• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Ahojte!
Viem, ze si podobne informacie hladate aj vy, ale ked nieco najdem, neda mi, aby som sa s tym nepodelila, dufam, ze Vam to nevadi!

"Jogurty patria medzi najobľúbenejšie mliečne výrobky. Do výživy ich možno zaradiť 7-8 mesačnému dieťaťu. Pri výrobe jogurtov, ako aj iných kyslomliečnych výrobkov sa počas mliečneho kvasenia čiastočne rozkladá aj mliečna bielkovina, čím sa stáva ľahšie stráviteľnou a klesá jej schopnosť vyvolávať alergiu.

Začíname tým najjednoduchším druhom jogurtu – bielym, neochuteným. Podávajú sa smotanové jogurty, ktoré možno striedať s polotučnými, nízkotučné sú nevhodné. Prednosť by mali dostávať probiotické jogurty s obsahom živých kultúr, ktoré podporujú rozvoj imunitného systému. Po čase možno stravu spestriť i ochutenými jogurtmi, príchuť však treba prispôsobiť veku dieťaťa. Do 1 roka môže dieťa papať najmä jablkové, marhuľové, broskyňové, slivkové, či banánové jogurty, po roku možno podať i čokoládové, alebo citrusové. Biely jogurt sa dá ochucovať aj prídavkom čerstvého ovocia, džemu, kompótu, ovsených vločiek, či cereálii. Jogurty s obsahom umelých sladidiel sú nevhodné.

Jogurt je vhodné zaradiť až keď dieťatko papá tri základné príkrmy: zeleninový príkrm (s mäskom alebo žĺtkom), ovocný príkrm a kašu. Ak je dieťatko dojčené, s podávaním jogurtu sa netreba ponáhľať, :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: pre dieťa je do roka výhodnejšie materské mlieko. :wink: :wink: :wink: :wink:

Z kyslomliečnych výrobkov sa môže už počas prvého roka podávať aj acidofilné mlieko, kefír, či actimel, do varených pokrmov možno používať kyslú smotanu. "
11. únor 2010 ve 13:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jasimk díky - pěkný přehled!

Holky možná tím vyvolám vášnivější debatu, ale já zatím nedávám banány - i když se dávají do přesnídávek už od 4. m., později může vzniknout alergie na latex. To mám od své pediatričky. Sice to není asi nijak závažná alergie, ale pro pány může být nepříjemná :sweat_smile:. Tak peťkovi zatím nedávám, až od roka. Dáváte banány všechny?

Andrejko, já se snažím taky surfovat jen pokud peťka spí, omlouvám si to tím, že se tu musím rozkoukat a naučit se Vás :slight_smile:
11. únor 2010 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute

no ako som vcera chvalila Terezku ze dodrziavala pekny rezim, tak dnes mi nechcela ani za zivy svet zaspat...chcelo sa jej ale nedalo sa jej....tak namiesto o desiatej zaspala az o dvanastej, ale spala aspon 2 hodiny...a az teraz obedovala :confused: :grinning:

bubli ja davam banan, tak raz do tyzdna, mozno dva krat...uz sa o bananoch pisalo tiez vselico, ale ja neviem co ine okrem hrusky a bananu jej mam dat na desiatu...nic ine nechce..
11. únor 2010 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
No banan sam o sebe je malo alergizujuci ale ma mnozstvo skrizenych alergii. Priklad: zjete banan - v pohode, mate latex. rukavice v pohode. Ale ak zjete banan, pridete trebars do prace za hodinu a date si latexove rukavice, moze vypuknut alergia ako hrom. Ono je potom aj strasne tazke zistit z coho ta alergia vznikla. No ale kazdy lekar povie inak o tom kedy banan zaviest. Ja tiez obcas davam
11. únor 2010 v 15:05  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
teď jsem chtěla napsat, že máte holčičky tak dávat můžete, ale on by ten latex vadil nejen pánům, ale i jim :sweat_smile:
11. únor 2010 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Peťka pořád spí, už 2,15 - dneska vzorný odpolední spánek
11. únor 2010 v 15:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
bubli ani ja nedavam banany aj z uvedeneho dvovodu aj preto ze sa dopuju urcitym postrekom nato aby pri prevoze este nedozreli. A alergia na latex je zavazna dost si zober strasne vela veci je z latexu rukavice na umyvanie vsetky hadicky v nemocnici kyslikove masky prave je problem s tymito ludmi v nemocke ked im zachranuju zivoty alebo tak a nakoniec maju alergiu na latex no to kaput.....takze ja banan dam tiez ooovela neskor ako Ty. Ani jogurt sa nechystam vraj kojene by mali az neskor predsalen zacinat s mliecnou bilekovinou a mne bolo z mlieka vzdy zle :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Ja dodatocne zelem vsetko naj Lukazkovi a Lilli :grinning: a dakujem za priana....no uz sa neviem docjat stretka le nejako nestiham sledovat vasnive diskusie na FCB lebo je ich na mna moc :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
11. únor 2010 v 17:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lukazkovi no chapete???? akoze uz mi sibe toto musim opravit LUKASKOVI :grinning: a bubli ta veta ovela neskor ako Ty tym myslim tak ako Ty :grinning:
11. únor 2010 v 17:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
moc nestiham precitat snad vecer to dozeniem
nase miery na 8 mesiacov su 7590 a 71cm
11. únor 2010 v 18:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

k tomu banánu - ja tiež ešte banán nedávam kvôli práve spomínaným možným skríženým alergiám. U Danielky som tiež dala neskôr a aj tak jej veľmi nechutil. Ale teraz už má banány veľmi rada.

K jogurtu - ja ešte nedávam, a plánujem tak po 10. mesiaci, ak budem dovtedy dojčiť.
11. únor 2010 v 18:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bublino, my banány taky ne, protože je má mnoho zkřížených alergií - info od pana profesora a já jsem alergik :frowning2:
11. únor 2010 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
a k tej alergii na latex
bublinka pre nas je to omnoho horsie ako pre panov.ja mam alergiu na latex ked idem na vysetrenie musim mat specialne rukavice ktore je tazko zhanat.cele tehu som si musela sama zhanat aj v nemocke aj k porodu.takze je to tazke s latexovou alergiou :confounded:
11. únor 2010 v 18:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte:slight_smile:
oba chlapi v poteli, takže počítač je môj :dizzy_face:

teda o tej alergii na latex počujem prvýkrát :confused: ja som teda Maťkovi už dávala banán, ale tiež sa tak raz do týždňa, aby mal čerstvé ovocie, ale po tomto to asi viac obmedzím.
jogurt mal len raz 1 čaj.lyžičku s ovocím a keksíkom, biely smotanový Zvolenský, ten je mňamky :stuck_out_tongue_closed_eyes:

bublinka, kuk do naších albumov z pôrodnice : http://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbumID=347351
http://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbumID=386246 na konci je tabuľka :wink: :wink: :wink:

inak tuším andreaber, emla a bublinku nemáme v tabuľkách, ak môžem poprosiť, doplnila by som Vás, len mi hoďte info - to čo je v stĺpcoch :wink:

ninny, keď varím pre Maťa a je toho viac ako na dva dni, tak to šupnem do mrazáku, normal pohárik od výživy naplnený len do 1/2 - 3/4 a tak to zamrazím. Potom to ohrejem. Ja teda mikrovlnku pre Maťa nepoužívam,lebo som bojko. Neviem,čomu mám veriť, čítala som diskusiu aj o tom,že to neškodí, ale radšej ,keďže rozhodne nechcem nič riskovať, ohrievam tak,že v hrnci je voda a do toho v sklennej miske dám papáničko a keď voda zovrie, ohreje sa aj jedlo.

Dneska som bola na kontrole na gynde, robila mi aj sono aj ster z krčka, za 3 týždne budú výsledky, snáď všetko OK. Ostala som prekvapená,keď nemohla nájsť krčok :confused: asi ako som bola teraz natrhnutá,keďže Maťo sa strááášne ponáhľal, tak ma zašívali až po krčok. Ale keď urobila sono som bola kľudnejšia, že v poriadku.
A spomenula som si,že som nenapísala aké sme mali krásne ráno .... vychystali sme sa na vychádzku, zamkla som byt a pozerám, čo mi ten kočár akosi na jednu stranu padá. A to na kolese bol defekt. Tak hajde domov, keďže som si nebola istá,či to len nevyfučalo, vytiahla som nožnú pumpu, nafúkala a reku radšej zbehnem ku krstnému MM, on je už na dôchodku a vie všetko spraviť. Našťastie nebývajú ďaleko, tak sme došli a fakt tam bol defekt, taká malinkatá dierka ako po špendlíku. Chudák Maťo celé doobedie nespal,je zvyknutý zrovna v tom čase, čo sa servisoval kočár spať, ale takto si ho tetuška pomojkala :grinning: :grinning: a zaspal cestou domov. Stihla som sa najesť, zobudil sa a že ideme rýchlo papať, lebo o pol hodinu som mala byť na Gynde a milostivý si v polovici papania zmyslel,že teraz zrovna potrebuje kakať :sweat_smile: :grinning: :grinning: tak šups ho na nočník, potom ešte dostal didík a stihli sme to na minútu presne :slight_smile: :wink: skrátka sme šikovní :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: niekde som čítala, že žena čo už má dieťa je ideálnejšia do zamestnania, z dôvodu,že si vie veci lepšie zorganizovať, určite je to pravda :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
11. únor 2010 v 19:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

babule spia, no ale dnes pôjdem rýchlo za nimi, lebo som tiež unavená. Ráno sme skoro vstávali, išli sme na plávanie a potom som tlačila kočík s obidvomi babami po tých neodprataných chodníkoch. V bazéne sa vyčľapkali obidve, teraz s Ľubkou je to ale úplne iné. Danielka tá bola nervák, vkuse mrnčala a Ľubka sa len usmieva ako lečo. :slight_smile: No a Danielka pláva pekne s rukávnikmi.

Dadka - no šikovná si. Inak ja som práve z obavy možných defektov kupovala kočíky bez nafukovacích koliesok. Lebo ja tu nemám žiadneho šikovného opravára. :wink: Držím palce, nech sú výsledky v poriadku, ale prečo by nemali byť, že? Mne kázala prísť doktorka, až keď ukončím dojčenie, lebo keď mi brala stery po šestonedelí, tak sa nedali zistiť žiadne výsledky pre nízku hladinu hormónov. A to by som mala ešte ísť aj na kontrolu k cukrárke diabetologičke (ja som si ju pomenovala cukrárka, lebo ten oficiálny názov láme jazyk :grinning: ), lebo som bola evidovaná s tehotenskou cukrovkou. Tie údaje to tabuľky Ti pošlem mailom.
11. únor 2010 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha a ešte som zabudla - plazíme sa hehehe. :grinning: Teda, aby som to uviedla na pravú mieru len za nejakou silnou motiváciou (veža z kociek, farebné misky z Ikey), ale je to tam.
11. únor 2010 ve 20:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adel presne toto sa stavalo kamoskam tak aj ja som si kupila kocik bez nafukovacich lebo ja by som si neporadila som total lava.. to s tou mikrovlnkou som taky isty bojko ja ani pre nas nic v nej nerobim pre istotu, inak papat robim v parnom hrnci aj v nom zohrievam. aj ked ten je tiez plastovy no nic moc :confounded: kupovane davam ked chodime plavat lebo to ostavam v Bratislave a cakam na muza kym pride z roboty u mamy (nemam zimne gumy na aute :stuck_out_tongue_closed_eyes: ) a v maminej kuchyni odmietam varit ta tam nic poriadne nema vzdy sa rozculujem :grinning:
11. únor 2010 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
andreaber a blahozelam k plazeniu ja mam uz taky pocit, ze pri plazeni aj ostaneme lebo on sa priplazi k nabytku a chyti a postavi sa vobec nepotrebuje stvornozkovat :rolling_eyes: aj ked ritku dviha a rozmysla idem nejdem ale nakoniec sa vzdy radsej rozplazi je to rychlejsie :grinning: inak baby najnovsie sa acal tocit okolo osi ale total rychlo a strasne pritom viska robia to aj vasi? ja uplne nechapem musim to ntocit lebo jemu sa to este smyka ako sa na tych parketach roztoci :grinning:
11. únor 2010 ve 20:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashkaa mne sa stavaju preklepy stale a to by som mala byt v strojopise ako doma :grinning: Nas sa toci okolo svojej osi uz 2 mesiace a dalej nic, ziadne plazenie ani stvornozkovanie, urobi lietadielko a robte so mno nieco, lebo budem ale staaaaaasne revat, ked sa nieco nebude diat!

dadka ja mam dve koliecka nafukovacie a presne vcera som ich fukala 2x ako som ho kupila a to len preto, lebo som skusala, ci su dost tvrde a cuduj sa svete plast je dost tvrdy, tak vobec neni vidno, ze je dusa malo nafukana, vobec sa nesplaskuju. No musim to castejsie kontrolovat.

andreaber gratulujeme ku plazeniu!
Pekne snicky zelam!
11. únor 2010 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte zienky moje,
vcera som uz nepisala, bo som bola total ko, asi z toho stresu. Teusko to zvladol na jednotku s hviezdickou. Ja nie...ale vsak o mne to nebolo, ze... Ked si ho sestricka vzala na operacku, tak mi zacali tiect slzy a nesli prestat...dlho... sa na mna divali jak na blba. Ja sa o neho taaaak straaaasne bojim!!!!!!!!!!!!! Ja viem, to my vsetky. Takze asi o 15 minut mi ho doniesli na pozakrokovu izbu, kde sme ho potom zobudili, mojkala som si ho. No a potom mi ho dovolili nakojit, ale ze len trosku. On bol hladny, nejedol 6 hodin, vravim, ze to dobre nedopadne, ak mojmu cicikatcovi dam len trosku... No a tak aj bolo, mal taky zachvat placu, ze sme ho vobec nijako nevedeli utisit...no srdce mi islo puknut. Potom povolili cicik a bolo oki. Hned nas aj domov pustili, pekne papal, buval. Dnes bol trochu mrzuty, ale inak vsetko v poriadku, klop - klop. Takze sme to zvladli a to je hlavne. :dizzy_face:

dadka - ved to, ved v porodke mu to mali spravit a bol by usetreny tohto trapenia. :confounded: S tm defektom inak riadne "vzruso"...esteze ste si takto poradili. :wink:
11. únor 2010 ve 21:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
andrejka - sikovna Lubka, gratulejsn. :dizzy_face: :dizzy_face:

Vsetky Vas moc pzdravujem, som nejaka mimo a dve okna su na mna moc... :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
11. únor 2010 ve 21:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Leuška som rada, že to všetko dobre dopadlo. A prečo ako na blba? Prosím Ťa, veď to je úplne normálne. Ja by som tiež plakala ako dážď, kým by mi moje dítko nevrátili v poriadku.
11. únor 2010 ve 21:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lentilka uff chvalabohu, ze to mate uz za sebou verim Ti muselo to byt strasne ale uz je potom a mate pokoj nech sa skoro vystrabi ale on sa uz urcite usmieva ani nevie, ze mu nieco robili nie? hlavne, ze je mama a cicik pri nom :slight_smile:
11. únor 2010 ve 21:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
lenti a co vam robili?
11. únor 2010 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
lentilka, tiez by som sa rozrevala, keby mi malu odniesli v bielych plastoch, aj ked neslo o nic vazne nastastie, ale ten pohlad na babo ktore ani netusi ze mu idu robit nieco bakane...
odkedy mam Terezku, tak mi je vzdy uzko ked vidim v nejakom filme nejake babo, ktore je napr. chore, alebo staci ze nejake babo unesu, uz mi je hned zle...tusim vam zaklopem na dvere v klube uzkostlivych mamin :grinning:

nataska presne toto iste robi aj Terezka, ale uplne! ziadne stvornozkovanie, v plazeni je uz dokonala, tak naco ma skusat nieco ine :grinning: dvihne zadok a potom ho aj tak spusti a plazi sa....to tocenie nerobi, ale musi to byt zabavne, hlavne ze sa to Dominikovi paci :grinning: :grinning:

dnes isiel Stevo spat hned po ordinacii, aj mi to cez den spominal, ze to tak urobi, ale vysmiala som sa mu, tak mi to chcel dokazat :grinning: aj ja by som sa mala ucit chodit skor spavat, lebo potom ked mala rano vstava, tak o sebe neviem, este ze je Stevo doma a zoberie si ju do kuchyne k ranajkam (ja ranajkujem asi hodinu po nom :grinning: ) lebo inak neviem ci by som ju pocula....rano byvam uplne jak nadrogovana a to v noci vstavam len 2 krat...neviem co to mam za stavy...ale asi sa podvedome spolieham na to, ze mi ju Stevo rano postrazi, inak si to neviem vysvetlit :confused:

tak dobruuuuuuu
11. únor 2010 ve 23:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý večer,

jé tak to jsem si nějak nedovedla představit, že je alergie na latex tak problematická, no hrůza a to jsem doktor :sweat_smile: :sweat_smile: ale je to fakt, lituju všechny co s tím máte problémy.

Holky musím vám napsat, že peťka se pomalu ale jistě odstavuje, přes den skoro nechce, jen si cucne, ale to ho musím přemlouvat - zajímá ho všechno možné krom prsa, no a napije se akorát 1-2x v noci (to ale pořádně) a pak ráno na snídani. No trochu mě to mrzí, ale co nadělám, stává se z něj samostatný kluk :wink:
S tím jogurtem jsem ráda, že mu ho dávám, protože on ho jí s takovou radostí :slight_smile: A zas jsem si řekla, že pokud se tak dobře adaptoval na jídlo tak s ním nebude mít potom problémy, nebude vybíravý atd. A alergii určitě nějakou mít bude, my s manželem máme oba (ale mírně)..tak to neřeším.

lentilko, úplně chápu, od té doby co mám dítě, tak jsem šíleně přecitlivělá, např. před 14 ti dny mi pokousal pes fenu a byla jsem úplně hotová, prostě naprostá panika, strach i o malého...no snad se to zlepší než půjdu do práce, ale stejně budu šíleně empatická (ne že bych předtím nebyla :slight_smile: ). Je fajn, že je to v pořádku, i když to nemuselo být..

Dadka, dneska už na to nemám sílu, ale zítra se na tabulku mrknu a doplním se, asi IP nebo mailem jako andrejka.

Žehlila jsem přes 2 hodiny :frowning2: :frowning2: a teď si jdu udělat radost, dám si s mužem 2 dcl vínka...tak dobrou a sladké sny všem!
11. únor 2010 ve 23:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj holky, všechny zdravím, co mám druhou holčinu, tak na koníka opravdu času moc není :frowning2:

Mám na vás dotaz:
Kolik toho vaše děti v průběhu dne snědí, vypijí?
Stále kojím (po 3h), Anička má v 7,5měs téměř 10kg. Příkrmy dávám od ledna, ale ne tolik, co u prvního dítěte. a nevím, jestli ji nějak nešidím.
Ráno dám malou hami přesnídávku, dokojím
poledne - příkrm (zelenina,maso,žloutek atd.) 150ml (celá malá avenťácká lahvička - vařím domácí, skleničky nechce); pak dokojím
odpoeldne - jen kojení
večer - kaše ze 140ml vody + potom dokojím.

Čajík ani vodu moc nechce (max vypije za celý den jen 50ml). Není to nějak málo?

Jak jste na tom vy? Jistě jste to tu probíraly, když jsem tu nebyla :slight_smile:
12. únor 2010 v 09:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
lentilka - teší ma že to Teuško zvládol

Sofi keď mala 3 roky jej brali v narkóze krčné mandle a ja som tiež revala ako sprostá na izbe keď ju zobrali :(... za chvíľu začal behať doktor že sa im zlomila hadička čo dávajú narkózu - no verte mi bola som "mŕtva" - taký strach som nemala asi nikdy............odvtedy sa bojím "hocičoho" som hrozne precitlivelá, hlavne čo sa týka detí...

nataška - to čo píšeš o Nikovi o plazení tak ako keby si písala o Kubkovi - presne to isté, tvári sa že pôjde po štyroch - zdvihne zadok ale nakoniec aj tak lezie, prelezie celý dom... a ešte aj to točenie tiež robí - z toho má šou :slight_smile:

Chcem sa Vás spýtať:
ako často vyvárate flašky a dudlíky? ja dávam vlastne do myčky flašky a neviem či stačí resp. ešte ako často ich sterilizovať? a dudlík?

U nás opäť sneží a fúka - hrôza a sme bez tatiho, išiel na sústredenie - tak som už stihla aj sneh poodmetať :slight_smile:

Pekný deň
12. únor 2010 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte ženy,

dítě spí, matka na pc - už klasika. Dneska mi ale skončí volno, vrací se mi z "prázdnin" pejsek tak budu peťkovo spaní zase využívat k venčení.

Valsik - já mám teď podobný problém, taky mám obavy, že má peťule málo tekutin (přes den skoro vůbec kojit nechce, tekutiny nepije - avent hrnek jen okousává). Zdravý rozum mi ale velí se tím nezabývat, pokud by žízeň měl tak by se pořádně napil, ne? :slight_smile:

Jo a k 8 m. - váha 8 kg, délka 72 cm (i když se odstavuje přibral za 2 týdny 0,5 kg!)

Danka - já používám flašky na odměření mlíka do kaše a sterilizuji po každém použití, lžíčky taky (no, někdy mi to nevyjde), ostatní nádobí jen v myčce, cumly umývám denně v mýdlové vodě, sterilizuju jak si vzpomenu (moc ne tak jednou za týden nebo ještě míň).
12. únor 2010 v 10:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky

zase len na skok skokuci

na stretko sa velmi tesim....co sa tyka ubytka, staci nam aj 3lozkova izba uplne v pohode, co sa chatky tyka, je to tiez v poho, takze kde sa odcitneme necham na vas...osobne nikoho nepoznam, takze tam ideme koli tomu aby sme sa zoznamili....ak ma niektora vyslovne zelanie byvat s nami v chatke uvitam :grinning:

zatial pekny dnik zelame....idem varit...bravcove stehno na zelenine s hribikmi, zemiakova kasa, brokolicova polievka, da si niekto?

pekny dnik
12. únor 2010 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Danielko, já lahve a dudlíky steriluji pokaždém umytí. Používám Avent lahve a tam je, že dudlíky od lahviček nesmí do myčky. Tedy myjeme ručně, hned nandáme do parního sterilizátoru. Steriluji i kouzelné hrnečky, cucací sáček, dudlíky a lžičky.
12. únor 2010 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek