• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Hej ja som bola v tom, ze zije v UK a na Korzike bola na dovolenke
25. únor 2010 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
V UK žije z Koníkovek Weronika22, možná proto se Ti to popletlo. :slight_smile:
25. únor 2010 ve 20:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
nie nie veroniku poznam s nou si casto pisem ta ma maleho Thomasa ze?
25. únor 2010 ve 20:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny to si vyberieš nejakú tému, napíšeš o tom rigoróznu prácu a potom sa naučíš na jednu skúšku. Mala by som potom titul PhDr. No uvidíme...
Bublina bonprix je aj na internete. Ja takto často objednávam, lebo chodiť po obchodoch s dvomi deťmi a ešte tam aj niečo skúšať... :stuck_out_tongue_closed_eyes:
Ja sa s nočníkom nejako neplaším, podľa mňa to má čas.
Inak vonku dnes nááádhera :dizzy_face:
25. únor 2010 ve 21:03  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekny vecer!
Mne uz chlapi spia, tak reku si Vas precitam a mozno nieco aj napisem. Dnes bolo naozaj super pocasicko, hotova jar. My sme boli 2x vonku, ale druhy krat vobec nezaspal, tak sme len presli celu dedinu a potom ani za svateho doma zaspat, tak hold aby si trosku pospinkal, tak som ho musela uspat na rukach. :frowning2: No ked tu rozoberate ten nocnik, tak nasmu sa na nom celkom paci, lebo ked tam nieco urobi, tak ho vychvalime a vybostekujeme a ked sa mu tam nepaci, tak ho hned zoberieme.
No zajtra si idem konecne s kamoskami sadnut na chvilu bez deti, tak som zvedava, kolko sa nas tam zide.
No majte sa pekne, idem aj ja zalahnut. Tak krasne snicky a pre ninny a natashku pokojne snicky detickam, aby sa maminky pekne vyhajkali.
25. únor 2010 ve 21:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
mufo a ty si tiez doktorka? Lebo vsak to nemoze kazdy, nie? :grinning:
25. únor 2010 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasimk, ďakujem, aj Tebe dobru nôcku prajem :wink:
25. únor 2010 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, dufam, ze sa nenahnevate, ale toto mi dnes prislo na mail... tááák som sa nasmiala :sweat_smile:

# Na materskej tretím rokom
# cítim sa byť už otrokom.
# Každé ráno pripravená,
# že ma čaká dáka zmena,
# ale večer s hrôzou zistím,
# že to bol deň zas ten istý:
# Plienky, hračky, kašičky
# a dve zlaté detičky.
# Starší o pol šiestej vstáva,
# pyžamko si dole dáva.
# Do práce sa s tatom strojí,
# ten sa toho právom bojí:
# "Nemôžeš ísť so mnou zlatko,
# veľa roboty má tatko.
# Mamička má času more,
# pozri sa, už vstala hore!"
# Ja strapatá, pomalá,
# nočnú som zas ťahala,
# lebo malý nechcel spať,
# iba cicík cumľovať.
# Manžel zdrhá: "Láska idem.
# Navar niečo, hladný prídem!"
# Tak bez seba od radosti,
# začnem plniť povinnosti.
# V ruke nočník, v druhej plienka:
# "Pozri, v knižočke je lienka!
# Chvíľu si tu čítaj, seď,
# malého prebalím hneď."
# Tvár umytá, zúbky čisté,
# musia niečo papať iste.
# Smerujem ich do kuchyne,
# cestou otvárajú skrine.
# Šaty, šperky, knihy, spreje,
# zrazu nič na mieste nie je.
# Dve stoličky, podbradníky,
# k tomu svorný krik veliký.
# Jeden nechce kašu jesť,
# pritom reve o 106,
# druhému sa šunky máli
# a čajík vraj strašne páli.
# Po raňajkách hrôza čistá,
# na vychádzku oboch chystám.
# Obliekaciu vojnu zvediem
# a keď ich už pred dom vediem,
# pri malom mi nos vykrúti,
# nervovo sa takmer zrútim,
# cítim to aj cez pančuchy,
# pos... sa až pod pazuchy!
# Druhý pokus upotená,
# zvládnem ako superžena,
# do auta ich oboch pútam,
# "Kam ich dneska zobrať?" hútam.
# "Už viem, k rieke pri kačičky,
# to je ten raj pre detičky!"
# Ubieha nám rýchlo cesta,
# na sedačkách divo vreštia.
# O hračku sa naťahujú,
# zvyšných dvesto ignorujú.
# V parku je to čistý des,
# holub, kačka, mačka, pes -
# na všetkých sa s chuťou chystá
# môj dvojročný terorista.
# Nemôžem ho spustiť z očí,
# do jazera by hneď skočil.
# Z kočíka sa rev ozýva,
# celý park sa na nás díva.
# Malý mi chce zvestovať,
# že ho musím pestovať.
# Na rukách ho teda vláčim,
# ťahám tašku,kočík tlačím.
# Na staršieho pritom vrieskam,
# nech nespadne na preliezkach.
# Keď lavičku voľnú zbadám,
# od únavy na ňu padám.
# A pre moje detičky,
# vyťahujem čajíčky,
# mandarínky, keksíky,
# veď majú hlad veliký.
# Po desiatich minútach,
# dogebrení sú až strach.
# Tak oznámim: "Moji milí,
# výlet sa ku koncu chýli."
# Cestou domov - radosť veľká,
# zaspia obe strašidielka.
# Do postieľok ich vyklopím,
# varešky sa s chuťou chopím.
# A pre blaho rodiny,
# varím zo dve hodiny.
# Priebežne periem a suším,
# upratať nestihnem, tuším.
# A hľa - už sú krpci hore,
# musím sa mať na pozore,
# výtržnosti totiž množia,
# snáď len požiar nezaložia.
# Vo dverách sa manžel zjaví:
# "Hotový som" smutne vraví.
# "Daj mi niečo na večeru,
# to bol zas deň, namôjveru!"
# Kým papá ja kŕmim deti,
# umývam riad, zhŕňam smeti.
# Posťažovať sa mu snažím,
# že po chvíľke kľudu bažím.
# Chápavo mi hlavou kýva,
# do novín sa pritom díva.
# Vytratí sa nenápadne,
# na mňa ďalšia šichta padne.
# Že mal prácu, musím chápať,
# počujem ho z gauča chrápať.
# Chalanov do vane súrim,
# "Zas nestihnem seriál!" zúrim.
# Mydla, šampónu sa stránia,
# do postele sa ísť bránia.
# V pyžamách (mám radosť veľkú)
# chcú sa hrať a kukať telku.
# O polnoci, chvalabohu
# nevidno už ani nohu.
# Hore je len mamička
# a kamoška žehlička.
# O pol druhej zbitá líham,
# vlasy si zmyť zas nestíham.
# Sníva sa mi krásny sen,
# že mám zajtra voľný deň
25. únor 2010 ve 22:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska tak to je dokonalé :grinning: :grinning: :grinning: tak sem se nasmála a fakt jak bych o sobě četla, ale jen že mám zatím jen jedno :wink:
25. únor 2010 ve 22:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny ja som študovala na lekárskej fakulte v Martine ale nie všeobecné lekárstvo ale ošetrovateľstvo.
Ivus my už sme tu basnicku dostali na fakerbuku ale je supišnááá :wink:
25. únor 2010 ve 23:05  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
nejak vzdy zhnijem na tom FB a potom kona nestiham docitat :pensive:

ninny Terezka ma zubnu kefku, ale som v tomto strasna mama, zabudam jej umyvat zubky :frowning2: :frowning2: ale ked umyvame, tak Terezka ma druhe vianoce, strasne rada ma kefku v puse....

a este k nocniku...tiez som si myslela ze to deti zacnu chapat az nejak od roka, ale u nas netrvalo ani dva tyzdne a uz terezka vie co ma do neho robit...samozrejme, ze nezadrza ked ma plienku, normalne sa pocikava pokakava, ale ako ju posadim na nocnik, tak zacne robit ze "aaaaaa" lebo ja jej tak hovorim ze robi "a-a" :grinning: a zacne tlacit...a zalezi ci sa jej zrovna chce cikat, tak hned cika alebo aj kaka...ale od plienok ju este neodnaucam, to je este skoro...
a bambulka este k tym latkovkam, Terezka je taky isty salamista ako Lili, ked je pocikana, tak jej to vooobec nevadi :grinning: :grinning: a niekedy ma teda fest mokru plienku a ona nic...ale urcite sa najdu deti, ktore nemaju radi ze su v mokrom, mozno zrovna ked zacnes davat latkovky teraz jak je Simonko zvyknuty na jednorazovky, tak mu to bude skor vadit ze je pocikany...

no na viac sa dnes nemozem, tak dobrunocku :dizzy_face:
25. únor 2010 ve 23:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivuško dokonalééééé !!! :slight_smile:
26. únor 2010 v 09:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko

Zuzi, šikovná je Terezka.. ja sa len chystám kúpiť nočník.. uvidíme ako zareaguje Sebinko :grinning:

mufo, jaj tak.. a ak by si spravila tu skúšku, čo by si z toho mala? Kde by si to mohla využiť? Alebo ide len o ten titul? :sweat_smile:

Dnes sme mali celkom fajn noc, Sebik sa zobudil len 4 krát, ale pocuckal si a spinkal ďalej, takže som ako tak dospala posledne dni, vstali sme niečo pred siedmou.
Dnes ideme plávať :wink:

Pekný deň :wink:
26. únor 2010 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kocky, napiste mi prosim, ako u Vas cez den prebieha jedalnicek. Mne mala mlieko nechce, mame s tym problem od 5-teho mesiaca, aj nam robili vysetrenia, ale alergiu nema. Takze mlieko pijeme len v noci v spanku, ked si to neuvedomuje. Rano zaciname jogurtom, uz si da aj trochu rozka s bambinom, potom ponukam mlieko, ktore mi vypluva, takze davame maskovo zeleninove pyre /inac, pokial tam dam zltko, znova vypluva, neznasa to/, poobede ovocie s piskotami, vecer Hami kasa. Ale stale mam pocit, ze je tam vela sladkych veci. Viete ma inspirovat, co ponukate detickam cez den? Inac ste mi poradili na zaparenu ritku Imazol....dakujem, za dva dni sme boli zajojeni.
26. únor 2010 v 09:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
Kocky, uz viete o leus? Ja budem asi plakat :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :frowning2:
26. únor 2010 v 10:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivuško ano :frowning2: :cry: :frowning2: Kdo nám bude vařit? :cry: :cry: :cry:
26. únor 2010 v 10:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
leus s vami nejde? preco? :frowning2:

trogir, ja maleho este kojim a mamkine mliecko miluje, takze ti s tym neviem poradit :frowning2:
u nas sa papa takto:
9:00 ovocna desiata
12:00 obed
18:00 kasicka

medzi tym kojim, cca 4-5 krát cez den, v noci podla toho ako drobec spi či nespi.. :sweat_smile:
26. únor 2010 v 10:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
co? ja som este nic nepocula :frowning2: :frowning2:

trogir my to mame zatial take skoro ucebnicove....
rano kojenie
desiata - bud cerstve ovocie alebo nejaka vyzivka s marina keksom, alebo od vcera uz aj jogurt - biely...inak rozmyslam ze jej urobim nejaku kasu z ovsenych vlociek a do toho ovocie..
obed - maso, zelenina, ryza, zemiaky, ovsene vlocky, zltok...
olovrant kojenie
pred vecerou kasa
vecera kojenie..

zajtra ideme na chatu, uz teraz mam stres co vsetko musime brat :unamused: este mi nedorazila cestovna postielka som z toho na nervy, pritom mala ist prvou triedou a flaka sa uz tyzden krucinal :angry:

no zatial pekny den prajem
26. únor 2010 v 11:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, nejdes ani ty??? :confused: :unamused:
26. únor 2010 v 11:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

no dnes je vonku škredo, tak sme len doma. Ale je veselšie, keď sú to starí rodičia. Danielka ja vo svojom živle. A aj Ľubka si zvykla, že je tu niekto iný ako mama a tato.

Aj mne je ľúto, že nejde ani Ninny ani Leus. :frowning2: :frowning2:

Ninny - som rada, že Sebinko lepšie spinkal, a že si si aj Ty mohla viac oddýchnuť

Ivuska - áno skvelá básničky, čítala som ju nedávno niekde tu na MK

Trogir - tak má asi dcérka radšej sladké, veď aj my dospelí máme rôzne chute :wink: Podľa mňa máte dobrý režim a k mliečku sa možno raz vrátite, treba len ponúkať. To mliečko treba nahrádzať inými mliečnymi výrobkami, ale ako čítam papáte aj jogurt aj syr, kašu, tak to hádam stačí. Inak ten tavený syr Bambino by som radšej nahradila smotanovým ako Lučina, lebo tavené sú veľmi slané. No a ak chceš menej sladkého, tak skús namiesto piškót tie nesolené kukuričné chrumky alebo tie neochutené vankúšiky (napr. Snella, u nás majú úspech).
26. únor 2010 ve 12:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
trogir, my pijeme mliecko v noci 5-6x, rano okolo siestej posledny krat. O cca osmej ranajky rozok s maslom(syrom karicky, eidam), alebo jogurt, o 10.00 pred spanim mliecko, obed zelenina a masko, olovrant 16.00 ovocie, o 18.15 kasa, 19.30 mliecko pred spanim :wink:

Inak co vam poviem, som s tym mojim malym zbojnikom vybabrala ako medveď so včelami... :grinning: Nechcel mi nic varene, len tie flaskove veci, tak som ho osalila a zacala som varit a davat to pred obedom do tych flias. Mali by ste vidiet ako mu to berie :grinning: Takze nie je az taky prepišťaný ako som si myslela. :slight_smile: Dnes sme mali zemiacky, spenat, zltok
26. únor 2010 ve 14:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čao holky,

dneska jsem se byla podívat v práci a oznámit, že od prázdnin zřejmě začínám sloužit. No primář měl radost, já už míň. Pak jsem měla jet na nákup, který jsem měla udělat už včera, ale zase jsem ho musela odložit, protože cestou z práce do auta jsme tak zmokli, že se mi nikam nechtělo. Pojedu sama až přijde manžel z práce.
Peťka teď dospává v autě tak mám čáááás :wink:

mufo držím palce na zkoušku, pokud ji budeš dělat. Já bych do toho šla, když už by mi docentka odpustila praxi :wink:

ivuška, básnička je přesná :grinning:. Chudák miško takhle ho obalamutit :grinning:, já jsem míchala vařené a kupované dokupy.

holky škoda, že nejedete na sraz, bych Vás ráda poznala osobně :frowning2:

trogir, taky myslím, že prostě ji chutná sladší jídlo, já jsem řešila zpočátku tak, že oběd (MZ příkrm) obsahoval vždy mrkev pro sladší chuť. Dáváš UM nebo kojíš? Já kojím už jen před spaním a na snídani defacto, někdy jednou v noci takže mlíka taky není u nás moc.

dnes poprvé na nočníku - pohoda, líbilo se mu tam, ale nic do něj neudělal a dostal škatyvku, protože mu bylo chladno :sweat_smile:

zuzec, balení je horor i pro mně, už mám special seznam pro malého, abych na nic nezapomněla.
26. únor 2010 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocky, dakujeme pekne, budeme inovovat. Papa
26. únor 2010 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby, ktoré robievate domace kašičky? Aké robite? Z ryže, z ovsených vločiek, z kukuričnej krupice?
26. únor 2010 v 18:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Trigor, my s mlékem nemáme problémy a náš denní jídelníček vypadá takto:

7 hod. mléko
10 hod. bílý jogurt Activie nebo malá Frutapura + mléko nebo naředěná ovocná šťáva
12 hod. masozeleninový příkrm + voda
14 hod. ovocná přesnídávka nebo zelenina (podle toho co bylo dopoledne) + voda či naředěná ovocná šťáva
17 hod. kaše
18:30 hod. mléko

V noci nekrmím, ale má v postýlce malou lahvičku s vodou a v případě potřeby se sám obslouží. Někdy vůbec, jindy cca. 20 ml max. 30 ml za noc.
26. únor 2010 ve 20:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čumím, že se Kryštof napije sám! :confused: To je teda šikovný, Peťule si umí akorát sám nandat dudlík.
Dneska máme návštěvu, za Peťkou přijeli babi s dědou tak šel spát teprve před chvílí - bez jakéhokoli fňuknutí - no jo, byl utahaný. Tak bych si to prosila každý den :slight_smile:

Nočník 2x bobek :grinning: , ale trochu mě štve, že v tom sedí, má ho asi velký :stuck_out_tongue_closed_eyes:

ninny já kaše nedělám, ale taky by mě to zajímalo.
26. únor 2010 ve 20:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
panebože jakože má velký ten nočník, ne bobek :rolling_eyes:
26. únor 2010 ve 20:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
26. únor 2010 ve 21:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
andreaber, diky :slight_smile:

bublinka, no paráda, druhý deň a už taký krásny výsledok :dizzy_face:
26. únor 2010 ve 21:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bublino, má malou Avent lahvičku s ušima a dávám mu tam 50ml (aby to nebylo tak těžké). Přes den pije z kouzelného hrnečku. Weronika22, taky koukala, když jsme pili kafe a on si udělal samoohsluhu.
Ale s tím dudlíkem to u nás není valné. Nenandá si ho sám. Prostě ho ignoruje. V noci se místo dudlíku přicucne na můj malíček, podudlá a vyplivne. Piraňa naše malá.
Gratuluji k nočníkovému úspěchu!

Dnes u babičky s dědou oslavil 3/4 narozeniny. Dal si malinovou přesnídávku a amarantové piškotky (3ks) :slight_smile:
26. únor 2010 ve 21:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek