• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
caute
na to ze bola vcera sobota, tak ste pokecali dost :dizzy_face: my sme boli vcera plavat, sme si nahradzali, ale Terezka bola taka nemastna neslana, velmi ju to nebavilo, len tak pozerala a vsetko ignorovala....bolo tam dost starsich deticiek a bolo o dost viac kriku, ako je v nasej skupine, tak bola z toho mimo....nevadi, aspon mama sa vykupala :grinning: :grinning: :grinning:
len som to riskla, aj ked je Terezka este soplava, ale len preto, ze som si skoro stopercentne ista, ze je to zo zubkov...uz to ma 2 tyzdne a tak dlho nadcha nebyva a okrem toho mava navaly silneho placu a kuse pri tom do vsetkeho okolo...snad som dobre urobila..

inak nas cakalo prekvapko, ked sme sa vratili domov, tak kukame ze mame odhrnutu cestu, asi sa nad nami niekto zlutoval :grinning: :grinning: to sa nam este nestalo, ze by sa sama odhrnula...som rada, aj tak sice treba retaze, ale aspon nemusim tlacit :grinning: :grinning:

dadka, ja vacsinou o polnoci este byvam hore, ale nechce sa mi uz pisat :grinning: a fotky nemozem moc pozerat s Terezkou lebo ona robi stale bum bum po klavesnici a vzdy nieco prestavi a potom sa neviem z toho vysomarit...ale niekedy ked je kludna, tak kuka co robim, tak snad uz niektore junovciatka pozna :grinning:

bubli jeeeej tak konecne niekto co pouziva tiez 2 okna na konovi :grinning: :grinning: :grinning: len potom tie moje prispevky aj tak vyzeraju..cez pol strany..
a co sa tyka nasho kojenia, tak tym Terezka nikdy nepohrdne :grinning:

baby mne nechce Terezka vobec byt na nocniku ked je hola :frowning2: len oblecena na nom sedi....nebudem to teda zatial silit, aby sa ho nebala, ale celkom by mi to bodlo keby vedela bobcit do serbliku lebo za den kaka aj 3-4 krat

bambulka tak to je vyborne, ze sa vam takto dari v spinkani v postielke :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
a ten silny plac neviem co by mohol byt...najskor asi zle snicky :frowning2:

ivus s tou alnaturou...vies ako sa hovori, ze cim zdravsie jedla, tym vacsi humac :grinning: :grinning: nehovorim ze to plati na vsetko, ale vacsinou ano....ale ako pise nataska, je to len o zvyku...u nas to pekne ukazalo, ze je mala naucena na zeleninu a ovocie do nej musim tlacit a stale jej velmi nechuti...sem tam hruska

emla ja som zaregistrovana v babybonuse uz od narodenia malej a to sa chcem spytat, ze ci nebudu mat nejaky vyhody aj starsie deti, ze nie len cisto novorodenci...musim to prestudovat aj na ich stranke

mufo mnaaaaaaam tatarak!!! my sme mali tiez nedavno :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
31. led 2010 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeminenky zase som sa rozpisala :unamused:

baby vcera v noci som skusila na Terezku fintu FŇ, zaspala mi o 21:00 a o polnoci uz bola hore,, doteraz som ju automaticky vzdy nakojila a ona spala do 5 minut...a vcera hovorim Stevovi, ze nech si ju skusi zobrat na ruky ci mu zaspi a ona zaspala do 5 minut a spala do pol 4 :dizzy_face: cize sa pekne ukazalo to co ste tu pisali, ze taketo velke babo by malo teoreticky vydrzat celu noc bez papania a ze chcela iba dudat...
potom o tej pol 4 som ju uz ale nakojila, bolo mi jej luto, aj ked ked bola mensia prespala ovela viac bez kojenia....no uvidime co tuto noc...a nad ranom sa mi este raz zobudila, ale to bol plac zubkovy, tak pekne sup mamine do postele :dizzy_face:

teraz mi neuveritelne spi uz od 11:00 a maminka zatial navarila obedik babatku - masko, ryza, por a hrasok

prajem pekny zvysok nedele
31. led 2010 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bublinko, já teď nevím. Má to v kapse u bundy a je pryč. Je to nějaká mastička, ale má to o moc lepší než to bylo a hlavně ho to tolik nebolí, neřeže.

I já se přidávám k fanouškům DM. Vyhovuje mi. ROzhodně více než Rosmann a pod. Jsem registrovaná v Babybonuse a teď mi přišla další knížečka se slevovými kuponky. (Zuzec už třetí - těhu, novorozenec a teď)

Zuzec, Tvůj fígl s 2 okny už používám taktéž :wink: Je to super a reaguji na co chci nezapomenu.

My za chvíli jedeme z chalupy domů, ale cestou se zastavíme na plavání s Černobilkou, Jeníčkem a Michalem. Zatím pořád sněží, tak doufám, že se z chalupy vyhrabeme. Tady jsem pluh neviděla, tedy jsem ho tu zatím neviděla nikdy v životě, ale silnice bývají protažené. Uvidíme. Jsme v takovém místě, že na hlavní nevidíme a - taková polosamota. Osada o 11 domech z toho 4 jsou trvale obydlené. Tedy včetně našeho domu, kde bydlí tchýně a tchán.
31. led 2010 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
emla,super :slight_smile:
ja som v noci chcela brunka nechat troska poplakat,ked sa prvy krat zobudil okolo pol noci,ze ho to unavi a zaspi,ale jeho to len prebralo a potom stvorkoval dookola v postielke :sweat_smile: tak som si ho zobrala k sebe a pripojila na cicik...
cez den ho kojim uz len 3,niekedy 4 krat,tak sa toho nocneho kojenia nechcem este vzdat
tiez sa pripajam k fanusikom DM
dnes som brunkovi uvarila zemiaky.tekvicu,mrkvu,petrzlen,maso a pridala som uz aj kmin.davate uz niekto kmin?
31. led 2010 v 15:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čaute, ráno bylo kruté, naštěstí peťka usnul tak jsem šla s ním. už to není jako zamlada :slight_smile:

Hned ze začátku chci reagovat na tu Sedalii, nějak jsem to pak už zapomněla. Nevěděla jsem, že je až od roku, tak to pak raději nedávat nebo se poradit s nějakým homeoptickým dr...

Emla: super! mám radost i za tebe :grinning:

Jasimk: rychlé uzdravení přeju!

Mufo: to teda koukám, jak to u vás na SK funguje. Kolik takových směrů máte? A kdy se to začíná dělit? To máte upravené i předměty, v každém oboru jinak? Jaké byly státnice v těhu? A co bys chtěla dělat po MD? Trochu více otázek :grinning:

Ninny: jsem si na tebe včera vzpomněla, jak jste zvládli manželův odjezd?

Julenka: kmín nedávám, ale pro obohacení chutí asi začnu, vždyť je to takové koření jemné, proti prdům, že..

My chodíme taky plavat, ale jen v týdnu, myslím, že o víkendu to ani není. Byli jsme jen 2x, zatím nic moc, peťka má sice vodu rád a je na něm vidět, že se tam těší, ale ta koordinovaná zábava ho moc nebaví, trochu se při tom vzteká. Odkdy si to vaše děti začaly užívat?

U nás je dneska krásně, po sněžení ani památky...už se těším na jaro a léto, bude pestřejší program, teď akorát trčíme furt doma.
Vidím, že jsem tady rozpoutala vlnu nočních změn :grinning: :grinning: :grinning: snad ku prospěchu většiny miminek i maminek.

Tak čaute a pěkný zbytek víkendu.
31. led 2010 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte. sme boli na obede u nasich lebo sestra ide do brazilie v stredu na 2 mesiace tak rozluckovy obedik. a matko uz buva takze mam chvilku cas idem vas docitat a hadam aj napisat :slight_smile:
31. led 2010 v 15:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute,

emla, super, to je vyborne :slight_smile: len tak dalej.

u nas je vonku nieco hrozostrasne, snezi ako v rusku, byval sice asi 10 m od centra, ale citim sa ako na lazoch, nikde sa neda ist, toto som tu uz roky nezazila.

u nas vcera sice maly zaspal pekne, ale potom sa zobudil okolo 22:00 a plakal a plakal, nevedela som ho v postielke nechat, tak sme ho vzali do obyvky, podla metody uplne zlee :unamused:

to len aby ste si nemysleli, ze sme nejaki idealni :wink:
31. led 2010 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
martinka - my mame pozicku cez stavebnu sporitelnu uver a medziuver na cca 10rokov - 400 000 sk tusim (uz to bolo davno :sweat_smile:) a splacame 140€. ale presnejsie by som to musela pohladat doma. nie je to taka klasicky hypoteka a teda 1200€ je riadna palka

ninny hej su od juna 2009 z casopisu ale mam aj to od dadky plus nejake 2 cisla dieta a mamina.

bublinka - my krmime tiez v lehatku a tiez sa vykruca vselijak a zapiera sa nozkami a podobne. ja som minule skusala aj v stolicke dala som ju najviac na lezato ako sa dalo ale bol tam este dost pokrceny kedze sam nesedi, tak sme sa vratili zase k lehatku

ja som tiez faninky DMka. hlavne tie ich vyrobky su super a za dobre ceny. a u nas je to jedina drogerka taka vacsia a tiez sa mi pacia ich vernostne zlavy aj matko ma tu knizku uz aj kuponiky sme vyuzili niektore. teraz si chcem aj tu normalnu kartu vybavit. predtym sa zbierali tie nalepky to bolo fajn a teraz je tusim nejaka karta tak neviem. a vyzivky kupujem len bez cukru ale hlavne nase robene papame alebo potom frutapuru od hami ale to potrebuje 2 kelimky lebo 100 mu je malo a zeleninkove mame hame a tiez ovko sme skusali su bez soli takze pohoda len sa mi zda, ze vsetky smrdia a chutia uplne rovnako :sweat_smile:

koncim lebo matko sa uz asi pomaly zobudi a bude chciet papat. tak si este uzite nedelu.
31. led 2010 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

tak my stále s teplotou. Doobeda nič, ale po obednom spánku už 39. Dali sme Nurofen a asi jej teplota ustúpila, lebo teraz sa šali. Stavali sme z Lega, Ľubka sa snažila celý čas dosiahnuť aspoň jednu jedinkú kocku. Ale mama strážila dobre. :wink:

Ja sa chystám na to nočné odstavenie tiež. Ale ešte uvidíme, ako bude Ľubka ďalej spinkať. Teraz je to trochu lepšie, tak to neriešim. :slight_smile:

Zuzka - aj vy ste ešte bez zúbkov? Ľubka teraz začala trošku viac slintošiť, tak uvidíme. Ale ďasienka má ešte stále dosť mäkké. Tak nech Terezke už tie soplíky prejdu. :slight_smile:

Alex - tak sestra ide do tepla. Hneď sa nechám pribaliť ako batožina. :wink: Šťastnú cestu.

Julenka - ja pridávam rascu mletú už asi mesiac. Dávam len na špičku noža, naozaj len trošičku. Tak som bola zvyknutá aj pri Danielke, aby tá zeleninka tak nenafukovala. Ja sem tam pridám aj pár kvapiek olivového oleja.

Martinka - dúfam, že ste sa vám podarilo vyhrabať :slight_smile:
31. led 2010 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to sa vam idem pochvalit.....nasi mi volali poobede, ze nas dojdu kuknut, ze dlho neboli oni u nas, ze len my k nim chodime....ze dobre, ved mame odhrnute, dostanu sa k nam......len to sme netusili, ze dolu fuka vietor (u nas nie) a porobili sa poriadne zaveje, tak chudaci k nam slapali peso :grinning: :grinning: :grinning: :pensive: poriadne ich vyfukalo, ani neboli na to poriadne obleceni....dufam ze nebudu chori :unamused:

a este dalsia vec co ma dnes prekvapila.....uz som aj ja v tom debilnom MRCHAKLUBE :angry: :angry: :frowning2: :cry: :pensive:
31. led 2010 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
andreaber, Terezka ma uz dva spodne zubky jednotky, tie boli bez problemov....asi idu dalsie a tie trochu trapia :confounded:
31. led 2010 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bublinko, my chodíme na ty "koordinované lekce plavání" a pak jsme se s Černobilkou dohodly a chodíme ještě o víkendech na tzv. rodinné plavání. Pronajmeme si na hodinu ten mimi bazén, kde jsou normální lekce a jdeme s tatínky - obě rodiny. Je to super. Kluci si to užívají. Kryštof plavání miluje už od vaniček. Takže na Tvou otázku mohu říci odjakživa.

Alex, a kolik je cca mateřská? Jsem ekonom, tam mě zajímá "ekonomická situace rodiny", abych mohla porovnat. Já mám splátky vysoké, 2x vyšší než mateřskou :frowning2:, ale zase to bylo jen na 12 llet, tedy za 6 let mám zaplaceno. Žádné 30-ti leté splácení.

Julenko, ke kmínu se už též smí čerstvé bylinky - např. bazalka.

Andreo, vyhrabali, nebylo to naštěstí tak zlé a po dojezdu na hlavní (cca. 15km) to už bylo naprosto v pohodě. Suché čisté silnice až domů.

Zuzec, to je šílené. Lopaty, písek s sebou. :frowning2: Mrchaklub - to je mi líto. A to kojíš plně. Já odsávám a dokrmuji a zatím - ťuk, ťuk, ťuk
31. led 2010 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Martinka - fajn, že ste šťastne docestovali.

Bublinka - teraz, keď chodín plávať s Ľubkou je to zatiaľ dobré, ale ona je celkovo pokojné bábo. Zato Danielka, keď bola taká istá malá, tá si tie hodiny odmrnčala niekedy statočne. Ale to som vtedy s ňou odišla bokom a nezúčastňovala sa kolektívnych hier, a bolo dobre. Ale úplne najsuper bolo, keď som s ňou chodila na to plávanie po prvom roku. Tak to si už užívala jedna radosť.

Zuzka - aha, ja som nejak pozabudla, že už máte zúbky. Tak nech rýchlo vylezú aj ďalšie a Terezku veľmi netrápia. Mrchu nezávidím.
31. led 2010 ve 21:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tatarák bol super, neodolala som a dala som si tiež trošku. Pripájam sa k fanúšikom DM :wink:
Bublina ja som na LF študovala ošetrovateľstvo, nie všeobecné lekárstvo. My sme boli posledný ročník, kt. prijali na 5roč. štúdium. Po nás brali už len na bakalárske, pretože EÚ si dala podmienku, že štúdium uzná jedine ak bude dvojstupňové. No a my aby nám ho uznali sme teda robili 2x štátnice a 2x sme písali diplomovku v treťom a v piatom ročníku. Tri roky sme mali všeobecné štúdium a potom tie dva nám vymysleli tú onkológiu a paliatívu, vraj aby sme si potom nemuseli robiť ešte špecializáciu. Štátnice v tehotenstve boli v pohode, lebo ja som mala obe tehotenstvá super a so školou som nemala nikdy problém. Jediné čo mi liezlo na nervy bolo písanie tých diplomoviek. Po MD vúbec netuším ako skončím, lebo v nemocnici nieje problém sa zamestnať ale s dvomi deťmi na tri smeny...A ten plat ani nehovorím :stuck_out_tongue_closed_eyes: Skôr uvažujem nad súkromnými centrami kt. tu máme - jednodňová chirurgia, gynekológia atď. No a nebránim sa ani práci mimo zdravotníctva ak bude niečo zaujímavé a výhodné.
31. led 2010 ve 21:42  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzec vitaj v mrchaklube ja si to plne uzivam uz 5 mesiac :angry: ja som vyfasovala vsetko to najhorsie nielen ze niko nespi cez den ani v noci ale ani nepapa prikrmy a neustale reve kvoli zubom ale priserne. No hlavne, ze sme zdraví. Snad toto vsetko prekonáme ja neskoncim na psychiatrii kedze spavam maximalne 4 hodiny za vecer a Niko raz bude uspesny a kupi mi vilu na Bahamach kde to zrelaxujem :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
31. led 2010 ve 21:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky mamky,

Naty-souhlasím :grinning: :grinning: :grinning:

DM-máme taky knížečky-využíváme:slight_smile:Budou chodit do tří let
31. led 2010 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha inak planujeme uz dovolenku v Chorvatsku takze sa stresne tesim. Snad nieco dobre vyberime ak mate niekto nejaky tip na cestovku s dobrymi first momentami dajte vediet. My sme vzdy chodievali na motorke na blink isli sme isli a kde sa nam pacilo ostali sme a zajednali si chatu len teraz s malym to asi nepojde takze sa prvy krat chystame normalne cez cestovku.
31. led 2010 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
aha este to som chcela prerabka je v plnom prude momentalne je na rade sadrokartonove zabradlie celkom to uz dostava formu postupne to fotim. Potom dlazba este sadrokartonovy murik v obyvacke nasa spalna a uuuplne nakoniec Nikova izba tipujem ze tak v Decembri by sme mohli byt hotoví nakolko ked zacne byt teplo vela casu zoberie praca na zahrade.
31. led 2010 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natashkaa máš to ťažké s tým tvojim nezbedníkom. Škoda, že ti neviem nejako poradiť. Nemáš poblízku niekoho kto by ti ho občas zobral na hodinku von nech si oddýchneš? My sme boli v Chorvatsku s Martinkou keď mala 10 mes. Boli sme u strasne milých ľudí v apartmáne asi 50m od mora. Mali sme spálňu, kúpeľňu a obrovskú kuchyňu s jedálenským stolom, gaučom a telkou a terasa. Aj keď sme dali Tinku spať, tak sme mali kde sedieť. Bolo to aj za dobrú cenu. Akurát bez stravy, ale oni majú tiež lidl, billu atď tak no problem.
31. led 2010 ve 21:53  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natashka - ako som Ti už písala, ja som si to užila pri Danielke obdobne. Akurát, že ona spinkala cez deň v kočíku na prechádzke a potom jedine pricucnutá na mne. Ale ja som si sadla pred telku, Danielka na mne spala a ja som sledovala niečo duchaplné, napríklad Komisár Rex :wink: Neboj sa už sa Ti to kráti. Za chvíľu majú drobci jeden rok a uvidíš, aj ten režim sa upraví.
31. led 2010 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko maminky,
včera ma príšerne bolela hlava, asi ako fúkalo, hoc čapicu stále mám na makovici :confused: večer som zaľahla s Maťkom okolo 20:00 :sunglasses:

zuzec, opúšťaš náš klub, už tuším len martinka, sovice a ja sme bezmrchový ? :confused: ale tiež ma občas pobolieva podbruško, už minule som myslela, že sa to spustí.

aj my sme v DM klube, dostali sme kartičku a kuponové knižky. Maťkovi chutí aj Alnatura, on neni nejak prieberčivý, ešte mu viac šmakovala Sunarka, len tie ceny ! bez akcie sú u nás Sunarky za 1,66€ / 1ks, takže radšej keď som doma varím domáce.

naty, neboj, Dominkovi to v lete vysvetlíme :wink:
1. únor 2010 v 08:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

cely vikend rozmyslam co vam vsetko napisem, co vam odpoviem a ked si tu sadnem tak mi to vyfuci z hlavy a nechcem sa tu velmi zacitat, lebo potom ako zakon schvalnosti sa mala rozplace.

vedeniu dm budem tlmocit ake vzorne zakaznicky maju, v utorok sa chystam do prace vypisat papiere na danove...

natashka mas to tazke, ked ti ani cez den nezdriemne... niekedy je to o hubu

nocne kojenie mame 2x, ale dnes to bolo trosku zvlastne, lebo som jej dala papat o polnoci a zobudila som sa ako je pricucnuta este o 1:45, musim si na to dat pozor lebo sa znovu vratime k celonocnemu kojeniu. ale bola som velmi unavena.
inac dakujem vam za podporu aj vdaka vam sa mi lepsie odstavovalo a odstavuje. keby ste mi nenapisali ako to funguje u vas, tak odvahu nenaberiem.
1. únor 2010 v 08:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
este som zabudla, ja sa pridavam do klubu bezmrchovych, zatial mi to ani nechyba... moja emka mi tisko zavidi, ona uz je zena od leta... ani neviete ako ma to vtedy vzalo :frowning2: . velmi rychlo vyrastla...
1. únor 2010 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute,

joj emla, velmi sa tesim a tisko zavidim :slight_smile: my sice zaspavame pekne, ale budime sa min 4x, viem, ze je to o tom odstavovani v noci, ale nejak stale nemam tu spravnu nalaldu to uroit.

postielka sa stala simonkovou telocvicnou, konecne je tam rad, lebo ho strasne bavi sa splhat po tyckach a stavat na nozky. uz je to v tom fakt velmi sikovny, dokaze to z akejkolvek polohy.

som si vsimla, ze aj jeho lezenie je skor polochodenie, on si jednou nozkou naslapuje na chodidlo, druhou na kolienko, neviem, neviem, ci nam uz nebude o chvilu chodit. tento tyzden mame len 8 mesiacov, je to este skoro, telicko nema take pevne, tak dufam, ze este pocka.

ja som mala menstruaciu len raz a to mi rapidne klesla tvorba mliecka, takze myslim, ze ta dalsia uz bude definitivne znamenat koniec kojenia. dufam, dufam, ze este do roka vydrzim, tak velmi by som chcela!
1. únor 2010 v 09:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

tak my stále po starom. Danielka má stále teplotu, takže zajtra ráno sa ide k doktorovi. Teraz som obe uložila spinkať. Tak dúfam, že po zobudení to bude lepšie.

Emla - naozaj som rada, že to zatiaľ ide tak dobre. Len nech vám to vydrží. Ešte taká dodatočná reakcia. Áno v Poprade bola DM v OD Prior na námestí, ale ten sa presťahoval. CHvíľu trvalo, ale potom otvorili novú predajňu tiež na námestí, a ja to mám do mesta kúsok, takže sa vytešujem. Okrem toho je super, že sa tam dá vojsť s kočiarom. V Poprade je ešte jedna, ale to je ďaleko od nás.

Dadka - ja tiež ešte nepatrím do mrchaklubu.

Bambulka - Šimonko je taký šikovníček. Na jednej strane vám v dobrom závidím, že detičky lozia a stavajú sa nôžky, ale na druhej strane mi to Ľubkino nelozenie vyhovuje, aspoň nemusím ešte triediť a odkladať hračky, lebo sú už medzi nimi všelijaké malé drobnosti. Aj tak budem musieť mať oči na stopkách. :slight_smile:
1. únor 2010 ve 12:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
čavte kočeny :grinning: ,

dnes ide panelak moj vecernicek na dobru noc.

andreaber: dlho ma tie teplotky danielka, a nekasle a nesopli? urcite ma take ocka leskle ked ma teplotku... to ked vidim u deticiek tak mi smutno... take ocicka utrapene od teploty.

dnes sme boli vonku, kedze sane nemame tak som ledva presla do obchodu. s tym kociarom tak to otrasne. na rukach budem mat taku svalovku ze az. Lauriatko zaspalo idem si k nej lahnut.

v noci mi zaspava na prsniku a budi sa tak cca 3-4x ale uz to nie je taky plac, sa pomrvi sem tam mi ruckami chce dat dola tricko aby sa dostala ku mliecku a ked sa neda tak zaspi. verim, ze sa to spanie bude uz len zlepsovat.

páčko :slight_smile:
1. únor 2010 ve 13:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Presne tak Emla. Očká smutné a lesklé, ale najhoršie je, že sa stále pýta na ruky, alebo si na mňa sadnúť, no ale na ruky treba brať aj mladšiu slečnu, tak by mali vymyslieť niečo na rozdvojenie maminej náruče.
1. únor 2010 ve 13:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
andreaber - no ja by som sa tiez dala prehovorit. ale momentalne by za mna veeeeeeeeeela doplacala v tej batozine keby som bola :grinning:

zuzec - no mate to tam veseleee na tych lazoch. a mrchaklub nezavidim ja zatial nastastie este nic.tuk-tuk
takze sa tiez hlasim do nasho zmensujuceho sa klubu bezmrchovych.

martinka - no materska neviem ale je to 55% vymeriavacieho zakladu takze zavisi kolko zarabas predtym. ja som narok nemala kedze som si ako studentka neplatila socialne poistenie. brala som od narodenia matka rodicovsky prispevok a ten je spolu s pridavkami na dieta cca 185€. takze noc moc. celkove prijmy nasej domacnosti by vystacili na zaplatenie asi tak 1/2 vasej hypoteky :sweat_smile:

my sme boli na prechadzke lebo svietilo krasne slniecko. akurat, ze matko vtedy kratko spi a sa puci v kociku ked nevidi, takze mu musim dat dole striesku aby videl aspon nebicko a strechy domcekov :slight_smile: teraz je tu pri mne uz napapany, a hra sa so snurou od notebooku. vsetky snury sa mu velmi pacia len sa bojim aby sa nezahryzol. musim nanho davat riadny pozor.

aj na vas sa drobcekovia rehocu ked im hovorite fuj to nesmies oblizovat alebo nono alebo tam nechod ?
1. únor 2010 ve 14:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alex, v ČR byla (vloni - co jsem brala já) mateřská 60% platu max. 25.340,-- Kč. S tím nárokem studentů, nezaměstnaných apod. je to stejné, tedy nemají nárok na mateřskou, ale rovnou na rodičovskou dovolenou. Jak je to s přídavky na dítě nevím, jsem se ani neptala, protože je mi jasné, že na ně vůbec nemám nárok.

Konstatuji, že v ČR je rodičovství státem nepodporováno, ale u vás je to ještě horší :frowning2: Ceny máte stejné, ne-li vyšší než mi a příjmy... :frowning2: :rolling_eyes: :confounded:

Alex, i když se náhodou do šňury zakousne, nemá takové zoubky, aby prokousl izolaci. Jasně, že ho v tom nepodporovat, ale když náhodou neuhlídáš, tak se nic nestane.
1. únor 2010 ve 14:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti, dobre konstatujes. je to tu skutocne na neuverenie :unamused:

bubli, si sa pytala na to plavanie..my to mame presne take iste, simonkovi sa voda paci, ale organizovana zabava vobec. tiez s nim musim ist na to velmi pomaly, casto ani nerobim to, co ostatni, ide mi len o to, aby bol on v pohode. takze sa hrame, polievame krhlickou, chyta vo vode lopticku a tak a ked vidim, ze je OK, tak sa pridame k ostatnym.

instruktorka mi ho minule vzala, plakal jak o zivot, tak mi ho vratila so slovami "ze ma predrazdenu nervovu sustavu". ked som sa pytala, ze co to je, tak mi to nevysvetlila. mozno mi to objasni nabuduce :sunglasses:
1. únor 2010 ve 14:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek