• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
natashka-to ma velmi mrzi...
ja som mala zapal mocovych ciest v prvom trimestri tehotenstva a moj gynekolog mi predpisal ATB Monural,je to taky prasok v sacku a staci zobrat jeden alebo dva a zabera to,ak chces pozri si pribalovy letak,v tehotenstve a pri kojeni sa moze podla zvazenia lekara,ale mne moj gyndo povedal,ze riziko pre babo je minimalne.
Ja som este brala homeopatika a tie mozes aj pri kojeni a vela brusnic...
3. únor 2010 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashkaa velmi, velmi drzim palceky aby tieto dni rychlo presli a aby si bola rychlo fit a aby to Niko zvladol aj bez ukludnovania sa na ciciku. Zelam pevne nervy a strasne vela trpezlivosti.

dadka gratulujeme k zubku!

Prajeme pokojnu noc!
3. únor 2010 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
no prave ona hovorila ze keby to bol slabi zapal da mi nieco sumive na pitie len mne sa vysplhala teplota na 39 poobede a to povedala, ze nemoze riskovat aby sa to dostalo k oblickam a este stratim mlieko uplne vraj musim tieto ATB
3. únor 2010 ve 22:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak aj brusnice skus tie su tiez dobre na zapal skus si z nich aj caj navarit normalne kup susene a uvar caj.vela panadolu aby teplota klesla a skus aj tie homeopatika popri atb nech to cim skor prejde
3. únor 2010 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lovi hej presne tie brusnice mi k tomu predpisala to vravela ze pozastavuje tej bakterii aby sa vysplhala az na oblicky
3. únor 2010 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,

natashka aku ste mali noc? mas este teploty? maly plakal vela? uz papal?

musi to byt smutne a aj vycerpavajuce, budem ti drzat palceky..
4. únor 2010 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem zabrousila a vidím neradostné věci.

Natashko, moc držím palce, ať to oba co nejlépe a nejrychleji zvládnete. Však ono se to brzy srovná, uvidíš. Musíš to vidět pozitivně. Alespoň Tvůj prsomil objeví nějakou jinou zábavnou věc a nebude pořád přicucnutý a třeba konečně začne trošku víc spát.

V každé věci jsou nějaká pozitiva! Takže hlavu vzhůru a hledat pozitiva, nikoliv negativa (ty se najdou sami :frowning2: )
4. únor 2010 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Ľubka už večer mala teplotu 38,5, dali sme Nurofen. Ale aj teraz ráno mala rovnakú teplotu. Takže zase Nurofen. Uvidíme, čo bude poobede. Natrela som aj ďasienka Kamistadom, no a trošku sa ukľudnila. Inak plačeeeeme. Aspoň Danielka dnes už lepšie. Klop-klop

Natashka - aká bola noc?
4. únor 2010 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby

andreaber najprv Tebe chcem napisat, ze teaktiez moc drzim palceky o vasom probleme som si az teraz precitala tak nech sa citite cim skor lepsie!

Lovi chcem podakovat za IP, ze na nas myslis a Teda chcem vam vsetkym podakovat, ze ste sa ma snazili trochu ukludnit.
Ja som este vecer volala laktacnej poradkyni nech mi poradi ale moj problem ju celkom vyviedol z miery a pravdu povediac nevedela ako dalej. :frowning2:
No noc hrozna. Bol hore no snad aj 20x plac plac tato ho nosil na rukach ja som sa snazila ist co najdalej nech ma neciti. Stale mu daval treningovy hrncek mal v nom UM ale nic vzdy zaspal od vycerpania tak na 30 minut. potom znova chudak musel byt aj smedny hladny nervozny kde som. Nad ranom som to uz nevydrzala a proste som mu dala. Lenze on to uplne cele do 5minut vyvracal :cry: :cry: asi to mliecko nieje ako ma byt a aj tie ATB su silne :cry: tak tato zobral normalny pohar z akeho pijeme my zarobil UM a z toho vypi 50ml!!!!!! potom este zjedol aj hrusku 50ml teraz je s nim vonku nech stale spi neviem ako to bude teraz poobede. Laktacna mi povedala ze nevadi ked nebude jest tie 4 dni hlavne nech do neho dostaneme aspon trochu tekutin. Boze on je taky drobec 7kil ma este mi schudne :cry: No a problem cislo dva moje prsia. Kedze mam zapal mocovych musim vypit aspon 3litre denne cize sa mi tvori tolko mlieka az az a nejde odsat! prsia mam tvrde ako skala a aj to mi pridava na teplote. Snazim sa to striekat rukou ale boli to ako slak ako su tvrde dnes sa mi podarilo 50ml z jedneho 20 z druheho ale to nieje ani tretina z celkoveho objemu. K tomu placuce dieta ktore mi nozi na rukach v izbe a ja v kupelni nad umyvadlom a nejde to a nejde horucka no proste ak toto preskaceme tak ja uz asi budem schopna prezit vsetko. Pozdravujem babatka a hlavne drzim palce vsetkym horuckoym drobcom nech sa im polepsi.
4. únor 2010 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
cauko
nataska tak az teraz som si precitala, co sa u vas deje, som sa trochu zlakla vcera ten status na FB :confused:
je mi to strasne luto, ze mate taketo problemy, neviem ci ja by som uz nebola niekde na praskoch v Pezinku :frowning2:
aspon svetielko je, ze sa Dominik dokazal napit z toho poharika, mozno sa mu to zapaci a pekne sa bude vediet takto napapat.. drzim palce nech je to cim skor za vami a ako pise martinka, vsetko zle je na nieco dobre, mozno sa naozaj nauci lepsie spinkat v noci!

musim utekat, konecne ideme po sto rokoch von, malu supnem do sanok a trochu sa prejdeme u nas po lese :grinning:
4. únor 2010 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
nataška, držíme palce nech si čím skôr fit a Niko nech to zvládne tiež, on je šikulko, tak určite :wink:
nemáš elekt. odsávačku alebo aspoň si požičať ?

andreaber, aj na bambuľky myslíme :wink:
4. únor 2010 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

ďakujem všetkým, že na nás myslíte. Teraz cez obed som ich uložila a Ľubka sa po 30 minútach zobudila a hneď na to aj Danielke, tak som si išla ľahnúť k nim a spali sme doteraz. Teda ja len driemem, lebo cez deň veľmi neviem spať.

Nataška - tak už jednu noc máte za sebou. Ja viem presne, o čom píšeš. Ak Ti môžem poradiť, tak ja nedám dopustiť na ručnú odsávačku Medela. Nebyť tej, tak vtedy pri Danielke s dojčením skončíme. Určite Ti laktačná vravela, aby so si pred odstriekaním prsníky nahriala a podobne. Tak len ďalej. Neboj sa, a ak aj Dominik niečo stratí na váhe, on to potom dobehne.
4. únor 2010 ve 14:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čao holky!

dneska nestíhám, ráno jsem byla u kamarádky na návštěve, má 2 měsíčního chlapečka. No krásný byl, ale už jsem ho neuměla ani pořádně chytnout! Náš petřík vypadal proti němu jako obr i když moc vypasený není (má jen 7,5 kg cca)..

Jinak jsem zhrozená kvantem informací na FB! :astonished: :astonished: fakt nevím, jak si vás všechny zapamatovat :grinning:, jo a 200 nových událostí, když jsem předtím mívala např 10... :grinning: :grinning: :grinning:

Natashko tak tu noc si neumím představit... :frowning2: :frowning2: ty jo...ale všechno zlé je pro něco dobré (to je fakt). A supr, že se napil z pohárku. Ať je jen líp! Odsávat jsem taky neuměla :frowning2: A jak je tobě?

Andrea přes den neusneš??já bych spala hned, ale musím sedět u pc :slight_smile: Je fajn, že je danielce líp, teď ještě lubka, aby byla v pořádku..já jsem tak ráda, že zatím zuby nerostou!

zatím pa a držte se marodi!
4. únor 2010 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
bubli ahaa tak to ty si bola na FCB v ziadosti o priatela ja som nevedal kto si tak som dala ignorovat hod sa mi etse raz
4. únor 2010 v 15:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
ok, už som sa hodila :slight_smile:)
4. únor 2010 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,ako sa mate?Neviem ci si vobec na mna este pamatate? :sweat_smile:
4. únor 2010 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
henessi jasan ze si pamatame :sweat_smile: uz si sa dlho neukazala ako sa vam dari?
4. únor 2010 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak zobrala som dnes malu v sankach von, ale presli sme par metrov a zapadla som aj so sankami :grinning: :grinning: :grinning: ledva som sa vyhrabala...sneh vyse kolien krucinal...mame odhrnute len cestu k autu a ku koze :grinning: :grinning: :grinning:
a terezka aj tak hned zaspala, tak som ju nechala chvilu pred domov a pospala taku tristvrte hodinku a teraz spi zase...dnes uz treti krat :confused: ale to len preto ze v tych sankach sa asi naprd vyspala...
ale necakala som ze toho snehu u nas az tolko nakydalo :angry:
4. únor 2010 v 17:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Zuzi :slight_smile:.No mame sa super,v nedelu budeme mat 8 mesiacikov :slight_smile: .Mame 2 zubky,sedime a uz by sme najradsej chodili :grinning: .A vy ako sa mate?
4. únor 2010 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nataška, chúďatko.. dúfam, že budeš čím skôr v poriadku a drobček to nejako zvládne.. držím pršteky..
Ako ste prežili prvú noc? :frowning2:

bublinka, aké máš vlastné meno na FB /napíšeš mi IP?/, díky :slight_smile:

My sme boli dnes na poradni.. Sebko má 7660 g, dĺžku neviem, nemerali ho, zmerám ho doma:slight_smile:
Na tie suché miestečka nám predpísala ten krém Excipial U Lipolio, ktorý mi radila aj bublinka.. povedala, že si nemysli, že to je ekzém a ak ten krém nepomôže, pošle nám ku kožnej.. tak verím, že to zaberie.. lebo to už ma pomaly všade.. na brušku, ručkách i nožičkach..

Všetkým oslávencom 8. mesiačikov želáme so Sebinkom veeeľa zdravíčka, lásky a nádherných zážitkov :wink:
4. únor 2010 v 17:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nataška, už som si prečítala.. no máte to ťažke, ale neboj o chvíľku budeš OK a Dominik si ani len nespomenie..
4. únor 2010 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
bublinka, už viem Tvoje meno, už Ťa mám aj medzi priateľmi :slight_smile:
4. únor 2010 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte volala som Dr uz je total dehydrovany dve pocurane plienky to je extrem. Predpisala mi strasne slabe antibiotika pri ktorych mozem kojit s rizikom, ze mi to ale moze prejst na ladviny. Pre mna je ale momentalne dolezite ze ho nakojim tak drzte palce ze aj ked su tie ATB slabe ze zaberu lebo ked skoncim s ladvinami v nemocke tak je asi po mliecku :frowning2: ale to su scenare ktore necitam takze som rada ze dnes vecer uz nakojim. :slight_smile: Dakujem za podporu velmi si to cenime!!!!!!!

henessi jasne, ze pamatame :slight_smile:
4. únor 2010 v 17:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:
nataska, je mi luto, co prezivas :pensive: hlavne, ze sa to riesi... drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo, aj dominik syty aj ty zdrava.... :dizzy_face:
my sme tiez oddneska na ATB.... Teploty sa po dvoch tyzdnoch vratili, zistili Hanke zapal, pravdepodobne zapal mocovych ciest :pensive: Snad uz zajtra bude lepsie....
4. únor 2010 v 17:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy, malé bábo môže mať zápal močových ciest??! zlatíčko male, nech je čím skôr v poriadku..
4. únor 2010 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
leni, asi moze.... nasli jej aj v moci nejaku bakteriu.... zeby z toho, ze je dlho na zemi? ale je na puzzle a na dvoch dekach... A je teplo oblecena... Nechapem.. Ale nemozem ju drzat v postielke. Co uz.... :confounded: A zimu nemame....
4. únor 2010 v 17:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,
aj my Vás tu po dlhšej absencii na MK zdravíme.
Pozdravujeme všetkých oslávencov :slight_smile: a prajeme všetko najlepšie...
Všetkým maródikom malým aj veľkým (Nataška) prajem skoré uzdravenie....

Prečítala som Vás len tak zbežne pár strán dozadu. Čítala som že mixujete ryžu. Ja ju Kubkovi nemixujem vôbec. Papá takú ako mi - na konci mu odoberiem a jpotom našu ochutím vegetou. Aj v nedeľu sme mali s hráškom a spapkal plný tanier. A nemá žiadne zúbky.

Dnes sme boli u kožnej lekárky. Kubko mal medzi prštekmi na nožičkách veľmi suchú kožičku, sa mu začala šúpať a praskať. Som mylsela že bude mať ekzém tak ako Sofi. Kožná však povedala že to je pleseň. Vraj či nosí topánočky po niekom - to vôbec alebo to má z bazéna a to tiež nie lebo plávať nechodíme. Tak neviem. Dala mu mastičku Pimafucort. Ak sa to nezlepší do 10 dní máme prísť. FAKT NEVIEM Z ČOHO TO MÁ. Nemáte skúsenosť s niečím takým????

Zuzi, aj my sme boli včera s Kubkom na sánkach na chvíľu a zaspinkal. :grinning:

Leni - my ideme na poradňu 15. tak uvidím naše miery - naši chlapci vždy mávajú rovnoko tak uvidíme :wink:
4. únor 2010 v 18:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natashko, jak je? I když začneš kojit, zkus znovu odsávat. Kdyby jsi musela přestat, tak ať se Ti psychický blok uvolní. Jakou máš odsávačku? Fakt mohu doporučit tu Medelu (ruční i elektrickou). U nás v Mateřském centru jde i zapůjčit.

Pokud něco odsaješ, zkus po nakrmit přes prst. Je to hodně podobné prsu a krmí se tak nedonošeňátka. Malíček do pusy, položit na jazyk nechtem dolů a stříkačkou vstřikuješ mléko vedle prstu. A nebo krmit lžičkou. Je důležité, aby si malý zvykal na jiné krmení, kdyby jsi nedej Bože musela znovu ty silná antibiotika.

Katy, zánět močových cest nemusí být jen z nastydnutí :frowning2: Držíme pěsti ať je dobře.

A samozřejmě myslíme i na Danielku! Ať je jí lépe.
4. únor 2010 v 19:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bublino, vítej ve virtuální realitě :wink: :grinning:

Taky jsme tu dříve popsaly 10 stran denně, teď už to není takové :wink: :grinning:
4. únor 2010 v 19:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mohu poprosit o hlas:
reknitosmilkou.cz/index.php?hash=bb6a6e118edf42e4850daf19fd68f0c92885754f1051729407

Truckeři, řidiči a dámy za volantem,
prosím Vás všechny o pomoc. Ráda bych vyhrála soutěž pro mého manžela, taktéž řidiče.
Bude Valentýn a když vyhraji, tak v Tescu kam strašně rád naváží zboží můj muž, bude od Milky viset plakát s vyznáním ode mě.
Chtěla bych ho tím překvapit, jelikož je to nejlepší chlap na světě.
A navíc po celodenní dřině, stojící v kolonách nebo u ramp si to zaslouží.

Děkuji všem za hlas.
zde přikládám odkaz a šiřte ho prosím mezi známé..
4. únor 2010 ve 20:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek