• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
pekne ranko,

bombula spi a ja ranajkujem. dnesna noc bola super,zobudila sa 3X a z toho som ju 2x nakojila o pol noci a rano o 5. fakt to obmedzenie pomaha k spanku, ale ja sa budim kazdu hodinu bo som si za tych 9mesiacov zvykla :slight_smile: . musim sa naucit teraz spat ja :wink: . velmi sa tomu tesim a pritom spinka pri mne...

s tymi oknami ste ma nepotesili sudruzky... :unamused: to bude makacka a to nemam babky co pridu a postrazia prip. inac pomozu... :unamused: ... dajako to zvladneme.

tiez vstavame o 6 a doobedny spanok sa nam posunul z 9h na 10h a poobedny sa nam tym padom tiez posunul z 14h na 15h a potom sa jej vecer tazsie zaspava.
10. bře 2010 v 10:49  • Odpověz  •  To se mi líbí
emla, a ako ju uspiš bez kojenia? chce cumlik alebo na rukach?
10. bře 2010 v 10:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
naozaj super stranka (nielen) o dojceni : http://dojcenie.wordpress.com/

ninny no ja by som bola uplne hotova obdivujem ta ako to zvladas :sweat_smile:
10. bře 2010 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tak princezna se právě vzbudila. :dizzy_face:
Alex, to víš, že jsem si na to foto vzpomněla, až jsem strčila Marinku do postýlky. :sweat_smile: :grinning: Tak příště. :wink:
Ninny, mi teď taky vstáváme často. :confounded: Ale teď jsem zjistila, že se jí prořezává horní jednička. Tak snad se to zase srovná. :slight_smile:
10. bře 2010 v 11:39  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny,

nno ja som to obmedzenie kojenia skusala skor asi pred mesiacom. kojila som kazde druhe zobudenie a plac som tisila nosenim, potom ked uz bola pri mne spievanim a hladkanim. snazila som sa jej plac prehlusit spevom,aby ju zaujal a pocuvala ma. po niekolkych dnoch sa prestala budit kazdu hodinu a ja som kojenie chcela ukocirovat na 2kojenia v noci, ale touz som bola z toho taka unavena, ze sme sa vratili k dudlikovaniu...
no tento vikend som nabrala sil a znovu sa pustila do toho a teraz je to o cosi lahsie, plackala kratko ale s tym rozdielom,ze sa nechcela nosit ani tulit, tak som si ju dala k sebe do postele a klepkala po zadku, haldkala, skrabkala co niekedy zabralo no niekedy ju to rozculovalao, tak som ju nechala tak a po 5min. zlostneho placu zaspala.

co neviem odstranit je dudlovanie poobede ked spi. ked jej nedam cicku tak spi len pol hodku a ked jej dam cicik tak spi aj 2a polhodiny..

cumlik, flasu a ine nahrady nepozname, nechce, neda do ust.

tie false tomee toppee su mi nanic. vobec ich nechce a boli drahe jak slak... asi ich predam.
10. bře 2010 v 11:51  • Odpověz  •  To se mi líbí
hmmm moje dieta este spi od 10h, to sa este nestalo... to je doobedny spanok.. a poobede??? kedy? :unamused:

to sa chystam na nakup,tak cakam. je zababusena v mojej domacej mikine, tak ma asi pocit,ze spi pri mne :sweat_smile:
10. bře 2010 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte! My sme mali na figu noc, lebo Sonička je odvčera usoplená a zle sa jej dýchalo. Do toho Tinka. Počula malú plakať tak priliezla do našej postele. Naivne sme si mysleli, že bude spať, ale akosi sa jej nechcelo tak išla do izbičky, priniesla si knižky a o 4.00 nám čítala o hasičoch. Skoro ma porazilo. Potom chcela mliečko...Muž sa ma pýtal či jej ho má priniesť. A ja, že hej a aj s nejakým diazepamom... :grinning: :grinning: :grinning: Ja som sa so Soničkou uložila v detskej, pospali sme hodinu, potom mala zas plný noštek, tak som ju odsávala a potom už spala od 5.00 do 7.30 sama v postieľke. Ja som sa vrátila do spálne ale už bolo ,,obsadené" :confounded: No proste komédia. Ale inak je malá fit, už lezie po štyroch ako drak, celkom dobre papá, akurát tie sviece pod nosom stále utieram a ona sa strašne na to zlostí...Boli sme aj cvičiť s doobeda v tanečnom divadle, no a teraz spinká jedna na balkóne a druhá je v izbičke, sama som zvedavá či zalomí.
10. bře 2010 ve 12:46  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
na moje veľké prekvapenie, v čakárni nebolo ani nohy :slight_smile: takže do pol hoďky som bola vybavená, aj s čakaním v lekárni viac ako v ordinácii. :sweat_smile: kontrola za pol roka, váha 61kg tlak 105/65 - môj klasický :sunglasses: a inak OK
10. bře 2010 ve 12:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
mufo, tak to ste mali dobre "stahovaciu" noc! Sonicke prajeme rychle odsoplikovanie, lebo to strasne otravuje!
adel mat, tak Tvoju vahu, tak som asi najstastnejsi clovek na svete :grinning: :grinning: Ked som sa vydavala, tak som mala 63, ale teraz radsej ani nenapisem, aby sa mi nepokazil PC z takeho cisla! Aj zemi sa cudujem, ze ma este nosi! Inak zaujimavy tlak!
No my sme asi posledne z junovciat, co nestvornozkuje a ani sa neplazi, ale dnes sa nam ten maly lenochod snazil a vyslo z toho take plazenicko, ale asi cas ukaze, ci to rozbali naplno, alebo sa len tvaril, ze sa bude nejako premiestnovat okrem pretacania sa. No ale co uz vsak sa hadam nauci!
No drobec v postielke, tak idem sikovne co-to porobit. Majte sa kraaaaasne!
10. bře 2010 ve 14:15  • Odpověz  •  To se mi líbí
caute kocky,

dosli sme z poradne, mame 9140 g, 70 cm, moc vysoki nie sme, tak hadam este porastieme.
10. bře 2010 v 15:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky :slight_smile:

taky každodenně budíček v 6 :confounded: , a já bych tak spala, no jo nemám ponocovat, dobře mi tak!
dneska je peťule hodný, krásně se točí na zemi dokola, při tom jede už 3.den furt dokola "nenene" a "dedede" :slight_smile:
když se k něčemu náhodou dostane tak šup s tím do pusy.
V MC byl taky hodný, byl tam šrumec tak mě ani nepotřeboval, celou dobu ležel na bříše a pozoroval děti.
Nechce moc jíst, oběd 1/2, svačinu nechtěl tak dám asi až kaši.

Ten článek o pohybu dětí na FB mi leží v hlavě, už ho nebudu dávat tolik sedět. V MC je klučina, který je typický příklad, maminka ho vodí za ruce anebo sedí - nic mezi. Doma někdy chodítko. Prý že na břiše se vzteká tak co má dělat..no uvidím, jak to bude u nás, já nechávám často vztekat na zádech, na břiše ne - to si prosadí, že ho zvednu a ponosím.
10. bře 2010 v 16:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mariellka se začala plazit! No já se asi ožeru! :dizzy_face: :grinning: :grinning:
10. bře 2010 v 16:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
ty jo, chci taky :grinning: je šikovná. Jak jsi to udělala mon?
10. bře 2010 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
mufo, noc nic moc, čím dál častěji se ptám, jestli opravdu chci brzo 2. dítě :grinning: Co ten ekzém, je to lepší? My máme šíleně tvrdou vodu a beztak je v ní ještě nějaký humus takže naše pleť 0 bodov :confounded:
10. bře 2010 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bubli, :grinning: no já to neudělala. To ona sama. Motivace ovladače byla silná. :grinning: Zatím se posunuje jen o trošku, tak snad to teď už natrénuje.
10. bře 2010 v 16:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Alex tak dobře to dopadlo, mě se podle fotek nezdá, že by maťko šilhal?

Jasimk, Lukášek se aspoň pěkně přetáčí, Peťa to už asi zapomněl, jsem ho neviděla ani nepamatuju..

Dadka, fajn, že kontrola dobrá a rychle odbytá. Váhu lehce závidím, mě ale spíš vadí ten prázdný ruksak na břiše (jak psala narciska :grinning: )

Ninny taky tě obdivuju, že zvládáš být tolikrát v noci vzhůru a pak o Sebinkovi psát s takovou láskou :slight_smile:

Mon ovladač je kouzelný, ale na našeho lenocha nezabere snad nic :slight_smile:
10. bře 2010 v 16:42  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bubli, nic si z toho nedělej. Na nás do teď taky nefungoval. :grinning: Tak nevím, v čem byla ta změna. :grinning:
10. bře 2010 v 16:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
http://www.lucka.sk/pre-deti/recepty-pre-deti-a-dojcata/
našla som pár receptov :slight_smile:

veru bubli vyskúšaj ovládač, mobil alebo niečo elektronické, ja som Maťa nalákala na hracie FP kľúče :dizzy_face:
10. bře 2010 v 17:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Klíče máme taky, ale nehrajou,asi jsem to koupila s blbou baterkou...
10. bře 2010 v 17:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte dnes sme boli plavat takze sme boli cely den v BA.

ninny aj my sme boli vcera na klbikoch a inak pytala som sa ho ako je to teda s topanockami, ze kedy zacat davat lebo ja sa v tom nevyznam no a povedal mi, ze az ked zacne vyslovene chodit, ze na stavanie sa a ruckovaie okolo nabytku len take makke s protismykovou lebo ze by sa mohla poskodit klenba na nozicke ci ako...

dadi dik za recepty

bubli ako Petko??? dufam ze uz bez grckania (mozno si to aj pisala ale necitala som este cele)

monrou Gratulujem k plazeniu!!!!!!

No k prerabaniu stale zijeme v stierke vrtackach muroch je to tu humus a najhorsie, ze MAto to robi len po vikendoch takze sa to vlecie a co ja cez den spracem cez noc zas sadne Niko je cely biely ja stale kycham schodisko uz ani neutieram nema to vyznam.

No Niko uz sedi stoji stvera sa jedna radost dnes zacal chodit okolo stolika takze sa tesim je taky smiesnucky na tych spajlovych nozickach na poslednej poradni mal 7kil
10. bře 2010 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
bublina09
Veru take ticho :wink:
10. bře 2010 ve 20:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

u nás bola noc z tých kľudnejších a ja som sa celkom vyspala. Ľubka sa síce budila, ale tento týždeň som začala s nočným odstavovaním, tak bojujeme. Zatiaľ sa celkom darí. Uvidíme. A ranný skorý budíček je aj u nás. Dnes si aj cez obed riadne pospali, tak som si stihla prečítať aspoň Mama a ja. :slight_smile:

Alex - gratulujem k dobrým výsledkom, že očká sú v poriadku

Dadka - podobne gratulujem k dobrým výsledkom, inak ten tlak je na moje pomery ešte vysoký :wink:

Mon - super, že plazíte, tak a mamina už môže teraz Mariellku naháňať

Devitka - držím palce, nech sa vám nejaký dobrý domček pritrafí

Ninny - želám, nech je táto noc z tých pokojnejších, nech si lepšie oddýchneš
10. bře 2010 ve 20:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ozaj ešte Brunkovi všetko najlepšie k meninám.
10. bře 2010 ve 20:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Joj bublinka akurat zajtra idem na kontrolu. Ekzem je lepší aj keď to ešte stále nieje úplne ok. Ale čo všetko som absolvovala okolo toho...Mala som na to tie injekcie i. v. Zaviedli mi kanylu a tá sa mi zapálila tak, že som mala 39 horúčky. Tie po dvoch dňoch prešli , ale začal ma príšerne bolieť bedrový kĺb, chodila som ja de Peyrac. No a vysvitlo, že to mi tá infekcia z ruky prestúpila do kĺbu. Takže teraz beriem aj ATB. Minulý týždeň stál úplne za ho...o Môj 76r. dedko dostal zápal pľúc, popri tom mu diagnostikovali parkinsona, alzheimera a senilnú demenciu. Doteraz bol fit, všetko mu to prepuklo až s tou pneumóniou. Mala som fakt strach, že toto je už koniec, lebo starý a zápal pľúc to je fakt blbá kombinácia. Išla som za ním do 80km vzdialenej nemocnice a v jednej dedine mi z bočnej ulice vybehol pred auto asi 10r. chlapec na bicykli. Ledva som to ubrzdila, išlo fakt len o centimetre. Našťastie sa nič nestalo, ale keď som si pomyslela ako to mohlo dopadnúť, revala som jak male decko...Ale už sa to konečne všetko pomaly utriaslo.
Možno sa ti tá dermatitída teraz upraví, keď si už dokojila a hormóny sa dajú doporiadku. Aôebo budeme čakať na leto, vtedy bývajú tieto veci lepšie :wink: Keď si písala, že malý hnačkuje, myslela som si, že to má od zúbkov. A on chudáčik chytil nejakú potvoru...Ale hlavne, že už je lepší.
10. bře 2010 ve 22:33  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ty jo, mufo tak to je mazec s tím autem, no jo, je to holt o život na těch silnicích...Dědy mi je líto, je to taková beznadějná diagnóza ta demence, ještě štěstí pro ty pacienty, že už si to neuvědomujou..
Peťa už v pohodě, bylo to jen tu noc to zvracení, ten průjem asi od zubů, jak se mu tlačily, protože ho už 4 dny nemá. Ale chuť k jídlu má horší.

Natash Niko je fakt šikovný, asi jak je lehčí tak mu to jde samo :slight_smile:

Tak končím, dobrou noc.
10. bře 2010 ve 23:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Natashko, Andreaber, děkujeme :dizzy_face: Jsem zvědavá, jak zdokonalý. :grinning:
Mufo, :frowning2: Chudák děda. Já to znám dobře. Moje babička v září umřela a měla alzheimera a byla v pečovatelském ústavu. Potom se to zhoršilo, tak asi 3 týdny v nemocnici a dostala zápal plic a umřela. :cry: :cry: Ale bylo to pro ni vysvobození. Nic nebylo horší, než ten její bezvládný stav. :cry:
Natashko, to je teda šikulka! :wink: To už si zachvilku nesedneš. :grinning:
11. bře 2010 v 07:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
mufo,

fuuu to bol tyzden..., urcite uz bude vsetko ok.

moja babka ma tiez dg., ktoru si spominala a je fakt pravda ako bublina pise, ze pre nich je stastie ale pre blizkych, ktroy sa o ne staraju je to narocnejsie. moja mama sa stara o babku a niekedy je to fakt o pokore a trpezlivosti. nevie kde je, u koho byva, stale chce ist niekam na vylet a sama nechce ostat ani chvilu ani co sa tyka toalety, spania... niekedy sa s mamou smejeme,ze aj ona ma babatko. babka je este mobilna, tak je mame stale v patach.

noc bola nic moc bo som sa chvalila, ale maluch aspon neplakal ked nemohol spinkat.

aj u vas snezi?

v tescu je akcia na detske oblecenie 2xnohavice za 5E a aj 2xtricka dlhy rukav 5E.
11. bře 2010 v 08:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte

tak dnes v noci som skúsila metódu nedať prsník, síce z toho množstva kojenia sa mi to podarilo len raz a nebolo až také zle, Sebko ani neplakal, len tak mrnčal, ale výsledok stal za to - spal až 2 a pol hodinky :wink:
tak som sa rozhodla, že to skúsim viac krát za noc a keď už bude schopný zaspať aj bez prsníka tak skúsim to zaspávanie v posteli :slight_smile:
takže do tretej bol skoro nonstop hore a potom spal až do pol šiestej, tak si trocha pocuckal a spal ešte do siedmej :slight_smile: už sme dávno nevstavali o siedmej :stuck_out_tongue_closed_eyes:

aj u Vás sneží? :confused: :confused: :confused: tu je všetko biele... brrrrr... ja už chcem jar :frowning2: :angry:

Sebinko už preplazil celý byt a teraz chce mamu, tak sa idem venovať môjmu zlatíčku :wink:

pekný deň :slight_smile:
11. bře 2010 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
Aj u nas snezi ako blbe :frowning2: :frowning2: Na co sa to este se ...

dnes vsetko najlepsie k 9 mesiacikom natashkee a Dominikovi a lucicek a Lilianke, teda co si pamatam.

Tie diagnozy, to je hrozne! Preco sa to neda vyliecit, aby si mohli uzit pokojnu starobu a nerobili sebe a svojim pribuznym "problemy". Nikdy nevieme, co aj nas caka.
My sme dnes hore od 5,30, teda teraz uz znovu spinka, ale spal v kuse od 21.hod. tak aspon to.
Prajeme krasny den!
11. bře 2010 v 08:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
a ešte som Vám včera zabudla napísať:

Sebinko ma jadierka v poriadku, kontrola u ortopéda dopadla dobre, tak sa teším, ďalšia kontrola až v troch rokoch :slight_smile:
11. bře 2010 v 09:17  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek