• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Jún/Červen 2009 - maminky a miminka :-)

20. prosince 2013 
Ahojky maminy :slight_smile:

přeji krásný den, i když stále ještě zimní (u nás opět chumelí :frowning2: ). Nejprve také přeji nemocným rychlé uzdravení.

Tak mám za sebou dva víkendy plné oslav. Obě holky měli narozky a ještě manželova maminka. Pekla jsem celkem 6 dortů. Starší Kačka tu měla v sobotu kamarádky ze třídy. Bylo to náročné, ale fajn. Jen teď zas nějakou dobu nemůžu cítit sledké :grinning:

Holky, kdyby jste viděly, co dělá náš Kuba. V kleče na všech čtyřech se houpe dopředu a dozadu (vypadá jako když pejsek přiráží) :grinning: A dělá to s takovou vervou až vrže celá ohrádka. To je tak legrační. Jaký má u toho soustředěný výraz. :grinning: Manžel prohlásil, že to nejdůležitější už teda umí.
15. bře 2010 v 10:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jablíčku nechávám do odpoledne, ale zatím žádný úspěch.

Normálně se se mnou dnes Kryštof pral o jídlo. Jedla jsem chleba se sýrem a tak se na mě sápal, že jsem mu musela kousek dát. Takže bezlepkový chléb s Madeland sýrem 100 bodů. Ale čemu se divím, jídlo u nás boduje vždy :grinning: :grinning: :grinning:
15. bře 2010 ve 12:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
emla, jajajaaaaaj, tak to sme dve, aj ja som si nedávno pozerala stránku www.navrat.sk .. normálne som sa pristihla nad tým, že uvažujem nad pestúnstvom .. :slight_smile:
Natrafila som tam nad zaujímavým článkom:
http://www.navrat.sk/?lang=SK&cat=2bd9656ad437b85cdbecb7fd397bea97
A je tam jedna krásna veta..
"Bezpečná vzťahová väzba sa odvíja od úplne prvých dní. Bábätko plače, lebo je v nepohode, príde maminka a nepohodu utíši - zmení ju na pohodu. Tak dieťa získava okrem dôvery vo svet aj presvedčenie, že nič nie je také zlé, aby sa to nedalo vyriešiť. " :slight_smile:

Jaj a ešte som sa chcela spýtať. ....Maminy, ja keď Vás tak tu čítam a aj pozerám na FB... tá moja sojka, je fakt nejaká lenivá.. vôbec sa nechce stavať na nožičky, keď ju chytám pod pazuchy, vždy nožičky pokrčí, ani sa nezaprie.. a vaše deťúrence sa už veselo stavajú.... alebo aj pekne samé sedia, ani to moja sýkorka nevie.... myslíte, že je to ok? :unamused:
Inak sa plazí jedna radosť z jedného kúta do druhého kúta... tak neviem.. začínam byť z toho nervná :frowning2:
15. bře 2010 v 15:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
Píšem jak talian.. :grinning:
*natrafila som tam na zaujímavý článok*
15. bře 2010 v 15:55  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čarodejnice, neboj, polovina naších červňátek se maximálně plazí. To, že někteří stojí a chodí je spíš vyjímka. Takže není kam spěchat :wink:

Tak jsem psychicky nevydržela a po 10 minutovém pláči dala 1/2 glycerinového čípku. Jak vlastně má správně působit? Po 20 minutách se tedy konečně vypráznil, ale s obrovským pláčem. Začátek konzistence průjmu, konec opět tuhý s natrženou prdelkou :frowning2:

Ve středu jedeme na metabolii, tak to budu chtít řešit. :frowning2:

K adopci a pěstounství. Já jsem na 99% rozhodnutá, že do toho půjdeme. Až budou Kryštofovi tak 4 roky. Jsme již prověření, takže to budeme mít jednodušší. Ale nejspíš půjdu do Klokánka (www.fod.cz) - Adopce - Hledáme rodiče.
15. bře 2010 v 16:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
martinamil malinky a skusala si to jablcko?
:slight_smile:
15. bře 2010 v 16:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čarodejnice, opravdu se neboj. Jak píše Martinka, většina dětí se v tomhle věku nejvíc plazí nebo leze. Každé děťátko je jiné a fakt není kam spěchat.
Co si pamatuju, tak se obě moje holky v tomhle věku ještě nestavěly. Takže neboj, ono to přijde :slight_smile:
15. bře 2010 v 16:24  • Odpověz  •  To se mi líbí
Andrej zkoušela. Včera odpolední svačina a do teď nic. Jen skoro celý den proplakal, profňukal. Když pak 10 min. tlačil a řval, tak jsem sáhla po čípku. Nenechám ho déle trápit :frowning2:
15. bře 2010 v 16:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
martinamil, ten cipok mu mozno aspon trosku pomoze, najhorsie je, ze mu ani nevies ako pomoct... skus mu este naolejovat konecnik olivovym olejom..

no aj ja zvazujem o pestunstve, adopcii ale neviem ako by to prijal moj muz. je to u mna este v plienkach. predstava, ze napr. babatku idu zubky a boli ho to, place a ze tam tie tetusky nemaju cas ho ucicikat ako keby bol doma aspon s nahradnou mamkou a ona by ho ponosila.. skratka, ze im tam chyba ta materinska laska, ktorou obklopujeme nase zlaticka... .

inac som si minule predstavovala, ze o takych 15-18rokov tu budeme pisat.. joj ta moja prisla neskoro z discoteky a tak som jej dala zaracha, alebo ze urobil moj napr. niko prijimacky na pravnicku fakultu a lukasko ma vodicak, ...
to bude sranda, len ci tu este budeme prispievat... :slight_smile:
15. bře 2010 v 16:46  • Odpověz  •  To se mi líbí
Emlo, fakt jsi mě teď pobavila :grinning: :grinning: :grinning: Takže Niko bude právník :slight_smile:

Si můžeme dát tipy co budou naše červňátka a za pár let se tomu smát :wink:
15. bře 2010 v 16:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čaute ženy :slight_smile: ,

Marti, čípek působí osmoticky - natáhne vodu do hovňouse a ten pak není tak tuhý a líp se kadí. Ale je zvláštní, že Kryštof má nejdřív průjmovitou a teprve potom tuhou stolici, mělo by to být naopak, protože až v tlustém střevě se vstřebává voda ze stolice a formuje se, tedy čím dýl tam hovňous je, tím je tužší. Tedy na konci by měl být úplně nejtužší. No však se poinformuješ a pak dej vědět...bobek malý... :frowning2:
Nebo je to tím, že ještě není dokonalá koordinace mezi břišním lisem a svaly pánevního dna, ale když už kakal bez problémů..?
Taky v tom článku byl postřeh, že je to u nekojených dětí, vyšším příjmem UM, že někdy pomáhá snížit spotřebu mlíka...mateřské se přece jen líp tráví a když jste teď přešli výhradně na UM..

Čarodějnice, neboj, dřív nebo později vše dožene...

Holky máte odvahu s tím pěstounstvím, já bych do toho nešla, je to moc velká zodpovědnost pro mě..
15. bře 2010 v 17:07  • Odpověz  •  To se mi líbí
zdravim kocky,
pozeram ze tu riesite cudzie deticky. A chcete adopciu, pestunstvo alebo profesionalne rodicovstvo? Mam kamosku, co su s muzom profi rodicia.. No je to tazke. Robi aj skolenia pre "usmev ako dar", tak ak zvazujemte, dam vam kontakt.
Inak, ked mi vravela, ako ich nechavaju plakat a privezuju na noc v postielkach, aby nevstavali, tak z toho som bola zhrozena.. :pensive: a ine praktiky :confounded:
15. bře 2010 v 17:50  • Odpověz  •  To se mi líbí
a vlastne som sa chcela pochvalit trosku, Misko uz stoji sam bez drzania hadam aj 5-7 sekund :grinning: a vhadzuje kocky do slona, takze uz sa mu rozbieha jemna motorika :dizzy_face:
15. bře 2010 v 17:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
Bublino, má 2 dávky UM denně. Ale AR (zahuštěné bramborovým šrobem), tak jestli to náhodou nemůže být tím. Kakal v pohodě. Jednou už to měl, ale upravilo se to samo, teď to trvá už moc dlouho.

Já už na 100% vím, že druhé vlastní mít nebudu a nechci jedináčka. Nechávali jsme se prověřit, když to vypadalo, že nebudeme mít Kryštofa.

Ivuško super!!! Je to šikulka! :dizzy_face:
15. bře 2010 v 18:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dievčatá, veľmi pekne ďakujem za povzbudenie, teším sa, keď Vám napíšem o pokrokoch.. :slight_smile:

Martinka, joj, je mi ľúto, že sa takto trápite.. neviem ti poradiť, ak nepomohli "babské" recepty ako slivky, vláknina.. :frowning2: Hádam ti u lekára pomôžu.. držím moc palčeky...

K pestúnstvu... (ivuska... AK, tak ja by som chcela pestúnstvo, byť profi rodičom je citovo náročné - dieťa máš len na určitú dobu, neviem, či by som to zvládla - a adopcia je menej reálna, veľmi málo detí spĺňa predpoklady pre adopciu).... u mňa je to vo fáze nápadu, viem, že to nie je sranda, a neviem, či mám na to .... ale mi srdce puká, keď počúvam o tých deťoch.. ja by som tým materiam o otcom krk vykrútila !!!!
Čo sa týka Úsmevu ako dar, tak som si dlho myslela, že je to super, ale po tom, čo som si prečítala tento článok, je to trochu iný uhol pohľadu, ale veľmi zaujímavé...
http://nataliablahova.blog.sme.sk/c/210279/TV-JOJ-ponuka-Vykuzlime-ciste-svedomie-za-2.html
(inak celý ten blog je super, doporučujem prečítať)
Martinka, tebe držím palce a určite nás informuj, ako sa to bude vyvíjať ! :slight_smile:

K tomu vzdelaniu. My máme s mužom obaja prírodovedné vzdelanie (ochrana prírody), ale to je nezaplatená a nevďačná robota (ja to už nerobím, som ušla do kapitalistickej firmy), tak dúfame, že v našich šľapajách nepôjde... :slight_smile: tak sme vymysleli, že malá bude stomatologička.. :grinning: Tak som zvedavá o 20 rokov, čo tu budeme riešiť... No, hlavne aby bola zdravá... :slight_smile:
15. bře 2010 v 19:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ivuska.. gratulujem ku státiu.. :slight_smile:

btw. nepletie sa Vám FB s MK? :grinning: mne už áno.. :grinning:
15. bře 2010 v 19:30  • Odpověz  •  To se mi líbí
Čarodejnice, Aleš už v porodnici prohlásil, že to bude doktor-gynekolog nebo muzikant, hlavně ne řidič, ač měl nohy přesně pod volant :wink: Tak uvidíme. :grinning:
15. bře 2010 v 19:36  • Odpověz  •  To se mi líbí
Martinka no pekne ste mu vymysleli.. :slight_smile:
Ozaj tu je téma o kakani ... tak skús mrknúť, či tam niečo nie je...
http://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThreadID=97630&vGroupOffset=0&=&vOffset=30
15. bře 2010 v 19:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte babulky

cas pokrocily, ale neda mi aspon ohlasit ako sme na tom

Di ma laringitidu! od piatku sme poriadne nespali, v sobotu sme skoncili na pohotovosti aj injekciu dostala....stale ma 39,5 aj dnes mala , dostali sme divny sirup iba po nom spi cely den, az sa toho bojim....

uz aj Mary kasle, tak mam bobonec v zadku aby to nemala tiez....iba ju sledujem ako dycha sledujem vsetky zvuky, uz som ako psychopat...strasne sa bojim

Dianka to mala prvy krat 7mes. a po tom 9 mes. a teraz to ma 3x! uz som sa tesila ze to uz nepride a bac po 7dnoch v skolke toto, no a dalsia obava....moc je v labaku, je tam predpokladana prognoza zapalu mocovych ciest, zajtra volam za vysledky! chudatko moje a to som ju zo skolky bravala taku uzimenu vzdy! stale sa stazovala ze je jej zimka!
15. bře 2010 ve 22:35  • Odpověz  •  To se mi líbí
dobré ránko

tak dnes si idem pre 6-dielnu sadu dvd ZUMBY :slight_smile:
už sa teším... doma bude veselo, aj Sebko sa určite k mamine prida :wink:

V noci sme celkom pekne spali, hore bol len 3 krát :slight_smile: za chvíľku pôjdeme von.. poprechádzať sa, na poštu, do obchodu..

Pekný dnik prajeme :slight_smile:
16. bře 2010 v 08:41  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahoj,

to budes cvicit, tancovat doma? vela zabavy pri zumbe...

nocka sa vam pekne podarila, gratulujem k uspechom.

co by ste povedali,keby som laure namiesto vecernej kase robila mliecne zeleninove polievky?
no aby som vas dostala do obrazu. vecer pred spanim papa kasu mliecnu ale nie velmi jej chutia (skusila som vsetky znacky, aj domace kase) a malo spapa max 100ml. vcera vecer sa mi od jej obeda zvyslil zemiaky nakyslo, tak som jej to dala a velmi jej chutilo az malo bolo. Obedy jej chutia, myslim,ze sladke nema velmi rada.
myslite, ze jej mozem varit take mliecne? napr. zemiakova, mrkvova, hraskova???,paradajkova???,zeleninova,syrova??? ?

nebude jej na noc velmi tazko?

carodejnica, precitala som si clanok a je to pravda o tych dd a sviatkoch a zobrani, ale aspon mi mame dobry pocit, ze sme im akoze pomohli... :rolling_eyes:

narcisa, moja emka mala laryngitidu vyrastla z toho myslim,ze sme ju mali do cca5rokov a viem si ta predstavit ako ich teraz pozorujes. tiez sme boli parkrat na pohotovosti, aby jej pichli myslim dithiaden (nie som si ista), no a vraveli, ze zachvaty zvyknu zacat po 22hodine, ked je sychravo, hmlisto. na krk som jej davala vlozku (normalne damsku)poliatu zohriatym jedlym olejom a zaviazala satku, vlhko v izbe a cerstvy vzduch...
a myslim,ze sme jej mali podat antihistaminikum (didhiaden, fenistil). mozno preto dostala taky spaci sirup, urcite jej pomoze aj klud na lozku. drzte sa

ivushka no misko je riadny atlet sikovnik....

moja sa plazi, stavia na 4 a sem tam prestvornozkuje, ale to len fakt sem tam. no a papame bez podbradnika, lebo ked jej ho dam tak chyta taky nerv, ze az a odmieta jest slecinka.

bublina, hovnous pekne povedane :grinning:

zatial dik a pekny den
16. bře 2010 v 09:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
panecku zasa snezi... a ja sa chystam na nakup...ň
16. bře 2010 v 09:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
narcisa - no pekne :frowning2: dúfam, že budete v poriadku...

ninny... a ja že aká zumba????, ale načo máme gúgl, že ? :D
http://www.lmgtfy.com/?q=ZUMBA
V živote som o tom neočula, ale toto video je úplne super !!
http://www.youtube.com/watch?v=Vf0q6qtThF4

emla... hm, mliečne polievky... neviem, nemám s tým skúsenosť... :unamused: ale keď jej to chutí a dáš jej to tak 2hodiny pred spaním, tak by to asi nemalo vadiť...
16. bře 2010 v 09:28  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahojte!
carodejnica ja by som z toho nerobila vedu, ze sa Nadka este nestavia, mojej kamosky dcera ma vyse roka, plazi sa jedna radost, ale na nohy sa postavi, ale ked sa chce niekde dostat, tak sa supne hned na brusko a plazi sa. Dr jej povedala, ze je pohodlna a ze az teraz ju maju nenasilne nutit, aby sa sama pohla. Mne sa maly zacal plazit len minuly stvrtok, takze si myslim, ze deticky robia presne to co vladzu a ked budu mat potrebu, tak budu robit podla seba a nie podla deticiek naokolo.

ninny ta Zumba to je parada, co som pozerala videjka, len si neviem predstavit, ze by som sa doma zacala tak realizovat, ale ved, co nieje, mozno bude, lebo pohyb by som uz potrebovala ako soL. Ozaj ako 90 - dnovka? Ja som sa dala len na nieco take, ze nejem po 18 a jedavam z mensieho taniera, ale to cvicenie musim k tomu doplnit, lebo zatial neni badat ziadny uspech a mala by som sa rozhybat, lebo v juli ideme na svadbu, tak aby som tam nebola na posmech, ze som znovu matka cakatelka, lebo brucho mam ako v 5 mesiaci :frowning2: , lebo ako to narcisa napisala, ja ten batoh na bruchu nemam vykradnuty, ale nejaky "nalozeny".
No pokial maly chrni idem urobit aspon brusaky, lebo sa uz ani do zrkadla nezmestim! :angry:
Majte sa krasne a nech uz ten biely bordel zmizne, lebo ma skoro porazilo, ked som rana pozrela z okna! :rolling_eyes:
16. bře 2010 v 10:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Este som zabudla, na moje velke sklamanie maly uz v noci nechce cuckat, dnes som ho vybrala, ked sa zobudil, ako vzdy som si s nim sadla na hojdacie kreslo ponukla cicik a on co neurobi hryzne mi do neho a vypluje, potom som ho polozila do postielky a obratil sa na bocik a spal pekne dalej, tak sa uz v noci nemusim namahat ponukat mu.

Teraz anketova otazka pre vsetky kojace mamicky, KOLKO KRAT KOJITE VASE DETICKY POCAS DNA?
Dakujem za odpovede!!
16. bře 2010 v 10:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
Dobré dopoledne mamky :slight_smile:

Peťa spí, pak dostane svačinu a vyrážíme na plavání. U nás opět bílo :angry:

Narcisko, chudiny malé ty tvoje děti, laryngitida je sviňa :grinning: :frowning2:. Hlavně při záchvatu dobře oblíct a na balkon nebo ven, někdo psal k mrazničce - myslím emla - to je taky dobrý nápad....ale určitě jsi zběhlá, když už jste to měli nekolikrát.
Ono u těch dětí je bohužel sklon k velkým otokům při zánětu - mají hodně pojivové tkáně kolem hrtanu, která snadno a hodně otéká a dítě se pak dusí. Ať je to rychle za váma.

Ninny, zumba je fajn, tak hned napiš, jak se ti doma cvičí. Moc si to neumím představit, doma jsem nikdy podle telky nebo videa necvičila..ostatně ani nikde jinde :grinning:. Ale líbí se mi to.

Emli, ty polívky jí klidně dát můžeš - však to bude z mlíka jako kaše, zahustíš lehce, aby to zasytilo a jestli je to sladké nebo slané je úplně jedno. A zeleniny není nikdy dost. V klidu.
Peťa taky večer nechce moc kaši a to ji přitom měl moc rád...

Už spí skoro 2 hodiny, asi ho budu muset jít vzbudit a dát mu tu svačinu, no to je tak, když se u nás vstává před 6.
16. bře 2010 v 10:37  • Odpověz  •  To se mi líbí
Narcis, ten smajlík usměvavý je tam omylem samozřejmě!
16. bře 2010 v 10:38  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojte maminky, akurát som dojedla obed a za tým posledný kúsok nepečenej smotanovej torty :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: treba energie :wink: dneska v noci som sa normálne vyspala, Maťko bol hore iba 3x, keby to tak aspoň ostalo :rolling_eyes:
Doobeda to vyzeralo vonku príšerne, ale potom sa vykuklo slniečko, stretli sme kámošku maminku s Dávidkom a vozili sa veru 2 hoďky :sweat_smile:
Písala som na FB, Maťko začal tancovať, je to sranda pustí si psíka od FP,alebo mu poviem tani-tani a on začne vrtieť hlavou do bokov a hýbať sa :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
16. bře 2010 ve 13:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
Narcis úplne ťa chápem :pensive: Tá laryngitída je sviňa. Martinka to mala prvý krát keď mala rok a deväť mesiacov. Dostala to z ničoho nič, bola bez teplôt. Makali sme na pohotovosť a dostala injekcie aj inhalácie a museli sme na noc aj zostať spať v detskom stacionári a potom sme ešte asi tri dni chodili inhalovať. To bolo 5dní pred narodením Soničky. Aj som sa bála aby som im tam ešte aj rodiť nezačala :grinning: No a minulý týždeň prišla zas v noci k nám a chrčala, ale už mám doma potrebné lieky tak som ju nadopovala, zaliezli sme pod perinu až po uši, naplno otvorili balkón a za pol hoďku už bola lepšia. Teraz jej ešte stále dávam trifed - má aj protialergickú zložku a tiež je po ňom spavá.
Sonička sa dnes v noci zobudila len 2krát a to spala od 18.15 do 6.50. Ráno som bola teda riadne prekvapená.
Zato jej zas dnes nechutí nič jesť, len ma vkuse driape za tričko a chce cickať. Ja už ju pomaly ani na ruky nemôžem zobrať, lebo ona sa hneď chce prisať - cicuška moja malá :grinning: Ale zas má ponavierané ďasienka tak asi aj preto jej nechutí tuhšie jedlo. Vždy keď jej vylezú zúbky tak sa potom rozpapká.
16. bře 2010 ve 14:08  •  3 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jdi na stranu:   Zruš
Tvůj příspěvek