• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
no ja o vahe radsej pomlcim ale tiez ked mal matko tak 2-3 mesiace to bolo celkom v norme a teraz som nejaka rozkysnuta zase :frowning2: ale ja zase dost papam. musim sa ale do leta zmestit do siat ideme na svadbu tak musim zacat so sebou nieco robit. rozmyslam nad 90dnovou dietou. uz som ju raz absolvovala a pekne schudla. len sa bojim aby som neohrozila mliecko. :confounded:

matko uz 1/2 hodinu v postielke place, potom je chvilku ticho a zase rev. a to je dnes 1. cast ordinacie na ktoru som sa mesiac tesila. ze mi to robi naschval?

inak dnes sa matko dal na kolienka pri nabytku a rucky hore nan. uz sa pokusal dlho ale sa mu smyka. uz som objednala puzzle tak snad sa to zlepsi. a stale sa dava viac a viac na 4.

no idem ho nejak polaskat alebo co aby zabuval. ale zda sa mi ze su to zubky :unamused:
9. únor 2010 ve 20:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Ahojky maminky,

hlásím že sraz mi potvrdil pan majitel chaty.Všechno ostatní dořešíme zítra s Martou:slight_smile:.Myslela si že pana majitele trefil šlak z tolika miminek a je hodný drží se:slight_smile:.

No já to mám docela zábavné,malému lezou další zuby a je to horší jak u prvních,jedem i s horečkou,která naštěstí polevila.
9. únor 2010 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte Mamičky.

Ja malú Jasminku stále kojím.Presne ako Keď sa narodila.
6h -M.M. sunarka
8h-M.M
10h-M.M.
12h-Zelinová kašička s maskom. plus M.M. alebo čajík
14-M.M.
16-M.M.
18-Nutrilon kašička
19-M.M.
23-M.M
3-M.M.
Babulky veľmi som sa tešila keď som Jas začala prikrmovať že o pár týždňov už prestanem kojiť no po tom ako jej dermatológ diagnostikoval seboreu,atopickým ekzémom tak som sa dočítala ,že najlepšie pre bábetká ktoré trpia ekzémom je kojenie a aj do 2 roka.Uf to si neviem predstaviť ani si neviete predstaviť ako závidím Vám ktoré si pospinkáte skoro celú noc :wink:

A čo sa týka mojej váhy pred tehu som vážila 52 a teraz mám 59.Aj by som častejšie chodila cvičť, no vždy do toho niečo vbehne..teraz ma napríklad čaká nemilá úloha budem musieť ísť na malý zákrok .Našla som si malú hrčku tak sa klepem čo bude :frowning2:Veľmi dúfam ,že to nebude nič vážneho. :pensive:
9. únor 2010 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babky :slight_smile:
BAmbulka ked kojis neprehanaj to s bohybom mohlo by sa mliecko stratit. Kaslat na vahu teraz. To mozeme riesit ked uz budeme mat cas sami na seba a popri drobcovi sa teda dost nabehas nevrav ze nie takze kondicku si udrzujeme pekne :grinning:

ewa
ja som tiez stale tak 6-9x za noc hore :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Baby my vytahujeme zajtra prvy krat sportiak :grinning: Niko vydrzal vo vanicke 8mesiacov :grinning: a keby nemusel mat fusak este sa tam v pohode zmesti :grinning:
9. únor 2010 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

babule spinkajú, manžel šiel hrať hokej, tak ja samozrejme sedím pri počku. :wink:

Bambulka - neboj sa, keď prestaneš dojčiť, hneď pôjdu nejaké kilá dolu. Počas kojenia si organizmus prirodzene udržiava vodu a nejaký tuk, aby sa tvorilo mliečko. Takže sa nestresuj, užívaj si drobca a keď sa Ti o chvíľu Šimonko rozbehne, tak sa ešte nacvičíš šejahoja.

Evka - držím palce, nech všetko dobre dopadne

Natashka - tak Dominik je už veľký chlap, cha mama vyťahuj športiak :wink:
9. únor 2010 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
andreaber pozeram, ze Ti vsetci blahozelali ja som trochu pozadu :stuck_out_tongue_closed_eyes: Tak este raz vsetko najlepsie Ti zelam :slight_smile:
no on je "velky chlap" 7kil 70cm :grinning: :grinning: najmensi asi zo vsetkych :grinning:
9. únor 2010 ve 21:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
No náhodou, keď sa už nezmestí do vaničky, tak už je to veľký chlap v športiaku, žiadne malé mimčo :grinning:

A ďakujem za blahoželanie. :slight_smile:
9. únor 2010 ve 21:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte zienky,
ved vravim, ze patranie je mozne odvolat, ale ste zlate. :slight_smile: Mala som nejaku taku depresiu, tak som chodila spavat a nekomunikovala chvilu...ale normalne mam abstak. :grinning:
Ako som uz na fcb pisala, mala by som ist aj ja na stretko, bo kto Vam navari, dievcence moje??? :grinning: :grinning: :grinning: Ale este potvrdim.
Ale ak idete zase kila riesit, uz sem nebudem chodit!!!! :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning: :grinning:
9. únor 2010 ve 21:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andrejka, vsetko len to NAJSAMLEPCEJSIE Ti prajem, vsetky dobre veci sveta!!!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
9. únor 2010 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zajtra idu Teuskovi pod narkozou prestrihnut uzdicku pod jazykom, tak na nas myslite.... Som nastvana, lebo keby to nezanedbali na zaciatku lekari, tak by si to boli vsimli a mohlo sa mu to ovela skor. :confounded:
9. únor 2010 ve 21:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Inak Teusko stale sam nesedi - a to je jeden z najstarsich, plazi ako drak - kym vladze, potom uz len place a da sa aj na styri a potom sa rozpleskne a nevie co s tym... :sweat_smile: Jaaaj a z mne nepochopitelneho dovodu si prisupol zopar nocnych kojeni...tak na Ivusku myslim uz aj ja kazdu noc. Pozitivne na tom je, ze som vacsinou taka "vypluta", ze mi je jedno ako vyzeram, aj ci je tu poriadok...zmyjem pdlahy a dovi. :wink:
9. únor 2010 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
No patranie ste chceli vyhlasovat a teraz ste kde_?? :confused: :grinning:
9. únor 2010 ve 21:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Však tuuu. Zajtra sa držkajte, posielam Teuškovi pusinu, aby všetko dobre dopadlo. No verím, že si naštvaná, keď sa to dalo riešiť aj skôr. No ale už zajtra bude mať za tým.

Takže Teuško je už takýto lezúň, no šikovný je. Naša slečna takúto možnosť pohybu trvalo ignoruje, sedká pekne, ale vynakladať energiu na nejaký pohyb, cha mama, nenechaj sa vysmiať :grinning:
9. únor 2010 ve 22:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andrejka, dakujem. Juj, ja by som sedenia brala viac :grinning:
9. únor 2010 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
no to Ti poviem, keď sa začne hýbať, od radosti ani neviem, kde tie Danielkine maličké hračky poodkladám. Už teraz tej malej žabke svietia oči, keď vidí, že staviame Lego. Najradšej by sa celá vrhla do krabice medzi kocky. Musím ten výraz odfotiť. :wink:
9. únor 2010 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

teším sa KUbkovi ten Nizoral zabral super - po jednom dni nemá v pusinke žiadne pľuzgieriky :slight_smile: l

Lentilka - to fakt škoda že to zanedbali.... Kubkovi to robili ako 3-4 týždnovému a o päť minút ani nevedel že niečo mu robili - bola to rýchlovka a nevnímal to tak - budem držať palce

Dnes som kúpila dobrý špenát - je v takých malých šulčekoch - takže nemusím rozmrazovať celý keď chcem uvariť iba Kubkovi, stačí vybrať 2-3 šulčeky

Teším sa že chata je potvrdená.... :slight_smile:

Lenka - rodný list treba k ročnému zúčtovaniu dane, aj ja som ho dávala do roboty
9. únor 2010 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrú a pokojnú nôcku a Leuška budem zajtra na vás myslieť.
9. únor 2010 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravim kocky,
asi 100 rokov som nepisala, ale akosi nemam kedy, ci co :sweat_smile:
Normalne mam otvorene dve okna, aby som na vsetko mohla reagovat :wink:

bublinka, tak ja varim malemu skoro kazdy den a ked nedopapa tak to dam do chladnicky a dam na druhy den

bambulka, co sa chudnutia tyka, to si isto aj baby pamataju, ze mi to slo jedna radost. Som za 3 tyzdne schudla 8 kg, zacala som chodit na pilates, prestal som žrat a vyžierat a zacala som jest :sweat_smile: , lenze moja klesajuca vaha sposobila aj ubytok mliecka, tak som sa na to vykaslala. Na chudnutie mam este cas, ked dokojim :wink:

alex, mne o 90dnovej diete hovorila doktorka a aj jedna znama, co ju dodrziavala, ze to strasne rozhodilo organizmus. Krvy obraz mala katastrofalny, ze sa z toho len tak nespameta :confounded:

ewi, co sa tyka kojenia, ja kojim presne tak ako na zaciatku.. Napriek tomu, ze maly ranajkuje, obeduje, olovrantuje a aj veceria :sweat_smile:

leus, zajtra drzim Teuskovi prsteky aj na nohach.. Ti lekari su niekedy... :angry:, ale preto si aj menila doktorku, ze ?
Inak, uz aj ja budem v noci na teba mysliet, ked si hore :grinning:

takze, normalne tie dve okna pomahaju :grinning: :grinning:
9. únor 2010 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
bambulka byvame asi 20 km od Trnavy a je tu vzdy vacsia zima ako v trnave a este sme asi 2 km od dediny na samote a este aj hre kopcom a okolo prijazdovej cesty su vsade polia, takze ked zafuka tak sa nam urobia zaveje ze neprejdeme autom...takze potom ostava asi 1 km slapat peso :angry: :angry:

alex ja som nejak nezaregistrovala, ze dnes zacinala ordinacia a tym padom som sa na nic netesila a preto mi Terezka zaspala presne o osmej a potom aka radost ked som zapla TV a tam ordinacia :grinning:

amelie supeeeer!!!! sa tesim :dizzy_face:

lentilka joooojha nech to ma Teusko za sebou rychlo, on to zvladne chlapak! a presne jak keby si opisovala Terezku....plazi plazi, da sa na 4 a nevie co s tym a tiez este nesedi...vie dvihnut zadok a supnut sa do polosedu, ze sa opiera rukami pred sebou, ale nevie sa vystriet a ked ju chcem vystriet, tak hned sa ide postavit...nejake to ma cele pomylene :grinning: :grinning:

danka parada, ten Nizoral je fakt super! :dizzy_face:

ivus pekna bodka na zaver, som sa pobavila :grinning: :grinning: :grinning: mozno sa ti zda divne ze na com, ale proste len na tvojom sposobe pisania, mam ho rada :grinning: :grinning:

idem spat, som ja ale tapa, nedokazem to pred polnocou :rolling_eyes:
10. únor 2010 v 00:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravim vas dievcata,

dlhsie som sa neozvala.. nenasla som si akosi cas. teraz ho uz mam, lebo malicka od 21h nespi a uz som vzdala boj v posteli a zapli sme si pc. sedi mi na kolenach a so svojimi cervenymi ockami ako myska albinka kuka co pisem. idem si pocitat co ste tu popisali a co mate nove. inac na fb vas vobec po menami nepoznam, ale to si kuknem poriadne az ked budem viac free.
10. únor 2010 v 00:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak idem skusit ju ulozit lebo mi tu bucha a chce tiez nieco popisat... :slight_smile:

majte sa a ja sa este ozvem, packo
10. únor 2010 v 00:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:
leuska, drzim strasne palce, aby to dobre dopadlo a aby to rychlo prebolelo....
ja varim na dva dni a co mi v dany den na obed nezje, dam este k veceru a vsetko dopapa....
ja spenat kupujem klasicky ale nerozmrazujem ho, len si z neho odseknem, kolko potrebujem - osvedcilo sa mi to....
dnes ideme na RHB, zacneme znova s vojtovkou.... uvidime ako pochodime....
pozdravujem vsetky maminky a deticky.... :slight_smile:
10. únor 2010 v 07:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
daniela, odo mňa rodný list mzdárka nepýtala.. a už som jej aj poslala žiadosť o ročné zúčtovanie dane.. povedala, že toto jej stačí..
10. únor 2010 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
emla, na FB je taky "tahak" co vyrobila dadka, je v albume v nasej skupine...podla toho zistis kto je kto :wink:

Terezka mi spi uz od 9:15, v noci ju bolela ritka, sa kazdu chvilu budila chudatko s placom...neviem preco, ale ma tam zapareninu, vecer som ju objavila...asi mala nejake agresivne kako alebo ja neviem...ale rano to uz mala lepsie, sudokrem zabral :wink:
10. únor 2010 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děvčata, bohužel musím uzavřít přihlášky na sraz. Další areál je plný! A fakt už nový hledat nebudeme :wink: Pokud se bude někdo chtít přidat dodatečně, tak jedině, že někdo z otazníků vypadne, či si ubytování zajistí sám.

Stav je takovýto:
Potvrdily:
Albertine, Amelie001, Andreaber, Bash, Bublina, Cernobilka, Dada78, Dadka212, Daniela29, Evulka25, Gag, Gubinka, Ivuska027, Janoko, Jasimk, Julenka, Katka2808, Lante, Lenorka11, Lovacka, Lucicek1, Macinka84, Majaaaa, Majinka82, Martinamil, Martuli, Misulda, Mufo24, Narcisa, Natashkaa, Zuzec.
S otazníkem:
Dont_Speak, Monrougemerise, Ninny, Vachovka, Alex77, Lentilk.a

Máme k dispozici:
7x 4-lůžkový pokoj
1x 2-lůžkový apartmán - rezervovaný ze známých důvodů pro Katku2808
7x 3-lůžkový pokoj
8x 5-lůžková chatka

Takže se nějak dobrovolně pospárujte, jinak to udělám z pozice soudruha ubytovacího referenta z doby rekreací ROH já. :wink:

Ale vážně, znáte-li se s někým trochu více, prosím využijte možnost spojení, protože to musíme nějak dát dohromady. Je to jen na 2 noci, tak to snad nějak zvládneme. Stejně budeme většinou někde mimo pokoje společně.

Já + Cernobilka + 4 psi = 1 chatka.

Je nutné se nějak pospárovat, takže to udělejte ně
10. únor 2010 v 11:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute baby,

lentil, som rada, ze ste OK, depresie poznam, sem-tam to cloveka prepadne.

zuzec, my s muzom prave velmi chceme byvat niekde ako byvate vy, uplne na samote, jaj to musi byt krasa :slight_smile: minule som mu hovorila, ze by som sa dala aj na chov zvierat celkom, nechapal, vravel, ze by to v zivote do mna nepovedal. asi starnem. chcem pokoj a ticho a nejake bio maso k tomu :slight_smile:

ninny, ja som tiez nedavaal rodny list, davala som po narodeni, mali by ho tam mat.

no a my sme akurat dosli z neurologie, chodime raz za 2 m kvoli simonkovje zvacsenej jednej komore na sledovanie, pytala som sa na tie simonkove 2 nocne zobudenia do brutalneo kriku, pytala sa ma, ci to nebolo bruskom, chorobou atd, a ze ak sa to este raz zopakuje, ze pojde na EEG. alebo ci na neho niekto nenakrical :unamused: muz mi hned pripomenul, ako sa raz na neho nakricala v noci, ale to asi nebude to. aspon teda dufam.

tiez som sa pytala na tu "akoze predrazdenu nervovu sustavu", vravela, ze to je blbost, ze by mal nejaky nalez. a tiez, co je normalne to jeo brutalne naviazanie na mna od isteho casu, na to povedala, ze to prejde a medzitym ho nechavat s inymi aspon raz za cas. to mi uz radila aj jedna ucitelka zo skolky, ze najhorsie si zvykaju na skolku deti, kt su s mamou 24 h, ze dieta potrebuje pochopit cim skor, ze mama odisla, ale sa vrati.

no a tiez, ci ho nutit liezt, ak sa mu viac paci byt na nozkach, v tom ma ukludnila, ze cokolvek robi sam je OK, aj ked nebude liezt dlho. ze ho predsa nemozem zatlacat, ak chce stat a vie to.
10. únor 2010 v 11:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzec, aj nas mava zaparenu ritku, myslela som, ze to je plienkami, davam mu Pampers a maju nejaku divnu aloe vlozku v sebe, ale fakt je, ze to moze byt aj kakou.

kocky, co sa mna tyka a zrazu, ja nejdem, manzel prisiel o pracu, je vo vyp.dobe, takze u nas je momentalne buducnost leta neista, plus aj tak by som ho na to nenahovorila a sama s malym nemam ako ist.

joj a este jedna vez z neura, uvedomila som si, ze maly sa tak rozbeol po tom, ako sme zacali plavat, hoci to nema moc rad a dala mi za pravdu, ze plavania naozaj stimuluje to, co v dietatku je.
10. únor 2010 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bambulko, neuroložka nemá ráda plavání? Proč? Nám neuroložka z rizikové poradny plavání napsala (už ve 3 měsících vaničky) jako rehabilitaci pro předčasňátka.

Však se přidáte na sraz č. 2. Nezoufej, chápeme a budeme moc fotit. :wink:
10. únor 2010 v 11:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
nie, nie, simonko moc nema rad plavanie, casto place, nerulogicka ano, asi som to zle napisala. pardon :slight_smile:
10. únor 2010 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maminky,
ako často dávate deťom mäso? a koľko asi toho mäska spapajú.. V Mame a Ja písalo, že mäsa v príkme by malo byť cca 35g, nie je to málo?
10. únor 2010 v 11:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek