• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
ninny, co 35 g? jemineni, nas zje denne jedno stehno :slight_smile:
10. únor 2010 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka, 35 gramov masa v príkrme že vraj ma byť, zvyšok zeleninka, zemiak... no mne to príde málo.. dávam Sebkovi viac... aj keď jedno stehno mi určite nezje :D
10. únor 2010 ve 12:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
bambulka skoda :frowning2: nabuduce pojdete :wink:

leni ja davam 6 krat do tyzdna a ten siedmy den zltok...ale netusim kolko davam toho masa, ja ho mam naporcovane na take kusky taka vacsia kavova lyzicka a vzdy dam dva tie kusky masa a ma to na 2 dni...mozno je to malo, neviem, ale ked ochutnavam tak sa mi zda ze toho masa je tam dost...

idem, Terezka mi spala neuveritelne 2 a pol hodiny :confused: :slight_smile:
10. únor 2010 ve 12:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
to su tie tabulky, moc sa toho nedrzim, on je fakt zrutik, zeleninka by mu nestacila.
10. únor 2010 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzi, aj ja si to porcujem do mrazničky.. na také 50g kúsky cca... to je určite viac jak väčšia kávova lyžička... väčšinou mi Sebko zje všetko, občas niečo necha...

Sebinko spal 1 hod a 15 min :slight_smile:
10. únor 2010 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby ja len tak narychlo, davate neskutocne vela masa :confounded: . Deti v ich veku by mali papat 10 - 20g masa.... Viac nie, lebo to neskutocne zatazuje ich traviaci system a oblicky... To mam od viacerych odbornikov, sama som si to nevymyslela.... Tak jedno stehno mi pride dost vela teda :sweat_smile: Ked budem mat viac casu, dopisem... :wink: Zuzi asi tak nejak na kavovu lyzicku by to malo byt :slight_smile:
10. únor 2010 ve 12:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
A este som chcela dodat, ze od roka je to +10g za rok, cize v dvoch rokoch 30g, v 3 rokoch 40-50g. Jasne ze kazdy robi ako uzna za vhodne a ani ja sa nechcem drzat tabuliek na 100% (tu mi napr. povedali ze zemiaky az od 9m) , len ma to dost prekvapilo, tak som sa chcela s vami podelit o poznatkoch co mam.
10. únor 2010 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

babule zaspali. Ĺubka je od 7-ej hore, nechcelo sa jej vôbec spať. Aj aj teraz sa po 20 minútach zobudila, tak som ju bola uspať (samo, že na prsníku :grinning: ).
Ja dávam mäsa asi tak ako Zuzka, taká väčšia kávová lyžička, má to asi 20-30 g. No ale väčšinou ani nezje všetko. No a ja ho dávam tak 3 krát do týždňa a raz žĺtok.

Martinka - ohľadne ubytovania som pošlem IP

Zuzka - Terezka má isto zaparenú riťku od kaky. Niekedy môže byť agresívnejšia. Nechať ju trošku rozbalenú a bude dobre. :wink:

Bambulka - ja tiež od plávania očakávam, že sa Ľubka rozhýbe, nehovorím, že sa musí naučiť loziť, ale tak všeobecne, že to prospeje svalstvu. Inak pri Danielke to plávanie veľmi prospelo. No a s tou naviazanosťou Šimonka na Teba sa netráp. Danielka bola presne taká istá. Danielka mala asi 9 mesiacov, keď sme boli i našich vo Zvolene, prišla na návštevu otcova sestra, ktorá ju zobrala na ruky a hotová katastrofa. Potom sa ukľudnila, tak som išla pomôcť sestre zaviezť jej deťúrence domov, no a keď Danielka zistila, že som preč, tak reeevala, až kým som neprišla a to ju mala moja mama, ktorú dobre poznala, celý čas na rukách. No a teraz je z nej smelá slečna, ktorá aj pekne zvládla maminu v pôrodnici a aj škôlku. :wink:
10. únor 2010 ve 12:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
karolinka, napis, napis, necham si poradit.

andrejka, super, to si ma povzbudila. diky :slight_smile:

kocky, idem, maleho dnes zanedbavam. pa zatial
10. únor 2010 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Prišlo mi teraz do smiechu, ako som napísala, že som pošlem IP. Manžel má kamaráta Bielorusa, a keď sa učil po slovensky, tak si myslel, že všetky slovesá sú zvratné a tak hovoril napr. som viem.
10. únor 2010 ve 12:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
ja varim na 2 dni pre Brunka,teda okrem zltka, a to maso vzdy odvazim tych 20g na tie 2 dni.ja som to podla toho robila,ze zo zaciatku som mu davala kupovane prikrmi a teraz ked varim,tak zvyknem mrknut na etiketu,ze kolko coho a aka kombinacia :wink: :grinning: a kazdu porciu mu vazim,zatial papa 150g porcie tj. 150g ovocia,150g masoveho prikrmu a vecer 150g kase,a samozrejme medzitym mlieko,ale zas cicik si nevazim :wink:

karolinka aj ja sa tesim,ked napises,lebo na FB si pisala,ze Lili uz aj jogurt davas a u nas radia az od 10m,alebo az od roka...aky jogurt papate?
10. únor 2010 ve 13:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak dnes som si uvedomila, že dávam toľko mäska asi ako Zuzka... uvarila som niečo cez 50g maska, jeden vacsi zemiak a mensiu mrkvu a vyslo mi to az na tri prikrmy :D takze mali zje na jeden prikrm okolo 15-20g masa :slight_smile:
10. únor 2010 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
a masko davam max. 5 krát do týždňa, väčšinou 4 krát.. 6 krát mi príde veľa..
10. únor 2010 ve 13:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
že mali :D hanba mi :stuck_out_tongue_closed_eyes: malý :wink:
10. únor 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, mk troska zanedbavam...ked mam chvilku casu skocim na FB...kocky ktore ste na FB mozte si ma dat medzi priatelov ak chcete zuzana žoldošová blaškovičová. pa
10. únor 2010 ve 14:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, pošlem Ti aj pozvánku k nám do skupiny na FB
10. únor 2010 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem
10. únor 2010 ve 14:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievcata este raz :wink:
Ja som tu uz tiez dlho nebola, ale nejako to nestiham FB, MK, mala, domacnost, casto chodime vonku... :sweat_smile:
Vidim, ze organizujete zraz vo velkom, je mi fakt luto, ze vas nespoznam, tak by som si to zelala. A vidim, ze vacsina tam idete, tak ostanem asi jedna z mala, ktora nepride :confounded:
Mala tu uz vo velkom beha v chodaku, nedavam ju do neho vela,ale ked nieco potrebujem spravit tak ju tam dam, lebo ked je na zemi, tak sa hned vsade stavia a obcas sa pusti :grinning: tak radsej istota v chodaku.
K tomu stravovaniu, tak podla toho co viem deti v 8m by mali prijat 720-930 kcal/den, do coho spada asi 20g cerealii, materske mliecko alebo min. 600ml umeleho mlieka, 130-260g ovocia, 350-400g zeleniny a "skrobovitych" potravin t.j. zemiaky, cestoviny, ryza, atd. a 10-15g masa, al. zltka (tu aj "chude"ryby (cerstva treska,kambala,mien) od 6m 2x tyzdenne. Takze je to fakt rozdielne a zavisi od kazdeho baba, niektore spapa tie najnizsie hodnoty, niektore vyssie. K tomu masku tolko, ze obsahuje velmi vela proteinov a velky prisun je jednak zatazujuci a jednak moze sposobit obezitu.
Jogurty som najprv davala take detske - vyrobene z umeleho mlieka, oni obsahuju tiez menej proteinov ako klasicke a su obohatene o zelezo, esencialne mastne kyseliny a vitaminy, tie som kupovala v regaloch pri detskych potravinach, no a teraz uz papa aj obycajne jogurty, nesladene, s vyssim obsahom kalcia. Dalej mi ta poradkyna vo vyzive povedala, ze moze aj napr. taveny al struhany syr do zeleninky, pre zmenu namiesto maska. Od 9m mozu kusticek hocijakeho syra na chlebik (pozor z cerstveho nepasterizovaneho mlieka az od 3r). A len tak pre info:
150ml mlieka=1 jogurt=20-30g syra
35g ementalu=50g masa (z hladiska proteinov)
10. únor 2010 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
karolinka, až 350-400g zeleniny? To neni moc? Ja malému dávam na desiatu ovocie, spapa cca 150-200g a potom obedík to zje cca 200-250g (v tom ma masko, zeleninku, zemiak), no a občas dávam večer kašičku, ale nie každý večer, pre Sebinka je večer nejaka ťažká..
10. únor 2010 v 15:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:

moc jsem nečetla zpět, ale co mi utkvělo v paměti:

lentilka držím pěsti na zákrok, ať ho teuško pěkně prospí a pak ho nic nebolí.

zuzec, terezka je šikula, já se tak těším až se náš peťka rozpohybuje

Díky všem za odpovědi ohledně jídla - já se přiznám, že někdy peťkovi uvařím na 3 dny, jí chudák furt to samé :pensive:, ale já ty malé porce prostě neohadnu. Maso nevážím, někdy dám míň, někdy víc, průměr bych řekla tak polévkovou lžíci na via pohárek, žloutek 2x týdně.

Marti a Ameli super, že to vše ohledně srazu vyřizujete. Jsem zvědavá, s kým nakonec budem spolubydlet :grinning:
10. únor 2010 v 15:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Karolinka dobrý elaborát, díky za info :slight_smile: já do jogurtu dávám sušenky, aby to bylo kapku sladší a miluje to
10. únor 2010 v 16:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bublino, pokud se dobrovolně s někým nespojíte, tak budete zařazeni do losování.

Kryštof z klobouku vylosuje spolubydlící. A já vám to nahraji na video, aby jste viděly to napětí :wink:
10. únor 2010 v 16:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
martinamil tu skupinu na fb zalozil moj muzik a chcela som byt solidarna aby nebol smutny ze tam nikto nie je, ale inac psssst :slight_smile:
10. únor 2010 v 16:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti :grinning: :grinning:
10. únor 2010 v 16:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
10. únor 2010 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
10. únor 2010 v 16:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Elo, dobře, odpouštíme Ti :wink:
10. únor 2010 v 16:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dievčatá prosím potrebujem radu dávate malým už aj hovädzie mäsko?ďakujem
10. únor 2010 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci ano, hovězí patří mezi jedno z prvních mas, které se dítěti podávají.
10. únor 2010 v 18:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kontrolní otázka, všechny, které jedete na megasraz jste na FB a sledujete tam diskuzi? Proč se ptám? Abych věděla, zda to musím sem kopírovat, nebo zda to stačí tam.
10. únor 2010 v 19:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek