• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Ahojte

tak Danielka má herpetický zápal ďasien. Je to vraj bežné v škôlkach. :unamused: Keďže ide o vírus, tak žiadne ATB. Len Tantum verde, vitamín a trvá to tak 2-3 týždne, kým odozneje. Najhoršie je, že je to prenosné a máme dávať pozor na Ľubku aj seba. Tak nám držte palce.

Kým boli manžel a Danielka u doktora, tak ja som s Ľubko bola plávať. Bolo dobre, teraz ešte spinká.

Bambulka - takýchto ľudí, čo majú na všetko diagnózu, ako vaša inštruktorka, mám najradšej. :angry: A keby sa už tak vyznala, tak hádam by mohla vedieť, že práve v tomto období sa detičky najlepšie cítia pri mamine. A inak Danielka bola presne taká istá. :wink: Inštruktor sa ňu nemohol ani len usmiať a už mrnčala.
2. únor 2010 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambul, uz som ti odpisala...

andreaber a to ju neboli? ako papa? ci pana beka.. drzte sa a davajte na seba pozor.
2. únor 2010 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, ani som vas nepozdravila.

dnes sa chystam do prace, ale uz sa mi nechce :grinning: :grinning: :grinning: a to len vypisat blbe papiere.

teraz malicka spinka, ja pijem kavu teda caro ale oci mi klipkaju na spanok... vobec nie som vyspata, aj ked uz tolko nekojim, ale nad ranom uz neviem co s nou robit, lebo sa hadze jak ryba na suchu ked jej nedam cicik a potom sa zobudi a dokaze byt hore od 4. dnes som rezignovala a dala som jej prsnik nech sa vyspim.

co varite detickam? ja zemiacik asi na kasu ho urobim a masko. ale uz masko neviem ako pripravaovat. stale na vode pridusene ma nebavi. :sweat_smile:
2. únor 2010 v 09:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravim kocky, tak aka nahodicka sa dnes stala. Maly vstal o 00,35 a potom 5,30 a o 7,00 bol hore :grinning: Som vstala s takou bolestou hlavy ze az. Manzel mi povedal, ze to preto, ze mam vela spanku :rolling_eyes: :sweat_smile:

Inak my mame odstavenu vodu uz dva dni,tak si to viete predstavit. Vraj nejaka rozsiahla porucha :rolling_eyes: :frowning2:
2. únor 2010 v 10:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Emla - ale hej, práve že už včera sa stále sťažovala, že ju bola ďasnieka, a má ich riadne červená. Hlavne za poslednou stoličkou dolnou má celé ďasienko zdurené. Ja som si myslela, že to má nejakú infekciu v puse a preto aj tie ďasná sú červené. Tak už som zas o diagnózu múdrejšia. Inak do škôlky až v máji, odporučil doktor. Darmo je, asi vedia prečo odporúčajú kolektív v škôlke od troch rokov. Že ju to bolí hlavne na jedle. Papá teda o dosť menej ako zvyčajne.

Ja dnes varím zeleninové rizoto - brokolica, cukina, karfiol, hrášok, mrkvička. Dám aj trošku rasce a olivového oleja. Ja tiež len zatiaľ mäsko varím spolu so zeleninou.

Danielka si práve pobalila hračky z jednej poličky do obrovskej igelitky a ide do Svitu. Musím ju ísť odprevadiť.
2. únor 2010 v 10:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte ženy!

Martinko držím pěsti na neurologii, ať to dopadne co nejlépe.

Zuzec, taky mám kašomila a nestíhám krmit :wink:. Někdy je už ale unavený a to pak dojídá pes.

Emla kurnik s tim buzením, ale není to jednoduché, my jsme byli celkem ok až po 3 týdnech, jde o ten zvyk. Ale nevím, jaké by to bylo, kdybychom spali spolu ve velké posteli...
Dneska beru skleničku hami telecí se zeleninou sebou na plavčo, ale fakt nevím proč tam dávají ty alergeny (jsem si přečetla hami a jsou tam rajčata, celer) - no má to jen občas..Maso jenom na vodě, nebo bych dala třeba z pečeného kuřete bez kůže.Jinak mě taky nic nenapadá.

Andrea, přeju ať je nemoc rychle za vámi! Herpetická gingivostomatitida je jeden ze způsobů jak se člověk nakazí herpesvirem, může být ale i bezpříznaková. virus pak přižívá v organismu a při oslabení se projeví oparem. Někdy jsou jen zarudlé dásně, jindy je to akutní věc, kdy děti nemůžou ani jíst. Je fakt, že to je nakažlivé, tak ať holky nechodí k sobě. Tak proto ty teploty a únava, chudáčka ji zmohl virus :frowning2:
2. únor 2010 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andrejka a to jde Danielka k babičce? Nebo kam?
2. únor 2010 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Byli jsme na kontrole na neurologii. Vše ok. Hlásila jsem, že se na ručičkách na čtyrech neudrží, ale on hned předvedl, že si máma vymýšlí :wink: Sám si dal i nožičky pod bříško. Na čtyrech bude prý tak do týdne - 14dní. Za měsíc jdeme na rehabilitaci a budeme stimulovat na stání. Vojtovku cvičit nemusíme :grinning: :sweat_smile: :dizzy_face:
2. únor 2010 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
:slight_smile: mati, tak to je super, ze uz nemusite cvicit. Ked uz bude na styroch, koncia krasne casy vysedavania, Ales aj schudne, ked sa maly rozlezie :wink:
2. únor 2010 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bublino, je zajímavé, že mi máme rajčata povolené od 6 měsíců. Jediné co se prý může stát, tak že se osype, ale že to není výrazný alergen. Tak nevím. Ale zatím měl pan profesor ve všem pravdu, takže rajčata baští a moc mu chutnají.
2. únor 2010 v 10:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivusko, on se už teď Kryštof dostane kam potřebuje. On se tam dokutálí (válí sudy). Nejraději je pod sedačkou nebo pod křeslem. Ale tam zase nadává, že se nmůže kutálet dál (přeci jen je ta mezera malá :wink: )

Ale dojal mne. Doktorka mu říká: Tak ukaž, proč to neděláš. A on to okamžitě udělal. Prostě si máma vymýšlí :wink: :grinning:
2. únor 2010 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
mati, mne takto nikto neveri, ze Misko vie plakat, lebo sa v kuse rehoce.. Aj ked, je pravda, ze odkedy zacal rozlisovat znamych a neznamych, tak uz vie aj celkom poskaldat pusu na plac, ked sa mu niekto nepaci :sweat_smile:
2. únor 2010 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti, to je vyborna sprava :slight_smile: velmi gratulujem, krystofko je sikovnik!!!

kocky, s cim mu to mam dat papat cestovinky? s maskom, ci zeleninou?
2. únor 2010 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bubli - nie ona sa tak hrá. Pobalí si hračky a potom mi povie: "Tak ja už idem, mami, Čau." Niekedy ide do Zvolena, inokedy do Svitu alebo Spišskej. No a iný variant je, že ju musím ísť odprevadiť. :grinning:

Martinka - teda Kryštof ja taká šikulka. Ja som čím ďalej viac presvedčená, že Ľubka loziť nebude. Aj teraz, bola v postieľke, chytala sa tyčiek a stavala sa na nôžky zo sedu. Ideme na budúci týždeň k ortopédovi ešte na kontrolu kĺbikov, tak sa opýtam. Inak s ňou to lezenie stále cvičím.
2. únor 2010 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Díky všem za gratulace!

Andreo, buď v klidu, každé dítě je jiné. Kryštof se na nohy nestaví vůbec - tedy ani před paní doktorkou ne :wink:
2. únor 2010 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Martinka - ja som kľudná, bude loziť bude, nebude loziť nebude. Svet sa nezrúti a nakoniec sa všetky deti naučia chodiť. :slight_smile:
2. únor 2010 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
andrejka, preco je lezenie dolezite?u nas je to podobne.
2. únor 2010 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
V poslednom čase to veľmi zdôrazňujú kvôli správnemu vývoju chrbtice. Práve lozením spevnie natoľko, že potom by dieťatko nemalo mať problémy. Ale včera som vytiahla staršie číslo čas. Dieťa a tam jeden ortopéd DFN hovoril, že niektoré detičky jednoducho nelozia a je to v poriadku. Ak dieťa nenútime, tak inak urobí len to, čo samo zvládne. Teda, keď sa vie samé za ruky rodiča vytiahnuť do sedu, tak je pripravené na sedenie. Keď sa vie samé vytiahnuť do stoja, tak je pripravené stáť. Inak to isté mi hovoril, aj náš pediater. Takže asi najpodstatnejšie je, aby každý pohyb vyšiel od dieťatka. Takže lozenie nie je nevyhnutné.
2. únor 2010 ve 12:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte u nas dnes slniecko. matko sa zachvilku zobudi tak som vas dobehla len rychlo pozriet co je nove.

no nas matko je absoludny kasomil je to jeho najnajnaj jedlo a tiez sa stale jeduje ze pomaly to donho nakladam. a teda 1 porcia mu je kolkokrat aj malo ale zase viac mu nedam ved este ma potom vecer mliecko.

inak ja rozmyslam pridat od 8meho mesiaca aj olovrant nejake ovocie, zeleninka, neskor jogurty... lebo cas papania kase sa nam stale posuva na skor vacsinou tak o 5tej aj ked napr. hodinku predtym mal mliecko. tak neviem, co vy na to?
2. únor 2010 ve 12:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte ja sa hlásim po dlhšiom čase ( elibetka ) neviem prečo no nepodarilo sa mi prihlásiť na môj starý nick skúšala som všetko možne no bez výsledku :frowning2: tak som založila tento nový :slight_smile:
Ako sa máte?U nás začína byť veselo Matej robí prvé kroky už vymýšla trhá čo chyti do rúk (noviny,poštu) všetko :grinning: Zatiaľ má len jeden zúbok vyšiel v piatok :dizzy_face:
2. únor 2010 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
andrejka,

my sme maleho nechali uplne sameho na seba, takze dufam, ze to bude OK, ak nebude dlho lozit. jeho totiz lozenie nebavi, skusa so vsetkych sil naslapovat na nozky. uvidime.
2. únor 2010 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
konecne Brunko zaspinkal,dnes prvy krat,ach tie zuby :frowning2:,nechce poriadne papat a mne sa este aj mrcha hlasi,takze ani mliecko mu teraz nechuti :frowning2:

alex,ja som uz tiez nad tym uvazovala a aj skusala,lebo tiez davam kasu okolo pol 17tej,ale Brunko je uz od piatej nervozny,ale zatial u nas 0 bodov za olovrant,ked tak,sem tam cicik

elibetka,mne tiez tak minule MK blbol,ale potom mi uz dalo prihlasit
a gratulujem k dievcatku :dizzy_face:
2. únor 2010 ve 12:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bambulka - ja som mala niečo podobné pri Danielke, ona začala loziť niekedy po 8. mesiaci, ale hneď sa aj postavila na nôžky. Takže toho veľa nenalozila. Viacej chodila okolo nábytku.
2. únor 2010 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babulky..my mame doma malu nezbednicku..sama sa uz posadi,stvornozkuje dozadu a ked sedi a vie ze ma za sebou dajake makke operadlo,tak sa hadze dozadu...uz ma sest zubkov a robi kvoli nim riadne grimasy..maly pepek namornik..keby ste ju videli...a taktiez lubi z letakov nakupovat..je podarena..a veru aj u nas sa uz vidi ze kto je blizky a kto cudzi..pri cudzich,ktorí nemaju pri sebe dajake dieta placeme,teda vynimkou su ujovia..ktovie preco...
2. únor 2010 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Devitka - letáky aj my môžeme :grinning:
2. únor 2010 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
julenka ďakujem :slight_smile:
2. únor 2010 ve 13:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Elibetka - ja sa pripájam ku gratulácii. To bude ozaj malinký rozdiel medzi detičkami. Držím palce, nech všetko dobre vyjde.
2. únor 2010 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
andreaber ďakujeme pekne :dizzy_face: No je to malý rozdieľ my sme to tak aj plánovali :dizzy_face: Budu to ako dvojičky :slight_smile: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: Už sa neviem dočkať
2. únor 2010 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
andreaber fuuuha, to musi byt neprijemne tie dasienka :frowning2: nech ta zla choroba odide...
inak ja som dnes robila tiez zeleninove rizoto - mrkva, petrzlen,karfiol,hrasok,kukurica,por a aby sa nepovedalo, tak aj maso :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

bubli ze pes :sweat_smile: :sweat_smile: ja sa niekedy tesim ze mi Terezka nieco necha z kasicky, lebo ja tie kase zboznujem!! samozrejme som rada ked spapa vsetko, ale niekedy nevladze uz a to som na rade ja :dizzy_face:

inak Terezke som pustila Kouzelnu skolku, uz som nevedela co lebo mi plackala, ani hrat sa nechcela na zemi, strasne kuse do penovej hracky, tak bolia asi dasienka...a ked pozera rozpravky, tak na to zabuda :sweat_smile: ani so mnou sa nechcela hrat... :frowning2:

martinka to su perfektne spravy :dizzy_face: :dizzy_face: Krystofko vie pred kym sa ma predviest :wink:

elibetka jeeej gratulujem k dievcatku, ty brdo budes zase rodit :dizzy_face: :dizzy_face:

devit, to mate teda expertku :grinning: ze ujovia hehehe :grinning:

bambulka ja davam cestoviny ako prilohu rovnako ako zemiaky a ryzu...takze k masku a zelenine...

baby chcem sa spytat....malej stale praska spodna pera, kazdu chvilu ju ma krvavu :frowning2: neviete preco? ja hovorim ze ju ma moc velku a nestaci jej koza :grinning: ale chudatko moje..
2. únor 2010 v 17:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
prave mi pisala kolegynka,ze sa u nas v praci prepusta,od noveho roku 6 zien-a to nas bolo 25,fuuu,sice som sa tam po materskej uz nechcela vratit,ale aj tak ma to zobralo :confused:
2. únor 2010 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek