• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
jááj, som šibnutá (veľa hodín), si sa pýtala, čo ma priviedlo do Ružomberka... :grinning:
manželova teta tam robí na novorodeneckom.. :slight_smile:
3. bře 2010 ve 21:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
v pohode, to sa aj mne stáva a moj muž potom krúti hlavou či mi mlieko neudrelo... :grinning:
3. bře 2010 ve 21:34  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobrú noc :wink:
3. bře 2010 ve 22:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babule

nestiham zit...zacali sme skolku takze vstavame skoro.... nechcem zakricat ale Dianka si dobre zvyka, vobec neplace, ucitelky ju chvalia, ze je dobrucka a nema ziadny problem...
akurat ma trapi, ze zadrziava stolicu...takze chodime domov so stoplom v zadku, doma ju preto vzdy caka jablcko a po polhodke, ideme ten stopel porodit....bojim sa aby sa jej nevytvorili fistulky v konecniku , ma to bratov maly po kazdej stolici krvaca....a viem ze Di to uz par x tiez mala este pred skolkou, vlani sme s nou mali problemy, bala sa kakosit a ked aj vytlacila nieco, obycajne take male bobonce, bola som zhrozena ked sa mi na papieri objavila krv...

neviem ale doma s nou mam asi viac trpezlivosti alebo co, lebo ona mi vzdy po teplom jedle isla bez problemov...a tam po obede zrejme je to hromadna zalezitost pred spanim...tak sa nevie pred tolkym obecenstvom...ja sa tiez neviem .... staci ked za dverami nacuva mucha....a to dieta chuda akurat po mne musela zdedit ten fajnovy zadok! ale co je plusom je ze skore vstavanie prinieslo aj patricnu unavu takze okolo 21.oo a najneskor 21.30 spi co sa nestalo uz sto rokov! ale aj ja to zacinam dnes citit ze som uz treti den vstala pred 6.30!

oci ruzove ako barbie....na pol zrde otvorene...uz meliem z posledneho...aj co sa mlieka tyka....bojujem z poslednych sil....nechcem sa este vzdat....skusim este homeopatika aj ked si o nich myslim ze mi pomozu ako mrtvymu bozk...ale skusim zase cmulat tie bobule...mozno su ozaj zazracne, ked k tomu pridame poriadnu davku sugescie a pozitivneho myslenia....mozno zaberu aj lentilky....ked si ich dam pod jazyk hm? nie nie nie....hned zajtra vyslem muzika, dam mu jasny rozkaz...dones homeo! ospravedlnujem sa vsetkym uznavacom homeopatie, ale na mna este homeo nevymysleli....neviem preco ma z toho vynechali...tak rada by som bola milo prekvapena....aspon jedne keby na mne fungovali....prave tieto...

ok idem bo zvaram pozdravujem nocne sovicky chodte aj vy buviskat je to dobra vec fakt...bru noc (mozem sa hanbit....zozrala som Di brumika, no a co ma este troch, ale aj tak :confused: :confused: ) este raz bru nocku
3. bře 2010 ve 22:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre ránko

tak za nami opäť ďalšia zlá noc... už ani neviem koľko krát bol Sebko hore, to už sa nedá počítať... a stále si chce len cuckať... mám pocit, že najradšej by celú noc mal cecok v pusinke... a mňa potom tak boli chrbát.. mo nič, už som pevne rozhodnutá začať s metódou 3-5-7.. len či to pôjde :(

dnes sme už boli hore o šiestej :fearful: ja nechápem ako mu toľko málo spánku môže stačiť, veď ani cez deň toho veľa nenaspí...

Sebinko teraz papka bebe keksík a zrazu len počujem "ham" a ponúkal ho havkovi... no neverím :wink: :wink: :wink:

krásny dník prajem :slight_smile:
4. bře 2010 v 07:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
narcica a Tebe sa Mariannka v noci často budí? Keď si tiež taká nevyspatá? :frowning2:
4. bře 2010 v 07:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre dobre,

ninny budem ti drzat palceky k tej metode, aby ste mali uspech.. ja to zacnem asi cez vikend, ale musim s muzom prehodit rec, aby tiez vydrzal...

narcisa, ty mas take trefne prirovnania... tak som sa dobre nasmiala... a urobila si mi naladu.

dnes si idem na postu po flase tomee topeee... neviem uz ako sa volaju. uvidim ci si mala na ne zvykne. skusim jej najprv dat MM a skusat ci sa jej zapaci nova dudka...
4. bře 2010 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
tie flase su vraj vyborne pre dojcene deti... uz sa tesim ako sa mi na flasu vy....kasla :slight_smile:
4. bře 2010 v 08:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekne ranko!
carodejnica a andrejkaa vitajte!

narci som sa nasmiala, ale musim Ti povedat, ze aj ja mam fajnovy zadok, ked ideme niekde na viac dni, tak sa mozem "tesit", ze prve dva dni nepojdem urcite a na treti ma tak bude boliet brucho, ze budem skusat vsetko mozne, len aby to zo mna vyslo!!! No s mlieckom Ti drzim palceky, aby homeo zabralo, ja uz 6 mesiacov pijem kazdy den vyse litra melty, alebo cara a tvarim sa, ze to je najsamlepsie na mliecko, ale ved uvidim, dokedy ja vydrzim, starsi sa mi odceckoval v ukonceny desiaty mesiac, ale teraz by som chcela potiahnut dlhsie, tak uvidime.

ninny, neboj sa skusit 3,5,7 u nas to pomohlo na zaspavanie, ze mozem len odporucit a v noci sa budieva 1-2x, z toho papkat chce len 1x. No ale teraz, ked je uz rano tak svetlo tak vstavame o 6 hod. mne to nejako nevadi, lebo tak som vstavala do roboty. Maleho davam spavat do 21 hod. aby bol v posteli, tam si este pobrble a pekne zaspinka sam, co je uz vyse jeden a pol mesiaca. Drzim Ti palceky, aby si mala pevnu volu aku pri 90-dnovke. Ja zo svojej skusenosti mozem povedat, ze to funguje!!! :grinning: Sebinko je sikulka a za nejake 2-3 dniky bude pekne zahajkavat.
Prajeme pekny dem i ked u nas je hnusne!
4. bře 2010 v 08:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasimk, ani nevieš ako si ma tým nakopla, ďakujem za povzbudenie, začnem od dnes.. hádam ma to do večera neprejde...

narcisa, držím prsty nech homeopatika zaberú... neskúšala si si variť zapražané polievočky, piť meltu /celkovo vypiť denne min. 2l tekutin/??

emla, potom daj vediet ako sa chytila fľaska :wink:
4. bře 2010 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny dufam, ze Ta to neprejde, lebo potom budes aj Ty spokojnejsia, len tieto prve vecery budu trosku tazsie, ale potom sa Ti to vynahradi a aj Sebko bude radsej v postielke, kde je bezpecno, ja teraz davam aj cez den maleho spavat do postielky, co som ho predtym uspavala na velkej posteli, ale teraz ho supnem do postielky, pustim mu kolotoc a sam zaspi. Tak este raz pevnu volu :wink:
4. bře 2010 v 09:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasimk, a v pohode Ti aj cez deň zaspáva sám v postieľke? A keď sa mi v noci bude budiť, mám mu dať mliečko alebo ho skúsiť uspať inak? Lebo v knihe je písane, že aj v noci by sa malo postupovať rovnako.. zo začiatku že 1-2 krát dať mliečko a postupne už vôbec nedávať... lebo už v noci nepotrebuju papať... no ale potom ho mám nechať plakať i v noci? :confused: :fearful:

Teraz zaspinkal, samozrejme opäť na ciciku.. :sweat_smile:
4. bře 2010 v 09:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
mufo24
No veru.Zatial zvladam Sofinka pomaha :dizzy_face: No mam 28 a byvam v BA.Ale asi sa budeme stahovat do Trnavy.Ale este len premyslame :slight_smile:
4. bře 2010 v 09:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
joooj jasimk si fakt zlata, taku podporu potrebuju mamky co sa na to odhodlavaju. viem ze aj mufo to skusala, ale neviem ako su na tom teraz.

pokial deticky nebudu velmi dlho plakat, zvracat... tak urcite im to len pomoze, aby sa konecne vyspali..

a jasimk aj cez den ho das bdeleho do postielky a on zaspi?
4. bře 2010 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny no cez den sa mu to velmi nepaci, ze ho dam do postielky, asi 1-2 trosku poplackava, ale potom pokial dohra kolotoc, tak zaspi, zo zaciatku, ked plackal, tak som ho chodievala hladkat po licku, alebo chrbatiku a ked zatvoril ocka, tak som potichu odisla, to je cez den. V noci ked sa zobudi, tak najskor skusim dat dudlik a ked zoberie a otoci sa na bok a spinka dalej, tak je pohoda, ale ked nechce dudlik tak ho zoberiem a nakojim a vacsinou pritom aj zaspinka a dam ho naspat do postielky, ked sa zobudi napr.po 30 min. od papania, tak mu dam dudlik a hladkam ho chvilu aby zaspal, ale to sa nam uz davno nestalo a dalsie papanie, ked sa nahodou zobudi, tak najskor davam po 2 hodinach. Neviem, ci som Ti trosku poradila!? :frowning2:
4. bře 2010 v 09:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
emla davam ho bdeleho spinkat, ale uz vidim, kedy je jeho cas, ked si zacne suchat ocka a zacne byt mrzuty.
4. bře 2010 v 09:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
jasimk, samozrejme poradila, len u nás je ten problém, že drobec nedudlikuje, vôbec :stuck_out_tongue_closed_eyes:
4. bře 2010 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
no problém ako problém, ma to i svoje plusy i mínusy... v podstate ten cumeľ vôbec nepotrebuje a som tomu aj rada, ale viem, že pri spaní pomáha... takže mi budeme musieť vymyslieť niečo iné..
4. bře 2010 v 09:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,

zdravím nové mamky čarodejnici a andrejku:wink:
nějak není čas na psaní, dneska máme zase návštěvu, babi a dědu. Už se těším jak budou z malého nadšení.
Držím palce ninny, aby se jí podařilo naučit Sebinka pěkně spát. Peťka se standardně budí 1x, předtím (když jsem mu nabízela pořád prso děs běs), budil se á hodinu.

Jo a co mě zaujalo - Filípek od Evulky - zázračné dítě, usíná v 18 a mamku potřebuje až v 8 ráno, super :slight_smile:

Já jsem si včera taky všimla, že si Peťule celkem drsně prosazuje svou, vzteká se, chtěl by pořád držet tak aby mohl stát na nohách. Takže to bych nedělala celý den nic jiného. Čili včera odpoledne to u nás vypadalo tak, že malej ležel na zádech a vztekal se :slight_smile:
4. bře 2010 v 09:47  • Odpověz  •  To se mi líbí
bublina a ako sa Ti podarilo odučiť ho od toľkého kojenia?
4. bře 2010 v 09:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravim kocky,
ako sa mate?

vitam carodejnicu a andrejkuuu :grinning:

ninny, nam sa spanie pokazilo, maly uz sam nezaspi, len pri nom musime 2-3 min lezat, potom zaspi. Nie je to take zle, ako keby som ho mala nosit na rukach :sweat_smile: , ale uz sme "to "mali a zase je to fuc :pensive: U nas to nocne vstavanie aj tak neovplyvnilo, takze my sa budime stale 6-7x

vcera som prisla k zisteniu, ze som s tou nasou neriadenou strelou volne sa pohybujucou dovarila, lebo sa dovalil ku mne do kuchyne , postavil sa k sporaku a zacal mi stelovat gombiky :confused: :sweat_smile: Budem si musiet davat riadneho majzla :sweat_smile:

inak chcela som reagovat na 100 veci, ale uz som zabudla :pensive:
4. bře 2010 v 09:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska, a ako sa to pokazilo, z ničoho nič prestal chcieť zaspávať v postielke? :confused:

mne ráno drobec vyšiel sám zo sedadla a to bol priputaný.. nechápem :grinning:
4. bře 2010 v 10:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny, len tak, zo dna na den, proste sa posadil a nechcel spat a len plakal a plakal :frowning2: Nepomoze ho ani nechat vyplakat. Kazdy vecer je zly :confounded:
4. bře 2010 v 10:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska027
Diki a ja sa mam v poho ale tie nevolnosti trvaju od rana do rana.
4. bře 2010 v 10:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivuska, ved presne tohto sa bojím :frowning2:
4. bře 2010 v 11:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby, tak som si tych par dni docitala :wink: Je to fajn, ze uz aspon nepopisete 20 stran za den ako kedysi ze? :grinning:
Vitam nove maminky andrejku a carodejnicu :wink:
Vidim ze rozoberate tu metodu 3-5-7, moze mi to niektora presnejsie vysvetlit? Ide tam o to, ze ist pozriet babo po 3,5 a 7 min alebo tak nejak ze? :sweat_smile: Nasa mala zaspava kedy ako, vacsinou pri kojeni, vytiahnem cici, dam jej dudlik a uz ju potom len prelozim do postielky. Vyplakat sa neda nechat, lebo niekedy je napr unavena neskutocne, zavrie oci, ale sem tam jedno otvori aby videla ci som pri nej :sweat_smile: ked nahodou z izby odidem, postavi sa a vresti na plne pluca :grinning: a aj ked je unavena, vydrzi tak aj pol hodiny.... minule som uz nevladala tak som ju chodila len bozkavat a hladkat, potom uz nejako zalomila, sikmo cez paplon natiahnuta... :grinning:
4. bře 2010 ve 12:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
no ahojte babulky

dieta v skolke, ja zmiesane pocity, druha v bezke....nevie co ma tam robit....iba sa oblizuje a pusta sliny ako votrelec dookola....ja za pc, hladam myslienky....na sporaku gastany

isla som do mesta zohnat dar pre otca dnes ma narodky....skoro sa mi sanka odkvacila od toho vetra, chvilu mi trvalo otvorit dvere na vchode, a dieta nervne v kociku aj dudu protestne zahodila z kocika....esteze sa neodkotulala do tych psich ho.....ien, co tu mame za dve vetriesky.....ja neviem kazdy si tu venci psa....ja neviem nemam nic proti...ten pes chudak nemoze ist na zachod dat si sedatko a vys...at sa tam....uz sme mali aj kose na vykali, len ich daky dobry clovek rozkopal z recesie....tak si len neviem predstavit to leto ako budem v kuse v strehu co mala oblizuje a chyta....mekuckeee tepluckeee......

idem si zakurit lebo som nechala nakomplet vyvetrat kym som bola v meste a nemam na sebe nic len pancusky takze vyzeram ako princ bajaja .... zle sa mi uraduje v rifloch....to som uz navnadena na tu kupelnu...ktoru som odkladala z tyzdna na tyzden...odrazu mam tolko casu....ale strasne mi chyba Dianka...normalne ked vidim ten odkopany gauc z ktoreho mi tiekli nervy a vkuse som ju napominala aby neskakala a nestahovala dole prehoz....vidim jej papucky, no a uz mi sopel tecie, akoby bola v koncentraku....

ale ja som to vedela ze ja to budem horsie znasat ako ona....rano mi da rychlo pusku a uz smyka do triedy, nestraca cas....a ja smutna domov, rozmyslajuc co budem robit, upratovat kam sa zasit s myslienkami....

prepacte dievcata ze som taka ale kym si zvyknem....

ok bezim riadit potom idem este von a potom za Diduskou pa cmukalino
4. bře 2010 ve 12:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaaj babky skusala som vselico pit vodu, polievky jem ako drevorubac uz si ich rovno naberiem do lavora...vody tolko pijem ze sa nebudem cudovat ked mi v bruchu budu plavat dve kosatky! ale asi je to v psychike, nejak si to zacinam uvedomovat ze dochadzam....no a este po druhych haraburdach (ms) sa to velmi zhorsilo....skusim to homeo a tu metlu ci co to pijete za uzasny napoj....kde to dostanem?

uz vazne koncim, bo gastany zhoria pa cmuky
4. bře 2010 ve 12:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: Narciska ja sa z teba popukam :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: mas uzasny talent na pisanie. Ty by si mala knihy pisat, urcite by som bola tvojou obrovskou citatelkou a fanynkou :grinning: :grinning: :grinning: Som dobre naladena na cely den.Take hlasky sa casto nepocuju (teda nevidia :sweat_smile: ) a nie to este jedna za druhou ako z rukava :grinning: :grinning:
4. bře 2010 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
narci melta je cestky vyrobok a mleta je slovensky vyrobok, byva aj v sackoch, ale ja som nemala stastie na taku nadabit, alebo take 500 g balenie, treba to prekvapkavat, alebo uvarit a precedit, z tohto hladiska lahsej pripravy je Caro instantne a lahko pripravitelne, potom do toho kvapku mlieka a super pitie, teda aspon pre mna. A ako pise karolin tak super citanie, co napises, to perla :grinning: :grinning: Na zlepsenie nalady, nic lepsie!
Prajeme krasny den, my ideme von, lebo musim ist do obchodu!
4. bře 2010 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek