• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Dadka78, info poslány mailem :slight_smile:
12. únor 2010 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
mám jednu otázočku na ivusku a na tie baby, kt. uspávajú metódou 3-5-7...

Viem, že IVUSKA začala zhruba pred mesiacom.. tak som zvedavá ako to u nej vyzerá teraz...

asi začnem i ja... lebo z posledných noci som taká vyčerpaná.. nevládzem... keď bol manžel doma, tak sa to ako tak dalo.. predsa len pomáhal mi s malým... ale teraz je to čím ďalej horšie..
12. únor 2010 v 11:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, ja som to pisala, ze prvu noc plakal 15 min, druhu 12 a tretiu uz nic.. Cez den som to robila tak isto, tam to bolo velmi podobne.. Teraz uz nememe viac-menej problem, ked ho dam do postielky.. este niekedy max mu pustim kolotoc, ale neplace..
nieco pre povzbudenie.. doporucila som to aj kamoske, lebo sa tiez mordovala, a u nej je to o to tazsie, ze ona ma 5 deti do 5 rokov. tri svoje, dve ako profesionalny rodic. Skusila to so svojim najmensim drobcom (je rovnako stari ako nas Misko) a prvy vecer plakal 42 min.. druhu noc to vzdala, tretiu tak isto, ale stvrtu sa do toho pustila zas a maly plakal 16 min a tretiu uz nic :wink: :grinning: :dizzy_face:
drzim palce :wink:
12. únor 2010 ve 12:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
leni, ja napr ukladam az ked si prvy krat posucha ocko. Nie skor. mozno mrnka, je mzruty, zyva ako slon, ale skor ako si posucha ocko ho do postielky nedam. Isto mas aj ty nieco take na na drobcovi odsledovane.
Vecer, ked ho nakojim, vacsinou mi zaspi na ciciku(v poslednej dobe), ale ja si ho vezmem na ruky, hladkam mu chrbatik, trochu sa preberiem a s otvorenymi ockami ho dam do postielky, az tak odchadzam zo spalne.
v noci spi tak, ze vstane okolo 23.00, 1.30, 5.00, 6.30 alebo 00.30, 3.30, 5.30 a 6.30. Mame dve verzie. Ale stale to uz nie je 10x ako kedysi.. Sice pridu aj vynimky, ale zhruba takto spime..
12. únor 2010 ve 12:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivi a aj v noci ho nechávaš v postieľke alebo ho berieš k sebe?
12. únor 2010 ve 12:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
len ked kojim ho odtial vytiahnem, nanapa sa a ide nazad.. nespi s nami v posteli
12. únor 2010 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
bublinko - díky za reakci. Snažím se pít víc, tak snad z mlíčka má aspoň tekutin dostatek.

vyvařování - lahvičky, dudlíky, lžičky plast.atd. vyvařuju v mikrovlnce v avenťáckém sterilizátoru. když ho nemám (třeba na návštěvě atd.), tak jen vypařím horkou vodou lahvičku a dudlík (dám do mističky obojí a zaliji horkou vodou, nechám to v ní chvíli).

uspávání - s Aničkou nikdy nebyl problém. cucá si paleček (dudlík nechce) a usne sama. Ovšem poslední dva týdny se začíná hlásit, nechce být v postýlce. První dítě jsem tenkrát brávala k sobě v těchto situacích, tentokrát se snažím odolávat. Přijdu, pochovám (někdy totiž ještě odkrkne, když ji zvednu), snažím se ji uklidnit, položím zpět. Když opět pláče, přijdu, už nezvedám, domluvím jí, dám peřinku....a nebo prostě zvýším hlas, občas se to jinak nedá.

Týnku jsem tenkrát nechávala vyplakat, dnes vím, že to bylo zbytečné a navíc mě to zpětně mrzí. Dnes už mluví a pochopila jsem, že prostě v pokojíčku nechce být sama. Nemá ráda obecně samotu. Kdyby miminka mluvila, řekla by nám to, že? :wink:
12. únor 2010 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivuš, to je skvelé :wink: Ja som tiež tak robila u oboch. Ak sa náhodou v noci stalo, že som pri kojení zaspala, tak len čo som sa precitla som drobca prekladala do postieľky. Nechcela som ho naučiť spať s nami. Mám v rodine dosť odstrašujúci prípad....sesternicina malá má 7 a pol a ešte stále s nimi spí v posteli :astonished: :rolling_eyes:
12. únor 2010 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
danielka ja som vysterilizovala veci len prvykrat,no odvtedy len umyvam klasika horucou vodou..nerobila som to ani pri vacsich a nic im nie je..su zdravi ako buk

a co sa operacii tyka,tak ja som si s mojim 5rocnym synom uzila tiez dost.v septembri 2008 mu vyberali nosne mandle a to som revala jak bulo..v aprili 2009 mesiac pred porodom sme lezali na chirurgii,operovali ho na pruh,no sranda to nebola v tom stave pre mna,ale nastastie tam so mnou bola kamoska ktora mu ukludnovala..a napokon v auguste 2009 mi ho opat hospitalizovali s alergickou reakciou na antibiotika..to uz s nim isla do nemocky babicka,no ja som bola cely den s nimi v telefonickom kontakte a potom raz za den som sla za nim.inak sa pri dojcenej sestricke nedalo a ona tam za nim ani len nesmela..
12. únor 2010 ve 12:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja už nesterilizujem. Umývam v horúcej vode.

Ovocie, tak u Miška som benevolentnejšia. Ale to bude asi aj tým, že rád papá a nerobí mu problém nič ochutnať.....to u Vilka nehrozilo. Ten doteraz bojkotuje jedlo a tlačím do neho často pod hrozbami. Takže Miško už ochutnal kadečo, teda olízal alebo odhryzol. Jedáva jabĺčko, hrušku, banán, slivku a potom tie ovocné čo robí Hipp.
12. únor 2010 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

babule spia, takže podobne ako bublinka mama pri PC. Dnes mám upratovací deň (narciska ma včera naštartovala :wink: ). No celkom som plánované úlohy stihla, ešte vyčistiť WC a je plán splnený na 100%. Danielka mi výdatne pomáhala a Ľubka si musela trošku vystačiť sama. Obed bol superrýchly - hrášková polievka a špenát. No a Ľubke som varila to hovädzie a malo úspech. :slight_smile:

K tomu vyváraniu - ja nevyváram ani lyžičky ani pohárik, len ich opláchnem vriacou vodou.

Valsik - ak má Anička dosť pocikaných plienočiek, tak sa podľa mňa nemusíš báť, že málo pije. A čo sa týka papania, tak okrem dojčenia papáme obed (150-200g) a potom už poobede ovocnú výživku, teraz jej ju už dávam zahustenú pšenovou kašou (ale to len zo 40 ml vody).

Ninny - tak držím palce, nech sa Sebinko naučí pekne spinkať a nech to má taký hladký priebeh ako u Ivusky
12. únor 2010 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jedli už Vaši drobci vo štvornožky? Tak my už áno.. pred chvíľkou :grinning:

Ivuska, diky :wink:
12. únor 2010 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ninny :grinning:
Nejedol, lebo sa ešte na štyri ani nedá....ale potom....no ktovie :stuck_out_tongue_closed_eyes:
12. únor 2010 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jé vás tady je :slight_smile:

Ninny, chacha to za ním musíš běhat se lžičkou, ne ? :slight_smile:

Já jdu uložit peťku a pak přijdu...
12. únor 2010 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jsem zpátky ze zahrady, venku usíná úplně úúúúžasně, to se nedá srovnat s postýlkou. Má tam starý kočár, šoupnu ho tam, on si chvíli něco polohlasem povídá a zalomí během pár minut.
Dneska ráno, když jsme si ho dali do naší postele tak si tak kňoural a když jsem ho začala napodobovat tak začal bobek natahovat moldánky :confounded: asi se mu to nelíbilo, tak jsem promluvila normálně a hned se uklidnil :slight_smile: je s ním sranda teď.
Jsem si vzpomněla na doby, kdy se rád nosil a já už jsem nemohla a teď - co bych za to dala - když ho chci poňuchňat tak se všelijak kroutí.

Ninny držím pěsti, aby se spaní zlepšilo, když peťka šíleně řve chvíli po uložení, ještě ho jdu ponosit a odbrkne si.

Co je metoda 3-5-7, nechat v postýlce a přijít po chvilkách? Tak to asi dělám taky :wink:
12. únor 2010 ve 14:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bublinka veru vonku detičky najlepšie spinkajú. S Danielkou som stále chodila von na spánok, ale teraz sa to už s Ľubkou nedá a spí väčšinou doma. Akurát, keď chodila Danielka do škôlky, tak som chodila s Ľubkou von na prechádzku a potom do škôlky po Danielku.
12. únor 2010 ve 14:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak náš Mišplyš sa práve zobudil.
Spal od 10:40
12. únor 2010 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak tomu sa hovorí poriadny šlofík.
12. únor 2010 ve 14:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bublinka, nebehala som za nich, on bol len v tejto polohe a takto som ho kŕmila, výmyselník :grinning:
Dúfam, že sa to s tým spaním konečne podarí...

Lante, to Ti tak bežne spinka? :confused:
12. únor 2010 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
jestli lante odpoví, že jo tak se na to vykašlu :angry: tichá závist :grinning: Já jsem hlavně rády, že spí alespoň 2x denně, za chvíli asi už nebude :astonished:
12. únor 2010 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte no už neviem ktora co pisala ale tak co som si zapamätala.Co sa týka banánu Tak malej dávam banan 2x do týž. s jablckom alebo hruškou a do toho jej este rozdrvým bebe sušienky(nestle) zo zaciatku mi nechcela papat vyživy tak sme papali iba čerstve ovocie a teraz jej už zachutila aj vyživa. A že taka aleriga existuje som ani nevedela :astonished: Flasku a cumle nesterilizujem iba umývam v horucej vode.A ozaj malej som včera prvý krát tiež varila hovädzie a chutilo.Som zvedava kolko pribrala na bud. týž ideme do poradne naposledy to bolo nic moc! A tiež mi nechce papkat už tolko mliecka z prsnika normálne sa odtahuje nechápem a to ju kojim uz len ráno a večer a 1x v noci tak len dufam ze este to potiahneme aspon do leta lebo teraz cez zimu su same choroby :confounded:.Inak Lili sa tiež len plazí ale je riadne rýchla a na štyry sa sice postavi trochu sa pohojda a to je tak vsetko skor sa taha na nožičky

ninny: Tak štvornožky sme ešte neskúšali :grinning: to si ho musela nahánat? :slight_smile: A držíme palce stým zaspávaním.

lentilka: No ja by som určite tiež plakala to asi každá mamina Prajeme skore uzdravenie!
12. únor 2010 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci to jsi mě potěšila, že taky kojíte celkem málo, jinak jsem měla pocit, že víceméně všichni kojíte několikrát denně plus noc..já jsem původně chtěla do 1 roku, ale uvidím..Jo a nevím, jestli mu mám udělat umělé - třeba by si dal???
12. únor 2010 ve 14:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babky

deti ako tak uspate....za chvilu vstane starsia a ja uz 2x ohrievam polievku co nestiham jest....Maruska nam dako zle spi tento tyzden...

som vystavena a nic nestiham ani jest....ale nebojte sa neschudla som ani nahodou! ked sa dostenem k jedlu vecer, tak sa nazrem furt, sa neviem dochovat...
12. únor 2010 v 15:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ninny, nie väčšinou tak 1ť - 2 h doobeda aj poobede.
12. únor 2010 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
no a dalsia zla sprava, ze mi dochadza mlieko....robim co mozem....chlipem vodu, pijem mliecne koktaily...atd....neviem co sa deje...ak to spravne zratam je to uz 4ta kriza...laktacna u mna!
12. únor 2010 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
to ť mala byť 5....teda spáva 1,5 až 2h doobeda aj poobede....ako kedy. V postieľke samozrejme.
12. únor 2010 v 15:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
narcisa, ja už nekojím takmer 2m
12. únor 2010 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
lante

nerada by som sa toho vzdala, je to prilis pohodlne aj pre malu aj pre mna....neviem si predstavit ze pri tom malom mnozstve spanku, budem este uprostred noci zarabat mlieko...par x som jej uz dala bebu min.tyzden ked uz som bola bezmocna a moc ju to neoslovilo, vypila asi 125ml so 4 prestavkami, dost pri tom plakala....a ja s nou....no a vecer som uz mala mliecko takze sme to dako ukerovali....
12. únor 2010 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
možno jej práve Beba nesadla.
Ale pokiaľ to ešte ide kojiť tak treba skúšať, ak niečo tečie tak nech to vypije..
12. únor 2010 v 15:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
lante
skusala som aj ine mlieko, ale putovalo ku kamoske, nastastie som ho mala komu ponuknut....
12. únor 2010 v 16:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek