• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Čau děvčata, tak jdu na to :slight_smile:

Martinko vám gratuluju, že se Kryštof ukázal v nejlepším světle. To máš odměnu za Vojtovku, nebo manžel - nevím kdo víc cvičil :slight_smile:. Si dáte panáka, že už nemusíte, ne?
S těma rajčatama si mě uklidnila, budu je pomalu zkoušet dávat, když je to takto kapacitou podložené :grinning:

Andrea, tak to je super hraní na cestování, to jsem ještě neslyšela. Chodíš ji opravdu vyprovázet? A kam? :grinning: :grinning:
Jak se cvičí lezení? Se přidáváme do klubu spíše stavějících se dětí..

Bambul testoviny jsem dala zatím jen jednou, s krútí masem a karotkou. A byl to fakt úspěch!

Elibetka gratuluju k blížícímu se přírústku do rodiny, budou opravdu skoro jako dvojčata! Pěkné jméno jste vybrali.

Devitka, leták jsem dala jednou Peťkovi, když jsem ho potřebovala na chvíli zabavit a po chvíli se podívám a celá pusa zelená :grinning: jsem se zhrozila :sweat_smile:
6 zubů fíha to je číslo..

Alex, my to máme trochu jinak s tím jídlem - já dávám kaši leckdy až v 19 hodin. A pak hned koupání a spaní, když vidím, že hodně pláče a nedá se utišit tak ještě těsně před spaním nakojím (tak v 1/3 případů). V 16 hod. dávám jogurt. Ale dneska to máme teda fest rozhašené, protože ještě teď Peťka dospává v autě, byla jsem s ním plavat, pak nákup, ikea a usnul cestou domů. Jsem zvědavá, kdy večer usne.

Zuzec tak jste kašomilové 2 :grinning:, já to dělám z HA mlíka a to je nahořklé, tak mi to moc nechutná, občas olíznu lžičku, no ale pejskovi to, jak vidno nevadí, aspoň si obohatí jídelníček na staré roky.
S tím rtíkem nemůžu poradit, má to zarudlé, jako suché? třeba občas něčím máznout, ale ty děti stejně pořád slintají tak se to smyje...

Julenka teď je doba nejistá, každý může být rád, že má práci..

Jdu pro toho našeho kulíčka ať tam nezmrzne, zatím páá
2. únor 2010 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
veru julenka je to strasne v dnesnej dobe s pracou vsade sa prepusta nikde sa neprijimaju novy ludia :pensive: a vobec to nevyzera ze uz svita na lepsie casy :confounded:
2. únor 2010 v 17:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzka - teraz je v novej Mama a ja reklama na nejaký nový krém od Biodermy určený na boliestky úst spôsobený slinením pri prerezávaní zúbkov Bieoderma ABCDerm Péri-oral, odporúčaná cena 13 Euro.
2. únor 2010 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby citam tu o tych cestovinach...a to ako davate rozmixujete? lebo bavite sa tu o hl jedle a prilohach :confused: vy uz nemixujete? kurnik ja len mixujem on mi kusky nezje ho napina mozno preto, ze nema este ani zub neviem.... :sweat_smile:
2. únor 2010 v 18:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashko, já mixuji, by se zadusil celým kolínkem :slight_smile: ale pokud nik nemá rád kousky tak to asi nebude mít rád ani těstoviny - ono to nejde dohladka rozmixovat, asi tak jak rýže. Peťka taky nemá zuby a rýže a těstoviny mu chutnají více než brambory
2. únor 2010 v 18:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, dnes som skusala hami masko so zeleninkou a nie su tam nijake konzervanty, zehustovadla, dochucovadla a ani Ecka. Take ze bez lepku od 6 mesiacov. Je to tam na take celkom slusne male kusky pokrajane, ziadna kasa a maly to normalne chcel. Sice ho z toho napinalo zo zaciatku ale normalne bolo vidno ako to zuzlal dasienkami a snazil sa to pohryzt tymi prednymi siestimi zubkami, ale skor s nimi škripal ako hryzol, ale bolo to strasne zlate :dizzy_face:
Inak, tlacia sa nam dalsie zubky, horne a aj dolne trojky. Slinta ako bernardin a cumel sa mu uz ani nepokusam vybrat z ust :sweat_smile:
My sme tiez kasovy, ja kupujem take fajne malinove a marhulove v madarsku a nestiham to malemu bagrovat :sweat_smile: :dizzy_face:
2. únor 2010 v 19:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivi, Maťo obedoval Hami morčacie so zeleninou pre deti od 8.mes a tiež už to nebolo len kaša, ale trošku kúsočky a sa mi to páčilo ako pekne žuval :grinning: :grinning: :grinning: jak dospelák, zvlášť keď zuby nemá. Na desiatu mal rozmačkaný banán s keksíkmi, ale teda zo začiatku ho naťahovalo, tak som si dala kúsok a aj ja a bolo to hneď ham :dizzy_face: tiež sa hlásime ku kašovým, včera dokonca kŕmil tatino - kde to napísať :dizzy_face:
Tuším Miško chce byť prvý so zubami :wink: :wink: :wink:

cestovinky som kúpila Cessy bezvaječné malé písmenká, uvarila som ich viac ako 5min a boli viac mäkkšie, nie však rozvarené ale tiež som mixovala radšej.
2. únor 2010 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
vo febr. Mama a ja je recept na žemlovku pre naše detičky:
1-2 rožky pokrájané na kolieska, 1 jablko, 1 hruška, 1 vaj.žĺtok, 150ml mater.mlieka (UM) pár kvapiek rastl.oleja, štipka mletej škorice

Nakrájaný rožok namočte do doj.mlieka, nechajte zmäknúť,vytlačte prebytočné mlieko, pridajte vaječný žĺtok. Do hrnca rovnomerne uložte hmotu zo zmäknutého pečiva a pokvapkajte olejom. Jablko a hrušku nastrúhajte,ovocie naneste na pečivo. Chvíľku spolu "poduste". :wink:
2. únor 2010 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeeej elibetka kukam, ze cakate v juli babo - dievcatko a teda krasne neobycajne meno ste jej vybrali. tak gratulujeme oneskorene

devitka - nas matko je tiez nejak zatazeny na chlapov. nastastie je velmi spolocensky a zatial sa neboji cudzich skor by som povedala, ze ked nam pride navsteva tak je taky spokojnejsi

natashkaa - ja davam cestovinku zatial pismenka a tie su malicke a cestovina ked sa domakka uvari (a tato tenka sa vzdy) tak je to celkom v pohode. u nas to bolo prve jedlo co sme nemixovali. a teraz sa uz snazim zeleninku nakrajat na drobunke kusky radsej ale napr. dnes som nestihala tak bolo mixovane. snazim sa to striedat. a tiez ak mozem poradit, ked das k cestovine zltok tak je to supermazlave a lahko sa prehlta. ved skus uvidis co na to dominik povie :wink:

no nas matko tak hlce ze nestiha vobec zut ani vacsie kusky, skratka ich prehltne :grinning: :grinning: :grinning:
2. únor 2010 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadi ja som tiez na nu kukala ze aky recept dobry. a celkove su tam velmi dobre recepty ja som dnes robila na veceru kukuricku krupicu a do nej som dala 100ml sunarky jablko+hruska a matko to vsetko zjedol, povodne som myslela ze to budu 2 porcie. tak som zvedava ako bude v noci spinkat.
2. únor 2010 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobrý večer :wink:

maminky, kt. dávate drobcom špenát, aký dávate - špenátový pretlak alebo klasický špenát? Ja som dnes hľadala v obchode špenát a našla som asi 5 druhov, ale len z mrazeneho pretlaku.. môže byť aj ten?

alex, ako robíš kukuričnú krupicu? :grinning:
ja chcem zajtra vyskúšať ryžovú s ovocím, asi s banánikom.. takú som mu ešte nerobila.. chcem prejsť na domáce kašičky... a kupované len príležitostne..

v Mame a Ja sú fakt dobre receptíky, a nielen tie pre detičky :wink: a samozrejme skvelé články, poradne a príbehy.. a krásne fotky.. vo februárovom čísle tie s oteckami sú úžasné :dizzy_face:
2. únor 2010 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
alex, mozno sa hlupo spytam, ale ten zltok do tych cestovin davas ako?
2. únor 2010 ve 20:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

tak slečny zaspali. Uvidíme na ako dlho, lebo Danielku tie ďasná strašne bola, má úplne všade samé afty, a Ľubka klasika, sa ešte pár kráť zobudí. Inak vraj v ťažších prípadoch, detičky s takouto infekciou v ústach skončia v nemocnici na infúziách, lebo pre bolesť nemôžu jesť. Tak dúfam, že u nás je toto už vrchol infekcie, a už to bude len lepšie. Na noc som jej dala Nurofen, lebo mala teplotu a aj od bolesti. No a okrem toho striekame Tantum verde. :unamused:

Inak k tým cestovinkám, ja ich tiež nechám v trochu rozvariť a potom mixujem, lebo jej také väčšie kúsky na prvý krát vadili. Inak sa snažím Ľubke už len popučiť vidličkou, a celkom jej to aj s tými kúskami chutí. Zajtra budeme mať tekvičku, mrkvu, zemiačik, mäsko.

Bubli - hej, ona sa takto hrá, že napodobňuje nás dospelých. Keďže ja často balím veci, keď ideme k našim alebo svokrovcom, tak ona sa potom rovnako hrá. No chodím ju odprevadiť do vedľajšej izby, potom sa vráti a povie: "Tak už som tu". A ja sa pýtam, ako bolo a tak. Však o chvíľu to nás všetky čaká, že nás budú detičky napodobňovať. Danielka mala asi rok a pol a bábike v kočíku hovorila: Pekne seď a nevymýšľaj. :grinning: No kde to asi počula? :stuck_out_tongue_closed_eyes:
To cvičenie lezenia, som si nejak pamätala ešte z čias Danielky, Jednoducho dieťa cez seba položiť na brušku, aby sa akože snažilo preliezť na druhú stranu. Ja si sadnem na zem, vystriem nohy a Ľubku si cez ne preložím. A ona sa všelijako hemží a snaží sa prejsť na jednu stranu za nejakou hračkou.
2. únor 2010 ve 20:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekny vecer prajem!
Idem sa postazovat! Mam doma lazaret, starsieho som vyslala k nasim s teplotou a kaslom, ja drhnem ako tuberak a tecie mi z nosa a MM tiez lezi prechladnuty a zda sa mi, ze aj drobatko zacina trosku pokasliavat a tecu mu sopliky a keby toho nebolo este dost, tak sa mi asi ide zapalit pravy cecik, mam tam take hrudky a boli ma cely spodok cicku, no co budem hovorit, ked sa serie, tak sa serie. :rolling_eyes: Kamoska mi pozicala odsavacku, ale bud som ja nemtava, alebo neviem, ale neodsala som z neho ani nic, nastastie ked isiel maly spinkat, tak si z neho cucol. Inak zacal papkat asi o polovicu menej ako doteraz a vecernu kasu uz nepapka vobec, co som doteraz nestihala davat :unamused:
martinamil Kristofko je sikula teda poriadny!
natashkaa ja som davala ceśtovinky normalne so zeleninkou a maskom a potom rozmixovala, sice nie celkom na jemno, ale malemu to chutilo.
devitka ze 6 zubkov, to je uz ridna selmicka, mna maly hryzol tym jednym zubkom a teda az mi slzy vyhrkli, lebo sa mu podarilo rovno do toho bolaveho!
No drzte palceky, aby sa mi ten cicik rozchodil.
Prajeme krasne snicky!
2. únor 2010 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
andreaber, také preliezanie radili aj v niektorom z maminovských časopisov a fakt je to super, Maťo tak nadhadzuje riťulou, len to štartovanie je bez pokračovania, nevie sa rozbehnúť ďalej :grinning: :grinning: :grinning:
Danielka má super hry :wink:

dneska som poctivo nahodila okuliare, mám do diaľky 1tky a hrozne som sa mu páčila, tak sa škeril jak lečo. Aj MM má okuliare, aj svokor a môj tato a na všetkých brílkových sa akosi viac usmieva. :grinning: :grinning: :grinning: že by sme mu boli smiešni ? :sweat_smile: :confused: :grinning: :grinning: :grinning:

ninny, my sme zatiaľ robili špenát z mrazeného, kúsok pre Maťka a zbytok pre nás :wink:

natashkaa, v noci som si spomenula na Teba, kojila som každé dve hoďky :sunglasses:

inak dávno sa neohlásila narciska, :confused: už mi chýbajú jej super príspevky :slight_smile:
2. únor 2010 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadi, ani nevrav, ak pojdu zase 4 naraz, tak to budeme mat o chvilu 10 zubkov :sweat_smile:
2. únor 2010 ve 21:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, ja davam spenatovy pretlak :wink:

u nas preliezanie vyzera tak, ze maly si o mna oprie ruky, pokrci kolienka a preskoci ma :sweat_smile: Uz nemam ani sekundu, aby som nebola v strehu, lebo minule takehoto flopa skocil cezomna na gauci a skoncil na zemi :frowning2: som ho ale za nohy chytila v poslednej chvili :confused: , ale zeme sa dotkol...
2. únor 2010 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasimk, jojha, rýchlo sa uzdravte, neskúšala si v sprche odsať mliečko ?
2. únor 2010 ve 21:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasi, ja mam po kojeni pravidelne vytlacene horne zubky na bradavke, ale asi so si zvykla :confused: :sweat_smile:
2. únor 2010 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jasimk - čítam, že aj u vás riadny lazaret. Tak nech sa rýchlo vyliečite. A nemáš náhodou, upchatý mliekovod. Ja som to raz mala. Vtedy treba na bradavke nájsť takú bielu bodku, sterilnou ihlou prepichnúť, no a potom priložiť dieťatko, aby pilo.

Ivuska - a čo sa Miško rozhodol, že do roka si nechá narasť všetky zúbky? :slight_smile:

Dadka - aj ja by som mala nosiť okuliare, ale nenosím. Ale keď som si ich minule dala, tak Ľubka si ma tak vážne obzerala. Inak na okuliare je zvyknutá, lebo manžel nosí stále. A ešte sa čuduje, keď si zmyjem vlasy a na hlavu si z uteráka urobím turban. :slight_smile:
2. únor 2010 ve 21:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
andreaber, presne, uterákový turban to je čudo !!! kámoška sa tak malému ani ukázať nemôže lebo hneď začne plakať :grinning: :grinning: :grinning:
2. únor 2010 ve 21:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
mládenec sa hlási, tak želám všetkým dobrú noc :wink:
2. únor 2010 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
adi, asi ano.. do roka mame 28 zubkov :grinning: Inak ja som sa minule sprchovala a mala som maleho so sebou v kupelni a ked som si samponovala vlasy a mydlila seba isiel su ušúľať od smiechu, ze co to mama robi :grinning: :dizzy_face:
2. únor 2010 ve 21:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny: spenat kupujem z kauflandu,( teraz znacku neviem a nechcem buchat s mrazakom aby som malu nezobudila) je to mrazeny pretlak v sacku a je zmrazeny do takych malych guliciek, na pripravu pre malu mi staci jedna gulicka. fakt dobra vec.

ozaj, nezdaju sa vam hami kase nejake sladke?

dnes som jej kupila hami kasu bananovu na dobru noc a zdala sa mi sladka, doteraz sme papali babylove z dm. ako robite domace kasicky?
2. únor 2010 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadka - dobrú noc.

Ivuska - veru, to by človek nepovedal, čo tie deti všetko rozveselí. Ale veď to je dobre, len nech sa smejkajú. Potom je aj nám mamám veselo.
2. únor 2010 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
emla, tu kašičku mami i my, Sebkovi chuti veľmi, ale mne príde taká umelá..
v Kauflande som hľadala minulé i ja.. a tiež tam mali len ten pretlak, som nevedela či to bude dobre.. keby si si náhodou spomenula na mňa, tak mi napíš zajtra ten názov.. diky :slight_smile:
2. únor 2010 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
mna to este nenapadlo zapnut si konik a FB vecer,ale ze jak to tu frciiii :sweat_smile:

emla,u nas ta hami bananova nemala uspech-max 2 lyzicky,fakt je sladka,tiez som potom kupovala deemkovu,ale potom sme dostali nutrilon kasu a odvtedy Brunko inu nechce

aj u nas je turbam z uteraka num.1

jasimk drzim palce,nech ste rychlo ok

a spenatovy pretlak len podusite na vode?plus vareny zltok s krumplickou pridavate?ci?
2. únor 2010 ve 21:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
cauko
diky za rady s tymi popaskanymi perami...skor to vyzera ze to ma suche a preto jej praskaju, ale nechapem, ved stale slinta... :confused:

bubli teraz sa spytam mozno blbo, ale ty si Petka nechala v aute ked ste prisli domov? lebo si napisala, ze teraz dospava v aute...tak som to tak pochopila :sweat_smile: lebo ja niekedy rozmyslam, ze malu necham pospat si v aute ked odniekial prideme, lebo ona sa hned zobudi ako ju donesiem dovnutra...auto mame odparkovane v podstate pred vchodovymi dverami, pootvorila by som jej okienko a bola by skoro ako v kociku....samozrejme tiez zababusena....

nataska, ja stale mixujem, ale napr. ryzu mi nikdy nerozmixuje a cestoviny tiez nie uplne na kasu su tam take malu kusky, ale cestoviny vzdy skoro rozvarim aby boli makucke

dadka tusim sa nasi tatinkovci dohodli, lebo dnes ked som vstala som skoro padla na rit...tatinko nachystal dcerenke na desiatu banan s keksikom a krmili sa :grinning: mna nechali spat, tak som si schrupla do 10:00 a taketo prekvapko ma cakalo...lebo som vcera mala trochu narazky, ze ci ho vobec nelaka malu nakrmit, ze je to taka mila cinnost...a chytil sa :grinning: :grinning:
a super tip na tu zemlovku, len si neviem predstavit ze si budem odsavat mlieko..som to uz sto rokov nerobila..ale uz chcem nejake nove recepty na nej vyskusat..

ninny ja malej kupujem normal spenat - pretlak (ten bez smotany a cesnaku)

jasimk drzte sa a nech ste rychlo zdravi!!

ivus, teda misko je poriadne cislo :grinning: :grinning: Terezka sa vzdy strasne kosi na tom, ked mam nohu cez nohu a tou vrchnou nohou hojdam...ta ked zbada hojdajucu sa nohu, tak je hotova :grinning: mam to aj natocene, ked sa mi bude chciet, dam na youtube

no idem nieco schrupnut, nejaky hlad na mna prisiel :sweat_smile:

dobrunoc
2. únor 2010 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja kupujem špenátový pretlak mrazený porciovaný Ardo (majú ho aj bio), a je to úplne super, lebo sú tam také valčeky a môže sa z nich dať koľko treba.

Julenka - ja varím naprílad mäsko, špenát, cukinku, zemiačik. Alebo namiesto mäsa dám práve žĺtok, no a ten zemiak to zahustí.

Dobrú a pokojnú nôcku všetkým.
2. únor 2010 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny tak ten spenat je znacky ardo, tak ako pisala andreaber. presne taky kupujem.

dnes mame rizoto a aj laurinka bude papat, ale ona bez soli a viac zeleninky bude mat.

ja malej nemixujem, ale vsetko roztlacam vidlickou a celkom jej to chuti, ona rozmixovane velmi nemusi. najviac jej chuti obed t.j. vsetko co je s maskom prip. s vajickom. ovocie stale nechce a kasu ako kedy.

uz by som chcela aby papala 3x do dna ale neviem co jej dat na desiatu ked ovocie nechce.

inac dobre ranko vam prajem.
3. únor 2010 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek