• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Ahojte,

tak baby už spia. Ľubka mala večer teplotu 38,6, takže zase Nurofen. Uvidíme zajtra. Pršteky má stále v ústach, a je taká bez nálady. Danielka už lepšie, bez teploty, ale už sa jej vyhodil opar aj na pere. To ju teraz svrbí. No afty v puse sa pomaličky hoja.

Martinka - zahlasované

Lenka - pekne rastiete. dúfam, že ten Excipial pomôže. Ja ho tiež používam, lebo mám strašne suché ruky. Ja keď som mala problémy s lišajmi po celom tele, tak mi pomohol Holtov krém. Ten môžu aj detičky. Len je taký bez vône a trošku to aj štipká po nanesení. Ale zabral tuti perfekti. :slight_smile:

Zuzka - na budúce budeš asi musieť pred sánkovaním zavolať niekoho s ratrakom :wink: Ale Terezka sa isto páčilo, keď zaspinkala.

Katy2 - to ma mrzí, neboj sa ATB u nej rýchlo zaberú a bude zase v poriadku.

Daniela29 - žiaľ nič neporadím, ale tieto pliagy sa môžu chytiť kdekoľvek aj napríklad u doktora a pod.
4. únor 2010 ve 20:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

vcera som sa uz nestihla ozvat ako sme dopadli lebo sme prisli z mesta az o 20,30 a to matko bol do 22,00 hore a ja som bola unavena ako kon. ale dopadli sme v podstate dobre. pani doktorka sa ma akurat pytala, ze ci ma niekto v rodine alergie (ja mam) a ci som nejedla nejaky alergen. no a kedze sa to matkovi zacalo robit tak okolo vianoc, tak skonstatovala, ze to mohla byt cokolada, orechy, skratka kolace :sweat_smile: aj ked som si nie ista ci to nemal uz pred vianocami ale kazdopadne sa mu to zhorsilo prave cez vianoce. nakazala nam kupit klasicke bavlnene pancuchy (take ake sme my nosili volakedy) a dala nam masticku namiesanu v lekarni a tiez fenistyl kvapky, aby si to neskrabal a este som jej spominala, ze ma strasne suchu pokozku tak nam dala taky olejcek-mydlo do vane ze ho mame len v tom kupat. a moje zistenia zatial - mast sme natreli prvykrat vcera vecer a potom dnes rano a uz teraz vecer mu to takmer ani nebolo vidno takze masticka snda zabera, akutrat, ze si to stale chce skrabat

dnes sme dali matkovi postielku na nizsiu polohu je to taky nezvyk teraz ale co s nim ked uz nakukoval ponad bocnicu a chytal sa aj ruckami. aj pri nabytku sa vsetkeho chyta a chce sa vytiahnut. zatial mu to nejde ale radsej skor ako neskoro.

ninny - ja davam spenat mrazeny taky na marne kusky mixovany tak neviem ci je to pretlak ale asi hej. a ja tiez chcem pomaly nahradzat kupovane kase lebo to ide strasne do penazi a ked mu uvarim doma aspon viem co v tom je. kukuricnu krupicu som robila tak, ze som ju namocila do vody (pisali, ze na hodinu ale matko bol strasne hladny tak asi 15 minut to len bolo) a potom som ju varila az kym nezhustla. tusim na 150ml vody isli 2 lyzice krupice. ja som mu do toho zamiesala 1 frutapuru lebo tu by uz nezjedol to mu je na desiatu malo ale moze ist do toho kludne aj cerstve najemno struhane ovocie resp. roztlaceny banan.

ivuska - normalne uvarim cele vajicko bielok spapam a zltok mu tam namrvim normalne medzi prstami on sa aj tak rozpusti

andreaber - juj nech to malej rychlo prejde. ja strasne neznasam afty a ake to musi byt hrozne pre taku malu slecnu :frowning2:

dadka - to mas fajn kym sa len smeje nas matko sa odmalicka snazi akychkolvek okuliarov zmocnit a nie len okuliarov. svokre uz niekolkokrat strhol nausnicu z ucha.a gratulujeme k prvemu zubku

natashkaa - drzime palce aby se to zvladli je to neprijemne ale dominik je silny chlap on to zvladne. hlavne pokoj a klud a aj mliecko sa bude dat odsat. mozno je to len psychicky blok. myslime na vas.
4. únor 2010 ve 21:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
martinka - zahlasované, keď sa to podarí daj vedieť :grinning:
4. únor 2010 ve 21:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! Všetkým choráčikom prajeme skoré uzdravenie. Natashka tak po tomto už fakt prežiješ hocičo :wink: My nemáme nič nové, dnes sme mali upratovací deň.
4. únor 2010 ve 21:44  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminky, včera sme načali 9.mes, ani sa mi to veriť nechce. Aj sme si urobili "jahodový páj" - koláč čo dala evulka na FB tip, bol super, akurát MM skonštatoval, že teda mi riadne chutí jesť :sunglasses: :confused: :dizzy_face: ale čo sladké treba na energiu a teda tú som spotrebovala pri tlačení kočára cez neprehrnuté chodníky.

Dneska oslavujú mládenci Filipko a Šimonko a slečna Terezka, Maťko posiela božek :dizzy_face:
5. únor 2010 v 08:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

hneď na úvod všetkým 9mesačným veľa veľa zdravíčka.

Noc bola dosť zlá. Zo začiatku Ľubka spala, ale potom po polnoci už len prsníku. Tak som sa nič nevyspala. Aspoň Danielka spala kľudne celú noc. Ráno mala Ľubka zase teplotu 36,7 a stále plače, ruky v ústach. Práve sa zobudila, tak bežíím.
5. únor 2010 v 09:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
daka, dakujeme za gratulacie :slight_smile: aj my sa pripajame k terezke a filipkovi :slight_smile:

boze, to uz je za nami naozaj 8 mesiacov? ako je to mozne? ak to takto pojde dalej, tak skutocne o chvilu maju ti nasi drobci 18 :grinning:

my po starom, sem-tam mi praskaju nervy, ako za nim neustale musim sliedit, ale stale si hovorim, ze je to prechodne. ok idem, maly spi, rychlo stihnut vsetko :slight_smile:
5. únor 2010 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
oprava, 8 mesačným :wink: Už som nechtiac mesiac pridala.

Idem ja na tie palacinky.
5. únor 2010 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
dakujemem za gratulacie a posielame boztek Simonkovi a Terezke.
veru nenormalne leti ten cas ved nedavno si to este ani sadnut nevedelo a teraz mi vybera hlinu z kvetinacov :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
chcela som vas poprosit o radu.malem som poliala tricko s vanisom duo active.ale nechala som to asi pridlho stat a to tricko na tom mokrom mieste totalne zazltlo.a neviem to teraz odprat :confounded:
nataska tak ako?ako sa citis?
chorym babankam posielame pusinky nech sa cimn skor uzdravia
5. únor 2010 v 09:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahoj Maminky,

tak mám pro vás informace ohledně srazu.Volala jsem do jednoho rekreačního střediska a pán byl ochotný a vstřícný a nabídl nám termín od 2.7.-10.7.
Pokoje v hotelu jsou tří, čtyř, pěti a šesti lůžkové s celkovou kapacitou 60 lůžek. Každý pokoj je vybaven vlastním sociálním zařízením se sprchou a balkónovou terasou.

V areálu střediska je rozmístěno pět chat, každá rozdělena na dvě bytové jednotky se sociálním
zařízením, sprchou, obývacím pokojem a ložnicí. Kapacita této jednotky je pět lůžek, celková
kapacita chat je 50. lůžek. Chaty i restaurace mají bezbarierový přístup.
5. únor 2010 v 10:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Tohle by jsme měli jisté,no záleží na vás,luxus to není,ale je velký problém něco sehnat pro tolik lidí.Tak jsem ráda že aspon někde je volno.Co vím tak lidé tam jezdí a jsou spokojení.

http://www.kopanky.cz/index.html
5. únor 2010 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maminky,

čo všetko už Vaše deťúrence jedli (mäsko, zelenina, ovocie, kašičky..) ??
A akú zeleninu ešte kupujete mrazenú? Teraz veľký výber zeleniny v obchode a na trhu nie je a aj tak nerada pre malého kupujem v obchode, radšej domácu, ale aj ta sa nám už minula.. a ja už neviem čo mu variť.. nechcem stále to isté..

A kde všade nakupujete pre drobcov?

diiiiiky :slight_smile:

A všetkým oslavencom prajeme veeeeľa zdravička a lásky :wink:

Alex, ďakujem.. krupičku určite vyskúšam.. a ešte jedna otázočka ta kukuričná krupica to je vlastne aká? A kedy sa môže ta klasická decka?
5. únor 2010 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

no aj my sa pripajame ku gratulaciam k 8 mesiacikom. vcera som este zabudla napisat ze matkovi som k 8 mesiacikom dala ako darcek novu "frizuru". uz mu vlasky liezli do oci tak som ich chytila a odstrihla. a je taky podareny... ma to sice trochu take vselijake ale sak to je teraz moderne :grinning: musim odfotit a hodit na FB len sestra brala do brazilie nas fotak tak musim asi len na mobil.

ninny - kukuricna krupica je ako obycajna ale je zlta a z kukurice. kupis aj v normalnom obchode. ja som tuto mala uz davno kupenu a je dokonca bio kupila som tusim v coop terno ale som ju videla aj v tescu pri zelenine kde je oddelenie bio vyrobkov. a ta obyc neviem odkedy sa moze. akurat som nad tym dnes rozmyslala. musim precitat zlozenie. a u nas je to presne rovnako. nasa zeleninka nam dosla takze teraz som kupila v tescu bio mrkvu (dufam, ze je fakt bio :slight_smile: ) akurat zemiaciky mame vlastne. a v obchode kupujem napr. brokolicu. tu rozdelim a dam do mraznicky tiez karfiol sa tak da. ale napr. teraz som kupila karfiol mrazeny. a tiez som kupila tu cervenu lupanu sosovicku tu uz tusim moze tak musime vyskusat.

bezim lebo z kocika sa ozyvaju strasne cudesne zvuky. matko asi tlaci do plienky :grinning:
5. únor 2010 ve 12:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenka ja som kupila kukuricnu krupicu Nestle lebo som inu v Tescu nevidela a inde moc nechodime, ale netreba ju prevarat, je instantna..
a tiez mam pocit ze varim furt to iste....davam jej kalerab, mrkvu, petrzlen, cuketu, hrasok mrazeny, karfiol, brokolicu, spenat...a veru zo zeleniny je to tusim vsetko :sweat_smile: ale chcem tu sosovicu skusit
masko davam morcacie...odkedy papa masko (mesiac) tak som prave teraz dominala jedny morcacie prsia..
ovocie - hruska, banan, jablko a len cerstve...na vyzivy mi "prdi" :grinning: dnes horko tazko jedla nejaku s lesnymi plodmi, ale musela som dojedat..
a kase - u nas zatial vedie Nestle Medova, za tou sa ide zadrhnut, nikdy mi z nej nenecha :grinning: a uz viem tie Nestle kase urobit tak, aby neboli hrudky...miesam ich metlickou, ale jemne, aby to nebolo vyslahane a neni tam ani jedna hrudka...musela som nieco vymysliet lebo ich mam nakupenych a vyhadzovat to nebudem..

Simonkovi a Filipkovi posiela Terezka pusu :dizzy_face: leti to neskutocne, kazdy den si rada zaspominam na to ked sa narodila :slight_smile:

dnes mi taku strasnu chut urobila Janoko na ten bananovo kokosovy kolac, ze ho musim urobit! ta moja mrcha este znasobila tu chut na sladke...vcera aj predvcerom som na posedenie ZOZRALA celu cokoladu...Stevo je zo mna nestastny, ale co mam umriet :grinning: :grinning:

amelie mne sa to paci, ja davam hlas! paci sa mi aj lokalia, aj cena a na ubytko som neni velmi narocna, hlavne nech je to ciste...a vela sa nas tam zmesti :dizzy_face:
5. únor 2010 ve 12:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ninny - ja podobne ako Alex kupujem čerstvú brokolicu, pór, cuketu aj karfiol a potom si to zamrazím. Okrem toho kupujem mrazenú Karotienku (Vinica), hrášok Findus (ten sa dobre do mäkka uvarí), tekvicu, špenát. Zemiaky obyčajné z obchodu. Mám kúpenú aj červenú šošovicu, tá je z DM a kukuričné cestoviny v Bille. Pomaly sa môže dávať aj ružičkový kel.
Krupičnú kašu môžu detičky vlastne po zavedení lepku. Čiže ak už Sebkovi dávaš lepok (napr. ovsené vločky cestoviny) tak môžeš ak krupicu.
Pokiaľ chceš kupovať bio, tak asi najlepšie z tých reťazcov má Tesco a DM-drogerie.
5. únor 2010 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Amelie - je to veľmi pekné a za dobrú cenu, pripájam svoj hlas
5. únor 2010 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
andreaber, tekvicu predávaju aj mrazenú? Nikde som ju ešte nevidela :wink:
5. únor 2010 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny maju v tescu a obcas v CBA ale ak mate tak aj v jednote terno ci coop ci ako sa to vola,ale to je biela tekvica
5. únor 2010 ve 12:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny tak ja som uz presla len na mrazenu zeleninu laktacne ma presvedcili, ze je prisnejsie kontrolovana je v nej menej dusicnanov a hlavne ostava v nej vraj viac vitaminov ako ked kupis cerstvu a tu potom zmraziz nakolko oni tuto zmrazia deep frostom cize velmi rychlim hlbokym zmrazenim naraz a ostava az okolo 95% vitaminov. Ked kupim cerstve tak podobne aku tu baby pisali tak bio. Ale nato chodim do Hofera ale to tiez len zemiaky hrusky jablka. Banany kupujem normalne v tescu a sosovicu cervenu a pohanku a pšeno v bio v DM. On tu stravu moc pestru este nema v podstate furt to iste. Ak dam vyzivu tak kupujem alnaturu alebo este jedna je v bio obchodoch Sunval ta je super v tom, ze maju zvlast 80ml iba maso morcacie a telacie hovadzie..no a do toho pridam zeleninu teda bud mrazenu alebo cerstvu. Maso som sa este neodvazila kupit normalne nebio. On mal zatial len kura z vyziv zajaca domaceho a tieto morcacie.
5. únor 2010 ve 13:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny hej hej predavaju aj mrazenu
ja som dnes robila malemu sparglu a uz som dala trosku aj zeleru minule do polievky a tak postupne ono to zalezi od babatka ako mu urobi zelenina ci nenafukne a tak a uz sme mali aj karfiol.este pockam trosku a dam aj spenat
5. únor 2010 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
nataška ma predbehla :slight_smile: :grinning: tiež som chcela napísať že kupujem mrazenú zeleninu, práve kvôli tým dôvodom čo písala - ja som to čítala v nejakom časopise, že radšej dať deťom mrazenú je kontrolovaná viac ako kupovanú nebio. Osobne kupujem v Kauflande mrazenú BABY MIX - Mochov. Je tam baby mrkva, fazulové struky, karfiol, brokolica a zemiačiky.

šošovicu som ešte nedávala - už sa môže??

a ešte sa chcem spýtať akým spôsobom dávate ovsenné vločky?? - prosím nejaký recept

Dnes mal Kubko brokolicu zo zemiačikmi- spapal plný hlboký tanier, hrozne mu chutilo :slight_smile:
5. únor 2010 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Daniela - ja nejaký osobitný recept na ovsené vločky nemám. Občas pridám za lyžičku do príkrmu, ktorý varím. Napríklad mäsko, brokolica, zemiačik a tesne pred dovarením šupnem na chvíľu vločky. Mám také jemné, netreba ich dlho variť. Ale dá sa pripraviť ak kaša len z vločiek a pridať ovocie alebo zeleninka. Vtedy ich treba povariť (niekto aj namáča) a potom rozmixovať.
5. únor 2010 ve 14:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
sosovica sa moze ale ta cevena co je bez supy lebo ta supa vlastne nafukuje.a sa kupit v tescu na zelenine alebo v dm
5. únor 2010 ve 14:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Holky,

tak by bylo dobré,dohodnout se na termínu,počtu lidí abych se mohla ozvat.Pán nám to zamluvil,jen mám upřesnit datum a počet lidí.No a manžel říkal že je to daleko od hlavní cesty,v přírodě,takže fajn.No a domluvte se prosím,jak by jste chtěli spát...na hotelu,v chtce,kolik lůžek a tak.

Je to u Starého Hrozenkova,tudíž na hranicích.
5. únor 2010 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Takže já už nic nehledám,našla jsem a záleží na vás jak budete chtít.Marta má ještě jedno ubytování a záleží na vás,mě je jedno kam pojedu.
5. únor 2010 v 15:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
amelie a to vies ze v Starom Hrozenkove strasi? :grinning: :grinning:
5. únor 2010 v 15:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
vím a ty se bojíš
:grinning:
5. únor 2010 v 16:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
neeee..vobec,ja mam rada aj duchou... :grinning: :grinning:
5. únor 2010 v 17:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
lovacka andreaber ďakujem za tip
5. únor 2010 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děvčata, stav je následujíci:

Máme 2 možnosti ubytování:

1) vapenky.cz - Penzion U Černého potoka + chata o 700 m dále. V pondělí dá přesnou kalkulaci na cenu. Rezervovali bychom salónek (zdarma), na terasu nám je ochoten připravit dětský bazének. Spaní pro miminka zajistit nedokáže (21postýlek nevlastní :wink: ), domácí zvířátka povoleny, nekuřácký.
Plánovaný termín pá 9. - ne 11.7.

2) Amelie001, sehnala další areál kopanky.cz/index.html . Aby nám udělali cenovou mabídku je potřeba utřesnit počet nocí.
byli bychom všichni v jednom areálu.
Termínově však jen do soboty 10.7.! avšak klidně od středy či čtvrtka.

Potřebujeme od všech potvrdit termín, že je ok. Aby mohla Katka zažádat o cenovou nabídku. Tedy, že je možné čt-so, nebo pá-ne

Tak tedy je to teď na vás!

Martina + Kačka
5. únor 2010 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek