• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Jaj a ešte som chcela napísať, že netvrdím, že je metóda 3-5-7 je zlá a dieťatku ubližuje a spôsobuje mu neviem aké šoky.... proste mi je to nesympatické.. príde mi to také, použijem taký sprostý výraz, drezúrovanie (ako keď som cvičila moju vlčiačku)... :unamused: Ja chcem s tým začať, až keď Naďa pochopí prvé slová... a čo od nej vlastne chcem... :slight_smile: Viem, že by to teraz bolo zbytočné....

Ale znova zdôrazňujem, nikoho za to neodsudzujem, ani nechcem nejak rýpať, ani nič :slight_smile: , proste je to na každej mamičke.. :slight_smile: Tak sa na mňa nehnevajte.. :slight_smile:
7. bře 2010 ve 13:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminky, krásna nedeľa podľa počasia :slight_smile: aspoň vonku to vyzerá, aj keď je chladno
ja som ráno až plakala od toho ako mi hrozne seklo v krku a pod pravou lopatkou :cry: :frowning2: MM mi to namasíroval s Flector gelom, ale len tak ľahúčko, lebo pre dojčiace maminy sa to moc neodporúča :unamused: dala som si sprchu s masážnou hlavicou a naobliekala sa, už sa trošku točím, však niekto musel aj obed navariť :sweat_smile: teraz išli chlapi von a trošičku oddychujem :slight_smile: snáď to prejde, sesternica mi kúpila nejaké náplaste, vraj to má zabrať, uvidíme :confused:
7. bře 2010 v 15:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ninnny no skusala som to len raz ale trvalo to 4 noci tak som myslela. Prave tiez mi to pride take drezurovanie lebo este absolutne nechape co chcem ci nieje lepsie zacat az ked pochopi, ze preco mu to vlastne robim, ze ci to nebude jednoduchsie. Neviem... :frowning2: :frowning2: :frowning2: len musim byt uz aj ja vyspata lebo potom nevladzem cez den behat okolo neho varit zehlit a podobne....jaj no o prerabani viem aj ja svoje my tiez prerabame RD a momentalne sme uz to bude mesiac tusim v omietke zabalení.
7. bře 2010 v 15:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny,

no to zalezi na tebe, ale ja som dnes rozhodnuta, ze nocne kojenie obmedzim.

uspim ju ako vzdy na ciciku a viem, ze po hodine dvoch sa zobudi, no neponuknem jej prsnik ale ju vezmem na ruky a uspim. tak sa znovu zobudi o hodku dve a podla situacie uvidim ci ju este utisim alebo dam mliecko.

tak to robila myslim bublina, ona mi to vlastne poradila. fungovalo to asi po 4 dnoch teda som sa vyspala, az kym neprisli sopliky a nachladenie...

este som nieco chcela no zabudla som.

viem, je tazke nechat dietatko plakat, ale nema to nic spolocne s ublizovanim, len sa chcem zbavit zlozvyko pocuckavania...

a inac aj psychologicka detska mi vravela, ze tym dietatku neublizim ked budem chciet skorigovat kojenie, aby sme sa obaj vyspali. ved ja som matka a ja rozhodujem co je pre dieta spravne.., cakat ze sa to spravi samo nie je dobre, lebo moja vlastna skusenost je, ze moja pomaly 13rocna dcera ma problem so spankom a najradsej spi so mnou a psycho zatial povedala, ze pravdepodobne robim rovnaku chybu aj pri malej...
7. bře 2010 v 16:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
a to, ze rozhodujem co je pre dieta spravne, prosim nechapte... vsetko myslim s citom a pochopenim... :slight_smile: :wink:
7. bře 2010 v 16:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
dodavam nechapte zle.... pisem s malou na rukach :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. bře 2010 v 16:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
emla chcm sa len opytat, ze vlastne ta metoda 3 -7 je preto ze ho treba nechat v postilke lebo ze babo si zapamata ze tam samo zaspava a ked sa v noci zobudi bude to pre neho zname ze tak zaspava a tak bude schopne zas sam v tej posteke zaspat. Len Ty to skosas tak, ze vezmes na ruky, ze ci si potom nezafixuje toto ako metodu na zapavanie a tak vôastne to bude sposob z blata do kaluze ze vlastne nebudes uspavat 6x za noc na prse ale na rukach. Alebo ako to vlastne myslis lebo ak poznas nieco ine ako 3-7 mna to zaujima lebo aj ja chcem aby sa mi prestal budit 8x za noc Dik moc
7. bře 2010 v 16:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
baby sorrac pisem ako dementik uz dlhsiu dobu ale mam tu uz zosuchane pismena a ako v rychlosti davam tak mi vychadzaju same somarinky :grinning: :grinning: :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. bře 2010 v 16:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
jaaaj no to mas pravdu, ze ide o to ako dieta zaspava... ale ja malu zatial inac utisit neviem. do tej 23 spinka v postielke s prebudemim cca 2x a potom na 3x ju beriem ked sa zobudi k sebe, no a uz potom je pricucnuta s malymi prestavkami. teraz to skusim utisit ju v postielke prip. na rukach a ked uz bude pri mne v posteli tak ju jedine uhladkam a uspievam :stuck_out_tongue_closed_eyes: , lebo ja nevladzem uz ked lezim vstat. joooj to take zlozite to uspavanie :stuck_out_tongue_closed_eyes:
7. bře 2010 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Emla, akú máš skúsenosť so staršou dcérkou? Skúšala si ju odúčať od spania pri tebe a nedala povedať, aj keď už bola staršia a rozumela tomu, čo je hovoríš?

Inak presne, najdôležitejšie je, aby sa dieťa naučilo samo zaspať (bez prsníka) ... s tým zaspávaním mám aj ja skúsenosť.. sa mi stáva, že Naďa sa v noci preberie, pozrie na mňa... tak ju vtedy len len pohladkám a poviem, mamička je pri tebe, spinkaj.. tak sa len usmeje a zavrie očká a spinká.. :slight_smile: Ale to sa stáva len v noci, keď je rozospatá, za iných okolností, mi zaspí len v dvoch prípadoch - v kočíku a na prsníku... :unamused:
Na rukách nehrozí... :unamused:
7. bře 2010 v 17:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
carodejnica, mne Sebko zaspáva len na prsníku alebo v aute či v kočiariku na prechádzke.. v noci som už veľa krát skúšala uspať ho bez toho aby som mu dala prsník, no odmietal všetko iné....

mam kamošku čo ma 2 ročnú dcérku a stále spinka s nimi... a nemyslím si, že tak skoro sa naučí spať sama... čiže aj keď je dieťa väčšie a rozumie tomu čo hovoríš, neznamená to ešte, že s tým zaspávaním to bude ľahšie... ale môže byť... predsa každé dieťa je iné...
7. bře 2010 v 19:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dievčatá nehnevajte sa na mňa ale ja nechápem čo toľko špekulujete. Keď vám takéto spanie nevyhovuje tak ho zmeňte. Čím je dieťatko staršie tým to potom bude horšie. Lebo deti potom okrem plaču majú aj iné páky. Začnú vás ukecávať, samé prilezú, vymýšľajú si dôvody ako cikať, kakať a pod. len aby nemuseli ísť samé spať. Ja tiež niesom Herodes, aj k nám Martinka občas v noci prilezie, lebo chce spinkať s nami ale v 99% spí sama v postieľke. Každú noc by som to nezvládla. Ja som tú metódu nepraktizovala 3-5-7 ale tak, že keď plakala išla som k nej, keď sa len jedovala, nechala som ju tak. No a Soničku sme učili na postieľku a to aby zaspala sama odmalička a bezbolestne. Akurát časté kojenie bol problém, ale ten sa stratil keď sme ju ,,vysťahovali"
Inak každé ráno je naša posteľ full, váľame sa tam komplet štyria, ale je fajn v noci sa vyspať.
7. bře 2010 ve 20:15  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
no holky, urobte jak uznate, len som vam chcela povedat, resp podelit sa s vami o tu moju skusenost a mozno aj niekomu poradit, myslim si ze cim skorej tým lepsie..teda mne to teraz takto vyhovuje, mozem si odýchnut ist skorej spat, som oddychnutejsia a tým padom sa mozem viacej Dominkovi cez den venovat a aj ked ide vecer skorej spat, tak mám cas nejake tie veci porobit po veceri, nie som jednoducho jak mrtvola a nie som otrokom svojho dietata...ale samozrejme neni to tiez vzdy ideálne, mame dni kedy nechce ani on spat ani cez den a aj v noci to je vselijake a tiez ho neviem inak ukludnit nez ho dat k prsu, no nie je to len o tom nocnom spani, je to aj o tom dennom rezime, ktorí mi to dost ulahcuje..a este k tomu ze ci riesit ci je to dobre nebo zle pre babetko na psychiku a pod, no tak nezdá sa mi ze Dominko by nejak trpel, cez den je hravy, veselý usmiaty, vzdy ked sa zobudi ma výta s usmevom a najradsej je asi pri mne, proste to puto sa nezmenilo, stále je na mna dost naviazany, si myslim..............no.len to som chcela.tak majte sa pekne a zelam vela uspechov a pokrokov..obdivujem Vás :wink:
7. bře 2010 ve 20:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
mufo24..konecne jeden clovek co s nim absolutne suhlasim..podstate si povedala to co som chcela aj ja :grinning: dakujem
7. bře 2010 ve 20:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

dnes sme prišli do Zvolena. Danielka sa hneď vrhla na hračka a Ľubka len pozerala, kde to sme. Ale starkých spoznala, lebo minulý týždeň boli u nás. A potom už aj ona ako malá húsenička sa plazila pomedzi hračky Teda je to už skôr plazenie spojené s lozením. Riťula vystrčená a hajde vpred :slight_smile:

K tomu spaniu, ja som už niekoľkokrát písala, že Danielka bola nespavec veľký a až potom, keď som si ju zobrala k sebe a nebola v postieľke (lebo som už nevládala k nej vstávať) začala spať a za mesiac prespala celú noc, to bolo niekedy po 9. mesiaci. Jednoducho u nej nejaké vyplakávanie bolo absolútne na figu. Ale potom asi po roku som ju naučila pekne zaspávať bez prsníka a aj spinkať celú noc v postieľke, len to potom pokazil môj manžel, ktorý, keď ju uspával, tak ju bral k sebe na veľkú posteľ a teraz už spí zase s nami. Ja som ale nechcela ju dávať do samostatnej izby, lebo som sa obávala, ako to bude znášať, že je sama a nové bábo s nami spinká. Tak teraz spíme všetci spolu. Ale ešte niekoľko mesiacov vydržíme, a potom sa my s manželom odsťahujeme do našej spálne a deti budú spať samé. Budú pekne spolu zaspávať a spať. Teda taký je plán :grinning: Tak to urobila aj moja sestra a aj moji známi a fungovalo to. Takže podľa mňa ja naozaj podstatné ako to spinkanie vyhovuje vám. Ak sa pri bábätku nevyspíte, treba hľadať spôsob ako to zmeniť, ak to neprekáža,tak s nimi kľudne spinkajte. Každé dieťa je iné, preto jednotný návod nedá nikto, ale veď materský inštinkt vám napovie, čo je pre vás a vaše dieťatko najlepšie.
7. bře 2010 ve 21:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
mufo

ja si v podstate dost cenim rady mamin ktore uy maju dve deti co to moyno vedia porovnat a teda popripade maju viac skusenosti so spravanim ked je starsie. Cize ak je tvoja rada, ze cim je starsie je to horsie mi da celkom vela kedze ja to posudit neviem nakolko je to moje prve dieta a teda uz teraz so mnou dost cvici.

ivet

hej....ja viem o com hovoris....lebo teraz som tak mimo, ze prave nemam silu sa mu az tak venovat a niekedy ma chytaju az realne mikrospanky takze sa bojim aby mi odniekal netreskol

no musim to zvazit aj ked 9mesiacov spat 4hodiny za noc asi vravia za seba :frowning2: :unamused: :pensive:
7. bře 2010 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashkaa moja skusenosť je takáto, ale samozrejme to nemusí byť pravidlo.

S Martinkou sa až teraz začínam rozumne dohadovať na veciach, keď má 2 a pol roka. Lepšie sa jej dá vysvetliť prečo toto a toto a tamto zas nie. Ale tiež to vždy nejde. A čakať od decka, že bude večer keď je unavené a mrzuté, rozumné a keď maminka povie dobrú noc a pekne spinkaj tak bude (ak dovtedy zaspávalo inak - s mamou, na prsníku a pod.) sa mi zdá dosť nereálne. No a predpokladám, že sa ti nechce čakať do troch rokov kým sa s Nikom bude dať dohovoriť...
7. bře 2010 ve 22:47  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý večer holky,

3 dny jsem byla mimo pc tak jsem všechno dočetla a hned musím reagovat.
Nejdřív chci pochválit zuzec fotky, zkoukla jsem některé alba, u Bulharska zavzpomínala - byli jsme ve stejném termínu taky a bylo to super saláty, na všem citron, zagorka....no relax :sunglasses: Svatba krásná, promoce taky. Byl to nabitý rok, co? :wink:
Dadka, martinko velký hrdina u odběrů!A ty taky!Si vzpomínám, jak jsem poprvé na stáži viděla, jak se mimina píchají do hlavy, fuj, ještěžě to po mně nikdo nechtěl.
Taky mi nemohla ujít dlouuhá debata o spaní :slight_smile::
Naprostý souhlas s mufo a ivet, potažmo s andreaber, která tu psala, že tím, že se staneme matkou nelikvidujeme vlastní osobnost s vlastními potřebami (snad to reprodukuju dobře andrej :wink: ). úplné podřízení všech potřeb dítěti není v pořádku, styl - jsem jeho maminka, musím tu být pro něj pořád, sebe budu šidit, není dobrý. A čím starší dítě, tím mazanější, tak je lepší ho trochu potrápit jako mrně (porod pro nás jako děti asi taky nebyl příjemný a naštěstí si ho nepamatujem,kdybychom ho chápali tak se raději nenarodíme)
Ale vše individuálně samozřejmě. Píšu častečně pod vlivem svojí profese tak mě chápejte :wink:
My to máme teď tak, že v noci už nekojím, bohužel. Zkusila jsem dát večer po kaši UM a prospal celou noc. S jakou chutí ho ale vypil, to jsem u kojení už dlouuuho neviděla :grinning:. Ráno zkusím dát prso, otočí se a kouká
kolem - dám flašku, dá najednou 100. Bezbolestné odstavení :slight_smile:A mně se to krmení flaškou líbí, mi to připomíná, jak jsem si jako malá hrála s panenkama :wink:

Píšu asi už 20 min, mám nový noťas a chybí mi kompas na klávesnici.. :angry:
7. bře 2010 ve 22:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jo narcisko, jaké nepříjemné věci v práci píšeš, co by se nám nelíbilo? :confused:
7. bře 2010 ve 22:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
Sovice nepřetahuju, zítra se zeptám kámošky pediatričky s 3 letým synem, myslím, že to bude nejlepší zdroj takových informací.
7. bře 2010 ve 22:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ježišmarja ten noťas je naprostá katastrofa, můžu být na netu kdykoli a kdekoli....ne FB raději nejdu jinak nevím kdy půjdu spát.... :sweat_smile:

Jo a byli jsme po 3/4 roce v kině na avataru - super relax, naši hlídali a my s manželem jsme byli hotoví, se nám už po peťulovi stýskalo :grinning:. Myslím, že díky nutrilonu začínám zase žít :grinning:
7. bře 2010 ve 23:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrou a klidnou noc všem mamkám i miminkům
8. bře 2010 v 00:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Před 9 měsíci byl Peťulka ještě v břiše, taky bylo pondělí, narodil se 00:40...no a teď krásně spinká v pokojíčku :dizzy_face:
8. bře 2010 v 00:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko

mufo mi nešpekulujeme :grinning: ale diskutujeme, keďže je to fórum.. ja osobne som zvedavá na rady, postrehy iných maminiek a rada o tom pokecám, nie je to o špekulovaní.. :wink: aj keď na jednej strane maš pravdu, už dlho váham a váham... a vypytujem sa či radšej áno alebo nie... a namiesto toho by som mala konať... no nie je to také ľahké.. ak by som mala manžela doma, šlo by to ľahšie.. ale takto som sama a Sebinkov plač mi ozaj trhá srdce.. ale ako si napísala, ak chcem niečo zmeniť, netreba čakať... lebo čím ďalej je to horšie.. viem...

bublinka, krásne si to napísala... pravdu maš :dizzy_face: a všetko najlepšie Peťkovi k 9 mesiačikom a taktiež ostatným detičkam, ktoré sa narodili v tento deň :wink:
bubli, takže už sa definitívne odstavil, už nekojíš, že?

My sme dnes hore už od pol šiestej, ale celkom fajn som sa konečne vyspala.. večer zaspal už o 18:45, do jednej sa zobudil 4 krát a potom až ráno.. takúto fajn noc som už dávno nemala :slight_smile: a ráno sa ešte hral pri mne v posteli, takže som ešte do pol siedmej podriemkavala... :slight_smile: dnes nás čakaju vybavovačky v meste, dovezu mi i tovar - plienky, takže sa dnes opäť namakám :D

Krásny deň Vám prajeme :wink:
8. bře 2010 v 08:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
bubli, Peťulovi všetko naj k výmesačníku :wink: dnes majú 9mes aj Lilianka (karolinkafe) a Miško (lante) :dizzy_face: :dizzy_face:

ráno už som sa mohla oveľa lepšie hýbať, asi zabrali náplaste :slight_smile: ale s nejakou aktivitou radšej nebudem začínať, aj dnes radšej vegat s Maťkom :slight_smile:
8. bře 2010 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Pekne ranko!
Tak parada ninny, ze si sa vyspala.
Este k tej metode, lebo 2 dni som sa sem nedostala. Ja som tiez toho nazoru, ze cim skor sa dietatko nauci spat same, tak je to lepsie, lebo potom ked zacne vystrajat a vyliezat, tak ich uz neudzime na uzde. Mam dve kamosky, jedna ma 3 rocnu dceruku, ktora stale spava s nimi v manzelskej posteli a ked ide spat, tak kamoska musi s nou naklusat a lezat pri nej, pokial nezaspi, kojit prestala, ked mala mala 2 roky, ale spanie stale len s mamou a to aj poobede ked ju dava spat! Druha ma 11 mesacneho syna a stale ho uspava na ceciku a v noci sa jej budi 8-10x (zakazdym ho aj koji!), ale spava s nou v posteli. Ja neviem, mna by z toho uz asi trafil slak. Podla mna je dobre naucit babo zaspavat same, potom si mozem este vselico porobit, maly si pobrble v postielke a pekne zaspi. Nie som ziadny odlud, maly sa tulka mozno este viac, ako predtym a ked idem k nasim, tak ho mozem nechat u nich cez den a bez problemov zaspi aj u nich a ja si stihnem povybavovat.
Toto je moj nazor nikomu ho na silu nevtiskam, ale u nas to funguje a som velmi rada, ze som to pred skoro 2 mesiacmi vyskusala a mam doma samozaspavacie dietatko! :grinning:
Prajeme krasny den!
8. bře 2010 v 09:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nějak jsem víkend nestíhala, ale večer vás dočtu. Teď jen v rychlosti.

Máme doma babičku na hlídání (tchýni). Aleš odjel do Německa a já jsem v kanceláři. Jsem zvědavá, jak to spolu zvládnou, protože babička se o po té příhodě se zvratkami bála hlídat. :frowning2: Ale on už je velký kluk, tak snad to bude ok. Zatím nevolala s.o.s. a už jsou spolu 2 hodiny :wink:

A už jsem definitivně přestala kojit :frowning2: není-li poptávka, není nabídka. Ale co už, Kryštofovi je 9,5 měsíce, tak si z toho nervy nedělám a dala si včera k obědu zelí a 2 dcl coly. Prostě, všechny zakázané věci. A teď s napětím budu očekávat neoblíbenou kámošku menses :frowning2: Klidně by ale vůbec nemusela chodit :wink:

Tak já jdu něco dělat a večer dočtu. Zatím pa pa.
8. bře 2010 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte,

ja samozrejme narychlo.

carodejnica si sa pytala na spanok mojej starsej... je tonadlho, ale isty cas t.j. do jej 4rokov sme boli same (nezijem s jej otcom) a spali sme spolu v jednej izbe, vyhovovalo mi to. cize si zvykla ze som stale s nou a ked jej bolo velmi smutno tak sme spali aj v jednej posteli... sme len jedna pre druhu...
potom som stretla mojho vyvoleneho a zacali sme si planovat spolocne byvanie, tam uz som zacala s emkou nacvicovat spanie osamote. cize ma svoju izbu od cca jej 5rokov aj postel tu mala stale :slight_smile: , ale sama nechce spat doteraz (sice teraz uz spi sama tyzden a nestazuje si, no kazdy vecer si musim k nej lahnut na 10min., aby mala istotu ze som pri nej). teraz sa poslednu dobu budila o 2 v noci a bola horre do 4h. citala si, pocuvala ipod..., ale nevyspala sa. chcela som to riesit psychologickou, a ked som jej povedal, ze tam pojde urobit nejake testy tak hned vie spat aj sama. psycho povedala,ze ten jej nespanok mohol byt manipulativny, ale podvedomy, ze takto demonstrovala, ze ma straca... najprv cudzi muz aj ked som s nim 8rokov, ale prisiel k nam a teraz laura...

nasa noc s laurou prebehla dobre... kojila dsom az o polnoci (predtym bola 2x hore), potom sa zobudila o 2h no nedala som jej tak mrnkala takych 5min a zaspala, potom vstala o pol4 to uz plakala 15 min. zas zaspala a o 5 som ju nakojila... cize celkom ok, musim ju pochvalit. nenosila som ju na rukach len som ju hladkala, lebo aj tak spime spolu... no ale rano moje kozy mam jak melony :grinning: hlavne lavu kozu...

vsetko naj oslavencom... aby mali pekne dniky...
8. bře 2010 v 09:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránko... presne tak, my nešpekulujeme, diskutujeme, vymieňame si skúsenosti. :slight_smile:

Najlepšie je sa učiť od mamičiek, ktoré majú viac detí a staršie deti... je veľa takých mamičiek aj v mojom okolí, ktoré stavia na to, že je to lepšie učiť od narodenia, pretože majú zlé skúsenosti, ale poznám aj také, ktoré si to pochvaľujú... moja známa (mimochodom lekárka), má 4 deti a všetky dojčila a všetky spali s ňou.... ona sama mi priam doporučovala, že to je to najprirodzenejšie... a a ni nemusím chodiť ďaleko.... "koníkovská" laktačná poradkyňa annag (Katka Glavová) má 3 deti a taktiež doporučuje spanie s dieťaťom ... http://dojcenie.wordpress.com/zivot-s-dojciatkom/ked-nespi-v-noci/

Proste skúsenosti sa rôznia.... Suma sumárum, je to o tom, ako to komu vyhovuje, aké je dieťatko, či je dojčené, alebo nie, atď... Mne to takto vyhovuje, zrejme to risknem a budem odúčať, keď bude staršia. :wink:

No a na odľahčenie témy prikladám super trefné video.. :grinning:
http://www.youtube.com/watch?v=1khDhKsV8Zo
(takto dopadneme, keď pôjdem do kina a môj malý cecok nebude chcieť spať a bude ho uspávať tato)
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
8. bře 2010 v 10:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Emla, no tak to ma mrzí, že si mala takéto starosti :unamused: To bude presne tým, že ste mali len jedna druhú, keď bola malinká...
8. bře 2010 v 10:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek