• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
krasny vecer :slight_smile:

ninny - ja napr. robim patkovi ovsene vlocky s bananom na desiatu. ma to velmi rad. das len uvarit do 1salky vody asi 2 lyzice vlociek kym to nema taku mazlavu konzistenciu a do toho roztlacit banan. po tom matko vzdy kaka jedna radost :wink: a zltok napr. do ryze je potom taka mazlavejsia a lahsie ide dole krkom. mne tiez dochadzali napady tak kukam recepty z mama a ja pripadne ich trochu obmenim podla toho co mame doma ak chces mozem naskenovat a poslat ti to na mail len mi napis di IP adresu. a tych 540€ je teda fakt strasna suma. u nas by to bola cela manzelova vyplata aj to len ked je lepsi mesiac :sweat_smile:

zuzec - no tak ja mam narodky 9teho, manzel meniny 8meho. tak mozme si spravit velku party na stretku :grinning: :grinning: :grinning:

julenka - brunko je sikula zachvilku sa rozbehne :slight_smile:

bublinka - vitaj medzi nami

my sme dnes boli na poradni, teda chcela som ist az zajtra ale kedze matko vstal uz o12,00 tak sme sa obliekli a sli. teda sli... brodili sme sa tym smehom ale bolo to fajn. dosli sme aj ked trosku vymrzli. cestou spat som musela dat matkovi operadlo trosku vyssie aby aspon co-to videl lebo sa potom zlosti a place. takze bol ako v lehatku ked papa a spokojny. mame 7185g a pani dr. bola spokojna ze je to akurat. a pochvalila ho aky je kludny aj ked predtym sa vzdy na nu rehotal a dnes mu uz veru trhalo kutiky do placu. je to sranda ako sa tie nase deturence menia zo dna na den. a dala nam listok ku koznej. tak snad nas objedna na pondelok, aby mohla ist s nami moja sestra lebo v utorok odchadza do brazilie, tak aby si MM nemusel brat dovolenku. :sweat_smile:

no bezkam som rada, ze som vas stihla aspon pozdravit a napisat ako sa mame a drzim palce vcetkym malym chorobkam, aby ich bacily rychlo presli :grinning: :grinning: :grinning: mne je uz teda podstatne lepsie.
28. led 2010 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
andreaber - jedna znama to tiez robila malej ze jej ovoniavala nozky a robila fuuuuuuuj, a ked mala vyrastla a prisla im navsteva tak ku kazdemu chodila, ovoniavala mu nohy a robila fuuuuuj, beeee. :grinning: :grinning: :grinning:
28. led 2010 ve 21:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
pekny vecer,

dakujem za pochopenie a rady hlavne bublinka :slight_smile:

idem to skusit, ze jej to kojenie predlzim a nakojim ju kazde druhe zobudenie. caka ma tazka noc asi. len sa chcem spytat, ci ju vziat na ruky ked ju budem cicikat aby dalej spala bez kojenia alebo ju nechat v postielke?

ona vecer zaspava v postielke a spi az do 2-3kojenia to je do 22h. potom si ju beriem k sebe.

vsetkym pacientikom skore uzdravenie, mamkam vela sil...

nozky smrdkaju aj nam a to celej rodine :grinning: :grinning: :grinning:

baby co mate sportove kociky, ktory je taky ok? potrebujem co sa lahko zlozi, nie je velky aby sa mi zmestil do vytahu, da sa dat uplne do lahu a v zime dobre chrani a moze byt aj do terenu... :stuck_out_tongue_closed_eyes:

zatial sa majte, vnoci budem na vas mysliet ako odfukujete :sunglasses:
28. led 2010 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny dík za odkazy i přivítání...s tím venčením psa je to složitější, když je na to člověk sám, ale holt se bude muset hafík uskormnit s vycházkama. Já po manželovi moc nechci, aby chodil se psem ven, jen pokud je Peťka nemocný, nebo nestíhám, takže víceméně je to pouze na mně...tak to budeš mít podobné..

Ohledně těch skvrnek na bříšku: začnu od jednoduššího:
- mohla by to být pouze suchá pokožka, tak bych vysadila různě sprch. krémy, gely, zkusila bych ovesnou koupel, mazání po koupeli mlékem (oleje vysušují), např. exomega od A-dermy, lipo- i hydrolotia od excipialu obsahují ureu (močovinu) a ta dráždí.
-pak atopický ekzém, vyskytuje se mezi 2-6 měsícem věku, začíná ale na hlavičce, rukou, postupně se rozšiřuje dále, silně svědí, děti jsou neklidné a šptně spí.
-pak je u kojenců častá i seboroická dermatitda (porucha funkce mazových žlázek), ale ta začíná v prvních 3 měsících života, a taky na hlavičce.
Každopádně bych vysadila možné alergeny v potravě a promazávala třeba tou exomegou. A pak bych to zkusila ukázat dermatologovi, ten to vidí často..Já spíš tak vařím z vody, co si pamatuju ze školy a tak... :sweat_smile:
28. led 2010 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Emla - ja som Danielku mala pri sebe na posteli a keď sa zobudila, tak som jej nedal prsník, len som ju silno objala a spievala jej obľúbené pesničky (Malí muzikanti, Čie sú to kone :slight_smile: ).

Alex - ďakujem za upozornenie, musím odhadnúť správny čas a prestať s tým, alebo potom pre návštevy pripraviť leták, v ktorom ich upozorním na zvyky mojej dcérušky :grinning:
28. led 2010 ve 21:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
andrea, dada, alex díky za uvítání!

emla: já jsem chovala peťku podle situace, nejdřív cumel, zkusit nechat v postýlce, když velký řev tak chvíli pochovat, pokud to nazabralo tak jediná pomoc - nechat v postýlce a odejít (nejhůř to trvalo 15 min - řval a pak usnul). Bude to asi trochu rušnější noc, ale myslím, že se vyplatí.

Dneska už musím, manžel potřebuje pc..

Tak dobrou a díky! :slight_smile:
28. led 2010 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bublinko, díky za gratulaci. Komplikované při porodu ani tak ne, porod proběhl hladce, komplikované bylo těhu - z mé strany. Kryštof je o 6 týdnů dříve.
Já do práce chodím na plný úvazek a Aleš je doma na mateřské. Někdy to je zákul, jindy pohoda asi jako celý život.

Ninny, Alex zeptám se, ale nemusíte mi odpovídat. Kolik je průměrná splátka hypo na Slovensku? Proč se ptám? V ČR je průměr 12000 což je cca 480 eur, já platím cca. 1200eur. Takže je i jasné proč jsem se tak rychle vracela do práce :wink: Ptám se, abych si mohla udělat představu. A nechce se mi hledat ve finančních studiích státu.

Mě už kluci dnes spí, já jsem něco vyžehlila a teď odsávám. Chystám se naložit do vany. Jak já se těším. Normálně spěchám, abych byla hned venku, ale když spí... :wink: :grinning:
28. led 2010 ve 21:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
Vítam bublinku. Ja som tiež zdravotník, tak si môžeme vymieňať skúsenosti :wink:
Dnes sme boli na oslave 6 - tych narodenín, bolo príjemne. Martinka sa tam prehrala a ja som mala konečne trošku kľudu, lebo dnes bola jak čert od rána, vkuse som ju len upozorňovala a potom už aj vrieskala. Potom mi zas bolo ľúto, že ju stále buzerujem, ale ona je niekedy jak motorová myš a potom to zle dopadne. Napr. včera sa snažila zasvietiť na schodišti, zle stúpila a strepala sa dole, na čele hrča jak vajce...Ešte, že nič viac. Ani spať cez obed nechcela, len tam hodinu vyvreskovala. Potom som jej tam priniesla Soničku, hrali sa na koberci a ja som do kúpeľne počula ako jej vykladá, že bola zlá a hnevala maminku.
Sonička sa pekne pretáča, plaziť sa vie len dozadu, ale dnes sa niekoľkokrát dala na 4. Len ešte nevie čo ďalej tak uvidíme kedy to príde. No a v puse má brutálne opuchnuté ďasienka, ďalšie zúbky čakám čoskoro. Aspoň, že nieje mrzutá, vkuse sa na každého smeje slniečko naše.
28. led 2010 ve 22:51  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, tak opět mi nejde FCB, včera jsem si požádala o změnu hesla, pak to šlo, dneska ráno se přihlásím a opět že dávávm špatné heslo, nějak tomu nerozumím. Ale doufám, že za chvíli dorazí kod na zmenu hesla a pripojim se.
Preji vam vsem krasny den
29. led 2010 v 08:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko, popri raňajkách Vás idem pozdraviť :wink:

martuli, kámoške tiež tak blbol FCB, ale potom sa umúdril :confused: asi je tam fakt kvantum ľudí

marti, my platíme hypotéku 4500 SK/mes , uzatvárali sme ju ešte pred tou krízou a naschváľ sme dali také "malé" splátky lebo som plánovala tehotenstvo a aby sa to nejako dalo zvládať natiahli sme ich až na 30 rokov. Ešte teraz do naších 35r nám štát dáva štátny príspevok, potom sa to zvýši aj o tú čiastku. A cieľová suma 1mil. Je tam možnosť aj skôr vyplatiť, :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: keby sme snáď vyhrali v lotte :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: ale možno keď sa vrátim do práce a budú dva zárobky dokážeme niečo našporovať.

mufo, musí to byť super počúvať ako staršia sestrička hovorí mladšej čo a ako :dizzy_face:
29. led 2010 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
mufo :grinning: :grinning: dobra sestricka hehe...

no dnes isiel nas tatinko do mesta a cestu ako tak prerazil, s retazami, ale vidim ze zase snezi poriadne, tak neviem ci sa nam nevrati peso :grinning: :grinning: :grinning:
bozemoj, ale jak husto sa rozsnezilo :angry: :frowning2:

inak Terezka je hore od siedmej a ja az od osmej :grinning: :grinning: ona sa hrala a ked sa zacala nudit, tak ma zobudila..

idem dat ranajky papa
29. led 2010 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzec: http://www.bomba.cz/video/ladovska-zima/

Je to fakt hnus, já už chci jaro!!!
29. led 2010 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
cavte,

keby u nas aspon snezilo, ale nic len mrazisko a fuuuka, hmla...

dnes jepolrocne vysvedcenie, tak sa tesim co donesie emka.

noc sme mali ako vzdy, ale nekojila som kazdu hodinku t.j. papala len 4x a zvysok som ju cicikala, spievala, hladkala, stiskala a utisovala aby spinkala... dufam, ze nam to pojde dobre odnaucanie od nocneho kojenia.

idem si aj ja dat nieco pod zub a trosku sa dat do kopy, lebo fakt vyzeram strasne...

majte sa pekne a martinamil je dnes piatocek... uzi si vikendu.
29. led 2010 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
zvazujem ci si ist lahnut k malej ale ked si predstavim, ze pri mojom sladkom pustani slin na vankus ona vstane tak asi ostanem tu...

kde ste?

musim sa pochvalit, schudla som a mam 56kg, zacala som trosku delit ale vecr si neviem odpustit keks milu... to je moja vecerna siesta..

baby co mate hafanov ako to riesite s chlapami? vysavate kazdy den? aj zmyvate?

aaa idem lahnut, lebo do poobednajsieho spanku nevydrzim... packo
29. led 2010 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau holky,

zákon schválnosti - malej se probudil, zrovna, když jsem začala psát příspěvek :unamused: ale dopíšu, ať se chvilku zabaví sám..

Martinamil: smekám s tím zaměstnáním..a ještě stíháš net i FB! To je síla, já jsem dost líná, takže obdivuji!
Vaše hypča..hmm, si neumím představit, my máme ten průměr v ČR. Jsem se chěla zeptat - jak ti jde odsávání? Já jsem nikdy neodsála víc jak 10 ml (noo 20 ať nekecám), prostě psychika mi to blokla, když nepilo dítě.

Mufo: vítám tě v klubu zdravotníků, ale někdy spíš lituju, jelikož jsem zaměstnanec státní nemocnice a na výplatě to bylo znát. Holky jsou super, na to se těším, že se sourozenci spolu krásně zabaví.

Emla: tak noc nebyla tak hrozná? Jen vydrž, laura určitě nemá hlad ani když pije po 2 hoďkách..já jsem byla šokovaná, že peťka prospal najednou celou noc a ráno pohoda, usměvavý, ani náznak hladu.
S psíma chlupama je to naprd, pokud pouští chlupy (cca 3-4x do roka) tak holt vysávám denně, jinak tak obden, ono se to nasbírá. Vytírám podle toho jak slintá (v létě obden, jinak 2x do týdne). Ale vypadá to tak, že až peťka začne lézt tak každý den tak zběžně setřu. Ale stejně bude asi obalený rezavýma chlupama :slight_smile: co se dá dělat..
29. led 2010 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka, presne tak ako píšeš, ešte že existuje web kamera.. len dúfam, že ho ubytujú tam, kde bude internet, lebo väčšinou ho tam ľudia majú, ale na jednom domčeku myslím nie je, tak dúfam, že nebude bývať tam :(

bublinka, ďakujem za rozsiahlu odpoveď, si poklad..
no vo štvrtok s nim idem na poradňu, tak poprosím našu Dr. nech nám dá lístoček ku kožnej..
dúfam, že to bude ta sucha pokožka.. včera po kupkani som si všimla, že ma 2 takéto suche miestečka aj na pravej nožičke, predtým to mal len na brušku... sú to také malilinke červené bodky :(
tu saboreu sme na hlavičke mali, ale asi po 2 týždňoch nám to zmizlo.. natierala som to mastičkou čo nám poradila naša Dr.
a ten atopický ekzém to hádam nebude... na ručičkach a hlavičke to nemal..
tak dám na Tvoju radu a vyradím kozmetiku a šampón.. my používame telový šampon na telíčko a vlasky od Hipp a po kupkani ho natieram /pri masáži/ telovým mliečkom Nivea, ale to používam od jeho 2 mesiačikov a až teraz sa nám to objavilo..

..ešte ma napadlo, asi to bude blbosť, ale nemôže to byť z toho, že sa teraz dosť plazí a predsa si "šucha" bruško i nožičky?

alex77, super, pošlem Ti e-mail v IP, ďakujem :slight_smile:
Nemáš náhodou tie recepty čo posielala Dadka naskenované? To bola taká príloha v Mame a Ja, tušim ešte z roku 2007..
Ja od skoro všetky minuloročné čísla Mamy a Ja mám, a od augusta ju odoberám, tak mi tuším chýbaju len 2 čísla.. ak myslíš tie recepty... ak máš i zo starších čísel tak tie nemám :slight_smile:
29. led 2010 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
martinka poznam tu pesnicku, je bombova :grinning: :grinning: ja by som sa aj tesila zo snehu, keby sme byvali v nejakom panelaku, Stevo by nemusel odhrnat sneh a ja by som nemala taky strasny strach z toho ked mame nikam ist, ci sa dostaneme vobec odtialto, resp. ak ano, ci nas nesmykne niekam ako minuly rok smyklo Steva do betonoveho panelu :angry:

emla pekne si to napisala, ze ako ti riesime s chlapami, namiesto s chlupami :grinning: :grinning: :grinning: ked sme mali este psa vnutri, tak som kazdy den chlpy zametala alebo vysavala...a mala som toho pokrk, aj ked bolo zlate ho mat pri sebe...ale som rada, ze uz byva vonku alebo so Stevom v dielni...

ale uz idem nieco robit, lebo mala mi spi od 10:00 a este som nic neurobila a mam pocit ze uz sa budi
29. led 2010 v 11:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bublino, je to jednoduché, jsem závislá :grinning: :grinning: :grinning: a nejsem sama. Ale já mám kancelářskou práci v managementu. Takže ráno zapnu PC, přečtu si koníka a FB co je nového a nechám na pozadí. Když mám chvíli, tak nakouknu. Jiní chodí na cigárko a na kávičku, já sem za vámi. Já jsem hyperaktivní workoholik, takže to asi vypovídá za vše. Odpoledne když přijdu domů, pomazlím, pošušňám a malý mi tak nejpozději v 19:30hod usne. Něco málo udělám a pro změnu zase pustím PC. Tedy ofiko, abych věděla co se odehrává v Kazachstánu, Indii, Brazílii atd (časový posun), ale ve skutečnosti mi chybí dávka koníka :wink: takže se to zvládat dá. :grinning: :grinning: :grinning:

Odsávání? Teď je to horší. Odsaji tak 400-600 ml denně. Momentálně tak 50ml z každého prsa. Ale asi to bude fakt tím, že už neodsávám co hodinu, ale co 3-4 hodiny. To už bych si mohla fakt tu mašli hodit. Já vlastně odsávám od začátku. Z porodky nás pouštěli 2420g a po týdnu měl 1980g. Kojila jsem ho, vážila kolik snědl a dokrmovala stříkačkou u čeho už byl úplně mrvý. Tím, že byl nedonošený tak si neuměl vytáhnout celou svou dávku. Prostě u toho usnul. Já měla mléka moc, tak jsem odstávala a odsávala, abych nedostala zánět. Jenže pak diagnostikovali silný reflux (má to i dědičné). Nebyla jsem schopná do něj dostat ten Nutriton na lžičce. Tak jsem odstříkané mléko zahustila nutritonem a krmila stříkačkou (z dudlíku to nevytáhl, je to moc husté a šlo to těžko). A tím pádem jsem přestala kojit úplně. A on začal přibírat. Odsávám Medelovými odsávačkami. Střídám elektrickou s manuální a je to ok. Je potřeba najít grif a to co nás učili v porodnici, trochu ta prsa promasírovat.

Děvčata musím se začít dívat po jiném ubytování na náš sraz. Jestli se ještě někdo přihlásí tak, už se nevejdeme!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Ale to je super! Čím víc nás bude tím lépe. Já klidně budu hledat pořád větší a větší :wink:
29. led 2010 v 11:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
No jo chlapy, dobrý překlep :grinning: Tak s těma to nemá řešení :grinning: :grinning:

zuzec: vy bydlíte někde na samotě? my v řadovce a taky mám toho odklízení pokrk, zlatý panelák. Jsem ráda, že mám psa doma, to by nešlo, aby byla venku, ona je takový mazel, čekala by pořád přede dveřma.

ninny: tak možná potřít ty místa infadolanem nebo bepanthenem, jestli máte?

peču kuře, peťkovi na dnešek chystám poprvé těstoviny, dáváte bezvaječné?
29. led 2010 v 11:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo a teď jsem s vámi protože obědvám na psacím stole. Vedle v hospodě kam chodíme na jídlo je nějak akce, tak nám donesli talíře na stůl.

Bublinko - těstoviny bezvaječné bezlepkové. Ale ta naše potvora to ode mě nechce. Je to málo rozmixované. A i když hezky otvírá pusinku, tak po 3-4 lžičce se mu zvedne žaludek a všechno vyzvrátí. Ptala jsem se pana profesora, protože kupované sní bez problémů (tedy ze Sunárku se mi taky pozvracel) a že to je asi těmi většími kousky. Tak jsem vzdala, pomocí křupek a bezlepkových piškotů ho učím polykat větší kousky a zkusím znovu. Alespoň to mám jednodušší :wink:

Proč zásadně bezlepkové? Já jsem silný alergik (vše co kvete) a máme v rodině nesnášenlivost lepku. A proč jídlo konzultuji s panem profesorem? Mám metabolickou poruchu a pan profesor si na mě a Kryštofovi dělá studii dědičnosti této poruchy, takže je opravdu pořádně hlídaný. Každý měsíc odběr krve a velké rozbory.
29. led 2010 v 11:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti, ty jsi zářný příklad trpělivosti, ale co jiného zbývalo, že? Reflux je naprd, já naštěstí neznám. Bobek malý, měl to složité zpočátku, ale co sem se dívala na vaše fotky, tak vypadá krásně, nemá vůbec takovou tu typickou vizáž nedonošenců a váha krásná.

No je pravda, že pokud se někdo zapojí do diskuze tak jde do tuhého :slight_smile: závislost se vyvíjí. No a já se silně vypěstovanou slabou vůlí to budu mít těžké :grinning:
29. led 2010 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já začala být závislá už v těhu. Musela jsem ležet a celý týden jsem byla sama doma, tedy pokud jsem nebyla ve špitále na rizikovce. Takže jsme tady s Dadkou, Ivuskou a Ninny držely nonstop stráž :wink: a samozřejmě i s ostatními abych se nikoho nedotkla. Teď tedy víc fičíme na FB, protože je to tam přehlednější, jednoduššeji se tam reaguje a hlavně se lépe vkládají fotky (není potřeba změnčovat velikost), videa apod.

Kryštof není extrémní nedonošenec, Při porodu měl 2720g a 49cm a ještě konec pánevní, takže tu hlavičku neměl nikdy šišatou :wink: a váhou a délkou je po tatínkovi, všchno krásně dohnal a dnes se řadí mezi největší červňátka. Jsem zvědavá, kdy dožene i neurologický vývoj, ale pediatrička mě teď uklidňovala, že si myslí, že by neuroligii vůbec nepotřeboval, že je jen chlapsky líný a potřebuje na to víc času. Že pokud by mě tam neposílal pan profesor preventivně, tak ona by nás tam neposlala. Že tam posílá víc "zaostalé" děti, že on je v průměru.
29. led 2010 v 11:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
JO a k obědu mám smažené olomoucké tvarůžky. Ještěže to necítíte :grinning: , ale je to úpln božské!
29. led 2010 v 11:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ninny: tak teď jsem konzultovala kožní problémy s kámoškou a výsledek: mohlo by jít ještě o následek seboroické derm., suchá místa promazat tím, co jsem psala dřív (omlouvám se za mystifikaci, ale excipial s ureou se hodí, tak klidně použij!).

Marti: to jste tedy hlídaní jak hrom! to je dobře. já dám dneska těstoviny vaječné (bezvaječné nemám a pro jednou se nic nestane), uvidím jak to bude jíst...
29. led 2010 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jj, hlídaní jsme pořádně. Ale když pan profesor zjistil "závadu" u mě a pomohl mi tím po tolika letech k zdravému miminku, proč by v tom neměl pokračovat? Mě ani Kryštofovi to neublíží (spíš bude skutečně dobře hlídaný) a třeba to pak pomůže i někomu dalšímu se stejným problémem co jsem měla já. Zatím to vypadá, že Kryštof mou poruchu nezdědil, ale raději mu ten vitamín B dopichují. Možná proto tolik papá. Já, od té doby co beru tu B12, taky jím 2x tolik. Dříve jsem vůbec nemusela a teď už si musím trochu hlídat váhu :sunglasses:
29. led 2010 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
bublinka, práve s tým infadolanom sme natierali hlavičku, ešte ho mám, tak mu natriem aj bruško a nôžky
29. led 2010 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

tak baby som uložila. Ľubka síce dlho nepotiahne, ale tú chvíľu využijem na MK. Danielka mala ráno teplotu 38,7. Dali sme Nurofen. Trochu jej klesla, ale predpokladám, že teplotovať budeme celý deň a noc. :unamused: Len tak vylihovala a pozerala No počkaj. Ešte mi pomohla s varením teda lepšie povedané s pečením žemľovky. Ale vidno, že je chorá, lebo ani tie misy nemala chuť veľmi vylizovať. :slight_smile:

S Ľubkou som nacvičovala plazenie a teda sa celkom snažila, keď pred sebou videla svoju najobľúbenejšiu rybku. Ale nejaké svetaborné to zase nebolo. :wink:

Emla našla som ten článok Dieťa č. 8/2008. Tá doktorka pracuje v spánkovom laboratóriu pre deti. Píše tam, že dôležité sú večerné rituály, aby dieťa vedelo, že ide spinkať a ukladať v tú istú hodinu. Takisto v noci, keď zaplače, netreba ho hneď brať na ruky, ale najprv vyskúšať utíšiť hladkaním a utišovaním. Inak sa môže prebrať a potom je ešte viac nervózne a plače. Potom sa už venuje viac väčším deťom. A ako dopadlo vysvedčenie?

Mufo - tak to s tým vrieskaním poznám veľmi dobre. Už si niekedy pripadám ako taký strašný dozorca a že suseda si bude myslieť, že dieťa týram. Ale keď Danielka ma vie niekedy tak vytočiť.
29. led 2010 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
bublinka, ešte raz ĎAKUJEM, samozrejme pôjdem so synčekom pre istotu aj k dermatológovi, potom dám vedieť čo a ako.. :wink:
29. led 2010 ve 13:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ninny není zač, když vím, poradím :wink:

Peťku jsem teď uložila, předtím oběd, těstoviny mu jely jako po másle. Aby ne, když jsem je měla ze včerejška uvařené pro nás k rajské = osolené..no chybička se vloudila, jednou neuškodí :unamused: . Příště už jen bezvaječné a nesolené :slight_smile:

Byla jsem za ním kouknout a není možné...on usnul! většinou křičí..Tak já utíkám se psem..
29. led 2010 ve 13:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte!
zuzec som si na Teba spomenula, ked som dnes odhadzovala sneh a uz to bolo 2x a este pokial pride MM z roboty budem musiet vybehnut, aby sa dostal aspon do dvora :angry:

andreaber Danielke prajeme skore uzdravenie!
No my uz mame vysvedcenie doma a to same 1, tak som velmi rada! :wink: Dufam, ze to tak bude aj dalej, len sa mu uz neche tak ucit, ako zo zaciatku.
No idem krpanika ulozit, lebo este musim poutierat prah.
Majte sa krasne!
29. led 2010 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek