• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
momentalne nas trapi iny problem, uz tyzden odmieta prikrmy a je jedno, ci je to ovocie, zelenina s maskom a o kasi ani nehovorim, instantnu nemala rada ani predtym, robila som jej varene, spapa par lyziciek, niekedy ani to a dost, cize jej celodennym jedlom je znovu mliecko, neviem cim to je, ale takto sa nespravala ani, ked jej isli dolne jednotky :frowning2:
17. únor 2010 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte.
Viete mi niektora poradit? Mala má červeny vyhadzany zadocek. Doteraz sme s tym nemali problem, pouzivame rybaciu mast a bola som s nou nadmieru spokojna. Nakolko uz mame pestru stravu tak aj v plienke je to ovela pestrejsie a takto nam reaguje zadocek. Skusala som čistit repikom, ale akosi to nezabera.

Dakujem
17. únor 2010 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj trogir - na plenkovou dermatitidu nejlépe krátkodobě použít Imazol krémpastu, seženeš v lékárně.
17. únor 2010 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja poradím len čo najviac vetrať, nechávať rozbalenú riťulku. Ak je tá zapareninka silná, tak potom je dobrý Imazol krém.
17. únor 2010 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
krém má lehčí konzistenci, tak krémpasta líp přilne, např. jako sudocrem
17. únor 2010 v 15:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj Trogir...
Mojej malej zabera imazol, vetranie, a nepouzivanie obruskov ale časté umyvanie pod vodou s mydlom, ale napríklad teraz ako jej idú zubky tak jej nezaberá nič stále má ritku aj cikulku červenú...
17. únor 2010 v 15:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aj ja som myslela ten Imazol krempasta. :slight_smile:
17. únor 2010 v 15:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
laska my sme tiež takto náhle skoncili s prikrmami. Papala krasne všetko, budila sa 2x za noc a naraz sek a už ani neje, ani nespí. Podľa mňa sú to tie zubiská. Dolné jednotky vyšli v pohode ale teraz sa jej tlačia očné a to je katastrofen
17. únor 2010 v 19:09  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
aj nam sa tlacia horne, tiez mame zaparenu ritku, hoci doteraz sme nemali vobec a tiez opat a zas raz nespime.
17. únor 2010 v 19:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
je to niekto, kto pouzova latkovky a drobcek nema zaparenu ritku ani teraz, ked su agresivnesie kaky? to len tak pre moje info, ci je to plienkami.
17. únor 2010 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky, tak se jdu pochlubit, naše malá už krásně chodí kolem nábytku, za ručičky teda chodíme, ale není za ně pověšená, udrží se krásně na nožičkách, jen jí dodávám oporu... :sweat_smile:
No, snad to nedělám špatně....
Jinak zoubky stále nikde, no ale ani jsem nic jiného nečekala, mě vylezly až po roce :sweat_smile:
17. únor 2010 ve 20:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby vobec sem nestiham chodit a uz pomaly ani nestiham docitavat na FB tak snad vam tu nevypadnem z diskusie :grinning: AJ teraz som na chvilu lebo muz mi tu uz stepuje s poharom vina a dal mi minutu na precitanie a odpisanie :grinning:

Ninny ako sused a ako to zatial cele zvladas? Drzim vam moc palce myslim na vas nech sa vam to ryychlo krati a tat nech je doma ale snad tam mas maminy s ktorymi mozes kocikovat a den Ti rychlejsie ubehne.

MArtinamil pozdrav odo mna Weronicu a Thomasa sem tam sme si pisali na FB aj ja by som dala s vami kafco keby som bola na vychode.

Dnes som bola plavat s Bash uz poctivo zarezava takze sem nestiha chodit ale Nikolajko je uz strasne velky totalne prerastol Dominika a to boli na zaciatku soro rovnaki a ma uz aj dva zuby.

No my sme este bez zubu a nic ale totalne nic nestiham kedze tu este stale prerabame domcek snad sa niekedy v lete dostaneme do finisu :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes: pozdravujem vas vsetky aj novu babiznu ivetku (dufam, ze som si spravne zapamatala lebo fakt som vas len rychlo a zbezne pozrela)

aha a Dadka Difam, ze sa uz Danielka citi lepsie!!!!! tak utekam za muzzickom nech mi tu nezaspi :wink: Dobruuuuuu
17. únor 2010 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
no a rychlo pisem a samozrejme ako degeš tak snad ma chapete :grinning: a bambulka dik za linky na papanicko pre deti
17. únor 2010 ve 20:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babizne,
tak u nas nadalej katastrofen zubacky. Ale aj dokoncujem bytik, tak nic nestiham. Sem tam sa mi podari docitat. Tak VAs vsetky pozdravujem a aj ja idem na zraz len opd podmienkou, ze mufik moj pojde v hrdych steklach. :grinning:
17. únor 2010 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lentil ako oslavuješ? Už som si aj hrkla jahodovým koktailom na tvoje zdravie :grinning: . So zubami sme na tom rovnako. Tie naše deťušiky idu akosi ruka v ruke aj s kolikami aj s nechutenstvom k inému než mliečko a aj s týmto zúbkovým trápením... :frowning2:
17. únor 2010 ve 21:16  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky, tiež akosi nestíham, Maťko je teraz taký mrzutejší :unamused: aj keď vymýšľať to ho baví... už sa načahoval po klávesnici :sweat_smile: kašle ešte stále, ale už je to taký iný kašeľ, ako keď sa to odtŕha, večer z toho chudák aj vracal :confounded: našťastie je bez teploty.

A už som aj ja akási vyšťavená, hrozne ma večer bolela hlava aj som sa musela s WCkom porozprávať :angry: neviem či to nemôže byť aj kôli zmene počasia ale bolievajú ma oči :confused: Mám predpísané okúliare do diaľky 1tky ale Dr mi hovorila, že ich mám nosiť len pri PC, telke a šoférovaní. Ale asi ich začnem nosiť stále, lebo zajedno som slepá prečítať názvy a spoznať ľudí na ulici. Nemáte niektorá podobné niečo ?

no už zase plače ... tak papa zatím
18. únor 2010 v 09:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky ženy :slight_smile: , pěkný den aspoň takto virtuálně. U nás je hrozně hnusně, taje a k tomu mrholí - fuuj. Dneska nikam nejdu naštěstí.

Macinka, Emička je moc šikovná, no jo holka tak už chodí v 8 m. :slight_smile:

Natashko, úplně tě chápu, že nic nestíháš, my jsme dokončovali barák než jsem otěhotněla a úplně mi to stačilo. S Peťkou by to byl teda záhul..

Lentilka přeji vše nej k včerejším 20. narozeninám :wink:

Dadka, já nosím čočky stále, protože jinak jsem slepá jak patrona - mám 3,75 a 4,25 dpt..mám zkušenost, že nastálo jsem musela začít s korekcí od 2 dpt. - to už začínalo být na ulici o hubu :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:. Bolesti očí nevím, možná že to byla migréna, ne? Když jsi i zvracela...jinak bych doporučila kontrolu na očním a přeměření nitroočního tlaku...

Peťka krásně usnul v postýlce, jsem ani nešla s kočárem ven. Mám povysáváno a můžu internetovat :slight_smile:)
18. únor 2010 v 10:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
krasny den vam zienky.

teda tie vase deturence su ake sikovne :slight_smile: ze chodia. tomu nasmu matovi sa asi to plazenie paci. aj ked posledne dni je takmer stale na 4roch len ked sa chce presunut hodi sa na zem a pleplazi. naucil sa otvarat skrinku pod TV (jedinu co mame v obyvacke) a vytahuje odtial DVDka a podobne veci. vcera sme mali rozbity vecerny rezim lebo mi zaspal v kociku v kostole o 18,45 a potiahol az do polnoci. medzitym som ho preniesla do postielky som myslela, ze sa zobi pri tom a on nic. ani ked som ho vyzliekala :slight_smile: akurat, ze vecer nemal kasu takze rano o 6,00 uz bol hladny ako oblak. aj ked som mu dala mliecko velmi to nepomohlo. takze o 7,00 sme uz bezkali na ranajky. matkovi som dala korku z chlebika. si pochutnal celkom aspon si aj zubky pomasiroval kusok. a o 9,00 bola vyziva a sup spinkat. a kedze uz bol 4 hodinky hore tak zaspal za par sekund. v nedelu mame oslavu matkovych menin a svokor ma narodeniny tak rozmyslam co idem upiect a zatial ma nic uzasne nenapadlo.

bubli - teda ti poviem ze to strasne smrdi ale zda sa mi ze po namoceni do vody je to trochu lepsie uvidim ked obschnu. najhorsie je ze ono si to plava po hladine a nechce sa to same ponort. ja sa hlavne bojim aby v tom neboli nejake svinstva ale snad nie.
18. únor 2010 v 10:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak to babo raď s těma puzzlema..asi to musí vysmrdět časem. To mi připomíná manželovy rybářské boty - jsme je museli dát do budky na zahradu, ty by nevysmrděli snad nikdy.
18. únor 2010 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
alex, kde si kupovala tie puzzle? Inak to je len taka profesionalna otazka, lebo robim na SOI a az si ich kupovala v Tescu, tak tam tiez riadne smrdeli, ale brali sme ich na vzorky a vysli v poriadku. Ja som kupila v Draciku a vobec nesmrdeli.

dadka aj ja by som mala nosit okuliare, ale Dr mi povedala, ze len ked pojdem do kina, alebo na TV, ale uz som ich nemala na ociach asi tak 3 roky.

bubli aj u nas je hnusne, ale zatial nic zhora nepada, a dufam, ze ani nebude, lebo poobede musim ist na postu. Nech sa uz ten biely pordel roztopi a rychlo nabehne jar, lebo toto necasie je katastrofalne.

No ja idem cakat s malym do okna starsieho zo skoly, to tak kazdy den. Majte sa krasne!
18. únor 2010 ve 12:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

dnes je tu pod Tatrami pekný deň. Slniečko svieti a ani vietor nefúka. Tak sa vytešujem a od samej radosti som dnes zvládla aj vyčistenie mrazničky, čo inak výsostne neznášam. Využila som, že je vonku ešte chladno, lebo naposledy som ju odmrazovala pred rokom. No a mám zase na rok pokoj. Danielka mi výdatne asistovala a utierala papierovými obrúskami vodu na dlážke. Ľubka nás pri tom výdatne povzbudzovala výskaním. Poobede vyrazíme možno do mesta, uvidím ako pospia teraz cez obed.

Dadka - ak si aj zvracala, tak to najskôr bola migréna :unamused:, skús si dať vyšetriť, tak ako Ti radila Bublinka vnútroočný tlak

Alex - mňa teda vie riadne vytočiť, keď sú veci takto na figu spravené a pred užívaním sú s nimi takéto štrapácie, držím palce, nech to namáčanie zaberie a Maťko si svoje puzzle užije
18. únor 2010 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andreo, ten hezký den mi rezervuj i na zítřek, až budu okolo projíždět :wink:

Alex, snad budou puzzle ok. Mě to připomělo naše problémy s nábytkem :frowning2: :angry: Ale druhý pokus byl již ok a jsem nadmíru spokojená!

Děvčata já balím, jdu s Kryštofem na plavání, pak pobalit věci na cestu, připravit auto apod. Přes víkend asi nebudu online, tak na mě myslete.
18. únor 2010 ve 12:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti, šťastnú cestu :wink: keď pôjdeš cez obe republiky, môžeš sa zastaviť u každej a vybrať zálohy, xixi :grinning: :grinning:
potom hoďte foto z Michaloviec, nech môžeme aspoň tíško závidieť :slight_smile:
18. únor 2010 ve 12:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
alex, my sme puzzle kupovali v Kike a po rozbaleni ich bolo trosku citit, ale nic strasne, takze sme s nimi spokojni a keby ich este mali, tak urcite zoberiem este jeden balik, niekde som citala, ze sa daju vyprat v automatickej pracke, odskusane to nemam, takze aky by bol vysledok neviem .... a v nedelu aj my trosku oslavujeme, starsi syn ma narodeniny, ja idem piect Kubansku tortu, mam ju z receptov na MMB, je tam aj obrazkovy postup a vyzera fajnucka

:stuck_out_tongue_closed_eyes:, tak snad sa vydari a o to, ze by nechutila nemam strach, lebo starsi syn je dost na sladke a doteraz na ziadnu tortu, alebo zakusok nepovedal, ze by bolo zle :grinning: , dokonca zje aj s tvarohom :grinning: , co inac tvaroh nemusi

marti, tak v Kosiciach je dnes dost skaredo, je tu taky opar, ci je to hmla alebo smog tazko povedat, ked tu mame zeleziarne :unamused: , snad v Michalovciach bude krajsie, stastnu cestu
18. únor 2010 ve 13:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti šťastnú cestu :slight_smile:

Láska ja robievam bežne tú tortu alebo aj taký koláč nech je toho viac ale mám osvedceny recept na korpus tak robím ten a aj na šlahačku mám jednoduchší recept ale prakticky je to to isté tak určite chutiť bude :wink: tiež ju asi budem robiť v nedeľu :slight_smile:
18. únor 2010 ve 13:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Martino, šťastnou cestu, užijte si výlet. My budem balit dnes večer, jsem zvědavá jak se 4 dospělí, pes a dítě s věcma na 3 dny vlezou do 1 auta :sweat_smile: - budou muset. Peťka jako na potvoru dostal dneska rýmu tak budu muset v Martině ještě ke všemu odsávat..No aspoň se nebudu nudit až budou ostatní na sjezdovce. Plánuju si pochodit po Martině, dám si někde kafčo, těším se. Je v Martině něco zajimavého, máte nějaké tipy kam se zajít podívat? :slight_smile:

Andrea, závidím pěkné počasí, já nemám chuť ani vyjít na zahradu tak spí dneska malý doma - teda nespí, řve z postýlky ababa.
18. únor 2010 ve 13:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
som tu nejake dva dni nebola, nejak som vzdy zacala citat a nedocitala a vcera cely den v Trnave...

jasimk presne toto sa mi stava, ze niekedy neviem kedy som ju kojila a kolko krat :grinning: :grinning: :grinning:

narcisa, ja som mala tiez parodontax raz a bol hnusny fuj hnedy slany :stuck_out_tongue_closed_eyes: a tie ich reklamy neznasam, vzdy si zkryjem oci :grinning:
a so slovnou zasobou som na tom veru aj ja biedne :unamused:

alex :grinning: :grinning: :grinning: dufam ze puzzle uz vysmradli

bambulka, my latkujeme, teda doma a Terezka ma uz druhy krat jemnu zapareninu odkedy ma agresivnejsiu kaku... ale fakt nic hrozne :wink: raz to namazem sudokremom a je to ok

naty tvoj manzel je zlaty ze ti dal minutku :grinning: :grinning: aj my si takto sem tam dame vinko, ked drobec zaspi...mne staci jeden glg a uz sa tocim :grinning: :grinning:

pokracovanie ochvilu....kojo pauza :grinning:
18. únor 2010 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka presne ma tiez napadlo ci to nie je migrena :frowning2: dufam ze Matkovi je uz lepsie :dizzy_face:

skusali ste uz niektora tie puzzle supnut do pracky ako pisala laska? to by bolo fajn keby to slo :confused: :sweat_smile:

no inak my normalne s Terezkou cez den vobec nezapiname telku, ale teraz nam fici olympiada skoro stale :confused: mam to rada aj ako podmaz a sem tam urobime s Terezkou kuk, mozno podla jej vyrazu uvidim, ci raz nebude v nejakom sporte vynikat :grinning:

stale nestvornozkujeme, plazenie je superrychle, tak naco skusat inu metodu? :grinning: ani nesedime, ale za to stojime ostosest, odkedy na to prisla, tak sa stavia kde sa da a ked ju chcem posadit, tak nervy ze ona chce stat...dokonca aj vcera v saune, vsetky deti hacali a nasa herecka musela stat :grinning:

dnes mi urobila Terezinka radost a urobila zase ciko do serblika, ale kako este nedala...rozmyslam ci vobec vie kakat v inej polohe ako na brusku :grinning:

no a zlaty kliniec programu - Ivuska, snivalo sa mi o tebe :grinning: :grinning: :grinning: uz ked sa nam teda zacinaju o nas snivat sny, tak co ja budem pozadu? Ivus rodila si Miska a ja som bola porodna asistentka a uz si mala tlacit a ty stale ze este nie, lebo si chcela nieco dopozerat v telke, normalne sme uz videli Miska ako sa tlaci von - vyzeral presne tak ako naozaj inak :sweat_smile: a ty si stale cumela do tej telky a ja som si este stihla uvarit repik, aby som Miskovi potierala pupcek ked sa narodi :grinning: :grinning: :grinning: nakoniec sa narodil, vsetko bolo v poriadku, aj pupcek som potrela :wink:

no utekam, idem Terezke pomoct otvorit kabelu na notebook lebo uz pol hodinu ma pocit, ze ju proste musi otvorit, tak jej musim ukazat, ze tam nic neni :slight_smile:
18. únor 2010 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky

super basnicka....hihihi

co sa tyka slovnej zasoby .... hm... o chvilu si budem v potravinach pytat...haaaata, ata, tata, aida atd.....co uz chronicka materska dovolenka.....ani nechcite vediet ake mam vlasy.....waw by ste povedali keby ste ma videli....natacanie pracloveka! kadernicku stale odkladam, teraz kupujeme to, potom zas hento a za chvilu mam zase ms....takze o mesiac snaaaaad....potom nemam s kym nechat deti atd...atd....

dufam ze do stretka ostriham aspon to co je na vlasoch, aby som mala aspon vlasy.....chemlon sa tomu riadne podoba....hroza jak su dolamane, znicene, po kazdom umyti vycesem aspon dve guce....kym pojdem ku kadernicke, dostanem zlavu :grinning:
18. únor 2010 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
mne sa zatial sniva len o tom ze nic nestiham a ma prist navsteva, a podobne sny......potom sa zobudim v tom mojom bordeli a som stastna ze to bol iba sen a dnes nik nepride.... :grinning:
18. únor 2010 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek