• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Děkuji za odpovědi.

Já bych právě třeba plenky potřebovala prát obden. Pořád dost blinká a ty plenky pak smrdí a hlavně, i když jich je 50, tak je jich pořád málo. Tak proto mě to napadlo. Ty tetra osušky používám taky.

Budu doufat, že ta řepa pustí. Protože ta je všude (na křesílku, plenkách, bodynkách, punčocháčích i tepláčkách). V nestřeženém okamžiku mi sáhnul do misky. I z něj se to ocela blbě odstraňovalo :wink:
28. únor 2010 ve 13:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Monrou, je to barevné. Žlučové mýdlo (používám nejraději) i Vanish vyzkoušen - 0 bodou :frowning2:
28. únor 2010 ve 13:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marti, tak to půjde jen těžko. Ale je fakt, že když to budeš často prát, tak to časem zmizí. Ameli měla na bodynkách skvrny od rajčat a nešlo to ničím. Ale nakonec se to časem vypralo samo.
28. únor 2010 ve 13:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
martinka

1, u nás je to tiež ťažký boj... pokiaľ mu ostriham všetky nechtíky trva to i pol dňa... pomaly po jednom.. občas sa atiozadarí i všetky naraz, ale bojuje pri tom fakt poriadne...
toto isté mám i pri prebaľovaní a obliekani... zlosti sa, kope, prevaľuje sa, plače... no máme veselo :grinning:

2, väčšinou periem Sebinkové veci osobitne, občas keď nenazbieram potrebné množstvo tak dám s mojimi..

3, zatiaľ som takúto škrvnku nemala, takže neviem poradiť... ja na škvrny používam kokosové mydlo, väčšinou zaberie.. občas keď si škrvnu nevšimnem a zaschne, tak to nejde dole..
28. únor 2010 ve 14:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby,

dávate už deťom jogurty? Aké, biele alebo aj s príchuťou? A aké značky?

Diky :slight_smile:
28. únor 2010 v 15:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ninny, díky. Alespoň v tom nejsem sama.

Jogurt bílý, živý, bez cukru a příchutí. V našem případě Aktivia
28. únor 2010 v 15:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny kde mozem zohnat to CD?
28. únor 2010 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
já koukala na netu, a nikde jsem ho nenašla, jen knihu. :unamused: asi neumím hledat
28. únor 2010 v 17:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby, podla mna sa to ani z netu stiahnut neda.. neviem.. ja to DVD mám od kamošky... jej napalila kamoska z originalu..
28. únor 2010 v 18:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ninny, a jsou to ty "Moje první znaky"?!
28. únor 2010 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
odpovím na anketu a taky se vás chci na něco zeptat :wink:

1) Nehtíky stříhám Míšovi většinou kleštičkama když spinká, pokud je vzhůru, tak horko těžko se mi podaří ostříhat obě ruce.. druhá je pak většinou dostříhaná po uklidňovací pauze..

2) Peru malému zvlášť.. jen když se nahromadí málo věcí, tak přihodím do pračky oblečení Davídka.

3) Na skvrny poleju buď Vanishem nebo si pomůžu žlučovým mýdlem stejně jako vy.. :wink: :slight_smile:

Jogurty u nás úspěch neslaví...
Žebříček popularity jídel je :grinning: Na 1.místě MM a banán :slight_smile: , na 2.místě dýně rozmixovaná s jablíčkem a na 3) kašička :slight_smile:

A k tomu dotazu... Dr se pozastavila nad prsama u Michaela. Buď jsme se oba krmili moc kuřetem nebo má prcek endokrinologický problém, máte s tím některá zkušenost? Za tři týdny jdeme na kontrolu a M má ten hrudníček pořád stejný..
28. únor 2010 v 18:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, díky. Slyšela jsem, že se to z drůbeže může stát, že hlavně kuřata a krůty z Polska obsahují hodně hormonů, ale zkušenost s tím nemám. Budu držet palce, aby to bylo jen z toho.
28. únor 2010 v 18:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Luci, co máš na mysli?! Má malej bulky na prsou?! My to máme taky... :pensive: asi taky z kurete. :frowning2:
28. únor 2010 v 18:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
marti, taky díky. My teď kuřecí a krůtí úplně vynechali, dávám hovězí maso a doufám ,že se mu to do toho měsíce spraví.

maci, bulky, to bych tak přesně nenazvala.. on má zduřelá prsíčka a když se na něj podíváš, tak vypadá, jak holčička v pubertě... Musela by jsi to vidět.
28. únor 2010 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile: náš herec sa dnes rozhodol, že už bude v ohrádke stáť :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: tento týždeň máme hold pokrokový, taký je šťastný :grinning: :grinning: a my z neho tiež :grinning: :grinning: :grinning:

martinka, 1, mne teda zatiaľ si klop klop Maťo nechá ostrihať nechty na rukách cekom v pohode, posadím si ho na kolená,tak aby sa videl v zrkadle a potom strihám. Niekedy,keď je nevrlejší, ostrihám jeden deň jednu,druhý deň druhú ruku, ale teda stráááášne rýchlo rastú :confused: nohy to je iné kafééé, boj o každý necht, kulturistika a zápasníctvo :sweat_smile: a prebaliť aj obliecť to je tiež naháňanie po celej posteli a na štyroch :sunglasses:

2, Maťové oblečko periem extra, bavl.osušky a pár plienok na 90° ostatné na 40° ale musím si kúpiť to žlčové mydlo, lebo po jablku ostali fľaky :confounded:

3, repu sme nemali, ale neviem,či to vôbec aj ide vyprať :unamused: :unamused: aj po mrkve je to ťažké

maci, neboj,nič sa nestane keď sa bambuľka Emmička odstaví, veď už je veľká slečna. Ja sa bojím že keby sa tak rozhodol Maťo, netuším ako do neho dostanem tekutiny, lebo on je taký cicáčik a fľašky bojkotuje, iba ako dospelák z pohára by pil.

Marti, Ty si tuším spomínala,že Kryštof pije z pohárika so slámkou ? nepichne sa tým ?

natashkaa, to znakovanie je teraz spomínané v novom čísle Dieťaťa (závisláčka už ho mám doma :sunglasses: ) ja by som chcela len nech sa naučí viac ako mrmlanie. Učím ho robiť pápa, ale je mu to akurát tak smiešne, tiež ťapušky sa trošku naučil vyrovať ruky a teší sa z toho,že to čapká, ale sám zatiaľ nerobí takéto aktivity. Viem,že každé dieťatko je iné, asi som moc nedočkavá, tak sa teším na jeho prvé slovko !!! Lenka musí to byť super počuť MAMA :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:

ninny, zatiaľ som dala Maťovi smotanový Zvolenský jogurt a Activiu. Pýtala som sa Dr.či by to antibiotikách nemal mať Probiotiká a on že nie :confused: tak som to riešila aspoň tou Activiou, tiež obsahuje živé kultúry na úpravu bruška
28. únor 2010 v 19:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Baby da sa to stiahnut z netu je to na torrentoch!!!!
28. únor 2010 v 19:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Niko prave keca celkom dost MAMAM PAPAP TATATA DODODO POPOPO BEBEBE LALALAL a take hovadinky. Skor znakovat to vobec neznakuje, ze papa alebo tapi tapi to nedava stale mu to ukazujem a nic len sa smeje ze co mi sibe. on to ma nejak naopak. Akurat dnes ma novinku, ze zacal ukazovat ukazovakom na vec co chce
28. únor 2010 v 19:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Adél děkuji,

ano umí pít z brčka. Ale pod dohledem. držím mu ho, aby si ho nedal moc hluboko. Naučila ho to babička. Tedy nejen pít, ale i foukat do pití, takže z toho má strašnou srandu a je celý zmáchaný :wink:
28. únor 2010 ve 20:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Aj my papáme Activiu a Zvolenský... najradšej by som mu dávala SABI jogurty, ale na západe sa bohužiaľ nepredávaju... :unamused:
28. únor 2010 ve 20:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jejo :confused:

našla som
http://www2.milkagro.sk/index.php?page=183
a že vraj sa predávajú i v Galante... no pekne, musím zajtra kuknuť kde to je, lebo nemám ani šajnu....
hádam to nebude len oblb... ja som totiž na výrobky sami ani v Bratislava, ani v Trnave, ani u nás v Galante nikde nenatrafila....
28. únor 2010 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
výrobky SABI :stuck_out_tongue_closed_eyes:
28. únor 2010 ve 20:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile:
marti, u nas nechty striha tato, a uplne bez problemov :slight_smile:
malej periem osobitne, len tmave pridavam k nasmu....
so skvrnami neporadim :frowning2:

ninny, sabi vyrobky predava milk agro

hanka dnes zjedla dve vanilkove aktivie.... nestihala som davat....
mala uz vie tapi, tapi.... krasne ukazuje...
ukaze, kde je lampa, obcas sa jej podari ukazat aka bude velka a vie hojda, hojda - to sa zacne kyvat dopredu-dozadu, ked mi sedi na kolenach.... no a baran, baran, buc....
a pusa sa jej cez den nezatvori... stale nieco slabikuje, rozprava, gagoce alebo krici a pritom sa pocuva.... :dizzy_face:
28. únor 2010 ve 20:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy, ja viem, ale práveže som nikdy na tento obchod nenatrafila :grinning:
28. únor 2010 ve 20:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
to byvaju vacsinou take male, zasite potraviny....
28. únor 2010 ve 20:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
katy, i Sebko dnes papal vanilkovu activiu.. zatiaľ mi jogurty veľmi chutili, nestíham dávať :slight_smile: Sebinko to kývanie dopredu a dozadu vie už hádam minimálne 2 mesiace.. ani sa nedivím.. za to "môže" tatinko :slight_smile:

som zvedavá ako sa ma zuzec, ešte len včera šla preč a už mi tu nejako chýba :dizzy_face:
28. únor 2010 ve 20:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nataš, řekla bych, že Dominik je nejukecanější červňátko... :dizzy_face:
Naše malá se jen směje, když jí pořád dokola opakuji MÁMA TÁTA BÁBA PÁPÁ
ale umí už dělat čáu...jo a dneska mi dala konečně dobrovolně sama pusinku :dizzy_face: snažíme se o paci paci a berany, ale musí mít kočka náladu, jinak s ní nic nehne...
:dizzy_face: Já se tak těším až začne říkat máma... :dizzy_face:
TAky papáme Activii bílou a přidávám jí do toho nastrouhané ovoce.
28. únor 2010 ve 21:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja viem, že sú naše deťúrence ešte maličke, ale stálo sa Vám už niekedy že ste už proste nevládali a hnevalo Vás prečo sú také "zlé" /aj keď samozrejme za to nemôžu/ ?? :pensive:
Nikdy by som svojmu dieťatku neublížila, ale niekedy fakt musím narátať do desať, aby som sa ukľudnila... možno ma budete odsudzovať... no akokoľvek sa človek snaží, nie vždy sa dá všetko zvládať na 100%.. Chvalabohu, že takéto dni nebývajú často, len niekedy už nevládzem. Manžel ma týždňovky, takže som cez týždeň na všetko sama, nemám ani súrodencov a rodičia žijú v Rakúsku.
28. únor 2010 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
folly uplne viem o com hovoris. niko je dost "neposlusny" v zmysle 9 mesiacov sa mi budi okolo 8x za noc a cez den vobec nespi tak max 20 minut a to vela krat place a place no a ja taka nevyspata totalne vycerpana nervna neboj sa boli uz vseliake chvilky
28. únor 2010 ve 22:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! Vratili sme sa z Oravy, som nejaka chorá. V podstate nemam žiadny problém, len doobeda mi vybehla teplota na 39 :cry: Taku triašku som mala sko nikdy v živote. Ja horúčky vôbec nemávam. Totálne ma odpálilo na návšteve u krstnej v priebehu pol hodiny. No a potom som im povracala pol obývačky :unamused: Po paralene mi to asi za hoďku prešlo ale k večeru zas 38,4 a zimnica, teraz som zas nadopovaná ale som zvedavá čo bude v noci...
Hlavne dúfam, že to nechytia aj deti.
Martinka my niekedy tiež poriadne bojujeme keď nemá na to náladu. No a s Tinkou je to ešte horšie. Niekedy pekne drží ruku al. nohu ale už sme strihali aj tak, že som na nej sedela a ona sa vzpierala cela spotená - mala nejakú fantu.
K praniu: Ja mám jeden prádlový kôš pre nás v spálni a pre deti v detskej. Ale keď mi chýba prádlo tak občas zmixujem naše a ich.
S tou repou ti neporadím :unamused:
28. únor 2010 ve 22:48  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
mufo:
uf akoze nic moc verim Ti ja som to mala teraz pri tom zapale ze 39 teplotu to som mala naposledy ked som bola mala a totalne ma to zmohlo. Moc drzim palce nech sa z toho dostanes hlavne nech horucka uz zajtra vobec nieje
28. únor 2010 ve 23:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek