• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
to spíš musím hlídat míšu, aby ho nepolívala nějak moc nebo třeba nepolila hlavu, že.. :unamused: :grinning:
19. únor 2010 ve 13:45  • Odpověz  • To se mi líbí
Aj ja kúpem obidve slečny spoločne, no a odvtedy ako chodíme plávať, má Danielka obľúbenú hru - polievať Ľubke hlavu z pohárika a kričať Ľubka á šup :slight_smile:
19. únor 2010 ve 13:48  • Odpověz  • To se mi líbí
jj, mišku to taky strašně baví.. vidí u mě, že mu leju na hlavu vodu ( já na vlasy, že ).. tak ona šup a už ho slívá celého.. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
19. únor 2010 ve 13:49  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
u nás je kalamita. Amélie je nemocná a ještě jí je teď špatně od žaludku, leží na zemi. Mariellka má 40 horečky. Mě hrozně bolí hlava. :confounded: No paráda. :unamused:
19. únor 2010 v 17:04  • Odpověz  • To se mi líbí
joj monrou, to asi chytili jedna od druhej niečo :frowning2: :unamused: nech Vám to všetkým trom čím skôr prejde. Aj si bola s holkami u Dr ?
19. únor 2010 v 19:56  • Odpověz  • To se mi líbí
u nás bol dnes manželov krstný a odstránil mi bok z postieľky a upevnil tak aby sa nerozpadla :sweat_smile: a teraz tam Maťko buvá :dizzy_face: uvidíme aká bude noc. Len aby sa nebudil skôr na kašel :confounded:
Ja som si na večeru šupla chleba s masťou a cibuľou, lebo ma tiež škrábalo v krku a ani čaj s citrónom to nezmierňoval, snáď som to zahnala. Nech už čím skôr začne poriadná jar,nie také hmlisté počasie ako dnes :frowning2:

bambuľka, Maťo tiež zadržuje dych, hlavne keď tlačí do plienky :grinning:
19. únor 2010 v 19:59  • Odpověz  • To se mi líbí
Dadi, děkujeme. :dizzy_face: U Dr. jsme byly ale musíme ještě v pondělí na kontrolu moči. Tak snad už to bude dobrý. :wink:
Kašel je hrozný. Holky kašlou obě. :unamused: Tak se taky brzo uzdravte. :dizzy_face:
19. únor 2010 ve 20:36  • Odpověz  • To se mi líbí
inffiniti - hej hej, penove puzzle. no trochu to pomohlo, uz ich necitit v celom dome :wink: ale keby som ich strcila do skrine tak by asi vsetko smrdelo. takze dnes bola avivaz. a tusim to celkom zabralo. este sa susia tak uvidime.

monrou - to ma mrzi s tymi teplotami. drzime palce nech ste z toho rychlo vonku

u nas strasne leje. zajtra ma caka tvrda sobota - manzel ide prec a ja musim poupratovat a napiect a nachystat na nedelu oslavu. ale snad mi matko pomoze a hodi dlhyyyyyyyyyyyyyyy spanok. :grinning: :grinning: :grinning:
19. únor 2010 ve 20:37  • Odpověz  • To se mi líbí
Kocky, ako som si odsledovala Vasu polemiku, vidim, ze su tu deticky, ktore uz postavaju a pomaly behaju.
Moja mala sa prevaluje, sedi pekne sama, lozit sa jej nechce, len ked jej pomozem, aby sa zaprela nozickami tak sa posuva dopredu.

To sme sami, alebo sa tu najde tiez taky knedlik, co si dava nacas? Inac porodnu vahu sme mali 2,75, takze drobcek, mozno aj preto sa neponahla. Nejako velmi ma to netrapi, dietatko si same urči kedy, ale zaujima ma, ci mame tiez takychto pohodlnych kolegov.
20. únor 2010 v 08:35  • Odpověz  • To se mi líbí
trogir, my ani nelozime, len plazime a ani nesedime - vobec.... ste na tom lepsie :wink:
20. únor 2010 v 08:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Jeej Katy 2 dakujem, tak sa tesim, ze nie sme sami a tiez je tu jedno pohodlne babatko. Ale aspon mame relativny klud....ked sa nam tie deti rozbehnu, tak ani my sa nezastavime.
20. únor 2010 v 08:42  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte!
trogir aj ja Ta potesim, aj my mame doma lekvarika, sedime sice pekne, prevalujeme sa z bruska na chrbat a tocime sa okolo svojej osi, ale aby sme sa pohli ,tak to nie, urobi lietadielko a aby sme s nim nieco robili! Takze nieste same! Ale ved sa nauci, casu dost!
Prajeme krasny vikend!
20. únor 2010 v 09:43  • Odpověz  • To se mi líbí
Pekne rano kocky,
ja mam za sebou taku noc, ze az :pensive: Maly bol hore kazdych 45min a s takym placom, ze az. Cicik mi bojkotoval, a cumel ani caj nechcel. 3x som ho uspavala na rukach, ale tiez, ked som ho polozila skor, tak sa rozplakal a mohla som zacat nanovo :unamused: Som tak unavena, ze ani na oci nevidim :rolling_eyes:
20. únor 2010 v 10:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky
Alex díky. :wink:
Ivuško, my jsme měli podobnou noc. Mariellka se pořád budila s pláčem. Teplota už naštěstí nebyla tak vysoká. Ale jsem nevyspaná... :pensive:
20. únor 2010 v 10:52  • Odpověz  • To se mi líbí
Monrou skoré uzdravenie babulkám...ja som si to absolvovala teraz takže s tebou súcitím ešte viac mám to v čerstvej pamäti...
20. únor 2010 v 11:10  • Odpověz  • To se mi líbí
caute
monrou prajem skore uzdravenie detickam a tebe aby si to zvladala, musi to byt o hubu :frowning2:

ivus a co sa porobilo? zubky?

trogir, nasa Terezka sa iba plazi, aj ked dost zavratnou rychlostou, ze si myslim ze uz nebude skumat iny sposob pohybovania sa, na 4 sa da, ale aj tak prejde k plazeniu.....no a sediet nesedi este vobec, len tak srandovno bokom, ze sa opiera o zem...ked ju chcem posadit, tak sa hned zaprie a uz je na nohach...nechce ani za svet sediet...za to sa ale postavi jak blesk :slight_smile:

alex prajem nech ti to ide od ruky, mas toho celkom dost na dnes naplanovane....idem si z teba zobrat priklad a poupratujem tusim :grinning: :grinning: :grinning:

dadka nech zije omasteny chlieb s cibulou!! :grinning: my sme vcera konecne vecer kostovali ako sa podarilo Stevovi vyudit slaninku...este teraz je mi tazko :grinning: fajna je mnam!!

baby moze sa urobit take nieco, ze navarim malej nejake to papo, nalozim do poharikov a vysterilizujem? lebo ideme buduci tyzden na chatu a urcite sa mi tam nebude chciet jej varit, kedze idem relaxovat :grinning: a kupovane mi velmi papat nechce....tak som myslela ze toto by sa dalo..co vy na to?

ale uz fakt idem trochu upratat, vecer mame navstevu tak nech to tu vyzera...kde sa kuknem vsade nejaka zbytocnost pohodena :angry:

prajem peknu sobotu, inak u nas cele doobedie snezilo :angry: :angry: ale nastastie sa to topi, je citit ze uz ide jar, oteplilo sa a vtaciky spievaju :dizzy_face: ceresne uz maju take tie gulicky z ktorych budu rast listy a puky a dnes som prvy krat zacitila ze ma zasvrbeli oci :angry: :angry: :angry: takze sa hlasi uz aj alergia pomalicky :frowning2: ale ide JAR a to je hlavne :dizzy_face:
20. únor 2010 v 11:13  • Odpověz  • To se mi líbí
mon, nech ste rychlo zdravucky, my sme sa z choroby vytrepali pre 3 tyznami :slight_smile:

zuzi, neviem, ale na zubky to nevyzera. Skor tak, ze chcel spat , ale nevie ako. V poslednej dobe sa strasne vela otaca a to ho dost rusi. Nevie si nijak najst polohu, podla mna to mu vadi, ale neviem s tym nic urobit.
Inak co sa tyka sedenia, Misko sedel presne tak, ze na boku a o rucku sa opieral a zrazu sa prehupol cez nu a sedel. Od vtedy sedi :dizzy_face: . Uz to dlho u vas nebude trvat :wink:
20. únor 2010 v 11:46  • Odpověz  • To se mi líbí
baby caute,

diky za odpovede, ste ma ukludnili :slight_smile: zuzka, ten Thermobaby sedak je super a dadka, aj protismykova podlozka vobec nie je zly napad, takze asi sa niecim inspirujem. my mame zatial tu penovu podlozku, som mu kupila prednedavnom novu, ale vo vani sa simonko a podlozka dost minaju :slight_smile:

joj a k sedeniu, presne ako pise ivushka, aj nas to robil a potom sa zrazu posadil, takze suhlasim, nebude to dlho trvat, to uz jej znak silnych chrbtovych svalov.

vsetkym chorusikom prajem rychle uzdravenie a mamickam vela vela sily. pa
20. únor 2010 ve 12:03  • Odpověz  • To se mi líbí
Jasimk

Aj Tebe dakujem, fakt si ma potesila. Ste presne na tej istej urovni, ako my. Krasny vikend tu vsetkym.
20. únor 2010 ve 12:38  • Odpověz  • To se mi líbí
Příspěvek byl pozměněn adminem, protože nesplňoval pravidla fóra. Porušoval pravidlo "Fórum není pro firmy".
20. únor 2010 ve 13:56 • wydata
Holky, díky moc za podporu. :dizzy_face: Vypadá to, že se do toho přidaly ještě zoubky. :frowning2:
Dadi, já jsem to četla jak jste byli nemocní vy. :frowning2: To je fakt děsný. To je dobře, že už to máte za sebou. Ať už je jaro. :wink:
20. únor 2010 ve 14:20  • Odpověz  • To se mi líbí
zuzec tak Niko a terezka su na tom rovnako lezie totalne rychlo ze mam pocit, ze novy sposob ani skumat nebude da sa na 4 ale len sa rozhojda a tak ako vhupne dopredu rozplasti sa a rychlo zacne plazit. Sadnut si nesadne sam ale priplazi sa a postavi presne ako ona. Aj tak sadnutie by malo vraj ist zo 4 systemom ze si podsunie nohu a sadne lenze kedze oni nestvornozkuju asi preto si nam nesadnu...neviem. My nemame ani jeden zub furt len kuse a place aj ked dnes mi to uz nedalo a poriadne som mu prespionila pusu a zistila som ze obydve jednotky potom ocne zuby potom hore jednotky a ocne zuby su uz tesne pod dasnom je toto normalne? ze by to vyslo naraz?? Aha a musim sa pochvalit dnes som skoro spadla z noh totiz pomaly predavam vsetky flase a uciace pojariky ktore som nakupila pretoze som vzdala myslienku, ze sa napije. No a akurat vcera sa mi ozvala pani na Avent MAgic cup no a ako som jej ho isla dnes balit tak si hovorim ale pre srandu to skusim :astonished: :astonished: a skoro mi sanka spadla lebo normalne sal a vysal 100ml co uz je slusne nikdy som ho este nevidela nic pit mimo moje prso.
20. únor 2010 v 16:02  • Odpověz  • To se mi líbí
Tady jsou všechny miminka tak šikovné. :dizzy_face: Jenom ta naše cácorka pořád nic. Neplazí se, ani není na 4. Jenom válí sudy kam potřebuje po místnosti. :slight_smile:
20. únor 2010 v 17:04  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte, tak už soplí celá rodina, dalo sa to čakať, v pondelok skočím s Maťom k doktorovi, lebo sa nám vôbec nepáči jeho kašeľ. akoby mu to sadlo nižšie :unamused: a teda koľko soplu sa vie nasať do odsávačky len zírame :rolling_eyes:

Dneska som si uvarila Segedínsky guláš aj na zajtra, polievku slepačiu nám posiela svokra aj knedľu robila domáciu, tak zajtra budem konečne dovolenkovať :slight_smile: :grinning: :dizzy_face: už sa neviem dočkať.
Maťko mi spal v tej postieľke asi do 2:00 potom dosť kašľal, tak som si ho dala k sebe, ale určite tak bude spinkávať, má ma poruke, on je taký malý šmátralko. Napočudovanie,že je chorý, stále má dobrú náladu a dokonca mi spal aj doma, zaspal ako klasika pri kojení a na rukách si potiahol asi hodinku. Aspoň sa vyspal chrobáčik môj.

Nataška, tiež skúšam všetky možné poháre na pitie, lebo Maťo z ničoho nič prestal cecať čaj z fľašky, teraz najradšej má,keď mu priložím hrnček ako dospelákovi, škoda,že má deravú bradu, xixi :grinning: :grinning: asi sa mu páči robiť to čo vidí nás.

Som sa už minule chcela spýtať, či sa aj Vaši drobci potia pri papaní, Maťo máva doslova mokré vlasy :confused:
20. únor 2010 v 17:35  • Odpověz  • To se mi líbí
katy ak si dobre pamatam chodite tiez na vojtovku, ja som uz zufala, minuly mesiac nas poslala neuroligicka na rehabku lebo mala sa menej pretacala, teraz sa uz pekne, neplazi, nie je na 4, uz si ale zacina podsuvat nozky na plazenie takze mozno za chvilu zacne, pri cviceni jaci ako urvata, je cela bordova. Taha sa to s nami od nejakych 4 mesiacov ked nas poslala detska lebo podla nej malo pasla. Takze chodime kazdy mesiac na kontrolu k neurologicke + teraz kazdy tyzden cvicit. Mam zmiesane pocity z toho cvicenia, ci ju zbytocne nenervacim aj seba lebo je uplne v poriadku akurat ze nie je na 100% tabulkova, co vy na to?
20. únor 2010 v 17:40  • Odpověz  • To se mi líbí
20. únor 2010 v 18:01  • Odpověz  • To se mi líbí
Tak idem konečne čosi popísať. Včera večer som žehlila jak bláznivá tak som nestihla.
Ja som baby už 2x okúpkala spolu a veľmi sa im to páčilo. Normálne to robíme tak, že ja ošplechnem Soničku, dám ju spať. Potom sa Martinka navečeria, niečo si prečítame alebo pozrieme rozprávku a tato ju okúpe. Ale štvrtky hráva s partiou futbal tak som ich posledne namočila spolu. Menšiu som vybrala skôr, dala spať a potom som vytiahla Tinku. V pyžamku a županíku sa navečerala a potom išla spať. Sa jej to zapáčilo a teraz sa tak chce kúpkať stále.
Sonička pekne sedí sama, pretáča sa a plazí len dozadu. Na štyri sa dáva stále ale vie sa len pohupovať. Najnovšie vystrie ruky, nohami sa dá na špičky a klikuje :grinning: Ona sa nezaoberá tým ako by sa na štyroch pohla vpred ale rovno špekuluje ako sa postaviť.
Ivuska noc sme mali aj my zas úplne na hov...o :angry: Kým niesme v spálni malá spí 4-5hodín vkuse. Keď si prídeme ľahnúť tak je hore každú hodinu. Cumeľ úplne odmieta, chce len prsník. Pije minimálne, len by ma chcela ocuckávať a keď jej ho vyberiem z úst tak reve na raty. V noci tak jačala viac ako hodinu. My s ,mužom vankúše na hlavách, keby ste nás videli...Povedal mi nech ju vezmem k sebe a nechám jej ten prsník aby bol kľud, ale to ja v žiadnom prípade takto nedovolím. Doteraz spala v postieľke a tak to aj zostane. Ak chce dudlať má cumeľ. Ešte toto by mi chýbalo aby si zvykla. Dnes me ju skúsili dať spať do vedľajšej izby, uvidíme čo to spraví. Však počuť ju budem cez el. pestúnku. Sama som zvedavá či to pomôže, švagrinke sa to osvedčilo.
Zuzec s tým jedlom je to dobrý nápad :wink:
Natashkaa ja presne na toto čakám, či sa malá nechytí a nezačne z niečoho piť. Strkám jej to každý deň ale zatiaľ len obhrýza :sweat_smile:
Inak dnes sme si urobili výlet v Trenčíne a odtiaľ sme išli rovno na návštevu. Majú pokazený výťah, tak sme na 7 - me šľapali peši aj s deťmi. Od rána ma bolela hlava ale po tom výstupe mi v nej totálne búšilo až som sa musela vyvracať. Tak som si pekne vypýtala Ibalgin a po polhoďke som bola jak znovuzrodená.
20. únor 2010 ve 21:02  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
caute tak som snieco snorila ohladom toho sterilizovania prikrmov a nasla som velmi zaujimavu diskusiu
http://forum.rodinka.sk/viewtopic.php?t=62715
do tej diskusie sa zapojil nejaky ujo odbornik a je to fakt zaujimave, pise aj o skladovani prikrmov, o zamrazovani a pod....fakt si to precitajte, ja som bola miestami aj prekvapena...hlavne co sa toho sterilizovania prikrmov tyka... :confused:

nataska zeby bol Dominik rekordman a jednym supom mu narastie 8 zubov? ale keby sa tak stalo, tak mate aspon pokoj :wink:
ten poharik si potom predala alebo si si ho nechala? :slight_smile: je to malu betar hehe

dadka jujha tak to prajem rychle uzdravenie, Matko je ako Terezka - tiez v dobrej naladicke aj napriek kakanej chorobe....a tiez som cumela kolko toho dokaze vyjst z takeho mini nosika :sweat_smile: inak ten kaslisko veliky mala aj Terezka a dokyna ju pocuvala a nic nepocula, ja by som bola prisahala ze to ma aj na prieduskach, ale ze to bol kasel zo soplikov, ale fakt jak stary hrniec...tak dufam ze to bude aj Matkov pripad

mufo potom daj vediet ako dopadla noc, som zvedava ci to pomoze :wink:
vidim ze to mas zmaknute s babami :slight_smile: kolko trva kym uspis Sonicku? lebo keby som mala ja mala dve deti a to starsie by sa kupalo, kym by som uspavala Terezku, tak by sa mi v tej vode zatial rozpustilo :grinning: Terezke vecer dlhsie trva kym sa ududle...cez den zaspi hned...ale tebe tusim Sonicka zaspi sama bez prsa ze?

no idem dat veceru brunooc
20. únor 2010 ve 21:51  • Odpověz  • To se mi líbí
Zuzec ja ju len nakrémujem a oblečiem, to je tak 5 min. a potom kojenie max. 5 min., pusa a ide do postieľky. Ona tam potom v pohode zaspí, niekedy ak začne plakať tak jej idem dať cumeľ ale to nebýva často.
Natashkaa tebe som zabudla odpísať, že Martinka mala prvý zub v 8 mesiacoch a išli jej vždy po 4. V 15 mesiacoch už mala komplet chrup, takže možné je všetko.
20. únor 2010 ve 22:17  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
Zuzec super link diky!
20. únor 2010 ve 23:11  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek