• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Andrea díky, od jisté doby chodím pouze na toto téma :grinning: Domácí kaši zkusím určitě! Vypadá to jednoduše, levně a zdravě.

Martina aha, tak aspoň že ten dudel ignoruje, jinak by byl už dokonalý :wink: To se teda rozjel - samé dobroty :grinning:
26. únor 2010 ve 22:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dokonalý fakt není. Každé dítě zvládá něco jiného. On je pohodář na pohyb. Ten mu žíly nerve. Je celý tatínek. Jídlo a pití, to se obslouží i sám. Jídlo a pití je jeho nejoblíbenější činnost dne. Pak dlouho nic, potom hraní s rodiči a koupání-plavání :wink: :grinning:
26. únor 2010 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
Děvčata, červnovky, S.O.S. jste některá z Kežmarku?
26. únor 2010 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
bubli fiha hned uz mate aj bobek? sikulky! nam to trvalo veru dlhsie, ale uz sa dari, dokonca som sa dnes rano zobudila na to, ako mala sedi na serbliku a tlaci - samozrejme s tatinkom, nie ze by si sama na neho sadla :grinning: :grinning: tak som mala radost dvojnasobnu, ze bol tata iniciativny a este sa aj podarilo vykakat :dizzy_face: :dizzy_face:

som nevedela, ze stikutka moze byt aj zo zimy :confused:

ivus ty jaka vynaliezava! takto vycurat s babom by ma teda ani vo sne nenapadlo :grinning: :grinning: resp. by ma nenapadlo, ze malemu mozu chutit prikrmy len preto, ze su v poharikoch :grinning: :grinning: :grinning: ja by som sa uz obvinovala, ze neviem varit :sweat_smile:

dnes som bola pozriet nasich s Terezkou, Stevo isiel zatial na hokej, len aj tak nebol lebo ho nechalo druhe auto, ze zla baterka...no aspon ja som si urobila vylet...malu som tam aj okupala, nech ma babi s dedom radost a skoro odpadli ked videli ze Terezka vo vani na brusku a pije vodu ako macicka :grinning: :grinning: :grinning: a este predtym, sme ju dali na nocnik a ona si sedkala a zrazu vystrelila na nohy ako struna, ze hotovo a fakt bola vycikana, takze uz asi chape ze ked nieco urobi do nocniku, tak uz tam nemusi sediet... :sweat_smile:

no baby od zajtra som uplne mimo, ideme na chatu, vratime sa az vo stvrtok...budete mi chybat :pensive:
uz som dnes aj pobalila...no neviem si predstavit ked budeme viacclenna rodina, jak my sa pomestime do auta a to som balila velmi s mierou a to co budeme fakt potrebovat...samozrejme Terezka ma toho brutalne vela...velka taska, plienky,krabica s hrackami, dalsia s jedlom, postielka...ach jaj :sweat_smile: :sweat_smile:

ozaj som sa este chcela postazovat na sluzby nasej slovenskej posty....jak som kupila cez MMB minuly tyzden tu cestovnu postielku, tak pani mi ju poslala co najskor, este aj prvou triedou ze nech mi stihne prist do chaty a uz je to tyzden a nic mi neprislo :angry: :angry: :angry: mi to dnes doobeda pokazilo naladu kurnik, dufam ze to aspon dorazi aj ked uz neskoro...sme si museli pozicat

tak to je vsetko, zapisem si aktualne cislo strany, aby som potom nemusela hladat :sweat_smile:
majte sa tu pekne
26. únor 2010 ve 22:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ranko

my sme mali dnes krásne ránko... Sebinka som práve dokojila, ležali sme vedľa seba a on zrazu povedal svoje prvé slovko MAMA, bolo to take krásne :wink:

čo planujete cez víkend?

my klasika.. upratovanie, prechádzka a nákup... :sweat_smile:
27. únor 2010 v 09:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi, Terezka je šikulka a ako krásne potešila babku a dedka.. šťastnú cestu a poriadne si užite chatu :slight_smile:

Sebinko v poslednej dobe ma najradšej tieto činnosti: lozenie hore dole po celom byte, najkrajšie na tom je, že si vždy na chvíľku sadne, poprípade ľahne, poobzerá sa a potom šup znova lozí hore dole... alebo príde napr. ku gauču, ku skrinke, k stolu.. postaví sa a hľada čo by si odtiaľ mohol zobrať... ak tam nič neni, tak si sadne a znova lozí... a od včera sa vie i sam "vyšplhať" do svojho kresielka.. a tam sa potom pekne uloží :grinning: a hrozne rád tancuje, vždy keď mu pustím nejakú hudbu :slight_smile:

Dadka, zabudla som sa spýtať, páčia sa Maťkovi batoľatá, pozerá to? :wink:
27. únor 2010 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminky,
dneska by mal Romanko dva roky :pensive: tak som mu zložila básničku, popri vození kočára ...

s Maťkom som včera bola na kontrole, už je OK :dizzy_face: ešte máme dobrať antibiotiká dnes (aby to bolo 7dní) zase tam bolo veľa detí v čakárni, blbé zmeny počasia :angry: nech už je len jar !!!

ninny, Maťko pozeral to DVD a aj mu ho plánujem často púšťať, uvidíme, či sa naučí znakovať :slight_smile:

zuzi, užite si chatu :slight_smile: budeš nám tu chýbať
27. únor 2010 v 11:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
čaute baby

tiež máme júnovča :wink:

ak sa smiem spýtať čo všetko už dávate Vašich detičkam jesť a koľko krát denne príkrmujete

uprednostnujete domace alebo kupovane jedlo a kase?

je vhodne pre deti kupovat zeleninu, ovocie a maso v nasich obchodoch, neuskodime im tym?

o kolkej chodia Vase deti spat?

pekny vikend prajem a diky vopred za odpovede :slight_smile:
27. únor 2010 v 11:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

dnes je škaredo, tak sme boli celý deň doma. Poobede musím pre Danielku vymyslieť nejaký program. Včera sa boli so starkým prejsť na stanicu pozerať vláčiky. Keďže vyzeralo na dážď, tak si zobrala aj svoj dáždnik, a potom pod ním hrdo cupitala. Ja som sa s Ľubkou bola tiež trošku prejsť, ale fúkal taký silný vietor, že sme zostali len polhodinku. Ľubka je čím ďalej lepšia v plazení, už začína dávať aj nôžky pod seba, tak možno bude aj loziť, ale najradšej zo všetkého stojí, akurát, že postaví sa len pri mne, keď sedím na zemi. Musí ešte trochu doštelovať techniku :grinning:

Zuzka - šťastnú cestu a dobre si užite chatu

Ninny - Sebinko je riadny šikulko :slight_smile:

Dadka - :pensive: o chvíľu budete oslavovať prvý Maťkov rôčik

Folly - ja len v skratke - Ľubka papá obed, olovrant a na večeru kašu. Dávam je zeleninu, mäsko, žĺtok, ryžu, zemiak, cestoviny, ovsené vločky, neochutené vankúšiky (Snella), ovocné výživky (jablko, hruška, marhuľa, broskyňa, slivka), na večer nemliečnu pšenovú kašu s ovocím a na pitie ponúkam vodu, ale pije veeľmi máličko. A okrem toho kojím - ráno, obed, večer, noc. Obedný príkrm varím, ale ovocie dávam ako kupované výživky. No a kupujem v normálnom obchode, sem-tam bio. No a ukladáme sa zhruba o 19:15.
27. únor 2010 ve 12:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
andreaber, u nás je krásne slnečno.. bolo by to dokonalé až na ten chladný vietor a člapkanicu, včera tu pršalo, tak je všade same blato..

folly, vitaj medzi nami. Tiež v skratke, papame príkrmy 3 krát denne: desiata (ovocie, buď čisté alebo so sušienkou či piškótkou a začínam dávať už aj jogurt, na začiatok biely), obed (mäso, zelenina, žltok, cestoviny, ryža, ovsenné vločky, zemiaky) a večerná kaša (buď kupovaná - Hami, Babylove alebo Nutrilon alebo domáca, snažím sa postupne prejst už len na domáce - ryžova, z ovsených vločiek, kukuričná a pohánkova krupica).
Nakupujem tiež v obchodoch, teraz hlavne mrazené výrobky, niektoré bio. Kupované vyživky často nedávam.
Spinkať chodíme okolo pol ôsmej.

A idem ja ďalej upratovať :wink:
27. únor 2010 ve 12:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
folly ahoj :wink:

no nase papanie: rano kojim desiata ovocko - jablko, hruska alebo slivka pal na pol robim aj davam kupovane.
potom znova kojim a obed je mi ochotny jest az okolo 3 to davam zeleninu - mrkva, karfiol, kalerab, hrasok, cervena sosovica, lulok, tekvica, patizon, a masko alebo zltok taktiez ryzu zemiak. Vacsinou kupujem bio aj vyzivy Alnatura alebo sunval, a cerstve kupujem bio v rakusku. To co bio nekupujem mam namrazene vastne zo zahradky. Takze skoro vobec nedavam take postrekove obchodove co mozno na druhu stranu nieje dobre lebo si na to nezvykne preto mam muz tak raz do tyzdna prehovori nech mu dam nieco aj nebio. Vecer davam kasu bud spravim vlastnu ryzovu pohankovu..alebo HAmi ryzovu a uvarim ovocko a pridam mu to tam nech mi to vobec zje :grinning:
27. únor 2010 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Lenka, Dadka - čo je to za DVD?
27. únor 2010 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
hej hej co to za dvd? odkial ho mate?

ahojte dievcence a babtka,

ako ste sa dnes mali?
u nas pocasie pod psa, prsalo a prsalo tak sme ani vonku neboli a hned to bolo na malej vidno. ona sa velmi nudi ked sme cely den doma.

muzik urobil palacinky z litra mlieka, tak mame este na zajtra ako dezert po obede.

folly, my mame rano o cca 8 ranajky jogurt, rozok s maslom, sunkou a zacneme aj syr ale odporucany Lucina som u nas nenasla. potom o 9h kojim, o 11-12 obed zeleninka, masko, zemiak, zltko.., nasleduje kojenie podla potreby a chuti, niekedy dam ovocko, ale velmi jej nechuti a az vecer kasa a kojenie skoro celu noc :grinning: .

inac kozy :sweat_smile: mam take vytahane, ze neverim ze sa mi vratia do povodneho stavu. :rolling_eyes: :grinning:

a velmi ma pri kojeni stipe a sem tam hryzne az hviezdy vidim, niekedy som presvedcena, ze uz juodstavim maleho sadistu.
27. únor 2010 ve 21:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
a šup do postele :grinning:

Dani, napalím ti ho, je to Baby Signs :slight_smile:
28. únor 2010 v 00:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Inak baby toto mi vysvetlite ten vyznam znakovania lebo ja som o tom citala ale akosi som to nepochopila, ze vlastne naco uzit dieta znakovat ked ho skor mozem naucit povedat rovno slovo? respektive ten cas co venujem do ucenia znaku mozem rovno venovat do ucenia slova teda takto to myslim nebude potom dieta dlho znakovat namiesto toho aby sa radsej rozhovorilo?
28. únor 2010 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashka, to či dieťa bude alebo nebude znakovať neovplyvni rozprávanie... a dieťatko sa naučí skôr znakovať ako rozprávať... a nejde tu o veľa času kt. pri tom stráviš... a nejde len o to učenie ale o tu zábavu:slight_smile: je to krásne DVD a mne ho Sebinko dokáže niekedy pozerať aj 2-3 krát dokolečka..
28. únor 2010 v 08:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
no hej ked to dieta bavi tak v pohode. ja mu nedovolim pozerat TV ale ak je to zaujimave tak by som si to pozrela a mozno ho nieco ucila a kde sa to da zohnat? viem to niekde stiahnut alebo si ho kupovala?
28. únor 2010 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj děvčata, dnes mám pro vás několik anketních otázek já.

1) jak se vám daří stříhat dítěti nehty? Bojuji jen já? Nůžtičky, nula bodů. Štipky, chvilku ho bavilo na to koukat, ve spánku - má ruce v pěstičce a musím mu prstíky páčit. Takže stříháme tak, že tatínek drží dítě a já prstík a nůžky, ale co když je tatínek pryč? Nepláče, jen ty prstíky zrovna k něčemu potřebuje a moc se zlobí, že mu je držím.

2) perete dětské oblečení odděleně od vašeho? Já zatím ano, ale mám občas problém nasbírat i poloviční dávku jedné barvy. Tak jsem přemýšlela, že bych třeba k osuškám jeho či plenkám přihodila naší osušku. Stejně to peru vše v mýdlových ořeších a pokud jsou to jo skvrny, tak v Persilu sensitive a žlučové mýdlo. Nic jiného nepoužívám ani na naše prádlo. Tak nevím, zda mohu prádlo spojit. Tedy jasně, že ne jeho pyžámko a Alešovi monterky :wink: :slight_smile:

3) jak vyprat skvrny od červené řepy? Tady mám nulovou úspěšnost :frowning2:
28. únor 2010 v 10:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
NIni, já závidím... :dizzy_face: už se tak těším, až to slovo uslyším..... :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
JInak máme dnes taky úspěch, a mám z něj obrovskou radost. Emmička konečně vypila 100ml čaje ke snídani, zapíjela chlebík s lučinou, jsem málem padla na zadek... :dizzy_face:
28. únor 2010 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, tak:
1) těžko ale jde to, taky nebrečí, ale škube mi rukama. Zrovna před chvilkou jsem jí je stříhala, měla jsem jí na klíně, zpívala jsem jí a bylo to rozhodně mnohem lepší. Ale ne jako když byla maličká, to jí to bylo úplně jedno :stuck_out_tongue_closed_eyes:

2) peru jí to zvlášť, ale občas se stane, že když mám toho málo, tak to spojím a u mamky má jen pyžamko, tepláčky a nějaké body, takže ta to pere taky dohromady. Ta mi říkala, že naše prádlo prala zvlášť jen když jsme byli opravdu miminečka, potom že už to dávala dohromady. ale samozřejmě jak píšeš, ne pyžámko a monterky... :wink:

3) vůbec neporadím, s tou ještě nemám zkušenosti
28. únor 2010 v 10:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jinak jsem trošku smutná, malá mi už moc nechce moje mlíčko, což samozřejmě způsobuje jeho menší a menší tvorbu, jsem z toho taková nějaká :cry:
28. únor 2010 v 11:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti nebuď. Kryštof se taky odstavil. Takže 1x denně 50ml je maximální úspěch. Naše dítka jsou už hold velká.
28. únor 2010 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
jezis baby to Niko sa snad bude ochotny odstavit tak ked pojde do skoly asi :grinning:

k praniu ja mam aj zvlast kos len na jeho veci perem ich zvlast ale viete co ja to davam vsetko dohromady pretoze periem na 40 len takze nic z toho mi nepusti cize ja behom 2 dni nazbieram slusnu kopu

k nechtom akoze toto je asi jedina vec ktora u nas prebieha hladko nadstavi ruky aj nohy a pozoruje ako striham
28. únor 2010 v 11:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, taky bych to viděla na těch 50ml, zhruba, ona se přicucne a za chvilku zase čučí co kde lítá :pensive:
28. únor 2010 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nataško, já osušky a plenky na 60°C, a pak světlé a tmavé. Jeansy, černé to by mohlo do světlého pustit.
28. únor 2010 v 11:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
no, to by fakt mohlo... :grinning:
28. únor 2010 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

Martinka takže

1. nechtíky strihám zatiaľ bez problémov, spievam jej pri tom a ona ma sleduje ako strihám, akurát chce občas chytať nožničky (už od Danielky je osvedčená Kukulienka, kde si bola :slight_smile: )

2. ja periem Ľubke oblečenie zvlášť v Lovele, a keďže väčšina vecí je svetlých tak sa to nazbiera rýchlo. Akurát rifličky periem s našimi tmavými vecami. No a osušky periem spolu s plienkami na 60.

3. Ak bola na oblečení škvrna, ktorá sa bežne neodprala, tak som ten kúsok namočila cez noc do Persilu, ktorý som nasypala na tú škvrnu a potom to dala oprať. Myslím, že aj tie škvrny od cvikly sa postupne praním odstránia.

Macinka - no ak sa Emka sama odstaví, tak už s tým nič nenarobíš. Ona je také šidielko, že ani piť mliečko nestíha. Ponúkaj jej prsník a uvidíš. :wink:
28. únor 2010 ve 12:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aha hej Marti aj ja periem plienky na 60 lenze ja mam vplienky vlastne aj osusky vies tie plienkove osusky takze sa to rychlo nazbiera
28. únor 2010 ve 12:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andrei, snažím se poctivě, ještě jsem to nevzdala, nabízím jí ho docela často, ale máš pravdu, je to šídlo, který to nestíhá... :dizzy_face:
28. únor 2010 ve 13:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
1. Katastrofa. Stříhám hodinu. :confounded:
2. Já peru Mariellce s Ameli zvlášť. Ale někdy do toho přihodím podle barvy něco od nás. Ale prášek používám normální.
3. Jestli je ta věc bílá, zkusila bych to vysavovat. A vyprat. Jinak Vanish nebo to žlučové mýdlo.
28. únor 2010 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek