• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
babky konciak

muz doma, deti rozbesnene, treba riesit

kraaaasny zalaskovany a nicim neruseny vikend zelame
12. únor 2010 v 17:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
narciska, toto mi chýbalo :wink: vždy to tak super zakončíš, že muž doma,deti rozbesnené, treba riešiť, som sa nasmiala :grinning: :grinning: :grinning:

ja som dnes ráno zobrala Maťka preistotu k doktorovi, ráno o pol 6 mal teplotu po odčítaní 37,5°C a v podstate celý týždeň to ťahá okolo 37°C, aj som si myslela,že zo zúbkov, ale zatím sa nič neprerezalo a soplíkuje, občas zakašle a niekedy kýcha ... nuž, mama bojko, pre ukľudnenie sme tam šli a dal mu do nosa miešané kvapky, aj s Pamyconom, takže trochu antibiotika si myslím, do hrdielka mám dávať Mucosolvan Junior a odsávať soplíky. Vraj až 39°C môže byť teplota zo zubov ! :angry: to ma teda prekvapilo. Ale teraz som kľudná, v pondelok máme mať na návštevu kámošku s 1,5r Nicolkou a aspoň takto viem,že môžu prísť, nenakazí ju.

Na obed som hercovi robila žemľovku z Mamy a ja, fakt odporúčam aj mne moooc chutila :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: , aj keď mi ostali len 2 lyžice, ale je pravda, že jemu stačilo z polky rohlíka a celého jabĺčka. A herec kôli tomu,že v čakárni sa tak škeril na všetky tetule a robil kxichtíky - skrčí nos, vycerí horné ďasná bez zúbkov a funí :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :dizzy_face: u doktora zas pre zmenu spustil plač, hold je na holky :slight_smile:

čo sa týka sterilizovania, tak to robím max 1-2x do mesiaca, máme dosť vrelú vodu, taká je horúca, všetko umývam len pod tečúcou vodou.

ninny, musela byť sranda Vás sledovať :wink: :wink: :wink:
12. únor 2010 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, nepisala som vam 100 rokov, dufam, ze sa mate dobre a hlavne ze mate zdravucke miminka. Nestiham vas, ale nezabudla som na vas. Nevidim tu Katku 2808. Ak si chcete niekedy pokecat, poslite mi prosim vase meno do IP. Pozdravujem vsetky miminkaaaaaaaaaaaaaa aj maminky.
12. únor 2010 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mala som na mysli meno na FB, som unavena ze ani neviem co pisem.
12. únor 2010 ve 20:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravim kocky,
mam dve okna, tak bacha na mna :grinning:

najpr mam pikosku, volala som s leus, takze ubytko nam vyhovuje (mati mozes si nas potvrdit :grinning: ) a vravela, ze varenie uz ma zmaknute, jedalny listok kompletne premysleny, technologicky postup zmaknuty, len nema taky velky hrniec, co by v nom navarila pre 90 ludi, tak kto mate, dovlecte ho, ok? :confused: :grinning: Ozaj a velku varechu este :sweat_smile:

zuzec, tiez sa hlasim do klubu uskostlivych mamin, lebo ja ked vidim v telke, ze je chore dieta, alebo mu robia nejak zle, tak "bučím jak želva" :confused: :sweat_smile: :pensive:

valsik, mne maly vypije tak 300-350ml cajiku. Flasku ma vzdy po ruke medzi hrackami, vzdy sa k nej priplazi, lahne si a napije sa. Je to expert. Rano ho nakojim, ma flasku pri postielke (pravidelne je v nej cca 120ml caju), tak ju schmatne a kym ju nevypije celu, ani sa nepohne :sweat_smile: Cez den to uz take navalove nema

danielka, ja flasky nevyvaram teraz uz vobec, robila som to cca kazde 2 tyzdne, ale teraz ich len umyjem v teplej vode

bublina, metoda 3-5-7 je ze k drobcovi prides v takychto intervaloch. Nie skor a ani neskor...
inak, ja by som umele asi neriesila, ked este mas svoje. Mozno preto tolko nechce, lebo ked mu das jogurt, tak sa mu mliecko do bruska uz asi nevojde :sweat_smile:

narcisa, drz sa, kriza ustupi, hlavne bud v pohode a hovor si, mam kopu mliecka, mam kopu mliecka ..... Ja som si aj odsavala, resp. stimulovala tvorbu odsavackou pri poslednej krize a zabralo

no a co sa nas tyka,my sa mame fajnovo, zajtra ideme do termal parku do Miskolca, tak sa tesim ako maly jojo. Drobcovi som dnes pozhanala plavacie koleso, takze bude frajer. Inak sme zdaravucky uz, takze " šicko hrá " :grinning: :grinning:
12. únor 2010 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, a aspon mate co citat :grinning:
12. únor 2010 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
bolia ma normalne ukazovaky, kym som to naklepala, lebo ja pisem ako "priateľ ďateľ " :sweat_smile:
12. únor 2010 ve 21:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
No samosebou som leniva na otvorenie 2 okien, tak co som si zapamatala.
ninny ja praktizujem samospinkanie uz vyse mesiaca a ako pisala ivuska, tak asi prve 3 dni bolo tak, ze plackal, ale bolo to asi ako ta metoda, len naopak 7-5-3 a na 4 noc uz neplakal vobec a teraz ho davam do postielky po nakojeni, dam mu dudlik, ale este si trosku pokeca a pekne zaspinka sam. V noci sa budi asi 2x ale raz sa mi to podari uhrat dudlikom, ale raz mu dam cickat. Cez den je to sice horsie ,ale dufam, ze dobojujeme aj to do zdarneho konca!
Co sa tyka kojenia, tak papame cicik asi 6-7x za den a 1x v noci, lebo odmalicka sme cickovali tak 11x za den. Starsi sa mi sam odstavil v 10 mesiaci, ale pomohla som tomu aj ja, lebo som zacala cvicit a menej jest. Teraz kaslem na kostru, aby mal drobec vsetko co potrebuje a pokial mu bude chutit.
flasky, cumliky, lyzicky a misky umyvam v horucej vode, uz nesterilizujem.
Co sa uzkostlivosti tyka, tak ked starsi mal 2 roky tak mu vyberali nosne mandle, ale ked ho zobrali na operacku, tak mi tiez tiekli slzy potokom a ked mal ako 4 rocny zapal pluc a bol na ISke, tak ked sme ho boli pozriet, tak mi tiez tiekli slzy potokom a hned, ked ho dali na izbu, tak som tam s nim bola 4 dni, ale malo to aj pozitivum, lebo od strachu o neho som vtedy schudla 6 kg :sunglasses:
Dnes bolo tak hnusne, ze sme ani nohy z domu nevytiahli, tak dufam, ze sa nam zajtra podari a nebude znovu prsosnezit.
Inak ked si to niekedy po sebe citam, tak pisem, ako keby som bola z Bengalska!
Prajeme krasne snicky.
12. únor 2010 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
ivus, aby toho nemali moc na citanie, tak ja som si neotvorila dve okna :wink:
a tesim sa na Miska v kolese, teda dufam ze pofotis :wink:

dnes sme mali zase ukazkovy rezim a skoro som padla na zadok, ked mi mala zaspala rano o 9:00 a vstala o 12:00 :confused: normalne ma stvalo, ze mam navarene, lebo keby som nemala, tak sa mozem 3 hodiny besnit v kuchyni - to by bol aky luxus :grinning:
no a poobede dala uz len hodinu a pol a ja s nou :grinning: :grinning: vecer zaspavanie s placom, tak som dala este trochu cucnut, dala do postielky, dva krat zaplakala, dala sa na bok a zalomila :slight_smile:

dadka uz si tu raz spominala tu zemlovku, nehodis prosim receptus? :wink: aj ked momentalne aj tak nemam rohliky a do jari asi ani nebudem mat, lebo doteraz ked som sa stazovala, ze sme zafukani, tak som bola s tym trapna, ale dnes co sa nam porobilo madonna mia!!! zaveje k nam maju aspon pol metra - tie najnizsie :grinning: :angry: akurat kukam na nete recepty na chleba :grinning: :grinning: :grinning: normalne som stale cely den pocula ze prichadza odhrnac, ale to len vietor tak hucal :cry:

narcisa jeeeej som rada ze si sa ukazala, tesim sa aj na teba na stretko :wink:

ninny hehe to muselo byt podarene ked Sebko papal na styroch :sweat_smile: ja to Terezke ukazovat radsej nebudem, nech ju nemusim potom nahanat, ale kojenie na brusku sem tam praktizujeme, ale to dlho nevydrzim lebo sa tomu uchechtavam a potom to ma tazke s trasucim sa prsom :grinning:

bubli, ja kojim stale aj cez den, kedze to pouzivam ako uspavaci prostriedok a aj aby sa napila, lebo mi nechce nic ine zatial pit...snazim sa ju naucit na vodu, to uz celkom zvlada, ale malo vypije...caj vypluva

no a ja nesterilizujem nic, dudlik nastastie nepouzivame, ani ziadne flasky, tak to som nikdy nemusela a lyzicky sa musim priznat, ze ma ani nenapadlo :confused: ani poharik...

huraaaaa zacina olympiada!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

dobrunocku
12. únor 2010 ve 22:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
a fakt som nemala 2 okna otvorene, asi sa mi zlepsuje pamat :grinning:
12. únor 2010 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute babky

starsia cica este nespi....moje chore nerva

ja sa snazim zapojit vsetkych 5 buniek a zorientovat sa vo fb! sa mi z hlavy prasi....nieto navod pre blondinky?
12. únor 2010 ve 22:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
a co sterilizujete?

ja uz nesterilizujem...dudu a aj flasky som iba raz prvy krat, inak stale olplachujem horucou vodou....a my mame super horucu....obcas si aj paprce obarim
12. únor 2010 ve 22:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Narcis u nás zas nespí mladšia. Takto dlho ešte nikdy nebola hore. Zaspala normálne ale mali sme návštevu, spokojne sme si sedeli v obývačke a deti sa hrali v izbičke. Zrazu prišiel Tinkin kamarát a bľabotal niečo o Martinke tak sa išiel mužo pozrieť a našiel tú opicu v našej spálni v malej postieľke spolu so Soničkou :angry: Zobudila ju a ona teraz nevie zaspať tak som to vzdala a sedí s nami. Híka jak somárik, lebo sa jej strašne páči ohník v krbe a úplne nevýchovne sleduje rodičov ako popíjajú šampanské :grinning:
12. únor 2010 ve 23:00  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ozik a nesterilizujem nič,akurát dudle občas vyvarím. Fľašu nepoužívame a pohárik a lyžičky len normálne umyjem.
12. únor 2010 ve 23:02  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak je veselo aj u vas

akurat bol muzik pozriet....lezi opacne...a daco rozprava....svieti jej nocna lampicka, takze stale je hore
12. únor 2010 ve 23:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aby náhodou nezmeškala nejakú zábavu nie? :grinning:
12. únor 2010 ve 23:09  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte ukavakane babky jezibabky jeden den tu niesom a ze 3 strany??? :confused: :confused:

bo docitala som ale taktiez nemam dve okna tak len v rychlosti ja sterilizujem uz len sem tam no skoro minimalne tak raz do tyzdna v parnom hrnci :grinning: Dominik nepoje nic ine len MM caj ani vodu nielen ze nechce ale doteraz niebol ochotny sa naucit pit z flasiek, poharikov ani nicoho podobneho cize to vyzera tak ze kojim aj _5x za den pluuuuuus tale okolo 7x v noci!!!!! no prikrmy ako tak papa.
kurnik co ste este pisali? .......... :sweat_smile: jaj Ninny hej aj my sa kojime postvornozky :grinning: este si cecik rukou pritiahne no veget najvacsi vyzera to tak ze plazim plazim jasim jasim a lezim vedla neho doplazi sa chyti cecik da do pusi a da sa na 4 :grinning:
oki idem spat pozdravujem maminy a dobcov dobruuuuuuuu
13. únor 2010 v 00:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
jeezis pisem ako mongol ja len, ze neni som šiši ale som v tme a nemam rozsvietenu klavesnicu :sweat_smile: :sweat_smile: tak preto
13. únor 2010 v 00:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravim kocky,
toto je normalne sadistiscka hodina a ja som hore. Drobec sa rozhodol, ze kňucat v postielke bude super :confounded: , tak som odtial odisla, lebo aj tak by som nespala . Vcera pred polnocou mi prisla kamoska zo ziliny, tak sme kvakali do drujej, no a teraz uz som hore. Drobec sa budil zhruba kazdych 45 min, takze sme mali diskoteku. To len aby som sa nahodou nevyspala :rolling_eyes:

kojenie po stvornozky sme mali aj my, ale uz davnejsie. Ked zacal lozit, niekedy zaciatkom decembra, tak skusal, co vsetko sa pri tom da robit :sweat_smile:
13. únor 2010 v 06:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravim babizne :slight_smile: ,

znovu len narychlo lebo dnes mam tak nabity den, ze neviem ako vsetko stihnem, ale ked si uz konecne najdem cas tak s vami rada pokecam a popisem.

inac snivalo sa mi s martinamil, bola u mna na navsteve a odpravadzala som ju na MHD trolejbus asi cislo 6. rozpravala mi ako bola kedernicka a hned som sa jej ponukla aby ma strihla, ale ona ze nie ze uz nema prax a uz si viac nespominam... mozno si spomeniem a este v masiarni kupovala zmrzlinu co mi bolo divne ale nechala som to tak...

majte sa zatial a uz sa tesim ked si popisem...

ivushka, ked ta to potesi aj ja som bola o takom case hore ale s tym rozdielom,ze uz som spala o 21h.
papa
13. únor 2010 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky, chtěla jsem vás poprosit o údaje s tričky na srazík psát na facebook, sem už skoro vůbec nechodím, spíš náhodou, když něco hledám, tak abych na někoho nezapomněla :wink: díky. Ti, kteří mi psali sem IP mám už zapsané :slight_smile:
13. únor 2010 v 10:27  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
emla :grinning: :grinning: :grinning: to bol sen hehehe :grinning:
mne sa snivalo minule s natashkou ale uz neviem co :confused:

mala mi prave zaspinkala a ja idem varit, aj ked v telke bezi otvaraci ceremonial OH hehe nasi mali jake fesi ciapocky :grinning: :grinning: :grinning: niektori pani museli byt nadseny z toho

ozik a cakame dalsi prirastok!!!!! :grinning: :grinning: :grinning: som vas dostala co? nie ja...nasa koza je v tom! uz jej rastu vemienka, takze nema daleko do porodu :confused: :confused: tak predsa len Lapaj nechal po sebe nieco :grinning: dufam ze to zvladne, Stevo bude asistovat...to je jake nespravodlive...pri mojom porode nechcel byt :angry:

prajem peknu sobotu! u nas fuci jak na sibiri, normalne sa bojim ze odletime aj s domom :unamused:
13. únor 2010 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

my sme sa dnes zase rozdelili. MM a Danielka v SNV a ja s Ľubkou gazdujeme doma. Už som ju uložila spinkať, tak dúfam, že potiahne trošku dlhšie :slight_smile: Vyslanie do SNV bol manéver, lebo som chcela nachystať mm valentínsky darček - marinované plesňové syry. Už sú hotové a pekne v poháriku ležia v chladničke.

Emla - to bol teda sen. Možno v tej mäsiarni mali zmrzliny klobáskové, jaternicové a tak. :wink:

Zuzka - verím, že sa cítiš dotknutá tým, že manžel bude pri pôrode vašej kozičky, ale niekto Lapaja zastúpiť musí :wink:
13. únor 2010 ve 12:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čau ženy :slight_smile: ,

mám čas jelikož manžel vaří :grinning:

ivus tak spát jsme šly skoro stejně, ale já jsem teda musela vstát dřív, opět v 6 a něco! Takže zase deficit :confounded:
ale jsem už zvyklá takže odpoledne vyrazíme místo spaní do baby kavárny se známýma.
Ještě k tomu kojení - já mu samozřejmě nabízela kojení dřív než svačiny, ale on prostě neee - se otočí a natahuje po ovladači :slight_smile:. A pak sní na posezení normál jídlo...takže žaludek prázdný, ale kojit nic.

Andrea, ty si vzorná manželka, my tento svátek nijak neslavíme..
13. únor 2010 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bublinka - veď ani my to nejak neslávime, to je len taká maličkosť, ktorú som už dlho plánovala, ale len teraz som pozháňala všetky prísady a hlavne taký uzatvárací pohár :slight_smile: No a vyšlo to pred Valentínom, tak som som to hneď spojila. No a k tomu kojeniu, niektoré detičky sa jednoducho skôr odstavia, tak mu ponúkaj prsník aspoň vtedy, keď chce a uvidíš dokedy to potiahnete.
U nás sa manžel chystá variť zajtrajší obed, takže bude aj mne šejahoja, ale veď baby sa už postarajú, aby som sa veľmi nenudila. :grinning:
13. únor 2010 ve 13:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Emlo, super už i do snů Ti lezu. :grinning: :dizzy_face: Kdeže vlastně bydlíš, abych věděla, kde budu jezdit MHD a nastudovala si to. A kadeřnička? To jsem v životě nedělala ani panenkám. Ani hlavu si sama neobarvím :wink:

Zuzko, kůzlátka :sweat_smile: :sweat_smile: :sweat_smile:

My dnes vytáhli sáňky a bylo to super http://www.facebook.com/photo.php?pid=30458408&l=4455cf5a27&id=1550112904 (víc fotkek mám na FB). Jsou opravdu perfektně vychytané, jedou skoro sami i ve velmi hlubokém sněhu. Kočárek na suchu se tlačí hůř. Kryštofovi se líbilo a hodinu spal a pak pozoroval okolí. Měl pořádný rozhled a rodiče mu nepřekáželi :wink:
13. únor 2010 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte žienky,
dnes sme mali návštevu, bolo super, upiekla som Hrk Hrk koláč (to je ten trasený) nejako sa ho nevieme prejesť, stále nám chutí :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Maťkovi cez deň už klesla teplota do normálu, ale teda so soplom som zvedavá koľko budeme bojovať, už ani uplácanie telkou nezaberá, odsávanie je riadny boj, hoc to trvá pár sekúnd :frowning2: Fakt je dobré,keď sa pred odsatím dajú kvapky do nosa, potom toho vytiahne ozaj veľa.

zuzi, takže rodinka sa rozrastie :dizzy_face: dúfam,že dáš potom foto :wink:
13. únor 2010 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ja som dnes dala malu spat doobeda v domnienke, ze potiahne ako vcera aspon 3 hodky a vymyslela som si k obedu taku prplacku, plnene bravcove kapsy takym miglajzom a este aj omacka k tomu a pecene zemiaky a nakoniec sa Terezka zobudila po hodine a pol a kedze som to proste musela dovarit, tak strazil tatinko :grinning: a dopadlo to tak, ze sa doplazila za mnou prvy krat do kuchyne :grinning:
a este som robila necakane spenatovu polievku lebo som zabudla naspat supnut spenat do mrazaku, jak som malej z neho odrezala k obedu....takze na zajtra navareneho az az a ja si budem valat sunky!! po dlhom case nejdeme k obedu k nasim, lebo sme odrezani od sveta a aj cele okolie trnavy :angry:

marti sanky su fasa!! uz sme kukali so Stevom na FB, su fakt vymakane :dizzy_face:

andrejka to musi byt mnamka!! a k comu to potom papate? ci len tak s chlebom?

dufam ze zajtra uz prestane fukat, v pondelok nas maju prist odhrnut, aby sme mohli ist na plavanie a potom nech uz dojde jar, lebo sa asi fakt prestahujem volakde do australie :grinning:

dobrunocku
13. únor 2010 ve 21:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

ja len tak na skok, a potom ma už čaká postieľočka. :slight_smile:

Martinka - sánky sú super a hlavne, že sa Kryštofko v nich cíti dobre, na tých fotkách ja super

Dadka - aj u nás ma hrk-hrk koláč stále úspech. Nech už je Maťko zajtra fit.

Zuzka - to sa ešte uvidí, či to bude mňamka, lebo som to robila prvý raz. No a ako príloha sa je chlebík. No pozerala som správy, tak máte tam riadnu kalamitu. :unamused:
13. únor 2010 ve 22:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
hura mame zlatu medailu :grinning: :grinning:
ale skoro som sa pokakala ked som zbadala vysledok nasich hokejistiek s kanadou :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
to len tak...

inak u nas noc super, kojenie len o 23:00 a o 5:00 a od siedmej sme definitivne hore a hned ma potesilo ze uz prestal ten otrasny fucak, chvilami som sa bala ze nam vyletia okna :unamused: :unamused: a dokonca aj slniecko vykuka :dizzy_face:

prajem peknu nedelu
14. únor 2010 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek