• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
co sa nocnika tyka Maruska don kaka od mikulasa....jasne ze obcas aj do plienky, ale uz par dni si vsimam ze je nervozna ked nema nocnik, napr. aj dnes v poradni....zdrziavala normalne a som ju tam v strese aj 2 x prebalovala ale aj tak sa nevedela vykakat...prisli sme domov a isla rovno na nocnik a baaaac kobasa ako hrom! cela bola stastna chudatko moje!
18. únor 2010 v 18:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ok muzik robi kasicku takze zacina vecerna smena.....este si dam burinu...lebo to je takeeeeee eee dobreeee eeeee

a mozno sa aj na kozu premenim, po tych kvantach salatu co som uz zozrala....ale nebojte sa vaha stale na 59!

Takze pozdravujeme vsetky mamky - modelky, ktorym je jedno ze rodili a zostali chude, bez ohladu na to ci zjedli kona alebo malu jastericku!
18. únor 2010 v 18:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravim kocky,

zuzec :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
podla mna som si aj cvrkla, co som chytila zachvat smiechu :grinning: :grinning: Ty si cislo.. Ospravedlnujem sa, ze ti leziem do snov :sweat_smile:

Alex, Jasimk, co sa okuliarov tyka, doporucujem nosit ak vas boli hlava alebo oci (robila som v optickej firme, takze sa trochen vyznam) Jedno je ale pozitivne na tom vsetkom, ze ak mate "minusky", tak mate sancu, ue sa to bude v starobe zlepsovat :wink:

narcisa, aj u nas zacina vecerna smena, ked maly zacne papat s ocom kasu :dizzy_face:

baby, som si kukla do knizky, co malemu vediem a on zacal lozit 30.11 a stál prvy krat 15.12, popri nabytku zacal chodit koncom januara.. Je to sila, ako nam tí drobci rastu :slight_smile: Uz sa neviem dockat, ked budem zase tehotna a pride k nam druhy maličký človiečik :dizzy_face:
18. únor 2010 v 19:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
inak, dnes pri hrani sa Miskovi smyklo a prekusol si spodnu peru :frowning2: krvi bolo ako v Texaskom masakeri :confounded: a plac riadny, ale len chvilocku.. Mam zazracne narucie, vzdy prestane hned plakat :dizzy_face:
18. únor 2010 v 19:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
bublina
andreaber
dadka 212
Dakujem za radu, začinam aplikovat Imazol, dufam, ze zaberie.
18. únor 2010 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Brý večer :slight_smile: ,

teda holky, asi to s MK přeháníte, když se vám o vás i zdá, já jsem zatím v klidu, mě se nezdá nic, popř jen něco s peťkou...

musím říct, že po dnešním dni mám celkem rozporuplné pocity co se týče plánování druhého těhotenství, nějak moc se názorově rozchází MK a FB...tady vládne vcelku euforie (po přečtení pár posledních příspěvků)...tak si vyberme...každopádně mám RD na 2 roky, pak se uvidí, kdyžtak budu sloužit noční, hlady neumřem...
My doma to máme tak střídavě oblačno, někdy jsou dobré dni a někdy je Peťka na zabití, ale je to o 100 procent lepší než zpočátku - to jsem občas krutě zalitovala a přála si být bezdětná a vyspaná :sweat_smile:. Už jsem psala na FB, že pokud bych přispívala na MK tady v tomto období tak to bude pesimismus a stížnost vedle stížnosti....

ale co, MK je tu hlavně proto, aby se člověk vypsal, tak by to měli všichni brát a využívat toho...

trogir, určitě zabere :wink:
18. únor 2010 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
chlapi zatím zalomili :slight_smile: PC je môj :dizzy_face: dnes hlava nebolí, možno to bola ozaj migréna, ale aj tak som poctivo dnes mala okuliare. Maťkovi sa v nich strááášne páčim :grinning: a už sa naučil dávať mame božtek a objímať ma :dizzy_face: je to nádhera, robí to iba mne, tatino už trošku žiarlil :sunglasses: ale neni sa čo čudovať, sme spolu 24hod

mne sa do sna primotala monrougemerise, pamätám si z toho len toľko, že sa mi sťažovala,že si ju niektorá odobrala z priateľov na FB :grinning: :grinning: :grinning: to asi preto,že minule si robila z nás srandičky, že keď bude mať iný názor ako niektoré iné,že sa s ňou prestaneme baviť, ale my neprestaneme a lúbime Ťa,mon :wink:

ivi, aj Ty poctivo zapisuješ ? ja som také údaje ako prvýkrát jedol mrkvu dala Maťkovi aj na fotoknihu dozadu :sunglasses:
18. únor 2010 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

baby som uložila, Ľubka sa síce už trikrát zobudila, tak uvidíme, aká bude noc. Tak vychádzka do mesta sa neuskutočnila, lebo sa mi nechceli zmývať vlasy, síce mám na hlave stále čiapku, ale ten pocit neupravenosti nejak trvá. No a chcela som ísť s babami a jednou kolegyňou do cukrárne, no a a tam by čiapka na hlave bola dosť nápadná. :slight_smile: Tak zajtra to už doklepeme do zdarného konca. No tak som aspoň poobede piekla keksíky a Danielka sa samozrejme zapájala.

No čítam, že máte pestré sníčky :grinning: . Ja som si spomenula, keď som čítala Zuzkin príspevok, že sa mi tiež nedávno snívalo o pôrode, kde som asistovala, ale ak si dobre pamätám z MK tam nebol nikto.

Bublinka, Natashka, Cernobilka - prosím vás nemajte žiadne výčitky za to, že sa občas cítite mizerne a ste nahnevané. Vychovávať dieťatko nie je vôbec ľahké a je celkom normálne, že človek sa takto cíti. Ja viem o tom svoje, pri Danielke som si užila. Takéto pocity sa ale vôôbec netýkajú toho, aká je mama dobrá alebo zlá. Tým, že sa stávame mamami ešte neprestávame byť osobami s vlastným ja, ktoré môžu byť unavené, nahnevané, nespokojné. To s láskou k dieťaťu nemá nič spoločné. Všetkým posielam extra dávku trpezlivosti a kľudne sa vykričte a sťažujte, keď bude treba. :slight_smile:
18. únor 2010 ve 21:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
ozaj, a este som chcela, ze dnes som bola u kadernicky a manzel mi povedal, ze som celkom pekný rošťák :sweat_smile: (som opät a znova nakratučko :grinning: )
18. únor 2010 ve 22:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
andrejka super si to napisala a vystihla :wink:
a tie neumyte vlasy poznam...ani ja by som nikam nesla :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:

dadka, ivi toto ma na mne stve, ze ja som si nezapisovala nic :cry: asi to urobim ako bambulka, ze si to pohladam na konikovi :grinning: :grinning: ozik bambulka ako ti to ide?

ja som uz na FB napisala, ze ma mrzi ze si niektore z vas nemozu uzivat materstvo ako napr. ja s Terezkou, ja mam proste neuveritelne dieta a som za to vdacna, verim ze aj tie maminky, ktore maju doma malych "certikov" sa casom budu takto tesit z toho ako ja, velmi im to prajem...

no a my v lete ideme "zarabat" na druhe :dizzy_face:
18. únor 2010 ve 23:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminky.. můžu se tu k vám připojit? :wink:
18. únor 2010 ve 23:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj inffinity jasneee ze sa mozes pripojit :wink: hned som si omrkla tvoje albumy, aka ste pekna rodinka :dizzy_face: Miska je krasny okaty smejo :slight_smile:

juj akurat sa mi podarilo kupit peknucku cestovnu postielku v bazare, tak uz mozme ist na zraz :grinning:
18. únor 2010 ve 23:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzec ahoji no nemám tam moc fotek nějak se mi enchce.. :unamused: ale máme jich kupůůůů..
19. únor 2010 v 00:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko, my sme uz od pol siedmej hore, Terezka nas nuti kukat hokej :grinning: :grinning: aspon ze urobila rano ciko do nocnicku :dizzy_face:
19. únor 2010 v 07:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko želáme aj my s Maťkom. V noci ma prekvapil, vynechal dve papania, žeby sa predsa len sám nastavil na nočné spanie ? Nadránom papal asi 2x a už ani toľko nekašľal :slight_smile:

zuzec, aj my sme ráno cikali a normálne ma prekvapilo koľko veľa :confused: :sweat_smile:

inffinity, vitaj :wink: Miška je krásne bábätko :slight_smile:
19. únor 2010 v 07:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute baby,

zuzec, diky z ainfo ohladne latkoviek, uvazujem, ze kupim simonkovi nejake na doma, prave kvoli vetraniu ritky.
si sa pytala na ten moj dennicek ohladne simonka, no este mi treba vela, moc sa mi do toho nechce, ale ak by si chcela, treba napisat adminovi, oni Ti poslu nasu diskusiu na jednej strane a tak je to ovela lahsie to kopcit.

ja mam tiez vsetko zapisane v mudrej knizke doma :slight_smile:

mam na Vas zase 2 otazocky:

1. maly dost tazko niekedy dycha, resp zadrzuje dych a potom vydychne, neviem preco to robi, robia to aj Vasi drobi?

2. chcem sa opytat ako kupete nasich lezunov, stojakov a hlvne v com (myslim aku podlozku), pretoze ja maleho musim doslova nahanat vo vani, kupanie uz pre mna nie je ziadna radost.
19. únor 2010 v 09:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
infinity, vitaj medzi nami :wink:

bambulka,
1. problem s dychanim nemame, teda aspon som si nic take nevsimla
2. my kupeme bud vo velkej vani s tym, ze tam ma hracky, ale aj tak najviac ho zaujima teplomer do vody, alebo v malej vanicke a tam chce byt stale na kolienkach. Stavat sa nestavia, ale pri utierani uz ano a stale sa pozera do vane. Je to celkom boj nakremovat ho a pobliekat :rolling_eyes: . Tieto "problemy" mame odkedy sme boli v tom vital svete. Misko pocuje alebo vidi vodicku, tak je cely divý :grinning:
19. únor 2010 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadi, vy sa mate :dizzy_face: , nam sa spanie zacalo zase kazit. Nie , ze by sme ho mali nejake slavne, ale stratili sme zase spanok od 19,30-00,30 a mame 19,30-22,30, no a potom kazdu 1-1,5hod :rolling_eyes: :pensive: Rano nie som schopna vstat.. Som z toho zufala, lebo som uplne nemozna a unavena.. Esteze mi ho manzel rano ako ide do roboty prebali :slight_smile:
19. únor 2010 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
infinity, som kukla fotky a malinka je zlatulinka :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
19. únor 2010 v 10:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka super ze uz kaslik prechadza :wink: Terezka zvykne rano kaslat, ale podla mna od soplikov co jej v noci natecu...

bambulka, my sme ani v lete nemali absolutne ziadnu zapareninu v tych horucavach, sice jej mohlo byt v tom poriadne teplo, ale co uz :grinning:
ja Terezku kupem v tom sedaku do vane, asi si to uz videla a je to supa bomba, mala sa zahra, sedka si, vobec nema potrebu mi odtial utekat a ani by sa jej to nepodarilo :grinning:
toto je to http://www.najnakup.sk/Porovnaj_potreby-pre-kupanie-deti_THERMOBABY-Aquababy-sedatko-do-vane_262463.html
a casto to predavaju na mimibazare a aj v aukciach som to videla...

Terezka ma stastie ze nasi dnes ten hokej vyhrali, ze som nebola hore nadarmo :grinning: :grinning: a ona este pri hokeji zalomila na hodinu...
19. únor 2010 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte holky,

Miška má od středy rýmečku ve středu to byl děs běs ale včera se to zlepšilo a i noc byla ukázková 21-00 mlíčko pak v 7mlíčko a do 9:30 jsme spaly spolu v posteli :grinning: :grinning:

bambulka nemáme problém s dýcháním ale všimla jsem si že to Miška dělá jak spinká že zadržuje dech, já když jsem v noci vzhůru kolikrát než usnu srtčím ucho do postýlky a poslouchám jak dýchá :sweat_smile:

a co se týká koupání už od vánoc Mišinku koupeme v koupelně ve velké vaně pořád na takové té šikmé podložce..V obýváku má na zemi deky a hračky takže ji tam dám ručník vysleču odnesu do vany a pak na pračce zabalím do osušky a odnesu do obýváku a tam se krémujeme oblíkáme..občas mi utečes holou dupinou :grinning: :grinning: a ve vaně jí dávám i sedět a hraje si s kachničkama a taky má nejraději teploměr :grinning: sním odcházíme z vany :sunglasses: ale včera byla perfektní chytala pěnu a první co bylo tak šup do pusy měla pak parádní fousy :grinning: :grinning:

děkujeme za pochvaly já vás všechny dokoukám postupně :wink:
19. únor 2010 ve 12:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasimk - kupovala som ich na nete cez MMB od jednej zienky. ale na obale je CE aj je tam napisane ze vyrobene z netoxickeho materialu (aj ked v cine :sweat_smile: ) tak snad nic vazne to nebude. a si ma trochu upokojila, ze aj ked smrdia nemusi to znamenat ze je v tom nieco. ja som tiez zhanala u nas v hrackarstvach ale akurat nemali tak som to potom cez net objednala lebo to ma byt matkovi k meninam.

no a boj proti smradu bol uspesny tak na 50% uz sa to z nich nesiri ale ony este smrdia. vcera som zistila, ze pomoze namocenie do avivaze. len tie puzzle hnusne sa nechcu potapat :grinning: ale som ich trochu prekabatila tak snad do tej nedelnej oslavy budu hotove :grinning:

andreaber - ja som rozpustala pred vianocami tiez po roku. a tiez to nemam velmi v laske ale teraz mame novu chladnicku s mraznickou. predtym ked sme byvali v 1i byte a mali sme minichladnicku s vyparnikom tak som ju musela kazde 2 mesiace spustat co sa uz dvere nedali takmer zatvorit :sweat_smile:

zuzec - to je super ze uz myslite na druhe babo. ja som este pred mesiacom ani nepomyslela, ze dalsie aj toto jedno sa mi zdalo dost. teraz zacinam rozmyslat lenze u nas je to zlozitejsie. od augusta by som sa mala vratit do skoly. a uz by som to chcela dokoncit este mam 2 roky. tak uvidime.
19. únor 2010 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
tak ti vaši zlatínkcí jsou parádní :slight_smile: holky a oni už vám lezou po čtyřech :astonished: Mišinka je všude kde potřebuje ale ona se koulí :grinning: :grinning: ona válí sudy sice už kolínka testuje, že si na ně vyleze a hupká se ale to je tak všechno. :frowning2:
19. únor 2010 ve 12:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
alex77 píšeš o pěnových puzlíkách??? taky jsem je koupila na netu a smrdííííííí schovala sem je do skříně ale říkaš namočit do aviváže ju? :wink:
19. únor 2010 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
hezký den
infinity...vítám tě :dizzy_face:
Já dneska od rána jsem akční....mám umyté okna a navařeno,vypráno,uklizeno a vytřeno :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Vařila jsem krůtí játru dušenou na cibulce a až to bylo hotové,tak jsem přidala smetanu ke šlehání a provařila...a k tomu domácí knedlíček.Musím se pochválit,povedlo se mi to :stuck_out_tongue_closed_eyes: .Prďošci mi spinkají,pak poobědvají a půjdu s nima ven,je tam konečně tepleji a sníh konečně odtaje...miluju jaro :dizzy_face: .
19. únor 2010 ve 12:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

dnes sme mali skorý budíček. Zobudila som sa na to, že ma Ľubka škrabká po tvári. Bolo ešte podozrivo tma, tak som sa šla pozrieť do kuchyne (budík mi pokazila Danielka a manžel nový už mesiac kupuje) a bolo 5:25. No tak to teda moja nie, som si povedala. Ale mi to bolo prd platné, lebo sa síce ešte pricucla, ale nespala a vydávala pri tom všelijaké zvuky, čo samozrejme viedlo k tomu, že sa zobudila Danielka. Nevzdala som to a tvárila sa, že spím, ale vtedy zazvonil budík v mobile, ktorý si nastavil manžel, aby nezmeškal hokej. Tak sme celá rodina povzbudzovali a nebolo to márne.

Dadka - super, že Maťko sa lepšie cíti.

Bambulka - takú prestávku v dýchaní robia obidve moje babule, keď spinkajú. Ja to nejak neriešim, proste na chvíľu zadržia dych, a potom sa zhlboka nadýchnu.

Ivuska - to ma mrzí, že sa Miškovi pokazilo večerné spinkanie, ale verím, že je to prechodné a zase začne lepšie búvať

Zuzka - gratulujem k ciku do šerblíka, len tak ďalej :wink:

Inffinity - vitaj, máš krásnu dcérku :slight_smile:

Sovice - klobúk dole, si šikulka. A aj u nás sa oteplilo, zrazu namiesto zimy je taký jarný vzduch.
19. únor 2010 ve 12:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojky maminky :slight_smile:
jdu na vás po delší době kouknout.. máte se všechny? doufám, že tady nejsou žádní marůdci nebo kdyžtak max rýma.. :wink:
my se máme fajn, děti jsou zdravé.. takže pohodička..
sleduju vás spíše na FB.. tam koukám i na fotečky.. :wink: :slight_smile: .. je to k neuvěření, že za pár měsíců budou ti naši drobci slavit roček, že?? :confused: :dizzy_face: :dizzy_face:
19. únor 2010 ve 13:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :slight_smile:

Bambulka aj môj syn to robí s dychaním ešte doteraz...
19. únor 2010 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
A čo sa týka kúpania, tak malú kupem vo veľkej vani a tá tam lieta hore dole stvornozkuje stavia sa no des :grinning: mám tam protyšmykovú podložku, a väčšinou sa kúpu decka spolu
19. únor 2010 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
jj, já taky koupu obě děti najednou.. :wink:
dany je ale takový lenochod, že on lehne a klídek, pohodička.. nechá se polívat vodičkou a hraje si s loďkou třeba.. :wink:
19. únor 2010 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek