• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
a samozrejme VŠETKO NAJ oslávencom :wink:
11. bře 2010 v 09:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte, my sme aj dnes klasika od pol 6 hore, v noci sa budil už len dvakrát na papanie, ale ako písala emla, mama bola hore častejšie, asi sa budem musieť naučiť spať ja :slight_smile: :grinning: :sunglasses: no a teraz na chvíľku zaspal :wink:

tým,že sme ranné vtáčatká, už mám polouvarené, dnes bude mať Maťko hovädzie s kôprovou omáčkou, uvidím,čo na to povie, ešte som mu kôpor neskúšala dať. Pamätám si že Kryštofkovi to nechutilo, asi je po maminke a Hanke od Katky zase hej, tak uvidíme.My to s MM máme radi, tak snáď sa aj drobcovi zavďačíme.

U nás tiež napadali tie biele hov...ká, (zuzec už to budeme všetci tak volať) včera krásne slnečno a dnes toto ... :rolling_eyes: :confounded: :angry: a to včera zametali cesty od kamienkov :sweat_smile:
11. bře 2010 v 09:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Maťo sa v noci tak prevaľuje zo strany na stranu, potrebuje veľkú posteľ, niekedy sa dá nabok, niekedy dokonca na bruško, celý tato, ten býva tiež taký poskrúcaný a ráno sa čuduje,čo ho všetko bolí :confused:
11. bře 2010 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čao, u nás taky padá to bílé svinstvo, já se už zblázním...

budík 5:30, já jsem musela jít zvracet, asi viróza, bolí mě svaly na zadku a kyčle. Peťule ok, spinká na terase od půl 10. Dneska nedělám NIC, na oběd sklenička a já max. piškoty.
Musela jsem odvolat návšětěvu, měly dojít kámošky s dětma tak abych je nenakazila.
Ty demence se vyléčit sice nedají, ale dají se - pokud se podchytí včas - zpomalit až zastavit. Byl to můj denní chléb v práci, krom jiného. Rodiny to mají fakt těžké, proto jim doporučujem si od počátku, kdy se na to přijde, podat žádosti o pečovatelský ústav..
Včera na keramice bylo fajn, dělali jsme misku ve tvaru slepice na Velikonoce tak jsem se naladila- no a ráno zas bílo...
11. bře 2010 v 10:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
ninny,

som Ti xcela napisat na povzbudenie, my spime s malym tiez v posteli, tiez som so sebou xkrat bojovala, ci skusit metodu 3-5-7, budil sa asi 5-6x, mozno viac, neviem, neratala som to, ale nicilo ma to poriadne.

nejak som ale stale v sebe vnimala, ze ho od seba dat nechcem, stale mam velku potrebu ho mat pri sebe a teda nic som s tym nerobila a cakala co bude. no a naozaj sa to nejak samo dalo do poriadku, teraz sa budi 3x a aj to len zaplace, pocucka a spinka dalej a naozaj je moj zivot ovela krajsi, resp nas zivot, ovela viac si ho viem vychutnat.

tak neviem, mozno je to prechodne, uvidime, ale ja som sa rozhodla nechat to tak a je nam dobre.
11. bře 2010 v 11:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
No deduškovi našmu zabrali ATB a spolu stým sa zlepšil aj psychicky :dizzy_face: Už som s ním aj telefonovala cez mobil. Dúfam, že mu to takto ešte dlllho zostane. Ja ho strašne zbožňujem. Bývali sme u nich do mojich 7r. kým naši postavili dom a potom sme sa presťahovali vlastne len cez cestu tak som s nimi bola nonstop. Babička nám umrela keď mala len 62 rokov, lebo mala cukrovku, chodila na dialýzu a kopu iných diagnóz tak sme radi, že máme aspoň jeho. Mám s nimi úžasné zážitky a spomienky.
No a týždeň smoly asi pokračuje, lebo okrem usoplenej Soničky - dnes sa má už lepšie, dostala Martinka v noci laryngitídu. Prišla k nám do postele a ledva dýchala, lásočka moja :frowning2: Tak sa zas liečime...Ja som dnes bola na kontrole u pani docentky. Koža vyzerá celkom fajn, dostala som mastičku na doliečenie a už nemusím chodiť, jedine keby sa mi pohoršilo mám zavolať.
Tiež tu máme napadané, cesty hnusné, mokré...
Biblinka tak sa pekne lieč a nech Peťulko poslúcha keď maminke nieje dobre.
Ja som včera bola na aerobic. Sme sa s kamoškou dohodli, že budeme chodiť. No som zvedavá koľko nám to vydrží...
11. bře 2010 ve 13:18  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte, tak sme po 9 mesacnej kontrole, mame 8800 g a cm nevieme, ale Dr ma potesila, ze nam idu naraz 4 horne zubky, tak asi bude sranda. Povedala mi ze okrem vysmazaneho, ze mozme vsetko papkat, tak ale ja sa drzim tak podla seba a vselijakych odporucacich tabuliek.
To pocasicko je teda na rit. Majte sa krasne!
11. bře 2010 ve 14:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte maminy, no riadne ste tu popísali, tak sa ospravedlňujem, ak na niekoho zabudnem.... :slight_smile:

zuzec ... tie kozičky sú prekrásne... zvieracie maminy sa vedia dojímavo starať o svoje mláďatká... vždy ma pri tom napadne, kiežby niektoré "akože" matky, ktorých deti trčia v detských domovoch si brali príklad z prírody :angry:

monrougemerise .. gratulujem k plazeniu... my sa tiež plazíme len krátko, nejakých 14dní... :slight_smile:

bublina... naša Naďa sa tiež dlho nechcela plaziť, ja som ju nechala tak, nech sa sama hrá na dečke, obklopila som ju hračkami a nejak sa to podarilo... každé dieťatko má svoje tempo... a to som mala nervy, lebo mám kamošku, ktorej dcérka je o dva dni mladšia (!) od Nadi a plazila sa na Mikuláša !!!!! a teraz už chodí !!! skoro ma porazilo.. :grinning: :grinning:

natashkaa.. jaj, ani mi nehovor o prerábaní.. my rekonštruujeme - svojpomocne- starý domček... pol domu je stavenisko..dvor rozkopaný, lebo sme robili kanal.prípojku.... ja už mám také nervy z toho, :unamused: ale už to dáko dorobíme.. na jar zateplujeme a cez vegetačnú sezónu skúsim ten dvor dať dáko dokopy... :unamused:

mufo... jaj to mi je ľúto tvojho deduška... :frowning2:

ninny, bambulka.....k tomu spaniu s rodičmi, v tejto téme tu na koníku =>
http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=20995&vGroupOffset=0&=&vOffset=330
je jeden super príklad, ako naučili dieťa (chlapec skoro 2-ročný) spať vo svojej postieľke.. skrátka z toho urobili "udalosť".... vybrali spolu postieľku, z tatinom zmontovali, naukladali plyšákov.. a dieťa o posteli rodičov už ani nechce počuť, lebo má svoju "veľkú".. miléééééé :grinning:

Jááj, a tiež ma štve ten sneh... dnes nejdem von, kašlem na to, (chodím inak von každý deň, v každom počasí), lebo po minulotýždňovom prechladnutí, zápale prsníka a ATB, teda nemám chuť na nejakú recidívu... dieťa potrebuje zdravú mamu.. :slight_smile:
11. bře 2010 v 16:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojky maminky a detičky!! Po dlllllhom čase trošku prispejem, čítam vás často, no dnes aj napíšem.
Lejka sa narodila 10.6- čiže včera ma 9mes. Podľa toho čo som tu čítala, Lejka patrí k tým "lenivým" deťom-
ešte stále nevie po štyroch :frowning2: :frowning2: :frowning2: . Často býva na deke, má aj hračky okolo seba, no nechce byť na brušku, ale ona sa vždy prevráti na chrbátik! Ak aj je na brušku- tak sa rozpleskne- ruky, nohy do vzduchu :unamused: :unamused: .
V postielke sa tiež nechce stavať, ked sedí, tak si max. klakne...

V noci spáva so mnou- je pernamentne na prsníku. Skúšala som kadečo, len aby som ju "odučila" dudlať prsník- no bez úspechu. Metóda 3-5-7 u nás zabrala len pri spánku doobeda a poobede.

No a s jedením je to tiež bída..... zje veľmi málo, viac-menej je kojená.

Čo už...len nech je zdravá.

Pekný povečer!!
11. bře 2010 v 17:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marfuško, neboj, ono se to samo srovná. Kryštof se taky neplazil a teď začal. Neleze, nesedí, nestaví se. Tedy je pravda, že je na břiše skoro nonstp. to se mu líbí. Každé dítě je jiné a potřebuje jiný čas. I neuroložka mi to říká, že nemám v žádném případě srovnávat. A nejde ani o to, že se narodil dříve.

Jen jsem vás přišla na rychlo pozdravit a ohlásit, že jsme ok. Od neděle tu máme babičku na hlídání. Táta je pryč. Dnes odpoledne jí vracím domů a od zítřka na vás budu mít trochu více času :wink:
12. bře 2010 v 09:16  • Odpověz  •  To se mi líbí
Marfuška, Martina to pekne napísala.... aj ja som ti chcela napísať, aby si sa nebála, každé dieťatko má svoje tempo... :slight_smile: poznám deti, čo chodia ako 9 mesačné, a napríklad ja sama som začala chodiť až ako 14 mesačná, to máš rozdiel 5 mesiacov... moja Naďa sa napr. vôbec nestavia na nožičky, keď ju chytím pod pazuchy, stále hneď skrčí nožičky, vôbec sa nezaprie, taktiež nesedí ... ale včera začala už dvíhať zadok a stavať sa na štyri, tak sa teším... Marfuška, uvidíš, Lejka určite príde na to čo má robiť... :slight_smile:

Marfuška a to jedenie máme rovnaké,tá moja rebečka včera zase dokopy nič nezjedla, uvarila som jej mrkvičku, zemiačik - so žĺtkom a krúpkami.. asi jej tam vadili tie hrudky, lebo ju napínalo a skoro všetko vyzvracala.. :frowning2:
Je to taká malá prísavčinka, len by furt cickala.. :slight_smile:

Ja práve pijem pressko, a jem koláčik čo som včera upiekla (ovocnú bublaninku), malá sa hrá na dečke... chcela som Vám dať tip na dobrý internetový obchodík, ja som tam kúpila pančušky a biele bodynka.. oplatí sa.. možno poznáte a možno nie, ale neobanujete... konkrétne tieto pančušky sú super ! posielajú na SK..
http://kojenecke-obleceni.eu/zbozi/puncochacky/?velikost=80%20%289-12m%29

Ozaj a ako som si prečítala, ste aj na FB? Môžem sa ku Vám pridať? Lebo ja som asi najviac na FB... :slight_smile: Občas si zahrám Farmville a Happy Aquarium.. :wink:
12. bře 2010 v 10:00  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko

carodejnica, jasne sme na FB, máme tam aj vlastnú tému :slight_smile: Píšem Ti do IP moje meno a pošlem aj upozornenia aby si si pridala aj ine baby, taktiež i pozvánku do našej témy :slight_smile:

Martinka, pekne si to napísala.. tak isto ako i carodejka.. takže Marfuska hore hlavu, veď o nič nejde :wink:

Sebinko spinka už hodinku, keď sa zobudí ideme do mesta.. nechce sa mi to toho hnusného počasia a kosa je jak v strede zimy :frowning2: no ale čo už.. musím..

pekný deň :wink:
12. bře 2010 v 10:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj ženy :slight_smile: ,

dneska už je mi hej, ale včera klasika chřipka, celý den jsem byla jak mátoha, manžel taky - ten na tom byl ještě hůř, chudák musel na pracovní oběd, což asi se střevní chřipkou nebylo nic moc :sweat_smile: .
Tady se toho taky moc nepopsalo tak jsem neměla co číst :pensive: a psát se mi nechtělo.
Jediný Peťa byl celý den v pohodě, dal si 2x spánek po 2 hoďkách jakoby tušil, že se mu moc nemůžu věnovat.

Čarodějnica, už jsem si tě přidala :wink:
To oblečení je cenově fajn, uložím si to.

Ninny aspoň se provětráte, já jsem byla jen obejít saťák (=satelit, kde bydlíme), trochu jsem popovídala se sousedkou a zase čučím doma. Ať už je léto!!!

Marti pak napiš jak babinu vylepšili :slight_smile: taky bych potřebovala jako sůl, uvažuju, že si zajdu párkrát na solárko - trochu se psychicky naladit a ohřát..

Marfusa - lea je šikovná, když si ze sedu už klekne :slight_smile:

Jasimk, co zuby? dělají neplechu? Peťule má zase průjem, ale fakt to přisuzuju těm zubům, předtím měl spíš sklon k zácpě a jen co se to rozjelo tak furt průjmuje..

Mufo tak zase nemocní? To je tím debilním počasím..ve školce už bude Martinka jako řípa, jen tak něco nechytne. Ty jo, aerobic - jsi dobrá, já jsem s cvičením zatím nezačla - ach jo, ale budu muset - jak to ale provést - nerada se potím, nerada běhám, prostě nerada cvičím :grinning:

Á vysvitlo slunce, jdu peťkovi ohřát oběd, dnes kuřecí vývar ze včerejška (jediné co jsme byli schopni pozřít).

pá a pěkný den!
12. bře 2010 v 11:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
bublinka to si zas nemysli, že ja som nejaký športový typ :grinning: Iné baby pri kojkení chudnú a ja som od pôrodu pribrala. Cez vianoce som mala +8kg tak som sa musela trošku stopnúť a teraz mám od popôrodnej váhy +6kg. Ale keby som dala aj 10 dole tak by to vôbec nevadilo. Lenže presne ako píšeš, nebaví ma cvičiť, behať už vôbec nie, lebo keď mi tie moje štvorky pritom začnú nadskakovať tak ma ide poraziť :angry: No a diéty to tiež nieje nič pre mňa - bez sladkého neviem žiť. Proste beznádejný prípad :grinning: Tak som sa aspoň na ten aerobic 1x týždenne prinútila, som zvedavá koľko mi to vydrží...
12. bře 2010 ve 12:20  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Babenky čaute! Jasne, nechcem dramatizovať, viem že každé dieťa je iné, a Lejka je moje tretie bábo...ale predsa, človek to chtiac nechtiac sem tam porovnáva :wink: .
Carodejnica- a koľko si účtovali poštovné????? a za koľko dní ti to prišlo?? ja som tam nakukla, dosť vecí sa mi tam páči, tak rozmýšľam, že skúsim objednať. (Nadenka- krásne meno!!)

Dnes zjedla Lejka na obed celú porciu polievočky zeleninovej!! Náš prvý veľký úspech v jedení!! :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face: :dizzy_face:
12. bře 2010 ve 12:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
carodejnica- našla som všetko, konečne som mala chvíľu čas a popozerať poriadne :wink: :wink: .
Budem objednávať :slight_smile:

Martinka a čo si vymyslela s darčekom??? Však daj tip :grinning: :grinning:
12. bře 2010 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mufo hahaha jsem ráda že nejsem sama - můj jediný cvičební úspěch byl, že jsem cca 3 měsíce chodila na stoly, co se mnou samy cvičily :grinning: :grinning: , ale fakt to mělo úspěch - prý jsem byla zformovaná. O sladkém nemluvím, pokud mám něco doma, hned zlikviduju - nikdy nemám návštěvám co nabídnout :unamused:

Vývar úspěch neměl, asi mu tam vadilo to nové koření? skoro nic nesnědl - tak smůla, až svačinka.
12. bře 2010 ve 12:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tie stoly môžu byť fajn pre takých ako my :grinning: Ja som včera babám varila paradajkovú polievku s vločkami, Sonička to mala prvý krát a zjedla asi 120ml. Teda úspech poriadny, lebo ona celkovo papá menšie porcie a teraz keď je usoplená nechcela vôbec nič. Teším sa :dizzy_face:
12. bře 2010 ve 13:32  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Gratulujem vsetkym ktory mali 9 mesiacikov.Ako sa mate?
12. bře 2010 ve 14:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte,

klasika baby spia, tak som sa dnes dostala k PC. Do konca týždňa sme u našich, tak trochu oddychujem. Príspevok píšem na dva krát, lebo po napísaní tejto vety sa Danielka zobudila, tak som si šla k nej ľahnúť. :slight_smile:

U nás nič nového. Ľubka sa naďalej len lozoplazí, je to taký osobitný húsenicový štýl a snaží sa postaviť. Ale stále jej to ide len vtedy, keď sa štverá po mne. Pri nábytku sa nedarí. No a v noci sa zatiaľ darí bez prsníka. Keď sa zobudí, tak si ju len pritúlim a spievam jej najobľúbenejšiu pesničku Mandarinka Darinka. Vplyvom mojej hladiny alfa, keďže sa neviem vždy úplne prebrať, tak text je vždy iný a o melódii ani nehovorím. Tú neveľmi dodržiavam ani v bdelom stave. :wink:

Čarodejnica - super link, veľmi pekné vecičky majú, určite využijem

Mufo - beriem si Ťa za príklad s tým cvičením, ja sa tiež chystám, ale po skončení dojčenia, aby som si nevytriasla maslo :slight_smile:
12. bře 2010 ve 14:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Vratili sme sa z dlheeej prechadzky
12. bře 2010 v 16:25  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte kočky, vďaka za privítanie na fejsbúúúku.. sa mi ešte nestalo, aby mi za po dňa pribudlo 20 nových kámošiek... :wink: len mám teraz problém "who is who" ... :grinning:
Ale snáď sa zorientujem.. :grinning:

K tomu cvičeniu.. ja som hrozné nemehlo, mávala som 3ky z telesnej.. :grinning: no drevo.... najradšej mám z pohybu turistiku a prechádzky .. rýchla chôdza zároveň formuje nohy - údajne teda.... ja mám šťastie - kojením chudnem, aj sladké môžem... mňam... od pôrodu -10kg, ale ešte stále mi do predtehu chýba nejakých 5 kg.. :unamused:

Marfuška ďakujeeeeem, Nadenka je moja malá žabenka.. :slight_smile: Aj tvoje deťúrence majú pekné mená.. A ako si robila tu zeleninkovú polievočku? Si ju aj rozmixovala? Alebo ti malá spapala aj väčšie kúsky?

K tomu internetovému obchodu. Objednávala som už viackrát, napr. tie pančušky a bodynka vrele doporučujem, sú super. Vždy som platila prevodom cez účet, tovar prišiel za pár dni.... a vždy pribalili aj poukážku na 10% zľavu... tak som väčšinou objednala potom tak, že som mala poštovné zadarmo.
12. bře 2010 v 16:59  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte babulky..idem sa trosku pochvalit..po dlhej dobe zubkovania mi Kiarka prespala minulu noc..viem ze je to len chvala na chvilku,lebo uz dnes je zase mrzuta a vtedy noci nemame ruzove...ale potesilo ma to...:slight_smile:
neskutocne vela mi papa a uz ani mixovat nemusime..pekne vsetko rozcucka alebo pozuje,ved uz ma tych zubkov 7 amojmu malemu drobcovi Petkovi zase mliecne zubky odbudaju..
12. bře 2010 v 17:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Inak neviem ci som vsetky nove mamulky privitala..tak Vas teda vitam dodatocne...priznam sa ze pri troch detoch a hektike poslednych dni som nemala cas velmi citat,tak Vas raz snad docitam..velka mala mi pisala v stredu monitor,tak sme ratali o dusu priklady...
12. bře 2010 v 17:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
devitka, super, že prespinkala, juj pokladík malý. :slight_smile: :slight_smile:

carodejnica- ja nemixujem dávno. ked som začala s príkrmami, tak snád len prvý mesiac som mixovala, roztláčam vidličkou. A polievočku som robila: zemiaky, mrkva + som kupila takú mrazenú zmes zeleninkovú- tam je všetká zeleninka- tak to som šupla trošku. Ale najskôr som mrkvu postrúhala na strúhadle a opražila na na pár kvapkách oliv. oleja...pustila krásnu farbu a omnoho je polievka vtedy chutnejšia ako ked len mrkvu nakrájam a varím s ostatnou zeleninou. Proste jej dnes chutilo, a poobede po spinkaní mi zjedla biely jogurt, do ktorého som jej pridala také sušienky z DM-drogerie- sú nejaké BIO a vhodné od ukončen. 6 mes.-(tie som tiež na strúhadle strúhala, až z nich zostal prášok :grinning: ) tak to zjedla celkom pekne. :slight_smile: :slight_smile:

Devi a ako dopadol Gabike monitor?? Vraj slovina bola dosť ťažká :rolling_eyes: :rolling_eyes:
12. bře 2010 v 17:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
carodejnica, ešte mám otázku- akú veľkosť pančušiek si jej objednávala, lebo ja som kúpila 80-86- také nosí ostatné oblečenie- lenže sú jej mooooc dlhé :frowning2: . Doteraz sa zmestila do č.56, tak netuším akú veľkosť mám objednať. Myslím že by jej stačila 68 alebo 74 pančušky... hmmm???????
12. bře 2010 v 18:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Martuska..monitor bol tazky,ale zo Sj ma vraj na 90% a matika bude asi na 85%
12. bře 2010 v 18:13  • Odpověz  •  To se mi líbí
devi..tak to je dobrá!!!!!!!! gratulujem!!!!!!!!!!!
12. bře 2010 v 18:14  • Odpověz  •  To se mi líbí
devi.. gratulujem tvojej veľkej malej šikulke.. :slight_smile:

marfuška, ja som malej tiež kúpila 80-86 a sú jej dobré, tie pančušky sú dosť také naťahovacie.. takže sú síce dlhšie, ale ale neplantajú sa :slight_smile:
12. bře 2010 v 18:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
oukej, díky za info.. :slight_smile: :slight_smile:
12. bře 2010 v 18:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek