• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Filípek chodí soát v 18 hodin vypije 210 Hajajy a vydrží do 5 do rána takže ho to asi zasytí dost :slight_smile:
2. bře 2010 ve 20:05  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
to je zlato... :wink: a v kolik vstává?!
2. bře 2010 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maci v sedm když jde taťka do práce, to dostane mlíko a pak si hraje sám v postýlce do osmi než se mamka vybatolí :slight_smile:
2. bře 2010 ve 21:37  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
NO ten je úžasný, to máš mamko radost, co?!... :dizzy_face:
Já se s vámi na delší dobu loučím, musíme dát zítra noťase do opravy, přestala nám psát některá písmenka. NO, nevím na jak dlouho si ho tam nechají. Možná se někdy přihlásím u našich, abych věděla co je nového. Tak se tu mějte všichni krásně a pozdravujte ty svoje krásné ratolesti... :dizzy_face:
2. bře 2010 ve 22:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

ninny no neviem presne aky mame ale v zarucnom je peg perergo plico 3 complento bambu. sa taaak z neho tesim. uz som oprala potah, cez noc vyschol a uz je nachystany na prechadzku, ale pojdeme az cez obed lebo nam nasnezilo. velmi sa tesim z kociarika je super a bol aj za super cenu 100eurika.

co vas dnes caka? mna trosku upratovanie, asi??? a k tym oknam ja neumyvam, lebo v aprili menime za plastaky a neoplati sa mi teraz spinit ruky... vydrzim a tiez sa uz tesim, lebo tieto okna su v hroznom stave ani poriadne vbetrat nemozem....
3. bře 2010 v 07:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
Mariellka se ve spaní pokazila. :frowning2: Tak snad se to zase srovná. Jde spát o 18:30 jako vždycky. Ale budila se tak 1x-2x za noc a teď je to tak 5x. :unamused: A chce pořád mlíko. Tak si snad nechám přidělat ještě dvoje prsa. :confounded: :grinning:
Emli, já vůbec nevím, co mě čeká. Ameli mám dnes v jesličkách. Takže nudou nevím, co bych dělala. Uklizeno mám. Snad mě zase nudou nenapadle voskovat podlahu v celým bytě jako minulý týden. :sweat_smile: :grinning: :grinning:
3. bře 2010 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ráno maminy :slight_smile:
Dlouho jsem tu nebyla, tak nevím, zda si na mě vzpomenete.
Chtěla jsem se vás zeptat, jestli existuje nějaká tabulka s našimi červnovými miminky nebo třeba fotečky?
Ráda bych se na ty naše drobečky podívala a zjistila, kolik těch červňátek vlastně máme.
Předem děkuji :slight_smile:
Pročítala jsem pár stránek zpět a nevím zda jsem to správně pochopila. Chystáte nějaký sraz? Četla jsem něco o tričkách.
Emli, my budeme také měnit okna, takže i já vydržím a vyleštím až ta nová. Také se těším. Kvůli těm starým, nenávidím mytí oken, brrrr :angry:
3. bře 2010 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
teraz malicka zaspala, varim si parky na ranajky a som ako na ihlach, ze kedy vstane.

nad nami su asi na prazdninach dvojicky co maju 2roky, uz treti den pocuvam od 6h rannej dupot, cupot, plac a taaak je to cely den, len poobede je trosku klud lebo asi spinkaju... co je mi cudne, ze som ich este nevidela a este neboli vonku... oni su tu aj cez vikend a vobec nechodia vonku, a maju kooopec energie.

ja tiez sama neviem co budem robit...

monrou... to tiverim, ze ked mas teraz doma len jedno tak nevies co od tolkeho volna...

bibijana ja tiez nenavidim umyvanie okien, dufam ze novymi pridem na chut.

inac, bola som u psychologicky kvoli nespavosti starsej a skoncili sme pri nespavosti mladsej... a spominala mi tu metodu 3-5-7, ze pokial je babtko zdrave a nic ine ho neptrapi len nespavost, tak tato metoda je pre neho prospesna, pretoze sa fakt nauci spinkat celu noc... a ze to maju v poradni odskusane..

nie som teraz na to odhodlana nechat ju plackat, lebo nas trosku trapia sopliky a je taka ubecana zo vsetkeho no ked bude ok, tak sa asi do toho pustim.. lebo uz sa to spanie znovu pohorsilo a psycho vravela, zze nie je dobre stale na nieco cakat ako ja (bude jest kasu prespi, bude chodit prespi, prestanem kojit prespi celiu noc... tak som cakala pri starsej a ma problem so spanim), ze musim ja nieco pre to urobit, ale nie podla knizky ta je na inspiraciu ale podla citu..
3. bře 2010 v 09:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bibiano, ahoj. Fotky jsou tady http://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbumID=347351&vReferer=%2Falbum%2Fmyalbums.php%3F

a tady http://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbumID=386246

většinou však už fičíme na facebooku, kde máme svou skupinu http://www.facebook.com/group.php?gid=114426071215

Sraz bude 8.-10.7.2010, ale bohužel už máme ubytování plné. Pokud by jsi chtěla, tak bližší info je na Facebooku, nebo napiš.
3. bře 2010 v 11:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte :slight_smile: u nás bolo ráno nádherne, s kámoškou sme si urobili dlhšiu kočíko-vychádzku, cca 2km tam a 2km späť k vodnej priehrade Dubník :slight_smile: devitka, spomínaš si ? už som tam vyše roka nebola, tak som ostala celkom milo prekvapená, ako tam niečo zrekonštruovali :dizzy_face:

okná ? tak tie by som tiež potrebovala umyť, ale sa mi nechcéééé :sunglasses: ale budem sa musieť prinútiť a potom mi to pôjde rýchlo, len sa odhodlať a nahovoriť niekoho nech mi stráži Maťka

bibi, ahoj, som Ťa privolala ? akurát som minule spomínala,že pár maminiek,čo sem chodili v tehu sa sem už toľko nedostane, ako sa darí Kubíkovi ? máme aj fotoalbum s 3. a 6.mes detičkami http://www.modrykonik.sk/album/album.php?vAlbumID=470837 ale ako písala Maťka, skôr sledujeme fotečky na facebooku, nakoľko tam je možné ich dať neobmedzene, takisto aj video a pod :wink:

Maťko odkedy prišiel na to ako stáť v postieľke a presúvať sa tam, tak ani sedieť nechce :sweat_smile: :confused: chytí sa za vrch a tancuje, popritom sa rehoce :grinning: :grinning: :grinning:

zuzec, štikúta sa Ti ?
3. bře 2010 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

dnes ráno nás "potešil" sniežik, ale už po ňom nezostala ani stopa. Poobede teda vyrážame na prechádzku. Včera Danielka už vytiahla svoje odrážadlo, a potom sa naháňali s jedným kamarátom, že večer mi už pri kúpaní hovorila, aká je unavená. To tu už dávno nebolo. :slight_smile:

Ja som si tiež povedala, že okná poumývam až na pred Veľkou nocou, čo je vlastne za mesiac. Čiže to znamená, aby som pomaly začala, lebo pri týchto mojich dvoch babách bude jarné upratovanie na dlhšie.

Emla - budem opäť držať palce, aby sa Laurinka naučila spinkať a zaspávať.

Mon - želám skorý návrat k starým dobrým nočným časom :wink: U nás je to na striedačku, raz lepšie, raz horšie. Asi aj podľa toho, ako pospí cez deň a či náhodou sa netlačia zúbky.

Dadka - no jasné, kto by to sedel, keď po stojačky je to taká sranda :slight_smile:
3. bře 2010 ve 13:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte teraz len na skok vecer pocitam. Dnes vecer som spala 3 hodiny :stuck_out_tongue_closed_eyes: citim sa ako po dvojdnovej opici :stuck_out_tongue_closed_eyes: :confounded: Niko je zivel zhodil nam policku zatial ako som miesala poievku tam vyliezol a vysipal dva kvetinace ale total potom sa chcel asi predviest aj kocur a tak mi vysipal primulky z okna aj on. Akoze doma mame opiciaren vsade hlina a to ani nehovorim a tek omietke po zemi co prerabame. Uz mam srdce busenie vstko lezi na zemi reku pojdem sem nech sa ukludnim :grinning:
3. bře 2010 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminky :wink:

my dnes máme krásny deň... vonku sa vyškiera slniečko.. a aj keď je chladno, lebo fúka studený vietor, tak je to fajn... slnko robí svoje i na náladu..

s drobcom som mala ísť dnes k ortopédovi, ale nešli sme, lebo majú dovču, ešte že som zavolala, tak pôjdeme budúcu stredu...

doobeda sme boli na prechádzku... hodinku sme brázdili ulice a potom sme si s kamoškou sadli do kaviarničky... lebo už sme boli poriadne premrznuté... potom som skočila ešte do obchodu na pár vecičiek čo nám chýbalo a tak šup domov...

čo ste mali na obed? ja som mala penne s paradajkovo-olivovou omáčkou... boli perfektné! zatiaľ diétujem na 100%, tak hádam my to vydrží...
Sebinko my posledne dni nechce papať obed... a niekedy ani desiatu... jedine čo zje v pohode je večerná kaša... alebo keď mu strčim do ručičky piškótku alebo bebe keks... tak hádam si to s tým obedom rozmysli a začne opäť pekne papkať...

Zuzke sa určite musí poriadne čkať :slight_smile:

Nataška, samozrejme DVD ti napalím a pošlem a nevymýšľaj s tou dobiérkou či poslaním peňazí na účet.. čo si šiši? :wink:

Martinka, chceš ten fotoalbum na FB ohľadne toho stretka? Kukala som na to, a zatiaľ som neprišla na to ako sa dá spraviť fotoalbum... a možno ani nedá... ale ešte raz pozriem, keď drobec zaspinká....

pekný deň :wink:
3. bře 2010 ve 13:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashka, my sme mali zase brutal noc :grinning: Sebko bol hádam hore každú polhodinku... ja som vlastne skoro vôbec nespala... definitívne vstal o pol siedmej.. ráno som zaspavala po stojačky, ale teraz už v pohode.. rozhýbala som sa :grinning:
3. bře 2010 ve 13:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sebinko mi dal práve táááky sladky božtek na líčko... jej :wink: Tak veľmi ho ľúbim :dizzy_face:
3. bře 2010 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminy, reku sa nachvíľu pridám k vášmu hrkútaniu. :slight_smile:

Tak napíšem o mojom zlatíčku.
Moja dcérka Naďka sa narodila 25.6.2009. Je stále dojčená. V noci spí dobre, od večera od ôsmej, do rána do ôsmej, s niekoľkými prestávkami na dojčenie - koľko ich je neviem, lebo spíme spolu. Ako vlčica s mláďatkom v brlôžku. :grinning: Od 6. mesiaca papáme zeleninku a postupne som pridávala mäsko, ovocie, obilniny... takže som skôr taká "tabuľková".. :wink: A rada si s vami vymením aj nejaké recepty...

A čo môj pokladík dokáže? Vie sa plaziť, otáčať dookola, džavotať mamama, bababa, tatatat, bľabľa, titititi, aua aua aua, rehotať sa s plného hrdla, keď ju šteklíme...

Teraz je na prechádzke s ockom, lebo ja som na ATB, tak troška relaxujem pri PC a "objavila" som túto tému.

A teraz kúštik o sebe. Na MK nechodím veľa, hlavne keď niečo potrebujem zistiť, a najradšej mám tému "ďakujeme annag" v bábätkách, rada si čítam ako annag radí mamičkám pri dojčení, aj mne to párkrát pomohlo. Inak som taká normálna mamina na materskej, bývam pri Žiline, mám už po 30-tke, takže som už taká stará korčula. :slight_smile:
3. bře 2010 v 16:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
:wink: Nazdar carodejnica! Takže tu mam kolegynku zo ZA? Kde si rodila, v MT či v ZA?
3. bře 2010 v 19:14  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mufo24... C je správne.. Ružomberok... :wink:
3. bře 2010 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
carodejnica, vítaj medzi nami, dobrý nick máš :grinning:

Sebinko už spinká, poriadne sa vyšantil vo vani, tak celkom rýchlo zaspal :sweat_smile:

Idem ja upratať hračky a vyvenčiť havina.

Pekný večer babule, aj keď nejako to tu dnes mrzne :stuck_out_tongue_closed_eyes:
3. bře 2010 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte pridavam sa dufam ze mozem :slight_smile:
3. bře 2010 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
andrejka, samozrejme, vítaj :wink:
3. bře 2010 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
vitaj andrejka!
carodejnica a čo ťa tam priviedlo ak sa môžem spýtať?
3. bře 2010 v 19:59  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Diki babenky :grinning:
3. bře 2010 ve 20:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andrejka tak nam napíš niečo o sebe, kukám, že zase čakáte šťastíčko :wink: Ako zvládaš tehu pri dvoch malých deťoch?
3. bře 2010 ve 20:05  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
jej, ahojte nové maminky :slight_smile:

ninny, skúšala si vytvoriť na FB nový album v júnovkách ? ja tiež lebo som chcela samostatne tie fotoalbumy detičiek, ale nejako mi to nešlo :angry: a neviem,či je to aj možné pre skupiny :confused:

ráno sa ma MM pýtal, že ako Maťko spinkal,či sa často budil a ja na môj dušu neviem, koľkokrát som bola hore, len viem,že často, neviem,či mu nejdú vrchné zúbky, no a ráno o 6.00 sme boli definitívne hore, nedal sa ukecať, hoc zíval :unamused: a poobede ani dvojhodinové vozenie v kočári nepomohlo k spánku, hold, robí si čo chce. A prišla som na to,že už si presadzuje svoje, chcel sa pestovať a skúšal si to vymôcť plačom,lenže som potrebovala poumývať riad, čo je otázka pár minút, tak reku skúsim ho nechať vyjedovať sa a čuduj sa svet, ani nie po minúte zistil, že mama má robotu, sadol si v ohrádke a začal sa hrať :confused: :sweat_smile: :slight_smile: Pamätám si,že kamarátka,čo má dvojčatá chalanov mi spomínala,že keď ich nechala takto sa hrať a nechodila za nimi a ani viditeľne na nich nenazerala, dokázali sa dlho prehrať, ale akonáhle sa chodila pozerať,že čo robia,hneď boli revy a žiadosť brať na ruky a pod. Asi je fakt, že sú síce malí ale nie blbí :grinning: :grinning: :grinning:
3. bře 2010 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
sú síce malí ale nie blbí :grinning: :grinning: :grinning:

juuuj, jak som sa zasmiala :stuck_out_tongue_closed_eyes:

Dadi, ja to síce často nerobím, ale asi 2 či 3 krát, som ho tiež takto nechala keď sa zlostil a plakal.. a ja som potrebovala niečo dorobiť... a tiež to zabralo.. ale zase stalo sa mi, že sa aj viac z toho rozplakal a zlostil... takže raz je tak a raz tak :slight_smile:)
3. bře 2010 ve 20:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, to neni moja myšlienka, to mi hovorila manželového kolegu manželka :wink:

včera sa Maťo naučil rehotať takým štýlom, ja žmurknem alebo zakývam hlavou a on sa z plného hrdla smeje, to je takééééé zlaté, :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: len škoda,že sa to nedá natočiť, lebo zbadá kameru a už je herec vážny
3. bře 2010 ve 21:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
dadka, sebko máva takéto výbuchy smiechu tiež :wink: a tiež sa mi to nedá natočiť :grinning:
3. bře 2010 ve 21:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadka a Martinka, moc děkuji za odpovědi a odkazy. :slight_smile:
Ty naše zlatíčka jsou fakt úžasný a jak rychle rostou. Toto utíká, to je hrůza.

Dadka, děkuji za optání. Kubík se má (aspoň si to myslím) dobře. Holky ho opečovávají a už se od nich naučil i blbiny. Umí vrčet jako lev (holky si hrály na Simbu, když koukaly na Lvího krále). Díky holkám je také hodně ukecaný. Holky za celý den pusu nezavřou. Hlavně ta menší. :grinning:
Od malinka je to takový smíšek a pěkně živé miminko. Zatím dělá vše o dost dřív než holky. Už umí lézt a také si sám sedne. Když se má čeho chytit, tak by si i stoupal. To ale zatím moc nesmíme. Má nožičky do O, tak musíme opatrně. Uvidíme, zda to bude na 10-ti měsíční prohlídce lepší.
Na 8. měsících měřil 72 cm a vážil 7,67 kg. Celkem dobře baští i mlíčko ode mne (na to musí mít ale klid).

Musím jít ještě pověsit prádlo, tak zatím pa a dobrou.
3. bře 2010 ve 21:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
mufo24, čo ma sem priviedlo? veru rečnícka otázka... :grinning:
napr. .... som zvedavá, ako sa vodí rovnako narodeným detičkám.. :slight_smile:
3. bře 2010 ve 21:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek