• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
jeeej to bolo super videjko, mi to nieco pripomina :grinning: uz som to dala na FB :sweat_smile:
8. bře 2010 v 10:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ešte ma zaujalo, čo píše martinamil... že sa ti už malý odstavil?? :unamused:
Fúha.... ja si to neviem ani predstaviť, vysvetlím ďalej.

Moja Naďa je teda stále taký cicavec, moc tým príkrmom nedá, napriek tomu, že prikrmujem od ukonč. 6 mesiaca.
Obeduje zeleninu s mäsom (alt. žĺtkom, alebo len samotnú) - to jej aj najviac chutí, na olovrant ovocie, alebo obilninová kaša (domáca,alebo nemliečna kupovaná riedená vodou). Tretí príkrm som zaviedla len minulý týždeň (desiatu, ovocie), lebo ona nie je bohvieaký papkáč, zje nanajvýš 5 malých lyžičiek, stále je jej hlavným jedlom kojenie.

Taktiež som jej skúšala dať do rúčky jabĺčko, alebo sušienku, ale nemá o to záujem. Taktiež nejaví záujem o to, čo my s mužom jeme. Kamoška má rovnako starú dcéru a tá už pred mesiacom pchala rodičom ruky do taniera a je ako kyselina.. :wink:

Ja viem, každé dieťa je iné, ale začínam si robiť starosti, myslíte si, že sa rozpapá? Mám dojem, že jej čoraz menej chutí.. :confounded:
A vy ostatné maminy, ako ste na tom s jedením?
8. bře 2010 v 10:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte
u nas je to s jedenim fakt zaujimave od 6. mesiaca sa matko zaujimal ked sme my jedli na nas kukal a tak. teraz ked papame tak by sa nam najradsej vopchal do taniera a je uplne jedno ci je hladny alebo prave dojedol. takze ked napr. v nedelu obedujeme musi sediet aj on pri stole :slight_smile:

s mlieckom je to horsie. je ho stale menej a menej a normalne sa matka bojim kojit. najhorsie je to vecer pred spanim. vcera ma 3x hryzol. a to uz nebola ziadna sranda. skusila som mu dat druhy prsnik ale dopadlo to podobne. takze celkovo som utrzila 6 kusancov a to som si uz povedala, ze stacilo. matkovi som povedala, ze ked ma bude hryzt tak ma smolu a tym nase papanie skoncilo. ale netvaril sa, ze by ho to nejak mrzelo. ja ked mu vzdy poviem ze ma nesmie hryzt tak sa mi rehoce na plne usta :angry: betar. ale napr. v noci alebo aj rano je to v pohode pekne sa napapa a nema problem.

zajtra ideme k tej ocnej tak nam drzte palce, aby to nebolo nic vazne. ale sa tesim ze uz nemusime kvapkat tie kvapky uz len vecer a zajtra rano. bolo to dost neprijemne.

tak sa majte krasne. na FB vas ako tak sledujem, ked stiham. a ozaj... neviete co je s leuskou, uz tu davno nebola. asi nestiha dufam, ze su s teuskom ok.
8. bře 2010 v 11:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čarodejnice, nevím co jsi o nás četla zpátky, ale my to jídlo měli a máme hodně specifické.

Kryštof je předčasný a nejprve si nedokázal celou dávku vytáhnout sám, takže jsem odsávala a krmila stříkačkou. Pak se projevil reflux a šíleně mi pohubnul (spadnul pod 2 kg - porodní 2720g), tak jsme po změnu museli zahušťovat MM Nutritonem. Pouze na lžičku nestačilo, tak zahustit celou dávku a znovu krmit stříkačkou přes prst, protože z dudlíku to bylo moc husté a nevytáhl si to. Bojovala jsem o MM a pořád odstávala. Zhruba 6 dávek týdně jsem dokrmila Bebou AR, protože nebylo co. Ráno jsem ho nakojila a pak hodinu chování, aby to nevyzvracel. Teď ke konci se už odmítal ráno přisát. Spíš bych mu zlomila hlavu, než by se přisál. Hledal všechno okolo, kousal do bradavek, hrál si s nimi prstíky, ale papat ne. Když jsem mu dala v lahvičce odsáté, tak to vyplivoval. Ale UM baštil v pohodě.
Jinak jídlo je u nás nejoblíbenější denní činnost. On je Otesánek a je mu úplně jedno co papá, hlavně když je toho hóóódně. K snídani si dá 210ml UM, v svačině 190ml zeleniny bez masa, k obědu 250g masového příkrmu, k odpolední svačině 190 ml ovocné přesnídávky, k večeři 200g kaše a před spaním 210 ml. K tomu po celý den vodu dle libosti (cca 200ml), kukuřičné a rýžové křupky a ovoce (jablko, hrušku, mandarinku, hrozno). Někdy má dopoledne místo zeleniny bílý jogurt.
8. bře 2010 v 11:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
cauko kocky,
chcela som najpr dve okna, ale nestiham :sweat_smile:

riesime zase to nestastne spanie :confused: :pensive: :sweat_smile: No ja som rozhodnuta oddnes, ze maleho davam do postielky, ziadne prisunutie k posteli, ked bude plakat, bude plakat, ale on sa somarik maly v noci asi 1500x pretoci a to ho budi. Nevyspi sa nikto, ani on a to uz nema vyznam. Uvidim, ci v noci budem tiez taka hrdinka, ale skusit to musim, inak by som si vynadala. Zajtra dam vediet :wink:

co sa kojenia tyka, alex, mna maly tak hryzie, ze dovidenia :pensive: po pravde uz nemam moc cit v okoli bradavky na dotyk :confused: :sweat_smile:

co sa tyka jedla, drobec vcera spapal skoro dve flasticky jedla :sweat_smile: som len kukala, ze kde to do neho ide. ustocka otvaral ako vtacik, tak mamka lopatovala :grinning: Inak odmieta celkom uspesne ovocie (okrem bananu)

este minuly tyzden som vam chcela napisat, ze som v jednej zahradke videla snezienky a vcera mi muz vravel, ze jeho kolega ich ma plnu zahradu. Ale co uz, ked vcera od poobedia napadlo 15cm snehu :rolling_eyes: Ale svieti slniecko, tak sa snad roztopi :sweat_smile:
8. bře 2010 v 11:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute baby,

mam otazocku....co je lepsie na plavanie pre maleho - aquacity poprad alebo tatralandia? ideme totiz do tatier a uvazujeme kde s nim ist.

vdaka za info.

my spime s malym v nasej posteli, ale vyhovuje nam to tak, ak ho nic neboli, budi sa 3x, co je akceptovatelne.
8. bře 2010 ve 12:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
carodejnica,
my sme papali ukážkovo, drobec zjedol pekne celý obed - do tých 200 g, alebo nechal len malinko.. teraz mi nechce na obed zjesť ani polovičku... ale ovocie, kašičku či jogurt spapka v pohode..
8. bře 2010 ve 13:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
kocky ja som vas v ziadnom pripade nechcela urazit, ale skor ,,nakopnut" tie, ktore pisu, ze su vycerpane a unavene, lebo u vas asi nieje na co vyckavat. Cim budu drobci starsi, tym bude horsie naucit ich spinkat.
No a komu spanie s babom vyhovuje, tomu do toho samozrejme nekecam.
Carodejnica, my sme zacali s prikrmami ked mala Sonicka 5mes. a dva tyzdne, lebo bola velka a uz sa u nej prejavoval vacsi hlad, tak nam to dr. odporucila. Prvy mesiac jedla celkom fajn, az som bola prekvapena ale potom sa to cele pokazilo a len co zbadala lyzicku tak plakala a usta drzala zovrete jak partizan :grinning: Ani ma nebavilo pre nu varit, lebo som to len vyhadzovala. Malicky kupovany poharik sme mali aj na tri dni. No a boli dni ked sme len kojili. Teraz jej povyliezali zubky a pekne sa rozpapala, takze som spokojna. Uz len cakam, kedy sa nauci aj pit nieco ine okrem mliecka, stale jej ponukam poharik, ale zatial nic moc.
8. bře 2010 ve 14:57  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čao ženy :slight_smile:

v noci kolem 2 pláč jako by ho na nože bral, pomohlo zadudlat - nenapil se vůůůbec ani hlt. Takže konec kojení, stejně jako Martinka. Řekla bych tak 3 dny se už nekojil. Já jsem maximálně spokojená, 9 měsíců, žádný zánět, dítě v pořádku, hurá! :dizzy_face:
Náš Peťka je taky dobrý jedlík, sní všechno co dostane naservírované, pít se naučil během týdne. Ráno se na UM třese jako hrom..takže s nejedlíkem nemám zkušenost.

a ráno se ukázaly prořezané první zuby - po pití kousal do opačného konce flašky a klepalo to. no radost jsme měli jako by nám vraceli za plyn :grinning:
8. bře 2010 v 17:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Martinamil, práveže som si spätne nič nečítala, som sem vhupla rovnými nohami doprostred debaty... :slight_smile: Takže neviem, aké si mala starosti, mrzí ma to... :frowning2:

Ja som mala šťastie, napriek cisárskemu sa mi laktácia pekne rozbehla a Naďa je taký cicavček. Akurát teraz mám nervy, kedy sa to moje dieťa konečne rozpapá aj iného, lebo je mi to už také čudné, že 8mesačné dieťa a v zásade žije len z MM... Nebadám na nej, že by jej to prekážalo, je pekná, silná,... takže jej asi dám čas... Zas to má svoje výhody, môžem jesť čo chcem a koľko chcem.. jej nič nevadí, ani kyslá kapusta a fazuľa :grinning: a NEPRIBERÁM, akurát furt chudnem... :grinning:
Ozaj, aké máte váhové skóre? Na začiatku tehu/pred pôrodom/po pôrode/dnes? Ja 66/85/77/68 :slight_smile:

Mufo a moja Naďa má najradšej čistú vodu, tej by vypila na litre :slight_smile: ... dávam, jej troška zapiť po obede, z takého pohárika s tvrdým náustkom.. to si neskúšala?
8. bře 2010 v 17:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
carodejnica, aj Sebinko je dosť na mliečko, papka aj 5 krát denne a v noci to už ani nepočítam... teraz papame príkrmy tri krát denne, desiata - ovocia alebo jogurt, obed - maso, zelenina, zltok, cestoviny, ryza, ... a okolo piatej kaša. Ale obed mi veľmi nezjde, teraz tak max. 8 lyziciek.
8. bře 2010 v 17:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
*nezje :grinning:
8. bře 2010 v 17:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ninny, máme takých malých cicavčekov.. :grinning:

Naďa dnes zjedla na desiatu jednu lyžičku strúhaného jabĺčka, na obed až 5 lyžičiek brokoličky s mäskom... no paráda a pomedzi to niekoľkokrát dojčím... + v noci zo 2-3 krát...
8. bře 2010 v 17:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
carodejnica neboj, ona sa pomaly rozpapka. Hlavne ze ochutnava aj ine chute. Mozno jej niekde idu zubky a ani o tom nevies. Nasa Sonicka ma problem s tym, ze ona zabudla pit z flase a z poharika zatial este nevie. Ked bola malinka a boli horucavy, vypila z flase cajik. Ked sme isli na koncert tak vypila rozmrazene mliecko, ale od istej doby flasu uz nechce. Skusala som aj vodu, mlieko moje aj umele aj caj aj stavy a 0bodov zatial...
8. bře 2010 v 18:38  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
bublinka gtratulujem, ze to u vas ide tak hladko s papanim aj s odstavenim od mliecka aj so zubkami :dizzy_face:
8. bře 2010 v 18:40  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte

dnes bol nejaký divný deň. Mňa bolí hlava a aj obe babule boli také ospalé a nervózne. Uvidíme aká bude noc.

Keď sa bavíte o pitnom režime, mne u obidvoch zabralo papanie tuhej stravy. Je asi týždeň, čo sa Ľubka naučila piť. Dávam jej tie kukuričné chrumky a po tých sa naučila napiť sa a teraz už nemá problém napiť sa v priebehu dňa. Tak skúste, možno to zaberie aj u vašich detičiek. Dávam jej len čistú vodičku.

Bambulka - veľmi neporadím, lebo poznám len Aquacity, Ja tam chodím na kurzy plávania s babami. Je tam fajn, ale porovnať to neviem, lebo v Tatralandii som ešte nebola.

Bublinka, Martinka - gratulujem k bezbolestnému odstaveniu
8. bře 2010 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte :grinning: Ako?No ja mam dnes dobry den boli sme na dlheeeej prechazke.
8. bře 2010 ve 20:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak jsem tu nevítanou kamarádku mrchu včera přivolala. V noci přišla na návštěvu :frowning2: 17 měsíců mi její návštěva fakt nechyběla.

Kryštof to včera s babičkou zvládl naprosto v pohodě a i babička se přestala bát, že se jí bude zase dusit. Hráli si, papali, byli na procházce a nakoupit. A naše malé šídlo samozřejmě zjistilo, že babička je chovací. Večer mi povídá, že nic neudělala, jak to děláme my, že chce pořád chovat. Položí ho na zem a on má během chvilky ruce nahoře a úsměv na tváři. To ho naučil táta. Když zvedl ruce = povel chovej a vztekal se, tak ho nechal schváleně ležet. Ale když se na něj usmál, tak ho táta s láskou zvedl, pochoval a ponosil (koukat z okna je nejlepší činnost, taky podle toho už vypadají). Takže teď Kryštof zvedá ruce a směje se. Ale je fakt, že na mě to moc nezkouší :slight_smile: Místní heslo platí na 100%. Je malej, ale není blbej! :grinning: :grinning: :grinning:

Ke kousání při kojení. Pediatrička mi radila, když jsem jí říkala, že mě začal neuvěřitelně kousat a povedlo se mu to do krve (zubem mi roztrhl kůžičku), abych si koupila kojící kloboučky. Prodávají se nejen vel. S pro novorozence, ale i větší, právě pro tyto děti. Maminka má pak bradavky chráněné. Ale nevyužila jsem to.
9. bře 2010 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré ránečko prajeme všetkým mamičkám a ich pokladíkom :slight_smile:

Už som tu sto rokov nebola no občas sem nakuknem :wink: Všimla som si že ste riešili spánok bábetiek a papkanie :dizzy_face:
Jas spinká do 4 rána u seba v postielke a potom už nevládzem ju po kojení prekladať tak haja pri ciciku :sweat_smile:
Budenie je u nás inidividuálne...ale rozostupi medzi kojením su podobné...cca 21,23,2,4 .niekedy vynechá 1 kojenie od 23-4 vydrží.
9. bře 2010 v 09:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte..... slepačí vývar sa "vyvára", kurča sa pečie, dlážka poumývaná, prádlo zvesené, dieťa sa mi tu plazí pomedzi nohy.... :grinning: A reku, že si dám kávičku pri PC a MK... :wink:

Som dnes na Vás myslela, mali sme hroznúúúú noc, furt sa budila, aspoň každú hodinu a z toho 2 x s plačom..... no sojka jedna nepodarená... a ráno ju prebaľujem a že čo to má na ďasienkach.. a ajhľa ZUBY.... očné, horné obidva !!!! Takže Mufo to trafila... krpcovi idú ďalšie ZUBY !!!!
(už máme dolné jednotky... a teraz očnéééé.. no divnéééé)

Ale inak je teraz v pohode, na desiatu zjedla pol (!!!!) hrušky s rozmrvenou sušienkou.. hurááá.. takže asi to už teraz dobre pôjde, keď sa jej tie zubadlá vyklubali ... ďakujem všetkým za podporu, ste zlaté !!

Martinka, ti nezávidím tu mrchu.. ja som šťastná, že to nemám, ja som mala vždy bolesti... otravné to bolo. :slight_smile:

A tie klobúčiky pri hryzení nie je moc dobrý nápad, rany pod ním sa zvyknú zapáliť....K hryzeniu napísala dobrý článok annag http://dojcenie.wordpress.com/2010/01/02/hryzie-pri-dojceni/
Mňa Naďa našťastie zatiaľ nepohrýzla, skôr mám problém s tým, že mi ručičkou a prštekmi naťahuje kožu na prsníku tak, že tam mám samé škrabance.
9. bře 2010 v 11:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
carodejnica,
gratulujem k zúbkom :slight_smile:
aj my sme mali zlu noc, Sebko bol hore pomaly každú polhodinku, ale zúbky nám nevyšli :stuck_out_tongue_closed_eyes:

boli sme pred pol hodkou na prechádzke, Sebko zaspal tesne pred tým než sme šli domov, tak teraz spinka pri otvorenom okne v izbe a ja obedujem, robila som si perfektny ovocno-zeleninový šalát so syrom a jogurtovým dresingom :slight_smile:

ani ja ešte nemam mrchu (klop, klop) a som taká rada, tiež som mavala silne bolesti..

Sebko tiež papal na desiatu hrušku s jablčkom, to miluje :wink:
9. bře 2010 ve 12:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ninny, ďakujem... možno aj Sebkovi idú zúbky, len mu ešte nevyliezli.. držím palčeky... :slight_smile:
9. bře 2010 ve 14:40  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute
ja len narychlo, u nas sa dnes zacala jar :sweat_smile: nasa Lizinka porodila dve kozliatka :dizzy_face: :dizzy_face: priamo pod kuchynskym oknom, tak som mala vsetko v priamom prenose :sweat_smile: Stevo musel trochu pomoct tahat male za nozky a uz hodinu po porode behali :dizzy_face:
tu su fotky http://picasaweb.google.com/vyskocova/PrichadzaJar#
9. bře 2010 v 16:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
cauko kocky,
tak moja hrdinska noc skoncila tak, ze manzel o polnoci uz romontovaval nazad postielku a vsetko po starom :sweat_smile:

inak dnesna poradna bola dobra, 9740g a cca 81cm (merala som ja) :grinning:

zuzi, kozliatka su krasnucke :slight_smile:
9. bře 2010 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobrý večer :slight_smile: ,

pozdrav je to nejpozitivnější co dneska napíšu :confounded:

Včera noc katastrofa, pozvracel se neskutečně v 23:30, musela jsem ho celého osprchovat, pak se chudáček nadavoval asi do 3 do rána, převlíkala jsem asi 4x. Spali jsme spolu, teda já jsem v podstatě nespala, hlídala jsem ho a při zvracení posazovala :frowning2: .
Buď to byla viróza nebo dietní chyba (koupila jsem Sunar, předtím měl Nutrilon), ale byl bez teploty, celý den ok.
Teda umrčený byl dneska fest, asi to jsou ty zuby..takže jsem mu dala nurofen a v 7 do postele.
Teď jsou prý šílené virózy, třeba jen jednodenní, jednou průjem nebo zvracení. Raději jsem ani nešla plavat. A dieta - žádné ovoce, mlíko, jogurt, jen zelenina na svačinu a rýže s mrkví na oběd. Teď večer jsem riskla kaši, ale polomléčnou.
No ale jsem utahaná, nějak mě to vzalo, měla jsem o něj strach, a to šlo "jen" o zvracení... :pensive:
9. bře 2010 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Zuzi kůzlátka jsou nádherné! Jak probíhal porod? Trvalo to dlouho?
9. bře 2010 v 19:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
zuzec Krasne. :grinning:
Ako sa mate?
9. bře 2010 v 19:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
bublinka, dúfam, že Peťko bude mať túto noc už pokojnú.. verím Ti, že si sa o neho bála, tiež by som na Tvojom mieste poriadne ani oka nazažmúrila..

Zuzi, jeeej krásne kozliatka :wink:
9. bře 2010 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte nasi spinkaju
9. bře 2010 ve 20:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
No já jsem asi udělala blbost a dala mu ten sunar i přes den, zapíjel tím oběd. No a odpoledne ještě celý jogurt borůvkový - no chutalo mu...takže buď jsem ho přežrala nebo fakt viróza.

ahoj andrejka, jak mimča zalehnou, to je najednou klid co?
9. bře 2010 ve 20:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek