• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
ještě Andreaber

takže stav:
Pojedou: Martinamil, Daniela29, Lovačka, Mufo24, Majaa, Zuzec, Lante, Majinka82, Albertine, Amelie001, Jasimk, Janoko, Cernobilka, Macinka84, Evulka, Dada78, Martuli, Natashkaa, Narcisa, Bash, Lenorka11, Andreaber

Pokud bude Ninny manžel doma, tak i Ninny

Bez manželů: Dadka212, Gubinka, Lucicek

Ještě potvrdí, ale předběžně ano: Dont_Speak, Monrougemerise
6. únor 2010 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, určite to bude nejaký rekord :slight_smile: majiteľ bude mať super reklamu :dizzy_face:
6. únor 2010 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
pri zaspavani som stale myslela na to, ake bude to nase mega rande a normalne som nemohla zaspat aka som bola natesena :grinning: :grinning: :grinning:

my mame akurat po obede - zemiak, petrzlen a zltok - to je Terezkina oblubena basta!

prajem peknu sobotu
6. únor 2010 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! My sme na Orave, večer sa chystáme domov. Už sa aj ja teším na to stretko, som zvedavá aké to bude.
6. únor 2010 v 15:03  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
zabudla som Vám povedať, čo začal tento týždeň Maťko stvárať. Boli sme u naších a môj bráško cvičí brušáky, kliky a s činkami, drží si figuru. S Maťkom sme na neho pozerali a asi to odkukal, začal aj on cvičiť nielen brušáky, tie robí od 3.mes ale najnovšie aj kliky :grinning: resp. 1 klik sila,že sa na tých ručenách dokáže udržať, celú váhu tela :sweat_smile:
6. únor 2010 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka, toto robí Sebko už asi 3 týždňe :D a ešte rád robí mostík :D vymýšľa všetko možné pokladík náš :wink:
6. únor 2010 ve 20:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravim kocky, my mame zase po spani. Tie zubky ho bolia strasne, cize sme hore kazdyh 50 minut :rolling_eyes: :frowning2: Vyzeram a citim sa ako vygrcany rezanec :sweat_smile:
6. únor 2010 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

tak ťažký deň za nami. Ľubka celé dopoludnie a cez obed plakala, no a tak mi nič iné neostávalo, ako ju nechať spať na prsníku. Tak si dobre pospala až do 16-ej. No a poobede to už bolo lepšie. Večer už nebola ani teplota. Uvidíme aká bude noc, lebo minulá vyzerala ako u vás Ivuska. Každú chvíľu hore a pýtala prsník. Okrem toho prestala papať obedík. Dá si len pár lyžičiek a dosť. A to už pekne papala celý pohárik.
6. únor 2010 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
adi, my po tej chorobe jeme kazdy den inak, dnes napr zledol pol poharika mesko s ryzou, frutapuru a aj kopec kase , ale vcera napr len banan, inak len mliecko.. Ani neviem, kolko mu mam varit, ked takto je :confused: :unamused:
6. únor 2010 ve 22:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
No veď toto, ja tiež radšej navarím, lebo ak by náhodou chcela papať, tak nech má čo. A potom dojedám ja, mne tieto bábätkovské jedlá veľmi chutia. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
6. únor 2010 ve 22:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha, ešte som chcela, že konečne som začala existovať aj vo virtuálnom svete Facebook-u. Tak zajtra sa skúsim pridať do tej našej skupiny júnových bábätiek. :slight_smile:
6. únor 2010 ve 22:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
adi, tak to sa rychlo pridaj, teraz tam bezi celkom zhava debata o tej stretavke :wink:
6. únor 2010 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
No tak bežíím :slight_smile: Len u nás to ešte nie je na 100 %, lebo to bude závisieť od manželovej roboty. Či sa nepritrafí služobka.
6. únor 2010 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, všetkým detičkám prajeme aby ich netrápili zúbky. Nám sa po zúboch máme dva a chorobe strašne pokazilo spanie, čo som kojila v noci jeden krát tak terzaz štyri a okrem toho sa drobec stále prevracia dole bruškom, on chce spat na brušku ale nevie sa tak dobre uložit a potom mrnčí. Sto krát za noc ho napravujem.

dadka, ninny máte doma siláčiskov.

ja mám doma ryžovú krupicu, skúšala som to zarábat do materského mlieka ale nechcel to,tak neviem ako by som to pripravila.

dnes som kúpila ten špenát z kauflandu tak zajtra vyskúšam.
6. únor 2010 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, chcem sa opytat,

simonko ma cervene draplave licka, najprv som si myslela, ze to nie je nic vazne, len ho vystipalo, ale prestava sa mi to pacit. pocula som, ze je na dobra indulona nechtikova, tam nam ale vobec nezabrala, vcera mi v lekarni dali Holtov krem, a este ma aj postrasila, ze to moze byt zaciatok atopickeho ekzemu :frowning2:

mate s tym niekto nejaku skusenost? co je na to najlespie? ten Holtov je OK, nie je moc agresivny?

vdaka
7. únor 2010 v 08:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bambulka - Holtov krém je dobrý, keď nepomôže, tak neublíži. Mne osobne pomáha super. Mám totiž sklon k tomu, že sa mi v zime robia lišaje pod očami, tak vtedy si to ním natriem, a za pár dní sú lišaje preč. Keď som mala takéto problémy po celom tele, aj vtedy mi zabral len tento Holtov krém. Treba ho natrieť trošku v takej silnejšej vrstvičke. Ono aj trošku štipká, ale len chvíľočku. Tak vyskúšaj. Ak nezaberie, tak potom treba ísť radšej ku kožnému. Inak ak Ti môžem odporučiť ja pre deti používam Indulonu modrú, tú odporúčajú aj kožní lekári. Tak skús vyskúšať. Ja ich vždy večer po kúpaní ňou natriem, aj tváričky a zatiaľ nemáme problémy.
7. únor 2010 v 09:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka alebo Nivea SOS pre deti maju ju v DM je tam tiez napisane na silne vyschnutu pokozku my pouzivame tu.
7. únor 2010 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko kocky,
nas drobcek ma dnes 8 mesiacikov :dizzy_face: . Sme sa dnes spoli naranajkovali cela rodinka, maminka sendvic so sunkou, ocko hrianky s dzemom a drobec zlupol cely platok toustoveho chlebika s maslom. Sa za nim len tak zaprasilo :grinning: . K tomu si dal 80ml harmancekoveho cajika a este cicik plny mliecka pred spanim. Som zvedava, kedy sa zobudi :confused: :sweat_smile:

bambulka, my mame take licka od prveho mraz vonku, cize od oktobra. boli sme aj na koznom 2x, dokyna nam dala excipial hydrolotio( to ho natieram celeho po kupkani) a potom lipobase, ale zabralo mi az excipial lipolotio. Predpisuje mi ho nasa detska doktorka a a natieram ho vzdy na tvaricke po kupkani a niekedy aj ked ideme vonku a musim povedat, ze asi po cca3-4 tyzdnoch sa to zaholilo celkom a uz sa to tak nerobi, resp, ked sa to spravi, hned to intenzivnejsie natieram a teraz uz ma licka ako predelku :dizzy_face: :wink:

natashka, ako spinkate?
7. únor 2010 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zvyšok našej rodiny spokojne odfukuje, tak využijem čas, kým sa Ľubka zobudí na MK. :slight_smile:

Dnes už klop-klop lepšie, bez teploty, dokonca aj obed spapala. No a vyzerá to na 6. chorobu, lebo má také malá vyrážky.
7. únor 2010 ve 12:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka - aj Kubko to máva a tak ako píše Nataška tak aj nám zaberá SOS nivea

Kubko má zase - večer sa mu objavilo prvé - také drobné biele pľuzgieriky v pusinke NEVIETE ČO TO MôŽE BYŤ a ČO BY POMOHLO???
7. únor 2010 ve 13:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky holky, zdravím při nedělním odpoledni :slight_smile:

návštěva odjela, peťka spinká na zahradě tak můžu na net :slight_smile:
dočtu a napíšu..
7. únor 2010 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Martinko asi jsem blbá, ale nevím, jak poslat hlas v milka soutěži :frowning2:

Natashko, u nás se říká, že se nemají děti do 1 roku stříhat, aby byly zdravé. Dík za ty ATB, určitě ti je už líp :slight_smile:

Ninny, než se ti manžel vrátí tak snad budeš umět tu elektriku i opravovat :grinning:, všechno zlé je pro něco dobré.

Ivuska, andreaber jak vás tady tak čtu tak snad ani nechci, aby peťkovi narostly zuby :frowning2: :astonished: :frowning2:
Andrejka, jak je možné, že jsi dosud chyběla ve FB skupině? :slight_smile:...aspoň nejsem poslední, kdo se přidal :grinning:. Jéje asi to bude fakt 6. dětská nemoc, vlastně měla 3 dny horečky a ted ta vyrážka, má ji na trupu a ručkách? - tu 6.DN způsobuje 6.herpetický virus (tak možná máte teď doma herpesviry zamořeno :frowning2: )...ale je fajn, že už teploty ustoupily.

Lenorka, mě kaši s MM taky nechtěl jíst, možná to bylo tím, že už bylo opravdu ty 3 měsíce v mražáku.. :confused:

Bambulka - hodně ty tvářičky promazávej (jak tady psaly holky), třeba tím excipialem lipolotiem, peťka je má taky sušší (a pěkně červené), já mu je mažu Weledou cold creamem, modrá indulona je taky fajn. Mažu 2x denně. Nemyslím si, že z toho musí nutně být ekzém, prostě jen suchá pokožka.

Daniela29 - no jestli má tu pusinku zarudlou a afty tak by to mohl být soor, kvasinková infekce (někdo tomu říká žába), to se natírá takovým fialovým roztokem, každopádně bych šla k dr. :cry:

Tak a jdu na FB
7. únor 2010 v 15:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
takže pre istotu som behla s Kubkom dr. - bakteriálna plesen už nielen na nohách ale aj v ústach..... dala nám Nizoral a probiotikum Nutrolin - B - podporiť imunitu a doplniť vitamín B.....

.... ešteže ten náš malý pri ničom neplače.. lebo mu aj trošku krv tečie sem tam a vravela že asi ho to štípe.... on nič.
7. únor 2010 v 17:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
mame za sebou 3 dni horucok a hnaciek :frowning2: ale zub nikde :confused:

holtov krem mame aj my doma,som ho dostala v lete od dr.,vtedy som jedla lososa a Brunko sa velmi vyhadzal a toto mu na to predpisala a pomohlo
aj nivea sos pouzivame,aj minule mal maly taku vyfukanu tvaricku od zimy...

niekde som citala,ze na bolave dasienka je dobra citronova stava a ja viem ze citron sa este nemoze,ale ja som uz bola strasne zufala z toho revu zalostneho...a ako som mala prst od tej stavy,tak som Brunka chytila na krku-to som si ani neuvedomila a jemu sa chudatku taky obrovsky pluzgier cez pol krka spravil,dala som mu na to sos niveu a teraz tam ma taku akoby spalenu kozu,chrasticku

ja by som staaasne chcela ist na stretko,ale neviem prehovorit mm.
7. únor 2010 v 17:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Danielka - ten Nizoral zaberie super, aj Ľubke som ho dávala, keď mala žabku (to mala asi 1 mesiac). Raz dva a bolo po žabke.
7. únor 2010 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocky, diky moc za radu, skusim este poskusat, co ste popisali a az potom sa vyberiem k Dr, lebo ta mi isto hned supne nejake kortikoidy.

ja mam cely zivot suchu pokozku, tak asi simko zdedil :confounded: joj, tak dufam, ze to nie je ekzem, kamoskinmu 2-rocnemu to presne tak isto zacalo :frowning2:
7. únor 2010 v 18:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka, aj nas maly ma ruzove licka, na krku ma tiez suchsiu pokozku, ktoru si skrabe a pod kolenami ma zacervenane...dostali sme kortikoidy, lebo to naozaj vyzera na zacinajuci ekzem :unamused: Ale tie kortikoidy zatial natieram len pod kolenami, na licka dostanem inu mast z lekarne.
Kedy a kde je ta stretavka? Vdaka :slight_smile:
7. únor 2010 ve 20:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Danka, ještě by stálo možná za to koupit nové cumlíky a důkladně převařit lahvičky...
někdy se kandidóza přenese např. z bradavky nebo pokud je kvasinkový výtok :frowning2: tak je potřeba přeléčit i sebe popř...to mě tak napadlo ještě.

Na sraz se přidáváme i my 3 (psi asi nesmí co? :grinning: )
7. únor 2010 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
bublina, idú aj hafani :slight_smile:

misulda, kuk na FCB, :slight_smile:
7. únor 2010 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to teda bude cirkus :grinning:, to tam po nás zavřou :grinning: :grinning:
7. únor 2010 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek