• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
dobre ranko kocky,
takze my mame rozbehnute zubky v plnom prude. Drobcek vela plakal v noci a aj cele rano. Rucka v puse a v tvari vyraz "mama preco ma to boli" :frowning2: :cry:
3. únor 2010 v 09:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
Dakujem za rady a drzanie palcekov, cicik sa v noci rozbehol, lebo som ho malemu dala 2x po sebe a ked tahal tak som si ho masirovala, ale vsetkych svatych som pri tom videla, ale tuk-tuk uz sa to zlepsilo.
ivuska tie zubky nezavidim, ale co uz kazdeho z nas to caka, tak vela trpezlivosti zelam.

emla my este stale nepapame desiate, doobeda len cicikujeme, po pripade, ked ja ranajkujem, vacsinou okolo 9 hod. tak mu sem tam supnem kusok chlebika, alebo rozteka. Ale pred vecerom papa detsku vyzivu, lebo cerstve ovocie tiez nemusi.
No drobec sa budi, tak som toho vela nestihla popisat, majte sa krasne!
3. únor 2010 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko :slight_smile:

aj u Vás už od skorého riadna poriadne sneží? Mohlo by sa už otepliť.. nemám rada zimu :(

zezec, a to kupuješ mrazený špenát?

emla, ďakujem, myslelo som si, že to bude ARDO, to je dobrá značka :dizzy_face:

ivuska, chúďatko, my máme zatiaľ vonku 2 zúbky - spodné, tiež to vyzerá tak, že za chvíľku pôjdu ďalšie..

zajtra ideme na poradňu, tak sa napíšem miery :wink:
3. únor 2010 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
od skorého rána (tam malo byť) :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Zuzi, sorry za skomolenie mená.. :grinning: dnes som proste šikovná..

a... tak napíšem miery :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. únor 2010 v 10:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte mamicky. Chcela by som sa s vami ako uz so skusenymi mamickami poradit. Kedze aj moje babo bude narodene v juni, chcem sa spytat, co vsetko malo babo oblecene, ked ste ho brali z porodnice. Viem, ze nemusi byt rovnake pocasie, ale mali ste vo vajicku aj nejaku deku do autosedacky alebo je to zbytocne? Mam klasicku rychlozavinovacku,ale do sedacky ju pouzit nemozem.Bude stacit len nejaka decka pod a nad drobca ci ako? Vobec si neviem zatial predstavit, co vsetko treba na takeho 5dnoveho drobca naobliekat, aby mu nebolo zima. Poradite?
Dakujem
3. únor 2010 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čaute mamči :grinning:

dneska u nás sněží, ale jen tak jemně. Na návštěvu přijede kamarádka s dětma tak půjdem po obědě stavět huhuláka :grinning:, už se těším na pokec..

Včera večer jste se ale rozepsaly :slight_smile:

Andrea i Jasimk na vás myslím, jak se na vás ty nemoci nalepily :frowning2: :frowning2: , snad bude dneska líp.
Andrea už se moc těším, až začnou ty naše děti rozvazovat a hrát si, to pak bude sranda s nima :slight_smile:. Cvičení lezení dneska zkusím! Ale peťka se u všeho co mu nejde strašně rozčiluje..

Ivuska, bobeček Miško, snad zuby vylezou rychle a nebudou ho trápit dlouho. Chladíš mu to nějak? třeba kousátko do ledničky? Musím nasbírat tipy..

Ninny špenát ani nevím jakou značku, hlavně aby byl porcovaný. Ale jednou se mi po něm tak poblinkal chudáček, že od té doby nemám odvahu mu ho zas dát.

Zuzec jojo peťku nechávám v autě, protože jak píšeš, tou změnou teploty se hned vzbudí. Takže ho nechám tam, ani nevypínám rádio a akorát donesu chůvičku. Auto máme před domem takže ho ani nezamykám, to by ho taky probudilo. Sice je tam jak paragraf v té autosedačce, ale není to často.

Gilmorka když jsme šli z porodnice tak byla bouřka a hodně foukalo, takže peťka měl body s dl. rukávem, punčocháče se šlapkama, na tom silné ponožky, mikinu a bavlněnou čepičku. v autosedačce nic neměl, zvrchu přikrytý dekou (flaušová modrá z ikea, naněkolikrát přeložená takže teplá). Spal tak snad to bylo ok.
3. únor 2010 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

dnes sa mi zdá, že Danielku tie ďasienka až tak nebolia. Nesťažuje sa tak často. Ale rožtek ráno ešte nemohla jesť. Tak len jogurt. Na obed spravím karfiol zapekaný, ale ho tak domäkka uvarím. Ľubka zaspala a ešte stále spinká. Už asi hodinu.

Jasimk - som rada, že sa polepšilo.

Ivuska - je to ľúto :frowning2: , že Miška tak tie zúbky trápia, ale budete to mať aspoň rýchlo za sebou. Nás bezzubých to ešte len všetko čaká.

Gilmorka - ak si dobre pamätám, tak ja som Ľubke obliekla body s dlhým rukávom, dupačky, svetrík a čiapku, no a bola klasickej zavinovačke.
3. únor 2010 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte baby,

gratulujem vsetkym dnesnym vymesacnikom :slight_smile:

maly mal dnes na obed 1.x cestovinky a veru 1.x mi trochu nechal. nechala som schvalne vacsie kusky a asi mu to tak neslo dole krkom.

inak, citala som, ze je dobre deti v nasom veku uz posmelovat k samostatnosti v jedeni, ja som to skusila a naozaj, je to nasa momentalne naj cinnost...dam mu do misticky kusky chlebika, piskot alebo chrumiek a on cely stastny si ch pekne vyberie a spapa :grinning: :grinning: taky je pri tom zlaty, upne vidno, ze je na seba hrdy, ze to uz vie.

emla, preco chces uz, aby ste papali 3 x denne? kojis este? neviem, ja viem tak, ze 3 x denne uplne staci od 9-10 mesiacov. my inak vobec vecer kasu nepapame, pockame do toho 9.m a potom zacneme.

joj, vcera sa nam stalo nieco neprijemne. pisala som, ze maly teraz casto pada a bohuzial na hlavku, no a vcera komplet vyvrackal moje mliecko, tak som si to hned spojila, ci nema nejaku reakciu. nastastie nie, ale fakt na neho musime davat sakra pozor.

a este otazocka...co budu nasi drobci nosit na jar? bundicky? totiz, v etscu maju pekne a uvazujem, ci kupit, ci co vlastne.
3. únor 2010 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
ja mam snad mesto mlieka redbul,vcera cez den spal Brunko cca 45 min a v noci bol od 1nej hore,len sa na brusko pretacal,lozil,vykrikoval,sem tam podriemkal,ale to uz bolo o nicom.A o 6sa uz na mna vyspaty usmieval,ze mama vstavaj,uz je den! :frowning2: a teraz som sa este ani z pyzama nestihla prezliect,co som okolo neho behala,lebo vycinal ako hurikan,dokonca uz aj kvetinac vykotil...ale ta jeho radost v ociach... :frowning2: :grinning:
povodne som s nim dnes nemala v plane ist von,lebo snezi a fuci,ale u nas uz nevelim ja,tak som ho maobliekala,aj deku som okolo neho 2 krat omotala,dala do fusaka a uz 10min spi na terase,dufam,ze da aspom pol hodku,este musim postavit varit

andreaber,aspom male zlepsenie od vcera,ale uz to bude snad len lepsie,drzim palce
3. únor 2010 v 11:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
simonko akurat vykakal papierik :grinning: a ja sa cudujem, ze co ho tak zapieklo :grinning: :grinning: :grinning:
3. únor 2010 v 11:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
joj, zase mi padooool :rolling_eyes: :rolling_eyes: :rolling_eyes: uz nemozem konikovat, papaaaaaa :sweat_smile:
3. únor 2010 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Práve som volala doktorovi kvôli výsledkom, tak moč aj výter z hrdla sú negatívne. Takže ATB netreba a pokračujeme hlavne v tej dezinfekcii pusinky. Ľubka už svoj obed spráskala a teraz sme na rade my s Danielkou.

Julenka - keď už detičky objavia, ako sa vedia samé pohybovať, tak to je už potom zaberák. Ono sa môže vtedy pokaziť aj nočný spánok, lebo deti aj počas spania prežívajú ten deň, keď všelijako lozili, a potom aj v noci si sadajú a lozia, to ich budí. A ten nezbednícky pohľad, keď prevrhol kvetináč, si viem veľmi dobre predstaviť. Aha mama, čo ja už viem. :wink:

Bambulka - tých pádov si eeešte užijeme. A to ešte keď budú starší. Inak aj Danielke sa pravdepodobne tá infekcia dostala do pusinky, keď ju v škôlke udrela hojdačka a mala rozbité pery.
3. únor 2010 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
gilmorka, my sme mali dupacky, kosielku, kabatik , ciapocku, ale je prevda, ze sme odchadzali asi v najskaredsi den v juni, prsalo strasne a fukal vietor. Kedze sme necakali take pocasie, tak som nemala deku, tak som mu prehodila osusku :sweat_smile:
3. únor 2010 v 11:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
...Brunko este spi,ale som ho uz dala dnu,lebo je fakt hnusne,aj som sneh poodmetala,ale zbytocne,lebo stale pada

andreaber,to mas najskor pravdu,ze to bude tym pohybom,uz sa to parkrat stalo,ze stvorkoval v noci po postielke :sweat_smile: a potom lahol a spal tam kde zostal,akurat ked ho nezachytil monitor,tak zacal pipat :slight_smile: a potom som uz musela dat cicik

gilmorka,my sme mali bodiky na kr,rukav,letny overal na dl.rukav,ponozky,ciapocku a rychlozavinovacku.mali sme v aute vajicko,ale ja som si Brunka niesla na rukach,prave preto,ze sa v zavinovacke nedal dat do vajka :wink:
3. únor 2010 v 11:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dakujem dievcata,ste zlate :wink: Ak budem potrebovat este radu, skocim obcas k vam, nevadi?
3. únor 2010 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
gilmorka my sme isli domov v kosielke, zamatovom overaliku a ciapocke, supnuty bol v autosedacke a mal prehodenu decku, bolo strasne teplo, cize este v aute sommu rozvazovala ciapocku, aby sa nedopotil.
andreaber super, ze nemusi bytr ATB, cim dezinfikujete pusinku, ked nas vacsi mal taku infekciu, tak sme vytierali pusku Herbadentom, ale reval pritom ako tur.
julenka tak Brunko ma zapal hyperaktivity :wink:
My mame pre zmenu spave babatko dnes spinka uz treti krat a to uz taha vyse 2 hodinky. Ale to asi preto, ze je trosko prechladnuty.
Ten sneh mi uz fakt lezie na nervy, to su teda kopy a este ho treba aj odpratavat! :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Vyhlasujem ziadost o skory nastup jary, kto je za?!
3. únor 2010 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
nejako vas ledva stiham precitat
my sme sli domov vbodinkach s dlhym rukavom,spodok take polodupky s nohami na hlavke ciapocka a bol v perinke kedze sme ho prevazali vo vanicke(vanicka ma tie klipsy ze sa da prevazat aj v aute )ale bolo strasne teplo takze sme tiez v aute rozbalovali aj perinku a aj ciapocku sme davali dile.ale zase stale mal studene rucky takze aj napriek teplam sme ho asi cca mesiac obliekali tak s dlhym rukavom a potom sme cele leto stravili len v plienocke a niekedy aj naholo vonku zalezi od babatka :wink:
3. únor 2010 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

tak dnes už aj Ľubka má teplotu. :unamused: Okrem toho má aj redšiu kaku, tak hádam to budú zúbky. Rovnako sa to prejavovalo u Danielky, keď bola malá. Len dúfam, že nechytila ten hnus, čo má Danielka. Našťastie dnes už bola Danielka bez teploty. Ďasienka ju ešte bolia, ale predsa len menej ako včera. Akurát, že sa jej jedna afta vyhodila na jazyku.

Jasimk - nám doktor predpísal Tantum Verde, aj keď je tam písané od 6 rokov. Ale tento neštípe, aj sama Danielka príde za mnou, že maminka poďme si pusu nastriekať. A pripájam sa k žiadosti o skorý nástup jari. Mne už tá zima lezie krkom.
3. únor 2010 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj Brunko ma zvysenu teplotu :unamused: spapal kasu pred hodinou,umyla som mu ritulu a uz spinka.to zas bude noc,chuda moje malinke :frowning2:
3. únor 2010 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Neodbočuj od původního tématu".
3. únor 2010 v 19:05 • mamonia
:pensive: :pensive: ahojte baby kedze je to u nas kriz zo vsetkym tak preco bynebol este vacsi. Dostala som silny zapal mocovych ciest horucka 38,5 silne ATB nemozem kojit vyslovene mi to zakazala. A ako viete Niko je 7x hore jedine co ho utisi je mlieko a on ani prikrmy poriadne nepapa number 1 je mlieko cely den. Takze som sa u doktorky pekne rozrevala a placem aj teraz co mi na znizeni teploty neprida. Najhorsie ze mi nejde odsavat akoze co mam teraz robit?????
3. únor 2010 ve 20:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý večer kočky,

Natashko to je teda síla, pokud jsi dostala takové ATB,že nesmíš kojit....Dr. říkala, že jiná ATB nemůžeš brát?
Tak mě napadlo, co kdybys zavolala na nějakou hot linku kojení - my v ČR takovou máme, nevím jak v SR, a pozeptala se? třeba ti poradí.. :frowning2: :frowning2: :frowning2: Zatím bych se snažila nahřívat, odstříkávat..Dominik ale stejně asi neumí pít z láhve, co? :frowning2:
3. únor 2010 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zběžně jsem se dívala na typické ATB na močové infekty (biseptol a chinolony) a opravdu u všech je kontraindikací těhotenství i kojení :frowning2: :frowning2: :frowning2:
Asi to nějak přetrpět s tím odstříkáváním pár dní..ale fakt je mi vás líto, se to nějak se....
3. únor 2010 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nataška, nech to rýchlo prejde, zlatíčko teda fakt keď sa to ser.ká tak poriadne :angry: :frowning2:
3. únor 2010 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
musím sa pochváliť prvým prerezaným zúbkom, resp. len ho cítiť na dotyk a tiež keď lyžičkou jemne zacinkáme :slight_smile: ale radosť mám jak jojo :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
preto bol včera v noci taký umrnkaný, stále by sa len cicíkoval a dnes sa len na mňa vešal, trošku mal aj teplotku ale len 37°C, a keďže riadne nasnežilo dobrých 15cm sme ani vonku neboli, za celý deň bobek iba 1hod spinkal, snáď to dospí v noci
3. únor 2010 ve 21:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natashka - hlavu hore, zvládnete to. Hlavne kľud. Už som Ti raz písala, že ja mala rovnakú situáciu pri Danielke.Tiež som si porevala. No ale to nepomôže, jednoducho taká situácia nastala, treba s ňou zmieriť a riešiť ju.Takže sa ukľudni, aby sa mliečko tvorilo. No a potom skús ponúknuť Nikovi mliečko z pohárika, už to nemusí byť fľaška. Napríklad ja mám Lovi pohárik z nepretekajúcim náustkom a je fajn. Ventilček sa podľa potreby dá dať preč. A neboj sa Dominik sa nakoniec napapá. A môžeš napísať aj do poradne Anag v Bábätkách. Uvidíš, čo Ti poradí. Držím palce.
3. únor 2010 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Joooj Dadka gratulujem a teším sa. Takže už aj vy ste zúbkatí. No som zvedavá, či aj u nás zajtra nebude pusinka cinkať.
3. únor 2010 ve 21:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andrejka napsala super uklidňující příspěvek, no jo zkušená mamka :slight_smile:. Ten hrníček je fajn nápad!
3. únor 2010 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
no prave baby moje prso je vsetko ked nieje to je total amok az tak ze sa nevie nadychnut takze neviem ako to poriesim. Ja sa ani az tak nebojim, ze pridem o mlieko to sa snad za 4 dni neda bojim sa ako to budeme riesit umele mi nezje jemu ide o to ze prsom sa vzdy ukludni on proste nevie byt bez prsa je na mne minimalne 6 hodin celych 24 je na prse zavislý cumel nechce flasu nechce poharik nechce a bude mi tu plakat az do fialova asi sa zblaznim
3. únor 2010 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
kuk ip natashka
3. únor 2010 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek