo, len ma to neteší, nedá sa ísť s kočíkom von :frowning2:

emla, nepomohlo by na večer dať 1 fľašu Sunaru, alebo iného UM ? niektorému dieťatku to pomôže niektorému nie. Kamarátke dvojičky sa začali tak často budiť keď mali rok a tiež skúsila Sunar 1 fľašu na dobrú noc :wink: a prespali do rána bez zobudenia. Na druhej strane sesternicin syn sa budil až do 2 rokov s tým,že sa potrebuje napiť :confused: :sweat_smile:

včera našiel MM článok, kde sa písalo, že s deťmi do 3mes by sa nemalo chodiť von do -5°C a so staršími až do 2 rokov sa odporúča do max -10°C

ráno som vytiahla športiak, že po byte budem behať s čistými kolesami ale zaspať sa Maťkovi nechcelo, už od pol 7 je hore, robil bobeček do nočníka, som na neho pyšná, tento týždeň zatiaľ tretí úspech z troch dní :dizzy_face: ale siliť to nejako nemienim, iba keď zasignalizuje :slight_smile:

a prišli mi fotoknihy z HF super juper, som happy :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

ivuska, Miškovi a alex a aj všetkým chorým rýchle uzdravenie. Akurát mi písala kámoška,že ostala s malým v nemocnici,čo stále vracal, aby nebol dehydrovaný, bobáčik malý :frowning2:
28. led 2010 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Emla u nas detto ja sice vstavam tak 7x za noc ale cez den nespi vobec su to strasne boje a rev tak ho nakoniec vzdy vyberiem z kocika lebo uz od placu lape po dychu. Uz som sa aj pytala lekarky co robit povedala ze je to v povahe dietata, ze davat mu nejake utlmovaky nema vyznam ale ze mam pit hektolitre medovky caju ze potom by z toho mohol mat take sedarivne mliecko :grinning: tak skusim ale pochybujem. Tiez definitivne vstane tych 5:30 a zaspavaaz vecer o 20:00 a to je furt v pohybe vsetko zhadzuje jaci pisti. Ja som sa uz aj pytala ci neist k neurologovi lebo toto nieje dobre ked nespi a Dr mi vravela ze tam nebude problem nakolko vyvojovo je velmi v pohode. Ale ak by si Ty nasla nejaky dobry tip co s tym daj mi vediet
28. led 2010 v 11:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :wink:

baby pridávate detičkám do jedla ovsené vločky? Ak áno do čoho napríklad?
A do čoho všetkého dávate žltok?

Sebinko je čím ďalej tým živší.. niekedy rozmýšľam odkiaľ sa v ňom berie toooľko energie.. :wink:
Plazí sa dopredu i dozadu... prevaľuje sa hore dole.. a stavia sa na nožičky :slight_smile:

Ocinko nám v sobotu odchádza na tri mesiace pracovať do Nemecka.. tak veľmi som nechcela aby k tomu prišlo a predsa.. nič iné nám ale v tejto situácii nezostávalo.. ak by som sa vrátila do roboty ja a on by zostal na materskej, tak ani z polovice by sme nemali toľko peniažkov koľko potrebujeme... hnusná hypotéka, ako fajnovo by sa nám žilo bez nej.. 540eur je strašná suma.. :unamused:
28. led 2010 ve 13:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj mamky,

tyto stránky znám už delší dobu, zatím jsem ale aktivně nepřispívala do diskuze. Ráda bych se zapojila do té Vaší, mám chlapečka narozeného v červnu 09.

Chtěla jsem napsat nějaké postřehy k nočnímu spaní/nespaní. řešila jsem podobný problém jako Emla, tzn. časté buzení v noci, v našem případě po 2 hodinách.
Původně jsem chtěla vstávat k malému vždy, když si o to řekne, nabídnout mu kojení...přece jsem na mateřské, mám na něj moře času, můžu se dospat přes den...Tak jsem to dělala cca do konce 7. měsíce. Pak jsem někde vyčetla, že dítě s normální váhou by mělo mít dostatečné energetické zásoby, aby vydrželo nejíst až do rána. Navíc dítě vždy vyžaduje stejný uspávací rituál takže pokaždé když se vzbudí (což je u kojence normální, že se budí několikrát za noc), chce to co má večer před usnutím.
Když se vzbudil a začal plakat, tak jsem zkusila (pro mě trochu drasticky) mu prostě dát jen cumel a překonat asi 15 min. pláč. Při dalším vzbuzení za 2 hod. jsem nabídla prso, za další dvě při probuzení cumel (to už křičel asi jen 5 minut). Tak jsem to postupně prostřídala a světe div se - budil se najednou pouze v intervalech, kdy jsem mu dávala prso. Za 3 týdny je Peťka z původních 5 probuzení (21-23-01-03-05) na žádném nebo jednom probuzení za noc, buď ve 3 nebo až v 5,30 ráno. Samozřejmě ne vždy je to takto, někdy se probudí i mimo, ale stačí dát cumel a je hned klid.
Ještě jsem zapomněla napsat, že Peťka od narození spí ve svém pokojíčku (postýlka se nám do ložnice nevešla a v posteli jsem ho mít nemohla - v leže neumím kojit).
Tak nějak jsem dospěla k názoru, že spaní se asi děti musí naučit.
Ještě postřehy od mých známých - děti nenechat spát tolik přes den + zkusit homeopatikum Sedalia. Homeopatické léčbě jsem nedůvěřovala až do svého mateřství, kdy jsem poprvé zkusila ricinus communis na podporu laktace - fakt zafungoval, tak proč by ne Sedalie?

Ještě zkusím nějak upravit svůj profil, aby to nebylo tak holé..až přijdu na to jak :slight_smile:
28. led 2010 ve 14:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

tak som si našla trochu času. Ráno sme boli plávať, potom po Danielku v škôlke. No mám dosť.

Emla - no máš to ťažké, pamätám si, že v jednom staršom čísle myslím, že to bol časopis Dieťa, písala jedna doktorka zaoberajúca sa spánkom/nespánkom detí. Skúsim vyhrabať a dám vedieť. Inak aj mne sa osvedčilo pri Danielke, to čo písala bublina, odstaviť od nočného dojčenia.

Ninny - jooj to mi je ľúto, že mužík musí ísť do Nemecka. Nech vám to rýchlo zbehne. No ale čo už narobíme. Bývať a jesť sa musí. Ja dávam tak za lyžičku ovsených vločiek raz, dva krát do týždňa do obedového príkrmu. Mám také jemné (Emco), že stačí chvíľočka a sú hotové. No a u nás je veľmi obľúbené - karfiol, zemiačik, mrkvička a žĺtok a trošku mletej rasce. Alebo je dobré zo špenátikom.
28. led 2010 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ninny: žloutek dávám do kombinace bramboru s nějakou zeleninou, u nás letí hlavně mrkev, tu dávám skoro do všeho, jak to není aspoň trochu nasládlé tak to Peťka moc nechce. A protože Peťka má raději kupované jídlo ve skleničkách, tak mu do doma uvařeného přimíchám vždy 1-2 lžičky ze skleničky. Zpočátku dávám spíše "skleničkové lžičky", postupně čím dál více domácího a jak mu to šmakuje :slight_smile:. Ovesné vločky nedávám, jako příloha zatím jen brambor a rýže.

Ivuska tobě jsem chtěla napsat, že s Vámi soucítím. Peťka je taky nemocný, poprvé, ale zvládáme s mukolytikem zatím, dala jsem mu mucosolvan, chrchlá jak starý chlap. taky moc nechápu proč neudělají ty sirupy chuťově neutrální. Teploty naštěstí byly jen 2 dny, teď už dobrý. Ale stejně člověk najednou dostane o ty děti takový strach...

Jinak jak Vás tak čtu, tak jsem zjistila, že náš Peťka je asi největší lenoch tady. Moc se nepřetáčí, jen někdy z bříška na záda, jinak asi pořád leží a vleže na zádech se dostane kam potřebuje (podle toho taky vypadají ty vlásky vzadu) :slight_smile: . Když ho zvednu tak stojí sám pěkně na nožkách, ale sedí jen s oporou. Je tady tak nějaké takové pohodlné mimčo? Ale zase mám zatím pohodu, nemusím nic schovávat, moc vytírat atd...
28. led 2010 v 15:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a obecně k té výživě: jsem lékařka a dodržuju obecné věci - alergeny zařadit co nejpozději, mléčné potraviny a s vysokým podílem bílkovin (tvaroh, sýry, ..)taky. To co jsem si přečetla u prof. Dluh. je podle mě hloupost, jíst normální stravu bez soli a aromat. koření může asi roční dítě, v 8 měsících by mělo být hlavně kojeno + příkrmy. Ale fakt co doktor to názor, kamarádka pediatrička se s tím nemazlí a šup malé lepek, šup rohlík, šup šunka, šup čokoláda....se těším až se spolu uvidíme, obohatí vždycky peťkův jídelníček :slight_smile:
28. led 2010 v 15:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute

alex ty mas kedy narodky? lebo ja budem mat tiez v termine stretka 10.jula :grinning: :grinning: a hned na to mame aj vyrocie svadby, tak som zazmurkala na Steva, ze mi to moze dat ako narodeninovy darcek, ze pojdeme a rovno sa budeme tvarit, ze oslavujeme vyrocie :grinning:

moloko ahoj, sme radi ze sa vam dari :dizzy_face: :dizzy_face: z Vasika je uz velky chalan! :dizzy_face:

andreaber, to ti verim, ze ked neni treba vyvarat, tak staci nieco rychle...keby mi Stevo chodil do roboty, tak menej varim....

LENTILKA nieco pre teba - objavila som skvelu stranku - s video receptami! jedna tetula si doma nataca ako vari jednotlive recepty a je to fakt bomba! takze klik http://ekucharka.net :wink: ja som dnes robila toto http://ekucharka.net/krkovicka-pecena-s-marinadou a zalizovali sme sa az za usami :sweat_smile:
ze matec :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: raz z teba odpadnem!

baby pisete ako chodite von s malymi, my sme teda uz poriadne dlho neboli, Terezka je soplava uz druhy tyzden...a stale neviem ci su to zuby alebo nadcha...dokyna tvrdi ze nadcha, ale sa mi to nejak nezda, ze tak dlho :angry:

ninny cooo, tak to na vas budem mysliet, ked budete tak dlho bez tatinka, co uz ked sa inak neda :frowning2: zvladnete to :wink:
ja davam zltok do spenatu, ale minule som jej urobila ze zemiak-zltok a trochu petrzlenu a isla sa za tym zadrhnut, jak jej chutilo :sweat_smile:
a ovsene vlocky jej davam tak raz za tyzden, namiesto zemiakov, ryze a cestovin...

bublina vitaj medzi nami :dizzy_face: Petka tu tusim este nemame :wink: no toto, ako si to vyriesila s vasim spanim, sikulka a super ze vam to vyslo!

inak u nas kyda jak svina (rozumej husto snezi :grinning: ), takze predpokladam ze nase sobotnajsie plavanie, co sme uz raz prelozili kvoli Terezkinej chorobe, je pase...lebo sa nedostaneme dolu ked to bude takto dalej pokracovat :frowning2: alebo musime zohnat odhrnac, ved nemozme byt uplne odrezani kurnik sopa!
28. led 2010 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak co sa tyka pokrokov u nas....Terezka sa stale len plazi, vie sa dat na 4, ale nevie co dalej...ale ja sa nestazujem :grinning: v plazeni je uz prebornik...ani este nehaca, jedine ked sa drzi noziciek pred sebou...a stat vie len par sekund, ked sa niecoho drzi...mozno bude skor chodit, ako stvornozkovat :grinning:
a este, vobec mi nechce byt na nocniku, tak som to radsej zatial stopla, aby sa jej to nezhnusilo tak, ze by sme mali neskor s tym problem....a este jej asi vadi, ze je studeny, asi by som si mala na neho predtym sadnut a zohriat :grinning: :grinning: kakame uz zase skoro do kazdej plienky, ako ked bola mini...ale len po takych kopkach a vzdy sa pri tom narobi...najlepsie sa jej kakaju vyzivy, to z nej vyleti a neni problem :grinning:

baby aj vasim detom smrdkaju nozicky? :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
28. led 2010 v 15:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
bubli super ze je medzi nami lekarka, to neni na skodu :wink:
a musi dobre vyzerat ked sa maly pohybuje po chrbte :sweat_smile: :sweat_smile: inak brala by som trosku lenivsie dieta a to sa nasa iba plazi, niektori tu uz stvorkuju, to je este vacsi zaberak :sweat_smile:
28. led 2010 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzec: díky za přivítání. My jsme taky zavření doma, ještě, že mám aspoň psa a můžu s ním vyběhnout ven. Ale zrovna včera jsem si dala větší okruh (asi 30 min. rychlé chůze) a bobek Peťka tady řval jak tur, když jsem přišla... :frowning2:

ninny: ty jo, sama doma...ale 3 měsíce jsou krátká doba, uteče to, a myslím, že to prospěje i vztahu, budete si vzácnější..a bohatí :wink:. Když se zapojí babičky..
28. led 2010 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzec: pohyb nic moc, zuby taky žádné, na nočník jsem si říkala, že až začne Peťka sedět. Teď praktikuju takovou bezplenkovou metodu upravenou podle sebe - vždycky po obědě ho rozbalím a začnu přebalovat, utírat..no a vždycky se vykaká. na zácpu je výborná švestková výživa, nebo nestle kaše švestková - ta co hrudkuje. Jo a nohy smrdí, jsem zjistila, že mu je asi málo myju :slight_smile:
28. led 2010 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
najsamskorej vam napisem ze Brunko sa 27. postavil na nozicky :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

a teraz idem pripojit Brunka a potom vas snad aj docitam :wink:
28. led 2010 v 16:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
bublinka vitaj!

zuzec hej aj Nikovi sem tam smrdia :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: aj ked nenosi topanky.
Ninny :confounded: boze toto je strasne v tomto state normalna odina aby sa zadlzila a musela sa takto delit a tam toť inym skupinam sa stavaju socialne byty, ktore dopadnu ako dopadnu. verim, ze to zvladnete. A nedalo sa tu nic najst? to je akoze katastrofen.

Dominik mi od vcera grca nic nechce jest len moje mliecko :pensive: neviem.... ale pritom je aktivny az az
28. led 2010 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
bublinka vitaj!
ninny no to neni nic moc, ale neboj 3 mesiace uletia ako voda, ja som tak fungovala 2 roky, ze MM chodil na 3-4 mesiace do Svajcu, vsetko sa da prekonat, drzime palceky!

zuzec aj nasmu sem-tam smrdakuju, ale myslim, ze celkom sa to da, to len zacne, ked budu nosit topanocky! Napr. dnes starsi chcel, aby som mu ostihala nechty na nohach, tak som ho poslala ich najskor umyt, lebo by ma prekotilo a to ma len bavlnene ponozky a kozene topanky :unamused: Drzim palceky, aby Vas tam nezavialo, ked sa stale serie, ako nasi v robore hovorievali tie biele hov... .

natashkaa Nikovi skore uzdravenicko zelame!
Co sa tyka pohyblivosti, tak nas sa otaca na brusku na vsetky strany, t.j. plazy sa okolo svojej buskovej osi, ale dalsi pohyb vpred, alebo vzad ani nahodou, urobi lietadielko a to ako keby povedal, zoberte ma, alebo nieco so mnou robte, lebo ja uz takto nechcem byt. Sedkame, ked ho ja posadim aj pekne vzpriamene, ked sa mu chce, alebo ked je umakany, tak sa opiera o nozicky, alebo pred seba. Dnes som mu uvarila fazulku s mrkvou, zemiacikom a zltkom a som nestihala davat a to ked vsetko dojedol sa este obzeral, ze kde je nasup, no a dnes nebol! Zajtra sa polepsim! :sweat_smile:
Dnes nam tu vstciky vyjedli 7 hrsti slnecnicovych semiacok, sme sa na ne pozerali cez okno, ale ked Lukas tapol po okne, tak uleteli a to sa mu najciac pacilo, ze mohol pozerat za nimi.
No uz by asi aj stacilo!
Majte sa krasne.
28. led 2010 v 16:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tam mám v práci chvilku času a už jsem zase u vás. Prostě závislák :wink:

Bublinko, vítej mezi námi. Lékařka je super! Neboj my se na Tebe budeme sesypávat postupně :grinning: :grinning: :grinning: Chceš-li frčíme i na Facebooku a máme tam skupinu červňátek 2009.

Já byla dnes plavat s Kryštofem. Tatínek oblékl, seběhli dolů, já je jen naložila a frčeli jsme. Teď už jsou zase spolu doma a já v kanceláři ještě něco dodělat. Kryštof si to užíval se vším všudy a musím se pochlubit: VZEPŘEL SE NA RUČIČKÁCH! Sám bez nastavování atd. Já vím, že většina vašich dítek to už dávno dělá, ale my kvůli tomu cvičili vojtovku, proto mám takovou radost. V úterý jdeme na kontrolu na rehabilitaci.

Ninny, to je mi líto, že to takto dopadlo, ale neboj 3 měsíce utečou jako voda a budete zase všichni. Využívejte skype s webcamerou a kluci se pravidelně uvidí. Kryštof si takto často "pokecával" s Alešem. Bohužel budeš na vše sama, ale jsi ženská, takže to zvládneš (jak se říká, chlap by to nezvládl :wink:

Julenko, gratuluji! To nám absolutně nehrozí. Náš malý lenoch si s pohybem moc starostí nedělá :wink: :grinning:

Tak já už zase musím běžet, pa pa všichni :slight_smile:
28. led 2010 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby, ďakujem Vám za podporu, ste hrozne zlaté.. nestíham Vás teraz čítať, iba som prebehla očami stranu.. v nedeľu Vás dočítam..
julenka, gratulujem Brunkovi.. :wink:

Pekný večer Vám :slight_smile:
28. led 2010 v 19:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natashkaa, jasimk, martinamil dík za přivítání! Jste sympošky :sunglasses:

Manžel koupe tak mám chvíli na nakouknutí.

Natash.:
ať se Nikovi uleví, třeba mu něco nesedlo, peťka některé dny taky spíš jen pije mlíko a na ostatní nemá chuť, někdy i ublinkne. Teď ale asi dostává chuť k jídlu po tom nachlazení, dneska měl 2x svačinu a kaši jsem mu dělala ze 150 ml mlíka a měl málo (normál. 120 a někdy dojídá pes).

Jasimk:
konečně někdo, kdo je na tom s pohybem podobně :wink:..no jo, ten kdo neláme rekordy, o tom moc nepíše :slight_smile:

Martinamil:
to je Kryštof šikula, že udělal pokrok - něco si vzpomínám, že jste to měli po porodu nějaké komplikované?? odsávala jsi...Omlouvám se, ale dočíst celou diskuzi není v mých silách...
Obdivuju tě, že pracuješ, já plánuju začít cca v peťkově roce a to jen noční služby..ale musí to být relax, pokud jde jen o 1-2 dny v týdnu, ne?
Skype je super věc, webkamera taky, rodiče bydlí poměrně daleko od Brna takže vidí malého a rozplývají se..
Dík za pozvání na facebook, kouknu, fotky bych raději dala tam..
28. led 2010 v 19:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
bublinka,
tiež Ťa vítam medzi nami..
naša skupina na FB je tu:
http://www.facebook.com/group.php?gid=114426071215

Taktiež máme albumy aj na MK:
http://www.modrykonik.sk/photos/jun2009

bublinka, nevieš mi náhodou poradiť, všimla som si, že si doktorka.. nášmu drobcovi sa objavilo na brušku take suche miestečko... na dotyk take "drapľavejšie" a po pár dňoch už ma tých suchých škvŕn viac... nevieš o čo môže ísť?

Čakám na manžela, šiel vyvenčiť našeho havina a ideme okupkať Sebinka.. a potom ide spinkať..
No budem mať veselo s tým venčením, keď odíde :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. led 2010 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

tak sme aj my chorí :frowning2: Danielka tentokrát po 4 dňoch v škôlke ochorela. Poobede, keď sa zobudila, líčka červené, bola veľmi teplá. Už som vedela, čo je vo veci. No som zvedavá, kedy to dostane Ľubka. Inak teraz to možno má na svedomí Karol. :wink: To je taký bacil z papiera, ktorého robili v škôlke. Danielka si ho doniesla domov a Ľubka ho dostala do rúk (keď ju strážil manžel) a už chudák je natrhnutý. Tak to je možno jeho pomsta.

Bublina vitaj a neboj sa, Petrík nie je jediné nepohybujúce sa bábätko. Ľubka je taká istá. Nelozí a ani sa nedáva na štyri. Občas si kolienka dá pod seba a riťulu zodvihne. Ale to veeeľmi zriedka. To len aby mama nešomrala. :grinning:

Martinka - teším sa, že Kryštofkovi sa tak darí, šikulka je to

Julenka - tak gratulujem Brunkovi
28. led 2010 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
bublinka, vitaj medzi nami :wink: veru Petríka medzi júnovčiatkami nemáme. Náš Maťko začal robiť pokroky až teraz v nedeľu a to taký skok, dal sa na 4, chvíľku stál keď sa podopieral a točí sa o106 :grinning: Každé má svoj čas. U nás je teraz najbezpečnejšia sieťová ohrádka, lebo aj v postieľke dokáže sa dať priečmo a búcha si nos do tyčiek a samo sa jeduje :angry:

ninny, škoda že sa Milanovi nepodarilo nič tu nájsť, ale neboj tri mesiace ubehnú rýchlo a ozaj vďaka za web kamery a Skype, mojej kámoške odišiel manžel na služobku - ročnú do Malajzie, zrovna keď mal malý dva mesiace, teraz bol doma na Vianoce a príde najskôr zase o 4mes alebo ona pôjde za ním. Teraz býva tu u rodičov a aspoň jedno pozitívum, chodíme spolu kočíkovať:slight_smile:

Nataška, ako Dominik dnes spinkal cez deň ? Maťo keďže je naučený len v kočíku spal 1x po 30min vo športiaku a 1x zaspal po kojení na posteli tiež asi 30min, ale teda čiperka bol večer akoby prespal neviem koľko. :confused: :sweat_smile:

julenka, Brunkovi gratulujeme, šikulko :wink:

zuzi, aj my máme nožky smraďošky :grinning: :grinning:
28. led 2010 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Smrdkavé nožky má aj Ľubka. A večer pred kúpaním jej ich ovoniavam, robím fúúj bee, a akože odpadúvam, no a Ľubka sa na tom od malička strašne rehoce. :grinning:
28. led 2010 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek