• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
bublima

pri viroze by mal podla mna aj teplotu.... moze to byt tym sunarom lebo ked si ho porovnas s Nutrilonom sunar je ovela tucnejsi kalorickejsi cukornatejsi a je mozne, ze ked jeho zaludok bol zvyknuty na N tak toto mu bolo tazko stravit. Preto aj ked sa po dojceni prechadza na UM odporuca sa bud Nutrilon alebo France Lait lebo su rovnako lahko stravitelne ako materske mlieko. Drzim palce nech je ok. Mne sa toto stalo asi pred dvoma tyzdnami ked som mu na veceru dala Mlicko s kasi od nestle a kedze je Niko plne kojeny tak proste to UM nezvladol nakolko to bolo UM aj kasa takzze tazke jak svina a vracal mi celu noc ale strasne :unamused:

Zuzec kraaasne kozliatka som to tu aj muzovi ukazovala sme sa tu rozplyvali :grinning:

Ninny uz si skusala metodu?

ivus :grinning: :grinning: :grinning: dobreeee ja som presne taka ako ty tiez som sa nato vykaslala a muz stahoval postielku k nam.

Mne to ale v podstate takto vyhovuje ked ju mame prisunutu k nasej postely netlacime sa tym padom a je to take dva v jednom Niko spi vo svojej aj v nasej zaroven a dnes bol hore len 3x!!!!!!! Ninny takto si neskusala si to dat?
9. bře 2010 ve 20:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

baby som uložila, len dúfam, že sa nezopakuje včerajší scenár, keď sa obidve asi o 21:15 zobudili a tak som si išla radšej ľahnúť. Lebo kým by som ich uspala, tak by aj tak už bol čas na spanie.

No tá protivná zima mi už lezie na nervy. Nie a nie odísť. Mám v živej pamäti ako minulý rok koncom marca nasnežilo kopu snehu a ja som len pozerala z okna von a revala (to vinou tých tehotenských hormónov :wink: ), len neviem, na čo sa vyhovorím tento rok :grinning:

Čítam, že detičky mali zlú noc. Tak všetkým želám nech je táto noc pokojnejšia.

Bublinka - tak hádam to bola len nejaká viróza a Peťko bude už v poriadku

Martinka - super, že z Kryštofka a babičky je taká dvojka

Zuzka - kozičky sú krásne
9. bře 2010 ve 20:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Danielka raz mala takú črevnú virózu, a nemala vtedy teplotu, len sa cez obed zobudila pogrcakaná, a potom ešte niekoľkokrát zvracala. Ale do večera bola v poriadku. Potom sme na WC behali my s manželom a keďže v ten deň prišli na návštevu aj manželova teta so sesternicou, tak si od nás odniesli ako darček túto virózu. Ale vtedy mala problémy asi polovica Popradu.
9. bře 2010 ve 20:56  • Odpověz  •  To se mi líbí
andreaber

inak takto beham na zachod ja od vcera vecera a bolel ma strasne zaludok teda teraz je to uz dobre mozem povedat tiez neviem z coho ale dufam mam protilatky v mlieku
9. bře 2010 ve 20:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natash, mlíka jsou kaloricky skoro úplně stejné, i poměr tuků, sacharidů a bílkovin je zhruba stejný. Jde o to, že nutrilon je dražší (masivní reklama, imunofortis - což jsou v podstatě oligosacharidy a funguje jen pokud je dítě plně na UM - tzn něklik dávek denně + kaše) - takže u nás, kdy už mlíko jen ráno a večer, zbytečné.

Bavila jsem se o to, s kámoškou pediatričkou a říkala, že těch viróz je teď šíleně moc, že se až divila, že to nikdo z jejího okolí nechytl. U virózy teplota nemusí být.

andrea já po porodu řvala i u reklamy na nurofen...dneska jsem na chvilku byla venku a vichr severák, zdála se ještě větší zima než byla ve skuterčnosti. Já se tak těším až si osázím truhlíky primulema, jen aby už nemrzlo..
9. bře 2010 ve 21:04  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte mamulky a babatka...po dlhej dobe sa ozyvam..chodim sice na net,no z dovodu uplne ineho..hladame dom..tak to hladanie zabera popri troch detoch obrovsky vela casu ,no zatial sme stale na zaciatku,dva domy sme nasli,no jeden ma obrovsku zahradu a druhy je pre nas drahy..hm..

pisete tu o spinkani drobcov..nasej Kiarke sa uz prerezal zubok cislo 7 a hrabe sa uz aj cislo 8 ...a aj nam sa spanok poriadne kazil,boli sme u ocina pri RS a tam spia vsetky deti na kope,tak slecna mala luxus,uspavanie na prsniku..no doma to tak nie je,odo dnes som nabehla na syste:zaspi sama milacik,...sice s placom,ale uz spinka..

uz sa hocikde postavi...upratuje vreckovky a noviny....polozi po styroch cely byt a ked vidi ze su segra a brasko doma a nahodou je na zemi,tak ju najdem na konci bytu u nich v izbe..potvorka..inak nastastie sme zdravucky...a papame uz normalne tuhu stravu...obcas este masko pomixujem,ine uz nie..maximalne ovocko ked davame do kase,tak rozmackame vidlickou...

adelka..trochu sa mi podarilo citat par stran nazad a prave ako mi pripominas dubnik..boooze to su casy..ja som tusim na FB clenom staroturanskej stranky a tam su zrovna fotky..alebo som to len okukavala..no teraz faaakt neviem..ale tam je krasne..my sme tam chodili zo skoly behavat..:frowning2:

apropo vitam nove spoludebatnicky...a blahozelam 9mesacnym drobcom...a Kiarka uz posiela ozajstnu pusu aj so zvukom mmmmm...xixi
9. bře 2010 ve 21:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
pekny vecer,

u nas sa tiez spi.. a ja tlacim zemlu so salamou do seba.

vcerajsiu noc sme mali uspesnu... kojila som len o polnoci a rano o 5h. medzi tym sa zobudila 1x a trosku protestovala ale fakt len trosku a zaspala.
tiez nam vysiel 7 zub.
papkanie u nas nie je nic moc. rano jej dam jogurt,rozok s maslom,sem tam ovocie ale to vobec nechce, obed jej asi chuti najviac a to zeleninka,masko, polievocky take nesladke chute ma rada a vecer papa kasu a to tiez nie velmi jej chuti... medzi tym ju kojim a ponukam rozne pochutky jablco, banan, piskotky, kuk. chrumky... a to si da podla nalady.

vsetko naj oslavencom...

zima mi tiez lezie na nervy, dnes sme boli vonku len 15min. tak strasne fukalo. verim,ze zajtra to bude lepsie.

inac, moja mala sa zatial nestavia a ani nesedi sama, ked ju posadim tak dsedi jak buchta, ale sama sa neposadi. plazi sa, ale vobec ju to nebavi, mam pocit, ze sa nudi. sem tam urobi akoze nejaky stvornozkovy krok ale potom sa rozplasti, no vobec ju to nebavi. najradsej objavuje svet z mojho narucia.

co vieme je ukazat papa, tlapnut ruckou ze caau, kde je macicka a havko a tatik a emka to hlada pohladom, otvara pusinku ked jej chystam papat, to akoze mi ukazuje ze uz je asi hladna, alebo vie ze ideme papat (len na obed), a ked ju krmim tak ma tiez krmi akoze lyzikou... a chrumky mi tiez dava jest do pusi... mussela som sa pochvalit, dakujem :slight_smile:

marti a babka aj u vas spi? tak nech sa im dari gazdovat..
9. bře 2010 ve 21:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
emla...veru mne sa Kiarka sama posadi..aj som ostala prekvapena,ked som ju nasla v postielke sedkat..a stavia sa od vikendu....tiez to bolo prvykrat v postielke. a tiez robime papa,tap tap..davame si dudliky..no sranda........neboj aj tvoje drobatko vseeetko dobehne a dobru chut
9. bře 2010 ve 21:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Devita, přeju úspěšné hledání, my to už máme naštěstí za sebou.

Emli, jako kdyby si popisovala Peťku :slight_smile: taky sedí jak pecka, sám se neposadí, na břiše se za chvilku rozplácne..ale v náruči se už potvůrka vzpouzí. Teda abych mu nekřivdila, má novou polohu - z pozice na 4 zvedne zadek a dělá "sprintera na startu" :grinning:
9. bře 2010 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
devi tak vcera som akurat na Teba myslela, ze co je s Tebou. A kde hladate domcek?
9. bře 2010 ve 22:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
dakujem za chut a uz som sa pustila aj do cokolady s orieskami... :grinning:
sa na mna podoba, cez den drzim delenu stravu a vecer sa neviem dozrat :sunglasses:

je to zlate, ked tak zacinaju komunikovat s nami... .

na fb pisala martinamil, ze su dve izby volne... pomaly to redne na tom stretku, rozmyslam ci by sme sa neukazali, ale este neviem ako to bude s peniazkami, kedze menime okna a nejake dorabky v byte. mozno nieco usetrime a uvidime... tak by som sla...
ked ste niektora z vas menili okna, mali ste vela prachu, neporiadku doma? nam to bude robit firma, ze do jedneho dna bude vsetko urobene, ja sa ale obavam,ze prach budem mat vsade (ten taky malicky co vsade vojde do kazdej skary). staci ked poriadne pouzakryvam nabytok??
9. bře 2010 ve 22:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
bubli to robi aj moja, a krici pri tom... peta uz spinka, uz mu je lepsie?
ked si ostrihala hafana mas menej chlpov? a nie je jej teraz zima vonku?
9. bře 2010 ve 22:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Emli, díky už spinká, dneska obzvlášť klidně, klep klep.
Ostříhání pomohlo, zima ji určitě není, oni setři stejně nemají kdovíjak hustou srst a hlavně chlupů doma ubylo.
9. bře 2010 ve 22:18  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko

Nataška, neskúšala som to takto a to je jedno, teraz máme miesta dosť a sama by som si tak postieľku nevedela dať..
a tú metódu som ešte neskúšala, možno dnes.. aj keď neviem či začínať teraz, keď mu asi idú zúbky.. ale to mu pôjdu ešte dlho...

dnes ideme k ortopédovi, na kontrolu, kvôli tým nevyvinutým jadierkam, tak dúfam, že už bude všetko OK.

Pekný deň
10. bře 2010 v 08:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte:slight_smile:
zuzi, kozliatká sú zlatučké :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: a Líza je hrdá mama koza, ako sa vie super tváriť do foťáku :grinning:

ivuska, Miško má krásne miery :slight_smile: veru ten nápad s posieľkou bez jedného boku je super, tiež to tak mám, akurát musím zrušiť baldachýn, lebo Maťo to stále poťahuje a žiadne nono naňho neplatí :confused: :sweat_smile:

bubli, aj u nás v okolí je rozšírená brušná viróza, nech je Peťkovi rýchlo zase dobre :wink:

ninny, neboj, určite bude mať Sebko všetko OK :slight_smile:
10. bře 2010 v 08:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
natashkaa snazime sa najst domcek v Novych Zamkoch,ale kedze tunak maju domy dvakrat taku hodnotu ako cinziakovy trojizbak,tak sa posuvame na dediny v okoli NZ..no uvidime co nam kto prihra...ale na trhu s realitami je to riadny bol,aj o klienta co kupi,aj o toho co predava...:slight_smile:
10. bře 2010 v 08:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:
Vstáváme v 5:30 :rolling_eyes: To je hrůza. :confounded:
Dneska je Ameli v jesličkám. Tak mám volný den. :wink: Odpočívám a kukám na telku. To je paráda. :grinning: Mariellka se akorát pořád nějak válí, tak ji musím nosit zpět. :grinning:
10. bře 2010 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
devit, držím palce nech sa čím skôr podarí niečo super nájsť. My máme takú smolu,čo sa týka kupovania bytov, vždy kupujeme,keď sú drahé. Keď sme vybavovali tento bolo to 2mes pred začatím "krízy" a tak jeho cena bola 1,75mil - podotýkam dvojizbový prízemie, vymenené iba 2 okná, ostatné sme prerábali všetko sami. Za tie dva mesiace cena bytov radikálne klesla, za toľko čo sme kúpili tento,by sme teraz mali aj trojizbák s plast.oknami :rolling_eyes: ale čo už, bývať niekde treba :sunglasses: akurát tá hypotéka na 30 rokov ! len veriť,že vyhráme Lotto :grinning: :grinning: :grinning:
10. bře 2010 v 08:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadi, :grinning: :grinning: u nás je to naprosto přesné. :grinning: My jsme kupovali 3+1 v listopadu 2008. Sice byl opravdu dobrou cenu, ale teď by byla samozřejmě ještě lepší. Hypo máme taky na 30 let. :confounded: :rolling_eyes: Katastrofa. :unamused:
10. bře 2010 v 08:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
mon, aj Vy ste také ranné vtáčatká :dizzy_face: Maťo mi tak vstáva už týždeň, dokonca skôr ako MM, ten ide až na 7:00 do práce a sa smejeme,že nepotrebuje nastaviť ani budík :slight_smile:
10. bře 2010 v 08:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dadi, :grinning: Myslím, že i ranní ptáčátka ještě v tu dobu spí. :grinning: A jenom ti naši miláčkové už ne. :grinning:
10. bře 2010 v 08:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
a nechce sa ani nechať ukecať, teraz už mrnčal a ani na rukách nechcel vydržať, kým si dopijem kapučínko, tak dostal cecík a zaspal :sweat_smile: :dizzy_face:
10. bře 2010 v 08:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
už ani večer nemôžem internetovať, to by som ráno bola ako angorák :sunglasses: pekne o pol 9 spinkať :zipper_mouth:
10. bře 2010 v 08:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marinka okusuje rohlík, ale taky už by asi spala.
Já večer šla o půl desáté. Kukala jsem ještě na seriál, ale oči už jsem si podpírala. :grinning:
10. bře 2010 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
devit, tak aby sa Vam podarilo vybrat podla Vasich predstav, my sme kupovali pred vyse 5 rokmi a som rada, ze sme kupili neprerobeny dom a urobili si podla seba.
emla ked sme menili okna, tak som prelepovala aj skarky na nabytku maliarskou paskou, lebo ten jemnucky prach sa dostane kazdou skulinkou a potom to este dlho trvalo, pokial sa vsetok poupratoval!
zuzec kozenky su uzasne, tak ste privitali uz jar :grinning: , bodaj by tu uz cim skor bola, lebo ta zima mi uz zerie nervy!
bubli, ja sa tesim, ked uz budem sadit muskaty do valovcov, lebo MM urobil minuly rok paradne zabradlie na balkon, tak ho chcem tento rok okraslit aj muskatmi, aby este viac pritahovalo oci :confused:
My sme mali predchadzajuce 2 noci teploty vyse 38, ale nic ine mu nebolo, az to ze sa zobudil asi 4x, ale to len asi z bolesti, tak mozno nas za chvilu prekvapia dalsie zubky.
No asi sa pojdeme vyvencit, lebo sme 2 dni neboli vonku a ja samosebou ani v obchode. Majte sa krasne!
10. bře 2010 v 09:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
mňa dneska čaká kontrola na endokrinologii, snáď tam nebude veľa ľudí
10. bře 2010 v 09:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jasimk, ahoj, tak to vypadá na další zoubky. :slight_smile:
Mariellka usnula v sedě v židličce zakousnutá do rohlíku. :grinning:
Dadi, ať to dobře dopadne. :slight_smile:
10. bře 2010 v 09:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobre rano kocky,

emla, my sme menili okna doma ( za plneho provozu) u mamy, vsetko sme olepili a pozakrivali, ale to nam bolo prd platne, bordelu a prachu bolo vsadeeeee :rolling_eyes: . Ked sme menili u nas v nasej domacnosti, tak to sme tu este nebyvali a prerabali, takze pri jednom bordeli sa to urobilo.. :sweat_smile:

dadi, u nas baldachyn tiez vyhrava a "nono" mu vie taky usmev vycarit na tvari, asi ako nic ine :grinning: Zbojnik jeden! :grinning:

monrou, dufam, ze si ju odfotila v tej stolicke :sweat_smile:
10. bře 2010 v 10:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

tak ja len ze u ocnej sme dopadli dobre. matko neskuli ani nepotrebuje ziadne dioptrie, doktorka povedala, ze ma skratka take postavenie oci ze sa zda ze skuli :confused: len chudacik plakal ked ho vysetrovali. ale nie preto, ze by to bolelo ale nesmel sa ani kusocek pohnut tak sme ho vsetky 3 (doktorka, sestricka a ja) museli drzat a este mu otvarali ocka dokoran. tak sa zlostil. ale hlavne ze je ok.
a vcera, asi preto, ze pol dna bol v sedacke sa prvykrat sam postavil pri krbe aby dociahol na drevo :grinning:

poobede zase nechcel mlicko tak som si chcela aspon odsat ale bolo to asi tam 5ml. nejak mi to neslo uz som to asi zabudla :grinning: ale zase vecer papal matko ukazkovo. uhryzol ma iba raz aj to len trosicku a inak cuckal krasne. uz davno mu to tak neslo. tak rozmylsam ci to nemoze byt tym ze vecer mu vacsinou davame kasu tak 1/2 az 1 hodinu pred spanim. teraz to bolo 2 hodiny. asi skusime dat kasu skor aj dnes co to spravi.

u nas je spanok teraz celu noc akurat ze o 5tej az 6tej sa zobudi a uz nechce spat ani za ten svet :angry: zato ja by som este aspon do 8mej potiahla kludne.

idem kuknut ten clanok od annag o hryzeni dakujem zan :wink:
10. bře 2010 v 10:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
alex, s tým spánkom to máš krásne :slight_smile: mne Sebko spí do šiestej ale v noci je každú hodinku hore
10. bře 2010 v 10:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek