• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Dik Mati. No ja by som malej už tiez chcela dat aj hovädzie lebo stale ma len kuracie( aby jej nenarasti krídla :grinning:.)A predsa v kazdom mäse su ine vitaminy nie?Ale niekde som čitala ze hovädzie až od roku takze som mala v to zmetok.Tak aj ostatne babenky napiste ci už davate hovädzie alebo ine mäsko okrem kuracieho a morčacieho.A Lenka ja dávam 50g 6x do týždňa a 1 den žltok.A malej veľmi chutí :slight_smile:
10. únor 2010 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja tiez vaham tym hovadzim, ktosi mi povedal, ze az od 9 m, tak je zatial v mraznicke.

ale martinamil je v tychto veciac macher, ona to ma isto preklepnute, takze myslim, ze kludne mozme to hovadzie dat :slight_smile:
10. únor 2010 v 19:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děti mohou všechna masa, kromě vepřového. Kryštof miluje hovězí, telecí i jehněčí. Samozřejmě králik, kuře, krůta. Ale pozor aby nebylo plné antibiotik a hormonů co u drůbeže bohužel často je.
10. únor 2010 ve 20:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Na ČT2 teď běží hodně zajímavý pořad. S 90% řečeného souhlasím!

http://www.ceskatelevize.cz/program/10267373882-12.02.2010-12:45-2-ta-nase-povaha-ceska.html?online=1
10. únor 2010 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katy2, ztratila jsi se mi s FB. S.O.S!!!
10. únor 2010 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kočky,
bavite sa tu o tom mäsku pre babatka. ja davam mäsko kazdy dena a ak nie, tak dam dvakrat tyzdenne zltok. a ake velke mäsko? nuz neviem, kolko ma gramov, ale do mraznicky davam take kusky velke ako je pol dlane. a z toho potom uvarim spolu so zeleninou na dva dni. no a papali sme uz telacie, jahnacie, morcacie, aj hovadzie.
10. únor 2010 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jeeej lantilka sa nasla!!! Pátranie vyhlasujem za úspešné! Depky aj mňa občas chytia. Hlavne keď mi tu obe naraz jačia a ja neviem kde mám skôr skočiť. Vtedy si hovorím bolo mi toto treba? :grinning: :grinning: :grinning: Dúfam, že Teuško to dobre zvládol. My papáme mäsko asi 4-5x týždenne, rôzne druhy. Žĺtok som skúsila iba raz a bol to absolútny prepad. Ale v dámskom magazíne na STV1 mali minule debatu o nechutenstve detí a nejaká pediatrička tam hovorila, že žĺtok treba najskôr 1/4, potom 1/2 a až postupne celý, lebo je ťažký, ďeťom nechutí a zvyknú ho aj vyvracať, keď ho zjedia hneď celý.
10. únor 2010 ve 22:28  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti a ako zistim ze je maso preantibiotikovane? :unamused:

Terezka dnes bola ukazkove babo..cely den dobra naladicka, spanok 2x po 2 a pol hodiny a druhy 2 hodiny :confused: spapala vsetko a zaspala pekne o 20:00, normalne ziram :grinning:

normalne som po navsteve FB spotena, je to tam uz o hubu, sledovat vsetky diskusie o zraze :grinning:
10. únor 2010 ve 23:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky

vsetkym osemmesacnym srdecna gratulacia

dost dlho som tu nebola , nemam kedy....co mate nove a kolko mame zubacov? my zatial ani jeden ks, aj Dianka mala prvy zub ako 13mes aj to jej vysiel najskor vrchny... takze zatial pianko...inak od 1.3.2010 nastupuje do skolky a je mi z toho zle...bojim sa a kadeco som nedobre pocula, tak som na vazkach... :confused: :confused: :confused:
11. únor 2010 v 08:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
musim uz pridat nejake fotky lebo vidim ze som zaspala dobu...budem musiet najskor zmensit...takze musim cakat na muza aby mi s tym pomohol, ale najlepsie by bolo keby ma to naucil... :grinning:
11. únor 2010 v 08:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
idem robit ranajky...obed mam takze dnes iba riadim ako sialenec...mam co dohnat...zatial pa
11. únor 2010 v 08:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzko, to se právě nedá moc zjistit. Ve velkochovech drůbeže antibiotika používají, hlavně proto, aby jim drůbež neumírala. A hormony, aby rychleji rostla a měli větší zisky.

Proto je drůbeží maso raději domácí nebo BIO.
11. únor 2010 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,
narciska, už si mi tu chýbala, teším sa že idete na zraz júnovčiatok :slight_smile:)

leus, ako Teuško, už v pohode papá, nebolí ho to ? Vidíš, u nás v pôrodnici to asi pozerajú, lebo Maťovi prirastenú uzdičku prestrihli hneď v prvý deň. Mal to vytreté genciánovou fialovou vodičkou tak som kukala jak puk,že či má tak skoro "žabu" a potom mi povedali,že mu to strihali.

katy2, tiež odsekávam špenát, u nás veľký výber nie je, iba taká špenátová zmes. pripomenulo mi to detstvo,keď sme chovali rybičky, tak tiež sme im sekali kúsok špenátu, vraj kôli železu :sweat_smile: :grinning:
a ozaj ako Ste dopadli na rehabilitácii ?

ninny, mne Maťko papá 6x mäsko so zeleninkou, vždy sa to snažím nejako obmeniť a 1x žĺtok a toho mäsa ozaj nemá viac ako čaj.lyžičku. Väčšinou varím na 2 dni a keď nevarím,že má kupované, tak to tiež má na 2x
A ostala som prekvapená,keď mi prišla minule vzorka pre deti od ukon.8mes a tam bravčové stehno so zeleninou :sweat_smile: ale chutilo mu to.

andreaber, ako bambuľky ?
11. únor 2010 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekne ranko!
Gratulujeme 8 mesiacikovym Natashkaa a Dominik, Lucicek a Lilianka, vsetko NAJ!
No ja maska davam, taky kusok, nikdy ma to nenapadlo vazit, ale asi take ako detska pasticka a navarim mu to na 2 dni, vcera som pridala cervenu sosovicu, mrkvicku, zemiacik a brokolicu a malo to ohromny uspech :stuck_out_tongue_closed_eyes:.
Zuzec Luko tak ukazkovo spinkaval minuly tyzden, ale vcera sa to zmenilo na 2x po 25 min., tak som poobede vybehla s kocikom a tam spinkal 2,5 hodiny, lebo som uz nevedela ako docielit dlhsi spanok.
Inak musim povedat, ze uz vecer mesiac krasne zaspava sam v postielke, uz ani nemrnkava, len sem tam pocujem trosku buchkat rucickou a o chvilu spinka, tak som rada, ze uz ho nemusim uspavat na rukach :wink: Od vcera mame taku naladicku "opovaz mi mama zmiznut z dohladu, budem revat, ako slooon!" No dufam, ze su to len zubky, lebo neviem, ako dlho to vydrzim :grinning: :grinning: , ale ved naco sme doma? Vcera som vecer MM povedala, ze tato zevraj dovolenka, je velmi zle platena praca!
Prajeme krasny den, i ked u nas snezoprsi, uz by mohla prist jar, lebo toto necasie mi uz strasne lezie na nervy!
11. únor 2010 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky! :dizzy_face:
Marti, k těmu drůbežímu masu souhlasím. :confounded: Je to vážně děs. :confounded: Bohužel mi nemáme kde sehnat domácí kuřecí nebo bio. :frowning2: V tomhle ohledu jsem dokonce četla, že hovězí maso nebo vepřové je zdravější, protože nejde tak vyhnat těma hormonama, jak se to dělá s kuřatama. Měli by to zakázat. :angry: Asi na balkoně budu chovat kuřata nebo co... :grinning: :grinning: :grinning:
11. únor 2010 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jasmik ďakujeme Lukaskovi a Dominikovi tak isto všetko naj k 8 mesiačikom Lilinka posiela božteky obidvom chalanom :slight_smile:

Inak dnes ma asi klepne sused nad nami prerába byt a od rána vrtá a bucha no úúúžas!!!Asi s nim pôjdem hodit reč :angry: Tak ahojte idem varit obedik pre micku :slight_smile:
11. únor 2010 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:

lucicek soucítím s tebou - u nás sněží tak jsem šla odmetat a nechala Peťku usnout v kočárku. No samozřejmě, že za půl hoďky byl vzhůru, protože ho vzbudily milé sousedky, když jedna zvonila na druhou tak se jí rozštěkal pes.. :angry: přitom ráno byly u sebe na kafe..někdy mi to připomíná ten vtip jak 2 ženské pustí po 20 ti letech z basy a jedná druhé povídá: "tak se odpoledne zastav a já ti to dopovím" ..

Tak teď mám protivu nevyspaného
11. únor 2010 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:
Tak ako hovorila Marti, uz mozu aj hovadzie, je to jedno z prvych, tiez kuracie, morcacie, kralicie, jahnacie a ako Dadka pisala aj chude bravcove stehno :wink: tu je uz do 6m, ale ak je na SK od 8m, tak to uz podla mna urcite :wink:
Ninny mne sa to tiez zdalo dost, ale ked si tak vezmes, ze na obed spapaju cca 200g a ked das na veceru kasicku napr; ryzovo-kukuricnu 150ml, tak to uz mas 350g. Lebo tam som pisala, zelenina+"skrobovite" potraviny.No a niekto dava aj zeleninove polievky na veceru, je to mozno lahsie nez kase. Ale to su samozrejme priblizne hodnoty, kazde babo spapa inak. Ja som to pisala hlavne kvoli tomu masku, ze to netreba velmi prehanat, teda ked napr. babo zje len 100g zeleniny a k tomu 50g masa, tak je to viac nez dost :sweat_smile:
11. únor 2010 v 11:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
na základě vaší debaty už koupím hovězí maso, bude změna :wink: K tomu kuřecímu, jednomu mému známému, když byl ještě malý kluk, začala růst prsa a dr. hned odtušila "že vy mu dáváte kuřata?" :grinning: já jsem zatím dávala jen krůtí, ale ais je to prašť jak uhoď..
11. únor 2010 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Karolinka to vás tam skvěle školí všechny maminky nebo máš info na základě vlastního zájmu?
11. únor 2010 v 11:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
No nam tu zdravotna poistovna posiela take prirucky a tiez lekar na poradni mi vzdy vytlaci taky zoznam povolenych potravin, priblizne mnozstva atd. Ja si to potom aj tak este prezeram na roznych strankach,alebo som tiez bola za jednou poradkynou v oblasti detskej vyzivy :wink:
11. únor 2010 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sraz - jde do tuhého.
Kdo je rozhodnutý, že jede tak do 19.3. se bude vybírat záloha 600Kč/rodina, kterou budeme zasílat přímo na účet ubytovatele.
Písněte mi na email (je na FB, zde ho veřejně vyvěšovat nechci, a nebo ho pošlu do IP) a pošlu vám podklady - číslo účtu, var.s.
11. únor 2010 v 11:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

babule som uložila, uvidíme ako budú spať, lebo sme ráno boli plávať. Ľubka si potom potiahla skoro dve hodiny, tak teraz cez obed už asi nebude dlho spať. Dnes je z nej oslávenec, tiež má 8 mesiacov, takže všetkým svojim spoluoslávencom prajeme všetko najlepšie a posielame pusu.

S tým mäsom je to ťažké, lebo pokiaľ človek nechová vlastné kurence (čo by som musela ako monrougemerise na balkóne), tak je problém pozháňať domáce. Aspoň hovädzie a bravčové máme od domáceho chovateľa - svokrin kolega chová všeličo, tak sa nám po zabíjačke nejaký ten kúsok ujde. Už mám aj pre Ľubku nachystané, len som nevedela, či už môžeme papať, ale keď tak čítam, tak zajtra varíme hovädzie :slight_smile:

Dadka - ďakujem za opýtanie. Ľubka je už ok a Danielka tiež, akurát ešte pre istotu dávam krémik a kvapky do očka, na ktorom mala jačmeň. Nech sa to poriadne prelieči. No ale tá aplikácia, musím ju normálne prisadnúť, lebo inak by som jej to do očka nedostala. Ale čo už. :unamused:

Lucicek - to je radosť, keď sa prerába byt. Minulé leto sa u nás prerábali rovno dva. Tak keď nebúchal jeden, búchal druhý.

Martinka - ok, pošlem mail
11. únor 2010 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Narciska - ani Ľubka nemá ani jeden zub, bude asi po maminke a počkáme do roka :grinning: A o tom upratovaní ani nehovor. Ja si to nechám na zajtra. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. únor 2010 ve 12:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
bublinka, dadka, keď varíte na viac dni, tak to potom to dáte do chladničky a potom to len ohrejete?
11. únor 2010 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jojo ninny, dneska potřetí krůtí s rýží, ať žije pestrá strava dítěte :grinning: (vezmu z lednice, ohřeju v mikrovlnce - jo a slyšela jsem, že se nemá mikrovlnit mlíko - prý nachytá spostu škodlivin z těch vln :unamused: )
11. únor 2010 ve 13:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Holky já ty Vaše gratulace k měsíčním jubileům asi budu muset ignorovat, jaksi nemám vůbec přehled, kdy se kdo narodil :pensive: :confused: snad Vám to nevadí...

Peťuleho jsem uložila na zahradu a z chůvičky mi šumí ptačí cvrlikání - se asi zahnízdili u chůvy :slight_smile:
11. únor 2010 ve 13:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bublinka - to zaváňa už jarou, ale keď sa pozriem z okna a vidím ako sa sype :angry: Už nech je tá zima za nami.
11. únor 2010 ve 13:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andrea tu taky sněží a fouká!!!ty ptáky nechápu, že nejsou někde v teple...jo a gratuluji k 8 m. jsem to zaregistrovala dneska :slight_smile:my jsme měli 8.

Dneska tady sedím už dloooouho, už mě to štve. :fearful:
11. únor 2010 ve 13:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja sedím pri PC len, kým deti spia. Potom vypínam a zapnem zas až večer, keď zaspia. Okrem toho, aj tak sa mi nedá nič robiť, keď spia, lebo obidve majú taký ľahký spánok, že sa zobudia, keď buchocem. Dobré odôvodnenia na koníkovanie, hehe :grinning:
11. únor 2010 ve 13:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek