• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
mufo to je nepříjemné, hlavně na tom plavání, si to umím představit :pensive: Jsem přesvědčená o tom, že kožní potíže souvisí s psych. pohodou a proto je někdy těžké, je rychle dát do pořádku, tak snad něco na Tebe vymyslí.
jojo, jak jsem teď byla na víkend v MT tak jsem se taky příjemně refreshla, ale bez malého by to bylo ještě lepší (no jo, ale babiny jsou daleko, co nadělám...)
24. únor 2010 ve 14:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti presne tak, bud rada,ze sa ti pekne sam odstavil, lebo urcite je tazsie, ked napr; maminka musi naspat do prace a odstavovat ked dieta nechce... kamoskinho syna tak stale musel krmit niekto iny, lebo ked bola poblizku, citil ju a nechcel nic papat len MM :wink:
Bubli no vies, my chodime na SK v zime a v lete tu chodia nasi, tak skoro na cely jul. No a navyse tu cez sezonu prenajimam jeden domcek turistom, takze musim byt na mieste... To je tu nevyhoda, ze tu sa robi len cez sezony a ked chce mat clovek nejake tie korunky (ci vlastne eurika :sweat_smile: ) nema na vyber. Tu je materska len 2a pol mesiaca, cize ja som teraz doma zadara....
Mufo mas pravdu, citim sa tu osamotena... najma teraz v zime, je tu uplne mrtvo, ked zacne prsat tak je to o nicom... A k tomu, tu maju ludia inu mentalitu, s nikym by som sa nedokazala porozpravat tak ako tu s vami napr. Ludia nietore veci nechapu. napr. aj to ze este kojim ich tu prekvapuje.... :unamused:
24. únor 2010 ve 14:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja mam tiez malu 24h denne so mnou, niekedy dokonca ked ju dam tatovi na ruky, ze idem nieco spravit a zmiznem z dohladu tak reve :sweat_smile: Bude taka mamickina :wink: Ale zas nie je nejaka asocialna, ked sme na navsteve, alebo v obchode a stretneme kamaratov, tak kludne ide ku kazdemu na ruky, bez problemov. My mame jednu babku takych 1500km a druhu 2000km :grinning: tak budeme mat deti vkuse s nami aspon do 15rokov :sweat_smile:
Mufo ja by som neviem co dala, keby som mala este jednu izbu navyse, zial nemam. Lebo som si vsimla, ze Lilia krasne spinka, kym nie sme v spalni, potom sa uz budi. Ona nas citi alebo co a potom uz chce iba k nam.... Si myslim, ze keby spala vo vlastnej izbicke, bolo by to lepsie. Ale to nevadiiii,ved je to nas maly milacik, tak si ju pomojkame :slight_smile:
24. únor 2010 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Karolinka aha teď chápu..tak uděláme sraz i v zimě, ne? :slight_smile: :slight_smile:
V zahraničí je to fakt na prd s tím mateřstvím, ještěže má lili tak uvědomělou maminku, která je s ní doma a kojí ji :wink:
Zima je sice špatná, ale zase v létě musí být u vás nádherně tak načerpáš energii..
24. únor 2010 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
karolinka, aj ja som si všimla, že drobec o niečo lepšie spi keď je v izbe sám... a on aj vlastnu izbičku ma, ale ja sa nejako bojím nechať ho samého.. čo ak ho nebudem počuť... alebo hocičo iné... ? :(

babule myslite že je bezpečne nechať dieťatko spať v noci samé v izbe? viem, že niektoré maminky to takto robia už od narodenia, ale ja som bojko.. :grinning:
24. únor 2010 v 15:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aj u nas to presne tak bolo. Do 23 spanok a ked sme aj my zalahli tak uz budenie a mrncanie kazdu chvilu.
bublinka to s tou psych. pohodou mas pravdu. Najviac sa mi to zhorsilo ked som bola nevyspata a nervozna :frowning2:
Vsetci mudruju, ze treba vysadit citrusy, cokoladu mlieko a mliecne vyrobky, muku a neviem co este. Potom si neviem predstavit co by som jedla a z coho by sa mi asi tak tvorilo mlieko...A preukazatelne nemam na nic z tohoto alergiu. Cely zivot som to jedla a nikdy ziadny problem nebol.
24. únor 2010 v 15:18  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bublina no jasne, ze budem s nou doma aj kojit, ja pouzivam aj latkove plienky, nosim ju v satke, skratka 100% nasadenie :sweat_smile: ale to sme urcite vsetky tak nasadene pre nase babanka :wink: Esteze sa to financne da, lebo inak neviem co by som robila. Tu vacsinou kvoli tomu zeny po 3-4m nastupuju do prace...
Inak hned ked vyjde slniecko je mi lepsie :grinning: vezmem malu do satku, ideme sa prejst na plaz, pocuvame sumenie mora. Nie je to az take hrozne :wink: Ale tak rodina a kamarati samozrejme chybaju. Nastastie ze existuje internet :grinning: Ninny poviem ti len tolko, ze tu vela bab dava spat miminka uz od nejakeho 1m, takze teraz nase skoro 9m podla mna uz nie je problem. A sa neboj , ked sa zobudi a fakt ta bude chciet zacne plakat tak to ho pocut budes :grinning: Praveze, ja si myslim, ze niekedy sa deti zobudia, poobzeraju sa a naspat sami zaspia, kdezto, ked citia (alebo vidia) mamu,hned musia k nej :wink:
24. únor 2010 v 15:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
mufo tu periorální dermatitidu co mám já měla i kámoška v obou těhotenstvích i po nich během kojení, takže možné je i zhoršení ekzému vlivem změněných hormonálních hladin (vysoký prolaktin při kojení)?? nevím, třeba...ale taky spánek je základ na pleť, proto místo abych si šla zdřímnout tak tu trčím :angry: :wink:
24. únor 2010 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mufo drzim palce nech sa ti to upravi, ja ani poriadne neviem co je to atopicky ekzem, ale podla toho co rozpravas to musi byt riadne neprijemne. To sa objavi tak samo od nicoho?
24. únor 2010 v 15:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ninny, z naší skupiny mají děti v dětském pokojíčku (tedy co vím) Bublina a teď i Evulka.

Já taky chtěla, ale pak jsem to nedokázala a teď, když mě naše piraňa pořád používá místo dudlíku se mi nechce. Spí celou noc, tak co.
24. únor 2010 v 15:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
holky naprosto souhlasím, že děti mají mít ke spaní klid, jsem z těch co nikdy nespaly s dětmi v posteli. Nevyspala bych se ani já ani dítě, si myslím. Mám to ověřeno v období, kdy jsme na návštěvách a k dispozici máme s Peťkou jen 1 pokoj. I když apí ve své cest. postýlce není to tak jako ve svém vlastním pokojíčku.
A doma u něj je zaplá chůvička a já slyším každý jeho pohyb, tak se ninny neboj a vyzkoušej! :grinning:
24. únor 2010 v 15:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
Co??????? jen já a evulka????????????? jsem v šoku :confused: :confused: :confused:
24. únor 2010 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Karolinka tak teď si mě dojala - prej vezmu malou do šátku, jdu na pláž a posloucháme šumění moře..já vezmu malého do nosičky vyjdu na pole a poslouchám provoz nedalekého zemědělského družstva :stuck_out_tongue_closed_eyes:
24. únor 2010 v 15:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
karolin ja som to vraj mala ako decko, od dvochg rokov nic a teraz 6m. po druhom porode mi to vybehlo. Na kozi sa mi robia suche svrbive miesta a aj to blbo vyzera :cry:
24. únor 2010 v 15:31  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mufo - kým pôjdeš k tej doktorke skús Holtov krém, ja som mala rovnaké problémy, keď som bola v BA a vtedy ten krém zabral super

Inak aj ja som tu v PP stále sama. Našla som si počas kočíkovania jednu kamošku a tá sa v septembri odsťahovala. Takže teraz som stále sama. Už nech je teplo a na ihrisku sa stretnem s ostatnými maminami, ktoré trochu poznám.

S tým spaním je to u nás úplne opačné. Kým je Ľubka sama, tak sa budí každú polhodinu, keď si už ľahnem k nej, tak spí bez problémov. Tieto deti si hocičo vymyslia :wink:
24. únor 2010 v 15:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
bublinka, ja tu chuvičku nemám.. ale aj tak je to jedno, keď otvorím dvere Sebkovi do izby i sebe tak to počujem rovnako ako cez chuvičku :D ale ja som predsa len bojko... i cez deň keď spí sam v izbe ho chodím kontrolovať.. ale zase na druhej strane, brala by som vyspať sa.. tu nejde len o to, že sa často budí.. ale Sebik keď sa zobudí len by si dudlal.. a ja už niekedy v takejto polohe nevládzem byť.. nehovoriac o tom ako ma bolí posledné 4 mesiace chrbat :( ale aj tak je krásne mať takého malého človiečika pri sebe, veď som jeho maminka.. som tu kedykoľvek pre neho... no radšej by som bola keby spal lepšie.. lebo potom som ja nevyspatá, unavená.. a predsa len teraz keď som na všetko sama, je to dosť komplikované.. niekedy už večer nevládzem ísť ani len do sprchy..
24. únor 2010 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bublino, o vás dvou vím. Možná i někdo jiný, ale já to nezaregistrovala.

K samotě. Já nějak přátele moc nestíhám, takže jsem se všemi v kontaktu online. Ale min. 2x do měsíce někam s někým vyrazíme. Ale já jsem tak nějak už zvyklá, že mám každý den rozdělený do několika časových oken a i víkendy mám na hodinu naplánované min. 14 předem. No jo, manager se vším všudy. I osobní život zapsat do plánovacího kalendáře a založit šanonu :wink: :slight_smile:

Hlásím, že Kryštofa dnešní nejoblíbenější hračka je staré vydání normy ISO 9001. Už jí má skoro celou přečtenou :wink: :grinning:
24. únor 2010 v 16:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
mufo, ja ho mam na rukach, niekedy po nom niet ani stopy, inokedy vyzeraju moje ruky strasne, objavilo sa mi to prvy krat v 18 rokoch.. predtym som nemala žiadne taketo problemy :(
ja som na to kedysi pouzivala mast, ktoru mi miesali v lekarni, ale vobec netusim co to bolo.. a potom este jeden krem... ten mi vzdy pomohol... len tiez som zabudla ako sa volal, ak by som si spomenula.. dam vedieť..

od kedy som zistila ze som tehotna, nepouzivam nic okrem beznych kremov na ruky... kedze este kojim, tak nic ine nechcem... ale mne casto pomohla len obycajna indulona alebo aloe krem :slight_smile:

a este mi velmi pomohol krém SKIN-CUP, len je dosť drahý.. tušim stál okolo 20 eur..
24. únor 2010 v 16:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
našla som škatulku z tej mastičky, vola sa ADVANTAN /mastný krém/, na predpis sa doplácalo 102 Sk a bez predpisu stal 215 /to bolo v roku 2008/

aj ten SKIN CAP krém som našla, stál 649 Sk, mne ale dosť pomohol, teraz by som si ho už ale dovoliť nemohla..
tu som ho našla, ešte aj so zľavou
http://www.lekaren-nonstop.sk/tovar/11016635-skin-cap-cream
24. únor 2010 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak nech vam tie ekzemy rychlo zmiznu :wink: Musi to byt fakt neprijemne :frowning2:
Bubli no tak vies, aj na plaz a more si clovek zvykne a potom je to uz stereotyp :sweat_smile: Ja niekedy ked sa idem s malou prechadzat, tak si pripadam ako Robinson Crusoe :grinning: nikde, ani v dialke, ani nohy uuuuplne same dve. Najhorsie je ked zacne prsat, to tu nie je absolutne co robit... Kazdemu chyba to co nema nie? :wink: Napr. mne sneh :sweat_smile:
Ninny ako vravim, ja keby som mala este jednu izbu tak to s Lili vyskusam :wink: Ved nebudes spat vo vedlajsom dome :grinning: podla mna sa nemas coho bat. A predsa naco maju deticky tie krasne izbicky, ked v nich ani pomaly nie su :sweat_smile: Ale tak na druhej strane ta chapem, najma ked ste teraz sami dvaja, jeden druheho potrebujete sa pomojkat :wink:
24. únor 2010 v 17:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj kočky,
davnejsie som tu nebola, chodievam skor na FB, ale teraz potrebujem poradit tu.

Daminecko je prvykrat chory, chytil to odo mna, ja od partnera... :frowning2: :pensive: teraz spinka, pokladik moj, pred chvilou mal 38,4 stupnov C. teplota mu striedavo klesa a stupa podla toho, kedy naposledy som mu dala čípok proti teplote.
chcem sa spytat... ked su vyssie teploty a ja mu este nemozem dat dalsi liek proti teplote /lebo treba vyckat povedzme tych 6 hodin/, tak co robit? jedine dat obklady? niekde som citala, ze sa moze medzitym dat aj liek inej znacky, ale toho sa obavam, nechcem do mojho malickeho iba tlacit lieky.
a co sa tyka zabalov, ako sa presne robia? ja som citala, ze zabalit hrud /pod pazuskami az po brusko/ a potom nozicky /stehienka obalit/. a vymienat casto uterak, ci plienku... ako dlho to robit a ako dlho potom trva, kym klesne teplota? a o kolko asi by mala po zabale klesnut?

ach jaj, dost sa bojim, moj malicky krasnucky Bubu este chory nebol a my musime byt fakt ostraziti, lebo mame pri teplote nabeh na tie krce... :frowning2: aj dnes mi doktorka vravela, ze sa nesmie stat, aby sa nejake krce objavili... ma niekto skusenosti s Diazepamom? ako casto ho davat?

vdaka za odpovede, dievcata...
24. únor 2010 v 17:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka, dúfam, že bude drobček čim skôr v poriadku, bohužiaľ ja Ti poradiť neviem.. Sebinko chvalabohu ešte chorý nebol.. Viem len, že sa lieky kombinovať nemajú.. ani ak sú inej značky a že pri zábaloch ma klesnúť teplota max. o jeden stupeň..
24. únor 2010 v 17:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
katka, je mi to luto... :pensive:
my sme mali uz dvakrat 40-ky horucky....
ak teplota vystupila skor ako po 6 hod. od podania sirupu Nurofen na 39, dali sme po 4 hod. sirup Panadol. To sa moze....odporucala nam to aj dr. ale vyuzili sme to len raz, alebo inak Nurofen celkom dobre zaberal. Davali sme aj obklady, velke osuskove plienky som namacala do vlaznej vody acelu som malinkzu obalila.... Po 15 min. som vymenila zabal... Opakovala som to 3x - teda 3 zabaly. Teplota klesa max o 1 stupen - viac nie je dobre....
Diazepam sa ma davat polka raz za 12 hod. Ale nam Dr. vravela, ze ak je teplota nad 39...
Neviem, ci som ti poradila ale myslim na vas... Drzte sa a necj je malinky cim skor zdravucky....
A este vela, vela tekutin.....
24. únor 2010 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
idem vas docitat... uff

ninny, maly vie spinkat v positelke, len v noci ked kazdu chvilu kojim, tak ho nie vzdy prekladam, to som chcela povedat. U nas by zrolovane čokolvek nemalo uspech, lebo to by bola pre Miska este vacsia vyzva. Prelezie a prestvera sa cez cokolvek, bez ohladu na velkost.. Vsade sa vystvera :sweat_smile: To sme mohli pouzivat tak v novembri :confused: :sweat_smile:
24. únor 2010 v 17:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
karolinka, prosim Ta, zahod tie pocity za hlavu. Ved mi ta mame radi. Ked tu chodis malo, tak mi uz dlhsie chybas. Tak sa laskavo "neoňdej" :grinning: Ja na FB skoro vobec neprispievam, ked niekde pisem , tak je to tu :wink:

mufo, ja by som chcela tiez dalsie o chvilu ( v lete na to popracujeme), lebo sa tiez bolim, ze mi z toho svihne. Zatial je to v pohode, ale ten pocit, ze budem doma zavreta 5 rokov je celkom haluz :sweat_smile:
O kamaratkach nic nevravim, lebo ako som sa prestahovla sem do Tornale (uz tu byvame 1,5roka), tak tu mam jednu jedinu kamosku, aj ta ma svoju rodinu, podnikaju, ma kopec kamosiek, cize tiez to nie je take uzasne... :pensive:
24. únor 2010 v 17:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
my uz uvazujeme o samostatnej izbe pre drobca, ale to musime este dokoncit stvrtu izbu, lebo teraz je tam este stale sklad staveb materialu :rolling_eyes: Zas na druhej strane ked sa bude budit kazdu chvilu, vykaslem sa v noci chodit o celom byte, ved to by som do rana umrela :frowning2:

katka, 38,4 ste mali v ritulke po alebo pred odcitanim 0,5 stupna? Inak medzi 17-18, alebo 18-19 sa nema merat teplota, lebo je zvysena, aj ked je dietatko zdrave. My sme mali 38,3 po odcitani a daval som len paralen cipky. Asi by sa nemali davat lieky s tou istou ucinnou latkou velmi casto. Ten interval by sa mal dodrzat. Ja som zabaly nerobila, teplotka nam klesla na 37,4 a uz som to neskrabala, lebo organizmus musi nejak bojovat s bacilmi. Mali sme aj ATB. Ja som to riesila takto.
Sa pamatam, ze ked mi moja mama robila zabaly, tak dala deku, suchu osusku, plachtu mokru studenu. zabalila ma a zakrila este paplonom :confused: :sweat_smile:

dufam, ze sa nehnevate, ze som sa rozkecala.. Ale ked som musela ja docitavat, zapotte sa trochu aj vy :grinning:
24. únor 2010 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Katka - poviem to, čo mi kázala robiť doktorka, keď som bola s Ľubkou na pohotovosti. Ak je teplota stále 39, môže sa každé 4 hodiny dávať liek proti teplote, ale striedať paracetamolový a brufenový (Panadol a Nurofen), zábaly robiť tak, ako si písala. Zabaliť len hrudník, nie bruško ani končatiny, aby nedošlo k šoku (už si názov presne nepamätám).
24. únor 2010 v 18:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ešte som chcela, zábal nie úplne studený, taký vlažný. Namočiť plienočku ovinúť hrudník, na to dať suchý uteráčik. Držím palce.
24. únor 2010 v 18:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
A ešte, ak by sa Ti zábal nedal dobre urobiť, tak skús vlažnú sprchu, má to ten istý účinok. Teplotu tak zrážať o 1 stupeň.
24. únor 2010 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
kočky, dakujem.

Daminko mal uz 38.9 tak sme dali Nurofen a trochu ho aj ochladzovali.

ivush, ja stale odcitavam tych 0.5 stupna, viem o tom. takze displej ukazuje este viac.

este raz vdaka. katy, vies sa vzit do mojej situacie, ze? veru, sme prvykrat chori a mam riadny strach. nuz, len treba verit, ze vyssie ako 39 nepojdeme a o par dni bude lepsie.

dakujem za vsetky podnety.
24. únor 2010 v 18:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek