• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Ahojte len tak narychlo som precitala par riadkov len k tomu som chcela, ze ja si neviem predstavit, ze by sme nespali v noci s Nikom ze by mal sma izbu boze tak by mi chybal ako sa furt tulkame ked nas rano zobudi ako si keca bucha mi ruckou po lici, jezis tusim ja budem mat najvacsi problem ho dat do jeho izby raz :grinning: my ho mame prisunuteho k nasej postely s jeho postielkou a ma dole mrezu tak sa v pohode vyspat da
24. únor 2010 v 18:56  • Odpověz  • To se mi líbí
Katka jen rychle, musím utíkat na keramiku, o půl mi začíná:
horečku snižovat od 38 st., pokud nelze srazit jedním farmakem, střídáme tak jak psala andrea - paralen a nurofen interval á 3-4 hodiny (přesně nevím). Diazepam od 39 st., já osobně bych dala vždy při této teplotě, 0,2 -0,5 mg na kg, dle ord. pediatra (teď z hlavy nevím, musela bych se podívat na příbalový leták). zábaly vlažný mokrý ručník na trup, obalit suchým, příkrýt dekou, nedávat igelit (to by byl opačný efekt), o kolik stupňů srážet nevím, ale stejně bych to neřešila, prostě bych dala ten zábal. (nebo i krátkou vlažnou sprchu, jako andrea).

utíkám, držím palce! pá
24. únor 2010 v 19:14  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte babulky
vobec nestiham. vecer odpadnem pred TV a ledva sa doplazim do postele. matko skratil spanok takze nase niekdajsie 2-3 hodiny doobednajsieho spanku su v tahu, skratka mozem uz len snivat. teraz da tak 1-1,5 hodinky poobede tiez tak ale dnes spal napr. len 20 min.

dnes sme boli prvykrat v kociku posediacky na prechadzke. aj ked sa matko este uplne sam neudrzi sedkat ale uz v lahu nevydrzi a aj doma sa bud plazi alebo je na 4roch alebo na kolienkach a na skrinke, krbe, sedacke... skratka stale na niecom visi. v lehatku ked ho chovam sa chyti jednej strany a posadi sa. a ked mu dam ruky tak podobne ako zuzkina terezka supne sa do sedu a hned na rovne nohy. takze sme to skusili a velmi sa mu posediacky pacilo tak dufam, ze nerobim nic zle lebo doteraz sme ho vobec nedavali sediet alebo tak ale uz ma pomaly 9 mesiacov.

inak nasa ucast na nasom zraze je ohrozena. zacal nam zatekat balkon takze ked prsi mame v izbe na stene mapy. super :frowning2: a nevieme co to je asi to budeme musiet v lete rozoberat. cize dat dole dlazbu a nejak to poriesit. co urcite nebude lacna zalezitost... tak neviem. :confounded: ma to hrozne mrzi ale este to musim prebrat s MM ako a co. dam potom vediet.

katka - drzime palce nech vam teplotka klesne.
24. únor 2010 ve 20:19  • Odpověz  • To se mi líbí
Katuska moja, dufam, ze sa Vam Daminko rychlo zotavi. Ja ti absolutne neviem poradit, lebo Lili este chora nebola a nieco take som neriesila. Ale tak ostatne dievcata su dobre informovane, tak ti to snad pomoze. :wink:
Ivus ty ma vzdy rozosmejes :grinning: tie tvoje frazy nemaju chyby :wink: Si ma dobre naladila
Alex, myslim,ze v ich veku uz kazde babo ktoremu das ruky tak sa vytiahne. K tomu sedeniu co sa pytala Nataska, nasa mala si tiez sada ako Macinkina, teda z kazdej moznej pozicie, bud zo 4-roch, bud si sadne ked stoji, alebo sa z bruska tak otoci na bok a rukami odtlaci... :wink:
24. únor 2010 ve 22:43  • Odpověz  • To se mi líbí
dobre ranko,

katka ako ste sa vyspali? teplotka este bola taka vysoka? dala si mu diazepam, mne mudr povedala, ze kludne mozem dat uz pri 38teplote, pretoze uz sme boli hospitalizovany kvoli febrilnym krcom v nemocnici.

hmm, ja aj ked byvam vo svojom rodnom meste tak som tiez sama, kamosky makaju v praci a ja nie som ten typ co sa prihovori mamicke s kocikom. kocikujem sama, ale zatial mi to nevadi, mozno ked bude teplejsie tak sa s niekym dam do reci.

vcera som uvazovala nad babkami, ze vobec kumne nechodia, len ja ich stale navstevujem.. je mi z toho trosku smutno. povedala som to muzikovy, ze uz nepojdem k jeho mame a ani k svojej , nech si pridu pozriet vnucku k nam. ale uz teraz viem, ze dlho nevydrzim a pojdem ich pozriet, starenky :slight_smile:

noc sme mali celkom ok, kojila som ju pred spanim o pol 8, potom o polnoci a zacala sa budit kazdu hodinu od 1h a o 3h uz bola hore do 4h to uz som ju nakojila a spali sme aaaz do 6h a to som jej tiez dala papat. uvidim ci to udrzim na 3kojeniach v noci. no to 3 kojenie by malo byt uz rano pred vstavanim. taka moja predstava.

karolinkafe, prepac ale pri akom mori si, alebo kde?

bublina, na keramiku? chodis sa umelecky vyzit?
25. únor 2010 v 07:31  • Odpověz  • To se mi líbí
dobré ránko

my sme mali opäť hroznu noc :( Sebko zaspinkal niečo po siedmej, zvykne chodiť spinkať okolo ôsmej, pol deviatej.. ale včera sa pýtal skôr.. do pol desiatej sa 2 krát zobudil, ale behom 5 minút spal.. a niečo po desiatej sa prebudil s plačom a boli sme hore až do pol druhej.. nechcel spinkať, vlastne nechcel nič.. bol mrzutý, plakal.. všetko možné som skúšala.. prechadzali sme sa po byte, zapla som mu aj telku, keď už som nevedela čo robiť.. na chvíľku ho zaujala, potom znova začal plakať.... nakoniec zaspal o pol druhej ale budil sa každú chvíľku, definitívne vstal o siedmej.. ale je hrozne mrzutý.. ani sa nečudujem, keď sa poriadne nevyspal..
Dnes ani na prechádzku nejdeme.. vonku je aj tak počasie o ničom... sama hmla..

Baby, nepoznáte náhodou túto autosedačku?
http://www.babytrend.sk/kiddy-autosedacka-kiddy-comfort-pro-p-1415.html

Pekný deň prajeme :wink:
25. únor 2010 v 08:52  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte, ale sa toho popísalo, super, mala som čo čítať pri raňajkách :slight_smile:

včera som večer objavila druhý prerezaný zúbok, spodný to sú tuším obe jednotky :sweat_smile: musím tatinovi pripomenúť, že zatiaľ som nič nedostala ani za prvý zúbok :angry:
Maťko už kašle oveľa menej, včera bolo nádherne :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: tak sme boli na 1hod vonku.

mufo, ďakujem za tip, presne toto mi radila kámoška, ale som si nezapamätala názov :confused: už mi minule MM zo srandy povedal, že najvyšší čas aby sa Maťo odstavil, lebo mi odoberá v mlieku mozgové bunky :grinning: ale nech, veď to sa opraví :sunglasses: :sunglasses: :sunglasses:

karolinka, ako písala ivuska, máme Ťa radi aj malú princeznú :wink: , mne tu veru chýbajú baby :pensive: , čo prispievali aj v tehu - moloko, katrin,bibijana,janja a aj ostatné, nevieme ako sa majú deťúrence , aspoň, že pár sa pridalo na facebooku
25. únor 2010 v 09:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Ninny, tu autosedačku neznám, ale značka Kiddy se objevuje mezi nejlepšími. Zrovna včera byl ve Zprávách test autosedaček. Kuk: http://tn.nova.cz/magazin/auta/bezpecnost-a-zakony/katastrofalni-vysledky-testu-detskych-autosedacek.html

Alex, nedá se nic dělat, pokud to nevyjde. Ale stejně budu doufat, aby to byla jen nějaké maličkost!

Holky já jsem si pořádně neuměla představit vaše stavy, ale po poslední návštěvě na Slovensku... Ceny jsou skoro stejné jako u nás, některé věci dokonce dražší, platy poloviční, tedy pokud práce vůbec je,... :frowning2:
A byla jsem v Levoče konfrontována s realitou žebrajících dětí. Stav cikánských osad jsem znala, ale na žebrající děti jsem připravená nebyla. Vím, že na parkvišti u obchodu byl dospělí Cikán (který dozoroval a vyžebrané peníze bral), ale věta: Dejte prosím 5 centů na rohlík, máme hlad mě opravdu dostala do kolen. Peníze jsem nedala, ale koupila 10 rohlíků. Těch dětí mi fakt bylo líto.

Já dnes dávám home office. Kryštof se vzbudil v 6 hodin, najedl se a spí dál. A to spal od 18:30 do 6 hod. A teď od 6:30 hod. Nemá spavou nemoc? :wink:

A volala jsem neuroložce, protože jsem znervozněla. Vaše děti se už plazí, lezou po čtyrech a Kryštof jen válí sudy a vystrkuje zadek. Ale ani náznak plazení. Zítra mu je 9 měsíců. Uklidnila mě, že je to v pořádku. Po odečtu 6 týdnů dělá to, co by dělat měl a asi se nebude vůbec plazit. Některé děti se prý neplazí a je to ok. Jsou prý stupně: pasení - kulátlení - lezení po čtyřech - sed - stoj - chůze. Plazení tam není a plazí se jen polovina děti. Tak mě uklidnila a já uklidním třeba i vás, kdo máte stejné obavy.

Karolínko, co Tě to vůbec napadlo za blbost? Patříš mezi nás a i když jsme se nikdy neviděly, známe se a víme o sobě možná víc než některé sestřenice :wink: Patříš mezi nás a jsi naše!
25. únor 2010 v 10:10  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahoj holky, přeju pěkný den! tady svítí sluníčko tak jsem optimisticky naladěná, už jsme absolvovali ranní psí vycházku, peťka sice neusnul, ale já jsem to nevzdala a nechala ho před domem - a za chvilku zalomil a pořád spinká.

Dneska jedem ke kámošce, máme setkání s dětmi a těhotnou kamarádkou - jsem zvědavá, je už chvíli před porodem..pak ale bohužel na nákup - jak já to nesnáším :frowning2: , asi budu muset zjistit, kolik by stálo, kdyby mi to někdo nakoupil a přivezl domů :slight_smile:

Holky, chci se zeptat, kdo máte ten Holtův krém - mrkly byste se na složení - co tam je? Když ho tady tak chválíte tak bych si ho koupila. Ten skin cap, myslím ninny do zmiňovala, je super, ale drahý, úplně jsem zapomněla, že jsem ho kdysi používala.

Ninny, AS kiddy jsou opravdu super! Vím to, protože jsem to studovala kolem Vánoc - vyhráli jsme totiž kiddy discovery pro v soutěži :wink: , byla to první cena. Tak už čeká na půdě, ale je to až ta největší 13-35 kg nebo jak to je, cca do 12 let.
25. únor 2010 v 10:39  • Odpověz  • To se mi líbí
Jojo emlo, chodím se umělecky vyžívat, teď jsem začla, ale brzo asi skončím, protože není zájem a je nás málo, výtvarnici se to finančně nevyplatí :frowning2:

Marti, peťule se taky neplazí, vlastně jo - dozadu, ale to se asi nepočítá :grinning:

Jak to, že už stálice června nepřispívají?
25. únor 2010 v 11:11  • Odpověz  • To se mi líbí
caute baby, len narychlo:

bubli - holtov krem - zlozenie: carbonis detergens tinctura, levomentholum, geranii etheroleum, borax
pomocne latky: kys. stearova, vosk z ovcej vlny, ryzovy skrob, uhlicitan draselny, glycerol, metylparaben, propylparaben, voda

a priprav sa na poriadny smrad, krem je tym typicky :slight_smile:

dnes kupujeme nocnicek a ideme skusat na Vas podnet, takze dakujem sa tip.

no a simonko sa vcera naucil "tap-tap-tapusky", uz sam na povel tapka, zlatusik. a tiez, ked poviem "bac", ide zburat vezu alebo kocky. som hrda mamina :slight_smile:
25. únor 2010 v 11:25  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte zenusky :wink:
Ja sa sem posnazim chodit castejsie, vzdy mi zdvihnetre naladu a pozitivne ma nastartujete :grinning:
Emla ja som pri stredozemnom mori - korzika
Ninny ten spanok sa vam snad upravi... Lili sa dnes zobudila 2x,ale na druhy sa najedla a nechcela spat, v posteli nam buchala po hlavach, tahala ma za vlasy :grinning: no chcela sa hrat. Potom som ju dala do postielky, zacala vrestat, tak som ju vzala spat. Nakoniec nejako zaspala a spala az do 8 :wink: Ja som bola taka unavena, ze som ju dala hrat do postielky, videla ma, ze som vedla a tak som si este do pol desiatej pospala :sweat_smile: aj ona si medzitym zdriemla :wink:
Dadi gratulujem k dalsiemu zubku, my sme este stale bez zuba :wink:
Marti moja Lili sa tiez vobec neplazila. Len zo zaciatku sa tiez tak odsuvala dozadu, ale potom rovno stvornozky :wink: A to co opisujes o slovensku mna tiez dorazilo. Predtym som brala SK, za krajinu, kde sa da lacno nakupit, proste ze je to tam lacnejsie ako tu, lenze po par rokoch som z hrozou zistila, ze ceny su takmer take ako tu, pritom platy su tam maju asi 1/3 z tych co tu :unamused: A napr. aj najomne- jeden cely plat... A tu sa uz ludia stazuju, ked maju najom vo vyske polovice ich platu... :confounded:
25. únor 2010 v 11:27  • Odpověz  • To se mi líbí
Bambulka, děkuji, buď ho seženu v čr, nebo podle složení zkusím koupit podobný, smrad z mentolu mi nevadí :slight_smile:
Šimonko je šikovný, my máme tak náběh na paci- paci...

Nočník taky zakoupím :slight_smile:
25. únor 2010 v 11:35  • Odpověz  • To se mi líbí
Rychlo sa tie nase deticky ucia :wink: Nasa uz davnejsie vie tapi-tapi, niekedy si este aj v posteli pred spanim tlieska :sweat_smile: alebo pri kojeni... Tiez zatlieska ked jej poviem bravoooo :grinning: Zlate su tie pokladiky nase :wink:
Presne na nocniky som sa vas chcela opytat... to uz vsetky davate na nocnik? Ja ho uz doma mam, ale tak este som ju nedavala, mne sa to vidi skoro :sweat_smile: Niekde som citala, ze deti az od roka zacinaju ako tak chapat :confused: tak neviem....
25. únor 2010 v 11:41  • Odpověz  • To se mi líbí
nie je to mentolovy smrad, je to smrad chemicky, neviem opisat, ale pripomina mi detstvo, Holtov krem je uz kultovy vyrobok u nas.

simonko tiez vobec neplazil, hnes siel na 4, ale kazde dieta dojde do ciela, t.j. chodze.
25. únor 2010 v 11:43  • Odpověz  • To se mi líbí
karolin,

ja praveze chcem cim skor, mne sa nepaci, ze je cely den v plienke, zda sa mi to nezdrave. chcem kupit zopar latkoviek na doma, nech citi, ze je mokry a cim bude teplejsie, tym viac bude naholo a s nocnickom.

a este mam aj pocit, ze cim neskor sa s tym zacne, tym je to tazsie. ale je to len moj pocit, nemam to nijak podlozene, skor to pozorujem na okoli.
25. únor 2010 v 11:52  • Odpověz  • To se mi líbí
karolinka, no toto robí i Sebinko, najradšej ma ťaha za vlasy, berie mi okuliare a bucha hlava nehlava po všetkom, čiže i po mne..
hodinku a pol sa hrala sama v postielke??? Wau.. Sebko vydrží tak max. 10-15 minút :sweat_smile:

bambulka, i ja sa v blízkej dobe chystam kúpiť nočník.. a ešte musím aj zubnú kefku... :slight_smile:

Babule, umývate už drobcom zúbky?
25. únor 2010 v 11:56  • Odpověz  • To se mi líbí
joj a karolin, diky za info ohladne maska, na Tvoj podnet som ho simonkovi zredukovala na 20 g denne.

ok, uz utekame plavat. pa
25. únor 2010 ve 12:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Ninny no ona si medzi tym tiez zdriemla :sweat_smile: ,ale tak nestazujem si, vie sa aj v ohradke krasne sama hrat, vidi, ze som pri nej, nieco robim a ona sa hrajka :wink:
Bambulka, no ved preto sa pytam, lebo neviem, ze kedy zacat. Inak ja pouzivam latkove plienky, ale zeby jej to nejako vadilo.... :grinning: Teda v tych co mam je vacsinou vo vnutri taky flis a to nenamokne, cize ma prdel stale v suchu. Ale mam aj take tie co ma cisto latku na zadku a ani to jej nejako nevadi :sweat_smile: Ja sa tiez tesim, ze cim bude teplejsie, tym ju budem viac nechavat s holou prdelkou. Fajn, ze mame junovcatka, mame na to celucicke leto :wink:
A k tomu masku, ja som len napisala, co som vedela, som rada, ze ti to mohlo pomoct :wink:
25. únor 2010 ve 12:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Ahojte,

aj u nás je zatiaľ celkom pekne, vtáčiky čvirikajú, no hotová jarná pohoda. Baby zaspali, uvidíme dokedy, včera spali hodinu a aj to bola Ľubka 5 x hore. V noci asi spala, lebo si nepamätám, že by som vyťahovala prsník, až nadránom. Potom mm zazvonil budík a tak sme všetci povstávali fandiť, ale vyplatilo sa.

Ninny - jajaj ťažká noc ozaj, tak dúfam, že cez deň Sebinko pospí, aby si si oddýchla. A hlavne želám pokojnejšiu nôcku.

Dadka - gratulujem Maťkovi k druhému zúbku

Katka - dúfam, že je Damiánkovi lepšie

Alex - tak to je smola s tým balkónom, dúfam, že sa to vyrieši tak, aby ste mohli ísť

Bublinka - mne ten Holtov krém až tak nesmrdí, viac smrdel krém, čo mi predpisovala kožná

Karolinka - šikovnú princezničku máš doma, a ten šerblík kľudne vyskúšaj, je to skôr len na ukázanie, že cikať a kakať sa dá aj inam ako do plienočky
25. únor 2010 ve 12:20  • Odpověz  • To se mi líbí
Zdravim vas vsetkych. Ja som dnes absolvovala to kozne vysetrenie. Pani docentka bola z toho tiez prekvapena, ze mi to vybehlo po tolkych rokoch a aj ta lokalizacia...No dostala som Ca a Mg do zily na striedacku a k tomu kortikoidovu mast. Tie kortikoidy ale vraj nie su az take silne aby presli az do mlieka. Neskor ma v plane dat mi este aj nejaky iny liek ale ten musim prediskutovat s pediatrickou. Som zvedava ako to zaberie, lebo uz to mam aj na prsiach od vcera :confounded:
No a este ma ukecavala aby som si urobila rigoroznu skusku. Povodne som aj chcela ale bola tam ako podmienka prax 1 az 2 roky minimalne. No a ona sa len usmiala, ze to by sme nejako...Celkom ma aj nahlodala, uvidim...
No a prisiel mi katalog bonprix a su tam naaadherne detske letne veci. Uz hodinu tu dumem, co by som tym mojim babam objednala, lebo sa mi paci vsetko :grinning:
25. únor 2010 ve 14:54  •  3 děti  • Odpověz  • To se mi líbí
ahojte akoze to co je vonku no Amerikaaaa doteraz som sa prazila s malym na hojdacke v zahrade :grinning:
karolinkafe a Ty zijes na korzike? k tomu nocniku ani ja nedavam a my ho este ani kupeny nemame on este sam ani poriadne nesedi takze nemam dvovod ho davat a tiez zacnem asi az okolo roku a nejake drobne. A konecne mame prve dva zuby naraz ale stale mi tu reve asi ho to pekne stve a Ninny presne takuto noc sme mali aj my teda ked nepocitam spominane Kramare....ale kazda je taka ale teraz mi je to uz jedno po tom hnusnom vcerajsku radsej nech sa budi kazdu hodinu :grinning:
25. únor 2010 v 15:23  • Odpověz  • To se mi líbí
natashka, pravdu mas, hlavne nech su nase deturence zdrave.. ono keby sa budil každú hodinu, a pocuckal by si, alebo proste by zaspinkal, tak sa to da, ale Sebinko mi posledne dni robí to, že nechce spať.. iba sa zlosti alebo plače a včera to teda trvalo pekne 3 a pol hodinky... takže sranda to nie :( hlavne preto, že som teraz na všetko sama a to niekedy nevládzem už ráno a do večera ešte ďaleko.. ale my ženy, hlavne maminy sme silne, takže zvládneme skoro všetko :wink: nie je nad úsmev a šťastné očička našich deti :dizzy_face:
25. únor 2010 v 15:35  • Odpověz  • To se mi líbí
mufo, co je to ta rigozna skuska? Dufam, ze to nebudes mat natrvalo a rychlo ti to prejde..
25. únor 2010 v 15:36  • Odpověz  • To se mi líbí
hej ninny doteraz to bolo aj u nas tak ze sa zobudil pocuckal ale teraz je to tiez aj na hodinu dve ale ja to pripisujem tym zubom. Inak baby chcem sa spytat mate niektora doma drevene parkety? lebo mne na nich maly nevie stvornozkovat proste da sa na 4 a rozplacne sa vyslovene sa mu to smyka ked ho dam na postel tam sa da hned na 4 a snazi sa ist dopredu na parketach sa len plazi ze ako to vymysliet ci nejake kolenacky alebo co?
25. únor 2010 v 15:51  • Odpověz  • To se mi líbí
natashko, my máme plovoucí podlahy a taky mu to klouže, tak ho dávám často na koberec ke gauči, nic víc s tím asi neudělám. stejně se pozadu odplazí na plovoučku a rozplácne se tam :slight_smile: nejraději sedí anebo leží, když se nad ním něco houpe.

ninny, zoubky peťka ještě nemá žádné, ale už teď jsem to zanedbala, protože od narození se má vytírat plínkou pusinka po každém pití (hlavně oblast pod horním rtem) - na hahaha ještě toto :confused: :sweat_smile:

holky vy o sobě teda moc nevíte :grinning: , mě první co zaujalo na karolnkafe bylo, že žije na korzice a hned jsem zkoukla nádherné fotky :wink:
25. únor 2010 v 18:39  • Odpověz  • To se mi líbí
jé pardon tak to se ptala natashka :sweat_smile: , tak ninny promiň, se omlouvám :confused: :wink:
25. únor 2010 v 18:39  • Odpověz  • To se mi líbí
mufo kurnik a já jsem katalog bonprix vyhodila bez otevření - jsem si řekla nejsou prachy na blbosti :grinning:

jo a dneska jsem dostala hrací nočník - zítra vyzkouším.
25. únor 2010 v 18:44  • Odpověz  • To se mi líbí
dneska mám teda den - samozřejmě, že já ten nočník zkoušet nebudu :grinning:
25. únor 2010 ve 20:07  • Odpověz  • To se mi líbí
Bublino, byla jsi rychlejší. Hned mě napadlo jak ho chceš zkoušet :wink:

Odpoledne jsme byli plavat a pak u našich. Teď už Kryštof spinká a já půjdu likvidovat fleky na bílém prádle. Mám v koupelně hromadu bodyček a plenek, takže žlučové mýdlo to jistí.
25. únor 2010 ve 20:13  • Odpověz  • To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek