• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
ahojte holky...mám dotaz...vy co máte kluky,už přetahujete pindíka?My už teda jo,i když dr říkal ,že až od roka.Ale takovou zkušenost mám s Pavlíkem a do dneška nám to úplně nejde....tak u Jiříka jsem začala dříve a jde nám to krásně.
6. bře 2010 v 08:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ešte niečo..

aby som Sebkovi nekrivdila... 2 krát sa mi stálo že prespal celu noc.. a asi 4-5 krát, že sa zobudil len 1 krát :wink:
takže vie aj pekne spinkať... ale asi sa mu nechce :stuck_out_tongue_closed_eyes:

papa :slight_smile:
6. bře 2010 v 08:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
fotila jsem Jiříka na motorce...tak kuk do alba :dizzy_face:
6. bře 2010 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
sovice, ja ešte nepreťahujem, netušila som, že potom je s tým problém...
Jiřík je na tej motorke perfektný... :slight_smile: to sa takto krásne na nej udrží a aj "jazdí"? :slight_smile:
6. bře 2010 v 09:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte baby u nas toaaaal bordel neviem co skor ale aspon som o 7 povysavala. Aj tak do pol hodky tu bude omietka.

Zuzec videla som foto super pekne ste si to uzili uz by som aj ja potrebovala niekam vypadnut. Terezka je uz pekna velkacka akoze aj na to serbliku ked som ju videla. To Niko vyzera oproti nej ako 5 mesacne babo :grinning:

Ninny vies co uplne viem ako sa citis, ja mam sice Mata doma ale teda tiez to nieje bohvie co stale cestuje je dlho v robote takze niekedy mam pocit, ze som stale sama az nato, ze ja ani tu nikoho nepoznam takze aj kocikujem sama cize je to uz pekne nahlavu. Snazim sa tu k niekomu dopatrat ale stale nikoho nestretnem takze sme tu v dome skoro stale sami. Niekedy cez tyzden vypadnem do Ba za kamoskami nech mi uz nesibne :grinning:

Sovice my este teda nepretahujeme uprimne dost sa toho bojim prave kvoli tym roznym nazorom ale asi pockam az po roku No dnes sme sa budili len 5x takze sa citim trochu lepsie. Hlavne sa nestresujem tolko za bordel a prezijem uz rochu neporiadku inak by som uz bola s nervami niekede v Pezinku

Dnes je tu slniecko ale kosa poriadna
6. bře 2010 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nataška, aj u nás je riadna zima, ráno keď som bola vyvenčiť psa, tak som skoro zamrzla... a k tomu ešte ma aj pomaly odfúklo :grinning: a to nehovoriac o to, že je všetko zamrznuté.. takže opäť mrzne.... brr... nemám rada zimu... :frowning2:

a s tým neporiadkom si ťažkú hlavu nerob, hlavne teraz keď prerábate... to proste patrí k tomu...

Ešte chodievate plávať? My sme mali v pondelok poslednú hodinu :frowning2: neviem či sa nám podarí ďalší kurz... pravdepodobne asi nie, nie sú prachy :angry:

Sebinko pred chvíľkou zaspal, stihla som rýchlu sprchu a idem pripraviť obed.. a keď sa zobudí ideme ku kamoške.. lebo sa tu doma zbláznim...
6. bře 2010 v 09:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hej este plavame teda planujeme kazdy mesiac zacat novy ak to bude mozne. Ja akurat robim cesnacku a druhe budu zemiakove gule plnene mletym. Dominik zalomil na dvadsat minut takze skurat tu cesnacku som stihla uz sa len vari.
6. bře 2010 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
mne Sebko na 30min, takže už je hore...

tak pekný deň :wink:
6. bře 2010 v 10:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny ahoj ,
je pochopitelne ze bude plackat, co plackat, priam REVAT :grinning:,ale to je tým ze on je uz vecsi, vnimavejsi, celu tu dobu si mu vzdy bola na blizku, zvykol si, vsak pomalinky ma 9 mesiacov, to je dost dlho , celu tu dobu si pri nom, resp je pri nom niekto, sa mu necudujem ze "trucuje"..ale da sa na to zvyknut
mozno to je tým ze ked vzdy zaspi pri prse alebo pri tebe v naruci a potom ho prelozis do postielky, zobudi sa a uvedomi si ze je inde, ze neni blizko teba, kde je prso atd atd, preto aj place a nezaspi znovu,asi aj ma strach ze ked znovu zaspi, tak teba zase nenájde ked sa zobudi... mozno keby tak zaspal v postielke so svojou oblubenou hrackou (Dominko ma svojho maňuška, toho sme mu zacali tam davat, chvilku sa s nimpohra, ponatahuje, pozuzle a je to) a zobudi sa nahodou, zisti ze je tam na tom mieste kde bol ze je vse oka a mozná by zaspinkal este pekne..nevim .....a nebolieva ho brusko? ze by aj z toho sa casto budieval..ze ak sa napapa a ide spinkat..ze ci nema krce nebo tak, bo my sme aj s tým mali problemy....
(ale sa mi mudruje :grinning: :grinning: :grinning: :grinning: , no vsetko som vycitala z tej knizky, dost pomohla)
6. bře 2010 v 10:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mne aj ked sa budi 7-12x za noc nebodem ho o oju pritomnost a prso oberat ved nato som tu som jeho mama a ked to inak nejde vydrzim to ved neplanujem kojit do dvoch rokov. Ja nato proste nemam nechat ho tak strasne revat ked staci prist objat ho dat mu cicik a je spokojny. Ja by som tuto metodu volila keby som nekojila lebo vstavat 8x s flasou no nic moc to uz by som bola ako matoha ale pokial mu staci ze mu dam prsicko a v priebehu 15 min je opat tuhy necham to tak. Budem dufat, ze postupne ako budem odstavovat tak sa to upravi a ak sa to nebude tak mozno potom siahnem po metode :grinning: :grinning:
6. bře 2010 v 11:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

dnes sa manžel s Danielkou vybrali do Tatier na Štrbské pleso pozrieť skokanské mostíky, lebo počas ZOH sa Danielke páčili skoky na lyžiach :wink: . Myslela som, že pôjdem aj ja s Ľubkou, ale ráno tam bola dosť kosa -13, tak sme zostali doma. Okrem toho musím pomaly chystať veci, lebo zajtra ideme na týždeň do Zvolena. Manžel ide na štyri dni na školenie, tak aby sme neboli samé a hlavne Danielka sa môže do sýtosti vyhrať s deťmi.

K tej metóde uspávania len toľko, že hlavné je robiť tak, ako to samé cítite. Či už metóda 3-5-7 alebo prsníková (u nás preferovaná), každému budem držať palce, nech sa detičky postupne naučia pekne spinkať. Ono aj tak za chvíľu budú vonku behať, viac sa unavia, budú cez deň menej spať, tak potom by sa mal upraviť aj nočný spánok.
6. bře 2010 v 11:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivet, aj ja som prečítala tu knižku, celu.. Sebinko práveže v postieľke od tých 3-4 mesiacov skoro vôbec nespáva a bruško ho nebolieva... za celý ten čas ho bolelo 2 krát.. takže tým to neni...
No každopádne skúsim to ešte raz, dúfam, že tento krát to bude úspešne...

Pred chviľou sme prišli od kamošky, Sebinko zaspal ešte vonku v kočiari, tak teraz haja, ja sa idem naobedovať.. a potom sa zobudí Sebko, tak sa budeme hrať..
6. bře 2010 ve 13:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashka, mne tiez nevadi ze ho kojim, aj ked to je tolko krát za noc.. ale ja uz mam v prdeli chrbat, tato "kojacia poloha" po leziacky mi uz nerobi dobre a potom mam hrozne bolesti v krizoch :( a Sebinko by najradsej celu noc prespal s cecikom v ustockach... takze preto to riesim...
6. bře 2010 ve 13:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Hej viem presne ja mam z tej kojacej polohy tiez total vymlateny chrbat lebo som na boku ale tak do opacneho obluka vytocena. Inak normalne sa mi spravil taky tvrdy hrb. Uz som ako stara babka ked sa zobudim sa len na chrbat stazujem. Ja to ale tak nechavam lebo toto je pre mna mensia zataz ako nechat ho revat len z toho dvovodu lebo on by plakal polku noci takto sa vyspim aspon 4 hodky ale keby som zacala s metodou nevyspim sa ani hodinu
6. bře 2010 v 15:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, aj ja mám rovnaký názor ako natashka... :slight_smile: Myslím si, že uspať dieťatko na prsníku je to najprirodzenejšie, lebo tak je to aj v prírode... tak to robila aj mačka na našom dvore :grinning:

Ja ten pocit milujem, keď sa Nadenka v noci preberie a začne ma ťahať za pyžamo a pýtať mliečko... cíti ma a vie, že budem vždy pri nej, a ja mám fantastický pocit, že sme jedno telo. Chcem si ju užiť, keď bude mať 18, tak ma už takto potrebovať nebude... :slight_smile: Na postieľku a spinkanie ju budem učiť, keď tomu bude rozumieť.

Ja som sa nevyspala už pekných pár mesiacov, o chrbáte ani nehovorím, ale stojí to za to. Ja neviem, možno je to tým, že už budem mať 35 rokov a neskoré materstvo si vychutnávam. Napr. možno aj preto mi ani nevadí, že som od jej narodenia nebola dlhšie z domu ako 2 hodiny, keďže odstriekané mlieko nechce a z fľaše piť nevie. (a tááááák by som šla do kinaaaaaa)

Verím tomu, že tá metóda 3-5-7 funguje, ale mne sa to zdá také neosobné a neprirodzené. Ale nikoho samozrejme neodsudzujem, ak sa to rozhodne vyskúšať a funguje to. Každé dieťatko je iné a podľa mňa najdôležitejšie je prispôsobiť sa potrebám bábätka. :slight_smile:
6. bře 2010 v 19:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
carodejnica

presne ani mne nechce pit z flase ani poharika ani mi nejde odsat takze najdlhsie som bola bez neho hodinu u zubara :grinning: aj to bol s muzom vedla :grinning: ono vraj ked babatko je uz naucene na tulkanie s mamou a zaspavanie na prse tak aj nieje dobre ho tak nechat plakat vraj to vedie k nejakej psych frustracii. lebo keby moja mama zaspavala so mnou kazdu noc a citila by som ju a zrazu jednu noc by neprisla asi zosaliem od strachu. Ale samozrejme baby tym nechcem povedat, ze ak to tak citite, ze nech to neskusate skuste dajte vediet. Ja som mala nato nervy len chvilku a nedokazala som to po hodine neuveritelneho uzkostneho placu som mu dala prso a taka spikojnost do 5 minut spal.
6. bře 2010 ve 20:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natashka.... ja som bola na nákup v Tescu, som sa potrebovala "vyvenčiť"... :grinning: ... ja tiež neznesiem, keď Naďa plače... minule som bola v noci na WC a medzitým sa prebrala a nenašla ma pri sebe.. to bola plačuuuuu... až sa zadúšala... ale keď som ju dala na prsník, tak do 5minút zase spala...

Kamoška ma dve deti a hovorila mi, že tú prvú - dcérku, mala takto "naučenú" a že do 3 rokov musela večer pri nej sedieť a držať za ruku, kým nezaspala, a tak sa pri druhom - chlapcovi naštvala a domalička "učila" spať samého, ... ale to mala zrejme šťastie, lebo tie deti sú každé úplne inej povahy.. a predstav si, že naopak... dievča, napriek ťuťkaniu je čertisko, a chlapec - napriek tomu, že spával sám - taký mojko.. :slight_smile:

Tak uvidíme, aké budeme pri druhom.. :wink:
6. bře 2010 ve 20:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja nic, len som vyjadrila svoj nazor..naozaj kazdá mamicka spravi jak to ona sama cíti.. :wink:
6. bře 2010 ve 20:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivet, :grinning:
presne tak, každá mamička má svoju cestu... :slight_smile:
6. bře 2010 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
ivet :slight_smile: uplne v pohode jasne v zidnom pripade nechcem aby to vyzeralo, ze nieco vycitam alebo co!! je to vyslovene len moj pocit z Dominika teda toho mojho Dominika :grinning: :grinning: a este raz pisem, ze vyskusajte dajte vediet lebo ja co v okoli poznam baby tak sa to podario skor nekojacim prave preto ma zaujima ako dopadne ninny ci sa to zlepsi a ktovie mozno aj ja budem nakoniec donutena znova to vyskusat.

Carodejnica no prave toto ale ja nechcem aby zas na mne "vysel" do 3 rokov :unamused: ale inak chlapci su ovela vacsi maznaci fuuurt ich treba ťuťkať ale to aj tych dospelých no nie???? :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
6. bře 2010 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravim kocky,
ja mam tiez krize v pr.... a tak isto lavu lopatku, takze som sa v pondelok objednala na masaz, dufam, ze to pomoze :sweat_smile:

dnes nas boli kuknut kamosi z kosic, tak konecne trochu zmena a nemuseli sme sa trmacat my kamsi s malym :slight_smile:

zajtra ideme ku svokrovi na obed, tak sa tesim, lebo si trochu oddychnem, ked mi ho "unesie" :sweat_smile: :grinning:
6. bře 2010 ve 22:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! Ja som dnes mala upratovací deň. Takže prach utretý, periny prezlečené, 3 práčky vypraté, podlahy povysávané a zmyté. Som spokojná :wink:
S tým nočným vstávaním je to katastrofa. Nám super zabralo, že sme dali Soničku spať samu do izby. Ona spávala vo svojej postieľke odmalička, ale nikdy neprespala noc a ku koncu sa budila aj 10x. Začalo to vždy až keď sme si my prišli ľahnúť. Tak sme ju vyšupli zo spálne a teraz vstáva tak 3x, čo už je v pohode. A ani sa nebudí s plačom, ale v babyfone ju počujem rozprávať. Ja kojím skoro stále posediačky, len ráno keď si ju vezmeme k nám do veľkej postele tak pri tom ležíme, takže chrbát vpohode zatiaľ.
6. bře 2010 ve 22:42  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
ja som tiež bola proti tejto metóde, až kým mi kamošky a sestra nepovedali z vlastných skúsenosti, že to funguje a drobcom tým neubližili...
moja sestrička svojho prvého chlapca naučila spať s nimi a spal tak do 8 rokov.. tak bol priputaný k mamine a ani toto nie je dobré, lebo potom dieťa je málo samostatné a nechce zostať s nikým iným ako s maminou.. i v škôlke s týmto mali problém...
a ak by prišlo druhé bábo, budem ho "narýchlo" odúčať? :(
Neviem čo mám robiť, nechcem ho nechať plakať, aj keď viem, že väčšina deti na tretí krát už zaspí bez plaču... ale aj tak:( a nechcem aby sa stratilo to krásne puto čo medzi nami je... aj keď to určite nezávisi len od toho či spí so mnou alebo nie.. no uvidím...
7. bře 2010 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
carodejnica, presne toto je i mojej sestry prípad :slight_smile: prvý spal do 8 rokov s nimi a druhého chlapčeka učila od narodenia spať v samého v postieľke - a prave druhý je strašný mazlíček :slight_smile:
7. bře 2010 v 11:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
kurnik ale preco pri nas to nefungovalo ci my musime byt vo vsetom vynimka asi :angry: a nic u nas asi nemoze prebiehat hladko proste...mozno som len malo vydrzala tak mam to skusit? dnes to bol des zaspal sice o 7 vecer :confused: a spal 10 ale potom?? horor a nadobro nas zobudil o 5 rano a museli sme vstat kebo to uz kazdeho sklbal za vlasy pistal pchal mi prsty do nosa ucha a malickom mi zmolil oko to fakt milujem cize nebola u sanca zaspat :confounded:
7. bře 2010 v 11:26  • Odpověz  •  To se mi líbí
nataška, ale ty si to skúsila len raz, že? tak ako ja.. ja som vydržala len 20 minút.. deti prvý krát plaču hodinu i viac, druhý krát už oveľa menej a na 3-5 krát by už mali zaspať sami bez plaču.. niektorým to trvá max. 2 týždne, ale takých deti je málo..
lenže neviem či to ja vydržím...
7. bře 2010 ve 13:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny a natashkaa,

ja sa priklanam k nazoru, ze dietatko pokial nie je chore, tak tato metoda je ok a neublizi (niekedy si predstavujem ze nedaj boze sa mi nieco stane a nedajboze pojdem do nemocnice no co chudatko ako bude spinkat) aj preto je dobre naucit babtko spinkat bez cicika. ja som ju skusila, ale muz bol proti... myslim, ze keby som si stala za svojim (uz sme mali za sebou 2noci), tak teraz spinka celu noc.
u nas v noci to bolo dnes zle. mne velmi vadi ked sa prisaje a pusti a robi to cca pol hodinu v kuse dookola prisaje, pusti prisaje, pusti. a ked jej to nedovolim potom place. tak dnes plackala od pol3 do 3, tak zaspala. viem, ze je napapana, lebo predtym je napichnuta na zdroj od polnoci a pocuckava si ako jej zachuti, ale ja sa nevyspim a ani ona, lebo ma stale plny zaludok a to tiez nie je dobre.

no len poviem vam, nemam odvahu sa do toho pustit, radsej to urobim tak, ze vecer ju nakojim, dam do postielky do hodky sa zobudi a budem ju cicikat... a kojit ju budem az po polnoci a potom nad ranom cca 5-6h. viem, ze bude plackat no neda sa ved uz ma 9mesiacov. aaa myslim, ze nas vztah v nicom neochladne, ved je stale moja milovana... zlatinko. len dufat, ze to dokazem, lebo uz som sa takto raz dopracovala z 9nocneho kojenia na 3x, ale teraz sa to pokazilo, lebo som bola straaaasne unavena a nemala som silu ju cickat inac ako na cicke. cize teraz sa koji cca 4-6za noc.
7. bře 2010 ve 13:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
cize som tym chcela povedat, ze nebudem ju necha vat plackat, aby sama zaspala (metoda 3-5-7)... ja jej len obmedzim kojenie.

som sa akosi domotala :sweat_smile:

no idem si kunej lahnut aby som vecr bola fit... packo a pekne nedelnajsie poobedie
7. bře 2010 ve 13:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo,jo.... tak to je iný extrém, do 8 rokov.. :grinning:
To by som ani ja nechcela... ja ju začnem učiť na samostatné spinkanie, keď začne chápať prvé príkazy a zákazy, teda v tom v roku až roku až pol... keď jej môžem povedať, že ide sa spinkať, zavri očká, maminka je pri tebe, prečíta ti rozprávku a potom budeš spinkať..no a ona to, dúfam, pochopí... :slight_smile:

Ale ako píše natashka, každá mamina vie ako na svoje dieťa, ono táto metóda zrejme lepšie funguje u nekojencov, v tom prípade sa aj lepšie zavádza nejaký pevnejší režim.

Naďa mi prespí stále celú noc, cca od osmej do osmej... s 2-4 prestávkami na dojčenie, už boli aj extrémy, že sa nezobudila ani raz, ale aj také, že každú hodinu cicala.. :grinning:

No a u mňa je ešte aj iný problém... :unamused: prerábame starý domček, postupne a svojpomocne (niet evri), no a zatiaľ máme zobytnenú len jednu veľkú izbu spojenú kuchyňou a WC s kúpeľňou. Takže máme "garsónku", kde v jednej izbe jeme, hráme sa, spíme, pozeráme TV, robíme na PC ... takže mi je teraz jedno, kde malinká spinká, spálňu nemáme...tým pádom je ona od malička naučená na ruch, ja pozerám z postele telku, muž robí na PC a ona spí ako drevo... :grinning: Som bola z toho od začiatku nervná, ale dá sa to zvládnuť .. mám tu na ulici baby, čo bývajú v jednej izbe v chalupe pri svokrovcoch, zdieľajú dve rodiny jednu kuchyňu... takže sa nemôžem sťažovať... :slight_smile:
7. bře 2010 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
emla, u nás toto isté :frowning2:
takže mám skúsiť? Naozaj mu to neublíži, že?
7. bře 2010 ve 13:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek